Rick Maas (40) vrijdag secretaris Prinsenbeek Jeugdzomerkamp in Teteringen Ubica doet w je conditie Dufs mode Alphen aan den Rijn (Kortingen tot/ 50% SLAPEN SLAPEN r Zeven actiepunten van verhuizer Bert van Noort ‘Kwaliteit, dat is voldoen aan de wensen van de klant t voor Waddinxvener verlaat gemeentesecretarie In Teteringen Zomer* opruiming) ƒ62?0 Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser Schiesser^ Spoorkj esachtig schoolfeest Theo Thijssenschool Disneyfiguren op Kinderdag in ‘de Passage6 M. Huijsmans winnaar van Zakelijk of in uwvuist op vakantie, houd Europa Natuurlijk zou de SAVAM op in culiere verhuizingen aan de ven ondernemers REPROSET werk (SWW) en de jongerenserviceclub Rotaract Waddinx- per rit ■rietjes en ge- huis aan de Berkengaarde in Waddinxveen. (Foto: Joop Dorst). len. Waddinxvener mr. Huib Poot, directeur van de moederorga nisatie van de verhhizers ten - en in het bijzonder kost prijsberekening - met de ach- heeft als voordeel dat de kin deren geen slaapzak hoeven mee te nemen. Er zijn daar dekens. Borden en bestek zijn allemaal in het huis aanwe zig. it/n 'CEVTERS UW BEDDENSPECIALIST NIEUWE HAVEN 161 GOUDA (bij het bolwerk) TELEFOON 01820 84770 SCHIPHOL TAXI ff 01728-6650 De verantwoording van het jongerenzomerkamp ligt bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een stichting die alle Waddinxveense kin deren inmiddels goed kennen van de vakantie-activiteiten in schoolvakanties. Het circus-zomerkamp wordt gehouden in Teteringen, een klein stadje in de buurt van Waddinxvener mr. Huib Poot is directeur van Transport en Lo gistiek nederland. 1 augustus om ongeveer 12.00 uur terug. Voor deze 4 dagen betalen de kinderen, dankzij de Rotaract Waddinx veen, slechts ƒ30,-. Jan Korving van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk noemt het een uniek samen werkingsproject. ‘De leden van de Rotaract kwamen naar ons toe met aanbod iets te willen organiseren voor de kinderen in Waddinxveen, met name voor de kinderen die om welke reden dan ook niet op vakantie kunnen’. We zijn toen al snel op het idee gekomen een zomer kamp te organiseren. De Ro taract wilde niet alleen geld geven om de kosten te dek ken, maar de leden wilden ook zelf mee als leiding'. r Vink met ?’2 en 6-2 dopten, mooi kamphuis met slaapka mers, waarin de kinderen met hun vrienden of vrien dinnen kunnen slapen. Er zijn douches, er is een mooie keuken en een eetzaal. Het huis staat midden in het bos, met volop speelmogelijkhe den1. Breda’, door de gro- D-toumooi het Noordbrabantse Teteringen een grandioos circus-zo merkamp voor Waddinxveense kinderen van 8 tot en met 12 jaar, die misschien anders niet op vakantie kunnen. Wie zijn of haar kind(eren) leuke dagen wil geven kan zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Dat kan telefonisch onder nummer 01828-31932. Men krijgt dan een inschrijfformu lier toegestuurd. gen allen limonade en als toetje een waterijsje. Ook dit jaar kan de school te rugzien op een geslaagd schoolfeest. Dit mede dank zij de hulp van vele ouders en ook dank zij het mooie weer. Na dit feest rest nog de be- dankavond voor alle ouders, die zich ieder jaar weer belan geloos inzetten om alles rond de school draaiende te hou den. Deze avond wordt gehouden op maandag 4 juli. De af scheidsavond voor groep 8 is op dinsdag 5 juli. Wat er dan wordt gedaan is nog geheim. samenwerkingsverband kun nen zijn, maar om alle neuzen van verhuisondememers 1 zijn, één kant op te krijgen, dat is onmogelijke zaak. Men kan ook langskomen in het kantoor van de stichting aan de Herman Heijermans- laan 15 (de voormalige Klaas de Vriesschool). Men krijgt dan het inschrijfformulier meteen mee. ‘Om voldoende bagage te heb ben om een dergelijk kamp te organiseren heeft de stich ting de leden van de Rotaract een cursus aangeboden. Daarnaast hebben ze zelf een grimecursus gevolgd. Daarna zijn ze heel enthousiast be gonnen met de benodigde voorbereidingen voor het kamp, maar daar vertel ik verder niets van, want anders is de spanning voor de kinde ren er af. naast die goede onderlinge contacten, voor meer samen- Sigarendoosje werking. Maar dan wel zon- J der verlies van identiteit. On- Belangrijk is ook, het tweede dememingen die uitsluitend punt, dat de verhuisondeme- op prijs en massa verkopen mer zich voortdurend bewust hebben geen toekomst. is van de commerciële plicht kwaliteit te leveren. Dekje, een kasteel nabouwen, het spel Hierbij ging het om Tafeltje Dekje, een kasteel nabouwen, het spel Roodkap je spelen of een koek halen van het huisje van Hans en Grietje dat opgesteld stond in de gemeenschapsruimte. De ze was door leden van de ou derraad helemaal omgeto verd in een sprookjesbos. Nadat het ganzebord door al le kinderen was gespeeld was het tijd voor het middgeten. Het spreekt eigen vanzelf dat dit eten bestond uit panne- koeken die gebakken waren door ouders. Bij het eten kre- Transport en Logistiek Ne derland, behandelde tijdens de jaarvergadering de Ar beidsomstandighedenwet en de werkzaamheden van de Arbeidsinspectie. Uit recent onderzoek van de Arbeidsinspectie is gebleken dat de bedrijfstak verhuizen het nog niet zo slecht doet als het gaat om naleving van de Arbeidsomstandighedenwet. Het zijn relatief kleine aan dachtspunten die verbetering behoeven, zoals het dragen van veiligheidsschoenen, het bijhouden van een ongeval lenregister, het hebben van een verbandtrommel en een brandblusapparaat op de au to. Toch is het een illusie te de ken dat met deze maatrege- len verhuizen veilig en ge zond plaats heeft, aldus mr. Huib Poot. Elke onderneming moet onderzoeken hoe het met de arbeidsomstandighe- de individualisten, die den is gesteld. --j toch Een goed instrument daarbij is de algemene bedrijfsver- kenning van BGZ-Wegver voer, die dit jaar is uitgebreid met de verplichting een zoge heten risico-inventarisatie en 500,- excl BTVJ retour dat ook niet. De SAVAM-le- den opereren in verschillende markten, de één regionaal in evaluatie op te stellen. Op ba- de particuliere sector, de an- der nationaal of internatio naal, een derde uitsluitend in pr oj ectverhuizingen De kleinere verhuisondeme- mingen zouden misschien meer moeten samenwerken met de grotere. De grotere on- Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 me) benoeming twee kandi daten over. Op de eerste plaats van de voordracht stond H.J.B.C. Maas uit Wad dinxveen en op de tweede plaats mr. D.K.W. Hendriks (38), geboren in Eist en werk zaam als stafmedewerker van de secretaris van de ge meente Zoetermeer. De nieuwbakken gemeente secretaris Rick Maas trouwde in 1990 met Petra van Leeu wen, die toen secretaresse van burgemeester C.M. van der Linden (en de wethou ders) was. Het echtpaar twee zoons Jardy (3) en Balthazar (1) en woont (zeer prettig) aan de Berkengaarde in Wad dinxveen. Petra Maas-van Leeuwen wijdt bijna al haar tijd aan de drie ’mannen’. Buiten zijn werk is Rick Maas actief als docent en trainer-coach bij de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) en de Bestuursacademie Randstad. Hij speelt, als daar tijd voor is, een verdienstelijk partijtje golf. In deze afscheidsmaand werkt hij elf jaar voor de ge meente Waddinxveen; de eer ste vijf als beleidsmedewer ker op de afdeling Algemene Zaken en Ruimtelijke Orde ning (juridische zaken, woon wagenzaken, voorlichting) en de laatste jaren als chef van de afdeling Algemene Zaken waar een 25-tal mensen werkt. Voordat Rick Maas naar Wad- WADDINXVEEN/ROSMA- LEN - Tijdens de jaarvergade ring van de Nederlandse ver- huizersorganisatie SAVAM in het Autotron in Rosmalen heeft de Waddinxveense voor zitter Bert van Noort het be leidskader voor de komende jaren voorgelegd. In dezelfde vergadering voerde Waddinx vener mr. Huib Poot, directeur van Transport en Logistiek Nederland in Zoetermeer, het woord. Een bijzondere dag met twee initiatiefrijke en ondernemen de Waddinxveners. Het blad ‘de Verhuizer', maandelijks magazine voor de erkende ver huizer, heeft er dan ook uitge breid verlsga van gedaan. De Stichting SAVAM is het sa menwerkingsverband van de Erkende Verhuizers - inmid dels een begrip in Nederland - van dinxveen kwam werkte hij voor de gemeente Tilburg, studeerde hij aan de Nationa le Verkeersacademie en de KMA in Breda en volgde hij een gedeelte van de reserve officier-vliegeropleiding L. Canada. Prinsenbeek, waar drs. C.J.G.M. de Vet (CDA) burge meester is, is een sterke rand gemeente van Breda. Bij ve len bekend als het ’Wasse naar van te mistverkeersramp in 1991 of door de jaarlijkse grote car navalsoptocht. Niet alleen als een forensen gemeente, ook als een speci fieke tuinbouwgemeente (ruim 90 bedrijven) kan men Prinsenbeek (met ruim 10.000 inwoners) typeren. Er zijn circa 2.000 arbeidsplaat sen in de Noordbrabantse ge meente. Via de vrijwillige brandweer heeft Prinsenbeek al een rela tie met Waddinxveen. De op bouw van een aantal Wad dinxveense brandweerwa gens is namelijk door Kro nenburg uit Prinsenbeek ge leverd. In Prinsenbeek wordt het col- De Waddinxveense jeugd ver trekt donderdag 28 juli om 10.00 uur en komen maandag nooispelers), komt ten goede 1 augustus om ongeveer aan gehandicapte sport. Zondag vinden de finales van dit toumooi plaats met scheidsrechters, lijnrechters en ballenjongens en -meisjes. TT Toeschouwers zijn van harte Hetverb lijf in hetkamphms welkom op het gratis toekan- keüjke evenement. WADDINXVEEN- Vorige week donderdag 23 juni vond het jaarlijkse schoolfeest van de openbare Theo Thijssen school (Kerkweg-Oost) plaats. Het onderwerp dit jaar was ’sprookjes’. Voorafgaande aan het school feest hadden alle leerlingen gewerkt aan een klein project over dit onderwerp. Zo lazen de leerkrachten veel sprook jes voor en werd er op de tele visie naar de video van de Sprookjeskast van de Neder landse Onderwijs Televisie (NOT) gekeken. Alle leerlingen en het school team waren op deze feestelij ke dag verkleed als sprookjes figuren. Het wemelde van de Roodkapjes, prinsessen, Ro bin Hoods, Grietjes en ge laarsde katten op het school plein. De leerkrachten hadden ge kozen voor het sprookje van Sneeuwwitje. Er was Sneeuwwitje, de prins, de heks, twee kabouters en de jager. Na de opening met een sprookjesdans en een sprook- jeslied, gemaakt door twee teamleden, werden de kinde ren naar de gymzaal geleid. Tot hun verrassing voerde daar het gehele team het sprookje van Sneeuwwitje op. Hierna werden alle leerlin gen in groepjes verdeeld, waarna ze op het plein een le vend ganzenbord gingen spe len. De verschillende op drachten hadden allen te ma ken met sprookjes, afeltje del voor Y. Portiek 3-6 6-2 6-2. Het heren-dubbel Dl alle leeftijden werd een prooi voor T. ter Meer en V. Boere die R. Voogd en S. Stevense met 6-4, 5-7 en 7-6 klopten. Het da- mes-dubbel Dl werd gewon nen door G. Jager en T. Mul der voor C. Rijnbeek en K. Trouwborst 6-2,0-6 en 7-6. In het gemengd-dubbel Dl 25+ werd de eerste prijs in de wacht gesleept door het echt paar De Kievit, die J. Spille- naar en F. Buring met twee maal 7-6 klopten. Het heren dubbel Dl 25+ werd een over winning voor H. Bloks en R. Spillenaar op W. Driessens en J. de Vries met 6-3,6-4. In de categorie D2 dames- dubbel wonnen C. v.d. Kaay en E. Vos met 6-4, 7-6 van N. van Rijn en E. Venema. Bij de WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns- heren trokken good old P. v.d. werk (SWW) en de jongerenserviceclub Rotaract Waddinx- Vlies en N. Slijngaard met veen houden van donderdag 28 juli tot en met 1 augustus in 6-4 en 6-1 tegen Van Drimme- - len-Roodakkers aan het lang ste eind. Het gemengd dubbel D2 werd gewonnen door A. Kloosterman-H. Beusekamp, die het koppel M.v.d. Oord-P. We verblijven in een heel Deze week vindt op het ten nispark in Waddinxveen- Noord het sterk bezette B- en C-toumooi plaats. Naast on getwijfeld spannende en goe de wedstrijden wordt het toumooi opgesierd door een wedstrijd hard-serveren op woensdagavond. De opbrengst van deze hard- serverenwedstrijd, waaraan voor ƒ2,50 kan worden deel genomen (ook door niet tour- Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 2 kleuren. Slip of singlet 2 stuks 21?5 Waddinxvener Bert van Noort is voorzitter van de verhuizers- organisatie SAVAM. t het voldoen aan de wensen Nederland en Koninklijk Ne- van de klant. De verhuison- 1- ’Het is de basis van iedere on- de werkgeversorganisa- derneming. Kwaliteit, dat is zich al één groot commercieel ties Transport en Logistiek L„ --- derïands Vervoer in Zoeter- dernemer kent zijn klanten, meer. dat hoeft niemand hem te vertellen, maar blijft er op in- sis daarvan kan een doelge richte aanpak worden opge steld. Het terugbrengen van de fy sieke belasting tijdens het werk zal daarin, zo verwacht mr. Huib Poot, een belangrijk onderdeel zijn. Het terug- i van fysieke belas ting kan met technische hulp middelen, maar ook met voor lichting en onderricht op het gebied van tillen. Overigens, meldde de Wad dinxvener, is die onzinnige kwestie over een luchtgeveer de stoel voor de bijrijder, waartoe een collega na be zoek van de Arbeidsinspectie WADDINXVEEN/PRINSEN- BEEK - De 40-jarige Wad dinxvener H.J.B.C. (Rick) Maas is vanaf vrijdag 1 juli gemeentesecretaris van de Noordbrabantse gemeente Prinsenbeek. Het op 2 april 1954 in Tilburg geboren hoofd van de afdeling Algemene Zaken van het Gouwedorp, wiens werk zaamheden aan het Raad huisplein zullen worden waargenomen door mr. C.J. Vos (chef van de sectie Be stuurszaken) en B.S.J. Kra mer (chef van de sectie Bur gerzaken), volgt dan in die functie de in mei vertrokken gemeentesecretaris A.A.Th.M. Geerards op. Rick Maas werd na een uitge breide wervingsprocedure van enkele maanden en op basis van een in een organisa- tie-onderzoek verwoord pro fiel gekozen uit 83 sollicitan ten. Voordat de benoeming een feit was deed een selectie- team van B. en W. en een lid van de medezeggenschaps commissie de eerste selectie, werd tijdens een eerste selec tieronde met zes kandidaten gesproken en in een tweede selectieronde met drie kandi daten. Deze gesprekken wer den gevoerd door B. en W. en een raadsdelegatie (WD en PvdA). Ook was er sprake van een psychologische test. Uiteindelijk bleven er vorige maand voor de gemeenteraad van Prinsenbeek ter (unanie- Europa de SAVAM samen met betrek- Bert van Noort vond het even king tot de ontwikkelingen die belangrijk onderling een goed de bedrijfstak op dit moment contact te onderhouden. Een aan den lijve ondervindt. bevriende relatie is een goede relatie en, wat meer is, bij een Denk daarbij aan het verdwij- goed onderling contact boe nen van de horizontale prijs- ven ondernemers geen sa- x binding, het wegvallen van de menwerkingsverbanden op te terban van gedachten wisse- overheidscontracten, de opvol- zetten, die groeien vanzelf, gingsproblematiek, de nood- aldus de SAVAM-voorzitter, zaak van een brancheonder- Nederland is door het ver zoek, de nu al voelbare druk dwijnen van de Europese bin- van de concurrentie uit andere nengrenzen opeens heel groot Europese landen en, last but geworden, al beseft niet elke not least, de groepsvorming ondernemer dat. Bert van onder de SAVAM-leden. Noort’s vijfde actiepunt is dan De eerste van Bert van Noort’s ook te proberen de Europese actiepunten is de noodzaak otnwikkelingen vóór te blij- van opleidingen. Naast de bij- scholingscursus verhuizen en de basisopleiding verhuizen, ding verhuizen, gericht op het met zich brengt, dan moet de midden-kader, komen. De be- branche dat daarvoor over hoefte daaraan, en de met hebben. Er staat immers heel Vakopleiding Wegvervoer ont- wat op het spel: de Europese wikkelde plannen daarvoor, verhuiscondities, standaardi- tekenen het volwassenwor- sering van verpakkingen, dingsproces van de bedrijfs- verzekeringen, ook opleidin- tak. gen. ’Het computertijdperk vóór blijven, zoals ik zelf lange tijd Werk samen dacht, dat is een gepasseerd station’, gaf Bert van Noort Bert van Noort pleitte ook, aan. naast die goede onderlinge to tfpeoctima* h, uaddwxwc/t.... Een foto van het ‘sprookjesteam van de openbare Theo Thijssen school aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Theo Thijssenschool). Bert van Noort had als SA- spelen, blijf hem voor’, hield VAM-voorzitter zijn beleids- Bert van Noort zijn gehoor Volgens Bert van Noort hoeft plan gegoten in de vorm van voor. zeven actiepunten, die vooral Het derde punt, zo als het op de individuele verhuison- vervoer zelve, is: werk met dernemer mikken: zorg voor goede tarieven. De tijd van gedegen opleidingen, breng het rekenen op de achterkant kwaliteit, werk met goede ta- van een sigarendoosje is voor- rieven, houd een goed onder- bij. Want we verdienen zo ling contact, ga de Europese weinig dat we niet eens meer markt op, werk beter samen sigaren kunnen kopen’, en onderneem creatief. Een Verhuisondememers moeten manifest, een 'spoorboekje zich bewust worden van hun naar de toekomst. kosten, moeten leren een goe- derneming kan dan de parti- brengen De erkende verhuisindustrie de kostprijs te berekenen, kreeg de zeven actiepunten willen ze verantwoord op de kleinere geven, en de laatste door de Waddinxvener voorge- markt optreden. kan aan de grotere collega as- houden. SAVAM-voorzitter sistentie vragen bij project- Bert van Noort vatte daarmee Europa verhuizingen. het antwoord, het beleid van Het zevende en laatste actie- punt is: onderneem creatief. SAVAM-voorzitter Bert van Noort zal, bijgestaan door het secretariaat, in het land nog nader over de zeven actiepun- werd verplicht, voorlopig uit de wereld. Een etmaal voor de jaarver gadering werd van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een brief ontvangen, waarin deze eis werd ingetrokken. WADDINXVEEN - Onder schitterende weersomstan digheden werd zondag 26juni het D-toumooi van de tennis vereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) afgeslo ten met de finales. Onder het toeziend oog van bondsgedelegeerde mevrouw G. Betz en onder leiding van Lottie Keijser en Wim de Lang, die de wedstrijdleiding vormden, werd op een strak tijdschema gespeeld. De re sultaten zijn als volgt. In het heren-enkel Dl won M. Huijsmans overtuigend van S. Stevense met 6-3 6-2. Het „vtw, dames-enkelspel werd een lege gevormd door de burge- overwinning voor Y. Slappen- meester en twee wethouders afkomstig uit het CDA en de partij Gemeenschapsbelang. Die hebben in een gemeente raad van 15 leden respectie velijk 6 en 5 leden. PvdA en WD zijn elk met twee leden in de raad vertegenwoordigd. WADDINXVEEN - Zoals aan- gekondigd houden de winke liers van het winkelcentrum de Passage weer een Kinder dag. Na jaren met clowns de kinderen vermaakt te heb ben, is dit jaar gekozen voor Disneyfiguren. Van ’s morgens tien uur tot ’s middags half vijf kan er aan diverse spelletjes worden meegedaan. Ondertussen kunnen de kinderen popcorn eten of limonade drinken die de kabouter serveert. De spel letjes, het eten en drinken zijn zoals gewoonlijk gratis. Voor de kleinere kinderen zijn er de waggeleend en de kip wip. Er zijn natuurlijk ook prijzen te winnen. Bijvoorbeeld met de haakse sjoelbak. Hij of zij die de hoogste score heeft aan De nieuwe gemeentesecretaris van de Noordbrabantse gemeente Prinsenbeek, Rick Maas (40), in zijn het einde van de dag kan een m mooie prijs gaan uitzoeken. De spelletjes worden bemand door Disney-figuren, die ie dereen wel kent. Om in de sfeer te komen kan iedereen zich laten schminc- ken. Een extra leuke activi teit is het maken van een ori ginele button. Iedereen kan zijn eigen tekening, foto of wat dan ook in een button la ten persen. Diverse winkeliers organise ren nog extra acties zoals grabbelen, snoep uitdelen of spelen op de computer. Als er voldoende belangstelling voor is staan er in het winkelcen trum de Passage op diverse plaatsen kinderen hun over tollig speelgoed en andere ar tikelen te verkopen. ven. Dat kan naar zijn mening al leen in Fédémac-verband. En moet er een voortgezette oplei- als dat contributieverhoging midden-kader, komen. De be- branche dat daarvoor en VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 JUN11994 Pagina 15 WEEKBLAD PASSAGE 57 - WADDNXVEEN - THJ2C7 met de kleinste NOKIA 2110 Gouda: Bodegraafsestrutweg 3a Tel: Ol 820 - 70080 Alphen a/d Rijn: Ouvertureweg 85 Tel: OI72O - 2I3I2 ALLES UIT VOORRAAD LEVERBAAR, SNELLE LEVERING. GRATIS THUISBEZORGEN, GRATIS MONTAGE. C Zwart/wit kopteen - Kleurkopieën voor werkende ATF-3 autote lefoon bij aan koop van deze Nokia 2110 Martin Dawes abonnement vanaf 53,- per maand. MARTIN DAWES TeiECOMMUWICATlQWS '_3— j". Snelle beslissers bellen I juli GSM in minstens I6 Europese landen. O Handehdrukwerk O Reklamedrukwerk O Gelegenheidsdrukwerk c Full-color kopteen O Inbinden O Plastificeren c Papierwaren MANNENMODE 11 1 TT"XT. i Boxspring, komplete set 160 of 180 vanaf 1 1295,=

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15