Zomeractiviteiten in schoolvakantie Sweet Creations komt met taartversieren als cursus Rabobank deelt wasprijzen uit VAKANTIE WE- R K GR EP HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Einduitvoering in ‘Kreater6 Geslaagden HAVO-Atheneum CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Afsluiting Middelweg Paul van Schie: ‘Enige extra armslag? Kreater kijkt terug op een tumultueus seizoen de moeite waard Bereikbaarheid maatschappelijk werk buiten kantooruren Slijters-vakdiploma Nieuwe lampen in Pagina 19 VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 29 JUN11994 WEEKBLAD Rechts op de foto de Waddinxveense Patricia Livingstone van de Korenakker en links de Rotterdamse ZEVENHUIZEN - Vrijdag 1 Paul van Schie, interim7coör- Aida Petronilia. (Foto: SjaakNoteboom). ten van de glitter en glamour. Voor alle kinderen die niet op vakantie gaan en daar hun dorp bouwen. Opgeven voor deze vakantie week kan tot en met dinsdag verschillende methodes voor het versieren van taarten met suiker gebruikt. Wegens grote belangstelling voor het maken van suiker taarten start Sweet Crea tions in het najaar in Wad- dinxveen een cursus taart versieren. Met het oog op de nieuwe cursus werd zaterdag 25 juni van 10.30-17.00 uur een gratis toegankelijke de- monstratiedag gehouden in het zalencentrum Het Nieu we Trefpunt aan de Stations straat in Waddinxveen, waar men zich ook kon aanmelden voor de cursus. Rijn en Gouwe zoekt voor Waddinxveen JONGENS EN MEIISJES (min. leeftijd 15 jaar) die ’s ochtends vroeg de krant willen bezorgen. De ideale manier vein geld verdienen, want zo kun je overdag toch lekker van je vakantie genieten. Heb je interesse bel dan 01828-32443 12578 HYPOTHEEKCENTRUM ZEVENHUIZEN - Tot en mét 15 juli is de Middelweg in Ze venhuizen voor alle verkeer gesloten. Onder directie van j van Schieland zullen in die tijd twee bruggen in de weg door duikers worden vervangen. Gelijktijdig zal de Gasunie ter plaatse van de duikers zinkers aanbrengen. Andere nutsbedrijven zullen even eens een aantal werkzaamhe den uitvoeren. kan de cursus vrijwel zeker in elke grote(re) plaats gegeven worden. Voor meer informatie over de precieze aanvangsdatum en juiste leslokatie in Midden- Holland kan men bellen naar tel. 040-836395 Postbus 275, 5670 AG Nuenen). met kinderen omgaan en die zich een of meerdere dagen willen inzetten. Iedereen van 15 jaar en ouder is als vrijwilliger van harte welkom. Vrijwilligers kan men zijn voor het begeleiden van de kinderen, maar ook voor het inschenken van li monade, koffie of thee. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie? Dan kunt u altijd bellen of langskomen bij de stichting. Wij maken graag kennis met nieuwe vrij williger s/sters. Vraagt u naar Astrid de Weerd of Petra Reef. ontdekt als iemand die de kunst van het werken met suiker goed verstaat. Aida Petronilia is gespecialiseerd in het ontwerpen en het ma ken van taartversieringen en aandenken van suiker. Zij verzorgt de cursussen. Patricia Livingstone, geboren op Curacao en woonachtig aan de Korenakker in Wad dinxveen, heeft haar Ameri kaanse moeder veel taarten zien bakken en versieren en zo zat het er al vroeg in bij haar. In 1979 kwam zij naar Neder land om rechten te studeren. Al gauw gaf zij de studie op en belandde in het bedrijfsle ven. Patricia verzorgt de ad- ministatie van Sweet Crea tions. WADDINXVEEN - de Stichting Waddinxveens Welzijns werk organiseert voor de komende zomervakantie twee we ken lang activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 1 juli om half acht wordt in de balletzaal van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen de einduitvoe ring gehouden. De avond zal worden opge luisterd door het Streeljaccor- deonorkest van Kreater. Veel Voor de gasten is het ook mo gelijk kleine aandenken van suikerwerk te maken. In ver schillende landen, zoals Ame- rika, Engeland, Zuid-Afrika, speciaal land waar men op dit Australië, Venezuela^ worden moment nog niet zoveel vanaf x weet. Bekend is wel dat kin deren in groepjes er hun ei gen dorp mogen bouwen en alles wat daar bij hoort mo gen uitvinden. De laatste dag is er de moge lijkheid dat de kinderen bij elkaar op bezoek gaan in het dorp en kijken hoe de ver schillende groepen hun dorp hebben ingericht. De vakan- Fietsers en voetgangers kun nen van de volgende route ge bruik maken: Wollefoppen- weg en Strandweg; Hennips- loot en Rottekade. Het overi ge verkeer, inclusief het vracht- en landbouwverkeer, kan gebruik maken van de route Wollefoppenweg, Strandweg en Rottekade. Achter Sweet Creations zit ten Patricia Livingstone uit Waddinxveen en Aida Petro nilia uit Rotterdam. Aida Pe tronilia is geboren op Cura cao. Ze heeft de basistechnie ken van haar moeder geleerd. Haar diploma Taartversieren behaalde zij in 1980 op Cura cao, alvorens naar Nederland te komen. Al snel werd de Rotterdamse tunes bracht het koor onder meer een indrukwekkende vertol king van een selectie uit de de musical West Side Story, met als hoogtepunt het door de mannen gezongen ‘Maria'. Het mooiste van het pro gramma kwam aan het eind, toen het koor een selectie zong uit de rockmusical Jesus Crist Superstar. Krea Musica werd begeleid door pianist Ivo van de Baar, de harmonie Concordia, de doedelzakband St. Andrewpipers en het com bo Run for Cover. De algehele muzikale leiding was in han den van Joop van Eek. Vrijwilligers Om de twee vakantieweken te kunnen realiseren is de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk op zoek naar en thousiaste vrouwen, mannen, meisjes en jongens die graag laatste week van elke maand worden verholpen. Alle masten zijn in de achter liggende periode van een regi stratienummer voorzien. Bij storingen dienen de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapel- le dit nummer door te geven. Kreater kreeg namelijk per 1 september vorig jaar een in- terim-bestuur, directeur Roel van Schravendijk vertrok per 1 oktober 1993, met ingang van 1 augustus van dit jaar is er sprake van een lagere ge- meentesubsidie en het nieu we college van B. en W. heeft aangekondigd dat deze finan ciële bijdrage met ingang van 1 januari 1996 nog verder zal dalen. Verder waren er volgens de oud-CDA-wethouder onjuiste berichten in de pers met de voorspelling dat de muziekaf deling met ingang van augus tus 1994 zou sluiten, hetgeen een wat sombere stemming medewerkers Mare Toebosch en Karei Kamphuisen onder ieders aandacht te brengen. De eerste prijs (10 gratis was beurten bij Autopunt Gouda- Waddinxveen) ging naar Joke van Straalen, Fazantdreef 17. De tweede prijs (5 auto- wasbeurten) was voor Aad van der Reijken, Tarweakker 6. De derde prijs (5 wasbeur ten) ging naar J.J. Wigbol- dus, Fazantdreef 24. De vierde tot en met de elfde prijs betroffen wassets voor de auto en die gingen naar B.J. Kloet, J. Buurman, me vrouw M. Stuurman, me vrouw I. Nuyten, F.B. Sas, B. Antenne, A.v.d. Poel en Opti ma. NUENEN/WADDINXVEEN - Tussen midden en eind sep tember start in de regio Mid- den-Holland de opleiding voor het slijters-vakdiploma. Deze cursus wordt verzorgd door VAKO, het Instituut voor de slijters-vakopleiding in Nederland. Het Instituut VAKO is er kend door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen in Zoetermeer. De cursus be staat uit schriftelijke lessen die ondersteund worden door minimaal 20 avondbijeen- komsten. Het is ook mogelijk de cursus uitsluitend schrif telijk te volgen. De cursist kan de opleiding afsluiten met het officiële slij ter s-vakexamen. Het slijters- vakdiploma is natuurlijk een must voor iedereen die een slijterij exploiteert, dit wil gaan doen of in een slijterij werkzaam is. Daarnaast raken tegenwoor dig steeds meer mensen geïn teresseerd in de kennis over wijnen en gedistilleerde dranken. Veel mensen ont dekken in die kennis zelf een nieuwe hobby. De cursus be steedt vanzelfsprekend ook aandacht aan allerlei alcohol- cursusprogramma 1994-1995 vrije dranken zoals vruchte- weer is verschenen. sappen, bron- en mineraal- Ook aan de organisatorische waters en alcoholvrije bieren, toekomst van het centrum voor kunstzinnige vorming wordt volgens hem gewerkt. Goed overleg met de gemeen te Waddinxveen geeft waar- WADDINXVEEN - Van de sa menwerkingsschool voor HA- VO-Atheneum aan de Sniep- weg in Waddinxveen hebben 157 scholieren (ook afkomstig uit Gouda, Alphen aan den Rijn, Reeuwijk en Benthui zen) met goed gevolg het het HAVO- en Atheneumexamen afgele Atheneum De in totaal 65 geslaagden voor het Atheneum-examen uit Boskoop, Hazerswoude, Moerkapelle en Waddinx veen zijn: Uit Boskoop: Erik Bon- tekoe, Erika van Elk, Enzo Kleijn, Jeroen Kok, Paulin Leeuwenburgh, Amanda Sterkenburg, Richard Stra- ver, Ingrid Verheul, Job Ver meer, Anne-Marie Vermeu len, Robert Vreeburg en Desi ree Zonneveld. Uit Hazerswoude: Rik van den Berg, Erik de Geus, Bart Pannebakker. Uit Moerkapelle: Marin Ca- minada. Uit Waddinxveen: Willem Jan Allaart, Andre v.d. As sem, Ingrid Boere, Yuke v.d. Boon, Karin Bosman, Moni que Boudewijns, Roald Bres ser, Jasper Coppens, Marcel van Delden, Samantha Dijk huizen, Peter Dubois, Mar- tijn Duffels, Miranda van Elswijk, Eelco Elzinga, Marrit Groeneveld, Ine Hartveld, Vincent Hartwijk, Valerie Helmond, Marielle Hendrik- se, Linda den Hertog, Jan Hein Hoogstad, Wilfried de Jong, Dion Kerkhoven, Roos van der Knaap, Martijn Lekx, Chantal van Meerveld, Erik Muis, Donovan Mul, Loek Nap, Peggy Olde Bijvank, Ivar Peschke, Mohammed Safi, Gido Schmitz, Wim v.d. Starre, Mare Streefkerk, Sla- bina Trommelen, Sidney Ver- gouw, Daphne Winckels, P e ter van Zijl. Uit Zevenhuizen: Jeroen van Bruggen, Marije de Groot, Maaike van Leeuwen, Caroli ne Visser. WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) kijkt terug op een nogal tumultueus seizoen. Interim-coordinator Paul van Schie schrijft dat in de derde editie van de Krater-Nieuwsbrief. bij de docenten, leerlingen en ouders te weeg bracht. Een hoogtepunt in het afgelo pen seizoen was dat meer dan 300 leerlingen muziekles kre gen van bekwame docenten. De belangstelling voor de schilder- en boetseercursus- sen nam toe. In de afgelopen periode waren er veel kleine en grote uitvoeringen door leerlingen en docenten van Kreater. Een ander hoogtepunt vorm de de prachtige uitvoering van balletschool Marcella in een uitverkochte grote zaal van de Goudse Schouwburg. Ook was er een leuke presen tatie van de Jeugdthea- terschool Zuid-Holland in de kleine zaal van de Goudse Schouwburg. De tentoonstelling van het werk van fotografie-, schil der-, teken-, beeldhouw- en boetseerleerlingen in het Waddinxveense Kreater-ge- bouw liet bezoekers zien met hoeveel succes er aan de Kerkstraat gewerkt wordt. Vooral de produkten van on ze jeugdleerlingen zijn van prima kwaliteit. Dat geeft hoopt voor de toekomst', al dus interim-coördinator Paul van Schie, die meldt dat het dinxveen uitvinden' en duurt van dinsdag 16 augustus tot en met donderdag 18 augus tus. lobbes, Juffrouw Lens en Pe- fessor Speurneus uitgenodigd voor deze kindervakantie- week en verwachten wordt dat zij dinsdag 16 augustus om ongeveer 10.45 uur in Waddinxveen zal aankomen. De vrouwelijke professor komt uit Uitvindersland, een land waar kinderen mogen doen wat zij belangrijk vin den en willen. Professor menwerking met een ervaren Speurneus zou de kinderen i naar het Uitvindersland om van de derde dag. Alle kinderen krijgen hierin een taak, zoals bij een cameraploeg, in een restaurant, decorbouwers en dedansgroep. Voor de pre mière worden alle ouders uit- WADDINXVEEN/GOUDA - ‘Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren' (BBK) van Stich ting De Vierstroom in Gouds (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid- den-Holland) is een nieuwe crisisdienst van het maat schappelijk werk. Deze dienst kan hulp bieden aan mensen die problemen hebben en die voor hulp niet kunnen wachten tot de ope ningstijden van andere hulp diensten. Hierbij kan men denken aan psychische en so ciale of relationele proble men. Bijvoorbeeld als iemand te maken heeft gehad met (sexueel) geweld, als iemand betrokken is geweest Ibij een ongeval, bij rouwverwerking, bij zelfmoordgedachten of als iemand onderdak zoekt na geweld van de partner. De Bereikbaarheid Buiten Kantooruren kan men berei ken op tel. 06-8212141. Op dat nummer wordt er voor ge zorgd dat een maatschappe lijk werker zo snel mogelijk contact met de beller op neemt. De BBK is bedoeld voor situ aties waarin men directe hulp nodig heeft en men niet kan wachten tot andere hulp verlenende instanties weer open zijn. Overdag kan zoals bekend de Zorglijn van De Vierstroom worden gebeld, tel. 01820-94500. HAVO Voor het HAVO-diploma slaagden in totaal 92 kandi- uitvoering weer de gelegen heid hun kunnen te tonen. Zo zullen verschillende instru menten te horen zijn, zoals een keyboard, gitaar, slag werk, cello en accordeon. Verder is er een blokfluit- groep, een dwarsfluitgroep en treedt er een balletgroep op. ‘Een avond als deze laat weer eens zien waar we allemaal mee bezig zijn in de Kerk straat', aldus de uitnodiging in de laatste Kreater-Nieuws- brief. Onlangs konden nieuwe muziekleerlingen in Kreater kennis maken met diverse muziekinstrumenten. In groepjes trokken de kinderen (onder begeleiding van een volwassene) door het gebouw, waar hen in de verschillende lokalen iets over instrumen ten werd uitgelegd. Tijdens de instrumentenparade kon- Naast goed in het gehoor lig- den de kinderen soms ook zelf gende Amerikaanse spelen, hoewel daarvoor de tijd wat kort was. Er kwamen zo’n 50 kinderen met ouders een kijkje nemen. Het en thousiasme was groot en de verwachting is dat veel kin deren zich opgeven voor mu ziekles. In Kreater is ook een gratis concert gegeven. Gitaardo- cente Corrie van Binsbergen gaf samen met haar broer Ja nus een staaltje van haar kunnen weg. Ze speelden meest eigen composities. Heel sfeervol en rustig in het begin en na de pauze wat on stuimiger, met veel ruimte voor improvisaties. De coral sitar van Janus van Binsbergen gaf het geheel een exotisch tintje. Het ge- Instituut VAKO verzorgt al meer dan 40 jaar in het hele land opleidingen voor het vakdiploma voor het slijters- bedrijf. schijnlijk enige extra armslag Bij voldoende belangstelling en aan inkomsten vanuit an- J-1 1 dere bronnen wordt gewerkt. ‘Alle reden om het pessimis me achter ons te laten en plannen voor de toekomst te maken', besluit Paul van Schie zijn bijdrage namens het interim-bestuur in de Kreater-Nieuwsbrief. tiviteiten beginnen om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur. Zowel in de eerste als in de laatste vakantieweek. Beide zomervakantieweken vinden plaats in de voormalige Klaas worden vervangen voordat de Vriesschool aan de Her- man Heijermanslaan in Wad dinxveen, tel. 01828-31932. WADDINXVEEN - Bij een ge boorte, een doopplechtigheid, een communie, een verjaar- een kinderfeestje, een bruiloft, een jubileum of een opening van een zaak spelen met suikerwerk versierde dag nodig hebben om zich taarten een bijzondere rol. genodigd en kunnen zij genie- voor te bereiden. Waarschijnlijk zijn ze dan op woensdagmorgen klaar om met de professor mee te gaan naar het Uitvindersland, een daten. Uit Boskoop: Sadia Azor, Farida Benzaim, Ri chard Boot, Mare Brand, Emiel Egging, Michiel van Egmond, Jolanda Geurts, Erik de Groot, Patricia Hoo- gendoorn, Alexander van Houten, Marielle van Leeu wen, Anne Karen van Leeu wen, Esther de Mos, Jordi den Ouden, Renate Poldner, Wendy van Rijswijk, Wendy Slappendel, Christaan Sna- bel Karin Soet, Brenda van Tïenhoven, Stephan Uitten- bogaard, Pascal Vergeer, Jas per Vos, Saskia v.d. Werf en Paul van Zanten. Uit Hazerswoude: Belinda van Polanen. Uit Waddinxveen: Ernst Bak ker, Gerben Bekooij, Roel Bennik, Marcel Benschop, Suzanne van Beuzekom, Jo landa Bink, David Bloem, Marjolein Broekman, Leon Broer, Monique Bulder, Bren da Burger, Jeroen Clardeij, Henriette Crielaard, Stefan van Dijk, Petra van Dode- waard, Magchiel Eiklen- boom, Niels van Elzakker, In ge Griffioen, Benno Groenen dijk, Edwin van Heiningen, Floris-Jan v.d. Heuvel, Es ther v.d. Hoeven, Sandra v.d. Hoorn, Remke Jellema, Se- bastiaan Jonckheere, Esther Kamphuis, Juri-Jan Klaric, Carola Koetsier, Eline Kool, Barbara van Krimpen, Hans Leenen, Maarten van Leeu wen, Hugo Maat, Tom van Nieuwkerk, Peter Noorlan- der, Simone den Ouden, Jordi Schmitz, Sylvie Slaman, Marcel Smits, Mirande van Spengen, Danielle Struis, Je roen Terpstra, Nanda Tim mermans, Boukje-Marije Toering, Joost van Velzen, Mira Verkleij, Jasper de Vries, Ruben de Vries, Marie ke v.d. Wal, Romy Weemink, Muriel Wijdooge, Alexander de Wilde, Tanja Woudenberg. Uit Zevenhuizen: Patricia Bekkers, Eline Decker, Guido Dister, Nancy v.d. Hoek, Ro- bert-Paul Lamot, Ester Mim- pen, Jelle Peddemors, Saskia op het Veld, Chantal de Vos, het hoogheemraadschap Chantal van Winden en Ray- J 11 J-- mond Wondergem. De eerste vakantieweek is ge- vakantie zijn en van actie en toiteld ‘Met Watje Dinxveen spanningen houden is dit de kans om een gezellige vakan tieweek te hebben. Tot en met met donderdag 14 juli. Watje 5 juli kan men zich voor de vakantieweek opgeven. De tweede vakantieweek is tieweek wordt afgesloten met straatlantaarns een theatervoorstelling waar in de kinderen gaan kijken ZEVENHUIZEN - Vrijdag 1 naar hoe andere ’kinderen’ op juli schakelt de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle over op een ander systeem voor het vervangen van de lampen in de openbare verlichting. 9 augustus. Alle vakantie-ac- Tot op heden werden de lam pen van de openbare verlich ting vervangen op het mo ment dat er een defect optrad. In het kader van het nieuwe systeem zullen de lampen er een storing optreedt. Op basis van technische gegevens is namelijk het aantal brandu- ren vastgesteld. Het zal onge veer één jaar duren voordat in de hele gemeente het nieu we systeem ds ingevoerd. De storingen die zich na invoe ring van het nieuwe systeem aan de openbare verlichting voor doen, zullen alleen in de bruik van verschillende gita ren liet een goede indruk van de veelzijdigheid van dit leerlingen krijgen op de eind- nieuwe duo achter.Een nieu we cursus in Kreater voor kinderen uit groep 4 tot en met 7 is keyboard-mix. De cursus neemt op vrijdag één uur in beslag en wordt op een speelse manier in groepjes met zeven kinderen gegeven door Cees Tijssen. Tijdens de een half jaar durende cursus krijgen de kinderen een key board mee naar huis. De kos ten bedragen f 200,-, inclusief materiaal.Het in Kreater re peterende algemeen ge mengd koor Krea Musica (drie jaar geleden opgericht en inmiddels met ruim 80 le den) gaf een tweede concert in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde).De kerkzaal was met enkele honderden belangstellenden buitenge woon goed gevuld. Het pro gramma was zeer gevarieerd. WADDINXVEEN - Tijdens het zomerfestijn ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van het winkelcentrum Zuid- plas heeft de Rabobank Wad dinxveen, die aan de Zuid plaslaan een geldkiosk heeft staan, een wedstrijd gehou den rond een daar met mede werking van Glasbeek Auto schade BV (Noordkade) neer gezette schade-auto. Men moest de schade van de wagen zo nauwkeurig moge lijk zien te taxeren. Het juiste schadebedrag van de auto was f 2.764,57. De actie bleek een mooie gelegenheid voor de Rabobank Waddinxveen om het geven van deskundige verzekeringsadviezen door de naar Hollywood' en wordt ge houden van dinsdag 12 tot en is een Waddinxveens meisje dat ervan droomt een be roemde ster te worden. Het getiteld ‘Professor Speurneus welzijnswerk wil Watje daar- wil een kindvriendelijk Wad- bij gaan helpen, maar hebben daarbij wel de hulp nodig van de kinderen uit Waddinx veen. Samen met Johannes Goed- De organisatoren hebben pro- -'L ter Jan Penz gaat men aan de voor deze kindervakantie- slag. De eerste dag worden te levisieschermen gemaakt, ca mera’s en andere attributen uit de filmwereld. Op de tweede dag wordt sa men met de lokale RTW-radio een programma in elkaar ge zet, worden er video-opnames gemaakt en worden in sa- journalist een krant vervaar- heel graag willen meenemen digd. naar het Uitvindersland om De première van het debuut de kinderen te laten proeven Watje in Hollywood volgt van de sfeer die er heerst. Ze weet dat kinderen zich zouden moeten voorbereiden dag, op onder andere de lange reis en nog veel meer. De kinde ren zullen de dinsdag de hele 7/0 J WADDINXVEEN 0/ Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam dinator van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinx veen. (Foto: Archief - Fejagrafie Ton Bennemeer). De verzekeringsadviseurs van de Rabobank Waddinxveen, Karei Kamphuisen en Mare Toerbosch, bij de prijswinnaars Joke van Straalen (1e prijs), J.J. Wigboldus en Aad van der Reijken. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19