Zomeractiviteiten in schoolvakantie ‘Franse leerlingen heb ik over over mijn pelgrimage verteld‘ Aamkomst op 29 juli in Spaans Santiago WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense redacteur bij het ministerie van landbouw, Vis serij en Natuurbeheer in Ede, Luit Bloem (51), is sinds de vroege morgen van Koningin nedag (zaterdag 30 april) on derweg naar het Spaanse Santiago de Compostella. De pelgrimsroute is meer dan 2.000 kilometer lang. Kerngroep deed veel in het voorbije jaar Apotheek Van den Dries Kritiek op aanleg van boulesbanen Uitgebreid overzicht van activiteiten Succes voor langebaan- zwemmers Marcel Berger eerste op NK- kogelslingeren ‘Met mijn partner Anke van der Tuin samen de Pyreneeën door Meer geld voor speelterreinen Identifïcatiebewij s door LUIT BLOEM gaan we Spanje beleven. Vanaf de Pyreneeën wordt hij tijdens het 750 kilometer res terende Spaanse deel van zijn een van leden wat betreft de aanleg van dergelijke voorzieningen in bestaande woonwijken met kinderen omgaan en die zich een of meerdere dagen willen inzetten. Iedereen van 15 jaar en ouder is als vrijwilliger van harte welkom. Vrijwilligers kan men zijn voor het begeleiden van de kinderen, maar ook voor het inschenken van li monade, koffie of thee. Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie? Dan kunt u altijd bellen of langskomen bij de stichting. Wij maken graag kennis met nieuwe vrij williger s/sters. Vraagt u na m Astrid de Weerd of Petra Reef. WADDINXVEEN - Waddinx- veen beschikt vanaf maandag 4 juli over een derde apo theek. Het bedrijf is gevestigd in het nieuwe gedeelte van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) en wordt ge leid door de aan de Thorbec- kehoeve wonende Waddinx- Master Hans den Boer zwom niet mee voor het Speedoklas- sement. De baan in Maarse- veen wordt rechtsom ge zwommen en bij de vrijeslag kijkt Hans uitsluitend links waardoor hij te veel moeite heeft met koershouden. Overmoedig en op warm wa ter hopend had hij op de twee km schoolslag - daarbij kijkje tenminste recht vooruit - bij de grote mannen ingeschre ven. Hij volbracht het wel maar kwam als laatste wat verkleumd binnen in 42 min, want de temperatuur vna 19 graden voldeed lang' niet aan zijn verwachtingen en hij nam zich voor om het voort aan alleen maar bij masters- kilometers te houden. WADDINXVEEN - de Stichting Waddinxveens Welzijns werk organiseert voor de komende zomervakantie twee we ken lang activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. WADDINXVEEN - Na zijn succesvolle langebaanstart in het vorig weekeinde heeft Boskoper Jan Willem van denHoek van de zwemclub De Gouwe zaterdag in Breukelen een veer moeten laten omdat op de drie km vrijeslag zijn naaste concurrent Almar van der Meer uit Hilversum vier seconden voor hem eindigde. Eigenlijk was dit niet nodig geweest. Jan Willem had Al mar goed in de gaten gehou den, doch in het laatste ge deelte naar de finish kwamen zij terecht in een groep da mes, welke juist op dat punt keerden. Almar wist deze te ontwijken en Jan Willem dook vol in de dames wat hem enig oponthoud en de over winning kostte. Zijn tijd was 36 min. 45. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen heeft het jaarverslag over 1993 het licht laten zien met daarin een uitgebreid overzicht van de activiteiten die vorig jaar zijn ondernomen om de Waddinx- veense bevolking in contact te brengen met de projecten in Toma (Burkina Faso) en in Lima (Peru). Zondag nam hij in de Maarse- veense Plassen revanche door de twee km met een halve se conde voorsprong te winnen in 23.43.3 waardoor hij zijn koppositie in het klassement om de Zwemkroniekbeker be houdt. Master Nic Geers deed dit in Maarseveen eveneens inhet klassement om de Speedobe- ker door zijn derde achtereen volgende vrijeslag km voor 50-plussers te winnen, tijd 14.19.2. speciaal land waar men op dit moment nog niet zoveel vanaf weet. Bekend is wel dat kin deren in groepjes er hun ei gen dorp mogen bouwen en alles wat daar bij hoort mo gen uitvinden. De laatste dag is er de moge lijkheid dat de kinderen bij elkaar op bezoek gaan in het dorp en kijken hoe de ver schillende groepen hun dorp hebben ingericht. De vakan tieweek wordt afgesloten met een theatervoorstelling waar in de kinderen gaan kijken naar hoe andere ’kinderen’ op vakantie gaan en daar hun dorp bouwen. Opgeven voor deze vakantie- zondere reis, verwacht met zijn vriendin op vrijdag 29 ju li in Santiago de Compostella te kunnen aankomen. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde zijn in Den Haag de Nederlandse kampioen schappen voor atletiek A- en B-junioren gehouden. Op het onderdeel kogelslingeren is Marcel Berger (17 jaar) uit Waddinxveen Nederlands kampioen geworden met een afstand van 42.86 m. Dit is een nieuw persoonlijk record en een clubrecord. Marcel Berger is lid van AV’47 uit Boskoop. Zijn clubgenoot Erik de Groot werd derde met een afstand van 40.66 m. ming in België geeft twee voorstellingen van het pro gramma ’De wereld in een mand’ op de St. Paulusschool en de Groen van Prinsterer- school. - Schoolblad Toma-Lima Flit sen, zomer ’93, over ’een we- reldspel’ (over het domino spel). Oplage 2.300 exempla ren, bestemd voor 13 basis scholen. - Leskist ’Afval’ op de Groen van Prinstererschool. Schoolblad Toma-Lima Nieuws, zomer ’93, voor dona teurs en andere belangstel lenden. Oplage 350 exempla ren. - Actie voor het werven van donateurs door middel van een brief aan gerichte adres sen. - Ondertekening van vereni gingsstatuten van de Kern groep bij de notaris. - Gesprek van delegatie Kern groep met delegatie CDA-be- stuur en -fraktie. - Presentatie van de leskist ’Afval opnieuw gebruikt’ in Utrecht, voor bijeenkomst van Landelijk Servicebureau Ontwikkelingseducatie en Stichting Milieu Educatie, bestemd voor Centra voor Ontwikkelingssamenwer king. - ’Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen Op de Beu kenhof, van 10.00-16.00 uur. - Schookblad Toma-Lima Flit sen, najaar ’93, over ’regen’. Oplage 2.300 exemplaren, be stemd voor 13 basisscholen. - Huis-aan-huis-folder. Opla ge 10.000 exemplaren. Deze folder wordt door een 90-tal vrijwilligers in Waddinxveen verspreid. - Openbare avond met Kees Waagmeester, directeur van het ’Platform voor Duurzame Ontwikkeling’ over duurza me ontwikkeling in Waddinx- veen en in Torna. Aanwezig ongeveer 40 mensen. Over vroeg waar ik naar toe ging. Ook hij nodigde me uit te ko men eten en te komen over nachten. Het zijn van die ont moetingen die een pelgrim nodig heeft wanneer hij of zij alleen door een vreemd land loopt. Natuurlijk zijn er uren dat ik me alleen voel, vooral wan neer ik door streken trek die dunbevolkt zijn. Ik mijd zo veel mogelijk de hoofdwegen en zoek de plattelandswegen op of de grand randonnee’s, de voetpaden, wanneer die in de richting liggen. Soms moet ik door de modder baggeren of over boomstam men klauteren om verder te komen. En soms verdwaal ik zoals de etappe na Perigueux. de weg, maar de Fransen pra ten vlug en met een accent en soms begrijp ik het verkeerd. Van familie, schoonfamilie, vrienden en collega’s ontvang ik regelmatig post. Dat is voor mij een geweldige opste ker want velen leven met me mee. De post gaat dan naar poste restante adressen in Frankrijk en Spanje (post kantoren). Dat medeleven via brieven en kaarten is voor mij voedsel voor de geest. Bij de Pyreneëen komt mijn partner Anke van der Tuin er bij. Daar kijk ik naar uit. Al leen is maar alleen, ondanks de fantastische ontmoetingen die ik in Frankrijk met de an- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad week kan tot en met dinsdag voorgesteld een krediet be- 9 augustus. Alle vakantie-ac- schikbaar te tiviteiten beginnen om 10.30 uur en duren tot 15.00 uur. Zowel in de eerste als in de laatste vakantieweek. Beide zomervakantieweken vinden plaats in de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Her man Heijermanslaan in Wad- dinxveen, tel. 01828-31932. De Waddinxveense apotheker is getrouwd met mevrouw H.R. van den Toom. Zij woont sinds haar prille kindsjaren in Waddinxveen. Het gezin heeft een zoon van anderhalf jaar. Drs. Van den Dries heeft ervaring opgedaan als apo theker in Schoonhoven en Rotterdam. Voorts is hij werkzaam geweest in de far maceutische industrie. dergelijke f ten behoeve van de dekking van toekomstige vervan- gingskosten van speeltoestel len, die ineens gedekt zullen gaan worden uit deze voorzie ning. Verderf heeft het college voor gesteld akkoord te gaan met het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ40.000,- (ten laste van de voorziening in frastructuur) ten behoeve van onderhoud openbare speelterreinen-vervanging speeltoestellen. Financiën - Drukkerij Twigt opende eind 1992 de deuren van een nieuw bedrijfspand op Coene- coop. Relaties schonken bij dragen voor het CIDIAG-pro- ject ter gelegenheid van de opening. Deze bijdragen, aan gevuld met een gift van de drukkerij zelf, werden begin januari 1993 overhandigd aan de Kerngroep. Een be drag van totaal ƒ5.235,-. Woningbouwvereniging Waddinxveen steunde een bouwmaterialenfabriek in Li ma met een bedrag van ƒ1.000,-. - De werkgroep donateurs- werving maakte een plan voor het werven van nieuwe donateurs. Een kleine 250 personen werden door middel van een brief hiervoor bena derd. Er kwamen 30 positieve reacties zodat er nu totaal 157 vaste donateurs zijn voor het CIDIAG-project. - De gemeentelijk bijdrage 1 voor het uitvoeren van voor- lichtingsacties in Waddinx- veen en voor daadwerkelijke steun aan het project in Lima in 1993 bedroeg ƒ53.872,-. - Ten behoeve van het Kleur rijk Festival werd van de ge meente Waddinxveen aanvullende subsidie ƒ2.000,- ontvangen. - In de post diversen op het fi nancieel overzicht 1993 is de bijdrage van de gemeente voor het Kleurrijk Festival ad ƒ2.000,- opgenomen. - De kascontrolecommissie heeft de kas en de boekhou ding van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen gecontroleerd en in orde bevonden. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld een eenmalig krediet beschikbaar te stellen van ƒ10.000,- (ten laste van de post voor onvoorziene uit gaven) ten behoeve van ver goeding kosten identificatie bewijs voor cliënten van de afdeling Sociale Zaken. BAZAS/WADDINXVEEN - Op het moment dat ik deze brief in het Zuidfranse Bazas schrijf (zaterdag 18 juni) ben ik acht wandeletappes verwijderd van de (Atlantische) Pyre neëen. Het gaat nog heel goed met mijn wandeltocht, die op de vroege morgen van Koninginnedag (zaterdag 30 april) in Waddinxveen startte. Tussen Nevers en Bergerac heb ik Hollands weer gehad met veel regen en kou. Eén dag zo erg dat mijn schoenen doorweekt waren. Ik kon ze bijna uitwringen. De volgen de dag heb ik een rustdag ge nomen om alles te laten dro gen. Ik heb tot nu toe een voor spoedige wandeltocht door Frankrijk gemaakt. Wat leer je land en mensen goed ken- schikbaar te stellen van ƒ49.500,- (ten laste van de re serve Stadsuitleg) ten behoe ve van de aanlegkosten van een drietal Jeu de boulesba nen (Molenring, St. Victor- straat en Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen), alsmede de kosten van het aanbren gen van een afrastering bij de Molenring. In de commissievergaderin gen hebben PCW, PvdA en D66 afwijzend op dit voorstel vener drs. J.M.A. van den Dries (37). De openingstijden van de nieuwe apotheek (tel. 01828- 33000) zijn van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot en met 17.30 uur. Voor de avond-, nacht- en weekend diensten is door de vier apo- voettocht vergezeld door zijn vriendin Ank van der Tuin. Dat betekent dat de Wad- dinxvener tot aan St. Jean- Pied-de-Port moederziel al leen heeft gelopen door Ne derland, België en Frankrijk. Luit Bloem, die op deze pagi na in het Weekblad voor Wad- dinxveen voor de tweede maal verslag doet van zijn bij- nen, wanneer je elke dag moet informeren naar onder dak, eten en rusten en waar het postkantoor is, een tele fooncel, het huis van de pas toor of priester. Alle Fransen die ik tot nu toe ontmoet heb, uitgezonderd een politie-agent, waren vriendelijk en beleefd en ga ven me zoveel mogelijk infor matie over de plaatselijke mogelijkheden. Tot nu toe ben ik vijfmaal door Fransen uitgenodigd te eten en te overnachten. Dat doet je als Hollands pelgrim enorm goed. Ik heb twee keer voor een groep leerlingen mijn pelgrimage mogen ver tellen. Eén keer tijdens de cathechi- satie van een pastoor voor jongens en meisjes van 10-12 jaar en één keer voor een groepje leerlingen van het ka tholieke lyceum in Bergerac. Mijn Frans is verre van per fect, maar ze begrijpen me heel goed. De laatste week slaat de hitte toe. Omstreeks het middag uur is het dan zo’n 30 graden of meer. Ik probeer zoveel mo gelijk voor 12.00 uur in de volgende plaats te zijn voor ovemachtig. Ik vertrek dan ’s ochtends om 5.00 uur. Dan is het lekker fris buiten en aan genaam om te lopen. Er is natuurlijk geen hotelier bereid om om 5.00 uur ’s och tends een ontbijt voor me te maken. Daarom koop ik de dag ervoor broodjes en laat mijn thermosfles ’s avonds vullen met hete koffie die de volgende ochtend nog lekker warm is. In Bergerac heb ik twee da gen gelogeerd bij een gepen sioneerd echtpaar waarvan de heer des huizes in 1989 vanaf de Pyreneën ook de tocht naar Santiago de Com- pastela heeft gelopen. Ze pik ten me bij de kerk op en wa ren zeer gastvrij. Twee dagen later werd ik op een landweg aangesproken door een automobilist die Vrijwilligers Om de twee vakantieweken te kunnen realiseren is de gereageerd, omdat de raads- Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk op zoek naar en thousiaste vrouwen, mannen, in bestaande meisjes en jongens die graag eerst beleid geformuleerd wil 1 J' zien. Daarnaast is de PvdA van mening dat de aanlegkos ten te hoog zijn. De eerste vakantieweek is ge- toiteld ‘Met Watje Dinxveen naar Hollywood' en wordt ge houden van dinsdag 12 tot en met donderdag 14 juli. Watje is een Waddinxveens meisje dat ervan droomt een be roemde ster te worden. Het welzijnswerk wil Watje daar bij gaan helpen, maar hebben daarbij wel de hulp nodig van naar het Uitvindersland, een de kinderen uit Waddinx- veen. Samen met Johannes Goed- lobbes, Juffrouw Lens en Pe- ter Jan Penz gaat men aan de Bij* boerderijen vraag*Fk dan slag. De eerste dag worden te- levisieschermen gemaakt, ca mera’s en andere attributen uit de filmwereld. Op de tweede dag wordt sa men met de lokale RTW-radio een programma in elkaar ge zet, worden er video-opnames gemaakt en worden in sa menwerking met een ervaren journalist een krant vervaar digd. De première van het debuut van Watje in Hollywood volgt de derde dag. Alle kinderen krijgen hierin een taak, zoals bij een cameraploeg, in een restaurant, decorbouwers en de dansgroep. Voor de pre mière worden alle ouders uit- genodigd en kunnen zij genie- dêrfen) heb gehad/ Samen ten van de glitter en glamour. -o-Voor alle kinderen die niet op vakantie zijn en van actie en spanningen houden is dit de kans om een gezellige vakan tieweek te hebben. Tot en met 5 juli kan men zich voor de vakantieweek opgeven. De tweede vakantieweek is getiteld ‘Professor Speurneus wil een kindvriendelijk Wad- dinxveen uitvinden' en duurt van dinsdag 16 augustus tot en met donderdag 18 augus tus. Nic maakte die middag te vens gebruik van de twee km vrijeslag als oefening voor de yijf km op de wereldkampi oenschappen in Montreal op 10 juli aanstaande. Hij ein digde in het veld van 75 jon gere zwemmers in de midden moot met 28-41.8. Dat hij een geboren stayer is, blijkt wel uit het feit dat zijn snelheid op de twee km gelijk was aan die op de enkele km. In het jaarverslag geeft de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen een chronologisch overzicht van de publiekactiviteiten. Hierna volgt daarvan een overzicht. - Overhandiging van bijdrage van ƒ5.000,- door drukkerij Twigt BV ter gelegenheid van de opening van een nieuw be drijfspand. - Leskist ’Afval opnieuw ge bruikt’ op Jan Ligthartschool. - Gesprek met Stuurgroep Oost-Flakkee over werk van Kerngroep. - Vaststelling van statuten van Vereniging Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. - Leskist ’Afval’ op Mgr. Bek kersschool - NOVIB-informatiedag over Lima. Aan deze dag in Utrecht, waar drie Peruaan se vrouwen voorlichting ge ven over de situatie in Peru, nemen elf kerngroepleden deel. - Het ’Centrum voor Mundia- le Vorming’ uit België geeft vier voorstellingen van het programma ’De wereld in een mand’ op de Sint Jozefschool, de Jan Ligthartschool, de Mgr. Bekkersschool en de De Savornin Lohmanschool. - Latijnsamerikaanse Doedag op het Havo-Atheneum. De Kerngroep verzorgt twee workshops van tweemaal twee uur voor totaal ongeveer 40 leerlingen. - Kinderinstuif in De Boog. Dit wordt georganiseerd in samenwerking met de in- stuifleiding van De Boog. De Kerngroep verzorgt twee acti viteiten: Afrikaans stofver- ven en maquette maken van Afrikaans huttendorp. - Interne discussie-avond, over medefinancieringsorga nisaties en over NOVIB-coL lecte. - Bezoek aan Naaldwijk, op verzoek, waar tijdens ge meenteraadsvergadering tijd is ingeruimd voor gesprek over gemeente en ontwikke lingssamenwerking. - Leskist ’Afval’ op de De Sa- vomin Lohmanschool. - Schoolblad Toma-Lima Flit sen, vooijaar 1993, over grondstoffen. Oplage: 2.300 exemplaren, bestemd voor 13 basisscholen. - Jaarverslag 1992. Oplage 400 exemplaren. - Leskist ’Afval’ op Leon van Gelderschool. - Leskist ’Afval’ op Sint Jozef school. - Raadscommissie vergadert over jaarverslag Kerngroep. Kerngroep geeft toelichting en beantwoordt vragen. - Frans Swartelé van het Centrum voor Mundiale Vor- theken (drie in Waddinxveen en één in Boskoop) een nieuw dienstrooster gemaakt, dat bij de huisartsen en de apo theken verkrijgbaar is. Zoals bericht hebben voor de winkelruimte aan de Zuid plaslaan steeds plannen be staan voor de vestiging van een apotheek. Maar achteree- envolgens zagen drs. F.F. van Dijk (Kerkweg-West) en Ko ninklijke Ahold BV in Zaan dam af van initiatieven om het Gouwedorp van een nieu we apotheek te voorzien. Apotheker drs. Joep van den Dries ontvangt zijn patiënten op het adres Zuidplaslaan 434. Het winkelpand, waarin na de zomervakantie nog een openingsreceptie zal worden gehouden, is zijn eigendom. De apotheek wordt in eigen beheer en voor eigen verant woordelijkheid geëxploiteerd. ‘Met de komst van deze derde apotheek in Waddinxveen wordt uiteindelijk invulling gegeven aan de wens van zo wel de gemeente Waddinx- veen als de grote regionale zorgverzekeraar Trias', aldus drs. Van den Dries, die de nieuwe apotheek onontbeer lijk noemt voor een goede pa tiëntenzorg. dracht van ƒ60.000,- door wethouder J. Hielema aan Heleen Mudde van NOVIB, bestemd voor het project in Lima. Presentatie van de mi lieu-veij aardagskalender, over milieu in Toma, Lima en Waddinxveen. Schoolblad Toma-Lima Nieuws, herfst ’93, voor dona teurs en andere belangstel lenden. Oplage 350 exempla ren. Ze weet dat kinderen zich zouden moeten voorbereiden op onder andere de lange reis en nog veel meer. De kinde ren zullen de dinsdag de hele dag nodig hebben om zich voor te bereiden. Waarschijnlijk zijn ze dan op woensdagmorgen klaar om met de professor mee te gaan WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld in te stemmen met een structurele verho ging van de post infrastruc tuur met ƒ20.000,- (ten laste van de stelpost ’onderhoud en De organisatoren hebben pro- 1 1 'j' speelterreinen’) fessor Speurneus uitgenodigd 1 voor deze kindervakantie- week en verwachten wordt dat zij dinsdag 16 augustus om ongeveer 10.45 uur in Waddinxveen zal aankomen. De vrouwelijke professor komt uit Uitvindersland, een land waar kinderen mogen doen wat zij belangrijk vin den en willen. Professor Speurneus zou de kinderen heel graag willen meenemen naar het Uitvindersland om de kinderen te laten proeven van de sfeer die er heerst. toekomstige De Waddinxveense lange af standsloper Luit Bloem in zijn huis aan de Mozartlaan. (Foto: Archief - Joop Dorst). Pagina 21 WADDINXVEEN- WOENSDAG 29 JUN11994 WEEKBLAD VOOR •W --1---1- -1 Drs. J.M.A. van den Dries in zijn aporheek Van den Dries aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). ■WW—>«R|| AMSTERDAM Rotterdam Nevers TOULOUSE PARIJS V Clermont-Ferrand LY0N

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21