azzdansers van TOOS doen Open tournooi bij Be Fair-tennis met 270 wedstrijden Toumooi-weken bij Waddinxveen-tennis WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN is op zoek Zomerse blijf-fit- lessen in dansschool VAKANTIE- BEZORGERS m/v in de plaats WADDINXVEEN inlichtingen: 01828-18950 alphens^x: studiecentrum mee aan Tsjechisch festival Titelstrijd TOOS brengt f 2.500,- op De Snip wint biljart- titel Sportweek ’94 Waddinxveensen op Praagse gala-avond Zilver voor hengelaars Onderhoud Gouwebad SS «uTeKSmE. I FINANCIEEL ECONOMISCH MANAGEMENT (SPO) I Gymfestival in Zoetenneer Fietstocht Zonnig Zuid Promotie voor jeu de boulers WADDINXVEEN - Twee teams van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen (Al berdingk Thijmlaan) zijn zon dag 26 juni gepromoveerd naar de derde klasse. GESLAAGD voor je MAVO, MEAO, ha vo, vwo.mmoip1'^0 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Pagina 25 'EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 JUN11994 binnen Waddinxveen acte de présence zouden geven. Zeker in het kader van de vijf- WADDINXVEEN - Bij tennisvereniging Be Fair (sportpark de Sniep) is zaterdag het open Rucanor tournooi in de cate- WADDINXVEEN - Tot en met zondag 3 juli wordt door de tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) het open B-, C- en D-tournooi gehouden. Een groot aantal spe lers en speelsters uit de regio en ver daarbuiten doen hier aan mee. <w ra ra cw raw Mede door het mooie weer werd het begin van het tour nooi gekenmerkt door veel be langstelling, ook van de zijde van toeschouwers, ’s Middags en ’s avonds werd veelvuldig gebruik gemaakt van het vleesspiesmenu, dat op de zonnige terrassen werd be reid. Elke speeldag wordt een ander menu gepresenteerd. In de verschillende categori- en zijn intussen de eerste, soms de tweede en een paar kwartfinales afgewerkt. Er is nog niet veel te melden. Inte ressant was bij heren-enkel D2 de wedstrijd van Leen Hooftman tegen Jan Willem van Lienden. goriën C2, Dl en D2 van start gegaan. Ongeveer 270 wed strijden zullen er gespeeld worden. De finales worden zater dag 2 juli gespeeld. naar bestaat twee uur per heeft inmiddeli I fïlMJT} f /u'v™s worden. Inmiddels zijn er reeds contacten om via een uitgebreide biljartcommissie aan dit streven gestalte te gaan geven. Het ging om slechts twee sets die tezamen drie uren duur den. Beide sets werden door Leen Hooftman na tie-break gewonnen, dus twee maal 7-6. De laatste tie-break kwam uit op 12-10. De heren deden niets voor elkaar on der. Bij heren-dubbel Dl hadden Hub Nootenboom en Piet Boere veel tegenstand van de combinatie Duyvestijn-Taal van tennisvereniging Wad dinxveen. Drie sets en een tie-break waren nodig alvo rens Hub Nootenboom en Piet Boere zich winnaar kon den noemen. Het Praagse Slet-festival is een groot gymnastisch evene ment waar alle vormen van gymnastiek, zoals turnen, gymnastiek, jazz, aerobic, acrobatiek en springen, in een demonstratieve vorm aan het publiek worden getoond. Het sportieve evenement is een direct vervolg op de vroe ger gehouden ‘Spartakiades‘. Dit waren grote gymnasti sche evenementen met meer ZOETERMEERWADDINX- VEEN - Zaterdagmiddag 2 ju li om twee uur zal de afdeling wedstrijdsport van de Zoeter- meerse gymnastiekvereni ging Pro Patria voor de vijfde maal haar Gymnastic Festi val houden. Het belooft een fantastisch evenement te worden met verschillende de monstraties. Naast diverse shownummers zullen de turnsters ook indi vidueel hun kunnen tonen op diverse toestellen. De vier Waddinxveense turnsters van deze ploeg, Maaike v. Vel- zen, Verona v.d. Leur, Berlin- da en Maij oleine Verweij, zul len ook aan deze middag mee werken. Als afsluiting zal het nummer Music worden uitgevoerd, een combinatie van turnen, ritmische gymnastiek en acrobatiek. Dit nummer werd vorig jaar door deze ploeg uit gevoerd op de Regiostrada te Ridderkerk. De show wordt gehouden in sportcentrum De Driesprong aan de Juliana van Stolberg- laan in Zoetermeer. De aan vang is 14.00 uur en kaarten a ƒ5,- zijn verkrijgbaar aan de zaal. t nooicommissie met Wim de Lang, Marcel Verbakel en Joop de Vries (toumooilei- der), die sinds december met de organisatie bezig is, de sfeervolle ambiance in Wad- dinxveen-Noord toegenomen. Rond de tennisbanen is op het terras een ‘buitenlandse biertent' neergezet. Daar naast wordt iedere dag een menu geserveerd. De restau rants Akkeroord, ’t Baarsje, Bibelot en de Gouwe Dis pre senteren een toumooi-menu van vier gangen voor f. 175,- per twee personen. Verder zijn er feestavonden, zoals vo rige week woensdagavond met Bonne Chance en op vrij dagavond 1 juli met Karaoke Willeke. Voor de sponsoring van het tournooi zorgen 25 bedrijven en instellngen. Veertien daar van komen uit Waddinxveen. Door deze steun kan Wad dinxveen de jeugd begeleiden op de eigen tennisschool, die in 1984 werd opgericht in middels uit 26 jeugdleden be staat, waarvan er 22 aan de zondagcompetitie hebben meegedaan. De doelstelling van de tennisschool is om het spelniveau van de jeugd te verhogen door het creëren van ruime faciliteiten. de TOOS-demonstratiegroep de jazzdans ‘Drive* op muziek van REM verzorgde. Deze beide demonstraties van de demonstratiegroep van TOOS is door de Tsjechi- ningspakken. Het was voor de deelnemers van belang dat ze veel spon sors vergaarden en bovendien ook nog een goede wedstrijd draaiden, zodat ze een hoge eindscore zouden halen en daarmee dus veel geld voor de keurgroep-kas zouden verdie nen. De opbrengst van deze sponsorwedstrijd wordt ge- bnruikt voor de aanschaf van nieuwe trainingspakken. Voor de deelnemers was de wedstrijd zelf echter het be langrijkst, want de winnaars in de diverse groepen moch ten zich clubkampioen van het seizoen 1993-1994 noe men. Bij de dames van Toos 1 was Isabelle v.d. Nieuwendijk met een eindscore van 31.90 ver uit de beste. Maaike Braat (29.90) en Danitsja Kraijen- stein (28.20) werden tweede en derde. Bij de D-meisjes was de strijd heel spannend. Uindelijk bleek Anke Lutz met een sco re van 32.00 de beste, op de voet gevolgd door Wieke en Sanne van Vuuren met res pectievelijk 31.90 en 31.50. Marije van Buuren werd clubkampioene bij de E-meis- jes. Zij behaalde 30.90 pun ten. Haar zus Hanneke ein digde als tweede met 29.90. José Droge behaalde een to taal van 27.90 en werd daar mee derde. Carsten van der Klugt kw^m met een eindscore van 47.70 als beste rut de bus bij de jon- hVADDINXVEEN - In de komende dagen zal de demonstra- •tiegroep jazz van de Waddinxveense gymnastiekvereniging ITOOS deelnemen aan het ‘Slet-festival‘ in Tsjechische WADDINXVEEN - Zondag 3 juli wordt de traditionele ge- zins-fiets-puzzeltocht van de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St. Victorwijk) verreden. De tocht is deze keer 45 km lang. Onderweg wordt voor een consumptie gezorgd. Niet alleen de (gezelligheids) fietsers, maar ook de puzze laars komen aan hun trek ken. Langs de weg zijn de antwoorden terug te vinden die gesteld worden op het rou- teformulier. Voor de groepen die de meeste goede antwoor den hebben gevonden is een prijs beschikbaar. De inschrijving is komende zaterdag per groep (maakt niet uit hoeveel personen) tussen 9.30 en 12.00 uur in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. De kosten bedragen ƒ2,50 per groep; niet leden ƒ4,- per groep. De prijsuitreiking is om onge veer 17.30 uur. Mocht het weer twijfelachtig zijn, dan kan zondag 3 juli vanaf 9.00 uur in het wijkge bouw Zuid aan de St. Victor straat (tel. 01828-13001) ge ïnformeerd worden of de tocht doorgaat. dan 1.000 mensen tegelijk toen het Oostblok nog be stond en landen als de Sovjet- Joegoslavië,^Hongarije Jandse Gymnastiek Bond ver- Worven. Zo is de groep al vijf keer ge selecteerd voor de landelijke Demogyjada, heeft men deel genomen aan amateur-dans- WADDINXVEEN - Ook tijdens de zomervakantie (juli en augustus) bestaat de mogelijkheid om elke dinsdagavond in de dansschool Van der Lubbe (Sniepweg) een blijf-fit-trai- ning te volgen bij de sinds kort in Boskoop wonende oud- Waddinxveense bewegingsdocente Nanny Vogelaar. Ook de ouderen volgen bij haar trouw en vooral enthou siast haar lessen. Vanaf september zal zij ook in Boskoop op vrijdagmorgen met mid-fit-move lessen gaan beginnen in De Brug bij de Hervormde Kerk. Deze lessen zijn bedoeld voor mensen vanaf middelbare leeftijd. Een belangrijk onderdeel in alle lessen is het veilig ge bruik van de rug en de knie ën. Voor degenen die met een bepaalde oefening niet mee kunnen of mogen doen, wor den alternatieven aangereikt zonder dat men zich daardoor opgelaten hoeft te voelen. Het is dan wel belangrijk dat men zelf aangeeft dat iets niet haalbaar is. De zomerse blijf-fit-lessen du ren van 12 juli tot en met 16 augustus en zijn elke dins dagavond van 19.00-20.00 uur. Mocht er veel belangstel ling bestaan voor deze lessen en is de groep vol dan kan er ook nog een uur daarna les gegeven worden. Dit zal per keer bekeken worden. Men kan per les betalen (ƒ7,-). Dat zijn team 1 met Thea Springer, Edward Springer en Hans van Woudenberg en team 2 met Ton Hulskamp, Roy Hulskamp en Anja Leb- bing. De Maasstad-trofee werd voor de derde keer binnenge haald door de jeu de boulers Christa Giancaspero en Ar nold Janssen (5 gewonnen), Dino Giancaspero en Rob van Dijken (4 gewonnen) en Wim van Bockom Maas en Nel Ou- dijk (4 gewonnen). Het totaal van 13 gewonnen partijen was voldoende om de wissel- beker mee te nemen naar Waddinxveen. Het vorige week gehouden D- tournooi, voorafggegaan door het veteranentournooi, werd dit jaar gekenmerkt door de klassen Dl en D2. De finales waren zondag 26 juni. Deze week wordt het B- en C-tour- nooi gespeeld, dat in de regio bekend staat als één van de sterkste toumooien. Het deelnemersveld bestaat ook dit jaar weer uit een groot aantal spelers en speelsters die in het ’tenniscircuit’ al een groot aantal punten verza meld hebben. De finales wor den gespeeld op zondag 3 juli. Om deze finaledag enig ca chet te geven zullen de partij en worden geteld door een aantal bondsscheidsrechters. Daarnaast zullen ook de be kende lijnrechters en -sters en ballenjongens en -meisjes hun opwachting maken. Ook wordt tijdens het tournooi de competitie ’hard-serveren’ ge organiseerd. Het tennistoumooi op het park De Woerd aan de Alber dingk Thijmlaan is altijd een groot succes, omdat sportivi teit en gezelligheid er volgens voorzitter Arnold Wekking al tijd samengaan. De afgelopen winterperiode is gebruikt om het clubhuis een grondige opknapbeurt te ge ven. Daardoor is voor de tour- WADDINXVEEN - In de gezellig drukke gymastiekzaal aan de Staringlaan in Waddinxveen werd zaterdag 25 juni de onderlinge sponsorwedstrijd van de Waddinxveense gym nastiekvereniging TOOS (afdeling turnen) gehouden. Iede re deelnemer was van tevoren sponsors gaan werven. Dat bracht ruim 2.500 gulden in het laatje voor nieuwe trai- gens in de C-groep, op enige afstand gevolgd door Peter Verweij (44.40) en Richard Als je de kosten inde hand wilt houden... TOOS-demonstratie groep, welke uit circa 10 per sonen bestaat en ’slechts’ ier week traint, „Is een redelijk aanzien binnen de jazzwereld van de Koninklijke Neder- Waddinxveen (HSW) deel aan het hengelkampioen- schap van Ter Aar. Deze wed strijd, waarvoor 138 wed- strijdvissers uit Nederland en België hadden ingeschre ven, werd gehouden in het Aarkanaal. Over de hele linie werd slecht delijke Demogyjada, waarbij gevangen. Dit kwam ook tot uiting in de uitslag, want met slechts 5.700 gram witvis wist het korps (5 man) van de Waddinxveense hengelsport- vereniging beslag te leggen op de tweede plaats. Indivi dueel visten de HSW-leden M. Reichard en H. Kraan zich in de prijzen. De vierde wedstrijd voor de zomeravondcompetitie van de hengelsportvereniging Waddinxveen werd zaterdag 21 juni onder herfstachtige weersomstandigheden ge houden in de Oude Rijn nabij Koudekerk. De vangst was zeer matig. De uitslag is 1. M. Reichard 4040 gram, 2. J. Verhoef 3220 gram, 3. A. van Leeuwen 2690 gram. De biljartteams van ‘De Snip en ‘Onder Ons gebroederlijk tesamen rond de wisselbokaal. Het geeft de vriendschappelijke sfeer van het tournooi duidelijk weer. (Foto Hans Matze). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense biljartvereniging ‘De Snip' heeft officieel de bil- jarttitel ’Kampioenschap van Waddinxveen voor teams’ van de Stichting Spörtweekcomi- té Waddinxveen overgeno men van de biljartvereniging ‘Royal‘, die vorig jaar deze ti tel voor zich opeiste. In een spannende competitie, waarin door de vier deelne mende verenigingen 96 par tijen in 24 avonden werden gespeeld, bleek De Snip uit eindelijk de sterkste. In een verplichte kruisfinale tegen de ’oudjes’ van de biljartver eniging ‘Onder Ons' wisten zij met tweemaal 6-2 de hoofd prijs voor zich op te eisen. De finales, gespeeld op dins dag 14 en donderdag 16 juni in café Sport (Kerkstraat), wist eerst het B-team met 6-2 te winnen. De overwinning van het A-team op bleek uit- eindelijk ruim voldoende om de C.A. van der Hooft-bokaal voor één jaar voor zich op te eisen. Anders dan de uitslag doet vermoeden was het zeker geen gemakkelijke overwin ning. Hoewel team-captain Theo den Boon De Snip op donderdag 16 juni een 8-2 voorsprong schonk, was het toch de wedstrijd tussen F. Hieriks en F. Ruurs die de spanning tot een hoogtepunt opvoerde. Beide heren dienden 25 ca ramboles te maken, en met een tussenstand van 24-24 was het uiteindelijk F. Hier iks die het team van De Snip de overwinning bracht. F. Hieriks, die nota bene daags daarvoor uit het ziekenhuis was ontslagen, bleek over de sterkste zenuwen te beschik ken. De eer op de finale-avond kwam op naam van Kors van Tilburg, die café-eigenaar stelling Dick Roos naar een nederlaag aan Dick Roos naar een nederlaag speelde, en derhalve de twee punten incasseerde voor On der Ons. Alle partijen waren het er over eens dat het een uiterst leuk en sportief tournooi ge weest was. Dit ondanks de belasting van de vele wed strijden in relatief korte tijd. Gezocht wordt wellicht naar een1 het festij op het groene laken, blijven °en conditie op te bou- .1." i wen of juist te onderhouden. Nanny Vogelaar geeft al 14 WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld een kreidet be schikbaar te stellen van ƒ50.000,- (ten laste van de on- derhoudsvoorziening zwem bad! ten behoeve van groot onderhoud 1994 Gouwebad De Sniep. festivallen en geven ze regel matig demonstraties in de re gio of in het land. Aan het Slet-festival neemt niet de hele groep deel. Een aantal van de jazzleden zijn afwezig in verband met va kantie, werk of studie. Ze zijn daarom geen halve week be schikbaar om naar Praag te gaan. De groep van 7 personen reist donderdag 30 juni individu eel naar Praag. Zo zullen er dames per vliegtuig, per bus of met eigen auto’s reizen. De Waddinxveensen zullen, net als de andere duizenden deel nemers van allerlei landen, worden ondergebracht in stu dentenflats op het universi- teitscomplex van Praag. Daar hebben zij de gelegen heid om diverse andere de monstraties te bekijken. De demonstratiegroep van TOOS zal zaterdagavond 2 juli tijdens het Praagse festi val hun dans vertonen. Op dit gala zullen alleen groe pen demonstreren die qua originaliteit zijn uitgekozen. Het is een gala waar moder ne, origenele, goede en aparte demonstraties worden gege ven. Het mogen optreden tijdens dit gala wordt door TOOS dan ook als een hele eer be schouwd. Men vindt het prachtig voor zo’n groot eve nement in het buitenland te zijn uitgenodigd en dan ook nog op de gala-avond. De groep zal in ieder geval probe ren met moderne jazzdansen een goede indruk achter te la ten. Doordat maar de helft van de groep meegaat moest er een aparte dans worden ingestu deerd. Het is een moderne jazzdans geworden waarvan wordt verwacht dat die in Tsjechië niet veel wordt gede monstreerd. De dans ‘No mather what‘, op muziek van Phill Collins, is speciaal door Ariënne Zwij- nenburg gemaakt om de ef fecten die met een moderne dans kunnen worden uitge beeld ten tonele te brengen. Ook de trainster zelf zal aan deze dans deelnemen, zodat het aantal dansers wordt uit gebreid, waardoor er extra fi guren en danscomposities kunnen worden toegevoegd. Na dit Praagse gala hebben de dames nog gelegenheid om andere demonstraties te be kijken en zal er ook zeker een bezoek worden gebracht aan de oude binnenstad van de Tsjechische hoofdstad. Dins dag keren de dames terug in Waddinxveen of reizen ver der. Team-captain Theo den Boon ontvangt de kampioensbeker uit han den van wedstrijd-coördinatorJ. Verhagen. (Foto Hans Matze). tigste Sportweek Waddinx veen, die volgend jaar ver speeld gaat worden, zou van het geheel een prestigieus bil- jarttoumooi gemaakt kunnen sche docenten en bondsoffici- als zo goed gewaardeerd dat TOOS deelnemen aan het ‘Slet-festival‘ in Tsjechische TOOS in april een uitnodi- [Praag. Voor het evenement vertrekken donderdag 30 juni ging heeft gehad om aan het zeven turnsters en hun leidster Ariënne Zwijnenburg. De Praagse Slet-festival deel te gala-avond van het festival, met een optreden van de Wad- nemen. dinxveensen, is zaterdagavond 2 juli. Dinsdag 5 juli keert De men weer terug uit de Tsjechische hoofdstad. en Tsjechoslowakijke hieraan meededen. Het waren vooral de massale demonstraties die veel roem verwierven. De grootscheep se oefeningen waren te verge lijken met de demonstraties die werden gegeven voor bij- voorbeeeld openingen van de vierjaarlijkse Olympische Spelen. Ook waren de Spartakiades te vergelijken met de in het westen van Europa gehouden Gymnaestrada’s. Met het uit eenvallen van het Oostblok is ook het begrip Spartakiade verdwenen. Echter, de Tsje chen hebben daarvoor in de plaats het Slet-festival geor ganiseerd. De demonstratiegroep van TOOS, die al jaren onder lei ding van Ariënne Zwijnen burg staat, heeft de uitnodi ging te danken aan de contac ten die TOOS en de Konink lijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) hebben met Tsjechische zusterorga nisatie. Zo heeft twee jaar geleden een Tsjechische gastdocente een aantal maanden lesgege ven aan de jazzafdeling van TOOS. Deze contacten heeft TOOS weten te onderhouden. Vorig jaar november zijn er 15 Tsjechische docenten van de Association of All Sports (één van de Tsjechische bon den) op stage geweest bij TOOS. Dit was een bezoek in het ka der van een door de Tsjechi sche overheid gesubsidieerd programma om jazzdans te leren. In Tsjechië staat de jazzdans, en zeker de moder ne jazzdans die TOOS beoe fent, nog in de kinderschoe nen. In Nederland is er al een jarenlage ervaring met het doceren van jazzdans. De Tsjechische docenten heb ben de methodieken bekeken die in Nederland worden ge bruikt voor het aanleren van jazzdansen aan kinderen, tie ners en volwassenen (zowel WADDINXVEEN - Zaterdag dames als heren). Dit hebben 18 juni namen enkele leden ze gedaan door het volgen van van de hengelsportvereniging lessen bij TOOS, maar ook bij - zTicnin i professionele dansstudio’s in Amsterdam en Rotterdam. Tijdens dat stageweekeinde is er ook een demonstatie ge weest van TOOS-jazzgroepen en Tsjechische jazzgroepen en hebben de Tsjechen een bezoek gebracht aan de lan- MARKETING MANAGEMENT «p 3 "O 1 I TOERISTISCHMEOEVIERK(ST)ER(SEPR.i)wTop' l.l.m.»l»m I SECRETARESSE opl op div. niveau's I HOSTESS PR. RECEPTIONISTE/Teleloniste ggMgÈ I JUNIOR SALES MANAGEMENT Vraag de kleurige Academie studiegids 01720-93914 Molenvliet 3-5 Postbus 115 2400 AC Alphen a/d Rijn (3 minuten van het station) De wekelijkse zomerse lessen van Nanny Vogelaar (tel. 01727-11923) zijn geschikt voor jong en oud. De bedoe ling is na een goede warming- up uitgebreide rek- en strek oefeningen te doen. Er wordt veel aandacht gegeven aan het trainen van de been- en bilspieren en uiteraard de buikspieren. Afhankelijk van de samen- j van de groep zal ook de conditie worden ge werkt waarbij niet gespron gen wordt. De lessen moeten gezien worden als het bijhou den van de opgebouwde trai ning die men, op welke ma nier dan ook, het afgelopen seizoen heeft opgebouwd. Als er belangstelling is kan ook met de ’step’ gewerkt wor den. Misschien voor de heren wat grotere spreiding van wel de goede manier om fit te waarbij het vooral interes sant zou zijn wanneer dan ook alle^ biljartverenigingen jaar les irT verschillende be wegingsvormen zoals aero- bic-fitnessdance, mid-fit- move, step en fitnessdance. NOKIA h CD ra naO Gouda: Bodegrxjfsestrxitweg 3a Tel 01820 - 70080 Alphen a/d Rijn: Ou ven u - cweg 85 Tel 01720 -21312 Al bereikbaar zijn vanaf ƒ40.- abonnementskosten per maand. Prijs is indusief 19 batterij, stroom net ^4, adapter, program- menng en alleen b'l nummeraan- ^^9*9 vraag via Manin yy «ac cJr] i

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25