Naam fusieschool is De Regenboog GEMEENTE WADDINXVEEN Burgemeester in Orlando Wetenschap onderzocht unie snelheidsexperiment in W’ve WADDINXVEEN/VOORBURG - De Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveiligheid SWOV in Voorburg kijkt in het juninummer van haar bulletin ‘SWOV-schrift‘ op wetenschappelijke wijze terug op een naar haar mening ‘uniek snelheidsexperiment in Waddinxveen', dat is gehou den tijdens de voorlichtingscampagne Wij gaan weer naar school' aan het begin van het vorig schooljaar. De actie werd in het Gouwedorp gehouden op initiatief van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) en het Provinciaal Orgaan Klaverjassen in De Boog TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN ■iili Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 JUN11994 WET MILIEUBEHEER OPROEP COMMISSIELEDEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING GEMEENTELIJKE BELASTINGEN SPREEKUREN voor de Verkeersveiligheid in Zuid-Holland (POV). INFORMATIEBIJEENKOMST WISSELWONINGEN VLUCHTELINGEN VERGADERINGEN '.22 ALARMERING GEMEENTELIJKE DIENSTEN Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. OI82I Politie U Ongevallen 13 MEDISCHE HULP Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milicuklachtcn) Conclusie 06-11 Oemsemesccrewrie 24642 ?meentewerf 24500 skipunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 ^juwebad ”Dc Sniep” (informatie) 12570 OPENINGSTIJDEN i 01820-16066 Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 1)8.30-12.30 uur. 010-4362244 ^daguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. OI82O-15767 01820-93511 Sectie Burgerzakenbovendien el ke donderdagavond 01828-17613 (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. (H82O.280U 1 v V, Terinzagelegging ontwerp-beschikking. Gemeenteraad op woensdag 6 juli 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Verzoek om vrijstelling. Op de agenda o.a.: Mozartlaan 117: het oprichten van een berging. Groenswaard 1 II Terinzagelegging beschikking. Voordracht algemene decoratieverlening 1995 Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. ge drag. (Foto: SWOV-schrift). De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage, Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Burgemeester en wethouders delen mede dat op 21 juni 1994, onder voorschriften ter bescherming van het milieu, vergunning is verleend aan: Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 30 juni 1994 de ontwerp-be schikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, af deling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Schoolkinderen hebben in de Waddinxveense bebouwde kom te hard rijdende automobilisten aangesproken op hun gevaarlijk verkeersge- Op de agenda o.a.: - Evaluatie begrotingsbehandeling 1994. - Jaarverslag Districtspolitie IJssel en Gouwe 1993. - Startnotitie Integraal Veiligheidsbeleid. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 30 juni tot 28 juli 1994 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking kunnen door een ieder tot 28 juli 1994 schriftelijk bij hun college worden ingediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking in dient, niet bekendgemaakt Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Tot 11 augustus 1994 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State door - degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. - Voorstel tot invoering van een Spaarloonregeling. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. De stukken liggen ter raadhuize in de leeskamer ter inzage; buiten kantoor uren in overleg met de gemeentesecretaris. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende melding is ontvangen: doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis -zogenoemde "kmimelgevallen”- als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van genoemde melding daar vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt de melding voor een ieder ter inzage met ingang van 30 juni 1994 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuis plein I te Waddinxveen. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende be stemmingsplan: Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren worden gebracht bij burge meester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (post adres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 Gemeentewet bekend dat de navolgende besluiten tot wijziging van de gemeentelijke belastingen zijn goed gekeurd; 2. het besluit van de raad d.d. 18 mei 1994 betreffende de zesde wijziging van de ’’Legesverordening 1993". Dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, d.d. 16 juni 1994, nr. 233304; 3. het besluit van de raad d.d. 18 mei 1994 betreffende de zesde wijziging van de "verordening reinigingsrechten (bedrijven)”. Dit besluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, d.d. 16 juni 1994, nr. 233305. 1. het besluit van de raad d.d. 29 maart 1994 betreffende de vijfde wijziging van de "Legesverordening 1993”. Dit besluit is goedgekeurd bij koninklijk besluit van 2 juni 1994, nr. 94.004458, De tekst van genoemd besluit ligt ter inzage bij de gemeente (afdeling Financiën) en is desgewenst (tegen betaling) verkrijgbaar. Op maandag 4 juli 1994 om 20.00 uur zal in de raadszaal van het gemeentehuis n informatiebijeenkomst plaatsvinden inzake het plaatsen van wisselwoningen op de locatie Zuidplaslaan/Zuidplashof voor het huisvesten van vluchtelingen. Belang stellenden of belanghebbenden worden uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Zie voor verdere informatie over de wisselwoningen het uitgebreide artikel elders in dit weekblad. De algemene decoratieverlening ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin zal in 1995 nog volgens het huidige decoratiestelsel plaats vinden. De verjaardag van de Koningin wordt jaarlijks gevierd op 30 april. De uitreiking van de onderscheidingen zal volgens de tot nu toe gevolgde gedrags lijn plaatsvinden op vrijdag 28 april 1995. Als u de burgemeester wilt attenderen op de bijzondere verdiensten van (een) inwo ners) van Waddinxveen, wordt u verzocht dit te doen vóór uiterlijk donderdag 1 september 1994. Over de Koninklijke onderscheiding is een brochure verkrijgbaar bij de sectie Be stuurszaken op de eerste verdieping van het gemeentehuis. De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 30 juni 1994 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (door kiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 1 juli is er weer klaver jassen in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgens- laan in Waddinxveen. Het klaverjassen begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt drie gulden. Iedereen is wel kom. - de directie van Kwekerij Sharon om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een potplantenkwekerij op het perceel 6e Tochtweg 4c. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de omschake ling van de O.Z.B.-grondslag oppervlakte naar waarde ingaande 1995. - Voorste! tot zevende wijziging van de ’’Legesverordening 1993” in verband met het tijdelijk verlagen van de Leges toeristenkaarten. - Voorstel tot benoeming en ontslag van ambtenaren van de burgerlijke stand. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van een perceel op het A3-gebied. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van een perceel, gelegen aan de Brugweg 121, alhier. - Voorstel inzake besteding van de voor 1994 beschikbare middelen in het kader van het Besluit Woninggebonden Subsidies. - Voorstel tot het vaststellen van de eerste en tweede serie wijzigingen van de Bouw verordening. - Voorstel tot vaststelling van het jaarverslag 1993 op grond van het Bijdragenbe sluit openbare lichamen milieubeheer. - Voorstel tot het vaststellen van de subsidie 1992 voor de "Vereniging Maatschap pelijke Dienstverlening Zuidplas”. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor herinrichting van wegen in Groenswaard II. - Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening tot derde wijziging van de verorde ning leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen”. - Voorstel betreffende besturenfusie voortgezet onderwijs Waddinxveen-Boskoop. - Voorstel met betrekking tot verstrekking van een krediet voor het kunstwerk Zuidplas. - Voorstel tot het vaststellen van de subsidie 1992 en voorlopige vaststelling van de subsidie 1994 voor de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. - Voorstel tot voorlopige vaststelling van de subsidie 1994 voor de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. - Voorstel tot het vaststellen van een methodiek van indexering van het ten laste van de gemeente blijvende exploitatietekort van het Gouwebad ”De Sniep” ingaande 1995 en tot het vaststellen van het exploitatietekort over 1994. - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van voorzieningen op de gemeentewerf in het kader van de Wet milieubeheer. - Voorstel tot het instellen van een voorziening voor een gebouwenbeheerplan. ,- Voorstel tot aanbieding van de rekening van de dienst Openbare Werken over 1993. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van de dienst Openbare Werken over 1993. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over 1993. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf over 1993. - Voorstel tot aanbieding van de rekening van de Samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum over 1993. - Voorstel tot aanbieding van de gemeenterekening 1993. - Voorstel tot benoeming van een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter van de vaste commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften. - Voorstel met betrekking tot het nestorschap van de gemeenteraad. - Voorstel voor aanpak en uitvoering van het proces ter verandering van de gemeentelijke organisatie. - Voorstel tot wijziging van de Overlegverordening. - de directie van J.C. Rijnbeek Boomkwekerijen B.V. ingevolge de Wet milieu beheer inzake het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf op het perceel G. v. Dort Kroonweg 13. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen roepen hierbij sollicitanten op die zitting willen nemen in de gemeentelijke adviescommissie voor Marktzaken. Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij regelmatig de markt als consument be zoeken en dat zij een kritische instelling hebben ten aanzien van het plaatselijk marktwezen. De Marktcommissie vergadert ongeveer één a twee maal per jaar. Een eventuele be noeming zal gelden voor4 jaar (raadsperiode 1994-1998). Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken, sectie Be stuurszaken, de heer P.A.M. Kooien (ambtenaar Marktzaken, telefoonnummer 01829-24629). Schriftelijke reacties dienen vóór 1 juli a.s. te worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 5 juli 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Tot nu toe hebben sommige woonhuizen en tuinen een oranje uitstralig. In de café’s is het druk als er door Neder land wordt gevoetbald. Res taurant Bibelot hield zater dag voor het eerst, toen Oran je met 1-0 verloor van België, een Oranje-dineravond. Tij dens het tv-kijken op een groot scherm kon er voor 60 gulden per persoon gegeten worden. Deze avond wordt vanavond herhaald. In de hitte van Orlando, in de Amerikaanse staat Florida, zaten zaterdag ook tientallen Waddinxveners op de tribu ne. In lijnvhichten en in char tervluchten (met soms een hoog aannemersgehalte) He ten mensen uit alle lagen van de bevolking zich naar het Ci trus Bowl Stadium vervoe ren. Op de eerste schooldag in het nieuwe schooljaar - maandag 22 augustus - is er ’s middags een groot fusiefeest. Dan zal ook officieel het nieuwe logo van de Rooms-katholieke ba sisschool De Regenboog wor den gepresenteerd. WADDINXVEEN - Waddinxveen wordt ook steeds meer oranje. De beheerste reactie op de deelname van het Neder lands voetbalelftal aan de wwerelkampioenschap voetbal begint in het Gouwedorp langzaam maar zeker ook om te slaan in emotionele reacties. Vanavond (woensdag) sluiten bewoners in de wijk Zuidplas zelfs de Bonenakker af om er gezamenlijk naar Nederland-Marokko op de televisie te kij ken en te barbecuen. ten zijn staande gehouden. Van de automobilisten warei er 167 woonachtig in Wad dinxveen. Op een bepaald) weg (de Dreef in de wijk Zuid plas) reed meer dan een op di drie automobilisten snelle: dan 50 km per uur. Ook op de nieuwe rooms-ka tholieke basischool zullen kinderen worden ontvangen met een eigen karakter, een eigen achtergrond, een eigen afkomst; dus veel verschillen de meisjes die samen één worden. schooljeugd en snelheidsover- treders1 van drs. J.E. Lindei- jer en H. Hendriksen, een hen vragen over waarom zij snel reden. Na het gesprek kreeg men een folder met in formatie over de actie, de remweg en mogelijke boetes. Automobilisten die sneller dan 80 km per uur reden wer den wel bekeurd. De snelheidscontroles wer den gehouden op wegen in de nabijheid van basisscholen die door schoolkinderen fre quent moeten worden overge stoken. Waddinxveen vervult zowel voor het woon-werkver- keer als voor het onderwijs een regionale functie. De SWOV heeft een proces evaluatie uitgevoerd. Zo zijn in totaal 3.091 automobilis ten de controleposten gepas seerd. Er werden 433 (14%) snelheidsovertredingen woord in het rapport ‘Politie, procesevaluatie van een geza menlijke actie van politie, ge meente en schooljeugd in de gemeente Waddinxveen. Onder de toeschouwers die de Derde der Lage Landen bij woonden bevonden zich niet alleen twee ministers en mr. Pieter van Vollenhoven en zijn twee zonen, maar ook Waddinxveens burgemeester Kees van der Linden, de ad- junct-directeur van de Rabo bank Waddinxveen Jan-Wil- lem Groeneveld, bouwcon- structeur Frits Smit en PCW- gemeenteraadslid Jan van Wijk en zijn zoon. Een aantal van hen is in het weekeinde al weer terugge keerd of arriveren vandaag om thuis naar Nederland- Marokko te kunnen kijken. De anderen komen eind van de week weer in Waddinx veen terug. Voorlopig zorgen ze met elkaar voor dat Wad dinxveen ook in de ban van oranje is geraakt. Ervaringen De actie is over het algemeen positief door de betrokken po litiemensen ervaren. Una niem is men van mening dat de grens voor het uitdelen van een bekeuring binnen de bebouwde kom (80 km per uur) te hoog is. Voorgesteld wordt deze bij een volgende gelegenheid op 65 a 70 km per uur te stellen. Van de staande gehouden au to’s heeft de politie het kente ken genoteerd. Aan de hand van deze kenteken is aan on geveer de helft van hen een enquêteformulier toege stuurd. Door 110 mensen is een formulier geretourneerd. De resultaten kunnen als in dicatief beschouwd worden. Meer dan de helft vindt datje beter de snelheid kunt aan passen aan het overige ver keer, ook al betekent dat een overschrijding van de limiet. De kennis over de benodigde remweg is onvoldoende; beter geïnformeerd is men over de boetebedragen. Het aanspreken door kinde ren maakt meer indruk dan een bekeuring. Van de auto mobilisten vindt 90% dat het experiment herhaald moet worden. Tien procent is het daar absoluut niet mee eens. Zij kunnen niet instemmen met de doorbreking van de so ciale rangorde: kinderen be horen ouderen niet aan te spreken op hun gedrag. De meerderheid heeft dat juist als een positief schokeffect er- Volgens het wetenschappelijk intituut, een belangrijk ad viesorgaan van de minister van Verkeer en Waterstaat, heeft de gemeente Waddinx veen na de zomer van 1993 in samenwerking met de plaat selijke politie een uniek expe riment uitgevoerd in het ka der van de tweede achtereen volgende actie Wij gaan weer naar school*. Uniek, omdat de politie zich bij snelheidscontroles liet as sisteren door scholieren uit groep 8 van het Waddinx- - veense basisonderwijs. Tij dens de controledagen zijn automobilisten die sneller re den dan 50 km per uur staan de gehouden. Zij kregen geen bekeuring, maar de schooljeugd stelde WADDINXVEEN - ‘De Regenboog'. Dat wordt de nieuwe naam van de samen te voegen rooms-katholieke basischool- en St. Paulusschool (Jacob Catslaan) en Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan). Van de nieuwe rooms-katholieke basis chool wordt het gebouw in de Vondelwijk de hoofdvestiging en dat in Groenswaard 1 een dependance. Beide schoolgemeenschappen zijn de laatste tijd druk doen de geweest met het selecteren van een naam voor de nieuwe fusieschool. De werkgroep on der leiding van Guus van der Lubbe, die iedereen hartelijk dankt voor de vele reacties, heeft in totaal 36 inzendingen ontvangen. c Dit was hartstikke goed. Het heeft ons enorm geholpen, want een naam kiezen is geen eenvoudige zaak', aldus Guus van der Lubbe in een brief aan leerlingen, ouders, colle ga’s en andere bekenden. “Vooraf hebben wij in de werk groep de namen in categoriën verdeeld, waarna wij een aantal hebben laten verval len, zoals namen gekoppeld aan nog in leven zijnde of reeds overleden personen en namen die - gezien op langere termijn - een samenbrengen van twee scholen suggeren'. Nadat de werkgroepleden een aantal namen voor zich zelf op een rijtje had gezet, maakten de volgende nieuwe schoolnamen een kans: 1. De Pluim, 2. De Ontmoeting, 3. De Schakel, 4. De Regenboog, 5. De Tweespan. Uiteindelijk heeft de werk groep gekozen voor de navolgende volledige naam voor de nieuwe fusieschool: Rooms-katholieke basis school De Regenboog. Aan de uitleg aan deze naam - en in grote lijnen ook van de inzen ders - ligt een aantal argu menten ten grondslag. Verkeersveiligheid SWOV één van de drie automobilisten harder dan 50 km per boom). varen. Veel respondenten vinden dat niet alleen de au tomobilist moet worden opge voed, maar zeker ook de fiet sende schooljeugd. De in Waddinxveen gehouden snelheidsactie in het kader van Wij gaan weer naar school' kan gezien worden als een eerste praktische invul ling van een nieuwe tendens in het verkeersveiligheidsbe- leid, namelijk het meer ge richt zijn op het motiveren van verkeersdeelnemers om blijvend eigen sociale verant woordelijkheid in het verkeer te dragen. De SWOV heeft een aantal praktische tips gegeven ter ondersteuning van een moge lijke herhaling van deze ac- tievorm. Deze staan ver- Op de Dreef in de wijk Zuidplas reed volgens onderzoek van de Stichting Wetenschappelijke Onderzoek uur. (Foto: Sjaak Note- De regenboog wordt vaak als een wonder van de natuur ge zien. Is het geen wonder dat al deze mensen en mensjes samen de nieuwe school vor men? De regenboog staat aan het begin en aan het eind van iets; de basisschool ook. Dè toevoeging ’Rooms-katholie ke basisschool’ staat voor de geloofsovertuiging van dé schoolgemeenschap. Tenslot te komt de regenboog regel* matig in Bijbelverhalen voor. c Al met al hebben wij met el kaar al iets moois voor elkaar gekregen: onze school ’Rooms-katholieke basis school De Regenboog’. Daar kunnen we alvast trots op zijn. Wij als werkgroep willen dan ook iedereen nogmaals heel hartelijk danken en ie dereen een kleurrijke toe komst toewensen op de nieu we school', besluit Guus van der Lubbe.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3