Kenteken 9 0% GROEP graveren bij de Beurshal Coornhertprijs wordt in het najaar voor de derde keer uitgereikt HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. e o/ 20 tot 50% II korting... morgana slaapkamers Praags applaus voor dansgroep Nieuwe stap fusieproces in voortgezet onderwijs Waddinxveen en Boskoop CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 AVRO met ‘Tussen Kunst Kitsch6 naar Gouda Gemeenteraad eens met fusie schoolbesturen Nf P! ja Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 JUL11994 gewone publiek. REPROSET groep TOOS na afloop van het Praagse Slet-festival. Staand van links ■1 den‘. ‘De meerwaarde behelst niet alleen een betere doorstro ming tussen onderwijsvor men om de meegebrachte voorwerpen van de regiobe- woners (maximaal 5 per per- ciale kortingen en algemene culturele informatie bevat. auto’s. De verwachting is dat dit aantal het komende jaar ook weer toe zal nemen. HYPOTHEEKCENTRUM niet alle dames van de jazz- dansgroep mee konden naar Praag. Er werd overtuigend gedanst op het nummer ‘No matter what' van Phil Col lins. Tijdens het proefoptreden in Nederland werd de dans al enthousiast ontvangen, even als in Praag. De dansgroep is weer in Waddinxveen terug én kan terug kijken op een ge slaagd optreden. De dames zijn een hele ervaring rijker. Atheneum, straks misschien uitgebreid met gymnasium, het is ook de uitdaging kinde ren van verschillende ni veaus, culturen en levensbe schouwingen bijeen te bren gen en te leren samen werken met respect voor eikaars uit gangspunten. Dit moet tot uitdrukking komen in de school maar ook in de bui tenschoolse activiteiten'. Het aanbrengen van de gra vures kost slechts enkele mi nuten. U kunt terecht op vrij dag 15 juli van 09.00 tot 17.30 uur op de parkeerplaats bij de Beurshal aan de A.P. van Neslaan. U herkent Auto- mark aan de gele outfit. op veel showroommodellen. Profiteer nü van deze buitenkans. GOUDA - Maandag 19 september komt de AVRO-televisie naar museum Het Catharina Gasthuis in Gouda om opna men te maken voor het televisieprogramma ‘Tussen Kunst Kitsch'. Deze dag zal het museum gesloten zijn voor het lang aan het realiseren van kleinschaligheid binnen de grote school waardoor de leer- rijkste stem. Van de twaalf afgevaardigden van de ge meenten Waddinxveen (CDA- raadslid drs. Wout Neutel en PvdA-raadslid Bep Vermeij) en Boskoop. Zij zijn door de beide gemeenteraden aange wezen. Voorzitter van het be stuur wordt Leen de Jong en secretaris Han de Ligny. BOSKOOP In 1990 wer den er 18.350 personenauto’s gestolen. In 1993 waren dat o _r_ rr er al 32.000. Dat is in drie de kaarthouder naar binnen Jaar tijd bijna een verdubbe- mag: van 11.00 tot 12.00 uur, üng van het aantal gestolen van 12.00 tot 13.00 uur, van T'- 13.00 tot 14.00 uur, van 14.00 tot 15.00 uur, van 15.00 tot 16.00 uur. Het eind van een blokuur is Ook worden steeds minder relatief rustig zodat het raad- gestoten auto’s teruggevon- zaam is dan pas naar binnen te gaan. Indien mogelijk is ontwikkelingsplan. Het gala- optreden was een onderdeel van het Slet-festival dat be stond uit demonstraties van turnen, jazz, aerobics en acro batiek. Het was opvallend hoe enthousiast het Tsjechi sche publiek reageerde op de demonstratie van de jazz- dansgroep van TOOS en vele malen luid applaudisseerde. De jazzdansgroep van TOOS traint ongeveer twee uur in de week. Ondanks deze rela tief lage trainingstijd hebben ze een behoorlijk niveau be reikt en daardoor al een goe de naam weten op te bouwen. Een selectie voor de landelij ke Demojyada is daar een voorbeeld van. Dit jaar wordt de jazzdansgroep voor de zes van het museum. Het AVRO-tv-programma ‘Tussen Kunst Kitsch' heeft een waarderingscijfer van 7.3 en een kijkdichtheid van ruim één miljoen mensen. De uitzending van het program ma zal waarschijnlijk in janu ari volgend jaar op prime time Bij de balie van museum Het Catharina Gasthuis zijn WADDINXVEEN - Per 1 au gustus 1994 fuseren de bestu ren van de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar MAVO (Mauritslaan), de samenwer kingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg), de christelijke scholengemeen schap voor MAVO en VBO De Wadde (Sniepweg) en de rooms-katholieke Don Bosco- MAVO te Boskoop. Naast de betrokken schoolbe sturen en de gemeenteraad van Boskoop, heeft ook de ge meenteraad van Waddinx veen hiermee vorige week woensdagavond ingestemd. Dit betekent dat met ingang van 1 augustus de vier scho len onder verantwoordelijk heid van één schoolbestuur opereren. Dit gebeurt in de vorm van een gemeenschap pelijke regeling tussen de ge meenten Boskoop en Wad dinxveen. Onder deze nieuwe Vereni ging voor voortgezet onder wijs in samenwerkingsver band in Waddinxveen en om streken valt ook de Boskoop- se rooms-katholieke MAVO. Per 1 augustus 1995 dienen ook de scholen zelf te fuseren. -VAN DER LINDE De demonstratiegroep jazzdans van j naar rechts Audrey, Margreet, Tirza en Daniëlle en zittend van links naar rechts Ariënne, Suzan en Mi riam. (Foto: TOOS). ken dat een aantal docenten over meerdere scholen zullen wordep ingezet. Het perso neel van de vier scholen is vo rige week schriftelijk geïnfor meerd. De besturenfusie WADDINXVEEN/BOSKOOP - De weg is vrij voor een fusie per 1 augustus aanstaande van de besturen van de samen werkingsschool voor HAVO-atheneum (Sniepweg), de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan), de christelijke scholengemeenschap voor MAVO en VBO De Wadde (Sniepweg) en de rooms-katholieke Don Bosco-MA- VO in Boskoop. De gemeenteraden in beide gemeenten heb ben intussen het groene licht gegeven en de vier schoolbe sturen hebben vrijdagmiddag hun handtekeningen gezet. Een jaar later komt de fusie van de vier scholen voor voort gezet onderwijs aan de orde. De Coornhertprijs, waarvan de Waddinxvener ook deel uitmaakt als secretaris van de beoordelingscommissie, is bestemd voor die Nederlan der of Nederlandse, instelling die zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt voor gelij ke behandeling en verdraag zaamheid binnen de Neder landse samenleving. Het gaat hierbij om initiatie ven op het gebied van de so ciale vernieuwing. Te denken valt aan projecten of plannen ter bevordering van een duur zame integratie van mensen in achterstandssituaties. Belangrijk criterium voor de toekenning van de prijs is de toepasbaarheid van de geno men maatregelen op gemeen telijk niveau. Meerdere ge meenten kunnen hier dan profijt van trekken. De Coornhertprijs wordt ie dere twee jaar uitgereikt. Ze bestaat uit een Coomhert- penning, een oorkonde en een geldprijs. In 1990 werd de prijs, ƒ100.000,- voor het eerst uitgereikt. De laatste prijswinnaar, in 1992, was de Stichting Zwerfkinderen Ne derland. Half september zullen geno mineerden voor de prijs be kend worden gemaakt. Op dinsdag 25 oktober, tijdens de Coomhertavond in de Goudse Schouwburg, zal de Coom- hertstichting de prijswinnaar 1994 bekend maken. Een deskundige beoorde lingscommissie, onder leiding van de Groningse commissa ris der Koningin H.J.L. Von- hoff en met dr. D. Dolman, dr. F.E. Klijn, mevrouw mr. A.H.N. Kruijer, mevrouw drs. R.M. Meij-van Bruggen en mr. I.W Opstelten, doet daar toe een aanbeveling. Diezelfde dag wordt in de Goudse Schouwburg even eens de tweejaarlijkse Coom- hertrede uitgesproken. Rede naar is ditmaal de straf- rechtsgeleerde prof.dr. C.J.C.F. Fijnaut, over het on derwerp ’de IRT-affaire’ en de doorwerking daarvan in de samenleving. Volgens de CRI zijn de mer ken Opel, Volkswagen, Ford, Mercedes en Fiat het meest in trek bij autodieven. Niet alleen duurdere auto’s, maar ook kleinere auto’s worden vaak gestolen. Kleine auto’s zijn makkelijk verhandelbaar en vooral de Volkswagen Golf, de Fiat Uno en Panda wor den, ongeacht him bouwjaar goed verkocht in het Oost blok. De diefstal van bijvoor beeld de Fiat Uno steeg met 77,5 procent. Deze week houdt Automark, dat al negen jaar in Neder land professioneel kentekens graveert, een speciale aktie in Boskoop. Voor 25 gulden per auto kunt u uw kenteken in alle ramen van uw auto laten graveren. Bovendien worden de beide voorportieren ook voorzien van waarschuwings stickers die bij de prijs zijn in- begrepen. Voor 10 gulden ex tra kunt u een speciale reflec- tielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de in scripties ook bij regen en ’s avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat ver hoogt de preventiewaarde. ter Pieter Kunz moet er nog heel veel werk worden verzet voordat over ruim een jaar de scholenfusie een feit is. ‘Een men, vanaf voorbereidend be zeer belangrijk streven wordt roepsonderwijs tot en met het in stand houden van een GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdag 25 oktober reikt de Coornhertstichting, waarvan de Waddinxvener dr. A.A. de Bruin voorzitter is, voor de derde maal de Coornhertprijs voor sociale vernieuwing en harmonisering van de Neder landse samenleving uit. PRAAG/WADDINXVEEN - De gymnastiekvereniging TOOS kan trots zijn op de de monstratie in de Tsjechische hoofdstad Praag van de jazz dansgroep, bestaande uit tien dames en geleid door Arienne Z wijnenburg. Zeven van de tien dames heb ben vorige week zondag zoals bericht een flitsend optreden verzorgd op het Praagse Slet- festival. Het optreden in het buitenland was een primeur voor de jazzdansgroep van TOOS. De Waddinxveense werd uitgenodigd naar aan leiding -van een Nederlandse studiereis die gemaakt werd door Tsjechische docenten in het kader van een jazz-dans- heeft geen gevolgen voor de Volgens verenigingsvoorzit- ongeveer 180 werknemers. Op donderdag 30 juni ver klaarde de gemeenteraad van Boskoop zich accoord met de besturenfusie. De gemeente raad van Waddinxveen deed dat vorige week woensdag 6 nevenvestiging in Boskoop. Dit is één van de succesfacto ren is het fusieproces. Het moet lukken om de leerlingen uit Boskoop en omgeving een onderwijsaanbod te bieden waardoor zij kiezen voor de nieuwe school', licht de Wad dinxvener toe. Een ander belangrijke uitda ging is dat de samenwer- kingsgedachte voldoende tot ‘Persoonlijk hecht ik groot be- uitdrukking komt. Pieter Kunz geeft aan dat het bij zondere van het samenwer kingsverband is dat er binnen Vingen en personeel er zich de school ruimte wordt gege- thuis voelen en niet opgaan in ven om de verschillende le- een groot geheel. Als we daar in slagen wordt de nieuwe school een succes1, besluit de Vereniging voor voort- wijze waarop dit zal gebeuren verenigingsvoorzitter Pieter st onderwijs in samenwer- wordt inmiddels in een werk- Kunz. groep ’Identiteit’ met ver schillende partijen overleg gepleegd. Pieter Kunz noemt het uit dragen van de meerwaarde van de beoogde fusieschool van groot belang. ‘We moeten in Waddinxveen en omge- juli. Samen met de bestuursleden van de eerder dit jaar opge richte Vereniging voor voort gezet onderwijs in samenwer kingsverband in Waddinx veen en omstreken zetten vertegenwoordigers van bei de colleges van B. en W. vrij dagmiddag 8 juli in het ge meentehuis van Waddinx veen hun handtekening on der de gemeenschappelijk re geling, die de grondslag vormt voor het bestuur van de beoogde fusieschool voor de school ruimte wordt gege- voortgezet onderwijs. ven om de verschillende le- Het nieuwe schoolbestuur is vensbeschouwingen tot uit- verantwoording verschuldigd drukking te brengen. Over de aan 'r J gezet onderwijs in samenwer kingsverband in Waddinx veen en Omstreken en aan de gemeenten Waddinxveen en Boskoop. In de komende maanden zal de relatie tussen het school bestuur, de vereniging en de gemeenten nader worden in gevuld, waarbij het uitgangs- ving, te beginnen op de basis punt zal zijn dat het bestuur scholen, overtuigend duide- met een grote mate van zelf- lijk maken dat de schaalver- standigheid zal gaan functio- groting meer mogelijkheden neren. voor de leerlingen gaat bie- zondere omstandigheden is het open Hovens-tournooi van de tennisvereniging Love’70 in Moerkapelle ge houden. Er werden in totaal 120 partijen afgewerkt in de categoriën C en D. Het finale- weekeinde werd overscha- duwd door het plotselinge overlijden van het actieve Love’70-lid Huig de Knegt. De finales lieten zeer veel spannende en vooral sportie- ve wedstrijden zien met ook algemene ledenvergade- technisch bijzonder goed spel. Bij dit toumooi deed zich het fenomeen voor, dat zowel het heren-enkelspel D als het he- ren-enkelspel C werd gewon nen door Rutger Dickmann, lid van Love’70, die zijn oppo nenten (M. Vermorken in C. en L. Tepper in D) de baas was. Kampioene bij de dames werd de Goudse Laura v.d. Voort die in de finale zegevierde over Charlotte" Veilenga. De overige uitslagen waren als volgt: Gemengd dubbel-C: 1. L. Kraag-J. v.d Veen; 2. S. v.d. Kolk-R. de Winter. Heren dubbel-C: 1. J. van Leeu- wen-M. Vermorken; 2. J.P. van Weede-W.J. van Berkum. Dames enkel-C: 1. S. Evers. Gemengd dubbel-D: 1. H. de Niet-I. de Niet; 2. L. Vos-H. Huisman. Dames dubbel-D: 1. D. van Adrichem-W. Rook; 2. A. Maaten-I. de Winter. Heren dubbel-D: 1. N. Hees- terman-H. Huisman; 2. M. Dijkshoorn-R. Wooning. Op verschillende plaatsen in ke- en popconcerten, kunst- het Goudse museum zullen uitleencentra, cursussen, twaalf deskundigen plaatsne- tijdschriften, cd’s en boeken. om de meegebrachte Er is geen minimumleeftijd vereist. CJP-houders krijgen zes keer per jaar het CJP Ma- soon) te bekijken en te taxe- gazine toegestuurd, dat spe ren. "-1- 1L-- 1 De experts zijn allen gespe cialiseerd in een bepaald ge bied van de kunst en de kunstnijverheid; schilderijen, prenten, .tekeningen, porce- lein, aardewerk (Gouds pla teel), kunst uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika, glas edel ën onedel metaal, bodemvond sten, uurwerken en oude in strumenten, juwelen, parels en delstenen. Kaarten voor de opnamedag in september zijn voor ƒ3,50 te koop bij het museum Het Catharina Gasthuis aan de Oosthaven in Gouda. Men kan ook telefonisch kaarten bestellen bij de AVRO, tel. 035-717232. In verband met de verwachte drukte zijn ’blokkaarten’ te koop. De blokken hebben be trekking op perioden waarop 4T «5I7W Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 den. Ongeveer 40 procent van oojde gestolen auto’s blijft weg. het" aan te bevelen met het Auto’s die wel worden terug openbaar vervoer te komen, gevonden zijn meestal fors Buslijn 71 stopt voor de deur beschadigd. Een auto stelen is nog altijd een snelle en gemakkelijke manier om je te verrijken. Een professionele dief heeft binnen een halve minuut een auto gestolen en is meestal in staat een eventuele alarmin stallatie uit te schakelen. Hoewel er in Europa grote criminele organisaties zich sinds kort Cultureel Jonge- met autodiefstal bezighouden ren Paspoorten te koop. Deze t-._x.x-- kaart kost ƒ20,- en biedt jon geren tot 26 jaar uiteenlopen de kortingen. Een paar voor beelden: korting op musea, - theaters, filmhuizen, klassie- len auto is tijdrovend en kost- In het Waddinxveense gemeentehuis vond vrijdagmiddag de ondertekening plaats van de besturenfusie van vier scholen voor voortgezet on derwijs in Waddinxveen en Boskoop. In het midden Waddinxveens wethouder K. W.Th. van Soest en rechts Boskoops wethouder P.L. Trimp. Achter de tafel verder de andere betrokkenen bij de besturenfusie. (Foto: SjaakNoteboom). de maal geselecteerd. Tevens worden er in Nederland ver- is voortgekomen uit de be- TTnTT»nc scheidene demonstraties ver- heersorganen van de vier bij zorgd. de fusie betrokken scholen. e Voor het optreden in Praag Initiatiefnemers zijn geweest tnilTT|f)r)l moest een nieuwe choreogra- Ed Keijzer (voorzitter van de vjvfk fie worden gemaakt door vereniging van de samenwer- y mWIU Arienne Zwijnenburg, omdat kingsschool voor HAVO- AjUVv /V Atheneum), Willem de Boer (voorzitter van de Stichting MOERKAPELLE - Onder bij- De Wadde), Cas Berkhoudt J x (voorzitter van de Stichting Don Bosco) en Pieter Kunz (voorzitter van de ouderraad van de Kohnstammschool voor openbaar MAVO). Aan het begin van het nieuwe schooljaar zal de schoolver eniging een ledenwerfactie houden onder de ouders van de leerlingen van de vier scholen en onder sympatise- rende buitenstaanders. Voor de maand oktober staat een ring op de agenda. Het op richtingsbestuur zal dan ver antwoording afleggen en met de leden discussiëren over de vraag, hoe er vorm moet wor den gegeven aan het onder wijs op de beoogde fusieschool die op 1 augustus 1995 een feit moet zijn. Het bestuur van de scholen zal in de komende maanden moeten gaan beslissen over de organisatie van de fusie school. Belangrijke zaken zijn de huisvesting, onderwijs kundige opzet en natuurlijk de interne organisatie (perso neel, administratie, directie- verantwoordelijkheid en de directiestructuur). Speciale werkgroepen, waar in veel onderwijzend perso neel, heeft de afgelopen maanden al het nodige voor bereidend onderzoek gedaan. Deze werkgroepen zullen ook in het nieuwe schooljaar be trokken worden bij de uitwer king van de verschillende za ken. Ouders van leerlingen krij- den). Plaatsvervangende le gen in het nieuwe bestuur den zijn Jan Terpstra, Jan van de fusieschool voor voort- Huls en Gert Kranenburg, gezet onderwijs de belang- De overige bestuursleden zijn j--1 ■*-- 11 T J- J1 P _1‘ _1 _1 bestuursleden zijn er negen uit hun respectieve geledin gen afkomstig. De negen be stuursleden zijn voorgedra gen door de Vereniging voor voortgezet onderwijs in sa menwerkingsverband in Waddinxveen en omstreken. Drie bestuursleden vertegen- Leerlingen van de betrokken woordigen de openbare sectie vier scholen voor voortgezet (Jeroen Sikkel, Han de Ligny, onderwijs zullen al in het ko- Dick Hameetman), drie de mende studiejaar gaan mer- protestants-christelijke sec tie (Leen de Jong, Willem de Boer, Anneke Eijkenaar) en drie de ropoms-katholieke sectie (Wim Vlemmix, Jan Smeets, Gertjan van Mid- valt autodiefstal voor Justitie onder ’Kleine Criminaliteit’ en heeft daarom geen priori teit. De pakkans is klein en het opsporen van een gesto- baar. I Lg.„ gr Ouders van leerlingen vormen in nieuw schoolbestuur meerderheid n: 7/0 I WADDINXVEEN Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 ’s maandags gesloten - vrijdag koopavond De nieuwe schoolvereniging is voortgekomen uit de be heersorganen van de vier bij de fusie betrokken scholen. o Handehdrukwerk s Zwart/wit kopieert Reklamedrukwerk Kleurkopieën c Gelegenheidsdrukwerk o Full-color kopteen o Inbinden o Plastificeren o Papierwaren 1 s I

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11