Milieufederatie zoekt Waddinxveense bedrijven zijn lid van de Goudse golfclub ‘IJsselweide6 JA, IK WIL-. dialoog met gemeenten Voormalig Boskoper maakt film over ‘Groene Hart' Axis-Aandrijvingen en Vosko Electronics Krasse tachtiger komt ook in Waddinxveen Activiteiten hebben regionaal karakter Evangelisatie onder twee linnen daken Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JUL11994 mische industrie niet?' Naast de provinciale beleid- ling tussen het provinciale en milieubeleid. m -8 aan- Opinie ‘Overheidsbeleid functioneert I ling. Alle gemeenten willen daar een happie van hebben'. films, die voornamelijk de na tuur en de folklore tot ont werp hebben. behoorlijk druk mee, niet al leen omdat hij ieder jaar een bezoek aan IJsselweide ër ook clubs te huur. Voor les sors zijn deze tijdens de les te leen. van de woon- en recreatieom- geving in Zuid-Holland, be- gebruik en de vermindering van uitstoot van gevaarlijke gemeenten ;ersrol op Groene Hart een ruimtelijk en geen economisch concept 1 ver koopt, dan doet hij dat het liefst voor stadsontwikkeling. Natuurgebied brengt veel minder op'. Wie Piet Eijer wil boeken kan hem bereiken via telefoon nummer 075-210299. Indien hij niet aanwezig is kan men een boodschap op het ant woordapparaat achter laten of bellen naar de VW Zaan dam, tel. 075-J.62221. ten uitkomen. Voorheen gaf ondersteund door filmbeel den maar deze vinden bij zijn (bejaarde) publiek geen ge hoor meer. ‘Ik heb een tijdje geleden nog eens een lezing gehouden over Mozart met muziek en filmbeelden er bij, maar de belangstelling viel tegen. De ene helft vond het best wel leuk, maar de andere helft prachtige groene )iedt golfcentrum IJsselweide zowel beginners Het golfcentrum IJsselweide ligt aan de Moordrechtse kant van Gouda en op een steenworp afstand van Waddinxveen. (Foto: Appro ach). Over het algemeen vindt Piet Eijer een aandachtig gehoor bij zijn publiek. ‘Niet om op te scheppen, maar de mensen zijn altijd heel rustig en luis teren heel oplettend. Ik doe ook weleens een kwisje: dan zeg ik van tevoren ’Goed op letten, want ik ga na afloop vragen stellen’. Ik hou het dan uiteraard heel simpel want je hebt met oude men sen te maken1, aldus de kras se tachtiger tot besluit. waar in de vrije tijd of tussen huis. Voor een kleine of grote de bedrijven door regelmatig hap, een tussendoortje en na- deze sport kan worden bedre- 1 kamers, douches, toiletten, zondag van 08.30-18.00 uur. en vergader- Voor de club-activiteiten is een vereniging opgericht met de toepasselijke naam Golf club IJsselweide. Voor de le den worden regelmatig wed- lieubeweging de voorhoede, strijden georganiseerd. Daar- Een illustratie hiervan is de bij moet men denken aan bij voorbeeld dames- en heren dagen, strokeplay- en match- Het werk van de ZMF kent 9 holes baan zelfstandig be- drie hoofddoelen: verbetering Het examen wordt vervolgens spelen. Mocht men vragen door de NGF afgenomen. Na de les, het oefenen op de drivingrange, of na het ma ken van een ronde kan men even bij huis gebeurt. ‘Als je een film laat zien over Parijs vin den ze er weinig aan, maar ze zijn bij wijze van spreken wel geïnteresseerd in de achter- uin van de buurman!’1. De inrichting van zijn hele huis staat in het teken van zijn beide passies. ‘Ik heb één kamer waar ik nog kan zit ten. In een andere staat een groot concertorgel. De rest staat vol met filmmateriaal en boeken over de heemkun- en de geschie- samenleving', vertelt Niko van Brussel, directeur van de Zuidhollandse Milieufedera tie. Hij vindt dat zijn organi satie daar een bijdrage aan kan geven. ‘Wij kunnen laten zien dat be- lieugebruiks ruimte’. Niko van Brussel: ‘Daaronder vallen de terugdringing van Ook moest plaats ingeruimd Ket energie- n grondstoffen worden voor de ruim vijfdui- zend prentbriefkaarten die de cineast in de loop der jaren verzameld heeft. ‘Die koop ik overal waar ik kom, want daar staat meestal informa tie op over de afgebeelde ge bouwen en bezienswaardig heden'. weer bezig om een nieuwe te maken, nu over Sweelinck. Ik heb een hele stapel boeken die ik nog moet doorwerken. Waarschijnlijk doe ik er dan niets mee, maar ik vind het leuk en ik ben bezig'. Bezuinigen Niet alleen alle ruimte gaat op aan de liefhebberijen van Piet Eijer, maar ook gaat er heel wat tijd en geld inzitten. Met de vertonigen van de film verdient de Zaandijker een deel van de kosten terug. Wie hem uitnodigt om een korte film (van ongeveer 55 minuten) te komen vertonen, betaalt negentig gulden, ex clusief vervoer. Wie een lange film van ruim honderd minu ten wil zien, betaalt f 135,-, ook weer zonder reiskosten. ‘Vroeger waren de kosten nooit een probleem voor de in stellingen waar ik kwam. Ze vroegen niet eens hoevel het was, het was altijd goed. Nu is dat wel anders, ze moeten allemaal bezuinigen'. model-bouwverordening die de ZMF naar alle gemeenten stuurde. Die gaat verder dan de model-bouwverordening en richt zich op g< met een voortrekki het gebied van scheiding van bouw- en sloop afval. Hij heeft gegarandeerd dat er die dag veel gelachen gaat worden. Vrijdagmiddag 19 augustus is er een levend ganzebord. Grote vraag bij dit spel is: Wie heeft Pien gezien? Inwo ners van Waddinxveen die na him vakantie nog energie over hebben, of hun vakantie- pondjes er weer af willen heb ben, kunnen zaterdag 20 au gustus bij de tent aan de Win gerd terecht. Om 13.00 uur start hier een volleybaltoumooi. Vorm een team met familie, straat of bedrijf en doe mee. Opgeven bij de tent aan de Wingerd. Zaterdagavond 20 augustus is er, in de tent in de Zuidplas, een openluchtzangavond. De avond begint om 20.00 uur. Medewerking hieraan verle nen Peter Burger, Chris Stel- laard en Wim Markus. Dit jaar wordt een programma met veel samenzang geboden. Zondagmorgen 21 augustus worden er, als afsluiting van de tentweek, twee thema- diensten georganiseerd. Het thema van deze diensten is eveneens ‘Kijk nou eens!‘ In de Zuidplas vindt de dienst plaats in de tent aan de Kuy- perhoeve. Voorganger in deze dienst is ds. M. van Campen. De andere themadienst is in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). Ds. C.D. Zonnenberg zal deze dienst leiden. ken meenemen. Elke ’club’ heeft zijn eigen specialiteit. Met de één kun je heel ver slaan, met een ander juist weer goed om een boom of uit een bunker. De stokken, van ijzer en hout, hebben verschillende num mers. Hoe hoger het nummer, des te schuiner het slagvlak en des te hoger en dus korter slaat men de bal. Een beginner kan echter met minder stokken volstaan. Meestal zijn deze te huur bij de winkel in het clubhuis, net als trouwen een emmer met ballen. Wie eenmaal de basis techniek onder de knie heeft, doet er slim aan zoveel moge lijk te oefenen, ook met het oog op het te behalen golf- vaardigheidsbewijs. Dat kan bij golfcentrum IJsselweide, waar men naar hartelust kan afslaan vanuit een ’driving range’ met twee verdiepin gen. De golfsport in Nederland stijgt snel in populariteit. Niet verwonderlijk, want het is een aantrekkelijke sport. Voor man of vrouw, voor jong of oud en uiteraard voor sa men. Golf is er voor iedereen. Wellicht gaat iemands inte resse al enige tijd uit naar de golfsport, loopt men al even rond met de gedachten om eens een kijkje te nemen op een golfcentrum. Om het sfeertje te proeven, om zelf te ondervinden hoe het er daar aan toe gaat en natuurlijk om zelf eens een balletje te slaan. Misschien heeft men op één van de vele golfcentra die ons land kent al (ruime) ervaring opgedaan en is men nu op zoek naar een centrum dicht in de buurt. Een centrum films te gaan vertonen. Het gesproken commentaar wordt “live' door hemzelf ver zorgd. Bij de film zelf is geen geluid, wel is gezorgd voor 1 1 j mu ziek. ‘Als ik een mooi land- schap laat zien, past daar bij voorbeeld heel goed een Pas torale van Beethoven bij'. Op deze manier kan Piet Ei- de, de natuur jer zijn liefde voor de muziek denis van deze omgeving'. Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: GOUDA/WADDINXVEEN - Het golfcentrum IJsselweide aan de Moordrechtse kant van Gouwe en op een steenworp afstand van Waddinxveen biedt niet alleen beginners en ge vorderden een comfortabele accommodatie, maar ook het bedrijfsleven in Midden-Holland treft er goede golfvoorzie- ningen aan. Van de Goudse golfclub zijn dan ook Waddinx- veense bedrijven lid. Geen boodschap De film draagt echter geen politieke boodschap uit. De maker heeft geen andere pre tentie dan de kijker de na tuur en de diverse beziens waardigheden te tonen die in Het is mogelijk het bedrijfs- lidmaatschap te combineren dan wel aan te vullen met een andere vorm van sponsoring. Ook deze sponsorovereen komsten worden afgesloten voor een periode van 3 jaar. De kosten bedragen ƒ25.000,- (exclusief btw) per jaar. Naast een beperkt aantal VIP-cards biedt de exploita- tiemaatschappij het bedrijfs leven enkele extra exclusieve sponsormogelijkheden. Hier onder vallen bijvoorbeeld met bedrijfsnaam of bedrijfslogo bedrukte driving range bal len, clubcar, clubpas, score- kaart, ballenautomaat en zit bank. Golf tips Wie de stap eenmaal heeft ge nomen en voor de golfsport heeft gekozen, kan zich het best meteen wenden tot de golfleraar van zijn club - ook wel ’clubprofessional’ of ’tea ching pro’ genoemd. Het is immers zaak de gecompli ceerde bewegingen vanaf het begin zo goed mogelijk onder de knie te krijgen. In de golflessen wordt vooral geoefend op de ’drive’ (de af slag over lange afstand) en de ’putt’ waarbij de bal van korte afstand in de hole moet wor den geslagen. Daarvoor zijn verschillende ’stokken’ nodig. Een golfer mag in zijn tas veertien stok- vinden. Zijn publiek bestaat voor het grootste deel namelijk uit mensen die niet meer in de gelegenheid zijn er zelf op uit te trekken om al dat schoons zelf te gaan bekijken. voornamelijk in bejaarden en verzorgingshuizen. De Zaandijker, die overigens ja renlang in Boskoop heeft ge- spelers en met oog voor hun belangen. Door het aandra gen van alternatieven wil de ZMF een constructieve bij drage geven aan een beter milieu. Beide diensten beginnen om 9.30 uur met het zingen van de liedjes die de kinderen in de tent hebben geleerd. Voor de allerkleinsten is er tijdens de diensten oppas. Na de diensten is er gelegenheid om koffie te drinken. De Kom-Inn tent staat dit jaar opnieuw aan de Wingerd. Deze tent is voor kinderen van 12 jaar en ouder. Hij is ie dere dag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Er is een afwisselend pro gramma in de tent. De jonge ren kunnen meedoen aan een tafeltenniscompetitie, volley bal, computerspelletjes en nog veel meer. Nieuw dit jaar is een speakerscomer. Hier zullen stellingen over actuele en interessante onderwerpen gedeponeerd worden, waar over dan gediscussieerd kan worden. Ook ’s avonds is er een afwis selend programma. Woens dag 17 augustus om 19.30 uur is er een volleybaltour- nooi. Men kan zich hiervoor opgeven bij de Kom-Inn tent. Donderdagavond 18 augus tus is er een heel ander pro gramma. Om 20.00 uur is er een grandioos motorspekta- kel met medewerking van de rijinstructeur Henk van Erk. Vrijdag 19 augustus om 19.30 uur is er nog een gezellige vis wedstrijd met als hoofdprijs een radio-cassetterecorder. De Kom-Inn tent sluit het programma af met een spec taculaire survival, met tus sendoor een heerlijke barbe que. Degenen die hier aan mee willen doen kunnen zich tijdens de tentdagen opgeven bij de Kom-Inn tent in de Wingerd. WADDINXVEEN - Van woensdag 17 tot en met zon dag 21 augustus wordt er door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer de bekende evangelisa tie tentweek gehouden. Dit jaar staan de tenten weer in twee wijken, namelijk aan de Kuyperhoeve in de woonwijk Zuidplas en aan de Wingerd (Groenswaard III). Het thema van de evangelisa tie tentweek is dit jaar “Kijk nou eens!' Onder dit motto wordt er in beide delen van het Gouwedorp weer een groot aantal activiteiten geor ganiseerd. In de grate tent in de wijk Zuidplas zijn kinderen van 4 tot en met 11 jaar welkom. Deze tent is elke dag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Hier wordt iedere morgen een ver haal uit de bijbel verteld, werkjes gemaakt, gezongen en nog veel meer. Ook de bewoners van de pop penkast komen iedere dag op bezoek. Woensdagmiddag 17 augustus komt er een vreem de professor op bezoek. Zijn naam is professor Speuroog. Hij is naar iets op zoek, maar naar wat wordt niet verklapt. Woensdagavond om 19.00 uur mogen de kinderen ook naar de tent komen, samen met hun ouders en andere fa milieleden. Professor Speu roog komt dan ook weer langs, en zal vertellen of zijn zoeken succes heeft gehad. Donderdag 18 augustus komt Hermano op bezoek, een clown die ook goochelen kan. Hij zal ’s morgens een pro gramma in de tent aan de Wingerd verzorgen, en ’s mid dags in de tent in de Zuidplas. de pers de publieke opinie be ïnvloeden. Als dat lukt ont staat er beleidsruimte, bij voorbeeld voor gemeenten. Dat leidt tot betere regelge ving'. Waar de overheid zich meest al op de grootste gemene de ler richt, organiseert de mi- chip- Op golfbaan IJsselweide kan pinggreen, een bunker en een het gehele jaar gedurende ze- oi.-ven jagen per week worden gespeeld. De baan is alleen paalde maatregelen belang- gesloten bij extreem slechte rijk en uitvoerbaar zijn en via weersomstandigheden. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.30 Promotie woond, maakt al dertig jaar De oud-Boskoper heeft het er I I I I I I I I I I I I I I tig voor belangenafwegingen. Zo gaat de ZMF graag rond de tlt- J. i-n.tafel zitten met de voorhoede van tuinders die milieuvrien delijk willen telen. Het resul taat kan bijvoorbeeld de in voering van een groen kwali teitsmerk zijn. Zo bevorder je de afzet van milieuvriendelij ke produkten. Hoewel econo mische belangen de spreek- Ji milieubelangen, ziet de ZMF dit dus veel genuanceerder. Niko van Brussel: ‘In onze op vatting zijn boeren tevens producenten van weidevogels en zouden ze daarvoor moe ten worden beloond. Waarom verwachten wij dat boeren ‘Approach', het nieuwe regio nale golfmagazine van golf centrum IJsselweide, meldt dat de golfclub zo’n 30-tal be- drijfsleden telt. Uit Waddinx veen zijn bedrijfslid Axis- Aandrijvingen BV op het be drijvenpark Coenecoop en Vosko Electronics BV. Golf is een sport voor ieder een, puur als een ontspan ning en altijd in de vrije na tuur. Het bedrijfsleven heeft de'laatste jaren de golfsport ontdekt als een goed middel voor het aangaan, onderhou den of versterken van rela ties. Golfcentrum IJsselweide in Gouda komt het bedrijfsle ven daarin tegemoet en biedt de bedrijven een aantal aan trekkelijke voorzieningen. Zo kunnen in samenwerking met de golfprofessionals van golfcentrum IJsselweide bij voorbeeld golfclinics, toer nooien, demonstraties en wedstrijden voor bedrijfsrela- ties worden georganiseerd. Tijdens zo’n meeting is de in het golfhuis gevestigde café- brasserie IJsselweide zelfs als eigen ’home’ te gebruiken. Het café kan tevens als een uitstekende accommodatie fungeren voor bijvoorbeeld bedrijfs- en produktpresenta- ties en recepties. Verder staan voor alle be drijfsactiviteiten de verga derruimten in het golfhuis ter beschikking. De benodighe- den en extra voorzieningen (van projectiescherm tot een complete lunch of diner) kun nen door de medewerkers van het golfcentrum worden ver zorgd. De mogelijkheid hier toe kan men met de directie van de exploitatiemaatschap- pij bespreken. Naast de individuele lid maatschappen kent het golf centrum IJsselweide spe ciale, aantrekkelijke bedrijfs- lidmaatschappen. Zo’n lid maatschap stelt de bedrijven in de gelegenheid diverse golfbaan-onderdelen te spon soren en zo de naamsbekend heid van het eigen bedrijf te vergroten. Om het exclusieve karakter van de VIP-card (twee per be drijf) te onderstepen, is het aantal van deze cards tot 50 exemplaren beperkt. De kos ten per jaar bedragen ƒ7.500, (exclusief btw) voor twee niet op naam gesteld VIP-cards. Bedrijslidmaatschappen wor den afgesloten voor driejaar. leuk’) worden alleen gevoerd minderen. Dat gebeurt echter woordelijke vijanden zijn van niet. Vandaar dat in ons standpunt de aantasting van zijn nieuwe geesteskind te vestigen. In één van de plakboeken is een ’Poldertje’ geplakt, een kleine advertentie uit de Pol der Express, een Noordhol- landse krant. De tekst ’Wilt u em zien?’ vestigt, op enigszins Dichtbij ondeugende wijze, de aan dacht op de nieuwe film. Het is Piet Eijser hoe dan ook duidelijk geworden dat het Muziek oudere publiek over het alge meen het meest geïnteres- weg gegeten heeft, zijn daar- Deze publiciteit resulteert er- seerd is in datgene wat dicht- er van r“ deze manier een nieuw plak- tember tot mei ongeveer vijf- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Natuur- en milieu-organis- bouwwereld of de glastuin- ties waren vroeger in de eerste plaats actievoerende tegen- bouw, is dat die gerechtvaar- partijen. Tegenwoordig opereren zij liever als gesprekspart- digde belangen hebben, ner van de overheid en van groepen in de samenleving. In de waaronder een gezonde be- 1 f TT res pect voor de tegenpartij waar Niko van Brussel tijdens het de gesprek steeds op hamert. “Wij zijn niet tegen de glas tuinbouw of de melkveehou derij. Dat zijn heel legitieme chemische industrie. Wij heb ben alleen moeite met bepaal de neveneffecten'. Rijn en Gouwe BOSKOOP/WADDINXVEEN - ‘De films die ik maak zijn ge makkelijk op te delen in meerdere delen. Een lengte van 120 minuten is vaak te lang voor oude mensen, die redden dat niet meer'. Dat zegt de 84-jarige ama- teurcineast Piet Eijer uit Zaandijk, die zichzelf nog lang niet tot de ’oude mensen’ rekent. Zoals ieder jaar gaat hij het komend seizoen het re creatiezalencircuit weer af met een nieuwe film. Voor zijn laatste product heeft de Hiervoor trekt hij in eerste Zaandijker, ook in Waddinx- instantie Noord-Holland, veen geen onbekende, ge- Zuid-Holland en filmd in Midden-Holland en de titel is dan ook ’Het Groe ne Hart.’ De nieuwste film voert de kij ker via Noord-Holland naar deze streek. Onder andere ‘ik heb gefilmd van de Pyre- wordt^een bezoek ^gebracht neeën tot in Kopenhagen'. De nen het beste omschreven Ruud Visser, directeur van Axis-Aandrijvingen BV op het bedrij venpark Coenecoop in Waddinxveen, is één van de Waddinxveense bedrijfsleden van het golfcentrum IJsselweide in Gouda. (Foto: Ar chief - Sjaak Noteboom). Daarbij kan men de eigen (eerste) golfervaringen uit wisselen aan de bar of aan één van de twintig tafeltjes die café-brasserie IJsselwei de telt. Bij de ingang van het club huis vindt men ook de golf shop waar alle golfbenodighe- den zijn te verkrijgen. Voor beginners, die niet direct ‘i golfcentrum clubs willen aanschaffen, zijn niet zonder draagvlak in de noeg zijn en dat alle plannen is. ‘Als een boer zijn land uivoerbaar en concreet moe ten zijn'. Wel ziet Niko van Brussel dat verschillende afdelingen van de provincie elkaar nogal eens in de wielen rijden. Zo signaleert hij een tegenstel- sadvisering gaat de Zuidhol- ling tussen het provinciale landse Milieufederatie zich vervoersbeleid en het natuur- nadrukkelijker op gemeente en milieubeleid. lijk en regionaal niveau ma nifesteren. Zoveel mogelijk in Kwaliteitsmerk constructieve zin. ‘Gemeen ten kunnen goed gebruik ma- Uitgangspunt van de ZMF bij ken van onze deskundigheid', de dialoog met sectoren als de besluit Niko van Brussel. hebben of nadere informatie wensen, dan kan men contact houd en ontwikkeling van na opnemen met de receptionis- tuurwaarden en verminde- te van het golfcentrum IJssel- ring van de zogeheten ’mi- bijkomen in het golf- weide, tel. 01820-83933. I I I I I I I I I ■Kil 710114"004000 m De Zuidhollandse Milieufede ratie is een vereniging waar bij bijna honderd natuur- en milieur-organisaties zijn aan gesloten, van de stichting Het Zuidhollands Landschap tot lokale groeperingen. De activiteiten richten zich op verbetering van provinci aal en regionaal natuur- en milieubeleid en op gedrags veranderingen van bepaalde doelgroepen. Harde acties (’We kunnen heel onaardig leg wordt gekoppeld aan een zijn, al vinden we dat niet beleid om vliegverkeer te ver- om een plaats te verwerven aan de onderhandelingstafel. Het beleidsplan van de ZMF de omgevingskwaliteit en de ademt de geest van samen- natuur de doorslag hebben werking. Niet voor niets is de gegeven'. titel ’Naar meer doelgericht- De ZMF heeft waardering heid, samenhang en initia- voor het provinciale concept- tief’. Men wil effectief te werk milieubeleidsplan. ‘Wij vin- gaan, in dialoog met de tegen- den het grote belang dat aan natuur produceren en de che- monitoring wordt gehecht mische industrie niet?1 een enorme verbetering. Ook Hij vindt het jammer dat het is het inzicht doorgedrongen dat mooie woorden niet ge- stoffen met het oog op de ge- bedrijfstakken, evenals de zondheid van mensen en toe komstige generaties'. Net als de overheid, staat ook de milieubeweging regelma- Neem de hoge snelheidslijn, waarmee de ZMF zeer kri tisch tegenover staat. ‘Vanuit het oogpunt van mi lieugebruiksruimte zijn wij voor openbaar vervoer. Dus ook voor de HSL, mits de aan- partijen. Tegenwoordig opereren zij liever als gesprekspart- overtuiging dat vooruitstrevend beleid gedoemd is te falen drijfsvoering. Het is dit als het niet wortelt in de samenleving, werkt de Zuidhol landse Milieufederatie (ZMF) met man en macht aan het creëren van draagvlak en zodoende beleidsruimte voor overheid. ook nog in de presentaties la- nieuwe film maakt, maar ook hij ook lezingen over muziek, omdat er veel tijd gaat zitten in de promotie ervan. De ver toningen, die alle door de fil mer persoonlijk worden uit gevoerd, slokken ook heel wat uren op. Elk jaar, voor het seizoen, brengt hij een prospectus uit waarin informatie over zijn nieuwste film en over de an dere beschikbare films staat. Tevens plaatst hij kleine ad- vond er niks aan. Dat vind ik vertenties in regionale dag- wel jammer hoor. Ik ben toch ‘Het is geen kleinigheid hoor, bladen, om de aandacht op om de hele dag met tien kilo aan apparatuur rond te lo pen'. instantie Zuid-Holland en Utrecht door, maar bij gelegenheid be zoekt hij ook plaatsen in an dere delen van Nederland. Ook in het buitenland heeft hij ’gedraaid’. ‘Ik heb gefilmd van de Pyre- aan Alphen aan den Rijn, buitenlandse uitstapjes kun- Gouda, Kaagdorp, Zuidplas- 1 polder, Bodegraven, Boskoop, worden als ’werkvakanties’. Zaanstad, Gouda en de Krim- penerwaard. ‘Vooral dat gedeelte over de Krimpenerwaard is heel be langrijk, want dat gebied staat nogal in de belangstel- Plakboeken Piet Eijer laat plakboeken zien vol folders van culturele en folkloristische evenemen ten, waar hij met de camera geweest is. Ook andere souve- niers, zoals bonnetjes van restaurants waar hij onder- TJ1_.1 in geplakt. Ieder jaar komt op in dat Piet Eijer er van sep- deze manier een nieuw plak- tember tot mei ongeveer vijf- hun directe omgeving plaats- boek vol. tig keer op uit trekt om op ‘Ik zou overigens graag willen verschillende lokaties zijn dat men mij inlicht als er er gens bepaalde evenementen plaatsvinden. En vijfhon derdjarig bestaan van een stad bijvoorbeeld. Ik vind het altijd jammer als ik daar ach- bijpassende klassieke Piet Eijer vertoont zijn werk teraf van hoor en ik ben er niet geweest”. tuurlijk voor zijn of haar’nat- ven. In al deze gevallen moet je’. men eens een golfcentrum brengen. Het golfcentrum IJsselweide vindt men aan de Sluisdijk 15 in Gouda (nabij de Juliana- sluis), ideaal en uitnodigend gelegen tussen Gouda en Moordrecht aan de Holland- sche IJssel nabij rijksweg A20 (Gouda-Rotterdam). Het Goudse heeft de beschikking over een (verlichte) drivingrange met 46 afslagplaatsen (waarvan 23 overdekt en 23 open), een pitching, putting- en 1 1 rustieke 9 holes par, 3 polder- banen met een totale lengte van 940 meter en voorzien van waterpartijen. Daarnaast vindt men op het golfcentrum het clubhuis met restaurant, bar, terras, kleed- tot 21.00 uur en zaterdag en een golfshop en vergader ruimten. Naast een sfeervolle ambian ce in een j omgeving biedt g< IJsselweide zowel als gevorderden een comfor tabele oefenaccommodatie. Daarbij staat een aan het golfcentrum verbonden team playwedstrijden. Om hieraan van professionals (pro’s in het deel te nemen is géén golf- golfjargon) tot ieders beschik- vaardigheidbewijs vereist, al- king. leen baanpermissie van de ei- Deze golfprofessionals kun- gen club. nen ter voorbereiding op het Deze baanpermissie verkrijgt officiële golfvaardigheidsbe- men van de professional als Waardering wijs van de Nederlandse Golf men op een redelijk niveau Federatie (NGF), praktische golft. Men mag dan tevens de en theoretische lessen geven, f Een kwartaalabonnement a f 8330. Een kwartaalabonnement f 8130. Een maandabonnement f 28.00. Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro’s. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld is dn mijn Dank/giro-rekeningnummer. Naam:m/v* Adres Postcode/Woonplaats: Telefoon: (voor controle op bezorging) jrv? _j_ Tn*i Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11