Nic Geers wint Inhaalverbod tweemaal goud vrachtwagens Bloemencorso in Zundert op rijksweg naar Utrecht Gedeputeerde Staten proberen knelpunten op te lossen Op vrijdag 29 juli in Santigo de Compostela Waddinxvener nadert Santiago de Compostela ‘En ik danste op weg naar de Pyreneeën de flamenco binnenstad bandjes en kleine orkestjes. Vlakbij mijn hotel, in een zij straat, staat een houten podi um van een halve meter hoog waar flamenco-danseressen aan het oefenen zijn. Later op de avond barst het feest los. Ik maak een praatje in het Spaans met de Spaanse bege leiders. Eén van hen, wiens vrouw ook danst, biedt me een drankje aan in de Spaan se bar vlakbij het podium. De flamenco-muziek met gi taren, castagnetten en een opzwepende stem is formida bel. Ik maak ook kennis met het groepje danseressen en maak hen complimenten over DIE FICTS VAN ’N GEELTJE KOMT JE DUUR TE STAAN! Waddinxveen en Woerden (Al2) Diana’s open dag op zaterdag 20 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 JUL11994 Pagina 15 De plek voor Zuidplas-Extra tussen Piasweg en Beijerincklaan, gezien vanuit de nu volgebouwde woonwijk Zuidplas. (Foto: Archief - Sjaak aan. Na de eeuwwisseling is door LUIT BLOEM tisch kust in Zuid-Frankrijk, Noteboom). van de regio’s in Zuid-Hol- land Oost, en zal vooral inge zet moeten worden voor loca lijke beleid is daarbij gebaat', gaat Ted Jansen verder. nodig om bij te komen. Alleen maar op een stoel zitten en de schoenen uit.In totaal heb ik die dag meer dan 60 km gelo- terreus voor het CDA lid is) en de statencommissie ruim telijke ordening en volkhuis- vesting is dit j aar meermalen aandacht besteed aan de ge volgen voor het Groene Hart van de gestegen woningbe hoefte gekoppeld aan een te lage bouwproduktie in het stedelijk gebied. Daarbij is aangegeven dat een goede volkshuisvesting in Zuid-Hol- land Oost tot het jaar 2000 moeilijk wordt. Weidegebied Ook hebben Gedeputeerde Staten een genomen over de nieuwe aan duidingen landelijk gebied en Na de eeuwwisseling is er woningbouw gepland in de driehoek spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn, Tweede Bloksweg/Beijerinck- laan-Zuidelijke Rondweg. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). vroege morgen van Koningin nedag in Waddinxveen ben vertrokken voor mijn voet tocht naar het Spaanse San tiago de Compostela, wordt het landschap steeds vlakker. Ik kom in Les Landes, een streek die vol staat met bos sen. statencommissie ruimtelijke ordening en volkshuisves ting, kan men gebruik maken van het spreekrecht. De com missie houdt hiervoor een hoorzitting op woensdag 21 september van 13.30 uur tot 18.00 uur en ’s avonds vanaf 19.00 uur in sporthal De Ze bra in Gouda. De behandeling in de com missie is een week later. Vast stelling van het streekplan gebeurt naar verwachting in de vergadering van provin ciale staten van 18 november 1994. Samen met zijn partner Ank van der Tuin, die zich in de Pyreneeën bij hem voegde, is Luit Bloem de Pyreneeën gepasseerd en brengen ze samen in Spanje de ruim 750 kilometer lan ge route in dat land tot een goed einde. Beiden hopen vrijdag 29 ju li Santiago de Compostela te hebben bereikt. Luit Bloem heeft er dan drie maanden wandelen en zo’n 2.500 kilometer opzitten. Een bijzondere prestatie voor de Waddinxveense lan- geafstandsloper. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het college van teerde Staten (GS) van Zuid-Holland wil de gevolgen van het beperkte bouwbeleid voor het oostelijk deel van deze provincie verzachten voor de periode tot 2000 door in te stemmen met de bouw van 2.500 extra woningen. Het is na melijk onmogelijk gebleken de woningbouw in het Groene WADDINXVEEN - In dit Weekblad voor Waddinx veen plaatsen we de derde reisbrief van de Waddinxve- ner Luit Bloem (51) van de Mozartlaan, redacteur bij het ministerie van Land bouw, Natuurbeheer en Vis serij in Ede, die op de vroe ge morgen van Koninginne dag (zaterdag 30 april) is begonnen aan een pelgri mage naar het Spaanse Santiago de Compostela (vlak boven Portugal). Hij is inmiddels Nederland, België en Frankrijk moe derziel alleen gepasseerd. DE KOPER VAN DE BUIT GAAT NIET VRUUIT! WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat gaat na of op de autosnelweg A12 tussen Waddinxveen-Gouda en Woerden een inhaalverbod voor vrachtwagens ingevoerd kan worden. Ex-minister J.R.H. Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat heeft dat in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Waddinxveen/Gouda-Woer- den (A12) is één van de wegg- deelten met drie rijstroken die voor een inhaalverbod voor vrachtwagens in aan- Kwaliteitsimpuls ‘Het overleg met de streek mag geen eenrichtingsver keer zijn. Op dit moment spannen Gedeputeerde Sta ten zich tot het uiterste in om de bouwlokatie-operaties vol gens de Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening-Extra op zo kort mogelijke termijn van start te laten gaan', licht Zuidhollands gedeputeerde Ted Jansen (WD) toe. ‘Dan nog moeten wij met het rijk en de regio’s erkennen dat het woningtekort op korte termijn niet wordt ingelopen. Dat veroorzaakt ook proble men in Zuid-Holland Oost. In het ontwerp-streekplan is al aangegeven dat per probleem een oplossing gevonden dient te worden door middel van een regeling. Je kunt het ef fect van al die regelingen ook in één keer schatten. Dan kom je in de buurt van 2.500 woningen'. ‘Ook kijkend naar het gelden de streekplan Zuid-Holland Oost uit 1987 en rekening houdend met een hogere er kende woningbehoefte, kom ik tot de conclusie dat zonder de hoofdlijnen van het streek- 11- 1 J J1L J1 verhoging van 2.500 wonin- aldus Gedeputeerde Staten van Zuid-Hoi genaamde contouren (bebou- wingsgrenzen) waarbuiten niet gebouwd mag worden, blijven ongewijzigd. Gedeputeerde Staten zullen maximaal 2.500 woningen extra beschikbaar stellen om acute problemen in Zuid-Hol land Oost op te lossen. Het gaat dan bijvoorbeeld om wo ningen op de plaats van mi- lieuhinderlijke bedrijven in dorpskernen of het behoud van karakteristieke panden (door deze te verbouwen). Agrarisch gebied-Weide en het ’zoekgebied’ voor de be scherming van natuur- en landschapswaarden in de Al- blasserwaard vooralsnog te laten vervallen. Uitgangs punt is om medio 1995 een overeenkomst met de betrok ken partijen af te sluiten. Gedeputeerde Ted Jansen: ‘Onze inzet is meer stimule ren en minder reguleren. Daarom willen wij ook een convenant in de Alblasser- waard-Vijfheerenlanden af sluiten1. op. Van half zes ’s ochtends tot half acht ’s avonds. Na een douche ga ik slapen. Ik ben te moe om te kunnen eten. De volgende dag moet ik bij komen en bij het opstaan zijn mijn voeten nog zeer gevoelig. Maar ik herstel snel en ’s middags gaat het alweer pri ma.Ik heb geluk. Het stadje l houdt ’s middags, ’s avonds en ’s nachts een Faites de la Mu- siques om het begin van de zomer te vieren. Overal in de Procedure De principe-besluiten van Gedeputeerde Staten worden meegenomen in de beant woording van de reacties op het ontwerp-streekplan Zuid- Holland Oost en worden voor gelegd aan de Provinciale Planologische Commissie en de statencommissie ruimte lijke ordening en volkshuis vesting. Het ontwerp-streekplan heeft een record aan reacties opge leverd: circa 1.000 reacties zijn binnengekomen. De provincie gaat deze ver werken in een Nota van Be antwoording en stelt vervol gens een Nota van Wijziging op. Voorafgaand aan de behande ling van beide nota’s in de In zijn bagage had hij vier medailles: twee gouden, een zilveren en een bronzen. Na de wereldtitel op de 400 me ter, welke hij met een marge van acht seconden veroverde in 5.13.6, boekte hij nog de volgende resultaten: 100 me ter vrijeslag in 1.06.7 (elfde plaats) en 400 meter wissel in 6.29.3 (derde plaats). Op de 200 meter vrij zwom hij in 2.24.5 naar een vierde plaats, de 800 meter vrij le verde hem een tweede plaats op in 11.00.7 en op de vijf kilo meter in open water haalde Geers stoort zich daar niet hij zijn tweede gouden me daille in 1 uur 15 min. 26.8 seconden. Het waren zijn vierde wereld kampioenschappen, welke om de twee jaar worden ge houden. Nog nooit was Nic Geers zó succesvol als op dit wereldkampioenschap. Ook op de 800 meter zat hij dicht bij het goud. Zijn tegenstan der, de Amerikaan Bill van Horn, bleek in een andere se- de mooie jurken en de dansen vol gratie, trots en kracht. Om elf nodigt één van de dan seressen mij uit om met haar op het podium een flamenco te dansen. Ik kom er niet on deruit en daar ga ik op het rit me van de gitaren en castag netten. We moeten er beide om lachen na afloop. Ik vind het schitterend. Rond middernacht trekken de danseressen nog mooiere jurken aan en is de muziek nog opwindender. Om drie uur is het afgelopen. Wat een avond en nacht. Dat zal ik niet gauw vergeten. De volgende dagen richting Pyreneëen. Het begint nu echt warm te worden. In de één na laatste etappe vóór de Pyreneëen begint de hitte mij parten te spelen. Ik kan om elf uur ’s morgens bijna niet meer een helling in de zon nemen en voel me ook niet goed worden. Bij een boerderij vraag ik om water en ik mag in de koele keuken uitrusten. Ik krijg eten aangeboden en na anderhalf uur begin ik weer op te knappen. De boe rin is zeer hartelijk en ik kan blijven slapen en nog een dag rusten. Ze hebben vier kinde ren en ik wordt als het ware in de familie opgenomen. Het is een ongelooflijke gastvrij heid. Volledig uitgerust loop ik de volgende twee dagen naar St. Jean-Pied-de-Port waar mijn Waddinxveense partner Ank van der Tuin zich bij mij voegt. - Knelpunten Gedeputeerde Staten hebben hun nieuwe visie bepaald op grond van uitgebreid overleg WADDINXVEEN - Diana’s Free Aerobics houdt zaterdag 20 augustus in de voormalige gymnastiekzaal bij het Ko ningin Wilhelminaplein (An na van Burenstraat) een open dag. Op deze dag zullen in gratis open lessen alle trai- ningsvormen gepresenteerd worden. Er is een programma gedu rende de gehele open dag. Er worden lessen gegeven van circa 45 minuten, waarna men vragen kan stellen als men iets wilt weten. Een team van enthousiaste, goed getrainde en gediplomeerde mensen zullen de vragen be antwoorden. Tussen de lessen doof zullen er demonstraties gegeven worden door kinderen. De les sen die zaterdag 20 augustus gegeven worden zijn onder andere steps, aerobics, calla netics, combinatie steps-aero- bics, Ski-Fit en Midlife (voor ouderen en mensen die nog nooit aan sport gedaan heb ben). Mensen die nog nooit aan sport gedaan hebben kunnen ook bij Diana’s Free Aerobics terecht want de lessen wor den zo gegeven dat iedereen kan deelnemen. Op die ma nier kan men heerlijk een uur ontspannen, lekker even uit de dagelijkse sleur breken en bezig zijn met het eigen li chaam zonder de geest te be lasten. Het gaat om goed verzorgde lessen, die gegeven worden door enthousiaste en gediplo meerde mensen. Ze verstevigen de spieren van het lichaam (buik, benen, bil len) en brengen de conditie weer op peil. Men is vrij te komen en te gaan wanneer men wil. De lessen worden per keer be taald (f 5,00). Verder is men niets verplicht. Wie van plan is komend seizoen iets te gaan doen aan sport kan op de open dag van Diana’s Free Aerobics op zaterdag 20 au gustus langs komen (tel. 01828-31083 en 12958). Het volledige programma ziet er zo uit: 10.00 - 10.45 uur Callanetics, 11.00 -11.45 uur Aerobics met demonstratie door kinderen, 12.00 - 12.45 uur Steps, 13.00 - 13.45 uur Ski-Fit met demonstratie door kinderen, 14.00 - 14.45 uur Steps Aerobics, 15.00 - 15.45 uur Midlife. merking komt. De andere lo- katies zijn Grathem-Wessem (A2), Roosteren-Born (A2), Waterberg-Terlet (A50) en Houten-Hagestein (A27). Met de A12 tussen Waddinx- veen/Gouda en Woerden wordt door de rijksoverheid op korte termijn nagegaan of een inhaalverbod voor vrachtwagens haalbaar is. Op basis van deze haalbaar heidsstudies wordt bepaald of een inhaalverbod ook daad werkelijk op de desbetreffen de lokaties kan worden afge- kondigd. Kan de eerste onderzoeksfase met positief resultaat worden afgesloten, dan zal uiterlijk dit najaar het inhaalverbod op de overgebleven lokaties van kracht worden. Volgend jaar worden vervolgens de re sultaten van het begeleidend onderzoek naar de effecten op de verkeersveiligheid en doorstroming opgeleverd. De lokaties voor een inhaal verbod voor vrachtwagens zijn op basis van ampel over leg met de wegbeheerders, het wegtransport en de regio nale politiekorpsen tot stand gekomen. Rijkswaterstaat heeft vervolgens vijf lokaties geselecteerd waar een door de Tweede Kamer gevraagd se lectief inhaalverbod wordt overwogen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Boskoper Nic Geers van zwem- en poloclub De Gouwe, die op de wereldkampioen schappen voor 3.600 masters in het Canadese Montreal de gouden medaille op de 400 meter vrijeslag had gewonnen in de leeftijdsgroep van 55-59 jaar, kwam het afgelopen week einde weer thuis. Hij had met zijn vrouw en nog een ’zwem- stel’ een reis door Canada vastgeplakt aan zijn verblijf in Montreal. Na een leven lang waterpolo bij de Boskoopse zwemclub kwam hij acht jaar geleden in aanraking met het master- zwemmen. Hij bleek hierin een kanjer te zijn. Na de fusie van Boskoop met het Wad dinxveense De Gouwe kreeg hij de gelegenheid om bij de zwemselectie mee te trainen onder het deskundig oog van trainster Trudy Vermeulen met als gevolg dat zijn pres- ties, ondank het klimmen der jaren, nier achteruit zijn ge gaan. Wellicht zit er zelf nog voor uitgang in. In Montreal zwommen een aantal Ameri kanen in hooggesloten bad pakken. Volgens de betrok ken zwemmers heeft deze strakke outfit een gustige in vloed op de tijden en dat is iets waar Boskoper Nic Geers natuurlijk een open oog voor heeft. spaald op id overleg met de organisaties in de streek en een grote hoeveel heid schriftelijke reacties op het ontwerp-streekplan Zuid- Holland Oost. In het overleg en de reacties komt naar voren dat een be leidsombuiging op korte ter mijn een oplossing kan zijn voor een flinke hoeveelheid knelpunten in het Groene Hart. Door het traag op gang ko men van de nieuwe bouwloca ties zullen in de komende ja ren de opvangmogelijkheden in het stedelijk gebied be perkt blivjen. Daardoor blijft de druk op het Groene Hart hoog. Het verder afremmen van de bouw in het Groene Hart en tegelijkertijd problemen op lossen, is in deze omstandig heden een bijna onmogelijke opgave, aldus de teneur van de reacties. Ook in de vergaderingen van provinciale staten (waarvan de Waddinxvener Willem Wa- Gemeenten in Midden-Hol- land zullen tot de eeuwwisse ling meer mogen bouwen. Tot voor kort waren immers in deze streek tot het jaar 2005 welgeteld 8.400 woningen voorzien. Extra huizen zullen ook in de Goudse streek mo gen worden neergezet. Het bouwtempo voor Waddinx veen (Zuidplas-Extra en ‘ach ter' de Tweede Bloksweg-Bei- jerincklaan) blijft ondanks al les trager dan gewenst. Zoals bekend komen Gouda, Moordrecht en Waddinxveen, welke drie gemeenten vorig jaar een afspraak maakten over lokaties voor wonen, werken en recreëren in het ei gen gebied, naar eigen bere keningen gezamenlijk maar liefst 2.400 woningen tekort ten opzichte van wat het in de maak zijnde streekplan Zuid- Holland Oost (1993-2000) toelaat. Zo gezien vormen de 2.500 ex tra woningen slechts een druppel op de gloeiende plaat. Als het met het aantal woningen in deze streek zo doorgaat wordt de woning- bouwsituatie na de eeuwwis seling alleen maar rampzali ger, zeggen Gouda, Moor drecht en Waddinxveen. Het aangescherpte ‘restric tieve' beleid voor het Groene Hart zal na de eeuwwisseling volledig van kracht blijven, aldus Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Ook de zo- rie een fractie sneller te heb ben gezwommen. Vooral op de langere afstan den voelt Nic Geers zich in zijn element. Op de 5 kilome ter had hij minuten voor sprong op zijn achtervolgers. Voor de Boskoper was het de eerste keer dat hij in deze leeftijdsgroep uitkwam. Normaal gesproken lopen de prestaties van de masters in de loop van de jaren terug, iets wat ook te zien is aan de oplopende recordtijden in de leeftijdsgroepen, maar Nic ZUNDERT Zondag 4 sep tember aanstaande wordt het 53e Bloemencorso in Zundert (N.B.) gehouden. Maar liefst zeventien praal wagens van enorme afme tingen, met een grote ver scheidenheid aan onderwer pen zullen op die dag door de straten van Zundert trek ken. Het geheel zal worden omlijst door een tiental in ternationale bekende mu ziek- en showkorpsen. Voordat de optocht om half twee van start gaat, is er een straattheatermanifestatie, waaraan gezelschappen uit Nederland en België hun me dewerking verlenen. Ook is er een jaarmarkt. Deze evene menten vangen aan respec tievelijk om elf en negen uur. Het Zundertse Bloemencorso bestaat sinds 1936 (de ver jaardag van de toenmalige Koningin Wilhelmina). Deze eenvoudige koninginne- optocht is uitgegroeid tot het corso wat het nu is: een eve nement wat jaarlijks tiendui zenden bezoekers trekt uit binnen- en buitenland. Omdat veel bezoekers uit franstalige gebieden naar Zundert komen, wordt het Bloemencorso dan ook twee talig gepresenteerd. De ver schillende buurtschappen, waarin Zundert is ingedeeld, zijn nu al weer maanden be zig met de bouw van deze praalwagens. Deze praalwagens bereiken afmetingen van 19x9x4,5 me ter; op elk van deze wagens worden ongeveer 300.000 dahlia’s bevestigd door vrij willigers. Voor elk corso wor den jaarlijks zes miljoen dah lia’s verwerkt. risch Hart af te remmen, terwijl de opvangmogelijkheden in het geïntroduceerd, stedelijk gebied achterblijven. Gedepu- bijbehorende regelgeving uit het ontwerp-streekplan Zuid- Holland Oost. Zo is in het ontwerp-streek plan de aanduiding ‘Agra risch gebied-Weide' (AW) Slootdem- ping en het omzetten van grasland in andere vormen van grondgebruik zijn aan ze kere beperkingen gebonden. Dat heeft grote weerstand op geroepen bij de agrariërs in het gebied. Tegelijkertijd is gebleken dat vooral in de Al- blasserwaard-Vijfheerenlan- den een zeker draagvlak is om met de overheid afspra ken, te maken over bescher ming van natuur en land schap. Gedeputeerde Staten willen, vooruitlopend op de besluit vorming over het streekplan Zuid-Holland Oost, met re gionale landbouw-, natuur- en landschapsbeheerorgani- saties uit de Alblasserwaard- Vijfheerenlanden de moge lijkheid bekijken om een overeenkomst af te sluiten over de bescherming van na tuur en landschap in de Al- blasserwaard-Vijfneerenlan- den. Als eerste stap zal er een in tentieverklaring worden op gesteld. Gedeputeerde Staten zijn dan bereid de nieuwe pla nologische regelgeving uit het ontwerp-streekplan, zoals de hoofdlijnen van het streek- BURGOS/WADDINXVEEN - die dag meer dan 60 km gelo- planbeleid tekort te doen, een Vanaf Bergerac aan de Atlan- pen met natuurlijk de rugzak verhoging van 2.500 wonin- tisch kust in Zuid-Frankrijk, gen rechtvaardig is‘, aldus ge- waar ik nu loop sinds ik op de deputeerde Ted Jansen voor ruimtelijke ordening en ver antwoordelijk voor streek- plangebied Zuid-Holland Oost. Het is niet de bedoeling de ex tra woningen over alle ge meenten te versnipperen. De o extra woningbouw is bedoeld sen. De wegen zijn er recht en Mont-de-Marsan als kwaliteitsimpuls. Het be- het gebied is dun bevolkt. Op heer wordt in handen gelegd de open stukken wordt veel' - j.-rx-.u tt-1 snijmais verbouwd voor de in tensieve veehouderij. Het stinkt er af en toe naar var- ties binnen de bebouwde kom kens en kippen. en bij de reconstructie van Van Captieux naar Roquefort oude bedrijfswoningen en ter- is over de weg 36 km. Maar ik reinen. maak omwegen om over de ‘Als de regio’s bereid zijn zich stille landweggetjes te lopen, maximaal in te spannen voor T1' U~1-JAn 1- het welslagen van het restic- tief beleid Groene Hart, dan kan voor een reconstructie- project (zoals het Holland- sche IJssel-project of de sane ring van een oude melkfa briek) extra i worden ingezet zonder dat het landelijk gebied wezen lijk wordt aangetast. Zowel het provinciale als gemeente- en na twee uur vragen, bellen i"i_. __ien zoeken ben ik het zat. Ik besluit door te lopen naar Mont-de-Marsan. Dat zijn nog eens 21 kilometers en ze worden de zwaarste van mijn voettocht tot nu toe. principe-besluit Ik strompel Mont-de-Marsan binnen en neem een hotel in de binnenstad. Ik heb een uur Ik heb er meer dan 40 km op zitten wanneer ik in Roque fort aankom. Ik kan in dat dorp geen on derdak vinden. Het ene hotel is vol en het andere gesloten. Ook de pastoor kan me niet woningbouw helpen en op het gemeente- huis doen ze hun best, maar het resultaat is nihil. Ik wordt er wat kregelig van het landelijk gebied huizenbouw in Groene Hart van maximaal 4 Jaar of 'n forse geldboete Provincie eens met extra Op heling staat n gevangenisstraf

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15