Tentweek heeft Nieuwe Goudse sociëteit Huis kopen is aantrekkelij ker dan huis huren Duf strode voor afasiepatiënten ditmaal als motto ililAii ‘Kijk nou eens!6 Geers glorieert op Wereldkampioenschap Huizenbouw op hockeyveld I* MMN Zomer A opruiming\ (Kortingen tot/ 50% 7 ©n M Muziekdag in Zuidplas Recordaantal mensen koopt eigen woning WADDINXVEEN - Steeds meer mensen kopen een ei gen huis, zo meldt de Rabo bank Waddinxveen. In 1993 werd een recordaantal hypo theken afgesloten; maar liefst 326.000. Dit aantal betekent een stijging van 37 procent ten opzichte van 1992. eurohome Alphen aan Jen Rijn Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1994 KIPFILET 01820- KEURSLAGERKOOPJE ken, zodat deze kan worden afgespeeld door de disco theek. een openluchtzangavond. De avond begint om 20.00 uur. Medewerking hieraan verle nen r laard en Wim Markus. Dit jaar wordt een programma maar met keerpunten zijn er mogelijk heden in een kleiner bad. De succesvolle WK-deelname betekent wel een kroon op tis een video over dit onder werp lenen. De video duurt Zijde 36 01727-14550 in Boskoop THAI SATÉ -g 95 BARBECUESALADE dienst is ds. M. van Campen. De andere themadienst is in de hervormde Bethelkerk Ds. C.D. Zonnenberg zal deze dienst leiden. geen stop ik nog niet. Het geeft zo’n ontzettend voldaan ge voel, dat is gewoon een ver slaving. Als ik een paar dagen niet gezwommen heb mis ik echt wa Het thema van de evangelisa tie tentweek is dit jaar ‘Kijk nou eens!‘ Onder dit motto wordt er in beide delen van het Gouwedorp weer een groot aantal activiteiten geor ganiseerd. de Nederlandse kampioen schappen echt kansrijk te zijn. Dat kwam pas veel later, want de aanhouder wint. Aan inzet heeft het Geers echter nooit ontbroken. Ge durende zijn diensttijd kreeg hij als zwemtalent alle tijd om te trainen. Hij had de tijd van zijn leven maar ontbeer de ook toen de professionele begeleiding die hem later het succes bracht. genoegen met een standaard verhaal, maar laat een des kundige bekijken wat voor Waddinxveen, mensen die er fanatiek tegen aan gaan. Hoe fanatiek, bleek onder meer in Montreal. Geers, die zelf voor wedstrij den toch zo’n 25 kilometer per week zwemt als training, zag met verbazing bloednerveuze tegenstanders vreemde ritu elen uitvoeren. De Amerika nen gekleed in de nieuwste, hooggesloten en gestroom lijnde pakken, zelfs de benen - tt-_- ze jjigfte- min het nakijken op zijn sterkste nummers. GOUDA/WADDINXVEEN - Vanaf september is buurge meente Gouda een nieuwe sociëteit rijker. Daar kunnen af asiepatiënten en hun familie dan terecht voor ontspanning en contacten met andere afasiepatiënten. Iemand die afasie heeft, kent problemen met Records ’Ik wist niet eens dat ik eerste was geworden, dat hoorde ik pas later’, vertelt Geers. Hij heeft wel de officiële huldi ging van de andere nummers meegemaakt maar het goud van de vijf kilometer is door een andere Nederlandse zwemster voor hem in ont vangst genomen. Geers en zijn vrouw waren toen al per vliegtuig onder weg voor een vakantie. Vaak koppelt het paar deelname aan wedstrijden aan een va kantie. De WK in Montreal bood de mogelijkheid voor een trip per camper door de Rocky Mountains. De vlucht was al geboekt vrij kort na de vijf ki lometer. Vandaar de haast. Behalve vier plakken hebben Zo kan precies worden uitge rekend: - hoeveel hypotheek men kan krijgen zonder qua maand lasten er op achteruit te gaan; - wat de maandlasten van de hypotheek precies zijn, verge leken met ieders huidige en toekomstige huurlasten; - hoe groot het fiscaal voor deel van een eigen huis is in ieders persoonlijke geval; - hoeveel hypotheek men maximaal kan krijgen, uit gaande van een verantwoor de verhouding tussen inko men en lasten; - in welke prijsklasse men een huis kan zoeken, rekening houdend met eventueel eigen In de nieuwe Goudse sociëteit kunnen afasiepatiënten deel nemen aan allerlei activitei ten. Naast koffiedrinken en praten staan er ook andere dingen op het programma, zo als handenarbeid, di avoorstellingen, spelletjes en kaarten. Ook muziek, muse- umbezoek en een jaarlijkse dagtrip zullen vanuit de soos op poten worden gezet. SPECIAL Betekenis ‘Hopelijk zullen straks veel afasiepatiënten de weg naar de sociëteit weten te vinden. Daarom is het van betekenis dat nu al bekend wordt dat er straks een afasiesoos ge opend wordt. Alleen zo kun nen we de mensen bereiken'. ‘Dat is belangrijk, want veel afasiepatënten leven in een isolement. Zij zijn immers niet in staat hun gedachten en gevoelens goed met woor den tot uitdrukking te bren gen. Contacten met lotgeno ten en familieleden kunnen een belangrijke steun in de rug zijn'. Wereldkampioen Nic Geers met één van zijn verworven gou den plakken: ’Het geeft zo 'n ont zettend voldaan gevoel, daar raak je verslaafd aan.’ (Foto: Pe ter Veenstra) inmiddels ook bereikbaar ge maakt via een voorlopige in gang aan het Gijsberterf. De woningbouw in dit deel van het sportpark ‘de Sniep‘ heeft lange tijd in de pen gezeten en is overigens ook financieel noodzakelijk om de kosten Nu de rente weer de neiging heeft op te lopen, voelen veel mensen die op het punt staan een huis te kopen, zich opge jaagd. Ze willen een eventu ele volgende rente-stijging twee Nederlandse records in zijn leeftijdsgroep (55-59 1 en 400 vrij en de 400 meter wis kampioenschappen voor master-zwemmers in Montreal (Canada) legde de Boskoopse architect beslag op twee gou den, een zilveren en een bronzen plak. Een fraaie bekroning van zijn zwemcarrière. WADDINXVEEN - De meeste woningbouwverenigingen hebben de huur vorige maand met vijf procent verhoogd. De kans is groot dat de jaarlijkse huurverhoging volgend jaar nog hoger zal uitvallen. Dat komt onder meer omdat de wo ningbouwverenigingen steeds minder subsidie ontvangen van de overheid. Door de jaarlijkse verhogin gen wordt het huren van een huis voor veel mensen steeds minder aantrekkelijk. Zij vragen zich af of het mis schien niet verstandiger is om een huis te kopen. Maar tegelijkertijd steken ook allerlei twijfels de kop op: Kan ik wel voldoende hypo theek krijgen? Zijn de huizen op dit moment niet te duur? Is de rente niet te hoog? Niemand moet zich laten af schrikken door dit soort vra gen. Stap bijvoorbeeld bij een bank binnen en laat men zich informeren. Wellicht is een huis kopen gunstiger en kan men uiteindelijk veel geld be sparen. Wie wil weten hoeveel het scheelt kan naar de Rabo bank Waddinxveen, de groot ste hypotheekverstrekker in Nederland, of naar een ande re bank gaan. Daar kan men gratis en vrijblijvend een ’las- tenvergelijking’ krijgen. Daarbij worden de financiële voor- en nadelen van een koopwoning punt voor punt vergeleken met die van een huurwoning. Nuttige infor matie die bovendien hele maal wordt afgestemd op ie- Leemte Van de Afasie Vereniging Ne derland (AVN) ontvingen de twee initiatiefneemsters niets dan steun, want in de Goudse regio is nog helemaal niets voor de patiënten waar voor de AVN de belangen be hartigt. Christine Schreuder: ‘Er zijn in heel veel plaatsen in Ne derland sociëteiten voor af asiepatiënten. Gouda behoort tot de regio Rijnland. In die regio zijn onder meer in Kat wijk en Leiden sociëteiten voor afasiepatiënten, maar dat is voor mensen uit Gouda veel te ver‘. ‘Er is dus een hele grote streek waar niks is voor die Het is de bedoeling dat het programma steeds volgens een thema wordt vastgesteld. Het programma wordt zoveel mogelijk afgestemd op de wensen en interesses van de bezoekers. In de soos staat een computer, waar met spe ciale taalprogramma’s kan worden gewerkt. De activiteiten worden bege leid door twee logopedistes, Christine Schreuder en Hélè- ne Timmers. Zij zorgen voor de opvang en staan bezoekers met raad en daad terzijde. Christine Schreuder en Hélè- ne Timmers zijn de drijvende krachten achter de soos. Zij werken allebei in het Goudse verpleeghuis Bloemendaal en namen gezamenlijk het ini tiatief tot de oprichting van een afasiesoos. Christine Schreuder: ‘In een vergade ring kwamen wij plotseling op het idee om een soos voor afasiepatiënten op poten te zetten, want zoiets bestaat hier helemaal niet‘. specifieke situatie het gun stigst is. mensen. In die leemte wordt nu voorzien. Ook mensen die niet in Gouda wonen, Zijn overigens van hart welkom. In Waddinxveen bijvoorbeeld en ook in Woerden bestaat eveneens geen trefpunt voor afasiepatiënten, dus wie dat wil, kan naar Gouda komen om daar lotgenoten te ont moeten en wellicht vrienden te maken'. Ook het verpleeghuis Bloe mendaal, waar Christine Schreuder en Hélène Tim mers werken, staat positief tegenover het initiatief. Bloe mendaal stelt vanaf septem ber dan ook gratis ruimte be schikbaar voor de soos. De Rotaryclub Gouda schonk een startkapitaal. Ook ande re sponsors lieten zich niet onbetuigd en enkele vrijwilli gers boden hulp aan. De afasiesoos wordt vanaf september eenmaal in de veertiendagen op maandag middag tussen twee en vier uur gehouden in verpleeghuis Bloemendaal, Livingstone- laan 54, Gouda. De kosten bedragen een rijks- daalder per keer. Hiervoor krijgen de bezoerkers ook kof fie en thee. De eerste bijeen komst is op maandag 5 sep tember. Keurslager/Poelier woningbezitters behartigt, zegt het keer op keer: Laat u goed informeren. Neem geep Kortom, staar u niet blind op de laagste rente en laat u goed adviseren. De Rabobank Nederlands grootste hypotheekverstrek ker, beschikt over een uitge kiend computersysteem waarmee a la minute ieders financiële mogelijkheden kunnen worden berekend. Op basis hiervan kan vervolgens worden bekeken welke hypo- theekvorm het best bij ie mand past. Naast financieel advies kan men bij de Rabobank Wad dinxveen ook terecht voor in formatie over allerlei zaken waarmee men te maken krijgt bij het kopen van een huis. Ook belangrijk is dat de instantie die hypotheken ver strekt, zicht houdt aan de ’Gedragscode Hypothecaire Financieringen’. Het gaat hierbij om regels die zijn vastgesteld door de overheid, consumentenorganisaties en bemiddelaars. De gedragscode houdt in dat men voor het afsluiten van een hypotheek recht heeft op juiste voorlichting, eerlijke vergelijkingsmogelijkheden en zekerheid. Ook wat dat be treft is men bij de Rabobank Waddinxveen aan een ver trouwd adres. Piasweg is dezer dagen een toegangsweg gen voor een cassette met de gemaakt naar het voormalige muziek die ze willen playbac- hockeyveld, dat gebruikt gaat worden voor een nieuw en aantrekkelijk bouwplannetje. protest aangetekend. Tegen deze huizenbouw heb- Het voormalige hockeyveld is WADDINXVEEN - Van woensdag 17 tot en met zondag 21 au gustus wordt er door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer dé bekende evangelisatie tentweek gehou den. Dit jaar staan de tenten weer in twee wijken, namelijk aan de Kuyperhoeve in de woonwijk Zuidplas en aan de Win gerd (Groenswaard III). praten, lezen en schrijven. Ook begrijpt een afasiepatiënt minder goed wat er tegen hem wordt ge zegd. Daardoor komen afasie- de WK Nic Geers ook nog patiënten sneller in een isole ment terecht. Juist daarom is een sociëteit alléén voor hen en him familie een uitkomst. Wereldrecord Hij heeft nu ook tactisch ge zwommen. ’Meestal ga ik te ‘snel weg en dat breekt je later ulUiav iuj ucui^v, nog wel eens op. Dat heb ik kan ook zijn dat hij of zij geen nu zeker op de vijf kilometer zinnen meer kan vormen, dus niet gedaan.’ De Boskoper er- in telegramstijl praat en al- keht volmondig dat de vier leen korte woorden gebruikt. Iemand die aan afasie lijdt, kan daarentegen ook juist heel veel praten, maar aan al- garen. Hij heeft zijn zinnen les wat hij uitkraamt is dan nu gezet op een wereldrecord geen touw vast te knopen, op de 200 of 400 meter in een Andere patiënten kennen slechts een paar vaste uit- ter bad weet hij zich kansloos, drukkingen*. - door winst te boeken zijn geperfectioneerde Abacadabra ‘De andere kant van het ver haal is dat afasiepatiënten ook slecht begrijpen wat er te- zijn carrière, maar zeker nog gen hen wordt gezegd. Je afronding. ’Voorlopig kunt dat vergelijken met wanneer wij een reis naar China maken bijvoorbeeld. Dan begrijpen wij ook totaal niet wat de mensen daar te gen ons zeggen. Je hoort ze wel praten, maar je herkent de woorden niet’. ‘Chinees is voor de meesten van ons net abacadabra en zo ervaren afasiepatiënten wel ke gesproken taal dan ook. Je kunt je voorstellen dat het dus heel vervelend is om aan afasie te lijden. In onze sa menleving communiceren wij immers door middel van taal en afasiepatiënten kunnen slecht communiceren en dus heel weinig contact maken', aldus Christine Schreuder. BOSKOOP - Een bescheiden zwemtalent, dat is Boskoper Het master-zwemmen voor Nic Geers. Pas na enig aandringen erkent hij dat hij vrijwel sportmensen op gevorderde het hoogst mogelijke doel heeft bereikt. Tijdens de Wereld- leeftijd lijkt in Nederland een - beetje stiefmoederlijk be deeld. Er waren geen TV-ca- mera’s toen het echtpaar Geers weer in Nederland ar riveerde. Niettemin praten we over pure topsport met wereldwijd een enorme con currentie. Zo deden aan de WK in Montreal maar liefst ruim 3400 deelnemers mee, wat meer is als aan de Olym pische Spelen. De 56-jarige Geers heeft niet het postuur van een tienkam- per, hij is een gerijpt talent dat het van techniek moet hebben. Een talent ook dat pas op latere leeftijd werd bij geslepen door de onvolprezen trainster Trudy Vermeulen van zwem- en poloclub de Gouwe. Evenals Geers komt Trudy Vermeulen uit Boskoop, des tijds na het sluiten van het Boskoopse zwembad met de Boskoopse vereniging meege gaan naar Waddinxveen. Nic Geers heeft praktisch zijn he- i maar de echte successen kwamen pas op latere leeftijd dankzij de vruchtbare samenwerking met zijn trainster. Vier plak ken op het WK hebben zelfs zijn eigen verwachtingen overtroffen. met veel samenzang geboden. Zondagmorgen 21 augustus worden er, als afsluiting van de tentweek, twee thema- diensten georganiseerd. Het Je leven al gezwommen thema van deze diensten is eveneens ‘Kijk nou eens!1 In de Zuidplas vindt de dienst In de grote tent in de wijk plaats in de tent aan de Kuy- Zuidplas zijn kinderen van 4 perhoeve. Voorganger in deze tbt en met 11 jaar welkom. J_'x -- - vair 10.00 tot 12.00 uur en de hervormde Bethelkerk sportief te ontplooien. Dat van 14.00 tot 16.00 uur. Hier (Bilderdijklaan). Ds. C.D. r niJWf>rkranv leidde tot de behoefte aan een wordt iedere morgen een ver- Zonnenberg zal deze dienst aparte klasse voor de wat ou- haal uit de bijbel verteld, leiden. Geers was al op jonge leeftijd deren die er mee door willen werkjes gemaakt, gezongen Beide diensten beginnen om lid van de Zwemclub Boskoop gaan. Het groeide uit tot een 9.30 uur met het zingen van en fanatiek genoeg om uit te uitdaging voor^ oudere sport- de liedjes die de kinderen in komen in wedstrijden. Dat ^11 «111 1 1 TT - - V de allerkleinsten is er tijdens de diensten oppas. Na de diensten is er gelegenheid om koffie te drinken. De Kom-Inn tent staat dit jaar opnieuw aan de Wingerd. Deze tent is voor kinderen van 12 jaar en ouder. Hij is ie dere dag open van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Er is een afwisselend pro- Dat zijn de wat langere af standen vrije slag. Hij werd in 1989 al Europees kampi oen op de 800 meter. Dat hij in Montreal de 400 meter zou winnen, was al wel ingecalcu leerd maar de oogst van vier plakken verrastte hem zelf ook. Door het grote aantal deelnemers aan de WK vond geen rechtstreekse confronta tie plaats tussen de sterksten in een finale. Er werden se ries tegen de klok gezwom men. Geers vindt dat wel jammer, uit een rechtstreekse confron tatie put hij meestal nog re- serve om zijn tegenstander serieus nOg voorbij te gaan. Een race Pas de laatste jaren werd het, tegen de klok biedt die moge- - -■ lijkheid niet. Op de 100 meter kwam Geers niet verder dan een elfde nlaats, de 200 meter leverde tem een vierde plaats op. Daarna lachte het succes hem toe. De 400 meter in een tijd van 5.13.6 was goed voor goud. Hij bleef zijn concur renten zo’n acht seconden voor. Vervolgens nam hij deel bedrijf en doe mee. Opgeven bij de tent aan de Wingerd. Zaterdagavond 20 augustus x r_. is er, in de tent in de Zuidplas, taculaire survival, met tus- sendoor een heerlijke barbe que. Degenen die hier aan mee willen doen kunnen zich Peter Burger, Chris Stel- tijdens de tentdagen opgeven j ibij de Kom-Inn tent in de Wingerd. ren of kopen. In dit program ma komen mensen aan het woord die vertellen waarom ze een huis huren of waarom ze een Wellicht helpt het bij het ma ken van een afweging. Wie mocht overwegen een huis te kopen moet rustig de tijd nemen en zich goed oriën teren. Ook de Vereniging Ei gen Huis, die de belangen van theek flexibel moet zijn en re kening moet houden met ie ders toekomstplannen. aan de 400 meter wisselslag en bleek goed voor brons. Daarna pakte hij het zilver op de 800 meter vrije slag (11.00.7) en bekroonde zijn goldrush met een eerste plaats op de 5 kilometer in open water. Dit laatste tot zijn eigen verbazing, al had hij er zich wel goed op voorbe reid. Een blik vanaf de Piasweg op de nieuwe bouwlokatie op het voormalig hockeyveld in de buurt van het Gijsberterf. (Foto: Sjaak Noteboom). ben bewoners aan het begin van de Piasweg, die vrezen voor extra verkeersdrukte en met lede ogen natuurlijk het rustieke groen zien verdwij nen, geruime tijd tevergeefs voor het opnieuw ingedeelde sportpark te kunnen lenigen. Met de huizenbouw kan na de zomervakantie worden be gonnen. De belangstelling voor de te bouwen woningen in dit deel van de woonwijk ders persoonlijke wénsen en Zuidplas is groot. omstandigheden. Behoefte Toch is nog steeds behoefte aan helpende handen en ook financiële steun is welkom. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Christine Schreuder of Hélène Timemrs, telefoon 16444 toestel 218. geld en mogelijke premiere gelingen. Daarnaast kan men bij de o-o Rabobank Waddinxveen gra- voor zijm Een dergelijke strategie is on verstandig. Rentevoordeel is tien minuten en gaat over hu- aardig, maar zeker zo belang rijk is dat een hypotheek aan sluit bij de eigen persoonlijke situatie. Het gaat om veel geld en een groot deel van zijn huis hebben gekocht, ofhaar leven zit men vast aan een hypotheek. Knelpunten moeten worden voorkomen. Dat kan alleen met een hypotheek die voor iedereen op maat is gemaakt. Dat houdt in dat een hypo- WADDINXVEEN - Voor za terdag 13 augustus, de laat ste dag van de schoolvakan ties, organiseert de Stichting Wijkwerk de Zuidplas een muziekdag. Deze happening wordt georganiseerd in de open lucht bij het Zuidhonk. Er zijn verschillende activi teiten op het gebied van mu ziek: een playbackshow, een karaoke, een openluchtdisco en een life-artiest. De mu ziekdag begint om 12.00 uur en zal duren tot circa 22.15 uur. Er is nog plaats voor di verse personen en/of groepen om deel te nemen aan de playbackshow. Men moet zich dan zo snel mogelijk aanmelden bij Cees Meiderwijk: telefoon 12237. Voor iedere playbackartiest is WADDINXVEEN - Langs de er een leuk aandenken. De P’ deelnemers moeten zelf zor- provisorische Christine Schreuder, één van de initiatiefneemsters: ‘Af- Wel heeft hij gemerkt dat het asie komt voor bij mensen die beter is om tussen de ver- hersenletsel hebben gehad, schillende nummers voldoen- Afasiepatiënten zijn absoluut de rust te nemen, zoals hem niet gek. Hun taalvemogen is was aangeraden. aangetast, maar verder zijn ze volkomen normaal. Afasie uit zich op verschillende ma nieren'. Tiet kan zijn dat een afasie patiënt andere woorden ge bruikt dan hij bedoelt, het en nog veel meer. Ook de bewoners van de pop penkast komen iedere dag op bezoek. Woensdagmiddag 17 augustus komt er een vreem de professor op bezoek. Zijn naam is professor Speuroog. Hij is naar iets op zoek, maar naar wat wordt niet verklapt. Woensdagavond om 19.00 uur mogen de kinderen ook naar de tent komen, samen met hun ouders en andere fa milieleden. Professor Speu roog komt dan ook weer langs, en zal vertellen of zijn gramma in de tent. De jonge- zoeken succes heeft gehad. ren kunnen meedoen aan een Donderdag 18 augustus komt tafeltenniscompetitie, volley- dathij na een overwinning in Vier plakken tt- v i_ bal, computerspelletjes en Harlingen met de lauwer- nog veel meer. Nieuw dit jaar krans om de nek op zijn brom- is een speakerscomer. Hier mer weer naar Boskoop reed, zullen stellingen over actuele Maar de Boskoper was in die en interessante onderwerpen jaren niet sterk genoeg om op dags in de tent in de Zuidplas. gedeponeerd worden, waar- ------ over dan gediscussieerd kan worden. Ook ’s avonds is er een afwis selend programma. Woens dag 17 augustus om 19.30 uur is er een volleybaltour- nooi. Men kan zich hiervoor opgeven bij de Kom-Inn tent. over hebben, of him vakantie- pondjes er weer af willen heb ben, kunnen zaterdag 20 au gustus bij de tent aan de Win gerd terecht. Om 13.00 uur start hier een volleybaltoumooi. Vorm een uur is er nog een gezellige vis- team met familie, straat of wedstrijd met als een radio-cassetterecorder. De Kom-Inn tent sluit het programma af met een spec- plakken een bekroning van zijn carrière zijn, maar dat er nog meer triomfen zijn te ver- gezet op een wereldrecord de 200 of 400 meter in een 25-meter bad. In een 50-me- bij het ouder worden moeten inleveren, blijven de presta ties van Geers gelijk. Het master-zwemmen is een uit Amerika overgewaaid verschijnsel. Iedere high- school-student krijgt in Ame- rika volop gelegenheid zich j^) Opgeïeverd* opde 200 QnnY’tiof fo nnfnlnnipn TT at 22a r\r\x selslag. De oude records ston- Niet pek den ook al op zijn naam, wat er op duidt dat er nog geen sprake van achteruitgang is. Hermano op bezoek, een clown die ook goochelen kan. Hij zal ’s morgens een pro gramma in de tent aan de Wingerd verzorgen, en ’s mid- Hij heeft gegarandeerd dat er die dag veel gelachen gaat worden. Vrijdagmiddag 19 augustus is er een levend ganzebord. Grote vraag bij dit spel is: Wie heeft Pien gezien? Inwo ners van Waddinxveen die na hun vakantie nog energie Donderdagavond 18 augus tus is er een heel ander pro gramma. Om 20.00 uur is er een grandioos motorspekta- kel met medewerking van de rijinstructeur Henk van Erk. Vrijdag 19 augustus om 19.30 ige :s hoofdprijs zoals hij het noemt, pas echt .XX-j__ serieus aangepakt. Hij speel de waterpolo en schaafde aan zijn zwemtechniek waardoor P1 Geers als master-zwemmer zich met de sterksten bleek te kunnen meten. Met een afge meten lachje stelt hij vast dat de verbeterde techniek het stijgen der jaren compen seert. Waar zijn concurrenten Lauwerkrans Geers was al op jonge leeftijd lid van de Zwemclub Boskoop en fanatiek genoeg om 1 de tent hebben geleerd. Voor ging toen anders dan nu. Het was in de jaren vijftig nadat het zwembad in de Gouwe was gesloten en Boskoop nog niet toe was aan een nieuw bad aan de Zijde. Voor zijn training dook Nic Geers derhalve bij de Otweg in de Gouwe, zwom tot aan de Julianastraat en weer terug. Zo hard mogelijk. Begelei- - - ding of een gerichte aanpak geschoren. Hij gaf was er niet. Niettemin boekte Geers successen tijdens wed strijden. Het is voorgekomen 'j na een Harlingen met de lauwer- WVJL 95 95 100 gram I gemarineerde repen varkensvlees rond een satéprikker vastgedraaid. 75 250 gram O een heerlijke aardappelsalade met ananas en ontbijtspek 1000 gram I -O gemarineerd, gepaneerd of naturel Wij bezorgen gratis op vrijdagochtend. Bel of fax voor 11.00 uur telefax 12034. Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen tel./fax: 01828-12034 Deze tent is elke dag open uvcmuucu. - - L- I L 7 -1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9