Provincie heeft 124 kunstwerken 20' OB' Voor eind van dit jaar start bouw Zuidplas ’90 Waddinxveners helpen gehandicapten sporten VOETBALSCHOENEN PRIJZENFESTIVAL! Zestigers bevolken complex ’t Suytende 9 A Stuurman kan bouwen MASSA SPORT Woonwijkje met 425 woningen Collectegeld ook naar plaatselijke doelen Sneldienst op busbaan Zoetermeer? Bordeel in jachthaven? Volgens gegevens SSW In T Eén op de 24 Waddinxveners is wanbetaler f En dat Werk van de Waddinxveense kunstenaars Theo den Boon en Anke Mensink is ook in handen van de provincie Zuid-Holland. Links op de fo- De Waddinxvener W. Oosterom en de Boskoopse K.J. BODEGRAVEN WOERDEN WADDINXVEEN Daaronder bevinden zich ook werken van Waddinxveense kunstenaars Theo den Boon (Dorpstraat) en Anke Men sink (Peppelhorst). De pro vinciale schilderijen worden vrijwel allemaal gebruikt ter verfraaiing van ruimten in het Haagse Provinciehuis en andere provinciale gebou wen, zo laten Gedeputeerde Staten in antwoord op schrif- Dit beleidsstuk gaat met na me over de beheerstechnische aangelegenheden. GS zijn uit een projecten ten behoeve van de gehandicaptensport. WADDINXVEEN/GOUDA - En op de 24 Waddinxveners betaalt zijn gemeentelijke be lastingen niet zonder dwang bevel. Dat blijkt uit regionale gegevens over 1993 voor wat betreft het innen van onroe- rende-zaakbelasting (OZB), rioolrechten en afvalstoffen heffingen. president is, heeft net inzamelen en telijke vragen van drie sta tenleden weten. De provincie stelde in 1989 de notitie ’’Beeldende kunst in en rond het Provinciehuis” vast. Een deel van de collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten mag lokaal en regionaal be stemd worden. Hier wordt f1.550,60 overhandigd aan voorzitter Joop Dorst (links op de foto) van de In validen Sportvereniging Gouda en omstreken. In het midden plaatselijk comitvoorzitter A.A. Bostelaar. (Foto: Intercolor De Rooy). ook de beheerders van de col- lectie-De Jager, waarvoor in 1988 door mevrouw E. Zullie (weduwe van H. de Jager) de Stichting ’’Harry de Jager” is opgericht. Van de stichting maakt provinciaal ambte naar E. van der Zwan als be stuurslid deel uit. Complete wijk ’’Blij en dankbaar”, zegt bur gemeester C.M. van der Lin den te zijn als hij terugkijkt op de in zijn periode (1982-he- den) gerealiseerde woning bouw. ”Zuidplas is voltooid, compleet en beschikt over al le basisvoorzieningen”. In Zuidplas, dat een exploitatie- omvang kende van 70 miljoen gulden, staan 2.100 huizen. Dat zijn er 35 tot 36 per hec tare. Van de woningen is er 66% in de gesubsidieerde sfeer neergezet (21% sociale woningbouw - ”464 goede en betaalbare huizen” - en 45% premiebouw) en 34% in de vrije sector. Voor Waddinx- veens grootste woonwijk, waarvan de bouw zowel be gon als eindigde in een onze kere bouwperiode, tekenden 20 archictenbureaus in op dracht van bouwbedrijven en woningbouwverenigingen. Er werden op basis van het be stemmingsplan uit 1980 wel geteld 28 uitwerkingsplan- nen gemaakt om van Zuid plas te maken wat het nu is. De provincie Zuid-Holland werkte loyaal, maar soms met gepaste tegenzin, mee aan de inmiddels beteugelde expansiedrift van het Gouwe- dorp. De bouwvertragingen in de grote steden droegen aan het een beetje op peil blij vend bouwtempo hun steen tje bij. Waddinxveen profi teerde namelijk van de her verdelingen in de aantallen woningen die hierdoor nood- Het NFSG probeert zoveel mogelijk financieel te helpen met het wegnemen van drem pels in de ruimste zin des woords. Sport is voor een ge handicapte vaak de enige mo gelijkheid om op sociaal ge bied te kunnen functioneren. Of het u gaat om wedstrijd sport of recreatiesport, het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten subsidieert ver enigingen die de sport voor gehandicapten mogelijk ma ken. Het fonds keert jaarlijks ongeveer twee miljoen gulden gemiddeld 62 jaar. Dat blijkt uit gegevens van de woningbouwvereniging SSW. De corporatie heeft het woon gebouw samen met aanne mingsbedrijf Boogaerdt en Schmidt BV uit Stolwijk gere aliseerd. Het gevarieerde en karakteristieke ontwerp, dat de in totaal 71 woningen ver deelt over drie woonblokken met 3 tot 5 verdiepingen, werd gemaakt door ir. Kees Jongelie van Topos Architec ten BV (Treffers en Polgr, Brugweg). De hoogtes van het woongebouw sluiten aan op de bebouwing in de directe omgeving. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Bezwaren van omwo nenden tegen de bouw van 24 woningen in het bestem mingsplan ”’s-Gravenweg West Herziening I” in Capelle aan den IJssel door Stuur man Partners BV uit Wad dinxveen (Brugweg) zijn door de provincie Zuid-Holland af gewezen. De afwezen be zwaarschriften waren afkom stig van 25 bewoners van het ’s-Gravenpark in Capelle, die daarvoor mr. M.E. Gelpke van het Haagse advocaten kantoor Buruma Maris Scheer Van Solkema in de arm hadden genomen. In top Midden-Holland geen Waddinxvener WADDINXVEEN/GOUDA - Sinds het vertrek van oüd- wethouder Paul F.J. van Schie (CDA) uit het dagelijks bestuur van het intergemeen telijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland (ISMG), waarvan hij vice-voorzitter en voorzitter is geweest, zit er geen Waddinxvener meer in de top van deze bestuurslaag. Ook is duikt er geen Wad dinxveense vervanger op voor de huidige nieuwe db-leden Gouwenaar drs.H.Boone (voorzitter), Bodegraver drs. A.W.M. Brugman, Nieuwer- kerker J.F. Gall, Moordrech ter J.M. de Koning (vice-voor zitter) en Vlister B.P Meine- ma. Binnen het intergemeen telijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland is wel beslo ten dat de Waddinxveners J.A. Hielema (CDA-wethou- der) en M.C. Wientjens-van der Velden (WD-raadslid) lid zijn van het georganiseerd overleg. Oud-wethouder P.F.J. van Schie is in Midden- Holland, dat woensdag 12 pk- tober weer vergadert, nog niet helemaal vergeten wknt hij is door het algemeen be stuur aangewezen tot lid van de commissie voor bezwaar- en beroepschriften inzake de regionale verordening wo- ninggebonden subsidies. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Ook voor de Westne- derland-spitssneldienst 242 van Waddinxveen naar Den Haag (Bronovo-ziekenhuis) is het van belang dat deze van de in Zoetermeer langs rijks weg A12 (Utrecht-Den Haag) aan te leggen vrije busbaan gebruik kan gaan maken. Dat hebben de GroenLinks-sta- tenleden E.Th.M. Meijer (Rotterdam) en PD. de Jong (Den Haag) het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in een aantal schriftelijke vragen laten we ten. Zoetermeer wil de bus baan langs de dwars door de bebouwde kom van deze stad lopende rijksweg in de eerste plaats bestemmen voor West- nederland-lijn 174 (Zoeter- meer-Rijswijk). Maar de bus baan is volgens de statenle den ook heel goed geschikt voor de Westnederland- spitssneldiensten 240 (Al- phen aan den Rijn), 241 (Bos koop) en 242 (Waddinxveen) en voor de toekomstige lijnen ter ontsluiting van een even tuele wijk Zoetermeer-Oost. Om de geluidsoverlast op het Zoetermeerse deel van rijks weg Al 2 te beperken streeft het gemeentebestuur voorts naar een maximum-snelheid van 100 km per uur ter plaat se (in plaats van de huidige 120 km) en het aanbrengen van geluidsweringen. Als de ze maatregelen worden ge troffen zullen naar verwach ting de omwonenden van rijksweg A12 de aanleg van de vrije busbaan geen stro breed meer in de weg willen leggen. Kip in braadzak per stuk 6,95 nent probleem”, weet Wad- dinxveens eerste burger. ”Dat is overigens een schimmig spel, waarbij met aannemers gepingeld moet worden. De gemeentelijke moest de haalbaarheid van de bouwplannen soms zien te re gelen met lagere grondprij zen, geen rente vragen en in te stemmen met latere beta lingen”, weet burgemeester Van der Linden. Voor de wo ningbouw in Zuidplas-Extra hebben de woningbouwver enigingen Waddinxveen en SSW reeds de handen inn ge slagen. Centraal hierbij staat bouwen waar mogelijk en als het kan ook voor primaire doelgroepen, zoals ouderen en vluchtelingen. Prijzen De huren van de apparte menten in ’t Suytende lopen uiteen van f 677,- tot f 689,- netto per maand. De ser vicekosten bedragen f 75,25 per maand. Voor het betrek ken van deze woningen wer den in Waddinxveen 19 huur huizen vrijgemaakt. De ande re bewoners komen van el ders. De prijzen van de koop huizen, met een grote varia tie aan plattegronden, vari- ren van f 158.000,- tot f 395.000,-. De goedkopere wo ningen lijken op de huurwo ningen, maar zijn een stuk ruimer, de duurdere wonin gen en pensthouses zijn voor zien van ruime dakterrassen, ’t Suytende kent een voorge schiedenis van ruim twee en een half jaar. Eind 1991 ver zocht het Waddinxveense ge meentebestuur de woning bouwvereniging SSW in het centrumgebied van Zuidplas woningen, ontworpen door 20 architecten, volgebouwd. Voor het einde van dit jaar moet met Zuidplas ’90 - het aan- Varkensrollade 100 gram Gebr. Gehakt 100 gram Kookworst 200 gram Leverworst 200 gram Samen 600 gram nu 5,50 Keurslager/Poelier WADDINXVEEN - De Wad dinxveners zijn het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten ("Sporten helpt Sporten”) al tijd goed gezind geweest. Elk jaar worden er interessante financile bijdragen voor dit doel op tafel gelegd. Het laat ste bedrag dat in het Gouwe- dorp werd ingezameld is f 9.631,35. Hierbij komt nog de 1.000 gulden, welk bedrag voor de tweede keer zingend bijeen is gebracht door het team "Heren 2 Schuimend Geweld” van de tennisvereni ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan). Eerder werd voor het NFSG f 8.972,- ingezameld (1991), f 10.000,- (1992) en f8.857,- (1993). Die bedragen betekenen een bij drage per inwoner van 36 tot 41 cent. Een deel van de inge zamelde collectegelden, meestal zo’n 1.500 gulden, mag worden bestemd voor lo kale en regionale activiteiten. Deze bijzondere bonusrege ling omvat 15% van de op brengst. Hiervan profiteerde reeds, dankzij besluiten van het plaatselijk comit, de Inva liden Sportvereniging Gouda en omstreken (ISVj, voorge zeten door de Goudse foto graaf Joop Dorst. In Wad dinxveen wordt het plaatse lijke comit Nationaal Fonds Sport Gehandicapten ge vormd door A.A. Bostelaar, mevrouw C. van Doom-de Ligt, W. Oosterom en K. J. van Teylingen-Elsborg. Waddinx vener W. Oosterom, oud-di- recteur van de ABN Bank, en de Boskoopse mevrouw K.J. van Teylingen-Elsborg zetten zich al meer dan tien jaar in voor dit werk. Voor het Natio naal Fonds Sport Gehandi capten gaan jaarlijks een kleine honderd collectanten in Waddinxveen op pad. Het overgrote deel bestaat uit trouwe NESG-vrijwilligers. Maar het comit kan ook tel kens een beroep doen op an dere mensen, die hun schou ders onder het sympathieke doel willen zetten. De in Den Haag zetelende en in 1975 op gerichte Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten, waarvan mr. Pieter van Vol lenhoven ten doel verdelen van gelden te behoe ve van de sportbeoefening door gehandicapten in ruime zin. Per week raken ongeveer een woongebouw te ontwik kelen met huur- en koopwo ningen. In april 1992 waren de besprekingen zover gevor derd dat er een bouwteam kon worden gevormd. Het slaan van de eerste paal vond plaats in juni 1993 door Zuid- hollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (WD). In februari van dit jaar trokken de eerste huurders in het voor Wad dinxveen unieke complex met een sfeervol ingerichte recre atieruimte van de SSW voor 70 mensen (voorzien van een dakterras), een overdekt en rustgevend atrium (met at tractieve binnentuin, vijver met stromend water, vlonder- terras, drie zitbanken en voli- re) en ander modern woon comfort, die de bewoners als prettig zeggen te ervaren. Al le woningen zijn overdekt en door glazen wanden be schermd tegen weersinvloe den bereikbaar. Alle galerijen zijn bedekt met vloerbedek king. Het woongebouw be schikt over twee liften. De bouw en inrichting (gelijk vloers en rolstoeltoeganke lijk) zijn er op gericht dat de senioren er zo lang mogelijk kunnen blijven wonen. Voor ’t Suytende is in april van dit jaar een Vereniging van Eige naars opgericht, waarvan ook de woningbouwvereniging SSW (1.700 woningen) deel uitmaakt. In dit orgaan wor den afspraken gemaakt over de verantwoordelijkheden en het beheer van het woonge bouw. In juni van dit jaar was de officile opening van ’t Suy tende door demissionair staatssecretaris drs. E. Heer- ma (CDA) van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). En dwangbevel op de 24 be lastingaanslagen wordt niet extreem hoog gevonden. Uit het aantal verzoeken om kwijtschelding of gespreide betaling blijkt wel dat het voor financieel minder draag- krachtigen steeds moeilijker wordt op tijd te betalen. In Waddinxveen houdt rent- meesterskantoor Houdringe zich bezig met de inning van belastingen in on geveer 130 gemeenten. Daar wordt een percentage dwang bevelen van 4 op het aantal belastingplichtingen per ge meente een gemiddelde ge noemd. DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Volgens een recent uitgevoerde inventarisatie heeft de provincie Zuid-Hol land 124 schilderijen in bezit. ZEVENHUIZEN/WADDINX- VEEN - Waddinxveen kent al de sexcamper bij de carpool- plaats aan de Henegouwerweg, wellicht gaat jachthaven De Eendragt in Zevenhuizen ken nis maken met een varend bor deel. Er zijn al 06-sekslijnen die de namen en plaatsen van de jachthavens noemen waar plezieij achten verschijnen waarop prostitues hun dien sten aanbieden. Met hun klan ten gaan ze dan het water op. De Eendragt, onderdeel van het natuur- en recreatieschap Rottemeren, is n van de ge noemde jachthavens, maar in werkelijkheid blijkt van nieu we activiteiten nog geen sprake te zijn. Dit overigens tot op luchting van de direct betrok kenen in Zevenhuizen. Ge vreesd wordt inmiddels wel voor de slechte uitstraling die het noemen van de jachthaven De Eendragt via 06-sekslijnen oplevert. WADDINXVEEN - In het woongebouw voor senioren ’”t Suytende” (Zuidplaslaan) hebben de bewoners van de 41 so- ciale huurwoningen een gemiddelde leeftijd van 60 jaar en de officile opening van het ouder. De 30 koophuizen worden bewoond door mensen van overheid to Theo den Boon met zijn vrouw Henny en zijn (toenmalige?) bewonderaar, makelaar en WD-gemeenteraadslid Harry Mens en rechts op de foto Anke Mensink (midden) in gesprek met een genteresseerde Waddinxveense. (Foto ’s: Fejagrafïe Ton Bennemeer en Joop Dorst). De Waddinxvener W Oosterom en de Boskoopse K.J. van Teylin gen-Elsborg zetten zich al meer dan tien jaar in voor de jaarlijkse NFSG-collecte. (Foto: Intercolor De Rooy). 450 mensen, in lichte of zwaardere mate, door een (verkeers jonge val gehandi capt. Van deze groep willen velen, na een revalidatiepe- riode, gaan sporten. Ze stui ten dan op problemen van aanpassingen, zowel van ma terialen als van sportaccom modaties. Landbouwgrond Het bestemmingsplan voor het nieuwe gedeelte van de wijk Zuidplas stamt uit 1990. Zuid-Extrp, of Zuidplas ’90 in gemeentelijk jargon, wordt gerealiseerd op het stuk land bouwgrond achter Van Leeu wen BV tussen de Piasweg en de IJsermanweg-Beijerinck- laan. In het toegevoegde woonwijkje komen zo’n 425 huizen te staan, een woonge meenschap voor verstande lijk gehandicapten van de Hooge Burch, de vierde kerk van de Centrale Hervormde Gemeente en waarschijnlijk- een plek voor vier woonwa gens. Zuidplas-Extra zal in een lager bouwtempo moeten worden gerealiseerd dan de wijk Zuidplas. Wel zal wor den geprobeerd er een aantal milieuvriendelijk huizen te bouwen. Een minder aantal huizen per jaar doet het ge meentebestuur echter zorge lijk stemmen, gezien het aan tal woningzoekenden en de toename van het aantal bui tenlanders. De bouw in de nu, na woongebouw ’t Suytende, in elf jaar tijd gerealiseerde wijk Zuidplas startte in mei 1983. WADDINXVEEN - De woonwijk Zuidplas ’80 is met 2.100 zakelijk werden, bracht uitkomst. ur"De hoogte van de bouwsubsi- sluitende toegevoegde wijkje - zijn begonnen voor de bouw dies bleven echter een perma- van 425 woningen. Elf jaar geleden, toen tijdens de viering van het 750-jarig bestaan van Waddinxveen de woningbouw in de woonwijk Zuidplas startte, gaf staats secretaris mr. G.Ph. Brokx (CDA) van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM) hierbij acte de prsence. Bij het afslui ten van de woningbouw in Zuidplas, met de officile inge bruikname van het bijzonde re en schitterende woonge bouw ’t Suytende, was weer een staatssecretaris van het zelfde ministerie te gast, de demissionaire bewindsman drs. E. Heerma (CDA). Zuidplas ’80 (de huidige volgebouwde woonwijk Zuidplas) en Zuidplas ’90 (het nieuwe woonwijkje dat achter Van Leeuwen BV moet ko men) in beeld. Boven het gedeelte met de landbouwgrond waar 425 huizen moeten worden gebouwd. Op de twee onderste foto 's twee woon- wijkbeelden van Waddinxveens grootste woonwijk. (Foto 's: Archief: Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 I Pagina 19 75 69' 69 UMBRO Wij bezorgen gratis op vrijdagochtend. Bel of fax voor 11.00 uur. tel./fax 12034. Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen telefax: 01828-12034 Bah Mg ■■Mg 'Mg ■■Cj.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19