Verhard Waddinxveense straten veld voor Waddinxveen werkt aan een gedragscode Voor tweede maal Open Air Festival OSKOOP BEZORGER duurzaam verkeersveilig Hefbrug wordt onder handen genomen Rowah Bedrijvenbeurs half november Rijn en Gouwe in Bleiswijk 01727-16654 Open jeugddag bij Waddinxveen 'de9r^ 795,- OMGEVING: BIEZENz 8 de komende jaren diverse put- De Staringlaan ter hoogte Uitstekende verdiensten!!! Heb je interesse, bel dan: SUSANNE - Sjaak Noteboom). - Overwogen wordt de Burge meester Trooststraat bij de Kanaaldijk af te sluiten voor autoverkeer en de huidige af sluiting op de Mercuriusweg weer open te stellen. Of de aangegeven maatrege len uitgevoerd worden, hangt in sterke mate af van de fi nanciële, technische en ruim telijke mogelijkheden en wel licht als allerbelangrijkste de politieke wil van het gemeen tebestuur en de acceptatie van de bevolking van Wad dinxveen. WADDINXVEEN/LEIDERDORP - Het Waddinxveense ge meentebestuur werkt aan een gedragscode voor bestuur ders en ambtenaren om mogelijk laakbaar gedrag beter te kunnen voorkomen. Dat een dergelijke code gewenst is spraken PCW, VVD en CDA al met elkaar af bij de samen stelling van het nieuwe college van Burgemeester en Wet houders, dit voorjaar na de gemeenteraadsverkiezingen in maart. M/V minimumleeftijd 15jaar, in ZOEKT MET SPOED Zo staat als actiepunt in het collegeprogramma 1994-1998 opgenomen dat er een han dleiding wort ontworpen met betrekking tot bestuurlijke en ambtelijke integriteit. Aanleiding hiervoor is een landelijk gestarte discussie met betrekking tot de be stuurlijke integriteit en het ten worden. Hoewel het colle ge hierover nog geen defini tief standpunt heeft ingeno men, wordt gedacht aan de volgende maatregelen: - Afsluiten van de Ruiter- straat bij de Henegouwerweg Op deze dag zullen de spelers van de F- tot en met C-elftal- len voor de middag trainen en na de door de vereniging ver zorgde lunch een onderling tournooi spelen. De open dag van Waddinx- veen-voetbal is er vooral ook voor jongens èn meisjes die graag in clubverband voetbal willen spelen, maar eerst wil len zien en horen wat dat al lemaal inhoudt. irovincie Zuid- bekend ge- - Herinrichting van de Nesse- Zuidkade tot een verblijfsge- bied (boulevard), waarbij het in de bedoeling ligt de tunnel onder de Kerkweg-Oost voor autoverkeer af te sluiten. Het budget loopt in de 13.000 gulden. Eenderde deel is af komstig van de gemeente Waddinxveen. Met metingen door de Milieudienst Midden- Holland zal de geluidsover last voor de omwonenden in de Bomenwijk en de wijk Zuidplas binnen de perken gehouden worden. Op initia tief van de gemeente Wad dinxveen zal het derde Open Air Festival 1995 op vrijdag 5 mei (Bevrijdingsdag) worden gehouden - dus bijna vier maanden eerder - ter gele genheid van het feit dat het dan een halve eeuw geleden is dat Nederland werd be vrijd. de mobiliteit. Het gebruik van de auto zal zoveel moge lijk moeten worden terugge drongen of gereguleerd. Daarbij is het belangrijk dat er een duidelijk, veilig en her kenbaar systeem van wegen en I deze manier is het voor iedere voor het onderhandelen over aanbestedingen en het verle nen van opdrachten. Op over tredingen van de gedragscode kunnen ambtenaren discipli nair worden gestraft. Daarbij is ontslag zonder recht op uit kering van de gemeente de zwaarste sanctie. Als het goed is bevat de nieuwe ge meentelijke gedragscode ook regels welke stappen een ambtenaar moet zetten die vermoedt dat er in het ge meentehuis wordt gesjoe meld. Als een medewerker ontevreden is over de afhan deling van de zaak door zijn superieuren en het gemeente bestuur kan hij zich wenden tot de politie. In de gedragsco des wordt meestal ook gerept over bijbaantjes. Ambtenaren die nevenwerkzaamheden willen verrichten moeten in Leiderdorp bijvoorbeeld toe stemming vragen aan het col lege van B. en W. de verkeersveiligheid in zal moeten worden afgedwon gen. De verkeersintensiteit op deze wegen mag niet te hoog zijn en er mag zeker geen sprake zijn van door gaand verkeer. In sommige gevallen zal rekening gehou den moeten worden met de bus. WADDINXVEEN - De komende maanden neemt het ge meentebestuur van Waddinxveen belangrijke beslissingen op het gebied van het verkeer en Waddinxveen, waarbij veel straten betrokken zijn. Om de inwoners hierover nader in te lichten wordt maandagavond 22 augustus vanaf half acht in de raadzaal een informatie avond gehouden over de categorisering van wegen in de ge meente Waddinxveen. De informatie-avond wordt voorgezeten door verkeers wethouder J. Neele (PCW). Een vertegenwoordiger van het door de gemeente in de arm genomen verkeerskun dig bureau Goudappel Cof- feng BV geeft dan een uitge breide toelichting op het voor Waddinxveen geschreven rapport ‘Categorisering van wegen‘. Vervolgens krijgen de aanwezigen de gelegenheid vragen te stellen. De gemeente Waddinxveen streeft naar het bevorderen van de verkeersveiligheid, met name voor de zwakke verkeersdeelnemers. Dit staat als belangrijke doelstel ling vermeld in het college programma 1994-1998 van PCW, VVD en CDA. Als het aan het gemeentebe stuur ligt zullen er de komen de jaren dan ook diverse maatregelen worden gereali seerd op basis van het ver keerscirculatieplan. Het hui dige verkeerscirculatieplan stamt nog uit 1990 en is van wege de plannen rond het ontwikkelen van het' winkel centrum nooit officieel vast gesteld. Nu er echter definitief is ge kozen voor uitbreiding van het winkelcentrum in de Pas sage-West, kan het verkeers circulatieplan worden geac tualiseerd en zal het gemeen tebestuur naar verwachting in de tweede helft van dit j aar het plan definitief vaststel len. Daarmee zullen de hoofd lijnen ten aanzien van het verkeer in Waddinxveen voor de komende tien jaar zijn vastgelegd. In het verkeerscirculatieplan zullen de wegen in Waddinx veen worden ingedeeld in een aantal categorieën. Deze ca- tegorie-indeling kan belang rijke consequenties hebben voor veel wegen in Waddinx veen. Het gebruik van een weg moet in overeenstem ming zijn met de functie van die weg. Is dat niet het geval dan moet öf de functie veran deren öf er dienen maatrege len genomen te worden waar door het gebruik van de weg verandert. Aangezien dit een dermate belangrijk gegeven zal zijn van het verkeerscirculatie plan, is besloten eerst de cate gorisering van wegen vast te stellen en vervolgens op basis daarvan het verkeerscircula tieplan te actualiseren. De ca tegorisering van wegen zal dan ook de basis vormen voor het beleid om te komen tot een duurzame verkeersveili ge situatie in Waddinxveen. Voor het optimaal functione ren van de stedelijke activi teiten in Waddinxveen is de rol van het verkeer van we zenlijk belang. Om aan de ei sen van de bereikbaarheid en de leefbaarheid van dezè tijd te voldoen zal ook in Wad dinxveen gestreefd moeten worden naar beheersing van geen door de vormgeving van de weg en extra maatregelen WADDINXVEEN - Zatermid- dag- en avond 27 augustus van twee tot tien uur zal op het parkeerterrein bij het Gouwebad ”de Sniep” aan de Sniepweg voor de tweede maal het Open Air Festival 1994 worden gehouden. Er zal daar een muziektent met twee podia worden ingericht. Het festivalterrein bevinden zich tevens diverse kramen met attributen voor muziek liefhebbers. ook zal er voor eten en drinken worden ge zorgd. Voor de prolongatie van het gratis toegankelijke lokale popfestival, dat vorig jaar aan de jeugd werd aan geboden ter gelegenheid van WADDINXVEEN - Voetbal vereniging Waddinxveen be gint zaterdag 20 augustus van 10.00 tot 16.00 uur het nieuwe seizoen traditiege trouw met een open dag voor leden en niet-leden van 5 tot en met 14 jaar. id- boeken vermelden hierover: ’’Woensdag 8 juli. De brug is vanmorgen om ongeveer 8.15 uur in gebruik genomen, waarbij onder andere de hoof dingenieur en B. en W. van Waddinxveen tegenwoordig waren”. Bij de hefbrug over de Gouwe gaat doorgaans weinig mis. De brugwachters kennen de mogelijkheden van de beroeps- en de recrea- tievaart op deze hoge-mast- route tussen Ijsselmeer en Deltagebied heel goed. Het wegverkeer berust er in dat de hefbrug vaak geopend moet worden voor het scheep vaartverkeer. Het nabijgele gen kruispunt Henegouwer- weg-Brugweg-Kerkweg-Oost blijft echter op verkeersge bied n der gevaarlijkste. De zer dagen is begonnen deze wegsplitsing opnieuw te as falteren en te voorzien van een moderne verkeerslichten installatie. Deze zomer ont stond er op het kruispunt weer een ravage toen ’s mor gens vroeg een 26-jarige Wad- dinxvener op de Henegouwer weg in volle vaart tegen een van rechts over de hefbrug komende 23-jarige automobi liste uit Lisse reed. De man was door rood licht gereden en liep kneuzingen en snij- wonden op, de vrouw kwam met de schrik vrij.” van de toen nog nieuwe op haalbrug in Waddinxveen noodzakelijk. In 1929 werd besloten dat de doorvaart- wijdte van de nieuwe brug 25 meter zou worden, zodat twee schepen van 2000 ton er tege lijk door zouden kunnen va ren. Voor deze grote over spanning werden voor Wad dinxveen, Boskoop en Alphen aan den Rijn overspanningen ontworpen met een doorvaar- thoogte in gesloten stand van 2,50 meter en een maximale hefhoogte van ongeveer 35 meter. In 1935 werd met de bouw van de bruggen begonnen. In verband met de slechte on dergrond werden de land- hoofden gefundeerd op ten. De totale bouwkosten voor de bruggen in Waddinx veen en Boskoop beliepen te zamen ongeveer 450.000 gul den. De belangrijkste aanne mers waren voor de onder bouw Hollandsche Beton Maatschappij, voor het con structiewerk NV De Vries Robb Co., voor het bewe- gingswerk Werkspoor, voor het elektro-gedeelte Heemaf en voor het schilderwerk Mis set Hilversum. In 1936 wer den de hefbrugggen over de Gouwe in Waddinxveen en in Boskoop officieel in gebruik genomen. De opzichtersdag- 2b: Wijkontsluitingswegen. Deze wegen vormen de scha kel tussen de verblijfsgebie- den en de lokale ontsluitings- wegen. Snelheidsremmende maatregelen mogen worden toegepast. Tot de wijkontslui- pleidooi om hiervoor regels te ontwerpen. Bij het opschrij ven van regels voor de Wad dinxveense gedragscode, waaraan de bestuurders en de ambtenaren zich conse quent hebben te houden, wordt uiteraard ook gekeken naar datgene wat andere ge meenten ondernemen om fraude en corruptie op lokale school tegen te gaan. Zo wordt duidelijk dat eenvoudi ge presentjes, zoals agenda’s, kalenders, balpennen en een cd-bon, door de beugel blijven kunnen. Als er sprake is van een wat groter cadeau of gif ten in geld moet hiervan mel ding worden gemaakt. Ook telefoneren met familie en vrienden over privzaken in werktijd is uit den boze. Be zoekjes aan tandarts of dok ter moeten zoveel mogelijk buiten werktijd gebeuren. Het belangrijkste van een nieuwe gedragscode die al door diverse gemeenten wordt gehanteerd, zoals in Leiderdorp waar het bestuur een roerig jaar met diverse fraudezaken achter de rug heeft, is dat bij belangrijke transacties niet n bestuurder of ambtenaar de vrije hand heeft. Aanvragen voor ver gunningen en uitkeringen moeten in zulke situaties al tijd door twee personen wor den afgedaan. Dat geldt ook het 760-jarig bestaan van Waddinxveen, werken de Stichting Waddinxveens Wel- wijnswerk (SWW), de Stich ting Muzikanten Collectief Waddinxveen, Soundride Studio en de lokale RTW-ra- dio samen. Op het Open Air Festival 1994 komen vele mo derne muzieksoorten, behal ve house, aan bod. Het niet beste weer zorgde vorig jaar voor een tegenvallende op komst. Met bedrijfssponsoring, goe de publiciteit, een gevarieerd programme en een soundmix- wedstrijd verwachten de or ganisatoren het muziekfes tijn nog beter te laten lopen. WADDINXVEEN/GOUDA - Woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 november wordt er in de veilinghallen van Bleiswijk voor de achtste maal de ondememersbeurs "Ondernemen in Midden- Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland gehou den. Het thema van de beurs, waar Waddinxveens onderne mers zich traditiegetrouw ge zamenlijk en individueel pre senteren, is ditmaal ’’Onder nemer, bekijk het maar”. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De pi Holland heeft maakt dat het bewegings- werk en de elektrische instal latie van de Waddinxveense hefbrug over de Gouwe over een paar jaar, uiterlijk rond de eeuwwisseling, zal worden vervangen. Ook de hefbrug over de Gou we in Boskoop ondergaat de zelfde operatie. De 30 meter hoge Waddinxveense hefbrug over de Gouwe stamt uit 1936. De brug wordt in wisse lende diensten bediend door drie brugwachters. Zij zijn ook verantwoordelijk voor de geautomatiseerde videobe waking van de een kilometer verderop gelegen Coenecoop- brug over de Gouwe in Wad- dinxveen-Zuid. Het vervan gen van de kabels en het hef- werk is preventief werk. De provincie Zuid-Holland neemt daarmee het zekere voor het onzekere. In de jaren zestig was de Waddinxveense hefbrug landelijk nieuws toen één van de betonnen hef- gewichten naar beneden stortte. Elke acht jaar krijgt de hef brug voorts een nieuw verfje. De grote reconstructie van de Schinkel-Gouwevaart, waar toe in 1922 was besloten, maakte ook de vervanging De Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen is n van de organisatoren van het Open Air Festival Waddinxveen 1994. Op de foto van links naar rechts Jos M hle, Ren Berkouwer en Martin van der Toorn. (Foto: Peter J. de Bruyn). Consequenties Aangezien het gebruik en de functie van de wegen overeen kruispunten ontstaat. Op dient te komen, zullen er in J_1JJ11 J2 verkeersdeelnemer in Wad- maatregelen uitgevoerd moe- dinxveen duidelijk welk ver keersgedrag van hem of haar wordt verwacht. Dit kan al leen als de wegen in een be perkt aantal herkenbare ca tegorieën zijn ingedeeld. Verkeerskundigbureau Goudappel Coffeng BV (BGC) voor autoverkeer; heeft voor de gemeente een rapport opgesteld waarin een categorie-indeling van de we gen is aangegeven. De wegen zijn verdeeld in drie hoofdgroepen. 1: Wegen met een stroom functie. Deze wegen worden gevormd door de belangrijk ste invalswegen buiten en binnen de bebouwde kom. Ze zijn of worden voorzien van fietspaden of parallelwegen. In Waddinxveen zijn dit de Henegouwerweg, de Beije- rincklaan, de Zuidelijke Rondweg en het Noordeinde. 2a: Lokale ontsluitingswe- gen. Deze wegen vormen de hoofdstructuur binnen de be bouwde kom van Waddinx veen. Zij vormen de verbin ding tussen de wijken en de Kerkweg-Öost wegen met een stroomfunc- c tie. Directe aansluitingen straat richting Kerkweg-Oost van verblijfsgebieden op dit soort wegen is niet gewenst. De aanleg van fietspaden of fietsstroken langs wegen wordt aanbevolen. De wegen in Waddinxveen die onder deze categorie vallen zijn Esdoomlaan, Chopin- laan, Beethovenlaan, Kerk weg-Oost, Juliana van Stol- berglaan, Kanaalstraat, Ka naaldijk, Willem de Zwijger- laan (west), Dreef en Sniep weg (oost). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense handbalvereni ging Rowah begint het nieu we seizoen met een eigen ver hard veld in het sportpark ‘de Sniep' aan de Sniepweg. De offiële ingebruikname ervan is gepland op zaterdag 17 sep tember. Er is dan op de van Korbis-korfbal afgesnoepte accommodatie een open dag. Rowah kan ook in het nieuwe seizoen weer flink wat nieu we leden gebruiken. Voor de leden wordt het een extra bij zonder jaar, want door de aanleg van een eigen verhard terrein kunnen de handbal lers voor het eerst in hun be staan uitkomen in de veld- handbalcompetitie. De handbalvereniging is in korte tijd uitgegroeid tot een gezonde club van enthousias te handballers. Behalve aan het handbal wordt er bij Ro wah natuurlijk ook zorg be steed aan leuke evenemen ten. Rowah hoopt voor het eind van dit jaar honderd le den te bereiken. De trainingen van Rowah be ginnen eind augustus. Zowel de jeugdteams als de senioren beginnen op woensdag 24 au gustus hun eerste trainingen. Dat zal voor de meeste teams nog wel wat onwennig zijn, want het zal de eerste kennis making zijn voor veel leden met het eigen verharde veld. Iedereen, die geïnteresseerd in het handbal, kan enkele trainingen zonder verplich tingen meemaken. Enkele teams zullen het komende seizoen twee keer per week trainen, andere leeftijdsgroe pen zullen één keer per week oefenen. Alle jeugdteams spe len hun competitiewedstrij- d£h op de zaterdag; alle se- niorenteams spelen op de zondag hun wedstrijden. Handbalvereniging Rowah is in de afgelopen jaren zeer snel gegroeid en heeft inmid dels bijna honderd enthousi aste leden. In februari van dit jaar is door de gemeenteraad besloten geld vrij te maken om het verharde handbalveld aan te leggen. In juni is ge start met de aanleg van het Rowah-veld. In de komende weken wordt er in Waddinxveen een infor matiefolder van Rowah ver spreid. Dit is ter gelegenheid van de officiële en feestelijke opening van het verharde veld op zaterdag 17 septem ber. Rowah hoopt dat ook veel niet-handballers de accom modatie dan komen bezoe ken. Tijdens de openingsdag wordt een aantal demonstratiewed- strijden gespeeld. Dat is een goede gelegenheid voor geïn teresseerden eens een kijkje te nemen op het nieuwe handbalcomplex aan de Sniepweg. Rowah heeft dan een informatiekraam inge richt, waar iedereen alle mo gelijke informatie over hand bal en Rowah te verkrijgen is. Voor informatie over bijvoor beeld de trainingstijden van Rowah kan men terecht bij secreatris Kees Hoffmans (tel. 01828-13453) en pr-man Ruud Sloof (tel. 01828- 11066). Zij en hun ouders zullen daarom bij de informaties tand dan ook alle gewenste informatie kunnen krijgen en natuurlijk hebben zij ook vol op gelegenheid om deel te ne men aan de trainingen en de oefenpartijtjes. Voetbal is ook in Nederland sport nummer één en de be langrijkste reden hiervoor is ongetwijfeld dat in de grote steden en kleinste dorpen mensen zijn die zich veelal De uit 1936 stammende hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen, gezien vanaf de Nesse. (Foto: Archief belangeloos dagelijks inzet- om hun club nooit verlo ren te laten gaan: bestuursle den, trainers, elftalleiders, terreinbeheerders, medewer kers voor de kantine, het ma teriaal, de administratie. Al lemaal vrijwilligers die er voor zorgen dat wekelijks honderdduizenden jongens en meisjes zich sportief kun nen uitleven en ontplooien. Nederland heeft grote clubs met alle daaraan verbonden grote namen, maar Neder land heeft gelukkig ook nog veel meer plaatselijke vereni gingen waarin de jeugd zich thuis kan voelen. Eén van die clubs is voetbalvereniging Waddinxveen. Wie zich ervan wil overtuigen dat de jeugd bij Waddinx- veen-voetbal ook goed voet ballen leert, wordt aangera den om zaterdag tijdens de open dag om 14.30 uur te gaan kijken naar de oefen wedstrijd tussen Waddinx veen B en Groeneweg B. De meeste voetballers van dit Waddinxveense juniorenelf tal spelen al vanaf hun zesde jaar bij de club en te zien is dat zij in de afgelopen jaren geleerd hebben hoe mooi voetbal kan zijn. - Aanleg rotonde Kanaaldijk- Zuidelijke Dwarsweg; - Aanleg rotonde Noordeinde- Wadde; - Aanleg van fietsvoorzienin- gen langs de lokale ontslui- tingwegen; - Om de snelheid te verlagen en het oprijden vanaf de zij weg beter mogelijk te maken aanleg van rotondes op: Chopinlaan-Kerkweg-West; Chopinlaan-Beethoven- laan; Kanaaldijk-Schielandweg; Koningin Wilhelminaplein; Dreef-Fazantdreef-Lima- weg; - Afsluiting Prinses Beatrix- laan bij Willem de Zwijger- laan (bussluis); - Afsluiting Julianastraat op en instellen eenrichtingsverkeer Juliana- _x-X -1. X2__ T^ I--X aansluitend op de parallel weg; - Afsluiting Limaweg bij Dreef-Tweede Bloksweg; - Tegengaan van linksafs- laand verkeer op de Kanaal straat ter hoogte van Stati onsstraat door instellen van eenrichtingsverkeer Stati onsstraat in de richting van de Kanaalstraat; - Doortrekken van de Rijn- landstraat naar de Kerkweg- Oost; - Reconstructies om de voor- rangsregeling beter tot uiting te laten komen op de kruis punten; Groensvoorde-Wadde; Staringlaan-Groenezoom; Noordkade-Staringlaan; Noordkade-Willem de Zwij- tingswegen behoren Kerk- gerlaan; weg-West, Prins Bemhard- - Maatregelen om het door- laan, Prins Beatrixlaan-Zuid, gaand verkeer tegen te gaan: Gfoensvoorde en Peuleyen ter hoogte van de Wadde af sluiten met een bussluis; Afsluiten van de Noordkade ter hoogte van de Loswal voor gemotoriseerd verkeer; Tevens lijkt het wenselijk de Noordekade ter hoogte van Boskoop af te sluiten voor au toverkeer (bussluis); Afsluiting van de Schie- de grofmazige wegenstruc- landweg voor autoverkeer ter hoogte van het schakelstati- on van de PTT; Schielandweg, Burgemeester Trooststraat, Verlengde Rijn- landstraat, Oranjelaan, Wil lem de Zwijgerlaan-oost, Noordkade, Staringlaan en Koningin Wilhelminasingel, Dorpstraat-noord, Kerkweg- west, Sniepweg-west, Wadde, Zuidplaslaan en Apollolaan. 3: Wegen met een verblijfs- functie. De gebieden tussen tuur worden ingericht als verblijfsgebied. In deze gebie den staat het ’verblijven’ cen traal en zal de auto een wat De Staringlaan ter hoogte ondergeschikte rol spelen ten van de brug over de ringvaart gunste van de fiets. De snel- afsluiten voor vrachtverkeer; heid bedraagt op deze wegen - Nieuwe loktie weekmarkt; maximaal 30 km per uur het- ■'W®* Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 Sfeervol massief MDF slaapkamcrmeubel. met achterwand in fraai lakwerk Kompleet met 2 handverstelbare bttcnbodcms en 2 fcwafiteits Regetes matrassen 140x200 SG40 Ook leverbaar n 160x200 en 180x200 ’P' dit soort - 3^ ALLES UIT VOORRAAD LEVERBAAR, SNELLE LEVERING, GRATIS THUISBEZORGD, GRATIS MONTAGE UW BEDDENSPECIALIST SLAPEN SLAPEN NIEUWE HAVEN 161 GOUDA ibu het bolwerk) TELEFOON 01820-84770 (BS

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9