De Gouwestem werkt trailer komt uit Waddinxveen Volvo voor Rabo Road Show- Herman Heller (FNV) houdt pleidooi voor gezond straatmaken ‘Nooit één seconde gedacht aan op geven mee aan tv-opname Luit Bloem liep 2.400 kilometer in 80 dagen I I High-tech-trailer grootste in zijn soort Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 door LUIT BLOEM De nieuw Volvo FH12 voor de Rabo Road Show is uitgevoerd in flitsende kleuren en is van alle denkba- niet re gemakken voorzien. Bij de uitwerking van de ideeën speelde Volvo Bedrijfswagens Nederland B V in Waddinxveen en Volvo-dealer NEBIM Waddinxveen BV een essentiële rol. (Foto: Volvo Bedrijfswagens Nederland B V). al- :en Overal langs de route ont stonden voorzieningen om te eten en te slapen. Toch was het niet gemakkelijk. Van de tien mensen die naar Santia go vertrokken, kwamen er maar zeven terug. Veel men sen stierven namelijk onder weg door uitputting, ziekte of geweld. Op sommige plaatsen kun je nog de Middeleeuwse bouwwerken zien zoals oude kerken en kloosters. In die kloosters kim je nu nog steeds overnachten'. uit te zenden popprogramma biedt. Rinus de Vries: ‘Centraal in de achterwand van het podi um is een vidiowall gemon teerd. Wij hebben tweemaal 4.000 watt muziekvermogen en twaalf kiloWatt licht bij ons. Het podium meet 13,5 bij 5,5 meter en wordt geheel door een luifel afgedekt, zo dat de Rabo Road Show ook bij regen doorgang kan vin den/ schept eigenhandig de soep in de borden. Liesbeth^ Marcello en ik proberen een bota, een kruik met tuit waar wijn in zit en waarvan je de straal moet opvangen met je mond. Dat gaat natuurlijk niet goed en de Spanjaarden moeten er vrolijk om lachen. van 300 km lengte waar het heet kan zijn en weinig scha duw omdat bomen en bossen ontbreken. Op weg naar Belorado loop ik Santiago de Compostela den gemaakt door de Evange lische Omroep. Het wordt weleens vergeten dat de Waddinxveense zang koren met elkaar de grootste groep amateuristische kunst- beoefenaars vormen binnen onze gemeentegrenzen. Deze grote groepen amateurs beoefenen de zangkunst zon der subsidie van gemeente, provincie of rijk. Mede na mens alle andere Waddinx veense koren hoopt het be stuur van De Gouwestem op waardering en support van bevolking en gemeentebe stuurders. Een ieder kan dit laten blij ken door de concerten in het komende seizoen te bezoe ken. Ook zijn alle mannen die van zingen houden van harte welkom op de wekelijkse re petities. Zingen is aanbeve lingswaardig, het is boven dien gezond en houdt je jong, weet het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwestem. ‘Ik had drie motieven om dit te doen. Allereerst een histo risch motief. Ik wilde het doen op de manier waarop ze dat in de Middeleeuwen heb ben gedaan. Daarnaast had ik een sportief motief. Drie maanden lopen is natuurlijk een heel sportieve prestatie. Ten slotte was er een spiritu eel motief. Tijdens zo’n tocht ben je helemaal op jezelf aan gewezen en kom je jezelf ook tegen, maar het belangrijkste daarin was de ontmoeting met de ander. Onderweg heb ik me open opgesteld voor bedden. Het was wat krapjes liggen, maar het ging. Na Estella begint het warm te worden, maar nog altijd met een frisse wind. Ank’s linkerbeen is verbrand en aan haar korte broek speldt Cebreiro aankomen zijn In Burgos is het heet, 35°C. Alleen het allernoodzakelijk ste doen we. Tussen Burgos en León blijft de zon elke dag Het hydraulische systeem be dient al deze elementen. De luchtvering van de drie-assi- ge zwanehalstrailer is speci aal aangepast om de kwets bare elektronische appara tuur te beschermen. Voor de kostbare trailer staat een zeker zo opvallende trek ker. Naar ontwerp van de Woerdense graficus Ton Bal in dezelfde flitsende kleuren uitgevoerd, is de Volvo FH12 - met 380 pk Euro Il-motor en Globetrotter cabine - voorzien van dak- en zijspoilers, zijs- kirts en chassisflankbepla- ting. De auto is bovendien met alle denkbare gemakken uitge rust, zoals getint glas, aircon ditioning, telefoon, luchtve ring op de achteras, Volvo En gine Break en zo meer. Rinus de Vries: ‘Mijn keuze viel op Volvo vanwege de kwaliteit en het comfort, maar evenzeer vanwege de goede samenwerking met Volvo-dealer NEBIM Wad dinxveen BV. Deze is er in ge slaagd om de trekker in een recordtijd te leveren en pre cies in de uitvoering, die ik voor ogen had.‘ Om 13.00 uur bereiken we de Ibanetapas en in de verte zien we het klooster van Ron- cevalles liggen waar we zul len overnachten. In Ronceval- les kopen we de meest recente gids van de camino weg naar Santiago de Compostela) en tijdens de mis in de klooster kapel krijgen we de zegen mee van de plaatselijke pas toors en priesters. De volgende dag begint de af daling richting Pamplona over zeer ruwe bergpaden en veldwegen. In het begin van de middag arriveren we in Larrasona waar een nieuwe refugio eenvoudig onderko men voor pelgrims) is ge bouwd en we ontvangen wor den door een enthousiaste be heerder, tevens burgemeester van het dorp. In het kantoor moeten we met hem op de foto. Hij praat zo snel dat ik hem vaak niet kan volgen en vraag of hij wat de hoogte te zijn van de af spraken die er tussen de werkgevers en de werkne mers zijn gemaakt. Terwijl zij eveneens rekening moeten houden met de afgesproken grenswaarden. ’Met het A-blad van de Stich ting Arbouw kan worden meegeholpen het straatma- kerswerk te verbeteren. Alles kan niet van de ene op de an dere dag veranderen. In Wad dinxveen kan er al een begin mee gemaakt worden’, be sluit Herman Heller. In het A-blad wordt ingegaan op straatstenen (handmatig straten en machinaal vlijen), tegels (handmatig leggen en machinaal), trottoirbanden en inritblokken, putten, kol ken en straatmeubilair en straatmaken. Bijzondere 'aandacht wordt geschonken aan de werkbe spreking (Wat gaan we doen? Hoe gaan we het aanpakken? Afspraken maken) en de zorg voor goede arbeidsomstan digheden, ook op het gebied van kleding en persoonlijke beschermingsmiddelen. SANTIAGO DE COMPOS- TELA/WADDINXVEEN Het eindpunt van mijn solo- voettocht door België en Frankrijk is Saint-Jean-Pied- de-Port, een stadje in het zui den van Frankrijk aan de voet van de Pyreneën en 60 km van de Atlantische kunst. Daar wacht ik op mijn part ner Ank van der Tuin die op donderdag 30 juni arriveert. Het is een hartelijk weerzien. Na een dag rust vertrekken we op zaterdag 2 juli naar Spanje. We zijn om 06.00 uur al op pad en de weg stijgt con tinue. Na twee uur is Ank aan het eind van haar latijn. Ze moet naar het toilet. Deze keer in de berm van de weg. Als ze dat kwijt is en het tem po omhoog wordt vertraagd, gaat het stukken beter. Om 09.00 uur bereiken we de eer- te top. De zon schijnt en er staat een stevige maar frisse wind. Het uitzicht is adembe nemend. Ver beneden ons de witte wolkenmassa’s in de da len. Een uur later zijn we het pel grimspad kwijtgeraakt en moeten een steile heuvel op om het pad weer tevinden. Dat lukt maar het vereist een enorme inspanning. Soms moeten we ons aan graspol len omhoog trekken. Om de twintig passen rusten. We hijgen van de inspanning en het hart gaat als een op hol geslagen motor te keer. Onze moeite is niet tever geefs. Aan de andere kant van de top zien we het pe' grimspad weer. Daar make: we kennis met Josep, een bij zonder aardige Spanjaard, en met Liesbeth en Hanneke uit Deventer. Ank zich weer bij me en geza menlijk hebben we in Spanje de Camino de Santiago gelo pen. Woensdag 27 juli ston den we voor de beroemde ka thedraal van Santiago'. ‘In het begin van de 9e eeuw is het graf van de heilige Ja cobus ontdekt. Volgens de overlevering wees een ster de plaats aan waar de gebeenten van Jacobus lagen. Na het jaar 1030 begon de pelgrims- trek echt op gang te komen. In de He tot de 13e eeuw heeft dat gigantische vormen aan genomen. Jaarlijks bezochten soms 500.000 Europeanen het graf; dat zijn dus onge veer 1.500 pelgrims per dag! rant naast de refugio en we zien twee Amerikaanse semi naristen binnenkomen met zorgelijke gezichten. Charly en David uit New York lopen ook de camino maar hebben te weinig Spaans geld bij zich om twee warme maaltijden te kunnen kopen. We nodigen ze uit om aan on ze tafel te komen eten en wij betalen het ontbrekende be drag. We hebben later op de camino ervaren dat elkaar helpen heel gewoon is. De pel- branden. Geen wolkje aan de lucht. Het is maar goed dat er in elk dorp een bron is waar 'we drinkwater kunnen krij gen. In León bezoeken we de Afgezien van het ruime podi um zijn er een compleet inge richte keuken, een VIP-room en een aparte ruimte voor de techniek aan boord te vinden. Alleen dankzij het uitgekien de ontwerp past dit alles in de trailer, die in rijklare toe stand de wettelijke maximum-afrnetingen niet overschrijdt. Podium en luifel worden over elkaar heel op- en neerge klapt. De luifel vormt in neer geklapte toestande de rechter zijwand van de trailer. De VIP-room is aan de linker kant uitschuifbaar, terwijl aan diezelfde zijde een op klapbare entree met bordes te vinden is. ontmoetingen met anderen. Zeven maal ben ik door Fran sen uitgenodigd om bij hen te komen eten en te slapen'. ‘Zoals je in je leven op pad bent van je geboorte tot je dood, je levensreis zeg maar, zo ging ik ook op reis naar Santiago de Compostela, maar als je loopt ben je van het ’onderweg zijn’ niet zo be wust. Iedere dag liep ik ge middeld zo’n 30 km. Soms stond ik ’s ochtends al om vier uur op. Kwart voor vijf was ik dan aan het lopen. Dan zorg de ik ervoor dat ik om een uur of één, twee op de plaats van bestemming was. Als ik niet te moe was dan ging ik om een uur of drie het dorp of de stad bekijken en dan ’s avonds om negen uur m’n bed in. Je bent gewoon lichame lijk moe als je zeven a acht uur hebt gelopen. Vooral met een rugzak van veertien kilo. Je moet ook een bepaalde dis cipline hebben want anders houd je het niet vol. Maar ik heb er geen seconde, echt geen seconde, aan gedacht om op te geven!' langs een autoweg gezellig naast Marcello te praten en let even niet op waar ik loop. Plotseling lig ik met rugzak op mijn rug in de v-vormige betonnen afvoergoot langs de weg en kan niet meer over eind komen. De anderen ma ken mijn rugzak los en trek ken me uit de goot. WADDINXVEEN Luit Bloem is na een treinreis van 32 uur weer gezond en wel thuis in zijn hoekhuis aan de Mozartlaan in Waddinxveen. De 51-jarige redacteur bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij in Ede kwam vol verhalen en rij ke ervaringen, maar zonder een enkele blaar, heelhuids en enkele kilo’s lichter terug van de ruim 2.400 kilometer lange voettocht naar het Spaanse Santiago de Com postela. De Waddinxveense ’pelgrim’, die het Gouwedorp op de vroege morgen van Koningin nedag (zaterdag 30 april) ver bet, bereikte op de afgespro ken woensdag 27 juli na 80 dagen wandelen zijn bijzon dere einddoel. Na eerst in zijn eentje door Nederland, Belgie en Frank rijk gelopen te hebben werd hij tijdens het Spaanse deel van de tocht - in welk land sprake is van een eeuwenou de speciale route - vergezeld door zijn vriendin Ank van der Tuin. De lichamelijk zeer fitte Luit Bloem liep elke dag gemid deld 30 kilometer, altijd van dorp naar dorp. Hij gebruikte onderweg in totaal 9 dagen om uit te rusten en om wat extra rond te kunnen kijken. Een keer moest hij 60 kilome ter lopen voordat hij een slaapplaats had. Een andere keer werd hij door de hitte be vangen. Andere ongemakken hebben zich gedurende de drie maanden durende pel grimage niet voorgedaan. De Waddinxveense lange af- standswandelaar, die steeds zo’n 14 kilogram bagage bij zich had, nam tussen Wad dinxveen en Santiago de Compostela lang niet altijd de kortste route en fiep niet steeds over gebaande wegen. Hij koos soms een omweg, omdat die mooier was. Gesla pen werd er in kloosters, her bergen, hotels en bij particu- heren, omdat hij alleen op die manier veel mensen kon ont moeten. In een tentje slapen had hij daarom geen zin. Het verraste hem zeer dat een pelgrim onderweg op veel steun, ontzag en sympathie kan rekenen. Hoe zuidehjker hij kwam hoe meer hij tege- komt dat de gezondheid van de werknemers en de be drijfstak ten goede. Vooral het zware tilwerk moet en kan worden verminderd. Door meer machinaal te wer ken en meer mechanische hulpmiddelen in te zetten, wordt het mogelijk om de grenswaarden niet te over schrijden’. Vakbondsman Herman Hel ler hoopt en verwacht dat wethouder Joop Neele, die po litieke leiding geeft aan de ge meentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven, er aan wil meewerken dat straatma ken minder lichamelijk wordt belast. De straatmakers zijn natuur lijk ook afhankelijk van op drachtgevers, ontwerpers, bestekschrijvers en de fabri kanten van bestratingsmate- rialen en -machines. Ook zij dienen volgens de Hout- en Bouwbond FNV op WADDINXVEEN - Waddinx- vener maanden tijd naar het 2.400 kilometer verderop gelegen Spaanse Santiago de Com postela. ‘A dream was come true'. Hij trad daarmee in de voetsporen van Middeleeuw se pelgrims. De bij het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij werkzame redacteur van de Mozartlaan bereikte 'Spaanse Pyreneën voegde Santiago de Compostela via Brussel, Cerfontaine, St. Di- zier, Vezelay, Nevers, Saint- Amand-Montrond, Périgeux, Bergerac, Mont-de-Marsan, St. Jean-Pie-de-Port, Pam plona, Logrono, Santo Do mingo de la Calzada, Burgos, Sahagum, León, Pontferrada en Porto Marin. ‘Ik heb deze tocht willen ma ken op de manier waarop on ze Middeleeuwse voorvade ren in de He, 12e en 13e eeuw vanuit heel Europa naar San tiago trokken. Zij begonnen vanaf de voordeur van hun huis, en dat heb ik dus ook ge daan', vertelt Luit Bloem in het personeelsorgaan ‘Met langzamer wil praten. Dat doet hij vijf seconden en dan ratelt hij weer verder in zijn enthousiasme over zijn nieu- Aangekomen bij de beroemde cathedraal van Santiago de Compos tela staan Luit Bloem en Ank van der Tuin op het even beroemde Obradoiraplein. (Foto: Luit Bloem). WADDINXVEEN - Vakbondsman Herman Heller, penning meester en waarnemend secretaris van de Hout- en Bouw bond FNV in Waddinxveen, gaat bij wethouder Joop Neele (PCW) aandacht vragen voor de gezondheidsaspecten van straatmakers. Tijdens de vanavond (woens dag 24 augustus) te houden vergadering van de raads commissie zal hij het A-blad over bestratingsmaterialen van de Stichting Arbouw offi cieel aan de wethouder over handigen. Het A-blad bevat de afspra ken (grenswaarden) die de werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid hebben gemaakt om het werk van de straatmaker te verlichten. Die afspraken gaan over straatstenen, tegels, trottoir banden, putten en kolken en over de manier waarop deze verwerkt moeten worden. ’Er zijn duidelijke grenzen ge steld aan de afmetingen en het gewicht van bestratings- toaterialen’, weet Herman Heller, die voor het CDA in de Waddinxveense gemeente raad heeft gezeten. ’Als de aanbevelingen op dit terrein worden opgevolgd, Herman Heller is penningmeester en waarnemend secretaris van de Hout- en Bouwbond FNV. Hij is oud-CDA-gemeenteraadslid. Het lidmaatschap van de christen-democratische beweging heeft de rooms-katholieke St. Victorstraat-bewoner inmiddels opgezegd. (Fo to: Archief - Sjaak Noteboom). X27XVZZN Name Weekblad1 van het mi- Ëuft Bloem liep'frTdrie nisterie. ‘Op Koninginnedag - - - - - ben ik te voet vanuit Wad dinxveen vertrokken door feestend en vlaggend Neder land. De eerste etappe, tot aan Dordrecht,, heeft mijn partner Ank van der Tuin, met me meegelopen. Tot St.Jean-Pied-de-Port aan de Frans-Spaanse grens moest ik echter alleen lopen. In de een bouwkunst uit de middel eeuwen, uitzonderlijk mooi! Na Astorga begint het land- schap te veranderen. Het wordt heuvelachtiger en groener. We hebben de be ruchte meseta achter ons en koersen af op Galicië. We moeten echter nog één keer kamer op onze tanden bijten. In het dorp Grahov nodigde de heer des huizes Luit Bloem en Ank van der Tuin uit om naast hem te komen zitten voor zijn huis en iets te drinken. (Foto: Luit Bloem). Sinds vorig vooijaar is de be kende organist en koorleider Martin Mans de dirigent van het landelijk goed bekende 13-jarige Waddinxveense mannenkoor. Zijn enorme en thousiasme geeft de koorle den veel muzikaal zangge- noegen en inspiratie. Het koor telt op dit moment zo’n 90 leden die afkomstig zijn uit de gehele regio. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom op de maandagavon den. Het bestuur hoopt dat ook jeugdige mannen de gele deren komen versterken. De Gouwestem heeft al veel concerten voor het nieuwe seizoen gepland. Volgende maand zijn er reeds uitvoe ringen in de Goudse St. Jans- kerk en in de Leidse Hoog- landsekerk. In december is er in sporthal ‘de Sniep' (Sniepweg) een op treden met de bekende Josti- band uit Zwammerdam. Kerstconcerten zijn gepland in de Rotterdamse Laurens- kerk en in de Waddinxveense Ontmoetingskerk (Groens- voorde). Ook voor 1995 is al een groot aantal activiteiten gepland. Hoogtepunten zijn de mede werkingen aan enige grote korenmanifestaties ter gele genheid van 50 jaar bevrij- ding. Zo is er op vrijdag 28 april een concert in de Laurenskerk te Rotterdam en op donderdag 4 mei een herdenkingsdienst in de Grote Kerk te Maassluis. Van het concert in de Maas stad zal een tv-opname wor- WADDINXVEEN - Maandagavond 29 augustus begint het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem weer met de wekelijkse koorrepetities van 20.00-22.00 uur in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan). en geschaafd, ’s Nachts doet het buigen en strekken van mijn rechterbeen goed zeer. Maar de volgende dag valt de pijn mee tijdens het lopen. In San Juan de Ortega wordt iedere pelgrim na de mis in het klooster een maaltijd aangeboden. De pastoor we refugio. ’s Avonds gaan we met de an dere ‘pelgrims' Liesbeth en Hanneke eten in het restau- moet werd getreden en vrien delijk werd bejegend. ”Ik hoefde mij nooit met mijn pel- grimspas te legitimeren”. Na 3.600.000 stappen en 6.000 gulden aan uitgaven (voedsel, overnachtingen, landkaarten, post, telefoon tjes, cadeautjes voor de men sen die hem onderweg ten dienste waren geweest, trein reis) kwamen Luit Bloem en zijn partner-vanaf-de-Pyre- neeen Ank van der Tuin in Santiago de Compostela aan. Het einddoel, waarover vijf jaar was gedroomd, waarvoor al die tijd vrije dagen waren gespaard en waaraan uitein- delijk enkele maanden voor bereiding vooraf was gegaan, werd op glorieuze wijze be reikt. Op de manier van de pel grims van vroeger had de Waddinxvener de tradi tionele pelgrimstocht vol bracht. TientaHen stempels van de plaatsen die het Wad dinxveense lid van het Neder lands Genootschap van Sint- Jacob heeft aangedaan, met als eerste die van pastor Tom Buitendijk OCarm. van de rooms-katholieke St. Victor- parochie, zijn er het stille en indrukwekkende bewijs van. Waar Luit Bloem niet over uitgepraat raakt is de armoe de, de achterstand, het verval en de vervuiling die hij vooral op het Spaanse platteland te gen kwam en waarvoor de plattelandsbevolking zich naar zijn mening ook wel schaamt. ”Wat is het dan in Nederland rijk, schoon, net jes en georganiseerd. Dat is super”. Met dia-vertoningen voor vrienden, familie, kennissen en verenigingen hoopt Luit Bloem in de komende tijd me nigeen te kunnen laten delen in zijn loopervaringen. Hij wil er ook nog een boekje over schrijven, omdat de voet tocht die hij naar Santiago de Compostela heeft gemaakt nog altijd zeer velen tot de verbeelding blijft spreken. In dit Weekblad voor Wad dinxveen de vierde en laatste bijdrage met de zelfbeschre- ven loopervaringen van Luit Bloem. Zijn eerdere bijdragen werden geplaatst in de edities van 6 juni, 29 juni en 27 juli van dit jaar. grims die lopen vormen als het ware één grote familie. Via Pamplona komen we twee dagen later in Puente la Reina, waar de zuidelijke pel- schitterende cathedraal. Wat grimsroute van Frankrijk en de andere Franse routes bij elkaar komen. We lopen 's middags over de beroemde Romeinse brug naar Estella. Daar zijn alle hotels bezet en de refugio vol vanwege de zo merfeesten in Pamplona. Uit eindelijk krijgen we met z’n vieren toch nog een met twee brede eenpersoons- Van Villafranca del Bierzo naar Cebreiro begint het ’s morgens met een uur klim men en de laatste anderhalf uur moeten we ook omhoog op een keienpad in de grootste hitte van de dag. Als we in i we bekaf en drijfnat van het zweet. De omgeving is echter schitterend. Groene bergen en prachtige dalen. In Portomarin ligt er weer post op ons te wachten via het poste-restante systeem. De brieven en kaarten van fami lie, vrienden, kennissen en collega’s doen ons erg goed. hij loopt goed. We kunnen uit- Op woensdag 27 juli lopen we de laatste etappe naar San tiago de Compostela. Een deel gaat door prachtige eu- calyptusbossen. Om 17.00 uur staan we voor de beroemde cathedraal van Santiago, die heuvelachtig en twee etappes wekkender is dan op welke vóór Burgos begint de beruch- afbeelding dan ook. te meseta. Een hoogvlakte Het Obradoiroplein, waar de cathedraal staat, is één van de mooiste van de wereld. On ze pelgrimsreis is ten einde. Tussen al die toeristen in voe len we ons als echte pelgrims die op de enige juiste wijze naar Santiago zijn gegaan: te voet. Na een treinreis van 32 uur arriveren we in het schone, nette en rijke Nederland, waar alles prima georgani seerd is in vergelijking met het Spanje dat wij hebben Mijn rechterknie is gekneusd meegemaakt. Op het platteland daar leven velen in onze ogen in armoede en is veel verwaarloosd. Onze pelgrimsreis is een uitzonder lijke ervaring geweest waarin we de ontmoeting met de an der het belangrijkste hebben gevonden. En dat hebben we mee naar huis genomen. WADDINXVEEN - Om vier uur ’s middags zet presenta tor Bart Bosch de schuiven van zijn geluidsinstallatie wijd open. Alle ogen en oren van het jeugdige publiek zijn op het podium van de flitsend uitgevoerde Rabo Road Show-trailer, waarvoor een opvallende - door Volvo- dealer NEBIM Waddinxveen BV (Coenecoop) geleverde - Volvo FH12 staat, gericht. De show is nauw verbonden met het RTL5-televisieprogram- ma ‘Rabo Top 40‘. Eigenaar van de Rabo Road Show-trailer is Vertra BV uit Zoetenneer. Dit bedrijf ve- huurt promotionele voertui gen. Volgens directeur Rinus de Vries is de trailer, die voor de Rabo Road Show stad en land afreist, de grootste in zijn soort in Europa. De oplegger is bovendien zijn geesteskind. Samen met car- rosseriebedrijf Homeca BV uit Zevenhuizen heeft hij hierin een droom gestalte ge geven. Het resultaat is een opvaHende high-tech podium trailer, die een complete licht-, beeld- en geluidsinstal latie aan boord heeft en alle mogelijkheden voor een five ze een grote zakdoek vast te gen verdere verbranding. Via Los Arcos naar Logrono, waar we een vierde camino- vriend maken, namelijk Mar cello uit Sao Paolo (Brazilië). Hij is 17 jaar en loopt alleen de pelgrimsweg. Hij sluit zich bij ons vieren aan. Hij spreekt Spaans en Engels en stekend met hem overweg. In Logrono nestelen verschei dene ooievaars op de torens van de grote cathedraal. Ze vliegen aan en af; een prach tig gezicht. Langzamerhand wordt het landschap minder in werkelijkheid veel indruk- I i I In Spanj e stond de ontmoeting met de mens onderweg centraal 1 iB I

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11