Nieuwe toekomst voor Satcom BV Aad Koster kwart eeuw in drukkerij Hans Barth wordt bij Stuurman commissaris l Twintigjaar metselbedrijf A.C. Blonk Spelletjes middag bij Onderweg Auto’s open gebroken Exportinstuif Goudse Kamer in Bodegraven Horeca wordt nader bekeken Kerkdienst op de RTW-radio De lessen in Alphen aan den Rijn worden begeleid door de WADDINXVEEN - Zondag- flamenco-gitarist Theo Blan- morgen 28 augustus zendt de lokale RTW-radio tijdens het Uitbreiding kinderkleding bij ‘Le-La6 Weg half uur afgesloten na gaslek Brieven aan gemeente en raadscommissie Voetbalveldje Kuyperhoeve ergert 22 omwonenden zeer WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas in Wad dinxveen zijn de bewoners van het Woubrechterf niet de enige die zich ergeren aan een geasfalteerd basketbal- veldje. Omwonenden van het speelveldje aan de Kuyper hoeve blijken ook zeer geïrri teerd te zijn door overlast van de voetballende jeugd. Zij verwijten het gemeentebe stuur niets van zich te laten horen en voorbij te gaan aan de ontstane problemen. Inmiddels h< Bruijne (Kuyperhoeve 17) een tweede brief aan het college van B. en W. geschreven en de raadscommissie voor be zwaar- en beroepschriften in geschakeld. De stukken gaan vergezeld van 22 handteke ningen, gezet door de bewo ners van de woningen aan de noord- en westzijde van het speelveldje. I rnkv Seniorenclub bij Leger des Heils jsb Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 leeft J.J.M. de ter, voor wie zijn werk zijn Flamenco-lessen in Alphen aan den Rijn Vlist aan de Julianastraat in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). oftewel ver ontwikkeld voe tenwerk met nadruk op het muzikale aspect. uur voor beginners, van 20.00 tot 21.00 uur voor intermadia- te gevorderden en van 21.00 tot 22.00 uur voor gevorder den. zomerdrankjes voor gasten en relaties. Bij AIR PRODUCTS NE- WADDINXVEEN - Kinderen van de Veenkade, Kleikade en Onderweg hebben op ini tiatief van hun ouders de schoolvakantie zaterdag 20 augustus met een spelletjes middag afgesloten. Hans P. Barth is commissaris geworden bij het Waddinxveense ar- chitectenbureu Stuurman Partners B V. (Foto: Archief - A VBB). ALPHEN AAN DEN RIJN - Docente Wil Lambregts geeft al sinds 1989 met veel succes flamenco danscursussen met livemuziek in cultureel cen trum Expressie 70 aan de Comelis Geellaan (Park Rijn stroom) in Alphen aan den Rijn (tel. 01720-93737). kunnen brengen. Hij is bij drukkerij Van der Vlist, waar ook handelsdrukwerk een groot deel van de omzet be paalt, dan ook van de nieuw ste grafische technieken op de hoogte. Veel hand- en armbewegin gen vinden hun oorsprong in de Indiase dans. Ook de Jood se cultuur heeft zijn invloed gehad op de flamenco. De in vloed van de zigeuners mag wel de grootste genmoemd worden. alleen gevaarlijk, maar ook buitengewoon hinderlijk voor de omwonenden”, aldus de bezwaren in hoofdzaak. Verzoeken van de omwonen den aan de voetballende jeugd om minder hard te spe len blijken niets uit te halen. Er zou dan ook al sprake zijn van schade in de vorm van vernielde aanplant en deu ken in auto’s. ”Dit zal alleen nog maar toe nemen als binnenkort aan de noordzijde van het speelveld je de bouwcontainers verdwij nen die nu nog een buffer vor men tussen de nieuwbouw en het veldje”, heette het twee maanden geleden. Bewoners aan de Kuyperhoe- ve en in ’t Suytende zeggen over de overlast vele malen met de gemeente gebeld te hebben, maar een reactie bleef uit. Met het verzoek om op korte termijn maatregelen te nemen tegen de overlast van de voetballende (vooral oudere) jeugd gebeurde ook De oudere kinderen hielden een echte competitie in een leuk opgezette zeskamp. Ver deeld in twee groepen moes ten ze alles in de strijd gooien om te kunnen winnen. Na af loop verzamelden de kinde ren zich in de speeltuin aan de Veenkade om pannenkoe ken te gaan eten. hekken of andere obstakels. ”Het is daardoor overduide lijk dat tijdens het spel het eventueel passerend verkeer tekeningen, adressen (auto’s, fietsers en wande- correspondentieadres Bij een inbraak in een flatwo ning aan de Busken Huëtlaan in Waddinxveen is een scho telantenne buitgemaakt. De schotel stond op het balkon, waarlangs de daders naar binnen klommen. Ook ver dween er uit de woning een onbekende hoeveelheid geld. machinepark uitgebreid met de unieke Heidelberg Speed master 74-2. ’De nieuwe ma chine brengt een omwente ling teweeg in het produktivi- teitsdenken van de grafische industrie. Onhaalbaar geach te normen worden standaard. Levertijden lopen drastisch terug. Kwaliteit en snelheid nemen een nooit eerder waar genomen vlucht’, zegt direc teur Tony Duits in aandacht trekkende mailings. De fees telijke ingebruikname van de computergestuurde Heidel berg Speedmaster, die top kwaliteit full color drukt met een snelheid van 15.000 stuks per uur en de instelsnelheden met 40 tot 50% reduceert, is voorzien op woensdag 31 au gustus van 16.00 tot 19.00 uur. Dat gebeurt met kleurige na- De flamenco bestaat al eeu wenlang en vindt zijn oor sprong voornamelijk in Anda- lusië (Zuid-Spanje). Daar naast zijn de invloeden van een eeuwenlange Moorse in vloed hier niet uit te vlakken, zo ook de invloed van de By zantijnse cultuur. laars), de (ramen van de) hui zen, de balcons, de tuinen en de geparkeerde auto’s van de omwonenden (voortdurend) getroffen worden door een rondvliegende bal. Dat is niet gen te kunnen waarderen dat brieven door de gemeente niet beantwoord worden. ”De brief bevatte een klacht die gezien de aard van de zaak een oplossing op korte termijn noodzakelijk maak te”, vindt woordvoerder J.J.M. de Bruijne, die nu na mens de omwonenden een tweede dringende brief met bijlagen aan het college van B. en W. heeft geschreven. De -bewoners zeggen meer dan genoeg te hebben van de overlast van het speelveldje en verzoeken de gemeente op korte termijn maatregelen te treffen, voordat de zaak esca leert. Ze verwachten op korte ter mijn een reactie. En om druk op de ketel te zetten hebben de bewoners ook de raads commissie voor bezwaar- en beroepschriften ingescha keld, die wordt voorgezeten door ing. H.P Barth. WADDINXVEEN - De in ja nuari in het winkelcentrum Luifelbaan in Waddinxveen geopende baby- en kinderkle- dingzaak ‘Le-La‘ gaat haar kledingassortiment uitbrei den tot de juniorleeftijd van 10 jaar. Voorheen verkocht eigenares se Noreen Hendriks kleding en accessoires van 0 tot en met 5 jaar, maar om aan de vraag van haar klanten te voldoen gaat zij ook kleding voor oudere meisjes en jon gens verkopen. Natuurlijk blijft de uitgebrei de babycollectie bestaan met kleding van Petit Bateau, Zwerge en Foxh en de daarbij behorende accessoires. Ook de populaire ’Jochies’ blijven en zullen worden uitgebreid. Naast de al bestaande mer ken zal het assortiment ver der worden aangevuld met Front Boys, Grape en Happy Harry. Stuk voor stuk kwali tatief hoogwaardige kleding waarin ieder kind zich stoer of juist lekker gemakkelijk voelt. Kiddy’s is een sportieve outdoor-line uit Oostenrijk en Juice komt deze winter met een Harley Davidson-thema. ‘Le-La‘ is van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30-17.00 uur geopend, maandag van 13.30-17.30 uur, donderdag avond van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. De winkel is dagelijks tussen 12.30 en 13.30 uur ge sloten. werkers. Satcom BV van de toenmalige directeuren G.J. Beijenbergen van Henegou wen en C.L. de Jong begon in 1981 aan de Mercuriusweg in Waddinxveen. In 1989 werd met 20 medewerkers ver huisd naar een modem ogend pand op Coenecoop. Ondanks het geregeld afsluiten van grote orders en het werken met produktie-eenheden in het Verre Oosten slaagde Sat com BV er niet in het hoofd voldoende boven water te houden. Prijzenslagen en te grote voorraden zorgden voor grote overlevingsproblemen. Hoofdbezigheden van het af- geslankte Satcom BV zijn nu onderzoek en ontwikkeling op het gebied van elektroni sche communicatie-appara- tuur, zoals satellietontvan gers en telefoons. De verkoop en distributie is afgestoten. en zongen liedjes. Eén van de ouders was verkleed als o clown en een ander verkleed speeltuig als tijger, allebei prachtig ge- o den ge- schminkt. De kinderen kon- plaatst dat voetallen onmoge- den tussen alle spelletjes door lijk wordt. De oudere jeugd ook nog geschminkt worden, zou kunnen voetballen op en kele in de omgeving aanwezi ge sportvelden. WADDINXVEEN - Op de voor woensdag 7 september in Amsterdam uitgeschreven aandeelhoudersvergadering zal worden uitgelegd dat er voor het in de financiële problemen geraakte Satcom BV op het bedrijvenpark Coenecoop BV in Waddinxveen nog een toekomst is weggelegd. Dat heeft di recteur jhr.drs. P.C.W. Alberda van Ekenstein (ex-financieel directeur van de KLM) afgelopen vrijdag laten weten. Het in telecommunicatie ge specialiseerde en internatio naal opererende high-tech be drijf Satcom BV kan aan een nieuw leven beginnen door een ingrijpende financiële herstructurering. De conti nuïteit van de onderneming zou daardoor weer zijn ge waarborgd. Een (herstelde) notering op de Amsterdamse effectenbeurs behoort dan misschien opnieuw tot de mo gelijkheden. Zoals bekend werd Satcom deze zomer plot seling van de parallelmarkt verwijderd. Bij de beursintro ductie vorig voorjaar werd de aandeelhouders bijvoorbeeld nog een winst van 2,5 miljoen gulden in het vooruitzicht ge steld. Dit jaar bleek het ech ter te gaan om bijna 2 miljoen gulden verlies. Dividend werd niet uitgekeerd. De aan deelhouders begonnen zich te roeren. De gang van zaken bij het Waddinxveen bedrijf, dat een jaaromzet kende van bij na 25 miljoen gulden, was voor de Rabobank Gouda on verwacht aanleiding de kre- dietkraan dicht te draaien. Accountant Price Waterhouse trok vervolgens zijn goedkeu ring van het jaarverslag over 1993 terug. De relatie met de huisbanker, Rabobank Gou da, zou inmiddels zijn her steld, terwijl het jaarverslag weer zou zijn goedgekeurd. De financiële herstructure ring bij Satcom BV zou hier aan ten grondslag liggen, evenals de personeelsinkrim ping met 8 man naar 14 mede- WADDINXVEEN - De Ju liana van Stolberglaan is vrijdagmorgen tussen de Souburghlaan en de Kerk- weg-Oost een half uur door de politie en de ge meente afgezet nadat een gaslek werd geconsta teerd. 'Het lek ontstond toen een afzettingspaaltje in het trottoir werd geplaatst en er een gasleiding'werd ge raakt. Het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda heeft het lek gedicht waarna de weg weer is vrijgegeven. WADDINXVEEN - Na een korte vakantie is de senioren club van het Leger des Heils, die gehouden wordt in Het Nieuwe Trefpunt aan de Sta tionsstraat in Waddinxveen, weer van start gegaan. De club, waar alle mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder van harte welkom zijn, wordt iedere donderdagmiddag ge houden van 14.00 tot 16.00 uur. Op donderdag 8 september is er voor elk niveau een demon- stratieles waaraan men gra tis kan meedoen. Op deze avond is er ook gelegenheid om in te schrijven. De kosten zijn f197,50 voor 15 lessen. De nu 76-jarige SUIKER- WERKENFABRIEK SCHUTTELAAR BV aan de Kanaaldijk in Waddinxveen breidt volgend najaar de pro- duktiefaciliteiten uit. Dat kan omdat het bedrijf na een korte periode van onderhan delen per 1 augustus 1995 het naastgelegen pand van Van Stijn Triplex BV aan de Wil- helminakade 25 heeft ge kocht. Van Stijn Triplex BV wil elders een nieuw pand neerzetten. Met de uitbrei ding kan Schuttelaar vanuit de huidige lokatie alle be staande en nieuwe activitei ten efficient onder een dak brengen. Bovendien kan een nieuwe gietafdeling worden gerealiseerd. Twee jaar gele den nam het Waddinxveense bedrijf Arba BV (Jelly Foam Schuim) in Schiedam over, waarvoor aparte bedrijfs ruimte op het bedrijvenpark Coenecoop in gebruik werd genomen. Die ruimte is na de uitbreiding niet meer nodig. DRUKKERIJ VAN TIL BURG BV (reclame- en druk- werkadviseurs) op het bedrij venpark Coenecoop heeft het Rijn). GOUDA/WADDINX- VEEN - Waddinxveense horecabedrijven behoren in de komende maanden tot een groep van veertig ondernemingen uit deze bedrijfstak die door de Mi lieudienst Midden-Hol land en door de politie ex tra gecontroleerd zullen worden. De controles, die deel uit maken van een bijzonder project, richten zich op mi- lieubepalingen als die voor geluidoverlast, op slag, afvalverwijdering, stankoverlast en brand preventie. Bij overtredin gen krijgt de horeca-on- dernemer de gelegenheid een en ander in orde te maken. Met de bijzondere actie wil de Milieudienst Mid den-Holland en de politie inzicht krijgen in de huidi ge stand van zaken met betrekking tot de naleving van milieubepalingen voor horecabedrijven. De resultaten zullen worden gebruikt voor de opzet van een toezichtsplan. WADDINXVEEN - Bij druk kerij Van der Vlist aan de Ju lianastraat heeft de geboren en getogen Waddinxvener A.T.M. Koster (Brugweg) donderdag 18 augustus zijn zilveren dienstverband ge- drankje kunnen vierd. De 54-jarige Aad Kos- wor. ter> voor wje Zyn werk zjjn den met betrekking tot be- hobby is, begon bij de drukke- -i j j-i-j— rïj, V00ijaar 30-ja- rig bestaan vierde, als hand- zetter, maar zet nu op de com puter (DTP). Voor de mensen die voor ge boorte-, trouw-, jubileum- en rouwkaarten langskomen is hij een bekend en vertrouwd gezicht. Toekomstig directeur Izaak van der Vlist en zijn moeder zijn zeer te spreken over him gewaardeerde vak kundige medewerker. Aad kenstein. Er wordt in drie ni veaus les gegeven. Op don- wekelijkse kerkprogramma derdagavond 19.00 tot 20.00 van 9.00-12.00 uur een kerk dienst uit van de hervormde Immanuëlkerkgemeente aan de Prinses Beatrixlaam De dienst, die begint om half tien met als voorganger ds. A.A. van Houwelingen, wordt voorafgegaan door een ver haal voor de kinderen aange vuld met muziek. Na de kerk dienst wordt het programma voortgezet met een gevari eerd muzikaal programma. GOUDA - De Kamer .van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland houdt dinsdagavond 13 september van half zeven tot negen uur weer een export-import-in- stuif bij Liko Frisdranken BV aan de Europaweg in Bode graven. De Goudse Kamer organi seert enkele malen per jaar een export-import-instuif voor het bedrijfsleven in Mid den-Holland, telkens bij een ander bedrijf. De reden hier voor is, dit bedrijf beter te le ren kennen en de deelnemers inzicht te geven in de ver scheidenheid van de bedrij vigheid in deze regio. De achtergrond van de drie- maandelijkse export-import- instuif is ondernemers en im- port-export-medewerkers van verschillende bedrijven in informele sfeer met elkaar in contact te brengen. Tijdens een J gedachten uitgewisseld Als het aan de bewoners aan de Kuyperhoeve en in ’t Suy- De kleintjes werden bezig ge iende ligt worden op het houden met diverse spelletjes speelveldje de houten doel- constructies verwijderd en vervangen door speeltuig voor kleuters. Dat sj,i--- moet zodanig wor< WADDINXVEEN - Aan de bedrijf in metselwerken gevierd. (Foto: Archief - Fejagrafie Ton Bennemeer). Wingerd en de Nicolaas Beetslaan in Waddinxveen hebben onbekenden zes au to’s opengebroken. Opvallend is echter dat uit geen enkel voertuig iets vermist wordt. In de flamencolessen wordt kennis gemaakt met de diver se compasen (ritme basispa troon) en met castagnetten- techniek. De palmas (rit misch handgeklap) wordt ge- Waddinxvener Aad Koster is 25 jaar in dienst bij drukkerij Van der leerd, alsmede de zapateado Arnold C. Blonk aan de Noordstaring in Waddinxveen heeft het 20-jarig bestaan van zijn aannemings- paalde landen of produkten, zodat met van eikaars erva ring kan leren. Ook begin nende exporteurs zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Ditmaal is het hoofdthema ‘De ontwikkeling van een fa miliebedrijf en daarbij speci aal het toenemende belang van exportactiviteiten*. Spre kers zijn A.C.M. Menken, president-commissaris van o Menken-Landbouw Holding Koster, die eerst bij drukke- BV in Wassenaar, R. Guise, rj:~ O. 2 FziLi.,. algemeen directeur van Liko werkte voordat hij bij drukke- 1THT T-> 1 ••tt 1 rrr i ven en A.G.W. van der Steeg, hoofd internationale handel bij de Goudse Kamer. Volgens deze bewoners is het speelveldje aan de Kuyper hoeve veel te gering van om vang om er te kunnen voet ballen, zeker als er voluit ge speeld wordt. Een kwart van het veldje wordt in beslag ge nomen door kleuterspeelma- teriaal, een kwart is open en op het resterende gedeelte zijn twee houten doelcon- structies geplaatst door de gemeente. Deze doelen nodigen uit om te voetballen. Vooral de oudere jeugd, die vaak niet eens in de directe omgeving woont, komt hier op af, weten de om wonenden. Tussen het veldje en de openbare weg is er ver der geen enkele buffer in de niets, zodat de overlast in vol vorm van struiken, bomen of le omvang is blijven bestaan. ”Ook onze brief, officieel ge richt aan het college van B. en W., voorzien van 22 hand- A - - -1-L en een heeft geen enkele reactie opgele verd”, zeggen de protesteren de omwonenden, die zich niet serieus genomen voelen en het buitengewoon slecht zeg- Tot voor kort maakte Hans Barth, directeur van zijn ei gen bedrijf Bawa BV, deel uit van de directie van de Ver enigde Bouwbedrijven Van der Heijden BV te Woerden. ARNOLD C. BLONK heeft het vierde lustrum van zijn metselbedrijf, waarmee hij in 1974 als onderaannemer be gon, gevierd. Het stilstaan bij het 20-jarig bestaan ging ge paard met de officiële ope ning van het pand met kan toor en bedrijfsruimte van de aannemer in metselwerken aan de Noordstaring in Wad dinxveen. Reeds geruime tijd geleden is mevrouw E.S.G. SPAANS uit Gouda in dienst getreden van de woningbouwvereniging SSW aan de Mercuriusweg. Bij de Waddinxveense corpo ratie is ze werkzaam als ver- huurfunctionaris. Haar werkzaamheden zijn het aan bieden en afsluiten van huur overeenkomsten, het bijhou den van de huuradministra- z tie, het bewaken van de huur incasso, de administratie van woningmutaties, het behulp- zaarn^ zijn bij de aanvragen voor 'individuele huursubsi die en het verzorgen van di verse andere secretariele- en baliewerkzaamheden. Bij de woningbouwvereniging SSW in Waddinxveen zijn A. VAN DONK (administratie), A. v.d. REIJKEN-DE GRAAF (administratie), A. v.d. LEE DE (hoofd technische dienst) en M.H. VAN OORSCHOT (allrounder) twaalf en een half jaar in vaste dienst. Ze zijn door hun werkgeefster in het zonnetje gezet. ALCAPHARM BV te Wad dinxveen heeft een volmacht verleend aan A.K.F. van San ten te Rijswijk. De onderneming W. LOS TRANSPORT BV te Wad dinxveen is opgeheven. Op het geasfalteerd basketbalveld)e aan het Woubrechterf waar van de overlast (geluid van ballen, gedribbel, meeting-point) eerder in het nieuws kwam, heeft de gemeente de plaat met basket ’’tijdelijk weggehaald in verband met onderhoud”. (Foto: SjaakNoteboom) WADDINXVEEN - HANS P. BARTH (Mozartlaan) is com missaris geworden bij architectenbureau Stuurman Part ners BV (Brugweg). De oud-D66-fractievoorzitter, pas be- X.XX noemd met 11 tegen 8 stemmen tot onafhankelijk voorzitter DERLANd" BV^te 'Waddinx- van de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften veen is oud-bestuurder L. van in Waddinxveen, is landelijk voorzitter van het Algemeen Broese van Groenou te Wey- Verbond Bouw Bedrijf (AVBB) in Den Haag. bridge (Surrey, Engeland) be noemd tot commissaris. A. STARREVELD BEHEER BV te Westzaan met als vesti gingsplaats Waddinxveen heeft de omschrijving van het bedrijf gewijzigd in het be heer, exploitatie, financiën en administratie, zomede het verkrijgen en vervreemden van aandelen en andere roe rende en onroerende zaken, alsmede het beheer van ver mogen en vermogenswaar den, daaronder uitdrukkelijk begrepen stamrechten enzo voorts. Bij BDM MANAGEMENT BV te Den Haag met als als vestigingsplaats Waddinx veen is directeur B. Dil (Den Haag) uit functie getreden. BDM Management BV heeft als handelsnaam Cats Pet food Nederland. Directeur R.W.S. SOEWAN- DI van Ron Suwandi Sports BV te Waddinxveen is ver huisd naar Zoetermeer. AUTOPUNT COENECOOP WADDINXVEEN BV te Wad dinxveen heeft een volmacht verleend aan J.W.H. van Mid delkoop (Alphen aan den rijen in Gouda en Boskoop Frisdranken BV in Boderga- rij Van der Vlist kwam, is na 25 jaar nog steeds vol enthou siasme om zijn vakmanschap in de dagelijkse praktijk te ,5 LV.M Tuonw. wat»1110

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15