Dieven in de Jan en Ria Tol’s Kouwe Hoek straatnaam De Groenterie I Diefstallen uit GR Actie ‘Wij gaan weer naar school HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. s Concordia begint een nieuw seizoen Wet Voorzieningen Gehandicapten vijf maanden in werking doorzochte woning Bethelkerk CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 T) T) Muziekdag Zuidplas geslaagd evenement Weer tolken van Alpha op Plantarium Cursus ‘Omgaan met kinderen bij echtscheiding4 Klaverjassen in De Boog WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 september gaat het nieuwe seizoen weer van gepland. Er wordt al wel ge- start met klaverjassen in het werkt aan het vooijaarscon- buurtcentrum De Boog (C. eert dat al in februari of Huygenslaan). Het klaverjas sen begint om acht uur en de entreeprijs is drie gulden. Uniek vrouwen project OOM is een succes w~ Pagina 19 de leeftijd van 31, 30 en 28 zo ver bui- Beijerincklaan heet. ;r l s F 4 1 wijkje Broekhuizen, het Gou- we-aquaduct en de bedrijvig heid tussen de kanaaldijk- Noordringdijk en de Wilhel- minakade. maart van het volgend jaar zal worden gegeven. harmonie-orkest op Concordia e- it HYPOTHEEKCENTRUM A! Veranderingen bij de Streekarchiefdienst GOUDA - In verband met de j van het gedeelte van het ar- tussen ouders over belangrij ke opvoedingszaken toch nog mogelijk. De cursus is bedoeld voor mensen die er zo goed moge- voor willen zorgen dat hun kinderen niet in de knel komen tijdens of na de schei ding. De groep is voor vaders en moeders, ongeacht aan wie 1" .1J Ex-partners worden niet in dezelfde groep geplaatst. Ui gegeven. :h BOSKOOP/WADDINXVEEN - De organisatie van de inter nationale vakbeurs Plantari um ’94, die vorige week voor de vakhandel en particulie ren werd gehouden in het nieuwe 1~' op het ITC-terrein in Bos- koop-Hazerswoude, heeft Al pha Vertaalbureau en Taal onderricht opnieuw ingescha keld voor het verzorgen van - Alpha Vertaalbureau en Taal- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Sinds dit voorjaar gelden er andere regels voor het vergoeden van rolstoelen en wonin- Jan en Ria Tol voor hun groente- en fruitzaak "De Groenterie in het winkelcentrum "de Sniep aan de leplaan. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense college van Bur gemeester en Wethouders heeft laten weten dat aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld het stukje Zuide lijke Dwarsweg tussen de Zuidkade-Wilhelminakade ten (WVG) krijgen de gemeenten van het rijk een budget kan tot dinsdagmiddag 16.30 dat ze naar eigen inzicht kunnen besteden. Onder de nieuwe wet komen voortaan ook 65-plussers met een handicap voor een ver goeding in aanmerking. De beschikbare hoeveelheid geld blijft echter hetzelfde. Dit betekent dat de spoeling dun ner wordt in de vorm van be zuinigingen en eigen bijdra gen. Het slagwerkensemble van Concordia repeteert onder leiding van Jan Alblas. Deze groep bestaat ongeveer vier jaar in de huidige vorm. Het ensemble speelt voornamelijk luistermuziek. Dit loopt uit een van Latijnsamerikaanse, Afrikaanse en klassieke mu ziek tot zeer moderne mu ziek. Ieder lid van de slagwerk- groep speelt een eigen partij, maar per muziekstuk wordt er vaak van slaginstrument gewisseld. Op die manier be staat er voor de leden de mo de tolk-vertalers, waarvan 65 tot de vaste kern behoren. In Europa heeft Alpha een uit gebreid netwerk van 400 tol ken-vertalers. ‘Om vertalingen te kunnen uitvoeren in andere taalcom binaties is dit van groot be lang en door de moderne mid delen zoals modemverbindin gen geen enkel probleem', al- woningbouwvereniging dus Suzanne Kampen. Met name tijdens de work shops die werden gehouden lijk onder het thema ’Meer dan kwaliteit alleen’ werden de hoop buitenlandse deelnemers bij gestaan door de door Alpha vertaalsters. Tevens bestond de mogelijkheid de tolken- vertalers in te schakelen tij- teraard kan elke ouder alléén dens de vakbeursdagen. meedoen. strumenten te leren spelen. De slaginstrumenten die de muzikanten gebruiken zijn onder andere een xylofoon, klokkenspel, pauken, drum stel, vele soorten trommen, bongo’s, conga’s, een gong, buisklokken, templeblocks en diverse andere kleine effect- instrumenten. Het kan voor komen dat een bepaald mu ziekwerk door één of drie slagwerkers gespeeld wordt, maar uiteraard ook door alle slagwerkers. Het slagwerkensemble be deel van de Zuidelijke Dwars weg in ‘Kouwe Hoek', zal ook de Zuidelijke Dwarsweg tus sen de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn en het kruispunt met de Kanaaldijk Qe doelstelling was om werk zoekende jonge vrouwen met behulp van een voorschakel- De nieuwe wet wordt in fasen ingevoerd. Nieuwe aanvra gers hebben er al vanaf 1 april 1994 mee te maken. Voor mensen met een oude rege ling geldt echter een over gangsperiode. Voorlopig blij ven bestaande afspraken nog van kracht. Als men bijvoorbeeld een rol stoel van de bedrijfsvereni ging huurt, dan blijft dit zo tot aan de datum waarop de overeenkomst afloopt. Uiter aard zullen deze mensen door de betreffende instanties per soonlijk over de komende ver anderingen worden geïnfor meerd. Minder loketten De nieuwe Wet Voorzienin gen Gehandicapten vervangt een aantal oude regelingen. Voorheen moesten gehandi capten voor verschillende voorzieningen bij even zoveel verschillende instanties aan kloppen. Dit is nu een stuk eenvoudi ger geworden. Voor de meest gangbare voorzieningen zoals rolstoelen, woningaanpassin gen, aangepaste auto’s en taxi-vervoer hoeft men voort aan nog maar langs één loket: de gemeente. De gemeente Waddinxveen heeft deze taak weer gedele geerd aan De Vierstroom (maatschappelijke dienstver lening en kruiswerk) in Gou da. Aan de Prins Bemhard- laan is daartoe een meldpunt zorgverlening gestart. Daar kan men niet alleen te recht voor de Wet Voorzienin gen Gehandicapten, maar ook voor andere zorgvoorzie- WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense muziekvereni ging Concordia is dinsdagavond 23 augustus het nieuwe seizoen gestart. De repetitieavond van het slagwerkensem ble beet het spits af. Donderdagavond 25 augustus begin nen de repetities van het harmonieorkest. worden eenvoudige, bekende muziekwerken gespeeld. Na één a twee jaar stromen de leerlingen door naar het har monie-orkest. Het leerlingenorkest, even eens onder leiding van Gerrit de Knegt, repeteert op de vrij dagavond van 19.00 tot 20.00 uur in het clubgebouw De Ho ge Noot. Er worden zowel door het slagwerkensemble als door het harmonie-orkest geen marsoptredens op straat meer richt zich voornamelijk op de binnenconcerten en eventu eel op buitenconcerten bij bij voorbeeld een winkelcen trum. Op die manier probeert Con cordia naar buiten toe te tre den, en dat is het afgelopen seizoen aardig gelukt. Voor het begin van dit seizoen staan er nog geen optredens uur plaatsvinden. Tijdens de avondopenstelling worden geen stukken meer uit de de pots gehaald. GOUDA - In principe wordt de cursus ‘Omgaan met kin deren bij echtscheiding' ieder voor- en najaar gegeven door de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg Midden-Hol- land (Riagg), tel. 01820-16422. De komende najaarscursus, waaraan geen kosten zijn verbonden, start op maandag 26 september van 19.45-22.15 uur in het Riagg-gebouw aan de Ronsseweg 225 in Gouda. Vrijdag 19 december is de laatste cursusdag. ‘Als ouders gaan scheiden is dat ook voor de kinderen een ingrijpend gebeuren. Wie gaat scheiden zit midden in de emotionele en praktische problemen. In deze verwar rende situatie moet veel gere- PÏantariumgebouw geld en bepraat worden', al- rC-terrein in Bos- dus psycholoog Koert Velders en pedagoog-preventiewer- ker Bep Elsas. ‘Soms merken ouders dat hun. kinderen zich anders gaan gedragen. Ze zijn opeens las tiger of juist heel stil en geslo- en de Kanaaldijk een andere naam te geven. De naam zal worden gewij zigd in ’Kouwe Hoek’ naar de in de volksmond reeds sinds jaar en dag gebruikte aandui ding van dit gebied. Die aan duiding, welke tot voor kort ook was terug te vinden in de naam van het garagebedrijf van Joop Baas jr., slaat op de wat verlaten plek ten de bebouwde kom. Overigens is daarvan niet zo zeer meer sprake gezien de komst van de bedijvenparken Coenecoop I en II, het woon- WADDINXVEEN/MIJNSHEERENLAND - Vorige week dinsdagmiddag 16 augustus is in Mijnsheerenland (Hoek- sche Waard) het provinciale startsein gegeven voor de cam pagne Wij gaan weer naar school’, waarop ook in Waddinx veen met spandoeken zal worden ingehaakt. De Zuidhollandse startmani- festatie werd georganiseerd door Veilig Verkeer Neder land (WN), het Provinciaal Orgaan voor de Verkeersvei ligheid in Zuid-Holland (POV), de samenwerkende Hoeksche Waardse-gemeen- ten, de Schoolbegeleidings dienst Zuid-Holland Zuid en de Politie Zuid-Holland Zuid. De nieuwe voorlichtingscam pagne is een onderdeel van een landelijke aanpak om de verkeersonveiligheid op schoolroutes en in de school- omgeving te verbeteren. Bo vendien blijkt er sprake te zijn van een groter aantal verkeersongevallen met kin deren aan het begin van een nieuw schooljaar. Voor de vijfde achtereenvol gende keer organiseert het POV de landelijke WN-cam- pagne Wij gaa weer naar school. Ook nu weer zullen Zuidhollandse gemeenten, politie, scholen, ouders en WN-afdelingen samenwer ken. Het gemotoriseerde verkeer wordt door middel van span doeken, posters, folders, stic kers, radio- en tv-spots geat tendeerd op de aanwezigheid niets ontvreemd. Aan de Staringlaan werden in de nacht van zaterdag op zondag de zeilen van een op legger opengesneden. Het waarom is niet duidelijk. Het ver nielzucht, aldus de politie WADDINXVEEN - Jan Tol jr. 1 (40) heeft de groente- en fruit zaak in de winkelgalerij ”de Sniep” (leplaan) overgeno men van Jan Tol sr. (61). Na een kwart eeuw vond de va der de tijd gekomen zijn be- drijf aan zijn zoon, die al een actief leven in de groente en de sport achter de rug heeft, over te dragen. Jan Tol jr. (Sweèlinckhof) ziet de nieuwe uitdaging wel zitten, want volgens hem is ”de Sniep” een gezellige Waddinxveense woonwijk waar je heerlijk boodschappen kunt doen. Sa men met zijn vrouw Ria van Tol-Dijkhuis (38) beschikken ze over voldoende ideeën hun groente- en fruitzaak ”De 1 Groenterie” nieuw leven in te WADDINXVEEN - Er is ingebroken in een woning aan de Busken Huëtlaan (Vondelwijk). Het gehele huis werd door zocht. Ontvreemd werden de tv, audio-apparatuur, stofzui ger en kleding. ’s Nachts werd ingebroken in een woning aan de Koekkoek- dreef. Men kwam binnen door het forceren van een raam aan de voorzijde. Omdat de hond aansloeg werden de be woners wakker, waarop de in dringer verdween. Aan de Zuidplaslaan werd op dezelf de manier binnengedrongen in een andere woning. Tussen 12.00 en 13.00 uur werd ingebroken in een wo ning aan het Noordeinde. Men drong de woning binnen via een slaapkamerraam. De gehele woning werd overhoop gehaald en een tasje met sie raden werd meegenomen. Dit tasje werd even later op de Wagnerlaan teruggevonden, ’s Nachts werden bij een be drijf op het bedrijvenpark Coenecoop vier roestvrijsta len platen gestolen. De platen hadden een afmeting van HO x 30 cm en 60 x 30 cm. In de nachtelijke uren is er ingebroken in een woning aan het Noordeinde. Men kwam aan de achterzijde bin nen door een raam te force ren. De woning werd door zocht waarbij sieraden en geld werden buit gemaakt. ’s Avonds werd aan de Bus ken Huëtlaan een blauwe Al fa Romeo 33 met kenteken NJ-73-HV ontvreemd. WADDINXVEEN - De eerste muziekdag, die de Stichting Wijkwerk De Zuidplas zater dag bij wijkgebouw Het Zuid- honk (Zuidplaslaan) heeft ge houden, is bijzonder ge- slaagd. Dat vonden de tien tallen deelnemers aan de playbackshow, de karaoke en de dansdemonstratie. De jury van de playbackshow stond voor een moeilijke be slissing. Alle playbackers hadden een geweldig optre den gegeven. Uiteindelijk won Alies Thomas de compe titie. Zij had het lied ’Ome Jan’ van Willeke Alberti ge zongen en daarmee veel be wondering opgewekt bij de ju ryleden Piet de Niet (voorzit ter), Hanny Swart en Willy Kloet. Veel aanwezigen toonden tij dens de karaoke hun zangtal- tenten. Na een aarzelend be gin trok ook dit evenement de nodige belangstelling en stond menigeen te popelen om mee te do«.i. Ook de coun try en western-dansdemon- stratie bracht de toeschou wers in beweging. Edwin Ruyer verzorgde enke le als een klok klinkende op tredens en speelde fantas tisch in op het enthousiasme van de aanwezigen. Het en thousiasme kan worden uit gelegd als een groot compli ment voor de organisatie. 10 ouders in groepsvorm wor den geopende bedrijf, dat pro- den besproken hoe de schei- fessionele vertalingen, tolk- J'~J diensten en taalcursussen, zoals Nederlands voor bui tenlandse werknemers, biedt. Haar netwerk bestaat in Ne- leden. Nieuwe leerlingen en leden zijn zeer welkom bij het slagwerkensemble. Wie be- ’gast’ te ontvangen; is overleg langstelling heeft kan altijd - 1 --f- tijdens de repetitie komen luisteren. De repetities worden gehou den op dinsdagavond van 20.30 tot 22.15 uur in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Frisoweg in Wad dinxveen. Leerlingen krijgen les op dezelfde avond van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdagavond 25 augus tus houdt het harmonie-or kest, onder leiding van de Waddinxvener Gerrit de Knegt, weer de eerste repeti tieavond van het nieuwe sei zoen. Het orkest bestaat uit diverse soorten blaasinstrumenten, waaronder de houtblazers (klarinetten, dwarsfluiten, hobo, es-klarinet, alt-, tenor en baritonsaxen) en de koper blazers (trompetten-comet- ten, hoorns, baritons, trombo nes, bassen en slagwerkers). De muziekwerken die het harmonie-orkest speelt lopen uiteen van klassiek tot mo dem en van musicals tot pop muziek. Het harmonie-orkest repeteert op de donderdag avond van 19.45 tot 21.30 uur in het clubgebouw De Hoge Noot. Leerlingen van de harmonie kunnen les krijgen op het blaasinstrument wat ze zelf kunnen kiezen. De muziek lessen bestaan uit het leren lezen van het notenschrift en het spelen van deze noten op het instrument. Dit gaat over op het spelen van eenvoudige etudes en muziekwerkjes en toonlad ders. Daarnaast krijgen de leerlingen ook algemene in formatie over muziekleer. Na ongeveer twee jaar kunnen de leerlingen meespelen in het leerlingenorkest. Het doel van het leerlingenor kest is dat de leerlingen leren spelen in orkestverband. Er worden veranderd in Zuidelij ke Rondweg, zoals de nieuwe weg tussen de spoorlijn en de traject tot het instroomni- veau van de primaire oplei ding leerlingwezen te bren gen. Diverse werkgevers in de regio Zuidoost-Brabant hebben intentieverklaringen afgegeven waarin zij aanga ven een meisje als leerling aan te willen nemen. Voor de participanten in het project - de Stichting OOM, de Arbeidsvoorziening Zuid oost-Brabant, het Adviesbu reau Vrouw en Techniek, Centrum Vakopleiding, Cen trum Vakopleinding Tech niek, RIVB, SOM en Vrouw en Werk - betekent dit een ge slaagde samenwerking. De beroepen in de metaal zijn zeer divers van aard. Na deze voorbereidende cursus kun nen de deelnemers de primai re opleiding metaalbewer king gaan volgen en een spe cifieke richting in de metaal bewerking kiezen. Hieraan gekoppeld is een arbeidscon tract bij een van de bedrijven die zijn aangesloten bij de Stichting OOM. Vrouwen die interesse heb ben in een beroep als metaal bewerker kunnen meer infor matie krijgen bij de Stichting OOM in Waddinxveen, tele foon 01828-21500. op, bespreekt het nodige met de gehandicapte of zijn of haar verzorger(s), werkt een plan uit, vraagt offertes aan, dient de subsidieaanvraag is, verstrekt na verkregen subsi- diebeschikking de opdrach ten, oefent toezicht uit op de uitvoering, betaalt de nota’s, verzorgt de gereedmelding en vraagt de subsidie aan. De neemt ook de voorfinancie ring voor haar rekenibng, in dien zij de gehele aanvraag verzorgt. Zo kan de woning bouwvereniging een werk uit handen nemen. In dien de gehandicapte of zijn beschikbaar gestelde tolken- de kinderen zijn toegewezen, of haar verzorger(s) dit alles zelf zou moeten afhandelen, komen er vele vaak onbeken de zaken op hem of haar af. het oversteken het rode licht waarna hij werd geschept door een personenauto be stuurd door een 23-jarige man uit Rijswijk. ’s Nachts omstreeks drie uur vond een eenzijdig ongeval plaats op het Noordeinde. Een 23-jarige automobilist uit Boskoop verloor bij het ontwijken van een kat de macht over zijn voertuig en sloeg vervolgens over de kop. Hij en zijn drie medepassa giers liepen slechts wat schrammen en bulten op. Bij onderzoek door de politie bleek de bestuurder teveel te hebben gedronken. ’s Morgens omstreeks 7.10 uur vond op rijksweg A12 richting Utrecht ter hoogte van Gouda een aanrijding plaats waarbij een 41-jarige bestuurder van een personen auto bij om het leven kwam. De automobilist botste om on verklaarbare reden tegen de achterzijde van een vrachtau to waarna hij tegen de vang rail botste. Bij aankomst in het ziekenhuis te Woerden, bleek de man te zijn overle den. ’s Avonds laat, omstreeks 23.30 uur, gebeurde een aan rijding op de kruising Apollo- laan-Kanaaldijk waarbij twee personenauto’s waren betrokken. Een 22-jarige be stuurder uit Gouda kwam vanaf de Apollolaan en ging linksaf richting Gouda. Een 26-jarige bestuurster uit Gouda reed over de Kanaal dijk richting Gouda. Eén van de bestuursters moet het rode licht hebben genegeerd. (tel. 01828-32288) en wordt geleid door de Waddinxveen se oprichtster Suzanne Kam- pen-Hvratin. Tijdens een workshop in Bos koop ging zij in op haar in 1992 op Coenecoop door bur- merbijeenkomsten) zal met 8- bespreken. Niet alleen omdat gemeester C.M. van der Lin- men daar toestemming voor nodig heeft, maar ook omdat de woningbouwvereniging kan helpen bij de verdere af handeling van een aanvraag. De woningbouwvereniging ningên^ Het^telefooMummer neemt de situatie ter plaatse derland uit 150 gekwalificeer- is 01828-10401, bereikbaar ’s u-~"J;- ochtends van 10.30 tot 12.30 uur. Alleen voor vervoersvoorzie ningen van en naar het werk moet men nog bij de bedrijfs vereniging zijn. En voor me dische en andere voorzienin gen zoals diëten zijn nu de zorgverzekeraars verant woordelijk. Aanrijdingen Er heeft een aanrijding plaats gevonden op de split sing Kanaaldijk-Sniepweg. Een 21-jarige bromfietser uit Waddinxveen negeerde bij ding, juist voor de kinderen, /zo goed mogelijk kan verlo pen. Aan de orde komen de onderwerpen: bij wie gaan de kinderen wonen; bezoekrege ling; Iioe leert een kind weer een relatie op te bouwen met elk van de ouders apart; hoe kunnen ouders vermijden het kind blijven in hun conflicten staat op dit moment uit zeven te betrekken; wat betekent het om alleen op te voeden; hoe is het om een kind als WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag omstreeks kwart voor zes was een 20-jarige inwoonster van Waddinx veen een ander behulpzaam bij het starten van een auto met startkabels op de parkeerplaats achter de Passage bij de ingang met de Juliana van Stolberglaan. Terwijl zij daar - gadegeslagen door andere mensen - mee bezig was, werd haar tas uit de auto gestolen. De politie verzoekt getuigen van het een en ander zich te melden. In de hervormde Bethelkerk jaar. Zij bekenden de inbraak aan de Bilderdijklaan werd te hebben gepleegd- Er werd ingebroken in de nacht van donderdag op vrijdag. De in breker werd bij zijn daad ge stoord waardoor waarschijn lijk niets wordt vermist. Er is wel sprake van braakschade. In de nacht van zaterdag op lijkt vooralsnog op pure zondag werd ingebroken in ~‘‘1 11 een woning aan de Stations straat. De bewoners werden daar wakker van en belden de politie. In de directe omge ving werden drie personen, twee vrouwen en een man uit Rotterdam aangehouden in ingebruikneming - - nieuwe chiefgebouw zal de studiezaal van de Streekarchiefdienst Midden-Holland, waarbij k Waddinxveen is aangesloten, deze gehele week gesloten zijn. Vanaf dinsdag 6 septem ber is de studiezaal weer ge opend op het nieuwe bezoek adres Groeneweg 30 in Gou da. Voor de avondopenstelling gaat de regel gelden dat alle stukken die zich in de depots bevinden van tevoren (telefo nisch) moeten worden gere- gaanpassingen. Volgens de Wet Voorzieningen Gehandicap- serveerd. Deze reservering De naam van de Zuidelijke Dwarsweg tussen de Zuidkade en Kanaaldijk zal worden gewijzigd'in ‘Kou we Hoek'. Op de foto sluit de ‘Kouwe Hoek' aan op de Kanaaldijk. In het verlengde daarvan zal de Zui delijke Dwarsweg worden veranderd in Zuidelijke Rondweg. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 24 augustus) is in Eindhoven het opleidingspro ject ’Meiden in de Metaal’ feestelijk afgesloten. Deze op leiding, waarvoor de Stich ting Opleidings- en Ontwik kelingsfonds voor het Metaal- bewerkingsbedrijf (OOM) in Waddinxveen mede verant woordelijk is, is speciaal op gezet voor vrouwen tussen de 16 en 25 jaar. Negen cursisten hebben van af oktober de opleiding voor een beroep in de metaal ge volgd. Bij de certificaat-uit- reiking in het Eindhovense Centrum Vakopleiding Tech niek heeft mevrouw M.J.H. den Ouden, voorzitter van de Emancipatieraad, de aanwe zigen toegesproken. Het project is een gezamen lijk initiatief van Stichting Opleidings- en Ontwikke lingsfonds voor het Metaalbe- werkingsbedrijf (OOM) in Waddinxveen (Zuidkade) en de Arbeidsvoorziening Zuid oost-Brabant. De overheid voert al enige tijd campagnes om ook meisjes te Behalve de omzetting van een bewegen een technisch be roep “e kiezen. De Stichting OOM en de Arbeidsvoorzie ning Zuidoost-Brabant heb ben hiervoor regionale initia tief genomen. blazen. ’’Dagelijks hebben we veilingverse groenten en fruit”, vertelt Jan Tol jr. Woningaanpassing Voor wat betreft het aanvra gen van woningaanpassingen tolkdiensten en vertalingen, verandert er niet zo heel veel, - Dit viel ook bij de voormalige onderricht is gevestigd op het ten en het gaat op school niet regeling al grotendeels onder bedrijvenpark Coenecoop goed. Sommige kinderen ge bet beheer van de gemeente. (tel. 01828-32288) en wordt ven ogenschijnlijk geen pro- Alleen de hoogte van de ver- geleid door de Waddinxveen- blemen terwijl de ouders het gelijkheid op diverse slagin- goeding kan dus veranderen. se oprichtster Suzanne Kam- gevoel hebben dat er iets niet Indien men zijn of haar wo- pen-Hvratin. klopt', ning wil aanpassen, is het Tijdens een workshop in Bos- De 12 wekelijkse bijeenkom- verstandig om dit eerst met koop ging zij in op haar in sten (bij het Riagg en huiska- de woningbouwvereniging te van scholieren. Leerlingen in het basis- en voortgezet on derwijs kunnen gebruik ma ken van speciaal ontwikkelde lesbrieven en de politie houdt extra toezicht op schoolrou tes. Schoolgaande jeugd vormt het gehele jaar door een kwetsbare groep in het ver keer. Tussen 1991 en 1994 zijn in Zuid-Holland 7.524 jonge ren tot 18 jaar betrokken bij een ongeval. Daarvan zijn er 56 overleden en 1.325 moes ten worden opgenomen in het ziekenhuis. Onbekendheid met de school route - of het weer opnieuw daaraan moeten wennen - en gecombineerd met risicoverh- ogende factoren als geringe verkeerservaring, jeugdige overmoed en het fietsen in groepen zorgen voor een hoge ongevalsbetrokkenheid bij scholieren. De campagne ‘Wij gaan weer naar school1 is onderdeel van een structurele aanpak. De bevordering van verkeers- educatie in het onderwijs ziet het POV als middel om tot een structurele verbetering van het verkeersgedrag te ko men. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 O s 4- 7/0 X t. 1. WADDINXVEEN 0/

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19