Tentweek Hervormde Informatie-avond nieuwe gastouders Waddinxveen royaal op bedrijvenbeurs Gemeente gevarieerd Winter '94 Dufs mode I» BS Hans Barth: Project groeit door Europese bouw levert bijdrage beter milieu Bewoners commissie in de Wingerdflat Expositie in raadzaal Berichten uit het Gouwedorp op vakantieadres Waddinxveen drong eventjes door tot de landelijke media WADDINXVEEN - Wie een paar weken in het buitenland met vakantie is geweest en via Radio Nederland Wereldom roep en Nederlandse kranten geprobeerd heeft zich een beetje op de hoogte te houden van de gang van zaken in het Gouwedorp, heeft maar een paar keer gemerkt dat Wad dinxveen en de Goudse regio tot de landelijke nieuwsselec- tie wisten door te dringen. Gratis advies voor ondernemers Fiets gestolen en gevonden Zwemmen open water blijft gevaarlijk Neel van Oosten Open huis in de Goudse Schouwburg Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 1 r der Linden op de Coenecoop-stand van de gemeente Waddinx- Zwemwater activiteiten georganiseerd. In in Waddinxveen (bedrijven- langs en vertelde of zijn zoe- r i i een met een eigen program ma i te zien was. Tijdens de open dag kunnen voor dit jaar was ‘Kijk nou eens!‘ Vanuit dit onderwerp Donderdag kwam Hermano op bezoek, een clown die ook goochelen kon. Hij bracht ’s morgens een programma in de tent aan de Wingerd en ’s elkaar. Het uurtarief wordt door de vraagouder recht streeks aan de gastouder be taald. Van Ginkel-manager Ad - genformeerd over de gebeur tenissen door zijn hostess in Santa Domingo, verklaarde in De Telegraaf: ”Dit is nog nooit eerder gebeurd en ik ben zeer geschokt”. de motorboot "Stranger III” met aan boord haar hier va kantievierende oom Stef (55) en tante Niek Peeze uit Am sterdam. Ze moesten snel worden gevonden omdat hun 'je dochter en Ada’s nichtje Anna-Corina Peeze uit Amsterdam in Amerika presenteert in februari vol gend jaar haar versie van Porgy Bess. Al deze groe pen en artiesten zullen onge- park Coenecoop) van het dure goedje is ontdaan. Het koper doet op dit moment zo’n drie gulden per kilo. Voor heel mooi koper wordt een kwartje meer betaald. kleine 70 openbare Zuidhol- landse wateren te gaan zwemmen. Dat advies gold niet voor zwembaden met chloórwater en voor de zee. dinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert weer in restaurant Bibelot aan de Li- maweg in Waddinxveen. Ton en C in het restaurant en in de partyruimte aquarellen en etsen van haar opgehangen. tiesten en groepen die in het geworden'. Om het bezoek aan het groots 'joen ex tra aantrekkelijk te maken heel poosje duren voordat de eerste avondwinkel in Wad dinxveen (waar er gezien het waren de belangrijkste oorza ken van een plotseling belab berde en onbetrouwbare kwa liteit van het zoete oppervlak tewater. De warmte is hier aan een behoorlijk handje meegeholpen. Vandaar dat ie- Ad van Maaren Waddinxvener Ad van Maar en (Peuleyen), de kersverse directeur van de touroperator Motorboot Op een grote foto in het Alge meen Dagblad zocht de Rot terdamse ex-schippersvrouw Ada Kelder (35)'tijdens een vierdaagse speurtocht ook vakantie in de Dominicaanse langs de oevers van de Gouwe de activiteiten georganiseerd Haag zoals koffie-ochtenden voor gastouders en thema-avon- den. Het doel van de aspirant-gas- Lezersreactie In de brievenrubriek van De Telegraaf kwamen we op va kantie ook de mening van de Waddinxvener R. Teeuwe te gen. Hij wond zich er over op dat een man voor de rechter moet komen omdat hij een autokraker overmeesterde. De Waddinxvener stelde dat daardoor steeds minder men sen vertrouwen in ons rechts systeem hebben en vroeg zich af hoe het mogelijk is dat het Nederlandse volk nog relatief netjes "volgens de wet” leeft en handelt. ”Maar wie kan en wil er actie ondernemen? Het lijkt erop of we een rechterlij- ke macht hebben die slechts regeltjes volgt en zelf niet na denkt. Men is nog in staat de ze regels ten gunste van de daders uit te leggen. Wat dat aangaat is Nederland volgens mij het perfecte land om "rechtsprekende computers” uit te testen; computers zijn perfect in het volgen van re gels. Dat ze nauwelijks kun nen nadenken is in Neder land geen enkel nadeel. Het is ongelooflijk en een grof schandaal dat zoiets kan ge beuren. Een cursus gezond verstand lijkt voor de verant woordelijke ambtenaren geen overbodige luxe. Wie kan wat aan ons softe en haperende rechtssysteem doen?” Treinverkeer Een ochtend lang blijkt er geen treinverkeer mogelijk te zijn geweest tussen Gouda en Waddinxveen. De treinreizi gers werden in snikhete auto bussen van en naar het NS- station Waddinxveen gehaald en gebracht. De oorzaak hier van was een brutale koper- diefstal bij het NS-spoorweg- knooppunt Moordrecht in de buurt van ’t Weegje, waar de treinen naar Rotterdam, Den j en Alphen aan den Rijn, zich splitsen. Vanuit Gouda reden zelfs een dag lang geen treinen meer, om- dat de dieven vier vitale en touderavond van maandag- kostbare koperkabels van in avond 29 augustus is tweele dig. In de eerste plaats goede een kaartje in het Algemeen Dagblad bleek Waddinxveen het centrum van het NS-pro- zijn of te wordem De coördi- bleemgebied tussen Woerden, natoren en een ervaren gas- touder laten alle aspecten rondom gastouderopvang aan bod komen. In de tweede plaats kunnen aspirant-gastouders na deze Hennepplanten Uit Moerkapelle kwam het bericht dat onbekenden een groot aantal jonge hennep planten hadden gestolen uit een kleine goed verborgen kwekerij, die enkele uren door de politie was ontdekt. De politie vond de kwekerij bij toeval in vier, ruimtes van een loods met pallets en bouwmaterialen aan de Zuid- plasstraat na een klacht over waterlekkage. De 2.000 voor het merendeel jonge hennep planten van goede kwaliteit waren verborgen achter een hoeveelheid bouwmaterialen. Korte tijd na de vondst werd de huurder van de loods van handelsondememing Pallux, een 50-jarige Hagenaar, aan gehouden. De volgende mor gen bleek ruim de helft van de nederwiet plotseling ver dwenen te zijn. Maar een ge stolen compressor van 40.000 gulden stond er nog. Plassen in Reeuwijk, de Rot- temeren-Zevenhuizerplas in Zevenhuizen en de Noord-Aa in Zoetermeer te vallen. Er was sprake van - mede door wijziging dat vanaf 1 septem- menselijke uitwerpselen - 1J_11 11 XT_J1 .11_ J ook ’s zwemwater, dat kon leiden tot oog- en ooronstekingen, huidirritaties, buikklachten en koorts. Veel schadelijke Het zal overigens nog wel een blauwalgen (blauw en groen van kleur) en een explosie van de E-coli (riool)bacterie aantal inwoners maximaal twee mogen komen) zal zijn gesignaleerd. Een enkele winkel tot half zeven open houden is hier al een hele toer. Het assortiment van pompstations biedt voorals- dereen werd afgeraden in de nog een beperkte uitkomst. Gouda, Rotterdam, Den Haag en Alphen aan den Rijn. In aanvulling op de opmerkelij ke kabelroof weet een Goudse schroothandelaar in de Volks- okrant te melden dat onlangs avond de°afweging maken of ook een transformatorhuisje zij via het Gastouderproject Waddinxveen gastouder wil len worden. Vanzelfsprekend is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Om misverstanden te voorko men: gastouders werken zelf standig en zijn niet in dienst van het Gastouderproject. Er is wel contact met de vaste co ordinator. Het Gastouderpro ject is op werkdagen bereik baar van 9.00 tot 11.00 uur. Overige tijden worden ver meld op het antwoordappa raat. zullen enkele bedrijfspresen taties worden gegeven. VA- RA’s tv-presentatrice Astrid Joosten voert gesprekken met ondernemers die zich hebben onderscheiden door een succesvolle aanpak van een bepaald probleem, waar bij managementinformatie en kennisoverdracht centraal staan. R.P. Brouwer van het public relations- en marketingad viesbureau Brouwer Part ners, dat de coördinatie van de bedrijvenshows heeft, zegt: ‘Deze activiteiten zor gen voor extra sfeer en ma ken het totaal aantrekkelij ker, maar voorop staat toch het nuttigheids-aspect. Door de behandelde cases komen andere ondernemers weer op ideeën. Bovendien kunnen de bezoekers meepraten. Zo le ren wij van elkaar*. Onderwerpen die tijdens deze bedrijvenshows in het thema- paviljoen aan de orde komen zijn bijvoorbeeld personeels beleid, innovatie, financiële administratie, kwaliteitsbe waking, milieuzaken, public relations of direct marketing. Een panel van deskunigen zal een mening geven over het onderwerp, maar ook be zoekers wordt uitgenodigd Geen spoorzoekers Dat Waddinxveners in het buitenland geen spoorzoe kers zijn is gebleken uit de dagelijkse oproepen van de ANWB-Alarmcentrale in Den Haag. Onder de landgenoten die telkens dringend werd verzocht zich in verband met een droeve gebeurtenis thuis te melden bevonden zich voor zover bekend gelukkig geen plaatsgenoten. In zijn nieuwe functie als di recteur van het Europees Bu reau van het United Nations Environment Programme (UNEP) in het Zwitserse Ge nève, kan Hans Alders hier een bijdrage aan leveren. Bovendien heeft de ex-minis ter van VROM in zijn ambts periode intensieve bemoei enis gehad met en belangstel ling getoond voor het terrein van bouwen en milieu. Wad dinxvener Hans Barth sprak de hoop uit dat Hans Alders zijn ervaring met deze sector ook in zijn nieuwe functie zal benutten. De FIEC, de Fédération de l’Industrie Européenne de la Construction, vertegenwoor digt 27 nationale federaties van de uitvoerende bouw uit 21 Europese landen en is lid van de wereldconfederatie van aannemersorganisaties CICA. De FIEC-Milieube- leidsverklaring is opgesteld door de FIEC-werkgroep Mi lieu onder het voorzitter schap van Hans Barth. l was er een volleybaltoumooi. Donder dag werd de jeugd getrak teerd op een grandioos motor- spektakel met medewerking worden nog van de Waddinxveense rijin structeur Henk van Erk. Vrijdagavond was er nog een 11 J J J. 1, hoofdprijs een radio-cassette- recorder. sloot het programma af met een spectaculaire survival, met tussendoor een barbecue. WADDINXVEEN - Maandagavond 29 augustus houdt de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken, dat inmiddels 90 gastouders telt, zoals aangekondigd haar knooppunt Moordrecht in tweemaandelijkse informatieavond voor aspirant-gastou ders. Deze avond wordt gehouden in het kantoor van het Gas touderproject in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- uur. Belangstellenden wordt verzocht zich tevoren aan te melden op telefoonnummer 01828-19591. In Waddinxveen is de gastou deropvang een erkende en ge subsidieerde vorm van kin deropvang. Kinderen in de r' ’"j van werkende of studerende ou ders worden bij de gastouder thuis opgevangen. Gastouderopvang is klein schalig en persoonlijke op vang in het gastgezin op tij- De milieubeleidsverklaring, opgesteld door een internatio nale werkgroep onder voor zitterschap van de Mozart- laan-bewoner, benadrukt dat de uitvoerende bouw de be reidheid heeft een substanti ële bijdrage te leveren aan het voorkomen en oplossen van milieuproblemen. Het bouwbedrijfsleven heeft daartoe ook de kennis en er varing. Wil de bouw echter een optimale bijdrage kun nen blijven leveren dan zal aan een aantal voorwaarden moeten worden voldaan. Op Europees en nationaal ni veau wordt nog onvoldoende aan deze voorwaarden vol daan. De FIEC-Milieube- leidsverklaring wijst diege nen die op Europees en inter nationaal niveau vorm geven aan het milieubeleid dan ook op hun verantwoordelijkheid bij het realiseren van gunsti ge voorwaarden. WADDINXVEEN - Vanaf het Stationsplein in Waddinx veen is een groene Gazelle da mesfiets gestolen. Aangetrof- lijst met fen werden een zwarte Fon- gers Economy damesfiets met handremmen, versnelling en een bagagedrager op het voorwiel en een groene Gazel le damesfiets, eveneens met bagagedrager op het voor wiel. De provincies Noord- en Zuid- Holland vaardigden op initia- van het hoogheemraad schap van Rijnland een zwemverbod uit voor alle ri- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het zwemmen in meren en plassen in de provincie Zuid-Holland kan nog steeds gezond heidsrisico’s met zich mee brengen. Dit blijkt uit re cente meetgegevens; sinds deze zomer voor het eerst sprake was van verontrei nigd oppervlaktewater. In alle plassen komen nog steeds blauwwieren (al gen) voor. Door de relatief hoge temperatuur van het open water kunnen zij zich snel vermenigvuldigen. In veertien wateren is de hoe veelheid blauwwieren zo hoog dat het zwemmen daar een verhoogd gezond heidsrisico met zich mee brengt. Bacterieel gezien voldoet het open water in het alge meen aan de norm. Bij een viertal plassen is de kwali teit slecht (Rottemeren, Bleiswijkse Zoom) en bij negen plassen matig. Veel blauwalgen zijn te vinden in de Rottemeren en in de Reeuwijkse Plas sen. Voor deze plassen geldt daarom nog steeds dat mensen daar beter niet kunnen gaan zwemmen. Zwemmen in open wateren die niet door de provincie worden gecontroleerd wordt altijd ontraden. Ac tuele informatie over de kwaliteit van het zwemwa ter is dagelijks te horen via de zwemwatertelefoon 070-3117550 en te lezen via Teletekstpagina 725. deelnemers nog interessanter maken. Aan de hand van de korte vragenlijst wordt een ’quick scan’ gemaakt*. ‘Zo komt er waardevolle ma- nagement-informatie be schikbaar voor ondernemers en krijgen zij inzicht in hun sterke en zwakke punten. Nadat bezoek gaan zij weg met het gevoel wijzer te zijn WADDINXVEEN - De Wad- Gouwedorp. Ondernemers kunnen zich op de bedrijvenbeurs ’Ondeme- men in Midden-Holland’ van Caroline Ververs"hebben de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land dit najaar snel maar ge degen laten adviseren op vrij wel elk gebied waar zij zake lijk mee te maken hebben. Zo’n tien adviesorganisaties en bedrijven hebben daarvoor de handen ineen geslagen. Onder het motto ’Onderne mer bekijk ’t maar’ houden zij ondernemers een spiegel voor. Op welke punten scoort het bedrijf goed en op welke minder? Het initiatief komt van de Goudse Kamer van Koophan del. Directeur en secretaris drs. J.C. Brink: ‘Met dit idee DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Waddinxvener ing. H.P. Barth, voorzitter van het landelijke Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB), heeft vorige week woensdag in Den Haag de milieubeleidsverkla ring van de Europese Aanne- mersorganisatie FIEC aan de scheidend minister Hans Al ders van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM) aangebo den. GOUDA - Zaterdag 10 sep tember houdt de Goudse Schouwburg in Gouda een open huis. Van H.00 tot 16.00 uur staan de deuren van het theater aan de Boelekade voor ieder gratis wijd open. Tijdens het open huis zullen willen wij de beurs voor de diverse artiesten een voor- proelje geven van wat er in het nieuwe seizoen te zien is. Daarnaast is er een grote in formatiebalie met nieuws omtrent de voorstellingen. Tevens zal deze zaterdag de losse kaartverkoop starten. Zowel in de grote als in de kleine zaal zijn er tijdens de open dag optredens van ar- j- komende theaterseizoen in de Goudse Schouwburg te zien opgezette themapavilj zijn. Zo komt zangeres Laura Fygi, met fragmenten uit haar the aterconcert ’The Lady wants to know’. Cabaretier Bram Vermeulen geeft een indruk van zijn programma ’Achter mijn ogen’. Ook komt het populaire Klez- mer-orkest Di Gojim, dat het komend seizoen voor de eer ste maal in de grote zaal te zien is. Gitarist Harry Sack- sioni zal tijdens het open huis perhoeve (Zuidplas) het evangelie verkondigd |_1’^1_Tj411 teit en Rob Janszen presen- totaal 170 meter hadden ge- stolen waarmee wissels en voorlichting. Belangstellen- seinen worden bediend. Op den worden zo volledig moge- lijk geïnformeerd over wat het betekent om gastouder te WADDINXVEEN - Van zater dag 27 augustus tot en met zaterdag 10 september wordt in de raadzaal van het Wad dinxveense gemeentehuis de jaarlijkse amateurexpositie gehouden. Voor deelname aan deze ama teurexpositie, die tijdens kantooruren is geopend, heeft men zich bij de gemeente kunnen opgeven. Het aantal te exposeren werkstukken per persoon is afhankelijk van het aantal inzendingen en zal plaatsinven in volgorde van eigen keus. Ieder werkstuk moet voor zien zijn van een eenvoudige een deugdelijk op- hangsysteem. Schilderijen mogen een maximale afme ting van 100 x 100 cm hebben. Voor keramiek, boetseer- en beeldhouwwerk is ongeveer een vierkante meter per deel nemer beschikbaar op grijze stapelblokken. WADDINXVEEN - Gezien de grootonderhoudsplannen voor de Wingerdflat in Groenswaard III was het vol gens de woningbouwvereni ging SSW wenselijk tot de op richting van een bewoners commissie te komen. Dat de bewoners dat ook be langrijk vinden, kwam naar voren uit het woontevreden- heidsonderzoek dat eind vo rig jqar is gehouden onder de flatbewoners. De procedure ging van start en de bewoners werd verzocht zichzelf dan wel een ander kandidaat te stellen. In eer ste instatie bleek dat zich te weinig mensen haden opge geven (minimaal 5, maximaal 7). De SSW liet het daar niet bij. Een bewonerscommissie is juist nu belangrijk met het grootonderhoud in het voor uitzicht en kan als aan spreekpunt voor de woning bouwvereniging fungeren. Daarom is er een tweede brief uit gegaan en die heeft gere sulteerd in extra kandidaten. Er waren nu ruim voldoende geïnteresseerden en een schriftelijke verkiezing werd noodzakelijk. Inmiddels is de bewonerscommissie voor de Wingerflat samengesteld. het theaterconcert waarmee hij in maart volgend jaar in Gouda te zien is. Daarnaast is er deze dag veel cabaret. De cabaretgroepen De Types, Kommil Foo en Basterd zijn van de partij en van de solisten geven Hans Teeuwen en Jeroen van Mer- wijk acte de présence. Ook treedt Opus One Dans- en met Hjaar welkom. theater op. Dit gezelschap Hier werd iedere morgen een verhaal uit de bijbel verteld, werkjes gemaakt, gezongen en nog veel meer. Ook de be woners van veer een half uur durend op- kwamen iedere dag op be treden verzorgen. zoek. Verder geeft Meta de Zeeuw Woensdagmiddag kregen de meisjes en jongens ’professor Wingerd Speuroog’ op bezoek, ’s Ondernemers uit Midden-Hol land kunnen hun ‘geheimen kwijt bij Atrid Joosten. (Foto: VARA). om hun mening te geven. Zo gezelschap ontstaan levendige discus sies. Aan het paviljoen werken ge renommeerde bedrijven en organisaties mee, zoals ABN AMRO Bank, Bedrijfsmilieu- dienst Midden-Holland (BMD), Brouwer Partners (public relations en marke ting), Deloitte Touche, In stituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, Kamer van Koophandel en fabrieken voor Midden-Holland, Schaap Partners en beurs organisator Utec. Met andere bedrijven wordt nog overleg gevoerd. grote zaal nog kaarten wor den gereserveerd. In elk ge val zijn er nog zijbalconplaat- sen beschikbaar. Verder zijn tent in de wijk Zuidplas er voor nog eerste- en tweederangs- dewerking van Peter Burger, kaarten verkrijgbaar. Ook - voor voorstellingen in de klei ne zaal is er nog een ruime keuze. Mobiplan in Hendrik-Ido- Ambacht, kreeg in de publici teit te maken met de ervarin gen van Jan en Nellie Valke naars uit het Noordbrabantse Budel. Tijdens een boottocht- T1x4 J_ T\2__4 Republiek waren ze op brute bij het Gouwe-aquaduct naar wijze overvallen door Hati- TTT” aanse piraten. Het tweetal, in j van 25 Neder- ïandse en Duitse toeristen, werd onder bedreiging van vuurwapens, kapmessen en karabijnen gedwongen hun 19-jarig< waardevolle spullen af te ge- ven en moest zwemmend de kant zien te bereiken. Oud- plotseling in de problemen is Van Ginkel-manager Ad van gekomen na de raadselachti- Maaren, kennelijk vrij laat ge dood van een baby waar zij als au pair op moest passen. De mensen op de in de Gouwe afgemeerde lange rij boten kregen van Ada Kelder een pamflet met informatie. Een van hen denkt de motorboot in de Amstel tussen Vrouwen akker en Uithoorn gezien te hebben. Uiteindelijk wordt de motorboot gevonden op een rustig plekje in Nieuwegein Natuurlijk gebeurde er van alles dat direct of indirect ook op het Gouwedorp is terug te tief voeren. De unieke zomerse hitteperiode, de heftige onwe- ders, de uitgedroogde akkers, vieren,plassen en meren in het pleidooi van het Bedrijf- beide provincies. Hieronder schap Horeca om het roken in bleken ook~ de Reeuwijkse caf’s en restaurants te verbie- Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden op de Coenecoop-stand van de gemeente Waddinx- den, de uitspraak van de veen, waarmee vorig jaar aan de bedrijvenbeurs ‘Ondernemen in Midden-Holland' in Bleiswijk werd Haagse officier van justitie deelgenomen. (Foto: Archief -SjaakNoteboom. GOUDA/WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen en het Waddinxveense bedrijfsleven zullen weer royaal acte de présence geven op de driedaagse bedrijvenbeurs ‘Onderne men in Midden-Holland', die woensdag 16, donderdag 16 en vrijdag 18 november in het veilingcomplex in Bleiswijk wordt gehouden. Centraal daarbij staan het bedrijvenpark Coenecoop II, het subtropisch Gouwebad ‘de Sniep' en pro- voor kinderen vanaf 6 jaar. ook naar de tent komen, sa- Dit vooruitlopend op ’Dans op men met hun ouders en ande- Drift’, het dansfestijn dat be- re familieleden. Professor Speuroog kwam dan ook weer competitie, volleybal, compu- - terspelletjes en nog veel De presentatie in de grote ken succes had gehad. meer. Nieuw dit jaar was een spea- kerscomer. Hier konden stel lingen over actuele en inte ressante onderwerpen gede- sende gastouder, poneerd worden, waarover De stichting regelt de zakelij- dan gediscussieerd kon wor- ke en persoonlijke afspraken den. bij de eerste contacten tussen gast- en vraagouder. Na het starten van de koppeling vindt na 6 a 8 weken een eva luatie plaats. De afspraken eens doorgeno men, eventueel bijgesteld en er wordt besproken hoe de eerste periode voor alle be trokkenen is verlopen. Het project kan desgewenst WADDINXVEEN - De jaarlijkse tentweek van de Centrale Hervormde Gemeente zit er weer op. Vanonder het linnen dak is er aan de Wingerd (Groenswaard 3) en aan de Kuy- „1 en werden blijk geven van zijn virtuosi- jongeren en ouderen een gevarieerd en soms spectaculair programma aangeboden. Met kerkdiensten in de Zuidplas- nenpad) en begint om acht teert een aantal nummers uit tent en in de Bethelkerk (Bilderdijklaan) werd de vijfdaagse tentweek officieel afgesloten. Het thema van de tentweek Zondagmorgen werden er als afsluiting van de jaarlijkse tentweek twee themadien- werd er weer een groot aantal sten gehouden onder het mot- activiteiten georganiseerd. In to‘Kijk nou eens!'. In de Zuid- de grote tent aan de Kuyper- plas vond de dienst plaats in leeftijd van 0 tot 13 jaar hoeve waren ’s morgens en ’s de tent aan de Kuyperhoeve. middags kinderen van 4 tot Voorganger was ds. M. van Campen. De andere themadienst met ds. C.D. Zonnenberg was in de Bethelkerk. Beide dien sten begonnen met het zingen den die de vraag- en de gas- de poppenkast van de liedjes die de kinderen touder met elkaar afspreken. tijdens de tentweek hadden De sfeer en het opvoedings- geleerd. klimaat van de gast- en De Kom-Inn-de tent aan de vraagouder vertonen in grote van Dansgezelschap Intro- meisjes en jongens ’professor Wingerd was speciaal be- lijnen overeenkomsten met dans om 14.00 uur in de ver- Speuroog’ op bezoek, ’s doeld voor kinderen van 12 gaderzaal een dans-workshop Avonds mochten de kinderen jaar en ouder. Er was daar ’s voor kinderen vanaf_6 jaar. ook naar de tent komen, sa- middags en ’s avonds sprake van een afwisselend pro gramma met een tafeltennis- Het Gastouderproject, dat zo wel in Waddinxveen als in Ze- venhuizen-Moerkapelle en sinds kort ook in Rijnwoude (Hazerswoude) actief is, zoekt voor vraagouders (zij die opvang zoeken) een pas dat de SGP vrouwen als par tijlid mag weren en de wets- ber de winkels in alle Neder- bacteriologisch verontreinigd landse gemeenten ook ’s avonds op werkdagen open mogen zijn, zijn daar voor beelden van. spel was "Wie heeft Pien ge zien?’ voor alle voorstellingen in de Zaterdag werd bij de Kom- Inn-tent in Groenswaard 3 een volleybaltoumooi gehou den. ’s Avonds was er in de veel voorstellingen openluchtzangavond met me- gezellige viswedstrijd met als Chris Stellaard en Wim Mar kus. Dit jaar was het een pro gramma met veel samen zang. De Kom-Inn-tent bij vakantie of ziekte van de gastouder zorgen voor een re- serve-gastouder. Ook worden er opvoedingsondersteunen- Drift’, het dansfestijn dat be gin november in de Goudse Schouwburg plaatsvindt. zaal is in handen van Jan Pie- terse, de presentator van de cabarestafette. Het program ma in de kleine zaal wordt ge presenteerd door Marlies Helder, die twee jaar achter- middags in de Zuidplas. Vrij- - dagmiddag was er een levend in de Goudse Schouwburg ganzebord. Grote vraag bij dit Woensdagavond Tel.: 01720-73818 I 1 i t i i i XX, XXCV U U L l 1. X.: LXX vu vv V. xzcxxx XXV. X..UV|J V.XX j. i V m OlUvlUl dukten, activiteiten en diensten van het bedrijfsleven in het x J een ao X. XX

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23