einde aan omzwervingen Ledenwerfavond bij Aeolus-badminton Dinerbon Van ’t Hof Groeneweg blijft succesvol Huizen op plek van scheepswerf Anatoli Gantwarg weer bij Excelsior Verhard veld Rowah maakt t Mooie score Teun van de Krol Niek de Leeuw- tournooi zondag 28 augustus 14 Sjoelavonden Eigen accommodatie aan de Sniepweg De Sperwer w HL L Bridgeclub start een nieuw seizoen Schaakbeker weer naar Moerkapelle Waddinxveen-voetbal oefent en bekert weer van start Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 WADDINXVEEN stoffen C.P. Broer BV (Unil- van Axis Aandrijvingen BV te 13839 of 01828-30965. WADDINXVEEN - Zondag 28 Eerste bewijzen ‘Al voor de oprichting van Ro- wah, startte het overleg tus sen gemeente Waddinxveen en het bestuur van de hand balvereniging', vertelt de ge- Jannen verder ballende vrouwen worden ge zocht voor de oprichting van een tweede damesteam. Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame WADDINXVEEN - Aan de viering van het 5-jarig be staan van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) werd in juni ook meegedaan door Van ’t Hof Makelaardij. In de stand van de Waddinxveense makelaar konden bezoekers, onder het mom van ’taxeren en dineren’, de waarde van een fictieve woning taxeren. Van de honderden deelne mers aan deze wedstrijd heeft slechts één deelnemer de juis te waarde weten te bepalen Verbakel 24 27 41 57 69 74 97 99 116134 153 154; M. Hofman 34 92 102; J. Troost 35 37 46 51 73 H2; Mw. E.J. de Wit 43 49 78 93 113; M. Verbeek 44 107 124 144 148 151; P. van der Made 48 67 71 101 136 149; C.G. Hofman 54; J. Toor 55 58 63 66 118 120121123 125; A.H. Kivits 75 81 106 109 130; G. Tollenaar 87 95 135; Davy Hofman 1H; D.M. Degenhardt 132. sportzaken. De chris- ten-democraat pakte het ac- lem voort- Leden van de Waddinxveense badmintonclub Brasiliananas Aeolus tegen elkaar in actie tijdens een recreatief tournooi. (Foto: Brasilia nanas Aeolus). WADDINXVEEN - Op het nieuwe verharde veld in het - - - - nu al geoefend door de Waddinx- handbalvereniging Rowah. De officiële opening van ning. De partij bleef lang in evenwicht totdat Jansen met zijn aanvallende instelling te veel risico ging nemen. Dit pakte verkeerd voor hem uit. Van Ommeren kreeg voordeel en zette dat grootmeesterlijk om in winst. De wisselbeker gaat dus weer een jaartje naar Moerkapelle en Van Ommeren liet al weten vol gend jaar weer present te zijn om te trachten de hattrick vol te maken. Op de derde plaats eindigden drie personen, waarna na lo ting Van Woudenberg de standaard mee naar huis mocht nemen. De toptien van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. G. van Ommeren, Moerkapelle (64 punten); 2. B. Jansen, Waddinxveen (64); 3. J. van Woudenberg, Wad dinxveen (56); 4. N. Dannis, Delft en D. Bac, Moerkapelle (56); 6. T. van Bruggen, Ze venhuizen (54); 7. W. Hen- nink, Waddinxveen (53); 8. T. Wiërsma, Waddinxveen, H. Smitskamp Waddinxveen en E. Singeling, Capelle aan den IJssel (52). Vorige week donderdagavond 18 augustus startte de Wad- dinveense Schaakvereniging WSV het schaakseizoen weer in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) met een snelschaaktoumooi. WADDINXVEEN - De junio- ren-elftallen van voetbalver eniging Waddinxveen begin nen komende zaterdag in hedt sportpark ‘de Sniep' met bekerwedstrijden. Al treedt om 14.30 uur thuis in het sportieve strijdperk tegen Ammerstol. BI moet het om 12.45 uur thuis opnemen te gen WDS, terwijl de Cl-briga- de op hetzelfde tijdstip in Aarlanderveen de groene mat moet betreden. De verschil- denaantal flink gegroeid^ en maandagavond 5 september om half negen in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Bij Aeolus is sprake van een proeflidmaatschap en van een beginnerscursus. en vrouwen lid kunnen wor den. Bij WSE kunnen kinde ren van 6 en 7 jaar (F-pupil- ders’, vinden er een dag lang len) gratis lid worden. Voet- leuke evenementen plaats op ons nieuwe veld. En daarvoor nodigen we iedereen uit om een kijkje te nemen'. Er wordt die dag een aantal demonstratiewedstrijden ge speeld, waaronder een ludie ke wedstrijd tussen gemeen teambtenaren en bestuursle den van Rowah. Daarnaast vindt er natuurlijk een offici ële openingshandeling plaats. Tevens zijn er op een mini-braderie diverse spellen te spelen en is er live-muziek. Een zeer goed resultaat voor de jeugdige Excelsior-dam- mer, omdat deze finale zeer veel sterke jeugdspelers ken de, die ook in de nationale competitie uitkomen. Enke len hebben zelf deelgenomen aan het kampioenschap voor senioren, zoals bijvoorbeeld Kees Thijssen. Donderdagavond 25 augus tus om kwart voor acht star ten de senioren van Excelsior het damseizoen 1994-1995. Die avond wordt de eerste ronde van de onderlinge com petitie die gespeeld wordt in het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Het eerste damteam komt het komend seizoen uit in de hoofklasse van de dambond Midden-Hol- land. Het komend seizoen kent voor Excelsior weer enkele aandachttrekkende activitei ten. In januari wordt het 23e schooldamtoumooi den, in samenwerking met de Vereniging voor C. Onderwijs in Waddinxveen. Daarna staat de jaarlijkse Damdag op het programma. Zeer waarsachijnlijk zal de Russische dammer Anatoli Gantwarg uit Minsk, vier voudig wereldkampioen, op WADDINXEEN - Waddinxvener Teun van de Krol (18), club kampioen 1993-1994 vaji damvereniging Excelsior, heeft deelgenomen aan het kampioenschap van Nederland voor junioren. Met een score van H uit H eindigde hij in de mid denmoot. Speeltuinvereniging ‘Inmiddels was Rowah in haar eerste verenigingsjaar goed gegroeid tot circa vijfen veertig enthousiaste hand ballers en handbalsters. En dat was aanleiding voor het Rowah-bestuur om opnieuw het gemis van een buitenveld bij de gemeente Waddinxveen aan te kaarten', herinnert Rob Jongkind zich. ‘Opnieuw bleek, dat er in de gemeente op dat moment ei genlijk geen geschikt terrein vrij was om Rowah te kunnen huisvesten. Wel stelde de ge meente voor een samenwer king met een reeds bestaande vereniging aan te gaan., Zo ontstond een overleg tussen de handbalvereniging en de speeltuinvereniging Oranje wijk'. ‘Deze speeltuinvereniging be schikte over een trapveldje, dat direct naast de speeltuin gelegen was en dat goed over eenkwam met de benodigde afmetingen voor een hand- balveld. Na een aantal ge sprekken leek een samenwer kingsverband tussen beide verenigingen te ontstaan en WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Duf fel. Weersgesteldheid wzw- wind. Afstand 108 km. In con cours 631 duiven. Gelost om 9.45 uur. Aankomst eerste duif 10.56 uur. Laatste duif H.07 uur. Snelheid eerste duif 1494m.p.m. Uitslagen: C.A. Bode 1219 20 29 47 59 70 79 100 114 141143 157; R.A. van der Made 3 H 30 56 62 77 80 82 94142152 158; H. Vink 4 50 H7; M. Tollenaar Zn. 5 12 28 36 53 83 103 105 140; P. Noorlander Zn. 6 26 38 64 88 90 98108; N. Hooger- dijk 7 31 65 H9 127 133 137; J. Jansen Zn. 8 84 104 HO; H. Metselaar 91518 32 60 89; W. Breedijk 10 23 45 76 H5 126 150; E. van Beek 13 25 40 42 De twee ondernemende Wad- dinxveners zoeken nog een kandidaat voor de derde koopwoning. Het slopen van de verlaten bedrijfsopstallen en het neerzetten van de drie huizen staat op dit moment weinig meer in de weg. Zo be staan er geen milieubezwa ren voor de nieuwbouw, is er door de gemeente een bouw vergunning verleend en zijn er mooie plannen op papier gezet door het Bodegraafse architectenbureau Ben Kraan BNA. Op dit moment het keepen in de handballe- rij‘, vertelt Simon Krol van de technische commissie van Ro wah. Waak zie je echter dat keepsters uit andere team sporten, zoals het voetbal en hockey, ook prima uit de voe ten kunnen in het handbal". Doordat de speelstersgroep van Rowah groot is, is de sa menstelling van een tweede team nog steeds mogelijk. Daarom hoopt Rowah meteen twee doelverdedigsters te vinden, zodat beide teams kunnen worden voorzien van een betrouwbaar eindstation. Hoewel de vereniging zelf zoekt, hoopt Rowah dat geïn teresseerden zich natuurlijk ook aanmelden. Daarvoor kan men terecht bij Kees Hof fmans (tel. 01828-13453). Ui teraard kunnen ook andere geïnteresseerden bij hem in formeren. De drie luxe woningen zullen overigens op een bijzonder historisch plekje in Waddinx veen verschijnen. In vroeger tijd waren daar scheep- en schuitenmakerijen te vinden voor bokken, kleine turf- scheepjes, ijzeren binnen schepen, jachten, "aken” en "hagenaars”. Er waren ook houten en mechanische scheepshellingen vanwaar de boten in de Gouwe gleden. Die boten droegen namen als Prins, Walvisch en Nescio. wordt er nog overleg gevoerd over het voldoen aan de wet telijke geluidhinderbepalin- gen. Het gemeentebestuur van Waddinxveen is zoals bekend al heel lang een voorstander van meer woningbouw aan de Noordkade. De ontwikkeling van bedrijfspanden naar hui zen op die lokaties wordt aan het Raadhuisplein dan ook al jarenlang ten zeerste toege juicht. De Gouwe-oever wordt er immers een stuk levendi ger door. Roye De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit Roye. Weersgesteldheid: matige wzw wind. Afstand 294 km. In concours 244 duiven. Ge lost om 10.45 uur. Aankomst eerste duif 14.04 uur. Laatste duif 14.19 uur. Snelheid eerste duif: 1462 mpm. Uitslagen: H. Metselaar 12 3 61217 20 22 27 30; H. Vink 4; N. Hoogerdijk 5 7 8 H 23 32 33 34 41 47 53 58; J. Verbakel 9 10 25 3137 39 46 60; C.A. Bo de 13 14 18 24 35 40 50 51; M. Verbeek 15 26 38 44 49; M. Tollenaar Zn. 16; R.A. van der Made 19 2129 36 43 54 59 61; W. Breedijk 28; E. van Beek 42 45 48; P Noorlander &Zn. 52 55 56 57. WADDINXVEEN - Donder dag 1 en maandag 5 septem ber gaat voor de bridgeclub Waddixveen de wintercompe titie weer van start. De don- derdaggroep speelt in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan) en de maandag- groep in Het Nieuwe Tref punt (Stationsstraat). Aan vang van beide avonden is 19.30 uur. Op de maandag avond wordt er in de speel zaal niet gerookt. Nieuwe le den voor de maandaggroep zijn van harte welkom. Infor matie en aanmelding bij M. Hart-Karremans, tel. 01828- 15083. mei en 24 mei (slotavond met uitreiking van de bekers). Al le avonden worden gehouden in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). WADDINXVEEN - Het woensdagprogramma van de sjoelclub Waddinxveen kent in het komend seizoen de vol gende speelavonden, steeds om half zeven: 24 augustus, 14 september, 5 oktober, 26 oktober, 16 november, 7 de cember (pakjesavond), 28 de cember, 18 januari, 8 februari, 1 maart, 22 maart, 12 april, 3 sportpark ‘de Sniep' wordt veense i de accommodatie is volgende maand. Dan komt er voor de handballers een einde aan rondzwervingen bij korfballers, hockeyers en de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg. kunnen handhaven en qua le dental goed zou groeien, zou de aanleg van een buitenveld voor Rowah reëel worden'. ‘Daarnaast speelde ook, dat er al jarenlang in de gemeen te werd gedacht aan de ont wikkeling van een nieuw win kelcentrum. In één van de va rianten voor de bouw van dit winkelcentrum, was sprake van de verhuizing van één van de Waddinxveense voet balverenigingen naar een nieuwe lokatie. De aanleg van een handbalveld zou heel goed gecombineerd kunnen worden met een dergelijke verhuizing'. In het eerste verenigingsjaar trainde Rowah opnieuw op de velden van Korbis-korfbal en vanaf het voorjaar 1992 ver leende de hockeyvereniging Waddinxveen gastvrijheid voor de trainingen, eerst op het kunstgras en later op het grasterrein. de gemeente Waddinxveen onderzocht de mogelijkheden om op dit trapveldje een handbalveld aan te leggen'. ‘In december 1992 werd een ’samenlevingsovereenkomst’ tussen de speeltuinvereni ging en Rowah ondertekend en niets leek de snelle realisatie van een buitenveld meer in de weg te staan'. In februari 1993 kwam de ge meente Waddinxveen echter tot de conclusie, dat de aanleg van een verhard veld op het beschikbare veld niet moge lijk was gezien de bodemge steldheid. Er waren bij grond onderzoek ondergrondse wel len geconstateerd. Twee maanden later besloot de gemeente definitief dat het onverstandig was om flink te investeren in toch een en omdat er slechts een be perkt aantal spelers in een groep mogelijk is. 19 februari eregast zijn ter ge legenheid van de Waddinx veense Damdag voor het ver zorgen van een trainings- en demonstratieavond. Hij is dan voor de derde keer in het Gouwedorp. Huisdammers en anderen die interesse hebben voor de damsport zijn van harte wel kom bij Excelsior en kunnen geheel vrijblijvend enkele clubavonden bezoeken. Bij voldoende belangstelling be staat de mogelijkheid, dat eerst een competitie voor huisdammers en nieuwe le den wordt gespeeld. Voor in formatie kan men terecht bij voorzitter Piet Swart (tel. 01828-14712) en bij pr-man Cor Barelds (01828-14726). WADDINXVEEN - In een kleurrijke huis-aan-huis ver spreide folder laat de voetbal vereniging WSE (Oranjewijk) wah maakt er dan een groot weten dat met name jongeren feest van‘, besluit Rob Jong kind. ‘Zowel voor de eigen le den, als voor ’buitenstaan- WADDINXVEEN - De da- mesgroep van de Waddinx veense handbalvereniging Rowah ((sportpark ‘de Sniep') is naarstig op zoek naar nieu we keepsters. Reeds vorig sei zoen moesten de dames het door omstandigheden zonder hun vaste keepster stellen. Voor het komend seizoen is er echter nog geen structurele oplossing voor gevonden. Ro wah hoopt dat het in de ko mende weken in ieder geval één nieuwe doelverdedigster kan vinden om het team te completeren. De dames van Rowah komen in de veldcompetitie dit sei zoen in de derde klasse uit van de regio Rotterdam. In de zaal spelen de dames in de vierde klasse. Het niveau in deze beide klassen is aanmer kelijk hoger, dan de vijfde klasse, waarin het in de eer ste twee verenigingsjaren uit kwam. In het vorige seizoen heeft de damesgroep reeds bewezen in financiën vrij te maken om verharde handbalveld aan te leggen. Op maandag 6 juni jongstleden werd gestart met de aanleg van het Ro- wah-veld en kan de vereni ging in het aanstaande sei zoen over haar eigen veld be schikken. (ƒ362.000,-), zo heeft Van ’t Hof Makelaardij deze week laten weten. Winnares Hedy van den Berk heeft een cheque ontvangen 1 OOS-gym gaat voor een diner voor twee bij 0,7 restaurant Akkeroord in Waddinxveen. Daarnaast worden er nog 10 troostprij zen uitgereikt. Dat gebeurde in de vorm van twee kaarten per persoon voor de musical ‘Jeans', ter ere van het 35-ja- rig bestaan van Van ’t Hof Makelaardij. Openingsfeest Deze maand start Rowah Tevens is de handbalvereni- WSE zoekt leden ging - voor het eerst in haar bestaan - ingeschreven voor deelname in de buitencompe titie. Volgende maand wordt een openingsfeest gehouden. ‘Ro- Handbalvereniging Rowah Dames van heeft al meer dan vier jaar hard gewerkt om een eigen Rowah handbalaccommodatie in het Gouwedorp te verkrijgen. Ei- zoeken keeosters genliJk al v°°r de officiële op- r richting van de vereniging, begon het eerste overleg tus sen het bestuur van de hand balvereniging en de gemeen te Waddinxveen over een handbalveld in de gemeente. Een verhard veld is essenti eel voor de club. Daarop wordt immers de buitencom petitie gespeeld. En omdat destijds in de gemeente Wad dinxveen op geen enkele plaats een geschikt verhard .terrein was, betekende dat, dat de nieuwe handbalclub in eerste jaren alleen in de zaal- periode kon spelen. Ruim drieënhalf] aar na de oprichting, is die situatie ech ter flink veranderd. Ondanks liet gemis aan een eigen bui tenveld, is de handbalvereni ging zeer snel gegroeid en heeft inmiddels bijna hon derd enthousiaste leden. Ook de gemeente Waddinx veen kon niet meer om de ge zonde handbalvereniging heen en in februari van dit jaar werd daarom in de ge meenteraad besloten om de Op de naar de Tweede Bloksweg verhuis de bedrijf van A. Vis BV aan de Noordkade zullen drie luxe woningen worden neer gezet. Twee van de aan de oevers van de Gouwe te bou wen huizen zullen worden be woond door de gezinnen van Ton Broer, oud-directeur van en een optreden van ’Bob de de fabriek van bakkerijgrond- Rooy’Verder zal er een hete- Z.T. Z(U™ luchtballon worden opgelaten ver), en van Frits Smit, direc- van Axis Aandrijvingen BV te teur van constructiebureau Wad'iinxveen. Smit aan de Nesse. ZEVENHUIZEN - Voor de re serves van de zaalvoetbalver- eniging Groeneweg in Zeven- xxx xxxxc huizen, afgelopen seizoen on- poules. Dat zijn Cromvliet geslagen en goed voor de titel - - - m de eerste klasse B van de Goudse zaalvoetbalcompeti- tie begon zaterdagavond de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Opnieuw met succes. Er werd een H-5 overwinning behaald op een selectieteam uit Ter Het kampioen-zaalvoetbalteam van Groeneweg. Staand van links naar rechts Ad van Maaren, Jan Everse en Jan Monster. Zittend van links naar rechts Teun Bron, Jan van Rijn, Henny de Jong en Bert augustus van 10.00 - 16.00 Kouwer. (Foto: Groeneweg). uur wordt in het sportpark ’de Sniep’ (Sniepweg) in Wad dinxveen het Niek de Leeuw- veteranentoumooi gehouden van de voetbalvereniging Waddinxveen. Om de wisselbokaal wordt voor de achtste keer gestre den door 15 elftallen in drie de derde-vierde klasse mee te kunnen komen. Wel is het be langrijk om daarbij te kun nen bouwen op een betrouw bare sluitpost. Ondanks het wegvallen van keepster Annemarie Ver- waayen, halverwege het vori ge seizoen, heeft de dames groep zich prima staande ge houden in de competitie. De vierde plaats in de vierde klasse-zaal was een uitste kende prestatie. Zowel Ca- therina de Vos als Jolanda Hoffmans stonden afwisse- lend onder de lat. Tóch hoopt lukkige voorzitter Rob Jong- Rowah op korte termin een kind vaste keepster te kunnen vin- qn die beginperiode stelde de den- toenmalige sportwethouder “We hopen op iemand, die na- Paul van Schie, dat de jonge tuurlijk al ervaring heeft met handbalvereniging zich ’eerst - maar eens moest bewijzen’. Pas als de jonge vereniging zich gedurende enkele jaren als ëen volwassen club zou (Den Haag), Bodegraven, Bol nes (Rotterdam), Gouda, GSV (Gouda), Kralingen (Rotter- dam), ONA (Gouda), Oude- water, RVC (Rijswijk), RVC ’33 (Reeuwijk), SEP (Delft), Vergeer Kaas (Reeuwijk), Waddinxveen 1, Waddinxveen Recreanten en Gemeente Waddinxveen. Scheidsrechters zijn F. van de Krans, M. de Joode, N. Over dam, C. Berkouwer, G. Poort vliet en M. van de Waber. De lunch wordt geserveerd door de vrouwen van het vetera nenteam van Waddinxveen. De prijsuitreiking is om vijf plek van het vorig jaar uur. Het tournooi wort verleven digd met een kindervrijmarkt rondom de kantine, een echte rodeo-stier, waarop een com petitie zal worden gehouden door de deelnemende voetbal teams, en met een barbecue met de live-band ’t Mannetje c _2 Rooy’. Verder zal er een hete- De zaterdag gehouden open jeugddag bij Waddinxveen- voetbal is een groot succes ge worden. De jonge spelers had den er zichtbaar zin in om de bal weer te laten rollen. En- kwam voorzichtig uit de ope- kele tientallen aspirant-le- den hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om kennis te maken met de club. Door deze nieuwe aanwas is de basis van de vereniging weer extra versterkt. gaan investeren in toch WADDINXVEEN - De Waddinxveense badmintonvereni- slechts een noodoplossing, ging Brasiliananas Aeolus begint het nieuwe seizoen met Rowah was inmiddels que le- een ledenwerfactie. Nieuwe leden worden verwelkomd op had de grens van circa vijfen zestig leden gepasseerd. Ondanks dit feit en een drin gend schriftelijk verzoek van het handbalverbond om een verhard veld aan te leggen, leek een oplossing voor het accommodatie-probleem vooralsnog niet nabij. In mei 1993 - dus net nadat Rowah dit slechte nieuws had vernomen - kreeg Waddinx veen met Jan Hielema een nieuwe wethouder voor onder meer ten-democraat pal commodatieproblei varend op. ‘In een eerste kennisma kingsgesprek met het be stuur van Rowah werden meteen een aantal opties voor de aanleg van een veld be sproken', vervolgt Rob Jong kind. ‘Het ledenaantal van Rowah was inmiddels ge groeid naar circa tachtig en dat rechtvaardigde alleszins de aanleg van een buiten veld1. ‘In het najaar van 1993 was de lokatie eigenlijk wel bepaald. De mogelijke aanleg van een squashcentrum aan de Sniep weg leek uitstekend gecombi neerd te kunnen worden met de aanleg van een verhard handbalveld*. ‘De plannen voor de aanleg werden verder uitgewerkt en de eerste contacten tussen de mogelijke exploitant van het geplande squashcentrum en Rowah kwamen tot stand. Dit sportcentrum zou voorzien in kleedruimten en kantinefaci liteiten. Korbis stelde zich po sitief op door uiteindelijk mee te werken aan de aanleg van het handbalveld, dat groten deels op het korfbalveld zou komen te liggen'. ‘Hoewel de bouw van het squashcentrum werd uitge steld, werden de pi voor het handbalveld uitgewerkt en werden voorbe reidingen getroffen voor de definitieve besluitvorming hierover in de gemeenteraad. In februari stelde de gemeen teraad zich positief op, en de aanleg werd in juni gestart'. WADDINXVEEN - Volgende week maandag start de Wad dinxveense gymnastiekver eniging TOOS weer een nieuw seizoen met gymnas tiek-, jazz-, aerobic, turn-, spring- en trimlessen. Vanaf maandag 29 augustus kan ie dereen (vanaf één jaar) weer terecht voor één of meer uur tjes ontspanning per week. Gekozen kan er worden uit gymnastiek voor jongens, meisjes, dames en heren, trimmen voor dames en he ren, aerobic voor dames en heren en jazz voor meisjes, dames en ook heren. Voor de allerkleinsten is er ouder- en peutergym, jazztiek en kleu- tergymnastiek. In het nieuwe seizoen wordt, op een enkele les na, nage noeg hetzelfde lesrooster aan gehouden van het vorige sei zoen. Voor vragen over lessen bij TOOS of een uitgebreid iricvivun x icuy vuil uvu u^.1 n. n.f ijgi CCfi uuif./uun uu uuuuvii rwr» wv niCUW leSTOOSteT Wil hebben heer J.M. Mouthaan van Van 't Hof Makelaardij. (Foto: Van 't Hof kan bellen met tel. 01828- Makelaardij). 13839 of01828-30965. gehou- WADDINXVEEN - Donder- Openbaar dagavond voor een week wer den onder veel belangstelling de 15e en 16e ronde van het slot van de zomerschaakcom- petitie gespeeld in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan). Uit de resultaten blijkt dat de wisselbeker weer een jaartje naar G. van Om meren in Moerkapelle is ge gaan. Jansen lag aan kop en Van Ommeren moest alles winnen en hopen op een misstap van Jansen. Dat gebeurde in de voorlaatste ronde. Met wit spelend onderschatte hij vol ledig de aanvalsdrift van Dannis en moest na ruim een uur een nul incasseren, ter wijl Van Ommeren de sterke jeugdspeler van Bruggen op de knieën kreeg. Beiden stonden nu gelijk met 59 punten. In de laatste ron de moest Van Ommeren te gen Singeling en Jansen te gen Hoogduijn. De spanning was om te snijden. Het waren geen mooie partijen onder de ze omstandigheden, maar uiteindelijk kwamen zij alle bei tot winst en moest er een barrage partij gespeeld wor den. Van Ommeren lootte wit en Aar. De ’oudjes’ (de meesten zijn aardig in de veerttig) doen het dus nog goed, maar hebben hun verdiende plaats in de hoofdklasse afgestaan aan de jeugdploeg van zaal- voetbalvereniging Binnen stad. Om de ongeslagen status zo lang mogelijk te verdedigen wist de ’transfercommissie’ beslag te leggen op good old Harry de Kooter. Badminton wordt in meer dan 70 landen gespeeld en kan daarom als een echte ’we- reldsport’ beschouwd worden. Het is niet moeilijk redenen voor de groeiende populari teit te vinden. Badminton in de zaal wordt niet beïnvloed door weersom standigheden. Daardoor kan de badmintonenthousiast zijn lievelingssport het hele jaar door beoefenen. Boven dien is badminton een sport voor iedereen. Factoren als lichaamslengte en spierkracht spelen geen beslissende rol. Jeugd en vol wassenen van alle leeftijden, mannen en vrouwen, ouders en kinderen kunnen bij bad minton binnen hun eigen prestatievermogen plezier en ontspanning vinden. De be doeling van het spel is niet moeilijk, de technische en taktische basisprincipes zijn snel geleerd en men speelt al gauw zijn eerste wedstrijd. Aeolus begint maandagavond 5 september om half negen in sportzaal De Duikelaar met lende minifien elftallen soe- schap van twee maanden 85 86 96 122 128 145 156; C voor tien met oefenwedstnj- kunnen nieuwe leden kennis Smitskamp 17 2133 52. 61; 4. Tïiöi rrnkmirlnn nnnn maken met de badminton sport. Gedurende die tijd kan een racket geleend worden van de vereniging. De kosten van het proeflidmaatschap bedragen ƒ35,- en dit bedrag zal verre kend worden met de contribu tie indien men besluit te wor den van de vereniging. Nieuwe leden krijgen eerst een beginnerscursus van een uur per week en kunnen vrij spelen tot 23.00 uur om het pasgeleerde in de praktijk te brengen. Op de dinsdagavond is er ook gelegenheid om vrij te spelen. Voor informatie of aanmel ding kunnen geïnteresseer den contact opnemen met Jo- lande Swart, tel. 01828-10856 (overdag) of met Mieke Bon- sang, tel. 01828-32067 (’s avonds). Aanmelding vóór 5 september is nodig om groe pen vooraf te kunnen indelen ---ü-T>_1_ T- kind. haar trainingen op het ver harde veld aan de Sniepweg. 11 2^'1 .1- aEKTPOTi

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27