Verplaatsing Pater Makelaardij verh uisd GEMEENTE WADDINXVEEN Miljoenencomplexen in Waddinxveen te koop lindebomen One-man-show in koffiebar Luifelbaan- dag op 3 september Voorlichting over hondencursussen TËEËFOÖNmJMM^ ÖPËjdNGSTÏjDEN Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 HET SLOPEN VAN BOUWWERKEN EN HET VERWIJDEREN ASBEST WET MILIEUBEHEER WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTE WATEREN GEMEENTEGIDS 1995 VERGADERINGEN WEGWERKZAAMHEDEN SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN EXPOSITIE i Gemeentewerf ;V' '4 13000 Meldpunt vandalisme aa 13000 Gouwebad’De Sniep" (i OPENINGSTIJDEN 01820-16066 Gemeentesecretarie en dienst Opei elke werkdag van 08.30-12.50 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indie afspraak hebt gemaakt. A"- y 01820-93511 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond 01828-17613 (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. Brandweer 12222 Dienst Openbare Werken en Bedrijv b.g.g. 01820-24255 Gemeentewerf Politie Ongevallen MEDISCHE HULP Ambulancedienst nteon t. Telefonische hulpdienst geestel ijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C-A.ï.) Milieu (telefoon voor miJicuklachten) 010-4362244 Op de agenda o.a.: De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente Waddinxveen. voorbereiding traject V.C.P. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van een begrotingskrant 1995. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Op de agenda o.a.: het oprichten van een berging Thorbeckehoeve 40 Oostpolderweg 58 - Advies inzake het uitgeven van een begrotingskrant 1995. P.C. Hooftstraat 1 het oprichten van een hekwerk Coenecoop 7 Ter inzagelegging beschikkingen AARD VAN HET BOUWPLAN: Brugweg 121 het oprichten van een overdekte loopbrug Coenecoop 370 Thorbeckehoeve 40 het oprichten van een berging Datum vergunningverlening: 16 augustus 1994 De nieuwe huisvesting van De Pater Makelaardij aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen. (Foto: Sjaak - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanleg van 5 parkeerplaatsen aan de Heemraadweg. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de uitvoering van de overgangsrege ling vrijlatingsbeleid-incentivebeleid. - Advies inzake vaststelling van de Verordening betreffende de organisatie, het be heer en de taak van de gemeentelijke brandweer. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging Verpakkingsmateriaal (voor kleine hoeveelheden, minder dan 0,5m3) en stickers kan men gratis afhalen op de gemeentewerf (Noordkade 48). Vanwege dit feit zal op woensdag 31 augustus 1994 de heer Pellicaan een af scheidsreceptie worden aangboden. - Vaststelling van de Verordening regelende de samenstelling, de bevoegdheden en de werkwijze van de Marktcommissie, alsmede de benoeming van de leden en plaatsvervangende leden. - Intrekken Subsidieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing en Verordening ver huis- en herinrichtingspremies bij stads- en dorpsvemieuwingsactiviteiten. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke zaken op dinsdag 30 augustus 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. - Jaarrekeningen 1993: - Algemene Dienst (incl. zwembad); - Grondbedrijf; - Openbare werken; - Havo/Atheneum; - Gemeenschappelijk Antenne Systeem. De Wm- vergunning betreft het oprichten en in werking hebben van: een tuinbouwbedrijf gelegen Piasweg 28 (A); een tuinbouwbedrijf gelegen 2e Bloksweg 30 (B); en een tuinbouwbedrijf gelegen Piasweg 28 a (C) Commissie TV op donderdag 25 augustus 1994, aanvang 1930 uur in het ge meentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. A. de heer E.R. van den Berg; B. de heer D.C. Verwey; C. de directie van Plantenkwekerij AJ. Sonneveld B.V. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland delen hierbij, ter voldoening aan het bepaalde in hoofdstuk 13 van de Wet Milieubeheer (Wm) en gelet op hoofdstuk 3.5 van. de Algemene wet bestuursrecht (Awb) mede dat onder voorschriften ter be scherming van het milieu, vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) zijn verleend aan: De beschikkingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 25 augustus 1994 gedu rende zes weken voor een ieder ter inzage: Tot 6 oktober 1994 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State door: - degenden die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschik kingen; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikkingen ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikkingen. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ‘s-Gravenhage. De be schikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Al gemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, ‘s-Gravenhage. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvan gen: het oprichten van een bedrijfsgebouw met kantoor en op slagruimte het gedeeltelijk veranderen en vernieuwen en het ver groten van een dakkapel. Waar inleveren? - Kleine hoeveelheden, minder dan 0,5m3. Uitsluitend particulieren mogen asbest, op de voorgeschreven wijze verpakt, inlevïren op de gemeentewerf aan de Noordkade 48 te Waddinxveen. De in te le veren hoeveelheden asbest kunnen slechts beperkt zijn, omdat dit huishoudelijk afval danwel grof huisvuil betreft. Vorig jaar zijn door het parlement wettelijke maatregelen vastgesteld voor het slo pen van bouwwerken en het verwijderen van asbest. Deze maatregelen zijn geno men als uitvloeisel van de Wet milieubeheer, de Algemene wet bestuursrecht en het Asbest-verwijderingsbesluit. De gemeente heeft deze nieuwe maatregelen opgeno men in de Bouwverordening. Wanneer een sloopmelding? Een sloopmelding is vereist wanneer een bewoner/gebruiker van een woning, woonkeet, woonwagen of logiesverblijf de volgende materialen wil verwijderen: - gelijmde, asbest bevattende, vloerbedekking; - gelijmde, asbest bevattende, vloertegels; - geschroefde, hechtgebonden, asbest bevattende bouwmaterialen voorzover die aan de buitenzijde van een bouwwerk zijn toegepast en bestaan uit platen. In dit geval geldt een maximum van 35m2 plaatoppervlakte. Het slopen van deze materialen moet in elk geval schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders worden gemeld. U ontvangt dan van de gemeente een zgn. mededeling onder voorschriften. Aanvraagformulieren sloopvergunning en sloopmelding zijn op het gemeentehuis te verkrijgen bij de afdeling Ruimte en Bouw, sectie Bouwzaken. U kunt hier ook te recht voor nadere informatie over slopen en asbestverwijdering (dagelijks tussen 08.30-12.30 uur, telefoonnummer 01828-24754). - Grote hoeveelheden, meer dan 0,5m3. Daarvoor is ondermeer gelegenheid bij Alphen Recycling, De Schans 57, Alphen aan den Rijn, telefoonnummer 01720-24186. De gemeente is gestopt met de inzameling van bedrijfsafval. Bedrijven mogen geen afval aan de gemeente aanbieden ook niet bij grofvuildagen. Bedrijven die asbest kwijt moeten, kunnen zich in verbinding stellen met hun inzamelaar van be drijfsafval. Afscheidsreceptie de heer C. Pellicaan Met ingang van 1 september 1994 zal de heer C. Pellicaan, chef van de sectie Voor bereiding en Uitvoering bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, van de rege ling vrijwillig vervroegd uittreden gebruikmaken, dit na een dienstverband van ruim 40 jaar bij de overheid. Deze afscheidsreceptie, welke voor iedereen toegankelijk is, wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis en vangt aan om 16.30 uur en zal worden beëindigd om 17.45 uur. Wanneer een sloopvergunning? Het is verboden bouwwerken, standplaatsen en woonwagens te slopen zonder, of in afwijking van, een vergunning van Burgemeester en Wethouders. Er is géén sloop vergunning nodig wanneer naar redelijke schatting de hoeveelheid sloopafval niet meer is dan 10 m3, tenzij bij de sloop ook asbest vrijkomt De vergunningsplicht voor slopen omvat alle sloopwerkzaamheden, dus ook het verwijderen van asbest. Met het oog op de grote gevaren van asbest voor de volks gezondheid (kanker) moet altijd een sloopvergunning worden aangevraagd of een sloopmelding worden gedaan. TIJDENS DE INZAMELING VAN GROF HUISVUIL IN DE WIJKEN MAG GEEN ASBESTf-HOUDEND MATERIAAL) WORDEN AANGEBODEN. Het veilingcomplex, dat het slachtoffer is geworden van de voortgaande fusiegolf in de veilingwereld, omvat twee bedrijfswoningen, is 42.000 vierkante meter groot en her bergt een variteit aan grote bedrijfsgebouwen. Aanvullingen en/of wijzigingen voor de nieuwe uitgave kunt u zenden aan: Uitgeversmij. Suurland’s Vademecum B.V. Redactie gemeentegids Waddinxveen Postbus 9510 5602 LM EINDHOVEN Begin 1995 verschijnt de volledig geactualiseerde gemeentegids Waddinxveen. De gemeentegids wordt in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen sa mengesteld door de daarin gespecialiseerde uitgeversmaatschappij “Suurland’s Vademecum” uit Eindhoven. In de gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de gemeentelijke in stellingen, de gezondheidszorg, het onderwijs, sport, cultuur en recreatie, midden stand en industrie, sociale instellingen en kerkgenootschappen. Commissie II op dondersdag 25 augustus 1994, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. In verband met bestratingswerkzaamheden wordt de kruising Stationsstraat-Kanaal- straat van 29 augustus tot en met 2 september 1994 voor het autoverkeer afgeslo ten. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen .«a a •HIM I U kunt hiervoor desgewenst gebruikmaken van de mutatiebon die op pagina 174 van de gemeentegids Waddinxveen 1994 is geplaatst. Adverteerders zullen in de komende tijd benaderd worden door mevrouw L. v. Ros- sum van Suurland’s Vademecum B.V. Het verwijderen van asbest. Een onderzoek naar aanwezigheid van asbest door een deskundig bedrijf zal op ter mijn verplicht worden. Dat kan pas gebeuren wanneer de daarvoor ontworpen be palingen in het Asbest-verwijderingsbesluit in werking treden. Tot zo lang moet de aanvrager zelf aannemelijk maken of er al dan niet asbest aanwezig is. Dit kan door informatie te geven over de oorspronkelijk gebruikte bouwmaterialen, zowel bij nieuwbouw, verbouw als renovatie. De houder van een sloopvergunning is verplicht om het slopen van asbest op te dragen aan een deskundig bedrijf. De gemeente Waddinxveen organiseert, in samenwerking met de Waddinxveense Kunst Kring, in de raadzaal van het gemeentehuis een amateurexpositie voor inwo ners van deze gemeente. De amateurexpositie wordt dit jaar voor de zevende maal gehouden. In totaal heb ben 36 amateurkunstenaars zich aangemeld. De expositie zal een verscheidenheid aan werken laten zien. Technieken die gebruikt worden zijn o.a. aquarel, olieverf, keramiek en beeldhouwwerk. Een aantal van de te bezichtigen kunstwerken is te koop. Aankoopformulieren zijn verkrijgbaar bij de receptioniste en de afdeling Welzijn. De expositie is te bezichtigen vanaf zaterdag 27 augustus tot en met 10 septem ber 1994, met uitzondering van woensdag 31 augustus 1994 en is geopend dage lijks tijdens kantooruren, donderdagavond van 19.00-20.30 uur en zaterdagmiddag van 13.00-16.00 uur. Asbest moet altijd als eerste uit het pand verwijderd worden. Het asbest moet met de best bekende milieutechnieken worden verwijderd, onmiddellijk worden verza meld. in afgesloten en niet-luchtdoorlatend verpakkingsmateriaal worden opgesla gen en worden voorzien van een sticker met het opschrift “voorzichtig bevat as best”. Wanneer dit door vorm of afmeting van het asbest niet mogelijk is, moet het mate riaal in een gesloten container worden gedeponeerd. Particulieren die zelf het asbest verwijderen moeten het daarbij vrijkomende asbest in niet-luchtdoorlatend verpak kingsmateriaal aanbieden en voorzien van een sticker. U mag zelf de asbest houdende materialen verwijderen zolang u zich houdt aan de voorschriften. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Waarschuwing Het komt meermalen voor dat men telefonisch of mondeling benaderd wordt om een advertentie te plaatsen in ”een gids van de gemeente” of ”een gids welke (zo genaamd) met toestemming van de gemeente wordt uitgegeven”. Laat u niet mislei den door valse suggesties: Vraag altijd naar de officiële acquisitiebrief van de gemeente en adverteer bij voor keur niet middels een telefonische opdracht a. bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp); b. op de secretarie van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur (telefoonnummer 010-4537211). De Wvo-vergunningen betreffen het lozen van afvalwater afkomstig van de glas tuinbouwbedrijven gelegen aan de Piasweg 28,2e Bloksweg 30 en Piasweg 28 a. Wat de bedrijfsgebouwen be treft gaat het om een kantoor gebouw, een transporthal met laadperrons en een bedrijfs- loods en een bedrijfshal, bei de met inpandig kantoor en kantine. Op het terrein be staan voorts extra bouwmo gelijkheden. Zolang nog niet bekend is wat er met het veilingcomplex precies gaat gebeuren wordt er elke zaterdag in een deel van het complex een drukbe zochte vlooienmarkt gehou den. Het Waddinxveense gemeen tebestuur, dat met de onder nemers op het bedrijventer rein Doelwijk in gesprek is over een betere indeling en toegankelijkheid van het ge bied, is er voorstander van als de bedrijvigheid op deze plek zou kunnen toenemen. Dit is het tweede onroerend goed-project, waarmee mil joenen guldens gemoeid zijn, dat in Waddinxveen te koop staat. Het andere is het dit jaar geheel leegkomende gro- Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, af deling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Zuidelijke Dwarsweg 13 c het gedeeltelijk veranderen van een paardenstal annex hondenkennel in een receptie- en opslagruimte. WADDINXVEEN - Sinds de Coöperatieve Tuiniersvereni- ging Gouda en Omstreken vorig jaar is samengevoegd met De Kring in Bleiswijk wordt nu ook het veilingcomplex aan de Brede weg in Waddinxveen al enige tijd te koop aangebo den. r bijvoorbeeld Noteboom). Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Voor de kinderen is er het gebruikelijke schminken. Een piraten springkussen en een stormbaan komen er bij autobedrijf Van Beijnum te staan. Ook traditie is het gratis kopje koffie dat banketbakker Van den Berg schenkt. Er is daar ook een gezellig terrasje. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL: WADDINXVEEN - Vrijdag avond 2 september om kwart voor acht wordt in de her vormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) gestart met een nieuw seizoen voor 15-jarigen en ouder. Op de eerste avond staat een one- man-show op het program ma, dat om half negen begint. Voor de jongerenclub Kom Inn, wekelijks in De Schaaps kooi op zaterdagavond tussen half acht en kwart over tien, worden nog vrijwilligers ge zocht. WADDINXVEEN - In hotel- cafe-restaurant ’De Unie’ (Kerkweg-Oost) in Waddinx veen worden twee voorlich tingsavonden gehouden over gehoorzaamheidscursussen voor honden. Beide avonden, die een initia tief zijn van de kynologenclub ’Gouda en omstreken’, vinden plaats op maandagavond 29 augustus en woensdagavond 31 augustus, beide keren om acht uur. Voor aanmeldingen voor de nieuwe cursussen kan men terecht bij T. Vermeulen, tel. 01824-2132, en A. Kuijf, tel. 01820-21495. viseur ook is voorzien van een NVM Hypotheek Shop en is aangesloten bij de NVA, is thuis in onroerende goederen (woonhuizen, (agrarische) be drijven), taxaties, assuran tiën en hypotheken. Het be drijf, dat naast werkdagen ook ’s avonds en op zaterdag bereikbaar is, heeft een twee de vestiging in Boskoop aan de Zij de 6. De Pater Makelaardij startte in 1975 aan de Brugweg. In 1978 werd het pand aan de Schielandweg betrokken. Pe ter de Pater kwam in 1986 de zaak van zijn vader Piet de Pater versterken. Bij De Pa ter Makelaardij, die in 1991 een vestiging in Boskoop opende, werken negen men sen. WADDINXVEEN - De Pater Makelaardij is verhuisd van de Schielandweg 7 naar de Kerkweg-Oost 224 in Wad dinxveen, het voormalige - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van Chopinlaan/Beethovenlaan. zijn de bomen al rondgesto ken. Als ze uiteindelijk zijn weggehaald kunnen er ande- sierperen) voor in de plaats nieuwe lokatie en een verbe terde interne organisatie een ander bedrijfs pand een goede invloed zal hebben op de kwaliteit van onze dienstverlening”, aldus bouwkundig ing. Piet de Pa ter sr. (56) en Peter de Pater van In de commissievergadering verhuizing’ aan vrienden, kennissen en relaties. De Pater Makelaardij vindt het plezierig dat het nieuwe van woensdagavond 24 au” gustus zal er over gesproken worden. WADDINXVEEN - Het winkelcentrum Luifel- baan (Brederolaan), dat vorig jaar het 25-jarig bestaan heeft gevierd, houdt zaterdag 3 sep tember van 11.00-16.00 uur de jaarlijkse Luifel- baandag. Een dag met kramen, demonstraties en attracties voor de deur. De Witte Vleeshal en Van de Kaasplank ne men voor het eerst aan dit kramenfestijn op de eerste zaterdag van sep tember deel. Voor ieder een die buiten de kraam pjes wat koopt zijn er elk uur leuke prijzen te win nen. De bezoekers ma ken kans op in totaal 60 prijzen. kantoor goed is te vinden, dat het pand uitstraling heeft en dat over ruim voldoende par keergelegenheid kan worden beschikt in de directe omge ving. Het verlaten pand aan de Schielandweg is inmiddels als halfvrij staand landhuis met een royale en goed onder houden tuin voor 550.000 gul den te koop gezet. Het huizenaanbod kan aan de Kerkweg-Oost voortaan door middel van vitrine-ach- tige etalages worden gepre senteerd. Het nieuwe make laarskantoor is verder voor zien van een royale opzet van de ontvangst en kantoor ruimte. Rustige spreekka mers waarborgen de privacy. De Waddinxveense NVM-ma- kelaar, die als hypotheekad- te bedrijfscomplex van NKF Kabel BV aan de Noordkade. Makelaardij Van ’t Hof, die ook een vestiging in Wad dinxveen (Zuidplaslaan) heeft, vraagt namens de eige naars voor het geheel ont ruimde onroerend goed aan de Bredeweg 12,7 miljoen gul den. WADDINXVEEN - In de Waddinxveense Oranjewijk heeft een aantal oudere linde bomen geregeld last van luis en die zorgen ervoor dat de er onder geparkeerde auto’s vies en beschadigd dreigen te ra ken door een plakkerige en hardnekkige substantie. De gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven werkt aan een plannetje om de voor de omwonenden overlast gevende bomen aan de Prinses Irenestraat, die op zichzelf gezond en waardevol zijn, op termijn naar elders te verplaatsen, naar het Raadhuisplein. Dat karwei, waarmee de meeste bewoners aanvanke lijk in een schriftelijke enque- te hebben ingestemd, kost 7.500 gulden per boom. Om de verplaatsing te realiseren kantoor van de ABN Amro Bank. Binnenkort zal er in de nieuwe vestiging een open huis worden gehouden. re jonge bomen (sierkersen of ”Wij zijn van mening dat deze komen. Overigens is niet iedereen het vanuit met de verplaatsing van de oudere lindebomen eens. Prinses Irenestraat-bewoner J. Kunz en enkele anderen hebben daarover een brief aan de gemeente geschreven, jr. (30) in him ’bericht In de commissievergadering verhuizing1 aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3