Cursus humanisme Bewoners huiverig voor draconische maatregelen Waddinxveners Pastoriebouwers in Roemenië g VOOR Koopprijsgrens woningen mag van Kroon niet hoger Retourverpakking lokt reacties uit 4 WEKEN in schoolgebouw 65 jaar samen Ambachtelijke graanoogst Wegafsluitingen stuiten op verzet Rijn en Gouwe Repetities van Da Capo Elke zondagmorgen kinderbijbelclub Verzoekplaten programma van de W’veense kerken i Pagina 17 ing’ be- I I I I I I I I I I I i 8 "710114 bruik van houten kratten wordt ook nog veel plastic fo lie als ’omverp: spaard. De buitenkant van het huis moet nog geïsoleerd en ge- stuct worden omdat het daar in de winter erg koud is (-20 tot 30°). Ook twee slaapka mers waren niet klaar voor dat de vloerbedekking er in kon. kerbouwer er namelijk een gewoonte van gemaakt enige momenten op deze bijzondere wijze te werken, zodat tijden van vroeger weer een beetje herleefden in het buitenge bied van het Gouwedorp. mr. T. van der Torren aan de Bredeweg in Wad- Over de aanwassende stroom verkeer, de te verbeteren ver keersafwikkeling en de be vordering van de verkeersvei ligheid is iedereen het wel eens, maar over de oplossin gen verschilt men veelal van mening. Tussen het afsluiten van een weg en het maken van hin dernissen zit nu eenmaal een wereld van verschil. Voor dra conische maatregelen lijkt vooralsnog het draagvlak in de bevolking te ontbreken. Eenrichtingsverkeer en ob stakels worden in bepaalde gevallen eerder verkozen dan wegafsluitingen. In het gemeentehuis heeft de PvdA er inmiddels een plei dooi voor gehouden het ont- werp-verkeerscirculatieplan te zijner tijd wijksgewijs met de betrokken bewoners te be spreken. Dat is ook een stuk effectiever. Gezien de omvang van het verkeersplan zien de sociaal-democraten een grote inspraakbijeenkomst niet zo zitten. Echtparen In Waddinxveen zijn meer huwelijksfeesten. De heer en mevrouw A. Versluis-van Wa- geningen van de Prins Bem- hardlaan zijn 60 jaar ge trouwd. Ze hebben 6 kinde ren, 11 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen. Hun 50-jarig huwelijksfeest hebben met hun kinderen, kleinkinderen en achter kleinzoon gevierd Cees de Bruin en Jannie de Bruin- Faas van de Willem de Rijke- laan. Ze hebben vanuit hun nieuwe woning een prachtig uitzicht op de bergen. Ongeveer hon derd meter achter het huis liggen er spoorrails. Racova heeft een station op ongeveer één kilometer afstand van de familie Van der Want. De ingang van het huis is aan de zijkant, waar ook een be tonnen inrijpad is gemaakt ig een prachtig uitzicht bergen. Ongeveer hon en waarin de provincies al wel een besluit hebben geno men, vooralsnog niet voor vernietiging zullen worden voorgedragen. Verzoeken die reeds zijn voorgelegd, maar waarover nog geen besluit is genomen, zullen worden aan gehouden. Ondertussen zullen het In terprovinciaal Overleg (IPO) en het ministerie van VROM proberen overeenstemming te bereiken over een toet singskader voor dergelijke gevallen. Aan de hand daar van zullen reeds genomen be sluiten en aangehouden ver zoeken worden beoordeeld. Het is dan ook niet uitgeslo ten dat meer besluiten voor vernietiging worden voorge dragen. De uitgangspunten in de Huisvestingswet en het toetsingskader zijn daarvoor de leidraad. Jaap Hoogervorst. Drs. Jaap Hoogervorst weet waarover hij praat. Hij stu deerde theologie en filosofie. Eenmaal afgestuurd als the oloog had hij een zodanige af stand genomen van het chris tendom dat hij tenslotte lid werd van het Humanistisch Verbond. Het is zijn bedoeling om in onderlinge samenspraak en discussie te converseren aan de hand van thema’s die in het cursusboek nader worden toegelicht. Daarbij zal duide lijk worden dat het humanis me een relativerende, niet op dringende, levensbeschou wing is met tal van conse quenties voor de maatschap pelijke praktijk. Zo kent men in Midden-Hol- land de humanistische gees telijke verzorging voor huma nisten en andere niet-kerke- lijken in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis en de Goud se verpleeghuizen Bloemen- daal en De Riethoek. Ook kan een beroep gedaan worden op humanistische uitvaartbege- leiding. daarvan) niet of nauwelijks hun woningvoorraad kunnen uitbreiden. Bovendien moet de hogere grens in het belang zijn van een evenwichtige en recht vaardige verdeling van de wo ningvoorraad. Bij de genoem de gemeenten is daarvan ech ter geen sprake; deze ge meenten hebben nog voldoen de mogelijkheden hun wo ningvoorraad te vergroten. In overleg met de provincies is verder afgesproken dat de verzoeken van gemeenten waarvan de situatie afwijkt van de genoemde gemeenten Oorspronkelijk woonden de ouders van dit bruidspaar in Nieuwe Tbnge (Flakkee) en Wissenkerke (Noord-Beve- land). Een paar jaar voor de eeuwwisseling werd vanwege een beter werkklimaat ver huisd naar Rotterdam. Na de lagere school kwam de kleine, leergierige, Piet op zijn veertiende jaar in de Rot terdamse haven terecht, waar hij zich voornamelijk in teresseerde voor het zware werk. Hiermee kreeg hij zo veel ervaring dat hij door de vele stuwadoors als expert werd beschouwd en zelfs na zijn vervroegde pensionering in 1969 voor ingewikkelde karweien van huis werd ge haald. Jo ging na haar school tijd tot haar huwelijk ’dienen’ bij een familie in Rotterdam- Kralingen. In 1928 leerde de bruid de bruidegom, die be vriend was met haar broer Bram, kennen. In de winter 1928-1929 was de afstand tussen Feijenoord en Kralin- gen over de bevroren rivier een ideale gelegenheid om el kaar vaak te ontmoeten. Jo en Piet werden verblijd met de geboorte van twee zo nen, waarvan de oudste als econoom op een olieraffinade rij werkte en de jongste werkt als hoofdontwerper bij Fluor Daniel in Calgary Canada en kwam het afgelopen weekei- den met zijn Hollandse echt genote over voor de bijzonde re Waddinxveense bruiloft. Jo en Piet Gebraad werden ver der verrijkt met 3 kleinkinde ren en 5 achterkleinkinderen, waarvan er vier in Canada Belemmeringen Om het verkeer vooral voor voetgangers en fietsers, jon geren en ouderen veiliger te maken heeft de gemeente een hele rij maatregelen bedacht. Voordat die genomen kunnen worden moeten de wegen, straten en kruispunten dui delijk, veilig en herkenbaar zijn. Het hierbij behorende weggedrag wordt dan als het ware vanzelf uitgelokt. Hoe dichter de weg in de wijk, hoe meer belemmeringen ver keersdrempels) en hoe stren ger de regels (verkeershand having) worden voor het au toverkeer. En dan vooral op het gebied van de te rijden snelheden, die vrijwel overal te hoog zijn. In woonwijken gaan wonen en leefbaarheid boven de overlast van het au toverkeer. Naast de aanleg van rotondes en de aanpassing van kruis punten zullen er ook wegen worden afgesloten, zoals de len van de Prinses Beatrix- laan, de Julianastraat en de Limaweg. Verder zullen er meer (vrijliggende) fietspa den worden aangelegd. Fiet sers zullen in Waddinxveen veel meer bescherming krij gen dan tot nu toe het geval is. 30 km-gebied) ziet^de WD te laten komen op de kruis punten: Groensvoorde-Wadde; Staringlaan-Groenezoom; Noordkade-Staringlaan; Noordkade-Willem de Zwij- gerlaan; - Maatregelen om het door gaand verkeer tegen te gaan: Groensvoorde en Peuleyen ter hoogte van de Wadde af sluiten met een bussluis; Afsluiten van de Noordkade ter hoogte van de gemeente lijke loswal voor gemotori seerd verkeer; Tevens lijkt het wenselijk de Noordkade ter hoogte van Boskoop af te sluiten voor au toverkeer (bussluis); Afsluiting van de Schie- landweg voor autoverkeer ter hoogte van het schakelstati- on van de PTT; De Staringlaan ter hoogte van de brug over de ringvaart afsluiten voor vrachtverkeer; - Nieuwe loktie weekmarkt; - Herinrichting van de Nesse- Zuidkade tot een verblijfsge- bied (boulevard), waarbij het in de bedoeling ligt de tunnel onder de Kerkweg-Oost voor autoverkeer af te sluiten. - Overwogen wordt de Burge meester Trooststraat bij de Kanaaldijk af te sluiten voor autoverkeer en de huidige af sluiting op de Mercuriusweg weer open te stellen. Of de aangegeven maatrege len uitgevoerd worden, hangt in sterke mate af van de fi nanciële, technische en ruim telijke mogelijkheden en wel licht als allerbelangrijkste de politieke wil van het gemeen tebestuur en de acceptatie van de bevolking van Wad dinxveen. WADDINXVEEN - De kin derbijbelclub van de Centraal Hervormde Gemeente is zon dag 28 augustus weer van start gegaan. Iedere zondag is er een club voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. De kinderbijbelclub wordt ge houden in de Eben Haëzer- school (Jan Dorrekenskade- Oost), Bethelschool (Hegge- winde) en het gebouwtje van de tafeltennisvereniging Kwiek. Deze clubs beginnen om 11.45 uur en duren een uur. In wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) is ook een club. Deze begint op zondag 4 september om 12.00 uur en duurt tot één uur. Voor jonge ren vanaf 10 jaar is er de 10+ club in de Eben Haëzerschool. Voor de categorisering van wegen heeft het door de ge meente in de arm genomen verkeerskundig bureau Goudappel Coffeng BV te De venter een indeling van we gen gemaakt, waarbij werd uitgegaan van wegen met een stroomfunctie (doorgaand verkeer op bijvoorbeeld de in- en uitvalswegen Zuidelijke Rondweg, het Noordeinde, de Henegouwerweg en de Noordkade), lokale en wij- kontsluitingswegen (zoals de Dreef, de Esdoomlaan, de Beethovenlaan, de Kerkweg- Oost, de Juliana van Stol- berglaan, de Kanaalstraat, de Kanaaldijk, de Willem de Zwijgerlaan, de Sniepweg- Oost, de Zuidplaslaan en de Apollolaan) en wegen met een daarom uit Nederland moe ten komen. De Nederlandse huizenhouwers uit Rotterdam, Middelharnis, Waddinxveen, Scherpenzeel, Amersfoort, Driebergen en het Zeeuwse Nieuwerkerk. Op de foto staat ook een behulpzame Roemeen. Ze werkten samen aan de pastorie van ds. N. van der Want. RACOVA/WADDINXVEEN - In de schitterende omgeving van het Roemeense Bacau ligt de plaats Racova. Aan de doorgaande weg daar staat in de bocht het huis waar de oud-Waddinxveense predi kant van de Christelijk Afge scheiden Gemeente, ds. N. v.d. Want, met zijn gezin is gaan wonen. De statiegeldmethode houdt in dat per keer de blikken worden aangeleverd in sta- pelbare, houten retourkrat- ten. Zowel de blikken als de houten kratten kosten ieder 15 gulden statiegeld. Lege fast wordt onmiddellijk mee brandt en\7rpakt7kan dez*e 'teruggenomen. Door hetje- nieuwe verpi veren. Het is nu nog voornamelijk bedoeld voor grootverbruik. WADDINXVEEN - Omdat de belangstelling voor het klas sieke en moderne humanisme ook in Waddinxveen geleide lijk toeneemt, houdt het Humanistisch Verbond Midden- Holland op donderdagavond 29 september, donderdag avond 6 en donderdagavond 13 oktober in de Dick Bruna- school (lokatie Zuidplashof) daarover een cursus die gege ven zal worden door drs. De kosten van de nieuwe HV- cursus - die in de voormalige Annie M.G. Schmidtschool wordt gegeven omdat het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) bezet is - be dragen, inclusief cursusboek en koffie of thee voor leden ƒ25,- en voor niet-leden ƒ30,-. Geïnteresseerde leerkrach ten bij het openbaar en bij zonder onderwijs betalen de ledenprijs. Voor opgave en nadere infor matie kan men terecht bij dr. André de Bruin (tel. 01828- 13431) of bij de docent (01829-2730). Betaling ge schiedt op de eerste cursus avond. Men wordt verzocht dan wat eerder te komen. Omdat op de openbare scho len, uiteraard als dat gewenst wordt, ook humanistisch vor mingsonderwijs wordt gege ven vormt de cursus tevens een bijzondere gelegenheid voor ouders, verzorgers en andere familieleden kennis te maken met de historie en ac tualiteit van het humanisme. zodat de auto’s van de familie en gasten niet op de drukke verkeersweg behoeven te staan. Veel groepen vrijwilligers uit heel Nederland hebben veel werk moeten verrichten met de opbouw van het huis. De woning is nog niet geheel klaar, omdat niet alle mate rialen verkrijgbaar zijn en BOSKOOP - De Boskoopse interkerkelijke zanggroep ‘Da Capo‘ is weer met haar re petities begonnen. Deze repe tities zijn van groot belang met het oog op het concert van zaterdagavond 5 novem ber als de Young Messiah, ge arrangeerd door Tom Parker, ten gehore wordt gebracht. Met de muzikale bezetting die Da Capo nu heeft zijn so pranen, bassen en tenoren hartelijk welkom. Naast de Young Messiah staan er nog werken van onder andere Beethoven, Mozart, Verdi en het Oslo’s Gospel Choir op het repertoire. Dit alles wordt be geleid en gedirigeerd door Ben Kramer, tijdens optre dens aangevuld met een dwarsfluitiste. Mensen die interesse hebben en tussen de 25 en 50 jaar zijn kunnen langskomen in de Ge reformeerde Kerk aan de Zij de in Boskoop op dinsdag avond tussen 20.00 en 22.00 uur. Voor meer informatie ken men bellen met Jannie van Bockel, tel. 01727-12402 of José Versluis, tel. 01828- 18852. De PCW wil de Groensvoorde als wijkontsluitngsweg hand haven, omdat het Noordeinde de doorstroomfunctie anders niet aankan. Ook het CDA bracht een aantal pünten naar voren die aan de orde moeten komen bij de uitwer king van het verkeerscircula tieplan. Politiek Waddinxveen (uitge zonderd Unie 55+) ziet in de categorisering van wegen in ieder geval een mooie aanzet voor de actualisering en uit werking van het verkeerscir culatieplan, dat uit 1990 stamt en vanwege de plannen rond het ontwikkelen van een hoofdwinkelcentrum nooit of ficieel is vastgesteld. WADDINXVEEN - Piet(er) Gebraad en Jo(hanna) Wisse- kerke van de Zuidplaslaan, beiden geboren in Rotterdam (Zuid en Kralingen) en nu een halfjaar wonend in Waddinx veen, hebben zondag 28 augustus hun 65-jarig huwelijks feest met een receptie gevierd in de recreatiezaal van ’t Suy- tende (Zuidplaslaan). Onder de aanwezigen bevond zich ook burgemeester C.M. van der Linden. wonen. Vanaf hun trouwdag woonde het tweetal in een (tussentijds gerenoveerde) eengezinswoning met voor- en achtertuin in Rotterdam- Zuid (Bloemhof). Sinds febru- ari van dit jaar wonen ze in een mooie driekamerwoning in ’t Suytende en doen de meest voorkomende zaken nog zelfstandig. Jo sukkelt een beetje met de gewenning, maar wordt door de familie, buren en medici zo goed als mogelijk opgevangen. voor autoverkeer; - Aanleg rotonde Kanaaldijk- Zuidelijke Dwarsweg; - Aanleg rotonde Noordeinde- Wadde; - Aanleg van fietsvoorzienin- gen langs lokale ontsluiting- wegen; - Om de snelheid te verlagen en het oprijden vanaf de zij weg beter mogelijk te maken aanleg van rotondes op: Chopinlaan-Kerkweg-West; Chopinlaan-Beethoven- laan; Kanaaldijk-Schielandweg; Koningin Wilhelminaplein; Dreef-Fazantdreef-Lima- weg; - Afsluiting Prinses Beatrix- laan bij Willem de Zwijger laan (bussluis); Politiek Aan de categorie-indeling van de Waddinxveense wegen en het besprokene tijdens de informatieavond wijdde ook de raadscommissie vorige week woensdagavond een be spreking. Daar kregen aller lei opvattingen over een veili ger verkeer steun. De WD pleitte voor de aanleg van een westelijke rondweg bij het' - Afsluiting Julianastraat op J 2 J J J 1 1 TT 1 4-k 11 staande wegen het doorgaan de verkeer niet zullen kun nen blijven verwerken, zeker niet als het Bentwoud er in derdaad mocht komen. Maar voor een nieuwe rondweg ont breekt voorlopig het geld. Wellicht kan de komst van een oerbos voordit doel porte monnees in ‘Den Haag1 ope nen. De PvdA gaf te kennen het liefst fietspaden door de woonwijken aangelegd te zien, dus apart van de door gaande wegen (PvdA). Een afsluiting van de Noordkade (in Boskoop eindigend in een n/\ 1_2_X 1 niet zitten, terwijl D66 naar voren bracht dat klinkers in plaats van asfalt een ver- keersremmende werking hebben. WADDINXVEEN - De informatieavond van het Waddinx veense gemeentebestuur over de categorisering van wegen 1 1 11 1 11 x week maandagavond in het gemeentehuis, trok bijzonder Aangezien het gebruik en de functie van de wegen overeen dient te komen, zullen er in de komende jaren diverse Neele (PCW) verantwoordelijk is. maatregelen uitgevoerd moe ten worden. Hoewel het colle- verblijfswegen (woonstraten ge van Burgemeester en Wet- houders hierover nog geen definitief standpunt heeft in genomen, wordt bijvoorbeeld gedacht aan de volgende WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kerken gaan we kelijks op de maandagavond via de lokale RTW-radio een religieus verzoekplatenpro gramma verzorgen. Het pro gramma is een aanvulling op de wekelijkse kerkdiensten, die elke zondagmorgen tus sen negen en twaalf uur door de RTW-radio worden uitge zonden. Voor de organisatie van de kerkelijke uitzending is al en kele jaren een werkgroep ver antwoordelijk, die is samen gesteld uit lidmaten van ver schillende plaatselijke kerk genootschappen. Binnen deze werkgroep is het idee geboren om de service naar de Waddinxveense ’kerkluisteraars’ uit te brei den met een religieus ver zoekplatenprogramma. De eerstë uitzending is op maan dag 3 oktober. Het is de be doeling om elke maandag avond van 19.00-20.00 uur een uitzending te verzorgen. Aanvragen voor ’religieuze verzoekplaten’ dienen drie weken voor de datum van uit zending bij de werkgroep te zijn. Voor de eerste uitzen ding van maandag 3 oktober is de periode om een verzoek in te dienen dus tot woensdag 14 september. Het is mogelijk een aanvraag voor zichzelf te doen, maar ook kan een muziekje aan een ander worden aangeboden. In dat geval moet bij de aan vraag naam en adres worden vermeld van degene voor wie het verzoek bestemd is. De verzoeken kunnen worden gestuurd aan de Werkgroep Religieus Verzoekplatenpro gramma, Stationsstraat 19, 2741HN Waddinxveen. in de woonwijken en 30 km- gebieden). De bezoekers van de informa tieavond maakten vooral van gedacht aan de gelegenheid gebruik te wij- maatregelen: zen op de overlast van het - Afsluiten van de De Ruijter- doorgaande vrachtverkeer in straat bij de Henegouwerweg de woonwijken, het ontbre ken van fietspaden langs bij voorbeeld de Koningin Wil- helminasingel en de Juliana van Stolberglaan. Ook heel veel andere - als irritant erva ren - verkeerszaken in de ei gen buurt kwamen aan de or de. Noordeinde, omdat de be- Kerkweg-Oost en instellen eenrichtingsverkeer Juliana straat richting Kerkweg-Oost aansluitend op de parallel weg; - Afsluiting Limaweg bij Dreef-Tweede Bloksweg; - Tegengaan van linksafs- laand verkeer op de Kanaal straat ter hoogte van Stati onsstraat door instellen van eenrichtingsverkeer Stati onsstraat in de richting van de Kanaalstraat; - Doortrekken van de Rijn- landstraat naar de Kerkweg- Oost; - Reconstructies om de voor- rangsregeling beter tot uiting Hoofdlijnen Voor de komende tien jaar zullen dan de hoofdlijnen voor het verkeer in waddinx veen vaststaan. Zeker is wel dat de categorisering van de wegen in Waddinxveen be langrijke gevolgen zullen hebben voor die wegen bin nen de bebouwde kom. Wegen krijgen andere functies, ze zullen worden veranderd om te laten zien welk weggedrag precies wordt vereist en ze wijzigen van karakter. De komende maanden neemt het gemeentebestuur van Waddinxveen dan ook be langrijke beslissingen op het gebied van het verkeer en de Ouderwets graan oogsten op het akkerbouwbedrijf van dinxveen. (Foto: SJaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op het landbouwbedrijf van mr. T. van der Torren aan de Brede weg in Waddinxveen, waar enkele weken een jonge ak kerbouwer uit het Tsjechi sche Pehlrimov heeft ge- Het huis in het Roemeense Racova waar ds. N. van der Want en zijn gezin is gaan wonen. De oud- Waddinxveense predikant van de Chris telijk Afgescheiden Gemeente begint hier een nieuwe periode in zijn leven. De pastorie is grotendeels klaar. Een aantal materialen moet uit Nederland komen. DEN HAAG/WADDINXVEEN - De Kroon heeft besluiten van provinciebestuur om een aantal gemeenten in het ka der van de Huisvestingswet een hogere koopprijsgrens toe te staan (250.000 gulden in plaats van 156.000 gulden) ver nietigd. Het gaat hierbij om gemeenten in drie provincies (Zuid-Holland, Utrecht en Gelderland). Waddinxveen en Gouda behoren hier ook toe. Oud-staatssecretaris drs. E. Heerma van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer. De oud-be- windsman wijst er in zijn brief op dat in deze gevallen in strijd met de wet is gehan deld. De Huisvestingswet staat in uitzonderlijke gevallen het verhogen van de koopprijs grens toe, maar in dat geval moet er sprake zijn van een bovengemeentelijk ruimte- lijk-ordeningsbeleid waar door gemeenten (of kernen werkt, is dezer dagen op ou derwetse wijze weer het graan geoogst. Van dit graan wordt op am bachtelijke wijze in Gouda brood gebakken. Jaarlijks heeft de Waddinxveense ak- verkeersveiligheid in Wad dinxveen, waarbij veel stra in het Gouwedorp (welke functie krijgt welke weg), vorige ten betrokken zijn. veel belangstelling. De raadzaal was overvol en de aanwezi gen maakten van hun hart geen moordkuil over het ver keersbeleid, waarvoor binnen het college wethouder Joop WADDINXVEEN - Bij de Stichting Wereldwinkel Waddinx veen (Koningin Wilhelminaplein) is enthousiast gereageerd op de berichtgeving over de nieuwe milieubesparende ver pakking van Max Havelaar-koffie. Rechtstreekse bezorging plijkt voor dit roulatie-systeem het meest efficiënt te wer- ten. Via de Wereldwinkel, die in Waddinxveen klein is ge- ruisvest en weinig opslagruimte heeft, kan wel worden be steld. In Nederland vormt de ver- pakkingsvorm van koffie (15.000 ton afval per jaar) een belasting voor de mondiale grondstof- en energievoorra- den. Koffiebrander Simon Le- velt uit Amsterdam, die ook koffie voor de Wereldwinkels prpal nkkingsvorm le- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 1 4' Wanneer U nü kiest voor een kennismakingsabonnement. dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus! Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12,75. Naam: Adres: Postc./WoonpL: Telefoon: (voor controle op bezorging] Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alpben a/d Rijn 12.75

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17