Tweede lustrum Grote belangstelling Najaarsbeurs Boskoop Brief van wethouder en SGP-jongeren brochure met knelpunten Nieuwe winterbrochures Van Ginkel Vakanties Oudste lid opent amateurexpositie LAD-CARTOON EK VAN ELIAS Actie ‘Wij gaan weer naar school Jeugddienst Zevenhuizen Jongerenkoor Krea Musica Bijbelcursus Zevenhuizen Aanrijding op Coenecoopbrug Hondentraining van Bertha en Evert Stuut Pantomimespeler in koffiebar deaf- Inbraak zonder braaksporen Seniorenclub bij Leger des Heils Activiteiten in De Paddestoel Orgelconcert van Jaap Kroonenburg helm Teil in Opglabbeek; Pagina 19 WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 WEEKBLAD VOOR Reeu- beiden1. BOSKOOP - De Najaarsbeurs van de Coöperatieve Vereni- in de Hervormde Kerk van de van Mevrouw W. Bottema-Attema opende de amateurexpositie in het gemeentehuis. (Foto: Victor van Leeuwen). ren. Met name het i- van het rode verkeerslicht is een veel voorkomende over- het Gouwedorp. De expositie is te bezichtigen tot en met 10 september, met uitzondering van woensdag 31 augustus en is geopend da gelijks tijdens kantooruren, donderdagavond van 19.00- 20.30 uur en zaterdagmiddag van 13.00-16.00 uur. De amateurexpositie wordt WADDINXVEEN - De SGP-studievereniging ‘Jongeren naleving van het gewenste verkeersgedrag. ‘Voorlichting over verkeer en verkeersvei ligheid is een taak van ons Er wordt op diverse avonden getraind en op de zaterdag ochtend. De training wordt gegeven in het Gouwebos en kost ƒ34,-. Men moet wel lid zijn of worden van de Dieren bescherming. De hondentrai ners zijn nog op zoek naar mensen die willen helpen met de training of met het maken van attributen voor de trai ning. Green Systems wordt ook door Bloemenveiling Aals meer en Bloemenveiling Hol land gebruikt. Het besluit van de Boskoopse Veiling om zich aan te sluiten bij deze standaard zal een grote bij drage leveren aan miteit binnen de sector. Het draagvlak voor Green Sys tems wordt verbreed naar de boomkwekerij sector. land International - zijn dezer dagen verschenen en gedis- ken tribueerd naar de reisbureaus in ons land. De brochure ‘Oosterse steden en individuele rondreizen' verschijnt bin nen een paar weken. De nieuwe brochure ‘Autova kanties1, waarmee ook op de Wintervakantiebeurs in sep tember aan de weg zal wor den getimmerd, bevat groten deels wintersportbestemmin gen, maar ook dichtbij huis is het een en ander gecontrac teerd. Nieuwe wintersportbe stemmingen bij Van Ginkel Vakenties zijn: - Frankrijk (La Plagne): Villa in de leeftijd van 16-25 jaar bij elkaar te brengen, die sa men een eigen repertoire voor hun koor gaan samenstellen, treding. De politie zal dan ook op dit punt repressief optre den. Op een aantal scholen voor voortgezet onderwijs zullen preventieve bromfietscontro- ac cent hiervan zal liggen op J en informatie de verkeerstechnische eisen voor brom- en snorfiet sen. De controles zullen i onder school tijd. Er worden geen gege vens genoteerd van voertui gen of hun berijders. treerd. De omzet bedroeg in totaal ruim f 2.000.000,00. Ten opzichte van de Najaars beurs 1993 (f 1.500.000,00) betekent dit een stijging van 33 procent. De verkoop van Deense kar ren verliep zeer goed. De om zet van 500.000,00. Dit betekent een verdubbeling van het aantal (1000 stuks) ten behoeve van najaarsbeurs 1993. Ook de export naar Duitsland zit duidelijk in de lift. Eén derde van de totale beursom- zet werd aangekocht door on ze Duitse klanten-. Naast de Najaarsbeurs werd ook deel genomen aan het Plantari- um. De Boskoopse Veiling had een groep van 15 kwe kers om zich heen verzameld. De gezamenlijke inzending omvatte een stand van 400 vierkante meter. Ook daar zijn de activiteiten van de co- operatie zeer nadrukkelijk voor het voetlicht gebracht. Het grote assortiment dat de 350 aangesloten leden kun nen bieden werd in deze stand getoond. Ook hier wer den de produkten op Deense karren tentoongesteld. In de centrale presentatieruimte werd een Photo Image _Sys- teem g Green Systems applicatie maakt het mogelijk om kleu renfoto’s vast te leggen en via de telefoonlijn te verzenden. Boomkwekerij Van de Starre verzond vanuit zijn stand de kleurenfoto’s naar de vei- lingstand op het Plantarium en naar de Najaarsbeurs in de veilinghallen. Door deze presentatie geeft de Boskoop se Veiling aan dat zij kiest voor het EDI gestandaardi seerde berichtenverkeer voor zowel kleurenfoto’s als be richten. Verre Oosten Net als vorig'jaar heeft Van Ginkel Vakanties in de win ter drie Verre Oosten- bro- WADDINXVEEN - Op de Coenecoopbrug over de Gou we ontstond een kop-staart- aanrijding waarbij vier auto’s betrokken waren. Een 25-ja- rige bestuurder uit Maam zag te laat dat het verkeer stil stond, waarna hij drie auto’s tegen elkaar duwde. Er ont stond alleen materiële scha de. prijzen bedragen vijf gulden voor volwassenen en drie gul den voor kinderen en CJP- houders. Ir. Jaap Kroonenburg uit Maassluis bespeelt op de eer ste avond het statige DelaHa- ye-orgel (1773). Hij heeft in 1984 Feike Asma opgevolgd als vaste bespeler van het be roemde Garrels-orgel in de Maassluise Grote Kerk. Zijn muzikale opleiding ontving hij van diverse orgelleraren zoals Bram Bruin, Piet van Amstel, Jan J. v.d. Berg en Feike Asma. Deze orgelstudie verrichtte hij naast een vak studie in Delft die hij in 1973 afsloot. In het dagelijks leven is Jaap Raadhuisplein een amateu- ingenieur. Zijn aanvankelijke hobby is uiteindelijk zijn tweede vak geworden. In 1981 werd het solistendiplo ma orgel behaald aan het Rotterdams Conservatorium onder leiding van André Ver- woerd. Jaap Kroonenburg is organist geweest in St. Pancras en Heiloo en vanaf 1972 in Maassluis. Hij is regelmatig op radio en tv te beluisteren en er zijn ook diverse lp- en cd-opnamen van hem ver schenen. Sinds 1980 is hij ook begeleider van het Henry Blackmon Koor, waarmee hij al eens eerder in Moordrecht geweest is. Het programma voor zater dagavond 10 september ver meldt werken van onder an dere J.S. Bach, Stanley, John West, René Becker en leer meester Asma. ‘Jaap speelt Jaap1 komt ook nog voor op dit concert. Het laatste num mer van het programma is een fantasie over Psalm 32, die geschreven is door Wad- dinxvener Jaap Nieuwenhui- jse, de vaste organist in Moor drecht. WADDINXVEEN - Na een korte vakantie is de senioren club van het Leger des Heils, die gehouden wordt in Het Nieuwe Trefpunt aan de Sta tionsstraat in Waddinxveen, weer van start gegaan. De club, waar alle mannen en vrouwen van 55 jaar en ouder van harte welkom zijn, wordt iedere donderdagmiddag ge- politieke houden van 14.00 tot 16.00 uur. dit jaar voor de zevende maal gehouden. In totaal hebben 36 amateurkunstenaars zich aangemeld. De expositie laat een verscheidenheid aan wer ken zien. Technieken die gebruikt wor den zijn onder andere aqua rel, olieverf, keramiek en beeldhouwwerk. Een aantal van de te bezichtigen kunst werken is te koop. Aankoop- formulieren zijn verkrijgbaar bij de receptioniste en deling Welzijn in het gemeen tehuis. tot half september. Het poli tiedistrict IJssel en Gouwe van het korps Hollands Mid den zal daar in samenwer king met het gemeentebe stuur, basisscholen en plaat selijke afdelingen van de ver eniging Veilig Verkeer Neder land (WN) invulling aan ge ven.Eén van de activiteiten is een snelheidscontrole. In Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, Waddinxveen, Moordrecht en Boskoop zullen zowel preven tieve als repressieve contro les plaatsvinden. WADDINXVEEN - Enige tijd geleden heeft het bestuur van het Waddinxveense gemengd koor ‘Krea Musica1, dat elke maandagavond in Kreater (Kerkstraat) repeteert, het plan opgevat een jongeren koor op te richten. De bedoeling is om jongeren gedragsregels door scholie- negeren Club ’Le Hameau des Ro- •chnnr ie chers-Champagny; - Oostenrijk (Zugspitze-ge- bied): Appartementen Mon tana in Lermoos en apparte menten Traube in Udems (Hoch-Zillertal); - Tsjechië: Nieuwe accommo datie in het Jizerske-gebergte en Noord-Moravië; - Duitsland: Appartementen Am Fichtenweg in Winter berg en appartementen Chiemgau in Inzell. - Frankrijk (10 km van Euro- Disney): Appartementen ’Bussy Saint Georges’; - Frankrijk (Parijs): Residen ce ’Passage Dubail’ in het hart van het tiende arrondis sement; - België: Vakantiepark Wil- WADDINXVEEN - De vijfde voorlichtingscampagne ‘Wij gaan weer naar schoof krijgt in Waddinxveen inhoud door fend zullen toespreken, controles van (brom)fietsen en aan dacht voor de verkeerseducatie. chures. De overwinterings- brochure is enige tijd geleden al verspreid. Op korte termijn komt het nieuwe individuele programma Oosterse steden en individuele rondreizen uit. De Verre Oosten-groepsbro- chure bevat een aantal nieu wigheden en veranderingen. Er zijn twee nieuwe rondrei zen en er worden scherpe prijzen gehanteerd. De eerste nieuwe rondreis voert naar China, Thailand, Nepal en India. Deze rondreis is een 23-daagse selectie uit de voorgaande jaren. Nieuw is ook een rondreis naar Thailand en Laos. Deze rondreis bevat een meer daags verblijf in Laos. Laos is nog een primitieve bestem ming, maar zeer interessant voor de culturele ingestelde reiziger. Het Thailand-ge- deelte doet met name Noord- Thailand uitgebreid aan, in clusief Mae Hong Son. Van Ginkel Vakanties heeft alle Indonesie-tours in prijs verlaagd. Ook de Sri Lanka- rondreis en de Zuid-India-Sri Lanka-rondreis hebben scherpe prijzen. In de zomerbrochure van de Waddinxveense touroperator stond een aantal nieuwe rei zen, die nu ook voor het eerst in de winterbrochure voorko men, zoals de Sri Lanka-Ma- leisie-combinatie en een zeer succesvolle India-Nepal-com- binatie. Deze reis is ten op zichte van het zomerpro- gramma iets aangepast. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In september start de ‘Werk groep Gehoorzame Huishond1 van de Boskoopse Dierenbe scherming met een nieuwe cursus, die gegeven wordt door de Waddinxveense hon dentrainers Bertha en Evert Stuut (tel. 01828-31917 tus sen 17.30 en 20.30 uur). De cursus is voor mensen met honden van alle leeftijden en rassen, want ‘elke hond kan goed worden opgevoed1. De nieuwe lessenreeks wordt gegeven vanuit dierenbe- schermingsgedachte. Niet de hobby van de baas staat voor op, maar het welzijn van de hond. Een gehoorzame hond geeft namelijk minder aanlei ding tot problemen, zoals het uitvallen naar honden en mensen. Hoewel elke hond goed kan worden opgevoed, vinden hun bazen het dikwijls zielig hun hond te corrigeren of conse quent te zijn. Goede voorlich ting kan een hoop ellende voorkomen. ‘Door consequent gedrag van de baas zal een hond weten, waar hij aan toe is en veel beter luisteren1, aldus Bertha en Evert Stuut, die nu een jaar voor de Boskoopse Die renbescherming actief zijn en voor hun in trainingsinspan- ningen pas zijn beloond met speciale trainingsjassen. Iedereen kan op elk willekeu- rig moment beginnen met de cursus omdat de Waddinx veense hondentrainers een doorschuifsysteem hebben. Er is altijd wel een groep, waarin de hond geplaatst kan fietspad langs de spoorlijn tussen NS-station Waddinx veen en het bedrijvenpark Coenecoop, speciale opstel- vakken voor fietsers (zoals bij kruising Kanaalstraat-Stati- onsstraat) en rotondes met vrijliggende fietspaden (Es- doomlaan-Dreef-Sniepweg). reformeerde Gemeente in Ca- pelle aan den IJssel. Het bestuur hield in de loop der jaren diverse interessan te avonden waar de aanwezi ge jongeren allerlei politieke en maatschappelijke onder werpen bediscussieerden. De behandelde onderwerpen liepen zeer uiteen. Die gingen bijvoorbeeld over alternatie ve geneeswijzen, het land bouwbeleid, house-muziek en het Verdrag van Schengen. Ook omstreden onderwerpen werden niet vermeden. Zo is er in Waddinxveen een ware Zuid-Afrika-rel ontstaan als gevolg van een (afgelaste) openbare verenigingsavond over Zuid-Afrika en behan delden voor- en tegenstan ders het Bentwoud dat tussen Zoetermeer en Waddinxveen moet komen. deze Denen bedroeg f t>nej De ouders en verzorgers van de brugklasleerlingen in het voortgezet onderwijs hebben van verkeerswethouder Joop Neele (PCW) mede namens politiechef N. van Ooik een brief gekregen waarin hij aandacht vraagt voor gevaar lijke verkeerssituaties voor fietsers in Waddinxveen, dat een regionale functie op het gebied van het voortgezet on derwijs vervult. ‘Fietsers in de leeftijdsgroep van 12 tot en met 18 jaar zijn WADDINXVEEN - Instuiven met klaveijassen, callanetisc voor volwassenen en een handwerkclub zijn enkele van de activiteiten in het nieuwe seizoen in het gebouw van de wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel (Lijs terbesstraat). Iedere maandagmiddag kan er worden geklaverjast. Er wordt niet om prijzen ge speeld. De toegangsprijs be draagt ƒ1,50, inclusief een gratis kopje koffie hoeft u het niet te laten. Iedere dinsdag- en donder dagmiddag (13.45-14.45 uur) is er callanetics. Dinsdag zijn er gewone lessen callanetics en donderdag wat aangepast aan de wat oudere dames. Wie wat wil doen aan de eigen conditie en het verstevigen van buik, benen en billen moet naar de lessen komen. De kosten bedragen ƒ5,- per les. Er wordt geen inschrijf geld gerekend. De handwerkclub voor vol wassenen houdt gezellige avonden om wat te handwer- en een babbeltje met el kaar te maken. De club is ie dere dinsdag van 19.30-22.00 uur. Leden en donateurs be talen ƒ5,-, niet-leden ƒ6,-, in clusief materiaal en een gra tis kopje koffie. Voor de actie is in Waddinx veen speciaal voor nieuwe leerlingenn van het voortge zet onderwijs een brochure gemaakt met aandacht voor knelpunten in de routes naar en van school en voor de meest veilige schoolroutes naar Waddinxveen uit Bos koop, Zevenhuizen, Moerka- pelle, Moordrecht en Reeu- wijk-Dorp. Gevaarlijke schoolroutes in het Gouwedorp zijn volgens de brochure bijvoorbeeld de Onderweg (smal, brede land bouwvoertuigen en vracht wagens, hardrijdende auto mobilisten), Juliana van Stol- berglaan (veel - ook inhalend - verkeer) en Piasweg (ver smallingen leiden aandacht van autoverkeer aft. Maar er zijn ook veilige fiets- ging De Boskoopse Veiling BA, die door voorzitter J.P. de voorzieningen voor de school- Vries van de Nederlandse Bond van Boomkwekers officieel jeugd, zoals het vrijliggende werd geopend, heeft alle verwachtingen overtroffen. fietspad langs de spoorlijn Gedurende de drie beursda gen is de belangstelling zeer groot geweest. Ruim 700 be zoekers werden geregis- De studievereniging Jonge ren Perspectief van de SGP belegt vier keer per jaar een avond. Een deskundige spre ker houdt dan een korte inlei ding over een bepaald onder werp, waarna er ruim gele genheid is voor discussie. Ter gelegenheid van het twee de lustrum heeft het bestuur van de studievereniging sa men met het bestuur van de SGP-kiesvereniging te Wad- dinxven een jubileumavond op dinsdagavond 13 septem ber om half acht in de her vormde Bethelschool (Hegge- winde) georganiseerd. Voor deze avond zijn naast (oud)bestuursleden ook de fractievoorzitter van de SGP in de Tweede Kamer, ir. B.J. van der Vlies, uitgenodigd. De leider van de tweemans- fractie in het parlement zal een inleiding verzorgen. Na de pauze is er ruime gelegen heid met ir. Van der Vlies te discussiëren. De feestelijke avond wordt informeel beslo ten met een hapje en drankje. Ir. B.J. van der Vlies (1942, Sliedrecht) te Maartensdijk maakt sinds 10 juni 1981 deel uit van de Tweede Kamer. Hij studeerde civiele techniek aan de Technische Hoge school in Delft, was plaats vervangend rector van een scholengemeenschap voor HAVO-VWO en maakte deel uit van de Provinciale Staten van Utrecht. Hij bekleedde diverse kerkelijke.maat- schappelijke en functies. zien tot ongeveer twintig zan gers. Mochten er in septem ber meer belangstellenden zijn dan zal tot de oprichting worden overgegaan. Voor sen. De aanmeldingen men kan het plaatsvinden secretariaat van ‘Krea Musi- i - - ca‘ bellen, tel. 01828-16572 of 01828-18616. j i-x - Nederland: Pare Emslan- in Moordrecht dermeer in Groningen, De Hunzebergen in Drenthe en ’t Reggehuus in Overijssel. ZEVENHUIZEN/BOSKOOP - In de kerkzaal van de Gere formeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen zal op iedere derde woensdag avond van de maand om half acht een Bijbelcursus worden gegeven. De eerste cursusavond is op woensdag 7 september, zo laat de Boskoopse mevrouw H. van Egmond (Mendelweg 83, tel. 01727-19771) als plaatselijk secretaris van de Evangelische Toerustings- school te Doorn weten. De Stichting Evangelische Bijbelschool geeft reeds meer dan dertig jaar in 25 plaatsen in Nederland een Bijbel- schoolcursus. De school is be doeld voor mensen die meer van de Bijbel willen weten en meer toegerust willen worden in hun geloof en voor eventu eel werk in hun kerk of ge meente. Naast de studie van de Bijbel nemen ook onderwerpen als gezinsleven, gemeenteleven, evangelisatie en pastoraat een belangrijke plaats in. Voor het volgen van deze cur sus is geen vooropleiidng ver eist. Alhoewel thuisstudie wenselijk is, is deze cursus goed te combineren met een baan of andere werkzaamhe den. MOORDRECHT - Zaterdag avond 10 september om acht uur start de Stichting Orgel- o concerten Moordrecht een Perspectief bestaat tien jaar. Het tweede lustrum zal dins- n'e™e serie orgelconcerten gepresenteerd.0 Deze dagavond 13 september om half acht in de hervormde Be- i- II-.Kcih v™ dc thelschool (Heggewinde) met een speciale avond worden ge- vierd. De studievereniging Jonge ren Perspectief van de Wad dinxveense Staatkundig Ge reformeerde Partij (SGP) werd in 1984 opgericht onder leiding van de toenmalige voorzitter Peter Mulder, in middels predikant van de Ge- ZEVENHUIZEN - Zondag avond 4 september om zeven uur is er weer een jeugd dienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst luidt ‘Meelopen de unifor- of navolgen?1. Voorganger is --x— TT i ds. J. v.d. Spoel uit Loenen aan de Vecht. Muzikale me dewerking wordt verleend door Boaz uit Zwijndrecht. De reiswinkel van Van Ginkel Vakanties in het winkelcentrum ‘de Passage1 in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De winterbrochures ‘Autovakanties1 en ‘Verre Oosten Groepsreizen1 van de Waddinxveense tour operator Van Ginkel Vakanties - een volle dochter van Hol- WADDINXVEEN - Vanaf vrijdagavond 2 september om acht uur is de hervormde kof fiebar De Schaapskooi (Nes se) weer een heel seizoen open. Op het eerste program ma staat ‘Skip’s one man show1. Mister Skip is een panto mimespeler. In zijn om half negen beginnende show zal hij allerlei types en situaties uitbeelden. Het belooft voor de 15-jarigen en ouder een avond vol spanning, humor en drama te worden. De Najaarsbeurs van de Boskoopse Veiling, geopend door voorzit ter J.P. de Vries van de Nederlandse Bond van Boomkwekers, heeft alle verwachtingen overtroffen. (Foto: Coöperatieve Vereniging De Boskoopse Veiling BA). De activiteiten in het kader van de jaarlijkse actie ‘Wij j— r x r a i YT W1 XXIAYAX kJVXXWVZA xxxxiï—v jkxa -- - schoolkinderen die te hard rijdende automobilisten bestraf- gaan weer naar school duren WADDINXVEEN - Mevrouw W. Bottema-Attema (Jan Bijnenpad), oudste lid van de Waddinxveense Kunst Kring (WKK), heeft zaterdagmorgen 27 augustus in de raadzaal van het gemeentehuis de expositie van Waddinxveense amateur-kunstenaars officieel geopend. De tentoonstelling worden, duurt tot en met woensdag 10 september. De gemeente Waddinxveen organiseert, in samenwer king met de Waddinxveense Kunst Kring, elk jaar aan het Kroonenburg natuurkundig rexpositie voor inwoners van jimi—-i i hobby is uiteindelijk zijn relatief veel betrokken bij verkeersongevallen. Om de verkeersveiligheid in het al gemeen te verbeteren worden door politie en gemeente di verse activiteiten ontplooid1, aldus Joop Neele. Zo is de gemeente Waddinx veen bezig met het zoeken naar verbeteringen van on veilige verkeerssituaties en het aanleggen van veilige voorzieningen. De politie is belast met de controle op de Aan de preventieve controles zullen ook schoolkinderen uit groep 8 en medewerkers van het promotieteam van Veilig Verkeer Nederland deelne men. Snelheidsovertreders bij de preventieve controle zullen tevens door schoolkin deren worden toegesproken. ‘Een manier waarvan wij ho pen dat het een automobilist zal aanspreken1, aldus de po litie. De praktijk van vorig jaar heeft echter aan de hand van wetenschappelijk onder zoek aangetoond dat deze wij ze van aanpak helpt. In het kader “Wij gaan weeer naar school1 valt ook de con trole op de naleving van de WADDINXVEEN - Bij de po litie is aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen. Er worden een ra dio en een video vermist. Er waren geen braaksporen zo dat het onduidelijk is hoe men binnen is gekomen. ’s Nachts is ingebroken in bar-café Point en in de sport zaal Geroenswaard (Win gerd). Er werden meerdere deuren open gebroken. Ont vreemd werden pakjes siga retten en shag alsmede wis selgeld uit de kassa. Dit repertoire zal een alge meen karakter gaan dragen. Inmiddels is een tiental aan meldingen hiervoor binnen gekomen, doch het bestuur zou dit aantal graag verhoogd les worden gehouden. Het voorlichting over informatie EL'AG TERUG VAN VA CANT IE WANDELEN VOQfi EIGEN RISICO GEMEENTE WADDINXVEEN iep gucu. i>c win- D p

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19