Dick Bruna komt RTW-radio bruist volop van energie Cursus ‘Ziekenverzorging Thuis4 in het wijkgebouw naar zijn school Nieuwe richtlijnen schoolvakanties Zwemspullen uit Gouwebad verdwenen Jongeren hebben niet veel in de Zuidplas Waar willen we onze oudere jeugd hebben? Nieuw logo voor De Regenboog j Waddinxveense koren zingen in St. Janskerk Fotokring Visie wil meer leden Waddinxveense startersadviseur spreekt op Goudse informatieavond NCW West over Miljoenennota BODEGRAVEN - Op de kwartaalbijeenkomst van de kring Midden-Holland van NCW West op woensdag 28 september van 12.00-14.00 uur in gasterie De Vliethoeve aan de Zuidzijde in Bodegra- gekscherend. ‘Het is eerder ven zal prof.drs. J. Weiten- aan de lage kant. We hebben berg, algemeen directeur Ne- dat geld hard nodig en we derlands Christelijk Werkge- kunnen van dat bedrag maar versverbond (NCW), zijn vi- amper onze energierekening sie geven op de Miljoenenno- betalen', ta 1995. Waterlaboratorium nu gecertificeerd LEZERS SCHRIJVEN A Pagina 23 WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 WEEKBLAD VOOR en medische zorg. ge- Agnes bellen (van tel. 12.00- Zeventien jaar zuchtte het land onder een economische chaos bren- Éen burgeroorlog verscheur de het land op dramatische wijze. Als gevolg van de oor log zijn er duizenden (half) weeskinderen. “Woord en ‘De regenboog' is de nieuwe naam voor de opgeheven Mgr. Bekkersschool (Peter Zuid- laan) en de St. Paulusschool (Jacob Catslaan). Regenboog gedijen en groot en goed worden'. WADDINXVEEN week maandag 22 augustus werd voor de leerlingen van de nieuwe rooms-katholieke fusieschool ‘De Regenboog' Namens het bestuur van de loka le RTW-radio PIERRE LINSSEN WADDINXVEEN - In aanwezigheid van onderwijswethou der Karei van Soest (WD) is vorige week woensdagmorgen 24 augustus de nieuwe naam van de openbare fusieschool vanaf de eigen lokaties op zoek naar de kleuren van de regenboog. Na de kleuren te hebben verzameld werd er een kijkje genomen in de lo kalen van de fusiegenoten. Het feest werd daarna voort gezet op het WSE-voetbalter- rein in de Oranjewijk waar het kleurrijke gezelschap werd opgewacht door een draaiorgel en vele ouders. De schooldirectie kwam hier in actie. De vossen moesten in de juiste volgorde van de kleuren van de regenboog worden opgesteld. ‘Dick Bruna' in Waddinxveen officieel bekendgemaakt aan ouders, kinderen en leerkrachten. Iedereen heeft zich met de keuze kunnen verenigen. Daarna begon het puzzelen met de door de vossen meege brachte puzzelstukken. Op het bord verscheen stukje bij stukje het door Paul Roos ont worpen logo van de nieuwe fusieschool. Na een regen boog te hebben gecreeerd door het oplaten van gekleur de ballonnen werd het feest afgesloten met een versnape ring. ‘De Regenboog is een schitte rende naam met veel symbo liek', schrijft pastor T.F. Bui tendijk O.Carm. in Victorien- tje van Waddinxveen, het doen. Op een voetbalcomplex? Nee dat is afgesloten. In de Zuid plas zijn wel enkele veldjes, waar dat wel mogelijk is. Maar ’helaas’, daar omheen wonen vaak mensen (met kleine kinderen of dochters?) die wanneer er een bal op hun plantje komt deze achterhou den (een peuter die een ploem plukt? Ze weten het nog niet). Deze mensen denken ook dat hun kinderen wakker worden van het geklets en de herrie (wat visite in de huiskamer is vaak wat meer herrie). Er komt een bal tegen de auto (ach, een peuter met z’n fiets je moet het nog leren). Jongeren van 14, 15 en 16 jaar hebben niet zoveel in de Zuidplas. Een beetje begrip graag, want ook die peuters van u worden ouder. En wat is nu belangrijker: een peuter of een puber met wat bewe gingsvrijheid? Het zijn toch beide kinderen. En even vra gen ‘Jongens kan het wat minder?' helpt echt. ANNIE v.d. STOEL O ja, mijnheer Viergever, on der het motto ‘if you can’t beat us, join us‘: Mensen die als vrijwilliger een steentje aan de lokale RTW-radio wil len bijdragen, zijn van harte welkom. Wellicht iets voor een energiek en vitaal per soon als u. kon iedereen de energieke taal van de heer Viergever te rugvinden in de regionale dagbladen. Daarom heb ik even wat van mijn tijd en om na mens de lokale RTW-radio een reactie te geven. Laat mijnheer Viergever nou ook nog gelijk hebben. Er derhalve belastend zou zijn voor het milieu'. Van september 1975 tot okto- En ja hoor, de volgende dag ber 1984 was hij onderdirec teur van het Centraal Plan bureau. Sinds 1984 is de hoogleraar algemeen direc teur van het Nederlands Christelijk Werkgeversver- energie vrijgemaakt bond in Den Haag. NCW West is de regionale werkge versorganisatie voor Noord en Zuid-Holland. En natuurlijk is de RTW-ra dio ontzettend blij met de jaarlijkse gemeentelijke sub sidie van 10.000 gulden (waarvan we in ieder geval de huur en energie van ons pand aan de Staringlaan kunnen betalen). De afgelopen twee weken verschenen in het Weekblad voor Waddinxveen twee ar tikelen die ons noodzaken tot diep nadenken. Ik doel op de berichten over bewo ners in de Zuidplas, die last hebben van jongeren die in de nabijheid van hun huizen en auto’s basketbal en voet bal spelen. Het is waar, op zijn minst frons je even je wenkbrau wen wanneer kinderen (die je voorheen nog nooit gezien hebt) opeens in de nabijheid van je huis met een bal aan de slag gaan in de richting van attributen die de ge meente zonder inspraak heeft aangelegd. De rust wordt verstoord, er is kans op beschadiging van je eigendommen, je hoort on welvoegelijke woorden,je ei gen (kleine) kinderen raken een deel van hun territori um kwijt en er kan iets drei gends uitgaan van groepjes jongelui. Het liefste zie je dan dat die opgeschoten jon gelui weer gauw verdwijnen zodat ‘law and order' weer hersteld worden. Je betaalt immers niet voor niets een zware hypotheek. Peuters en kleuters op hun driewielers daarentegen, ze ker wanneer die van jou zijn, blijven natuurlijk wel welkom. Maar, zo vraag ik mij af, hoe moet het wan neer die peuters en kleuters i koor ‘De Gouwestem' onder toelaat. De leerlingenprogno- leiding van Martin Mans. Ds. ses zijn de Dick Brunaschool in ieder geval gunstig ge stemd. De lespunten zullen nog wor den voorzien door een te be noemen lokatieleider, zodra de instructie daarvoor op pa pier staat. In een paar jaar zullen ook de lesboeken en -methodes van de lespunten helemaal op elkaar zijn afge stemd. Het past volgens de fusie school - zoals reeds bericht - in de traditie van de naamge ving van de Waddinxveense openbare scholen een naam te kiezen van een persoon die van belang is (geweest) voor de kinderen. In elk huishouden zullen boe ken van ‘Nijntje' aanwezig zijn en veel volwassenen zul len zich de boekjes van Ha- vank en Simenon herinneren met de heldere omslagen die ontworpen zijn door Dick Bruna. Een week geleden was het ook feest voor de kinderen. Voor de groepen 1, 2, 3 en 4 traden twee clowns op en de kinderen van die groepen maakten puzzels van de por- Maandagavond 22 augustus werd in het Waddinxveense gemeentehuis een openbare informatieavond gehouden over de voorgenomen wegca- tegorisering in verband met het te actualiseren verkeers circulatieplan van de ge meente. Óp zich een heel in teressante materie, maar het venijn zat ’m in de staart. Na afloop werd ik namelijk aangesproken door de heer J.G. Viergever, fractievoorzit ter van de Unie 55+ in de Waddinxveense gemeente raad. Na een inleidende en niet-relevante vraag over mijn huidige functie, kwam hij al snel ter zake. ‘Zeg, mijnheer Linssen, hoe veel subsidie krijgt de lokale RTW-radio eigenlijk ‘Nou, mijnheer Viergever, dat is zo’n 10.000 gulden per jaar', was mijn antwoord, want bij de RTW doe ik de pu blic-relations. “Vindt u dat bedrag niet aan de hoge kant', vervolgde het raadslid van de ouderenpar tij. ‘Nee hoor', antwoordde ik Zodra de fusieschool met drie lespunten de nieuwe naam op de gevel heeft staan en deze ook wordt gesierd met een nieuw kleurrijk logo zal schrijver en tekenaar Dick Bruna naar Waddinxveen ko men. Het door de bekende te kenaar gemaakte schoollogo heeft schooldirecteur Bert de Rijkesinds eind vorige week in zijn bezit. De Leon van Gelderschool (Essengaarde), Jan Ligthart- school (Sperwerhoek) en An nie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) gaan voortaan dus onder de naam van Dick Bruna verder. De openbare Theo Thijssenschool (Kerk- weg-Oost) is uiteindelijk bui ten het fusieproces gehouden en blijft zelfstandig onder de zelfde naam doorgaan. Met het openbaar maken van de nieuwe schoolnaam is vol gens schooldirecteur Bert de schoenen en mijn speciale ro de steunzolen. Die heb ik no dig om goed te kunnen lopen. Alles moet nu speciaal op nieuw speciaal worden ge maakt. Als jij mijn spullen hebt meegenomen, zet ze dan weer even terug in het zwem bad aan de Sniepweg (je hebt er toch niets aan). Het gaat vooral om mijn rode steunzolen. Niemand hoeft dat te z;ien of te weten. Ik kan dan weer lekker lopen! SANNE WESSELING Woubrechterf 34, Waddinxveen De nood in Ethiopië is zo groot dat al zou het aantal aanvankelijk door de ouders hulpverleners vertienvoudi- gekozen schoolnaam ‘De Driehoek' in brede lagen op weerstand stuitte. Enfin, als er dan toch moet worden bezuinigd, dan wil ik mijnheer Viergever aanraden eerst eens bij zichzelf te be ginnen. Bijvoorbeeld door eens wat minder energie te steken in zijn favoriete cate gorie ’onbezonnen en ondoor dachte uitspraken’. Want daar valt bij hem nog heel wat te halen. Kemachtig sa mengevat: Tijd voor prioriteit mijnheer Viergever! WADDINXVEEN - Woens dagavond 7 september houdt de Waddinxveense fotokring Visie in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat) de eerste bij eenkomst in het nieuwe sei zoen. Wie belangstelling heeft voor fotografie, meer van deze hobby wil weten en actief bezig wil zijn met foto graferen, is uitgenodigd vrij blijvend langs te komen om kennis te komen maken. Het onderwerp voor de eerste avond in het nieuwe seizoen is Vakantiefoto’s en dia’s'. De fotokring Visie heeft thans 16 leden en kan nog best wat versterking gebruiken. De leden komen op de eerste woensdag van iedere maand bij elkaar in Kreater. De avonden beginnen om onge veer 20.00 uur. Nadere infor matie kan men krijgen bij voorzitter Ekko ten Cate, tel. 01828-16712. gaat inderdaad ontzettend veel energie om bij RTW-ra dio. Maar dat zit ’m heus niet in de energierekening die zo’n 3.000 gulden per jaar be draagt (dat is dus iets meer dan bij een doorsnee eenge zinswoning). Echter de energie, de tijd en het enthousiasme die een zes tigtal medewerkers op vrij willige basis dag in dag uit in de RTW-radio steken, om Waddinxveen een lokale om roep te geven, zijn nauwelijks in geld en waardering uit te drukken. Trouwens, als mijnheer Vier gever zijn huiswerk beter had gemaakt (maar ja, zijn schooltijd is ook al lang gele den) dan had hij kunnen we ten dat het gros van de in komsten van de RTW-radio inmiddels uit sponsoring en reclame komt. fretten van hun leerkrachten. De kinderen van de groepen 5, 6, 7, en 8 bezochten via een speurtocht verschillende ves tigingen van de nieuwe school, maakten daar allerlei opdrachten en namen ten slotte een duik in het water van zwembad De Sniep. Tijdens het ochtendprogram ma deelde wethouder Karei van Soest balpennen met de naam van de nieuwe school aan de kinderen uit. De Waddinxvener Gerrit van Ringelenstein, startersadviseur - van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land. (Foto: Archief - Sjaak No- teboom). (VROM) stelt aan waterlabo- ratoria. Tot nu toe werd er bij WZHO gewerkt onder een er- hoog. Voor de klanten, zowel intern als extern, betekent de erkenning een waarborg voor de kwaliteit van het uitge voerde laboratoriumonder zoek. Het kwaliteitssysteem geldt voor het gehele werkproces van het laboratorium. In nauwkeurig opgestelde pro cedures en werkinstructies wordt onder meer beschreven hoe de werkzaamheden moe ten worden uitgevoerd en op welke wijze medewerkers verantwoordelijk zijn voor de kwaliteit van hun eigen werk. Om te waarborgen dat de kwaliteit van het laboratori um hoog blijft, zal een team van STERLAB jaarlijks on derdelen van het kwaliteits systeem opnieuw beoordelen. Daarnaast wordt eens per vier jaar het gehele kwali teitssysteem van het labora torium weer doorgelicht. Binnen WZHO wordt op al- baar onderwijs gekozen voor tot 350 van deze kinderen te twee scholen met vier lespun- zorgen. Ze zullen worden ge- ten. Hier geven de huidige 24 holpen met voedsel, kleding leerkrachten, waarvan een aantal op een andere school is gegaan, les. Voor het onderwijzend perso neel geldt twee s lang (1994-1996) een 1 rantie, waarna de fusieschool helemaal op eigen benen zal moeten staan en net zoveel té Gouda en Omstreken van de kerkelijke hulporganisatie ‘Woord en Daad' mee aan een grote koor-, orgel- en samen zangavond in de de Goudse St. Janskerk. De opbrengst van de avond komt geheel ten In het Weekblad voor Wad dinxveen van woensdag 24 augustus staat een stukje over een voetbalveldje aan de Kuyperhoeve in de woonwijk Zuidplas. Daarop wil ik graag even reageren. Kleuters en peuters met de Zuidplas een geweldig groot speelterrein tot hun beschik king. Overal zijn pleintjes waar je met je driewielers ie dereen op de hielen mag rij den (want ach, ze zijn nog zo klein). Ook staan de pleintjes vol met wipkippen, speelhuis- jes en glijbanen. Een echt pa radijsje voor de kleintjes. Maar ook deze kleintjes wor den groot en als je het ’geluk’ hebt dat je als meisje wordt geboren kan je rolschaatsen en touwtje springen. Nie mand die daar over klaagt. Maar ’helaas’ zijn er ook op groeiende jongens. Te jong voor een disco (niet in Wad dinxveen), maar gek op een balletje trappen, basketbal len en wat kaar. Vaak ’s avonds, want na schooltijd heb je huiswerk te Op vrijdagavond ben ik lek ker in het Waddinxveense Gouwebad wezen zwemmen met mijn papa. Leuk joh! Je mag dan vrij zwemmen, want het is alleen voor kinderen die binnenkort beginnen met leszwemmen. Daar komen dan ook alleen maar kinderen van ongeveer vier jaar met hun papa of mama. Toen ik gezwommen had was het alleen niet meer zo leuk, want iemand had heel mijn tas meegepikt, met al mijn kleren maar ook met mijn aan de Stationsstraat in Waddinxveen met een cursus ‘Zie kenverzorging Thuis'. De cursus ‘Ziekenverzorging Thuis' wordt gegeven in zes wekelijkse bijeenkomstigen, de eerste keer op maandag 12 september van 19.30-21.30 uur. De cursus is bestemd voor iedereen die wat meer wil weten en leren over het zorgen van zieken thuis, of daarmee in de toekomst wel licht te maken krijgt. Voor het verzorgen van een grieppatiënt of het helpen van iemand met een gebro ken arm hebben de meeste mensen geen cursus nodig. Maar voor de verzorigng van een huisgenoot of buurvrouw die volledige bedrust moet houden komt heel wat meer kijken. In de cursus komen de nodige praktische vaardigheden aan de orde, zoals bijvoorbeeld til len van een patiënt zonder zelf rugklachten te krijgen, leerd in de cursus ‘Ziekenver zorging Thuis', die wordt ge leid door wijkverpleegkundi ge Jeanne Kastelein en wijk ziekenverzorgende Agnes van Dam. Voor inlichtingen kan men in Waddinxveen 01828-12455 13.00 uur). M.A. v.d. Berg, voorzitter van “Woord en Daad', verzorgt de opening, spreekt een appèl- woord en verzorgt de sluiting. groot zijn geworden? Wat en waar is hun plaats in onze (Waddinxveense) sa menleving? Ver van ons bed of juist wat dichterbij, zodat wij ouders hen er op kunnen blijven wijzen dat ’sex, drugs rock en roll’ niet het enige toekomstperspectief hoeft te zijn, al willen veel televisie programma’s dat doen gelo ven. Maar dat alternatief lonkt wel erg wanneer jongelui in een kwetsbare leeftijd door de volwassenen worden weggestuurd omdat de bloe metjes eraan gaan, een ruit kan breken of een krasje kan komen op de heilige koe. Ik bedoel dit: opgroeiende kinderen, al doen ze soms nog zo stoer, zijn geen grof vuil op twee benen. Opgroei ende kinderen zijn kinderen die nog altijd behoefte heb ben aan veiligheid, genegen heid, geborgenheid en her kenbaarheid. En dat alles zoeken ze voor eerst in hun eigen omge ving, hun eigen wijkje. In die bekende omgeving wil len ze wel eens spelen, niet meer op een driewieler, maar met een bal. Zoiets noemt men sporten. En wat is gezonder en leer zamer voor (opgroeiende kinderen dan sport? En ze doen er toch niemand kwaad mee? Of hebben we liever dat ze zich vol gaan spuiten, maar op een terrein ver van ons huis, want al die naal den voor je deur staat ook zo slordig. Maar het is waar, een basketbal- of voetbal veldje aanleggen tussen tui nen en auto’s is niet ideaal. Dus moeten er echte speel velden worden aangelegd, waar ouderen èn jongeren vrede mee kunnen hebben. Maar dan moeten die velden wel binnen de wijk worden gesitueerd en niet ergens veraf, omdat ook opgroeien de jongeren onze kinderen zijn en erbij horen. Een pu ber is, denk ik alsmaar, nog steeds belangrijker dan een tulp, een ruit en een stuk blik ofwel auto. Tot slot. Wanneer we onze opgroeiende kinderen die wat met een bal willen spe len al niet kunnen tolereren, hoe moet het straks dan met de asielzoekers die waar schijnlijk in Waddinxveen komen wonen? Ik heb ge hoord dat zij niet van bal- sporten houden. WADDINXVEEN-Voor een goede afstemming van de schoolvakanties hebben de provincie Zuid-Holland en de organisaties die scholen en onderwijsinstellingen in Zuid-Holland vertegenwoor digen opnieuw samen een va- kantierooster opgesteld voor de komende twee schooljaren. De nieuwe folder met richtlij nen wordt dezer dagen ver spreidt onder alle schoolbe sturen en onderwijsinstellin gen in de provincie, met het dringende verzoek om de ad viesdata op te volgen.De af stemming tussen de vakan- tieroosters van de scholen in Zuid-Holland is belangerijk, niet alleen voor de scholenzelf maar ook voor allen die in het onderwijs werken of daarmee te maken hebben. Met name voor ouders in verband met de planning van vakanties. De medewerkenden aan de zend perso- avond zijn het kinderkoor schooljaren ‘Met blijde klanken' onder lei- lesga- ding van André van Vliet, het christelijk gemengd koor “Vox Jubilans' onder leiding van Pieter Stolk en het Christe- leerkrachten zal mogen heb- lijk Waddinxveens Mannen ben als het aantal leerlingen L„„* C- In de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) werd zondag morgen 28 augustus een eu charistieviering gehouden ter gelegenheid van het nieuwe schooljaar. Voor deze viering met het kinderkoor, een fluit- ensemble en pastor Tom Bui tendijk waren alle kinderen en hun ouders, maar ook mensen met een verstandelij ke handicap uitgenodigd. Prof.drs. Weitenberg behaal- GOUDA/WADDINXVEEN - De voorzitter van de Onder nemersvereniging Waddinx veen, Gerrit van Ringelen stein, voert maandagavond 12 september het woord tij dens de informatieavond voor startende ondernemers in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland aan de Burgemeester van Reenen- singel in Gouda. Hij zal als startersadviseur van de Goudse Kamer op deze avond, die duurt van 19.00- 22.15 uur, spreken over het onderwerp ‘Een grondige voorbereiding'. Een goede voorbereiding voor het zelf standig ondernemerschap is immers een dringende nood zaak. De Kamer van Koophandel organiseert in samenwerking met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf vier maal per jaar een informatieavond voor mensen, die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. De nu in Gouda te houden avond wordt geopend door mr. M.J. van den Berg, secre taris van de Kamer van Koop handel. Op het programma staat onder andere een vide ofilm, waarin Koos Postema een interview houdt met on dernemers die 3-4 jaar gele den een eigen bedrijf zijn ge start, en wordt er aandacht geschonken aan het onderne mingsplan, ondernemings vormen en vestigingswetten. Natuurlijk is er ook gelegen heid tot het stellen van vra gen aan een forum met G. van Ringelenstein (startersadvi seur), mr. M.J. van den Berg (secretaris KvK), J.W.M. van der Meer (Nederlandse Orde van Accountants-Admini- stratieconsulenten NOvAA) én drs. J. van den Berg (IMK). Verder kan informatie wor den verkregen bij stands van diverse voorlichtende instan ties, zoals de NOvAA (Neder landse Orde van Accoun- tants-Administratieconsu- lenten), het IMK (Instituut Midden en Kleinbedrijf), de ABN-AMRO Bank, de ING Bank, de Rabobank, de VSB Bank en de Belastingdienst. Een gratis toegangsbewijs is verkrijgbaar bij de Kamer van Koophandel in Gouda, tel. 01820-69111. Voor een persoonlijk advies kan men ook terecht op het wekelijkse spreekuur van de KNOV- en KvK-adviseurs. Schoolbesturen kunnen met uitzondering van de zomerva kantie zelfstandig de vakan ties vaststellen. Vanwege het grote belang van eenduidige vakantieperiodes worden scholen, gemeenten en schoolbesturen nadrukkelijk verzocht met deze provinciale richtlijnen rekening te hou den en pas na (boven) lokaal overleg met de andere school besturen het gezamenlijk vastgestelde vakantierooster vroegtijdig bekend te maken. Het overlegorgaan Provincie en Onderwijs Zuid-Holland wil de afstemming bevorde ren en geeft daartoe sinds 1986 een vakantierichtlijn uit. Voor het leerlingenver voer is een eenduidige vakan tierichtlijn uit het oogpunt van vervoerkosten noodzake lijk en voor scholen met een streekfunctie zeer wenselijk. lerlei fronten gewerkt aan kwaliteitszorg. Óp gefaseerde wijze zullen alle medewer kers gaan werken aan een zorgsysteem voor hun eigen afdeling en werkzaamheden. Met name de aspecten milieu, kwaliteit en arbeidsomstan digheden krijgen hierin de aandacht. Het is niet de bedoeling dat er, zoals bij het laboratorium, een certificering uitrolt. In voering van een integraal zorgsysteem heeft bij WZHO geen dikke handboeken en voorschriften tot doel. Het komen tot resultaatve rantwoordelijkheid, goede ar beidsomstandigheden en ga ranties voor de geleverde kwaliteit van het werk zijn de belangrijkste uitgangspun ten om een zorgsysteem in te voeren. Bovendien biedt.de invoering van een zorgsysteem de mo gelijkheid om veranderingen in wetgeving of organisatie efficiënter door te voeren doordat er duidelijkheid is over werkwijze en verbete ringsmogelijkheden. welke materialen bestaan er voor incontitentie en welke hulpmiddelen kunnen bruikt worden bij de verzor ging van een bedpatiënt. De cursus omvat tevens informa tie over verschillende ziekte beelden en medicijngebruik. De deelnemers kunnen ook ke Ordening en Milieubeheer zelf onderwerpen inbrengen. Een gedwongen verblijf op bed kan een stuk aangena mer verlopen als huisgenoten voorlopige ministeriële en andere helpers weten hoe kenning. zij de patient het beste kim- Het WZHO-laboratorium nen verzorgen. Dat wordt ge- verkreeg de accreditatie na het eerste beoordelingsbe- zoek door een team van STERLAB. Een zeer bijzon der resultaat. Slechts twintig procent van de waterleiding- laboratoria weet in één keer de accreditatie in de wacht te slepen. De eisen en criteria van STERLAB zijn dan ook zeer gen, nog niet alle problemen zouden kunnen worden opge lost. Droogte veroorzaakte De openbare fusieschool ‘Dick misoogsten, met als gevolg Bruna' is een gevolg van de hongersnoden. Zeventien wettelijk ingevoerde schaal vergroting in het basisonder wijs. Waddinxveen scholen gend communistisch regiem, met minder dan 146 leerlin- gen kunnen niet zelfstandig blijven. Om hieraan nu en in de toe komst het hoofd te kunnen weeskinderen. Woord bieden heeft het lokale open- Daad' is gevraagd voor 200 baar onderwijs gekozen voor t-i ZZZ ZLl„d-- GOUDA/WADDINXVEEN - Twee Waddinxveense koren (Vox Jubilans en De Gouwes tem) doen vrijdagavond 9 Rijke, die wordt ondersteund september om kwart voor door adjunct-directeur Her- acht op verzoek van het comi- man Rottschafer, een periode van geheimzinnigheid en twijfel afgesloten. Dat komt onder andere om dat niet - vanwege allerlei emotionele en historische banden - kon worden doorge gaan met één van de bestaan- goede aan Ethiopië, de schoolnamen (hoe spijit ook voor schrijfster Annie M.G. Schmidt) en omdat de René Roza, directeur van de nieuwe rooms-katholieke fusieschool De Regenboog, en adjunct-directeur Lia Rijnbeek. De Regenboog is voortaan één school op twee lokaties: Peter Zuidlaan (vroegere Mgr. Bek kersschool) en Jacob Catslaan (vroegere St. Paulusschool). (Foto: De Regenboog). - Vorige weekblad van de St. Victorpa- rochie. ‘De boog als teken van verbond tussen hemel en aar de, tussen God en mens. De kleuren die het veelkleurige het openingsfeest gevierd, spectrum van het leven weer geven: het rood van de liefde, het groen van de hoop, het blauw van de ruimte, het oranje van de feestelijke sfeer, het geel van de lente, De leerlingen begonnen de‘ het paars van de droefheid en middag met een vossenjacht het voorname indigo voor stijl -c j. en goede smaak. Het is te ho pen dat kinderen onder de Prof.drs. Weitenberg behaal- Mijnheer Viergever, die de de in juli 1965 zijn doctoraal ironische toonzetting van examen economie aan de Ka- mijn opmerking klaarblijke- tholieke Economische Hoge- lijk volledig was ontgaan, school in Tilburg. In novem- stelde vervolgens enige dagen ber 1973 werd hij buitenge- later in een commissieverga- woon hoogleraar in de leer dering zonder blikken of blo der openbare financiën aan zen ‘dat de RTW maar beter de faculteit der rechtsge- kan worden opgeheven om- leerdheid en aan de faculteit dat de lokale omroep veel te der economische wetenschap- veel energie zou gebruiken en pen van de Rijksuniversiteit J—xJ ---- te Groningen. GOUDA - Het laboratorium GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting De Vierstroom in van de NV Watermaatschap- Gouda (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in PÜ Zuid-Holland Oost Midden-Holland) begint volgende maand in het wijkgebouw (WZHO), waarvan Waddinx- - veen deel uitmaakt, is door de Stichting Erkenning Labora toria (STERLAB) geaccredi teerd. Het werkproces van het laboratorium en de tech nische uitvoering zijn nu ge certificeerd. Hiermee voldoet het labora torium aan de belangrijkste eis die het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij- maar illRr 1 1 Peuleyen 43, Waddinxveen R.F.G. BOEKHOLT Gerstakker 63, Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, y ipe kletsen met el-

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23