Bedrijvensportdag vier serviceclubs Antilope-jeugd zet zomerseizoen voort Controle langebaan- zwemmers Volksdansers zoeken lieren Klaverjassen voor ouderen Die Sperwer Florida-badminton telt twaalf competitieteams Cursus Bijbelschool Brabantse smaakmakers bij Waddinxveen-tennis Competitiestart van Flyers gedenkwaardig Sportief begin voetbaljeugd Waddinxveen Jan Kersbergen deelt tik uit Natuurwandeling in het Gouwebos Twee wethouders openen verhard veld van Rowah OMTZIGT AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw Nieuw seizoen voor bridgeclub De Unie Baby- en peuter- zwemmen Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 Op de foto de prijswinnaars van het zevende open jeugdtournooi eniging Waddinxveen. worden gesteld. kopje koffie gedronken. I ste wedstrijd bedroeg het ver schil over de 1.000 meter slechts 0.4 seconde. Bepaald minder verging het de B- en C-junioren. Toen BI na de rust de achterstand in het bekerduel tegen WDS BI van 1-3 terugbracht tot 2-3 gloorde er nog hoop, maar de uiteindelijke nederlaag van Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame Ook van de standaardjeugd- teams wordt er dit seizoen het een en ander verwacht. Jongens-junioren en kadet- ten spelen in de eerste klas kern, evenals meisjes kadet- ten en passerellen. Dit betekent, dat deze teams op hoog niveau basketballen, zeker omdat in rayon West, waar kern Den Haag onder valt, het niveau van het bas- De tekst op het spandoek was niets te veel gezegd. De groep van 28 jeugdige tennissers uit de zuid-west-hoek van gemeente. Naast de bijbelstu die komen ook onderwerpen als gezinsleven, gemeentele- ven, evangelisatie en pasto raat aan de orde. Zaterdag 16 april stonden voor de junioren op het pro gramma de sprint, het hoog springen, het speerwerpen en de 800 meter. Zaterdag 14 mei werd tijdens de tweede wedstrijd buiten de sprint en 800 meter het verspringen en kogelstoten uitgevoerd. Komende zaterdag 3 septem ber staan voor deze jongelui het discuswerpen en hoog springen op het programma met wederom de sprint en de 800 meter. Voor de pupillen worden aangepaste onderde- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag betraden alle jeugd- teams van voetbalvereniging Waddinxveen de groene mat om aan het prille begin van het voetbalseizoen in beker en oefenduels de sportieve stand van zaken te meten. De Al-junioren mochten een eerste belangrijke winst note ren. De bekerwedstrijd tegen Ammerstol Al werd met 11-1 gewonnen en zo’n overwin ning maakt een middag altijd prettig. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zaterdagmiddag 3 septem’- ber houdt de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie (IVN), afdeling Alphen aan den Rijn en omstreken, een natuurwandeling in het Gou webos. Al een aantal jaren verzorgt de IVN wandelingen in dit jonge polderbos. En steeds wordt het interessanter: meer vogels, meer verschil lende planten. Enkele na- tuurgidsen zullen de wande laars wijzen op de verande- ringen in het bos. In dit jaar- Made 22 43 52 78 92; M. Toï-> getijde is er nog van alles te lenaar Zn. 23 47 53 58 68 -1 -x 93 94; J. Toor 24; W. Breedijk 28 34 45 80 90 101; J. Verba- kel 36 40 41 61 66 76 77 81; M. Verbeek 44 111; J. Troost 48 73 103 105; C.G. Hofman 54 84; Davy Hofman 60 96; H. Vink 65; M. Hofman 70 71 87; G. Tollenaar 95; A.H. Kivits 97 G.C. van Kleef 99; S. Dijk stra 102. Thijmlaan) en kon de gehele week op twee banen trainen van tennisvereniging Be Fair (Sniepweg). Daarnaast kon het tournooi alleen maar doorgang vinden dankzij de sponsors Volvo Hooftman, Bakker Sport, Goedhart Bouwhuis en Baas Nissan. Hierdoor was de jeugdcommissie in staat om het tournooi leuk aan te kle den en in de gelegenheid om T 122 2 J schikking te stellen. De populariteit van het tour nooi blijkt nog steeds te groei en. Het aantal inschrijvingen uit de regio was ten opzichte van het vorig jaar wederom gestegen, echter door de deel name van de Brabantse jon- ers wil dit doen samen met le den en relaties. Op het programma staan die dag wedstrijden voor mini’s en passerellen om 17.15 uur en de eerste thuiswedstrijd in de eredivisie om 19.00 uur van meisjes-junioren, die dan Jolly Jumpers uit Tubbergen ontmoeten. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense volksdansgroep voor ouderen ‘Dans u fit‘, op gericht in 1975, bestaat op dit moment uit ongeveer 30 da mes, die elke week op donder dagochtend een gezellige dansochtend hebben in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Onder bekwame leiding leren de dames verschillende volks- rdansen uit allerlei landen, het gezehige oïiebollentour- Volksdansen is met name ge- nooi. Ook vindt jaarlijks een uitwisseling plaats met de «1 1 1 1 - 2X - 1 1- 1 11. Royce Voor de leerlingen van de groepen drie, vier en vijf van de Waddinxveense basisscho len wordt het komend voor jaar een schoolsporttoumooi Orleans De Sperwer nam ook deel aan een concours vanuit Orleans. Weersgesteldheidrkrachtige z.w. wind (buien). Afstand 500 km. In concours 275 dui ven. Gelost om 12.20 uur. Aankomst eerste duif 18.04 uur. Laatste duif 19.17 uur. Snelheid eerste duif: 1445 mpm. Uitslagen: N. Hoogerdijk 1 6 9 12 15 17 18 28 31 34 37 38 40 47 50 53 67; E. van Beek 2 16 23 33 41 55 62 64; C.A. Bo de 3 8 14 42 52 60 61; H. Met selaar 4 10 63; P. Noorlander Zn. 5 7 20; J. Troost 11; J. Verbakel 13 21 25 49 56; S. Dijkstra 19 44; C. Smitskamp 22; M. Verbeek 24 69; R.A. van der Made 26 27 29 35 36 39 43 45 48 51 54 57 59; W. Breedijk 30 46 66; M. Tolle naar Zn 32 58 65; A.H. Ki vits 68. WADDINVEEN - Zater dagmiddag 17 september om één uur nemen de wethouders Jan Hielema (CDA) en Karei van Soest (WD) het nieuwe verharde handbalveld van de Waddinxveense handbalvereniging Ro wah in het sportpark ‘de Sniep‘ (Sniepweg) offici eel in gebruik. Er is deze dag van 11.00-16.00 uur een feestelijk program ma met onder meer een aantal demonstratie- wedstrijden, zoals een ludieke wedstrijd tussen gemeenteambtenaren en bestuursleden van Ro wah. Tevens worden er diverse activiteiten voor de jeugd georganiseerd. 2-7 bevestigde dat de ploeg uit Driebruggen het vorig sei zoen niet voor niets kampioen was geworden van de afde ling Gouda. In Aarlander- veen verloor Cl het bekerdu el met 3-1. Dat de Waddinxveense pupil len hun sport serieus nemen, mag blijken uit de behaalde overwinningen in de oefen wedstrijden. F2 nam met een 15-0 winst afscheid van Bode graven F3. De Boys uit Ha- zerswoude moesten toestaan dat Fl won met 4-3. E2 pakte met 8-3 de winst. El bewees dat met prachtig samenspel een 9-3 uitslag mogelijk is. Dl liet met de einduitslag van 11-0 zien veel zin te heb ben in goed voetbal. Last but not least betraden ook de meisjes-junioren het veld. Tegenstandsters waren de jongedames van SJZ uit Zoeterwoude. Vloeiend com binatiespel bepaalde de rust op een Waddinxveense voor sprong van 6-0. Na de limonade nam de con centratie af en kwamen er te- gengoals, maar die werden door de Waddinxveense meis jes tijdig beantwoord, zodat zij met een 10-4 overwinning vrolijk pratend van het veld konden stappen. voetbalvereniging floreant FLOREANT - R.C.L. LEIDERDORP Zaterdag 3 september owencmiseptember 1945 Aanvang: 14.30 uur Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop FLOREANT - AMMERSTOL Zondag 4 september Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.00 uur van de tennisvereniging Waddinxveen. (Foto: Tennisvereniging Wad dinxveen). ringen in het bos. In dit jaar- X22 J 2 11 X zien: veel insecten, verkleu rend blad, vruchten en zaden, paddestoelen en nazomer- bloemen. De aanvang van de natuur wandeling is om 14.00 uur. De deelname is gratis. Het vertrekpunt is bij het Wilgen laantje aan de Boskoopse kant van het Gouwebos. Het is aan te raden een verrekij ker en stevige schoenen of laarzen aan te trekken. Voor meer informatie: Nico Ver- woerd, tel. 01714-12595. Tussen 9.00 uur en 9.30 uur zwemmen de babies en peu ters tot ongeveer twee jaar. Tussen 18.00 en 19.00 uur zwemmen de kinderen van 2, 3 en 4 jaar. De kostenbedra- gen ƒ110,- per seizoen. Het tweede en volgende kind uit een gezin zwemt voor half geld. Voor inlichtingen en op gave kan men terecht bij Pau line Droge, tel. 01828-19339. peuterzwemmen van de :hting Zwemrevalidatie en Waddinxveen tournooi kunnen de scholie ren spelenderwijs kennisma ken met de badminstonsport. Ook in competitieverband is verwege de les is er tijd voor Florida actief. Dit jaar doen gezelligheid en wordt er een maar liefst twaalf teams mee aan de landelijke en districs- competitie. Florida-1 speelt in de tweede klasse van de Nederlandse Badminton Bond (NBB). Vorig seizoen Er is geen vooropleiding ver eist. Alhoewel thuisstudie wenselijk is valt de cursus goed te combineren met een baan of andere werkzaamhe- op de eerste plaats, den. In deze omgeving wordt Volgend jaar kan het echter de cursus gegeven in Zeven huizen, in de kerkzaal van de Gereformeerde kerk, Dorps straat 106. De avonden zijn op iedere eerste en derde woensdag van de'maand om 19.30 uur. De eerste avond is WADDINXVEEN - Zaterdag 3 september wordt door de Waddinxveense sportclub Antilope op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan in Waddinxveen de derde wed strijd van dit jaar voor junioren en pupillen gehouden. Dit jaar wordt een meerkamp van drie wedstrijden afge werkt, waarbij voor de eind uitslag de beste twee van de drie uitslagen meetelt. De pu pillen, maar ook de junioren, zijn erg enthousiast over deze opzet en doen met veel plezier mee aan de door de wedstrijd- commissie vastgestelde on derdelen aan deze meerkam pen. per behaald punt een bepaald bedrag te bepalen. Het draaiboek ligt klaar en zaterdag 17 september van 9.00 tot 16.00 uur zullen el kaar in de sporthal treffen Automobielbedrijf Arbo, Con venient, Gemeente Waddinx veen, Gouda Kaarsen, Reis bureau Van Ginkel, Van der Loo Machinefabriek, Rabo bank Waddinxveen en Druk kerij Veldwijk Van Loon. De teams zijn gemotiveerd. Er wordt hard getraind. De scheidsrechters, zijn er klaar voor. Alle ingrediënten zijn dus aanwezig om het geza menlijke idee van de vier ser viceclubs (die al samenwer ken met bijvoorbeeld het sol- licitatieproject) te verwezen lijken en tot een succes te ma ken. Bezoekers zijn van harte wel kom en de toegang is gratis. Noord-Brabant was mede op initiatief van de Goudse re- giotrainer Luc Govers een week op bezoek bij Waddinx veen. Dit bezoek was moge lijk door een fantastische sa menwerking tussen een aan tal Waddinxveense vereni gingen. De groep kampeerde op het terrein van de atletiekvereni- iicv vai. uc, (Alberdingk ketbal tot het beste van Ne derland moet worden gere kend. Op zaterdag 24 september zal er in de sportzaal De Duike laar (Zuidplaslaan) aandacht worden geschonken aan de start van de competitie. Fly- gebeurt in kleine groepjes van maximaal 15 kinderen en nooi bereikt. Even werd nog ouders onder begeleiding van overwogen om de wedstrijden vrijwilligers op speelse wijze, via het afval-systeem te laten spelen, maar de jeugdcom missie heeft toch vastgehou den aan het bij de jeugd popu laire systeem van poules. Mede hierdoor blijft het tour nooi veel gezelligheid uitstra len. Gelukkig kon een deel van de afvallers worden door verwezen naar TOC in Capel- le. Daar werd gelijktijdig een tournooi gehouden waar de belangstelling enigzins tegen viel. Ondanks behoorlijke regen op woensdag, konden de fina les toch nog op de geplande zaterdag worden gespeeld. Fraai tennisweer en veel (Brabantse) ouders alsmede mooie fïnale-partijen maak ten deze dag tot een succes. Met name de laatste finale- partij tussen Maikel Verhaar- Bas de Ridder en Thimothy Hermans-Sjoerd Huysmans hield de gemoederen bezig, te meer daar door een ongeluk kige samenloop van omstan digheden Bas bijna de gehele dag op de baan had gestaan. Van wijken wilde hij echter niet weten en zijn afvallen nog minder, dus ging hij er krachtig tegen aan. Zeker in de tweede set, onder de aan moedigingen van Arjen Ze- gers, die hij met Maikel via een spannende tie-break naar zich toe wist te trekken, zaten de toeschouwers ge boeid te kijken. Uiteindelijk konden om acht uur de prijzen worden uitge reikt, waarbij het zwaarte punt bij de smaakmakers uit Brabant bleek te liggen. Van de dertien eerste en tweede prijzen gingen er respectieve lijk negen en zeven naar de groep van Mattemburgh (het spandoek sprak dus wel dege lijk de waarheid). WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 14 september om twee uur gaat in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij nenpad) de klaverj ascompeti tie voor ouderen weer van start. De contributie van deze competitie bedraagt f 4,00 per persoon per maand. Wie er prijs op stelt om gezell- lig met elkaar te klaverjassen in competitieverband kan langs komen of bellen met tel. 01828-15555 (Anne Frank- centrum) of01828-13962. Het inschrijven begint woensdag 14 september om 13.45 uur. Het speelschema, waarop data en aanvangstij den en dergelijke staan ver meld, zal op de eerste dag worden uitgereikt. Van alle gespeelde wedstrijden mogen er hoogstens vier worden ge mist om in aanmerking te ko men voor een prijs. WADDINXVEEN - Bij de lan- gebaanwedstrijden op zater dag 20 augustus in het Apel- doomse Bussloo werden ook aan de Waddinxveense deel nemers door het Rijksinsti- tuut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiene formulie ren uitgereikt met het ver zoek om deze gedurende twee weken na de zwemwedstrijd in te vullen, teneinde na te gaan of eventuele oorklach- ten of darmklachten door het 'zwemwater zijn veroorzaakt. Het water in Bussloo had ove rigens wel het predikaat ’goed zwemwater’ gekregen. Na eerdere afgelastingen in Eersel en Rijswijk is nu ook voor komende zaterdag de langebaanwedstrijd van Via- nen afgevoerd wegens ver dacht zwemwater. Wel zijn het afgelopen week einde de langebanen ge zwommen in de Zeeuwse Braakman en in het Wilhel- minakanaal te Oosterhout. Bij de heren voor het klasse ment om de Zwemkroniekbe- ker heeft Almar van der Meer uit Hilversum zijn vorm be nadrukt door, na Jan Willem van den Hoek van de zwem- club De Gouwe van de eerste plaats verdrongen te hebben, deze in de laatste drie wed strijden steeds achter zich te houden. Het wordt nu moei lijk voor Jan Willem van den Hoek om in de resterende drie wedstrijden alsnog eer ste in het klassement te wor den. Bij het schoolslagklassement voor de heren deed de De Martijn j voor het eerst dit seizoen weer Bijbelschool-cursus. De totale eens mee. In Oosterhout werd hij knap derde. Een hoge klassering kan hij nu niet meer halen, maar bij goed ten en daarmee toegerust zijn presteren in de laatste wed- voor hun geloof of werk in de strijden kan hij wel voldoen de punten halen voor deelna me aan de Nationale Kampi oenschappen vijf km school slag volgend jaar. Bij de Gouwe Masters zijn de kaarten voor de Speedobe- kers voor 50-plussers ge schud. Judith van Berkel en Nic Geers zwemmen zich op hun vrije slag steeds vaster WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weersgesteld heid z.w.-wind (buien). Af stand 131 km. In concours 454 duiven. Gelost om 14.10 uur. Aankomst eerste duif 15.35 uur. Laatste duif 15.52 uur. Snelheid eerste duif 1516m.p.m. Uitslagen: N. Hoogerdijk 118 57 104 108 109; Mw. E.J. de Wit 2 64 86 107; E. van Beek 3 5 9 13 15 17 29 30 33 51 55 67 74 79 88 89 91; J. Jansen Zn. 4 42 72; P. Noorlander Zn. 6 19 20 26 31 62 69 106; H. Metselaar 7 83 114; R.A. van der Made 8 10 12 46 50 100 112; C.A. Bode 11 27 37 38 39 82 113; C. Smitskamp 14 35 49 56 59 75 85 98; Comb. Wibo 16 32; D. Griffi oen 21 25 63 110; P. van der WADDINXVEEN - Na een vakantieperiode van twee maan den pakt de Waddinxveense badmintonclub Florida (met 12 teams in de competitie) de draad weer op. Vorige week zijn de speelavonden en wedstrijdtrainingen van de tweede klasser weer begonnen. Voor beginnende spelers en recre anten gaan de trainingen op woensdag 7 september van start. Florida beschikt dit jaar over maar liefst zes trainers, die trainingen verzorgen voor een ieder die zijn of haar bad- mintontechniek wil verbete ren. Er wordt evenals vorig jaar gespeeld op drie locaties: sporthal ‘de Sniep* (Sniep weg), sportzaal Groenswaard (Wingerd) en sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Aan het begin van dit seizoen hebben zich al veel nieuwe le den aangemeld, waardoor de diverse speelochtenden en -avonden al aardig vol begin nen te raken. Maar natuur lijk is er nog ruimte voor me nig badmintonliefhebber. Voor meer informatie over de mogelijkheden kan mén te recht bij Wil Boumans, tele foon 01727-16500. Bij Florida zijn er ruime speelmogelijkheden. Zo orga niseert de vereniging al spe ciale trainingen voor de aller kleinsten. Voor de mini’s (6-9 jaar) is er op zaterdagochtend volop gelegenheid om een shuttle te slaan. Hiervoor is een speciaal op him leeftijd afgestemd programma ont wikkeld. Andere jeugdspelers kunnen voor trainingen, vrij spelen en wedstrijden, op donder dagavond (10-12 jaar) en op dinsdagavond (13-17 jaar) te recht. De senioren (18 jaar en ouder) hebben de beschikking over drie avonden en wel de dinsdag-, woensdag- en don derdagavond. Bovendien kan er in het ka der van lokale badminton- overdag op donderdagmorgen worden gespeeld. Dit laatste is een gezamenlijk initiatief van de badmintonclubs Ae olus en Florida en de gemeen- WADDINXVEEN - Waddinx- veens sjoelkampioen Jan Kersbergen heeft direct op de openingsavond van het nieu- -o -. —r we seizoen in het gebouw van sporthal ‘de Sniep* (Sniepweg) acht Waddinxveense bedrij- de schuttersvereniging Wad- j—j. dinxveen (Alberdingk Thijm laan) aan de concurrentie in klasse A een gevoelige tik uit gedeeld. Jan Kersbergen scoorde 1.433 punten. Dat zijn 61 punten meer dan Dick Dros die met 1.372 punten tweede werd. De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1433; 2. Dick Dros 1372; 3. Wim Slinger land jr 1366; 4. Teuni van Leeuwen 1339. Klasse B: 1; Vera van Beek 1262; 2. Kees Kuypers 1260; 3. Gerard Vos 1224; 4. Adria Faas 1212. Klasse C: 1. en 2. Guus van Renesse en Cor van Gils 1169; 3. Wim Slingerland sr. 1165; 4. Asha den Drijver 1163. Klasse D: 1. Erwin Pleus 1070; 2. Jan Olie 1023; 3. Ceron van Beek 1006; 4. Jeanette Kersbergen 988. Klasse E: 1. Ronald Meijer 946; 2. Jaap van Beek 945; 3. Tamara Olie 944; 4. Yvonne Kersbergen 943. Het speerwerpen is een geliefd onderdeel van de atletieksport. Fer ry Boon werpt hier de speer bij de jongens B bij één van de vorige wedstrijden op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. (Foto: Han Zoet). eindigde dit team op de zesde WADDINXVEEN plaats en de verwachtingen Bridgeclub De Unie start voor dit seizoen zijn dan ook dinsdagmiddag 13 september hooggespannen. om half twee weer met een nieuw seizoen. De bridgers komen eenmaal per veertien dagen in hotel-café-restau- rant ‘De Unie‘ (Kerkweg- Oost) bij elkaar om in compe titieverband te spelen. Nieu we leden kunnen zich nog aanmelden bij mevrouw P. van Delft-Hermans tel. 01828-13520 of mevrouw R. Keizer-Rijnders tel. 01828- 16205. te Waddinxveen. Deelname hieraan staat open voor leden en niet-leden en kost f 3,50 per keer. Zoals elk jaar wordt er bij Flo rida een groot aantal evene menten georganiseerd, waar aan door velen enthousiast wordt deelgenomen. Zo zal er voor het seizoen 1994-1995 een tiental tournooien wor den gehouden, waaronder de clubkampioenschappen en wederom mooi prijzen ter be- CjOUWCOHCi WADDINXVEEN - Het baby- en Stiel R>ecreatie (ZRRW) start woensdag 21 september haar 19e seizoen in het Gouwebad ‘de Sniep* gelui, moesten velen teleur (Sniepweg). worden gesteld. Het is de bedoeling van het Het maximum aantal partij- baby- en peuterzwemmen en dat kon worden gespeeld kinderen van 0 tot ongeveer 4 (250 bij het poule-systeem) jaar watervrij te maken. Dit was reeds een maand voor de sluitingsdatum van het tour- REGIO - De Stichting Evan gelische Bijbelschool in Gouwe-zwemmer Doom geeft al dertig jaar in van den Maagdenberg 25 plaatsen in Nederland een cursusduur is vier jaar en zij is bedoeld voor mensen die meer van de bijbel willen we- schikt voor ouderen. Het doel van het dansen is namelijk Engelse badmintonclub Rolls ontspanning en geen inspan- ning. Beweging is voor ieder een belangrijk, dus ook voor ouderen. Bij ‘Dans u fit* zijn de heren ook van harte welkom (inlich- jrtingen tel. 01828-14722). Het georganiseerd. Tijdens dit volksdansen wordt gehouden op elke donderdagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur in het Anne Frank-centrum. Hal- WADDINXVEEN - ‘Gaat iedereen er aan*. Deze tekst sierde het spandoek dat het centercourt van het tennispark De Woerd (Alberdingk Thijmlaan) opfleurde tijdens de finale- dag van het zevende open jeugdtournooi van de tenhisver- rri vi rr TX/o riHin vwnan len op het programma gezet, omdat deze nog te jong zijn om een discus of speer te wer pen. Wel wordt de kogel ge stoten en is het verspringen een belangrijk atletiekonder- deel voor deze jeugdige deel- nemertjes. Om tot een einduitslag te kunnen komen worden voor elk atletiekonderdeel indivi dueel punten toegekend, waarbij is vastgesteld dat de uitslag van de beste twee wedstrijden meetelt voor de totale einduitslag die moet bepalen wie in elke categorie de nummers 1, 2 en 3 zijn ge worden. De wedstrijden van zaterdag starten om 13.00 uur precies, terwijl de einduitslag om on geveer 16.30 uur bekend zal zijn. Ook worden deze wed strijden van zaterdag gezien om nog eens te bepalen hoe sterk men zich voelt voor de clubkampioenschappen van zaterdag 24 september. voor Nic Geers spannender worden. De na 15 jaar uit Nieuw-Zeeland teruggekeer de Han Roos komt dan bij de 50-plussers en in de afgelo pen wedstrijden zag Nic Geers deze telkens iets korter op 7 september. Voor informa- na hem aantikken. In de laat- tie: mevrouw H. van Egmond, 1 Mendelweg 83 in Boskoop, tel. 17971. WADDINXVEEN - Sinds maandag 22 augustus zijn de le den van basketbalvereniging Waddinxveen Flyers weer vol op in training voor de nieuwe competitie. De start van deze competitie zal bij Flyers niet gauw worden vergeten, want voor het eerst in de geschiedenis van Flyers speelt er een team op landelijk niveau en wel meisjes-junioren 1. De Flyers-meisjes-juniren ko men uit in de eredivisie. De eerste wedstrijd kunnen ze alvast wennen aan het rei zen, want er staat een uit wedstrijd tegen Groningen op het programma. Voor heren 1 wordt het ook een spannende start, omdat zij op het laatste moment ge promoveerd zijn naar de tweede klasse rayon en zullen daar behoorlijk wat tegen stand ondervinden. Onder leiding van de nieuwe trai- ner-coach Robert Smits zal het hopelijk wel lukken. Dames 1 heeft vorige compe titie heel goed gepresteerd in de eerste klas rayon en de verwachting is dan ook, dat men nu met de top zal mee draaien. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 september treden in de ven tegen elkaar in het strijdperk op vijf sportieve onderde len. Deze Bedrijvensportdag Waddinxveen is georganiseerd door de vier Waddinxveense serviceclubs. De opbrengst komt ten goede aan plaatselijke organisaties, zoals Stich ting de Gouwebloem, Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen en de Stichting Wijkwerk De Zuidplas. Vanaf vorig najaar is een aan tal leden van de Rotary Club, de Lions Club, de Tafelronde en Rotaract bezig met de or ganisatie van de eerste Be drijvensportdag. De formule hiervoor heeft zich al eerder bewezen bij een zusterclub in Zuid-Holland. Zaterdag 17 september zullen acht Waddinxveense bedrij ven elkaar treffen op vijf sportonderdelen. De gevon den formule om fondsen te verwerven ter ondersteuning van enkele concrete doelen is even simpel als 'doel’treffend. Voor elk sportonderdeel kun nen de teams punten verwer ven. Het team dat aan het eind van de dag de meeste punten heeft verzameld heeft gewonnen. Zo heeft ieder Vitci-ti xl 1 team zijn score. W r ’VnPlhA I De afgelopen maanden heb- VT WVlLFttl ben de deelnemende bedrij- OO YAaV ven *n voorbereiding van UU AOvtV het evenement niet stil geze- j ten. Ieder bedrijf had tot taak Ti 5151T* fl 51ÏTIom zelf voor sponsors te zor- IIAAI U.4.111V3 gen Deze staan garant om Ook de meisjes-junioren (tot 15 jaar) werden, voor de der de keer in successie, kampi oen. Bij de meisjes-junioren is promotie niet mogelijk omdat er maar één klasse bestaat voor meisjes-junioren-elftal- len in het district Gouda. Toch is er een noodkreet na een succesrijk seizoen. Door doorstroming van zeven meisjes-junioren naar de da mes en aanwas van buitenaf heeft WSE nu 23 dames-le- den. Te veel voor één elftal en te weinig voor twee elftallen. Vandaar dat een beroep op enkele sportieve dames (van af 15 jaar) wordt gedaan die de uitdaging van het voetbal spel aandurven. Ook jonge dames van 12 tot 15 jaar zijn van harte uitgenodigd te rea geren aangezien ook de junio- ren-groep krap in de leden zit, door doorstroming van 7 junioren. Voor meer informatie of voor opgave kan men contact op nemen met WSE-voetbal, tel 01828-14710 en vragen naar Henk Smakman, Ton Hors man of Jan Vooges. 4 9 Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij UUll X>XX XXX VXXi gCXCgCZLXXXCXlX VXXX i 1— 1 L— 1 i x x 1 WADDINXVEEN - Het afge lopen seizoen verliep bijzon der succesvol voor de dames- afdeling van WSE-voetbal. De halve finale van de KNVB-beker werd bereikt en het kampioenschap vijfde klasse zondag in de gecombi neerde afdeling Gouda-Lei- den-Den Haag. Dat betekende promotie naar de vierde klasse in dit gecombi neerde district. Dat belooft veel spektakel en voetbalple- zier komend seizoen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27