Plattelands vrouwen vieren Graveren van kentekens in Waddinxveen Ton Hofman sponsor van WSE 5 GRATIS! GROEP HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Klanten zorgen voor groei Keukencentrum Waddinxveen 60-jarig bestaan Waar Willem Slingerland is, stijgt de omzet CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Taxateurs op pad voor de gemeente Rijn en Gouwe I Sf REPROSET zX WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 Pagina 11 Willem Slingerland en zijn echtgenote. (Foto: Archief - SjaakNote- Tegenwoordig trekt men er vriendschappelijke -8 AutoschadebedrijfTon Hofman sponsort WSE 5. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). I" I I I I I I I I I I I I I I man aan de Maarten Schou tenstraat in Waddinxveen. Hiervoor heeft het bedrijf de spelers van het elftal in prachtige nieuwe tenues ge stoken. Ton Hofman is gespe- ken ook niet op een gulden. Het komt wel eens voor dat een klant hier komt met de bedoeling om 15.000 gulden houden'. ‘In onze branche komt het nogal eens voor dat er bij de aflevering een onderdeel ont- HYPOTHEEKCENTRUM UADDfj/XVEEM deurtje zat te wachten. Ik zei haar dat ik er wel voor zou zorgen, meteen de volgende dag. Wat het haar zou gaan kosten, wilde ze weten. Niets dus*. ‘Dat vindt ik dus prachtig, een fout van mijn concurren ten opknappen. Want reken maar dat zo’n vrouw dat aan haar kennissen en vrienden doorvertelt. En als zij weer een nieuwe keuken nodig heeft, is ze jou echt nog niet vergeten*. doet hij dat zonder morren. Dat waardeer ik en dat laat ik ze ook merken. Wat dat be treft heb ik veel opgestoken van mijn vorige werkgevers*. In 1990 werden er 18.350 per sonenauto’s gestolen. Vorig jaar (1993) waren dat er al 32.000. Dat is in driejaar tijd bijna een verdubbeling van het aantal gestolen auto’s. De verwachting is dat dit aantal het komende jaar ook weer toe zal nemen. Uit een rapport van de Cen trale Recherche Informatie dienst (CRI) blijkt dat in alle provincies sprake is van een toename van de autodiefstal. In Zuid-Holland nam de dief stal in 1993 met maar liefst 26,7% toe. Ook worden steeds minder gestolen auto’s teruggevon den. Ongeveer 40% van de ge stolen auto’s blijft weg. Auto’s die wel worden teruggevon den zijn meestal fors bescha digd. Een auto stelen is nog altijd een snelle en gemakkelijke manier om je te verrijken. Een stel professionele dief heeft binnen een halve mi nuut een auto gestolen en is meestal in staat een eventu ele alarminstallatie uit te schakelen. Hoewel er in Europa grote criminele organisaties zich met autodiefstal bezighouden valt autodiefstal voor het mi nisterie van Justitie onder ’kleine criminaliteit’ en heeft daarom geen grote prioriteit. De pakkans is klein en het opsporen van een gestolen volgens mij op een omzet van jaar. Daar groeien wij lang zaam naar toe. Assortiment Het Keukencentrum Wad dinxveen is gestart in een oud pakhuis aan de Henegouwer- weg. Na een paar jaar is de sprong naar de andere kant van de Gouwe gemaakt. In het nieuwe onderkomen De service aan de klant houdt bij het Keukencentrum Wad dinxveen niet op na de ver koop. Daarin ziet Willem Slingerland een belangrijk verschil met de grote keuken- ketens. ‘Het is simpel: daar verkoopt men keukens, wij proberen een relatie op te bouwen met onze klanten. Maar dat kan alleen als je na de verkoop van een keuken je best blijft doen voor de klanten. Maar dat kan alleen als je een be paalde week afspreekt, moet de keuken er ook zijn*. ‘Als wij merken dat we het op een of andere manier echt niet halen, gaat er drie weken voor de afleverdatum een brief naar de mensen. Zodat ze niet zitten te wachten. Een keuken is voor veel mensen een belangrijke aanschaf. Daar maken ze zich soms ook zorgen over. Als leverancier Bestekbak Klanten zijn zeer verschil lend, al is er bij echtparen vaak sprake van een vaste rolverdeling. De vrouw kiest de keuken, de man beslist over de aankoop. Willem Slin gerland heeft zijn personeel op het hart gedrukt om alle bezoekers zonder uitzonde ring als klant te benaderen. ‘Je bent als verkoper gewend om mensen in te schatten. Wat heeft hij te besteden? Ik heb in al die j aren geleerd dat er gewoon geen pijl op trek ken valt. Er komen hier men sen binnen in een korte broek en met sportschoenen. Je denkt: die komen voor een nieuwe bestekbak, maar ze gaan weer weg met een keu ken van 16.000 gulden. Ik be steed elk jaar een vermogen aan advertenties om mensen hier binnen te krijgen. Dan moet ik niet raar doen als de mensen hier binnen zijn. Dan moet ik keukens verkopen natuurlijk1. WADDINXVEEN - Vijftien jaar was Willem Slingerland reeds werkzaam in de keu- kenbranche. Waar hij werkte, begon de omzet te stijgen. Dat veranderde niet, toen hij vijf jaar terug voor zichzelf be gon. Met het Keukencentrum Waddinxveen aan de Zuidka- de schrijft de ondernemer op nieuw een succesverhaal, dat wordt gepubliceerd in het kwartaalblad ‘Ondernemen in Midden-Holland* van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land in Gouda. De start van zijn onderne ming, vijf jaar geleden, te kent het karakter van Willem Slingerland van het Keuken centrum Waddinxveen. Hij maakte de overstap van be drijfsleider in loondienst naar een eigen zaak, en het feit dat hij daarvoor de benodigde pa pieren niet bezat, was in zijn ogen niet meer dan een tever- waarlozen detail. Daar dacht de Economische Controle Dienst vreemd ge noeg heel anders over, herrin- nert Willem Slingerland (48) zich. ‘Ik was nog niet lang be zig of er kwam al iemand langs. Die man schreef een stevige bekeuring uit van vierhonderd gulden. Geluk kig had hij het niet slecht met me voor. Ik vertelde hem dat ik net bezig was om mijn pa pieren te halen. Die man zei: *Wacht met betalen tot je je examen hebt gedaan. Als je je diploma haalt, mag je de bon verscheuren*. Zo is het ook ge gaan*. Het besluit van Willem Slin gerland om voor zichzelf te beginnen, kwam tamelijk on verwacht, ook voor hem. Hij werkte in die dagen als be drijfsleider voor een groot keukencentrum in Numans- dorp, maar de relatie met zijn werkgever liet sterk te wen sen over. ‘Er lagen plannen in de kast om die zaak op den duur over te nemen, maar het menings verschil tussen mij en mijn baas gooide roet in het eten. Ik reed ’s middags van mijn werk naar huis en zag hier in Waddinxveen een leeg pand aan de Henegouwerweg te huur staan. Ik heb dezelfde avond de eigenaar gebeld om het pand te huren. Het was een ingeving. Het leek mij ge woon een uitstekend idee. Maar ik weet nog dat ik het pas daarna aan mijn vrouw heb verteld, ik wist wel dat ze mij voor gek zou verklaren*. Het zelfvertrouwen van de starter was gebaseerd op vijf tien jaar ervaring in de keu- kenbranche. In die lange tijd werkte Willem Slingerland voor drie verschillende keu kencentra. Voor alle drie de werkgevers heeft hij veel geld verdiend, vertelt hij met een mengeling van trots en verba zing. ‘Ik weet niet wat het was, maar waar ik werkte schoot de omzet omhoog. Ik ben ook twee keer wegge kocht door een concurrent*. ‘In het ondememersplan was ik voor dit jaar uitgegaan van een miljoen gulden omzet. Maar de eerste week in ons nieuwe pand draaide ik met een 90.000 gulden. Het is daarna gewoon heel goed blij ven lopen. Ons plafond ligt de belangen van het verloren dreigend te gaan karakter van het platteland behartigt. Met de landelijke actie ’Kri tisch consumeren - duurzaam produceren’ bewijst de vrou wenorganisatie midden in de ze tijd te staan, zich bewust van de grote milieuproblema- tieken. Ze gaat hierbij de con frontatie niet uit de weg gaat. WADDINXVEEN - Binnen kort wordt in de gemeente Waddinxveen het onroerend goed getaxeerd voor de onroe- rende-zaakbelastingen (voor heen: onroerend-goedbelas- tingen). Deze waarde wordt als grondslag gebruikt voor het belastingjaar 1995 en de daarop volgende j aren. Om de waarde in beeld te krijgen heeft de gemeente Waddinxveen een plaatselijk taxatiebureau benaderd dat een aantal taxateurs gaat in zetten om binnen enkele maanden de diverse wonin gen en bedrijven in Waddinx veen te taxeren. Het is uiteraard niet mogelijk dat elk object wordt bezocht en binnenshuis wordt ge taxeerd. Alle woningen wor den ingedeeld in groepen van identieke of soortgelijke wo ningen. Van zo’n groep wordt vervol gens één woning al dan niet binnenshuis getaxeerd en wordt als basis genomen voor de waarde van de andere tot de groep behorende wonin gen. Voor het selecteren van dit re- ferentiebestand zullen de ko mende periode een aantal taxateurs van Rentmeesters- kantoor Houdringe BV uit Waddinxveen werkzaam zijn. Het kan voorkomen dat er ie mand om iemands woning loopt of dat wordt gevraagd om even binnen te mogen kij ken. WADDINXVEEN - Voor het tweede achtereenvolgende seizoen wordt het vijfde se niorenelftal van WSE-voetbal (Oranjewijk) gesponsord door autoschadebedrijf Ton Hof- keukencentra gebeurt. Ze hoeven mensen geen keuken door de strot te duwen*. Een modem ontwerppro gramma op de computer maakt het mogelijk om sa men met de klant de keuken van zijn keuze in perspectief op papier te zetten. Daarbij komt dan een gedetailleerd overzicht van de kosten. ‘Dat vinden de mensen heel prettig. Ze kunnen er thuis nog eens rustig over naden ken. En hoe gaat dat: op ver jaardagen laat men andere mensen de nieuwe keuken op papier zien. Het ziet er alle maal gelikt uit, dat maakt in druk op de visite. Dat is voor ons ook een goede reclame1. Personeel moet je zien binnen Een klantvriendelijke opstel ling binnen het bedrijf kan niet worden verwezenlijkt zonder de hulp van het perso neel, weet Willem Slinger land. Daarom behandelt hij zijn mensen zoals hij zelf ook wil worden behandeld. ‘Ik hou van mijn personeel, ik koester die mensen*, vertelt hij. ‘Ik zorg er voor dat mijn mensen het naar hun zin heb ben. Ik betaal ze een goed sa laris en ze rijden in een auto van de zaak. Ik vind dat ze daar recht op hebben, zij wer ken voor het succes van deze zaak*. ‘Zo’n houding werpt ook vruchten af. Mijn mensen zien dit bedrijf als hun be drijf, daar zetten ze zich voor in, van de verkopers tot de bijrijders. Als ik een chauf feur vraag om zaterdagmor- In Waddinxveen kan men vrijdag 9 september op het parkeerter rein Groensvoorde kentekens in de autoramen laten graveren. (Foto: Auto mark). WADDINXVEEN - De Waddinxveense afdeling van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen, een moderne or ganisatie met veelsoortige activiteiten voor de vrouw van vandaag, bestaat 60 jaar. De opening van het nieuwe ver- enigingsjaar zal dan ook een feestelijk tintje krijgen met een bijeenkomst met koud buffet, eigen optredens en pia nist Ivo van Baar in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) op woensdagavond 21 september om half zeven. De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd in 1934 opgericht met als doel de belangen van de platte landsvrouw te behartigen en dan in de ruimste zin van het woord. Dat blijkt ook uit een binnen kort verschijnend herden- kingsboekje dat voorzitter mevrouw J. Hoitink-de Jong heeft geschreven over het twaalfde lustrum van de plaatselijke vrouwenorgani satie. In het begin van het bestaan ging het onder andere om bij eenkomsten met een educa tief, recreatief en emancipa toir karakter. De plattelands vrouwen moesten verder wor den gestimuleerd tot eigen actie. Het was een voorlichtings- vorm die, naast het uitwisse len van ervaringen, gezien werd als een soort vrouwen vakvereniging, daar er nog veel achterstand viel in te ha len wat betreft de gelijkheid ten opzichte van de (platte- landsjman. De boerderij en huishoudelij ke voorlichtingen (zoals het verwerken van slachtproduk- ten, het maken van kaas, het verzorgen van klein vee) heb ben in de jaren na de oorlog en daarna plaats gemaakt voor eigentijdse cursussen en voorlichting. Immers, het on derwijs werd zoveel beter en de toenmalige jeugd werd van overheidswege gestimuleerd zoveel mogelijk kennis te ver garen. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, inmid dels een naam van histori sche waarde, probeert met haar doelstelling nog altijd de vrouwen van de plattelands gebieden te stimuleren en te activeren tot de'elname aan- en hun verantwoordelijkheid voor de samenleving. Zij richt zich - ook in Wad dinxveen - op de moderne maatschappij waarin de vrouw heeft leren meepraten en meedenken en zich positief kritisch kan en wil opstellen ten opzichte van de vele maatschappelijke en sociale problematieken, echter door zich te onthouden van partij politiek of geloofsovertuiging. Met respect, waardering en tolerantie voor elkaar worden er verenigingsbijeenkomsten gehouden waarbij de accen ten liggen op culturele- en maatschappelijke onderwer pen welke een toegevoegde waarde kan zijn en de kennis en vaardigheden van de vrouw van vandaag. Naast de verenigingsbijeen komsten is er een ruim cur susaanbod en worden er ex cursies en uitstapjes georga niseerd om praktische oriën tatie mogelijk te maken. Dat de sociale contacten, voortkomende uit het lid maatschap, heel belangrijk zijn bewijzen de goed bezoch te bijeenkomsten waar veel uitgewisseld wordt in een ple zierige, vriendschappelijke sfeer. In een verstedelijkt gebied als de Randstad, waarvan Waddinxveen deel uitmaakt, is - aldus het afdelingsbe stuur - juist de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen een goede organisatie die l aan de Zuidkade heeft Willem vijftien miljoen gulden per Slingerland ruimte voor ze ventig keukenopstellingen, naast de collectie badkamers en tegels. Elk jaar wordt het assortiment keukens aange past aan de smaak van het moment. ‘Het is op dit moment alle maal in kleur*, legt Willem Slingerland uit. ‘Een keuken moet mooi zijn, dat is belang- heb je daar rekening mee te rijk. En mensen zijn dol op technische snuljes en appara tuur. Dat is een heel verschil met vroeger. Toen was de aankoop van een keuken voor breekt. Ik vindt dat je dat niet mensen een noodzakelijk kunt maken. Daar letten wij kwaad*. heel scherp op*. Willem Slingerland vertelt hoe hij ooit van een klant te tijcT voor uit. De mensen kij- horen kreeg dat haar buur vrouw problemen had met een afgeleverde keuken. ‘Ik kan het niet laten om daar dan even langs te gaan. Het te besteden en uiteindelijk bleek dat zij al weken op een toch kiest voor een keuken van 21.000 gulden. Je kunt het natuurlijk zo bont maken als je zelf wilt. Als iemand 40.000 gulden wil besteden aan een nieuwe keuken, kan dat hier ook*. Het Keukencentrum Wad dinxveen heeft klanten in het hele land, maar richt zich op de regio. Veertig procent van de keukens wordt in Zoeter- meer geplaatst. Willem Slin gerland: We moeten het heb ben van de mensen met wo ningen van een jaar of vijf, zes. Die zijn zo’n beetje aan een nieuwe keuken toe. Die mensen te halen. Kijk, er worden niet meer keukens verkocht in Nederland. Groei van de om zet moeten we weghalen bij de concurrent. Daarom zijn wij enorm gespitst op goede service*. ‘Klantvriendelijkheid staat voorop. En dat loont ook: veertig procent van onze klanten komt bij ons, omdat ze van andere klatnen over ons hebben gehoord. In Zoe- termeer is een straat met zes tien keukens van ons. Die mensen komen bij elkaar over de vloer en praten over de keuken. Als daar een posi tief verhaal wordt verteld, zit je goed*. De service aan de klant be gint natuurlijk in de winkel. De verkopers van het Keu kencentrum Waddinxveen nemen uitgebreid de tijd om gennogeen keuken terijden, de klanten voor te lichten. J Willem Slingerland: ‘Dat kan ook. Ik betaal mijn mensen niet op basis van provisie, zo als dat in de meeste andere cialiseerd in schadewerk- zaamheden, onderhouds werkzaamheden en APK- keuringen. Zijn bedrijf is nu zes jaar aan de Maarten Schoutenstraat gevestigd. Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: WADDINXVEEN - Vrijdag 9 september van 9.00-17.30 uur is er op het parkeerterrein aan de Groensvoorde in Wad dinxveen weer kenteken graveren, een activiteit van Auto- mark. De kosten hiervan bedragen 25 gulden per auto. Met een speciale reflectielaagis f 10,- extra gemoeid. auto is tijdrovend en kost baar. Met een gestolen auto de grens over gaan is, door het wegvallen van de gren zen, de laatste jaren steeds eenvoudgier geworden. Volgens de CRI zijn de mer ken Opel, Volkwagen, Ford, Mercedes en Fiat het meest in trek bij autodieven. Niet alleen duurdere auto’s, maar ook kleinere auto’s worden vaak gestolen. Kleine auto’s zijn makkelijk verhandelbaar en vooral Volkswagen-Golf, Fiat-Uno en Panda worden, ongeacht hun bouwjaar goed verkocht in het Oostblok. De diefstal van bijvoorbeeld de Fiat Uno steeg met 77,5%. Een goede en goedkope ma nier om een auto onaantrek kelijk voor diefstal te maken is het graveren van het kente ken in de autoruiten. Een ge stolen auto wordt namelijk vaak met andere kenteken platen en van een ander ge stolen papieren weer doorver kocht. Als het eigen kenteken in alle ruiten van de auto is gegra veerd, is duidelijk van wie de auto is en kan iedereen ge makkelijk zien of de papieren kloppen. Dieven hebben dan ook een duidelijke voorkeur voor niet-gegraveerde auto’s. Politie en verzekeringsmaat schappijen staan achter deze vorm van diefstalpreventie. Ook de Consumentenbond en de ANWB adviseren autobe zitters de auto te laten grave ren. Vrijdag 9 september houdt Automark, dat al negen jaar in Nederland professioneel kentekens graveert, een spe ciale actie in Waddinxveen. Voor ƒ25,- per auto kan men zijn of haar kenteken in alle ramen van de auto laten gra veren. Bovendien worden de beide voorportieren ook voorzien van waarschuwingsstickers die bij de prijs zijn inbegre pen. Voor ƒ10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor de in scripties ook bij regen en ’s avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat ver hoogt de preventiewaarde. Het aanbrengen van de gra vures kost slechts enkele mi nuten. KfcMikKfcW ’taHMVfcntN 7/0 boom). Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro’s. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Automatische betaling d.m.v. machtiging. «r o Htndehdrukwerk O Rekiamedrukwerk WADDINXVEEN 0/ Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alpöen a/d Rijn Zwart/wit kopteen o Kleurkopieën O Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopteen c Inbinden o Plastificeren Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 IJ El Een kwartaalabonnement a f 83B0. Een kwartaalabonnement f 8180 Een maandabonnement f 2800 Voer Oe automatische afschmvng van het abonnementsgeld ts 3t mjn oanx/gro-rekeningnummer Naam m/v* Adres Postcode/Woonplaats Telefoon: (voor controle op bezorging)

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11