Cewex voelt zich Informatieavond over Nadenken over Oogstfeest telde 35.000 bezoekers thuis in Bleiswijk verkeersdrempels ziekenhuisbevalling Convenient tegen softwarepiraterij 5?° Verhuisd uit Waddinxveen Goede vangst Na foutje Weekblad voor Waddinxveen Jan Speetjens praat met Jan Roggeveen WADDINXVEEN - Een foutje in het Weekblad voor Wad dinxveen heeft geleid tot een mooi zakelijk contact tussen het Waddinxveense automatiseringsbedrijf Conveniënt BV (Staringlaan) van Jan F. Speetjens en architectenbureau J. Roggeveen BV (Tweede Bloksweg) van ir. Jan Roggeveen. Onze krant meldde namelijk abusievelijk dat beide direc teuren betrokken waren bij de oprichting van Duolink BV, maar dat was niet zo omdat de naam van de Alphenaar Jan Speetjens: ‘Wij zijn niet gedreven door winst Convenient op weg van 33 naar 50 medewerkers LEZERS SCHRIJVEN - Pagina 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 razernij. Dat is zeer gebrui kersonvriendelijk*. ‘Mijn ideaal was om een mak- Op het Catgesplein werd een aantal malen echt graan ge dorst. Aan de ene kant van het dorp de oude tractoren met aan de andere kant bij smederij Bram Heij dit alles op een schaal van 1:10, alle maal in vol bedrijf. Vanaf twee uur werd het steeds drukker. Veel mensen maakten van gelegenheid ge bruik om de Nederlands her vormde Kerk en de pas geres taureerde kerk van de Vrij zinnige Hervormde Gemeen te te bezichtigen. De rommel markt op de kerkpleinen trokken ook dit jaar veel be zoekers. MEVROUW T. BAKKER WADDINXVEEN/BLEISWIJK - ‘Aanvankelijk zagen we er wat tegenop, maar achteraf is het meegevallen. We voelen ons hier best thuis in Bleiswijk'. Dit zeggen Wim Anker en Cees Preitschopf. Zij vormen de directie van export-onder- neming Cewex. In maart van dit jaar verruilden zij de vei ling van De Kring aan de Bredeweg in Waddinxveen voor die in Bleiswijk. word je niet zo vervoerd. Ik vind het een ramp. En dan de ambulance. Je zult botkanker hebben of iets der gelijks. De brandweer is pas bij je al half afgebrande huis eer ze de drempels over zijn. De huisartsen lopen vertra ging op bij spoedbezoeken. Jammer dat de mensen die instemmen met al die drem pels er niet bij nadenken. Keurslager/Poelier ©E BAS KEURSLKEn Wij bezorgen op vrijdagochtend. Bel of fax voor 11.00 uur: 12034. Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen telJfax: 01828-12034 WADDINXVEEN --Automatiseringsbedrijf Convenient BV een leuke prijs*, vertelt Jan ‘Het punt is dat je de markt moet veroveren. Je moet een goed produkt aanbieden en er In Nederland zijn vier van de vijf gebruikte software-appli- caties illegaal, wat een verlie spost betekent van ruim 420 hoogte zijn van je werk. Ik ben indertijd begonnen met me grondig te verdiepen in het werk van fysiotherapeu ten. Ik heb een folder ge maakt, ik heb een adverten tie geplaatst in een vakblad en ik ben gewoon bij fysiothe rapeuten op bezoek gegaan, om met ze te praten*. ‘Het streven is om in een aan tal beroepsgroepten markt leider te zijn. Je moet probe ren om de beste en de grootste te worden, dan kun je den mensen ook het beste pro dukt aanbieden. Daarvoor is service een belangrijk aspect. We hebben hier een speciale helpdesk, waar de mensen met vragen terecht kunnen*. maar dat was niet zo omdat de naam Jaap Roggeveen werd verward met die van de Rotterdam mer Jan Roggeveen. Aan de verkeersveiligheid in Waddinxveen gaat een hoop gebeuren. Vooral voor de fiet sers dat is een goede zaak. Maar als ik het allemaal goed dat er vijftig. Het doel van dit Waddinxveen dan w^rdJ er met am]:)U]ance) bran(i. weer en dokters geen reke ning gehouden. Als je bijvoorbeeld in een rol stoelbus zit en je moet over die drempels dan word je aan alle kanten door elkaar ge schud. Die mensen hebben immers een handicap, anders veniënt voor de klanten. Zij hoeven geen i van tien jaar af te sluiten. Zij krijgen het produkt en beta len als zij tevreden zijn. ‘Het vorige jaar hebben alle klanten keurig betaald*, glim lacht Jan Speetjens. ‘Daar kan ik aan zien of we goed De avond bestaat uit twee de len. Voor de pauze komt borstvoeding aan de orde; na de pauze wordt aandacht be steed aan de ziekenhuisbe valling. Een verpleegkundige van de afdeling Verloskunde yertelt dan onder meer wat men kan verwachten bij een bevalling in het ziekenhuis, wie er aan het bed verschij nen, en wat wel en niet is toe gestaan. Ook wordt een video vertoond over de kraamafde- ling en verloskamers. Tijdens de avond zal uitge breid informatiemateriaal ter inzage liggen. Ook zijn er De ’alleen origineel’-dealers zijn herkenbaar aan de opval lende ronde raamsticker. Ook staan ze vermeld in de ’alleen origineel’-dealerlijst. In hun eigen reclame-uitingen kun nen zij laten zien een ’alleen origineel’-dealer te zijn. Con venient BV behoort nu ook tot deze groep. Volwassen Bedrijven bestelden voor een vermogen aan apparatuur en kregen vervolgens een auto matiseringsdeskundige over de vloer die de machine voor achttienhonderd gulden per dag befijfskaar maakte. Te gen de tijd dat hij eindelijk zo doelstellingen zijn verwezen lijkt. Het model op papier is grotendeels werkelijkheid ge worden. uxv ‘Dat draaiboek is een dik toetst. Voor directeur Jan boekwerk geworden. Ik ging Speetjens is Convenient im mers de verwezenlijking van zijn gedachten over het ideale bedrijf. De Ondernemersprijs Wad dinxveen heeft een mooi plaatsje in de hal van het be drijf gekregen. Jan Speetjens _2 -1- xl 2__ _22__ 2X de prijs. *We zijn er best een beetje trots op‘, geniet hij na. ‘Het is voor mij een bewijs dat we hier op de goede weg zijn. Het is ook een hele serieuze zaak, zo’n nominatie. Ik heb hier de hele jury over de vloer gehad. In totaal acht mensen, en ze wilden van alles weten. WADDINXVEEN - Zaterdag 28 augustus werd de negende wedstrijd voor de zomercom petitie van de hengelsport- vereniging Waddinxveen HSW gehouden. Er werd ge vist in de Oude Rijn nabij Koudekerk aan den Rijn. De vangst was goed. Er werd over de hele linie gevangen. Dat de onderlinge verschillen niet groot waren blijkt uit de uitslag: 1. M. Reichard (7590 gram); 2. A. van Leeuwen (7410 gram) en 3. H. Kraan (7160 gram). gedachten over de automati sering ontwikkeld. ‘Ik ben per toeval onderne mer geworden. In mijn fami lie stond ik bekend als de au tomatiseringsdeskundige. Dat leidde er toe dat ik voor familie en vrienden met een computer programma’s ben gaan schrijven. Die klussen in mijn vrije tijd hebben de basis gelegd voor mijn bedrijf. Het werd steeds meer werk en ik kon het op het laatst ge woon niet meer combineren met mijn baan bij Volmac*. lijk hetzelfde concept. Wan neer een bedrijf besluit te gaan automatiseren wordt een grondige analyse ge maakt van de situatie om een goed advies te kunnen uit brengen. Vaak is de roep om automatisering de vraag om een stuk reorganisatie of effi- ciency-verbetering' “Veelal kan met eenvoudige hulpmiddelen een aanzienlij ke verbetering worden be reikt. De standaard-pakket- ten die op dit moment voor handen zijn, zijn snel en flexi bel aan te passen. In enkele weken kan soms zo een com plete bedrijfsadministatie herzien worden waarmee een ongelooflijke efficiency en produktiviteit kan worden bereikt met snelle en directe informatie stromen*. ‘Beide firma’s, Roggeveen en Duolink, leven zich in in de klant-situatie, inventarise ren eisen en wensen en ma ken gebruik van de modern ste hulpmiddelen om zo voor de klant een efficiënte en pas klare oplossing te creëren', besluit Jan Speetjens in over leg met Jan Roggeveen. Marketing Om het bedrijfsleven ver trouwd te maken met de naam van het bedrijf, past Conveniënt een tamelijk on gebruikelijke wijze van mar keting toe. Regelmatig lan ceert het bedrijf een nieuw softwarepakket, dat belang stellenden tegen kostprijs kunnen bestellen. Zo heeft Conveniënt onlangs een prospect-analyzer in el kaar gedraaid voor vertegen woordigers. Aan de hand van twaalf vragen krijft de ge bruiker inzicht in de kans op een geslaagd bezoek. ‘Het klinkt fantastisch, maar het komt in de praktijk neer op een permanente verkoop- training. Door het program ma te gebruiken kan de verte genwoordiger zijn energie richten op de kansrijke adres sen', weet Jan Speetjens. Een ander programma richt zich op de brieven van bedrij ven. Conveniënt maakte een programma waarmee bedij- ven op een eenvoudige wijze hun uitgaande post op allerlei punten sterk kunnen verbe teren. Jan Speetjens: ‘Ik verbaasde mij er over hoe slordig som mige bedrijven omgaan met hun brieven. Een klant heeft bijvoorbeeld de moeite geno men om informatie aan te vragen over een produkt en krijgt vervolgens in antwoord een fantasielozen standaard brief retour. Het is een kleine moeite om dat met behulp van een computerprogramma te verbeteren. Het program ma houdt de huisstijl van een bedrijf in de gaten en zorgt er voor dat hinderlijke taalfou ten tot het verleden behoren*. Het enthousiasme van de ge bruiker over de snufjes moet voor Conveniënt dure recla mecampagnes vervangen. De bedrijfsvoering van Conveni ent is een eerbetoon aan de personal computer. Jan Speetjens gelooft heilig in de kracht van het apparaat. ‘Het bedrijfsleven staat sons nog sceptisch tegenover de personal computer. Dat is een erfenis uit het verleden. Ik heb de wilde jaren meege maakt in deze branche.De ja ren van de cultus rond de computer. klanten bedienen en via de geleidelijke weg uitbreiden. Natuurlijk, denk je wel eens aan transacties in andere Oostbloklanden, maar wij vinden vooralsnog de risico’s te groot. Je kunt er wel zaken in het groot doen, maar we willen niet door een misser onze zaak op het spel zetten. We hebben er vijf jaar over gedaan om die op te bouwen*. Cees Anker en Wim Preit schopf ondervinden met hun specialisatie op Duitsland ook hinder van het imago van de Nederlandse produkten. ‘Met name bij het grootwin kelbedrijf is dat het geval. Het is echt heel jammer dat die kranten het Nederlandse produkt zo hebben afgebro ken. Wij vinden dat de telers hier de beste produkten van heel Europa produceren. Dat imago in Duitsland is volsla gen onterecht*. Cewex zit nu bijna een half jaar in Bleiswijk en ’men’ is gewend. ‘Het was natuurlijk een gedwongen verplaatsing, want in Waddinxveen is geen produkt meer. Achteraf is het een goede stap geweest. Je hebt hier veel meer handela ren om je heen en dat is weer een voordeel. Daar hadden we slechts een collega. Verder ervaren we ook de contacten met de medewerkers van de veiling als plezierig*. Heel groot was de belangstel ling bij de mode motorfietsen en auto’s van verzamelaar Willem Boode. Motorfietsen van 40 en 50 jaar oud, maar ze liepen allemaal als een zonnetje. De sfeer van ver te rug in de tijd, gecombineerd met live-muziek op het Dorpsplein en in de Dorps straat, mode-shows en stands van verenigingen, maken het inmiddels tweedaagse Oogst feest in Zevenhuizen tot een bijzonder evenement. GOUDA - Woensdagavond 14 september om kwart voor acht wordt in het het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie) een informatieavond gehouden over be vallen in het ziekenhuis en over borstvoeding. De organisa tie is in handen van medewerkers van de afdeling Verlos kunde van het ziekenhuis en van de borstvoedingsorganisa- tie La Leche League, een organisatie die informatie en on dersteuning biedt aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. was besiist geen beleefd- kraamzorgverpleegkundigen van het Kraamcentrum Gou we, Lek en IJssel aanwezig ter beantwoording van vra gen over kraamzorg thuis en over de diverse materialen die nodig zijn bij de zorgverle ning thuis. De informatieavond duurt van 19.45 tot 22.00 uur. Het is mogelijk slechts één van beide onderwerpen bij te wo nen. Aanmelden voor deze avond kan bij het Patiënten servicebureau van Het Groe ne Hart Ziekenhuis, telefoon 01820-66323 of 01820-66324 (tij dens kantooruren) WADDINXVEEN - Het Waddinxveense automatiseringsbe drijf Conveniënt BV aan de Staringlaan, winnaar van de Ondernemersprijs Waddinxveen 1994, is officieel toegetre den tot het ’alleen origineel’-dealerprogramma van de Ne derlandse tak van Business Software Alliance (BSA). Business Software Alliance is een wereldwijd samenwer kingsverband van software producenten tegen software piraterij. Software-dealers en de gehele softwarebranche lijden jaarlijks door de handel in illegale software-pakket- ten wereldwijd een geschatte schade van 25 miljard gul den. miljoen gulden, aldus Max de Bruin van Conveniënt BV, dat wordt geleid door direc teur Jan F. Speeetjens. Om deze reden is de Business Software Alliance internatio naal actief in het geven van voorlichting over de risico’s van illegaal softwaregebruik en het bestrijden hiervan. De deelnemers aan BSA in Nederland zijn Aldus Soft ware Benelux BV, Autodesk BV, Intergraph Benelux BV, Lotus Development BV, Mi crosoft BV, WordPerfect BV en Conveniënt BV. Softwarepiraterij is een di recte inbreuk op het auteurs recht van de maker van de programmatuur. Krachtens artikel 10 van de Auteurswet is dit een misdrijf, dat be straft kan worden met een ge vangenisstraf van vier jaar of een geldboete van één miljoen gulden. Om niet alleen softwarepro ducenten, maar ook dealers in de strijd tegen softwarepi raterij te betrekken is nu het ’alleen orgineel’- dealerprogramma van start gegaan. Alleen die dealers kunnen hieraan meedoen, die verklaard hebben slechts ori ginele software met de offici ële licentievoorwaarden te zullen verkopen. chitectenbureau Roggeveen, dan wordt niet, zoals men misschien zou verwachten, gelijk achter de tekentafel ge doken. Roggeveen zal eerst wat meer moeten weten over het bedrijf. Welke afdelingen zijn er? Hoe werken deze samen? Wat is de cultuur? Wat voor soort mensen werken er? Allemaal vragen waarin de architect zich verdiept. Hij moet de sfeer proeven. Zich inleven in het bedrijfsbeleid. Zaken die van wezenlijk belang zijn om een passende ’jas’ te ontwer pen waarin het bedrijf opti maal kan functioneren*. ‘Het is dan ook niet vreemd als na de verhuizing naar het nieuwe pand blijkt dat de werksfeer en het gedrag van mensen soms in positieve zin verandert. De mensen voelen zich lekkerder en dit komt weer ten goede aan het func tioneren van het bedrijf, stelt jan Speetjens. ‘In z’n algemeenheid geldt dit Boterham Het klinkt opmerkelijk uit de mond van een ondernemer, maar hij zegt het echt: We zijn niet gedreven op winst. Vorig jaar hebben we een heel bescheiden winst geboekt van 300.000 gulden, op een omzet van zes miljoen. Wij willen graag een goede boterham verdienen, maar we hoeven niet zo nodig een dure leasewagen voor de deur'. ‘Er werken nu 33 mensen in dit bedrijf. Volgend jaarzijn gelezen heb in het Weekblad bedrijf is continuïteit, ook voor de eigen mensen. Ik ben in mijn eentje begonnen, met een stoel, een computer en een softwarepakket. Maar te genwoordig zijn gezinnen af hankelijk van deze onderne ming. Én dat telt voor mij zwaarder dan een hoge winst*. eigenlijk voor ieder object. Architect Jan Roggeveen analyseert de situatie en kan met de moderne hulpmidde- drijft hij veel gebruikers tot len die nu voor handen zijn, ---- zoals Computer Aided De sign, een’maatpak’creëren*. ___u Wor Duolink BV geldt eigen- kelijk programma te ontwik kelen met een administratie, een patiëntenregistratie en een systeem om produkten’ voor de praktijk te bestellen. Dat is gelukt. Het pakket sloeg aan en ik kreeg steeds meer bestellingen. Dat was voor mij de aanleiding om na te denken over een bedrijfs plan*. Conveniënt is het resultaat van dat plan. Het bedrijf richt zich op het bedrijfsleven. Na de fysiotherapeuten kwamen de andere paramedische be roepen. Daarna richtte Jan Speetjens zijn pijlen op de keukenbranche. ‘Het uitgangspunt is simpel. De bedrijven willen graag een automatiseringspakket, dat hen op het lijf is geschreven. Een grote onderneming kan zich die luxe veroorloven, die geeft opdracht om zo’n pakket samen te stellen. Maar de kleine ondernemer kan zich niet permitteren om zo’n be drag uit te trekken. Onze strategie is om zelf het pak ket voor eigen kosten te ont werpen en vervolgens aan een paar honderd kleine zelf standigen te verkopen voor uit van vijftig mensen aan personeel en een omzet van twaalf, dertien miljoen in het jaar. Ik verwacht dat we die situatie over een jaar of twee zullen bereiken*. Jan Speetjens is een onderne mer met visie. Alles in zijn is zichtbaar in zijn nopjes met bedrijf wordt aan die visie ge- toetst. Zo hebben de bureaus in het bedrijf geen laden. La den, daar verdwijnen spullen in. Jan Speetjens wil zien wat er aan werk ligt. Hij is inmid dels meer dan twintig jaar ac tief in de automatisering, waarvan dertien jaar in dienst van het grote Volmac. heidsbezoek. ïk vind datTbe- Da,ar heeft J an Speetjens zijn langrijk. Als zo’n uitverkie zing niet serieus wordt geno men, is de prijs ook weinig waard. Nee, we zijn er echt blij mee*. Voor Jan Speetjens zal de on derscheiding door zijn colle- ga-ondernemers in Waddinx veen ook persoonlijk voldoe ning hebben gegeven. Een aantal jaren geleden schreef hij een draaiboek voor het ideale bedrijf. Conveniënt BV, opgericht in 1992, moest dat ideale bedrijf worden. En nu, twee jaar later, kan directeur Jan Speetjens tevreden vast stellen dat de meeste van zijn Fysiotherapeute Het basisprodukt voor het be drijf van Jan Speetjens was een computerprogramma voor een bevriende fysiothe rapeute. Voor zijn praktijk ontwikkelde de Waddinx veense ondernemer een pro gramma waar alles in zat. ‘Het was mijn toen wel duide lijk geworden dat veel men sen problemen hadden met de computer. Voor veel mensen is de computer trouwens nog steeds een onding. Laten we eerlijk zijn, de computer is er om het leven gemakkelijk te maken. In plaats daarvan ZEVENHUIZEN - Ondanks het matige weer was het aantal bezoekers van het jaarlijkse Oogstfeest vrijdagavond en za terdag in Zevenhuizen weer groter dan vorig jaar. Het orga nisatiecomité schat dat er 35.000 mensen door de afgesloten Dorpstraat hebben gelopen. Het Oosgtfeest was ook zeker een bezoek waard op vrijdag avond met het concert van ‘The Night of the Proms van Zevenhuizen*, uitgevoerd door het harmonie-orkest ‘De Kleine Trompetter*, het ge mengd koor ‘Krea Musica* uit Waddinxveen en de band ben ook weerslag op de stijl ‘Run for Cover* met zangeres Anita Sudono. De sfeer op het Dorpsplein was perfect en het toneel was voorzien van professioneel licht en geluid. Dit alles leen de zich uitstekend voor het kwam. Ook het Waddinxveense Krea Musica ziet met veel tevre denheid en plezier terug op dit concert. Het is absoluut voor herhaling vatbaar, want het is ook de weg om jonge mensen te interesseren voor Dezelfde houding heeft Con- het zingen in een koor of voor Zij muziek. wurgcontract De zaterdag stond in het te- ken van de landbouwer uit vroeger tijden. De lustrum tentoonstelling van oude tractoren en machines van organisator Fred Visser trok lacht Jan Speetjens. ‘Daar veel toeschouwers. Dat gold kan ik aan zien of we goed ook voor de trekker-trektrac- werken. Maar we proberen toren, ware super-kracht- ook voor onze produkten een bronnen tot 3000 pk. zo laag mogelijke prijs te re- kenen*. ‘Om een voorbeeld te geven: het programma voor de fysio therapeuten was onlangs aan een prijsverhoging toe. We hebben besloten om daar van af te zien, omdat de meeste fysiotherapeuten een slecht jaar achter de rug hebben. Daar houden we rekening mee*. De oprichting van Conveni- ent-dochter Duolink BV werd dus ten onrechte gekoppeld aan architectenbureau J. Roggeveen. Ogenschijnlijk en ook in werkelijkheid hebben deze twee bedrijven niets met elkaar te maken en toch zijn er veel overeenkomsten, rea geert Jan Speetjens, winnaar van de Ondernemersprijs Waddinxveen 1994, mede na mens architect ir. Jan Rogge veen, met wie hij in contact raakte. “Toen wij over de verwarring navraag deden om het naadje van de kous te achterhalen bleek dat ondanks de totaal verschillende werkterreinen waarop Roggeveen en Du olink zich begeven, er frap pant veel gelijkenis is tussen beide bedrijven. Was de ver warring eigenlijk wel zo vreemd?*, vraagt Jan Speet jens zich nu af. ‘Als een opdrachtgever voor bijvoorbeeld een nieuw be drijfspand zich meldt bij ar- In de naam Cewex staan de eerste twee letters voor Cees, de middelste voor Wim én de achterste twee voor export. De onderneming werd vijf jaar geleden door Wim Anker en Cees Preitschopf gestart. Beiden waren al sinds de ja ren zestig actief in de be drijfstak, maar besloten in 1989 de weg van het zelfstan dig ondernemerschap te kie zen. Ze vestigden zich in Waddinxveen. Op maandag 28 maart van Willem Slingerland. Verder op de foto wethouder Jan Hielema dit jaar werd de vertrouwde stek aan de Bredeweg verla ten en kregen ze in Bleiswijk de beschikking over een ruimte van ruim 1.000 vier kante meter. “Vanaf het begin hebben we ons gericht op de Duitse markt*, vertellen Wim Anker en Cees Preitschopf. Tn die periode kwam ook het voor malige Oost-Duitsland erbij en mede daardoor hebben we goede jaren gekend. Nu is na tuurlijk daar de situatie weer normaal. Het wilde is er wel vanaf. Wij hebben in die jaren echter goede relaties opge bouwd en zien dat onze ex port nog steeds groeiende is‘. De omwenteling in Oost-Eu- ropa is voor Cees en Wim geen aanleiding geweest rare sprongen te maken. “Wij zijn gewone jongens en zien niets in een wilde groei. Goed je IE KLAS PURE KIPFILET*! Q99 1000 gram GEGRILDE KIP KLUIFJES 059 100 gramVz KOOKWORST 100 gram HERFSTPATÉ 250 gram LEVERWORST van directeur Jan F. Speetjens heeft de Ondernemersprijs Speetjens. Waddinxveen 1994 gewonnen met een uitstekend produkt en een eigenzinnige visie op het ondernemen. Dat schrijft het kwartaalblad ‘Ondernemen in Midden-Holland' van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland voorzorgen dat mensen op de in Gouda. Volgens dit maganezine wordt alles in het automati seringsbedrijf aan de Sta ringlaan in Waddinxveen aan die eigenzinnige visie ge- Directeur Jan Speetjens (tweede van rechts) van het automatiseringsbedrijf Conveniënt BV te midden van zijn mede-genomineerden voor de Ondernemersprijs Waddinxveen 1994 Bert van Noort (links achter) en I (CDA) en PvdA-Tweede-KamerlidHenk Vos. (Foto: Joop Dorst). ver was, twee jaar later, was de hele wereld veranderd. Daar zijn de bedrijven flink van geschrokken. Jan Speetjens: ‘Maar die wil de jaren zijn voorbij. De klant is mondig geworden. Hij be paalt wat hij wil hebben en niet meer de automatise ringsdeskundige. Ik zeg wel: de computerwereld is einde lijk volwassen geworden. Dit is eindelijk een gewoon vak geworden'. Jan Speetjens is daar geluk kig mee. ‘De wensen van de klant staan voorop. Daar is deze branche nu wel van overtuigd. Wij leveren com puterprogramma’s met een zogeheten ontwikkelomge ving. Als één van onze klan ten bijvoorbeeld een nieuw produkt in zijn assortiment opneemt, moet die mutatie ook in de automatisering wor den opgenomen. Dat kan bij ons in drie uur tijd voor onge veer driehonderd gulden, dankzij die ontwikkelomge ving. Vroeger was je daar misschien dagen mee bezig, met alle kosten vandien*. De wensen van de klant heb ben ook weerslag op van Conveniënt zelf. Het be drijf heeft gekozen voor een goede maar sobere aanpak. Ook dat heeft Jan Speetjens opgestoken van de wilde ja ren in de branche. Veel grote bedrijven van toen welslagen van deze uitvoe- zijn op de fles gegaan. De ring, waarbij de wisselwer- klant wil continuïteit. Het' king, zo eigen aan een kan mij niets schelen of een ’Proms’-concert, vooral bij de computerbedrijf in een prach- nummers ‘Fever‘ en bij ‘Pomp tig glazen pand zit en hoeveel of Circumstance' - met daarin peperdure wagens er voor de het bekende ‘Land of Hope deur staan. Wij verdienen and Glory* - tot uitdrukking hier een normaal salaris en rijden in een normale auto. Maar als de verkoop onver hoopt een half jaar wegvalt, staat dit bedrijf er nog. We maken ons dan wel zorgen, maar we kunnen verder. Ik denk dat dat belangrijk is*. Ui nu Anna Paulownastraat 3, Waddinx veen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 250 gram

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25