De Zonnebloem onze4 monumenten werft leden Body Culture een jaar jong Bac: Vier zaken onder één dak F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt vernieuwd in Moerkapelle Fietsengestolen Expositie Onze Taal Zevenhuizen J.J. Tissink eigenaar van zalencentrum VSB verkoopt kaarten voor Mondriaan-tentoonstelling Interview met Cursus humanisme David Copperfield op RTW-radio Zaterdagmiddag Orgelconcerten van Jan Mulder Openi of dicht is op zoek naar BEZORGERS m/v in de plaats WADDINXVEEN omg. Apollolaan/Zuidkade Inlichtingen: 01828-18950 1 a Pagina 7 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 - De Vereniging Historisch Genootschap het derde nummer van adviseren wij om tweemaal per week te komen', legt Fran Hundersmarck uit. Daarna kan het resultaat bij gehou den worden met een behande ling per week'. Een andere behandeling die de Waddinxveense mo- ienten,de Remonstrant- Kerk aan de Zuidkade I schreven getiteld ’Tin uit de Gouwe’ over een beker en twee lepels. M. Hilgers ver telt voor de derde maal iets over bodemvondsten. Wie lid is van de Vereniging Historisch Genootschap Wad- dinxveen ontvangt het kwar taalblad gratis; in de boek winkels zijn losse nummers te koop voor ƒ5,-. Het lid maatschap van het Genoot schap kost ƒ25,- per jaar. Jan Mulder bespeelt tijdens Open Monumentendag het orgel van de hervormde Brugkerk in Waddinxveen. 1 en een kunsthistoricus, hebben van het blad ’Het ddinxveen’ weer een themanummer gemaakt in met de Open Monumentendag van zaterdag 10 vrijwilliger voor zieken en ge handicapten in Moerkapelle in willen gaan zetten. En thousiaste mensen die be- zoekwerk willen doen en mee willen helpen bij de diverse activiteiten'. Tot slot benadrukt Willeke Verboom dat De Zonnebloem er is voor iedereen, ongeacht levensbeschouwing. Voor meer informatie over het Zon- nebloemwerk en de ledenwer factie kan men zich wenden tot mevrouw E. Verschut (tel. 01820-20556) of mevrouw W. Verboom (tel. 01820-70608). voor de inrichting van zijn of haar woning. Tapijt, gordij nen, vitrages, raamdecora- ties en overige accessoires maken van elke woning een waar woonpaleis. Tot aan zaterdag 10 septem ber zijn er talloze feestelijk heden. Natuurlijk vrolijke ballonnen voor de kinderen. Wie in de feestweek meer be steedt dan ƒ50,- ontvangt een WADDINXVEEN - Vanaf het Koningin Wilhelminaplein werd een paars-blauwe heren ATB, merk Giant Stone breaker, postcode 2741CC52 ontvreemd; vanaf de Akker- winde verdween een witte Batavus Champion heren fiets met trommelremmen en versnelling, postcode 2742DV16; op de Kerkweg- Oost wordt een donkergroene Eroba damesfiets met trom melremmen en versnelling, postcode 2803SH5 vermist; vanaf de Willem de Zwijger- laan is een bruine Fongers herenfiets, postcode 2741CV12 gestolen; op het Koningin verdween een paarse Brugel- man melremmen en versnelling, postcode 2742TZ65 en op Vondellaan wordt een zwarte Shimano ATB vermist. Aangetroffen werd een race fiets merk Anatom, postcode 2743CA11. Body Culture ook diverse soorten bruiningsbanken. Zo zijn er banken met twee, vier en met zes gezichtsbruiners Daarnaast is er een super- ZEVENHUIZEN - In de open bare bibliotheek van Zeven huizen is tot eind september een expositie te zien over de toekomst van het Neder lands, die is samengesteld door het Genootschap Onze Taal. Dit is een expositie in het ka der van het Jaar van de Toe komst. In de openbare biblio theken in Nederland zijn dan uiteenlopende tentoonstellin- tüaïïteitvanhethumanisme. Jaap Hoogervorst weet waar over hij praat. Hij studeerde theologie en filosofie. Een maal afgestudeerd als the oloog had hij een zodanige af stand genomen van het chris tendom dat hij tenslotte lid werd van het Humanistisch Verbond. Het is zijn bedoeling om in onderlinge samen spraak en discussie te conver seren aan de hand van de the ma’s die in het cursusboek nader worden toegelicht. Daarbij zal duidelijk worden dat het humanisme een rela tiverende, niet opdringende, REGIO - Omdat de belang stelling voor het klassieke en moderne humanisme geleide lijk toeneemt, organiseert het Humanistisch Verbond Mid den Holland op 29 september, 6 en 13 oktober in Waddinx veen een cursus die gegeven zal worden door drs. Jaap Hoogervorst. Belangstelling wordt verwacht uit Boskoop en Waddinxveen. Dat gebeurt in de Annie M.G. Schmidtschool, Zuidplas 5, Waddinxveen gelegen nabij een bushalte en een goede parkeergelegenheid. De kos ten bedragen, inclusief cur- susboek/reader, koffie/thee voor leden van het H.V. 25 gulden en voor niet-leden 30 gulden. Geïnteresseerde leer krachten bij het openbaar en bijzonder onderwijs betalen de ledenprijs. Opgaven en nadere informa tie bij André de Bruin (01828- 13431) of bij de docent (01829-2730). Betaling ge-* schiedt op de eerste cursus avond. Men wordt verzocht dan 20 minuten eerder te ko men. Omdat op de openbare scholen, uiteraard als dat ge wenst wordt, ook humanis tisch vormingsonderwijs wordt gegeven is het tevens een bijzondere gelegenheid voor ouders/verzorgers en an dere familieleden kennis te maken met de historie en ac- oudsher bekende service, pri vacy, gastvrijheid en de rede lijke prijzen zijn gebleven. In het zalencentrum kan men terecht voor vergaderingen en bijeenkomsten. Er zijn in totaal zes zalen voor 10 perso nen en voor 350 personen. ‘Er is dus altijd een geschikte ruimte voor een vergadering, cursus, verenigingsbijeen- komst, bedrijfsmeeting of wat voor samenkomst dan ook', aldus de heer Tissink. ‘De prijs wordt vooraf be paald, inclusief koffie, thee, frisdranken en alcoholische dranken. U komt achteraf dus niet voor onaangename verrassingen te staan. In de eigen keuken verzorgen wij hapjes en lunches'. In Het Nieuwe Trefpunt kan men ook terecht voor uitge breide koffietafels, borrelgar- nituren, buffetten en diners. De samenwerking met onder andere partyservice Van den Berg uit Waddinxveen staat garant voor kwaliteit en di versiteit. gen te zien die met de toe komst te maken hebben. Het Genootschap Onze Taal stelt zich ten doel met zijn tijdschrift Onze Taal, Taalad viesdienst, congressen en an dere activiteiten het verant woorde gebruik van de Ne derlandse taal te bevorderen en aan taalgebruikers meer begrip en kennis over die taal bij te brengen. In het kader van het Jaar van de Toekomst heeft het Ge nootschap Onze Taal een affi che serie samengesteld waar op via groot opgeblazen tek- (4 -11J_L-J1_l1 de stellingen worden gepo neerd ove de toekomst van het Nederlands en de wijze waarop het onze taal zal of kan vergaan. Oude en nieuwe nummers van j zijn ter illustratie toegevoegd kenhuis en de Goudse ver pleeghuizen Bloemendaal en de Riethoek. Ook kan een be roep gedaan worden op hu manistische uitvaartbegelei- ding. Onder het motto “Vier zaken onder één dak' heeft Zeven huizen er een compleet win- kelkwartier bij. Bac-Passe- Partout biedt mode voor het hele gezin (dames, heren, kinderen, baby’s), lingerie, foundation, nachtkleding en bad- en keukentextiel. Een nationaal concept met een grote keuze aan wereldmer ken en allemaal sympathiek geprijsd. Bac-Tiptoo biedt een keur aan kwaliteitsschoenen, tren- dyschoenen, comfortschoe- nen en fleurige kinderschoe nen. Men wordt geholpen door bekende vakmensen met verstand van schoenmode. Bij Bac-Topdream staan de slaapspecialisten voor de klanten klaar. Zij kunnen als geen ander helder adviseren welk slaapsysteem het best bij iemand past. Een breed assortiment in matrassen, bodems, ledikanten, water bedden, kussens, dekbedden van de huidstructuur, pijn vermindering bij reu matische klachten en ont spanning1, verteld Gré Hun dersmarck. Verder is het eetlustrem- Sinds kort zijn bovendien Bo mend en er vindt een versnel de afvoer van afvalstoffen WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio is er in geslaagd een interview te regelen met de bekende high-tech-illusio- nist David Copperfield (38), die deze week optrad in het Ahoy’ Sportpaleis in Rotter dam. Het vraaggesprek wordt zaterdagmiddag uitge zonden. Ooit begonnen als zanger en acteur, staat David Copper- field inmiddels al 15 jaar aan de top met zijn ongelooflijke acts waarin hij bijvoorbeeld auto’s, trainen en vliegtuigen laat verdwijnen. Of wat dacht u van een zweefact op 15 me ter hoogte? David Copperfield verwoordt zijn levensfilosofie kernach tig: ‘Het simpelste in het le ven is een excuus te vinden om iets niet te doen. Ik heb ontdekt dat het belangrijkste in mijn leven is om niet meer te zeggen: ik wil, maar ik zal'. Colinda Cordes, presentatri ce van het RTW-radiopro- gramma ‘Het Middelpunt' mocht vorig weekeinde back stage een paar dagen met Da vid Copperfield en zijn mede werkers optrekken. Zij was aanwezig bij zijn persconfe rentie in het Hilton Hotel in Amsterdam en bij een van zijn magische shows. En het resultaat mag er zijn. Het interview wordt zater dagmiddag tussen één en twee door de lokale RTW-ra dio uitgezonden. Veiligheids halve heeft de omroep de op- namebanden van het inter view in een kluis opgeborgen. Want je weet het maar nooit met David Copperfield, de kostbare band-opnames zou den eens kunnen verdwijnen. WADDINXVEEN - Body Culture aan de Nesse in Waddinx veen viert feest omdat het een jaar geleden is dat het echt paar Fran en Gré Hundersmarck startte met zes bewe- gingsbanken, een infrarood-sauna, twee zonnebanken en afslanken met dieptewarmte. Inmiddels zijn er vier zonne banken bijgekomen en is Bo- reg (1838), zullen op de kse Monumentendag id zijn van 10-16 uur, Is de St. Victorkerk 1, die na de jongste res- ;ie door velen ook als ZEVENHUIZEN - Vrijdag middag 2 september zijn na een grootscheepse verbou wing de deuren opengegaan van het volledig vernieuwde en uitgebreide Bac-winkel- kwartier aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. In het kwar tier bevinden zich vier zaken onder één dak voor tectiel, mode, schoenen, woon- en slaapartikelen. De openingsceremonie werd verricht door de 83-jarige me vrouw Bac, die aan de wieg stond van de textielzaak, waar het allemaal mee begon. In een koets kwam zij, verge zeld van drie achterkleinkin deren, het plein oprijden. Na verwijdering van een hon derdtal gasballonnen kon de sleutel in het slot gestoken worden. Vanaf vrijdagavond zes uur kon het winkelend publiek van Zevenhuizen en wijde omgeving aan tal van feestelijke activiteiten deel nemen. het maatschappelijk leven te betrekken'. Naast dit bezoekwerk organi seert de Zonnebloem diverse activiteiten, zoals aangepaste ^xx,!^^™ vakanties, dagboottochten, wllfrn worden.^Eengróotdêei winkeldagen, ontspannings- van de opbrengst gaat reent- streeks naar het plaatselijke Zonnebloemwerk. Sinds juli is in Zevenhuizen namelijk een p1--4-—'-j1— Zonnebloem-afdeling actief. Deze afdeling wil haar werk zaamheden graag naar Moer kapelle uitbreiden. Daarom hoopt men dat de ledenwer factie behalve veel ondersteu nende leden ook vrijwilligers het nieuwe kwartaalblad wijdt het Historisch genoot schap Waddinxveen aan iede re kerk een artikel. C. Neven heeft een boeiende verhande ling geschreven over het Schmidtorgel in de Brugkerk en de restauratie van de Re monstrantse kerk wordt be sproken door WJ. Moelker, terwijl S. van Veldhuizen de geschiedenis van de St. Vic- torparochie uit de doeken doet. Tussen de hoofdstukken over deze monumenten staan er ook enige met een andere his torische strekking. C.J.Th. de Jong-Steenland en J. Rad- staat bestudeerden het Wad dinxveense Leesgezelschap, dat in 1820 in het Gouwedorp werd opgericht. Joke Radstaat heeft daar naast nog een verhaal ge en accessoires staan voor ie dereen klaar. Bij Bac-Milo Figuro, reeds bestaande concept. WADDINXVEEN - Het Za- Waddinxveen is verbouwd en lencentrum Het Nieuwe Tref- heeft met J.J. Tissink een punt aan de Stationsstraat in nieuwe eigenaar. De van dywrap. ‘En wij zijn gaan werken met abonnementen voor de zonnebanken', vertelt Fran Hundersmarck. ‘Met een abonnement is de tiénde keer zonnen gratis'. Body Culture is gespeciali seerd in lichaamsactivering. Daarbij horen onder andere de bewegingsbanken, waar mee de nodige centimeters verloren kunnen worden. ‘Sommige mensen', vertelt Gré Hundersmarck, ‘zijn na melijk niet ontevreden over hun gewicht maar wel over het figuur te corrigeren, biedt him figuur'. t>_j„ x-i-.ix- 1. J;- Met de zes bewegingsbanken worden alle delen van het li- WADDINXVEEN - De orga nist Rotterdamse organist Jan Mulder geeft zaterdag 10 september op Open Monu mentendag om 15.00 en 16.00 uur concerten op het geres taureerde pijporgel in de her vormde Brugkerk (Kerkweg- Oost). Jan Mulder ontving reeds op 6-jarige leeftijd muzieklessen in zijn geboorteplaats Rotter dam en zette daarmee zijn eerste schreden op de muzi kale ladder. Enkele jaren studeerde hij bij de vermaarde Roemeense pianist Anca Manu. In een la ter stadium volgde hij de op leidingen piano, orgel en com positie aan de conservatoria van Rotterdam en Utrecht. Zijn docenten waren Andre Vèrwoerd, Bernard Winsemi- us en Theo Teunissen. De op leiding hoofdvak orgel U.M. sloot hij af met een orgelcon cert in de St. Servaas te Maastricht met werken van Franck (2e Choral), Vieme (2e Symphonic) en Messia- nen. De thans in Maarsbergen wo nende musicus beleeft naast het concerteren, veel plezier aan het componeren en ar rangeren van orkestmuziek. Inmiddels zijn 250 composi ties van zijn hand opgenomen op cd en werkte hij mee aan 72 cd-opnames. Dit jaar heeft Jan Mulder weer enkele concertreizen ge pland naar Engeland (St. Paul’s), Oostenrijk (In nsbruck) en Duitsland (Wei mar, Dresden, Leipzig). Jan Mulder is, naast diverse andere koren, ook de dirigent van het bekende jeugdkoor Vox Jubilans te Waddinx veen. Tijdens de Open Monu mentendag in de Brugkerk speelt hij improvisaties over bekende psalmen en geeste lijke liederen. En tevens wer ken van J.S. Bach, G.F. Han del, Guilmant, Toccata van Th. Dubois, L. Boëlman en de imponerende Cathedraal Sui te van Gordon Young. De toe gang is vrij. bijeenkomsten met bekende artiesten en verschillende an dere gezellige middagen en leuke uitstapjes. plaatselijke We hopen dat de ledenwer- 1-- - factie zo succesvol verloopt dat ook in Moerkapelle het Zonnebloemwerk volop kan bloeien', zegt Willeke Ver boom. ‘Dat betekent dus dat we behalve veel ondersteu- uL-uuu v/wxx .xx „xxxx ..Xu nende leden ook mensen no- oplevert, die het Zonnebloem- dig hebben di® a^s werk in Moerkapelle gestalte gaan geven. Zonnebloemvrijwilligers hou den zich voornamelijk bezig met het regelmatig bezoeken van zieken en gehandicapten. Willeke Verboom, bestuurslid van de regionale Zonne- bloemafdeling Gouda (waar toe ook de afdeling Zevenhui zen behoort), weet daar alles van. Vooral die mensen die van wege hun ziekte of handicap vereenzamen of dreigen te vereenzamen worden be zocht. Onder het motto ’zij ho ren er ook bij’ proberen we de ze mensen zoveel mogelijkbij is plaatselijk afslanken spieren, rugklachten, reuma j;4.-x„ tt;en psoriasjs. Wij bieden ver der royale verkleedruimte'. Bij Body Culture wordt ook 1 met ou- sche infrarode warme, die de ders met jonge kinderen. Op l..;jx-x 1 x maandag-, woensdag-en vrij dagochtend is er gratis kin deropvang. Body Culture is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Op woensdag- WADDINXVEEN - Deze maand is hoofdsponsor VSB Bank, die een vestiging heeft aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen, gestart met de kaartverkoop van de over zichtstentoonstelling Piet Mondriaan 1872-1944 in het Haags Gemeentemuseum. De expositie wordt gehouden 18 december tot en met 30 april. toonstelling, met naast het Nederlandse bezit, belangrij ke bruikleen uit het buiten land. De organisatie van zo’n om vangrijke overzichtstentoon stelling is een kostbare aan gelegenheid. De VSB Bank heeft dan ook haar naam ver bonden aan deze unieke ten toonstelling door op te treden als hoofdsponsor. Tevens zal de VSB Bank de kaartver koop verzorgen. Om lange rijen en teleurstel ling te voorkomen, zijn kaar ten uitsluitend in de voorver koop verkrijgbaar. De VSB Bank heeft enkele jaren gele den veel expertise opgebouwd met dit voorverkoopsysteem bij de Van Gogh-tentoonstel- ling. Om het aantal bezoekers te spreiden worden de kaarten verkocht per dag en per en- tree-tijdblok van één uur. Uitsluitend de entreetijd staat vast. De bezoekers kun nen dus tot sluitingstijd in het museum rondwandelen. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot zaterdag van 09.00-21.00 uur. Op zondag en maandag van 09.00-18.00 uur. De toegangsprijs be draagt van dinsdag tot en met zondag ƒ20,- per persoon, op maandag ƒ10,- per per soon. Het vernieuwde en uitgebreide Bac-winkelkwartier aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen, waarvan de offi ciële ingebruikname met een groots openingsfeest gepaard is gegaan. (Foto: Joop Dorst). het huidtemperatuur verhoogt. Hierdoor wordt de huid warm (tussen de 40 en 45 graden Celsius) en wordt de door bloeding versnelt en de stof wisseling verhoogt. ‘Het doel van de behandeling is plaat- waardebon voor een ijsje of selijk afslanken, verbeteren middag- en avond is Body koffie met gebak, te besteden van de huidstructuur, pijn- Culture gesloten. bij petit-restaurant Double vermindering bij reu- Ter gelegenheid van het een- Dee in Zevenhuizen. matische klachten en ont- jarig bestaan zijn er nog de Er is verder een grote vete- spanning1, verteld Gré Hun- hele maand diverse aanbie- ractie, waarbij men met een dersmarek. dingen bij Body Culture, simpel stukje veter, bevestigd op de openingsfolder, grote prijzen kunt winnen. Er zijn maar liefst 40 prijzen van ƒ25,-tot ƒ150,-. MOERKAPELLE - De Zonnebloem, de vereniging die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, houdt volgende week van maan dag 12 tot en met vrijdag 16 september een grote ledenwer-' factie in Moerkapelle. Na een korte informatieve brief over het Zonnebloem werk krijgen alle inwoners die nog geen lid zijn een tele foontje met devraag of ze on dersteund Zonnebloemlid dy Culture-kadobonnen ver krijgbaar. Deze kunnen aan plaats. Er is ook een andere gewend worden voor alle faci- manier om centimeters kwijt liteiten van Body Culture. te raken: de zogenaamde bo dywrap, waarbij het lichaam dy Culturebegonnen met bo- gewikkeld wordt in lappen, die in aloë vera en andere kruiden gedrenkt zijn. Met deze methode worden de afvalstoffen uit het lichaam gestoten. Na de behandeling moet dan ook flink gedronken worden: zestien glazen in 24 uur. ‘Wij hebben het eerst zelf geprobeerd', aldus Fran Hun dersmarck. ‘Pas toen wij er zelf van overtuigdd waren dat het werkte, zijn wij ermee be gonnen. Dat was in januari van dit jaar'. Behalve de behandeling om van In 1994 is het 50 jaar geleden dat Piet Mondriaan op 72-ja- rige leeftijd in New York over leed. In veler ogen is Mondri aan de belangrijkste Neder landse schilder van de 20e eeuw. Het Haags Gemeentemuse um heeft het initatief geno men tot een herdenking op grootste wijze. Mondriaan herdenken betekent vooral zijn werk laten zien en via dat werk zijn ideëen overbrengen op een groter publiek. Hoog tepunt is de belangwekkende Mondriaan Overzichtsten- ner, de been-buik-heuptrai- ner en de bovenlichaamtrai- ner. De laatste bank geeft gezichtsbruiners verwerk, met vibraties een weldadig ‘Bij de bank heb je veel meer gevoel aan het gehele li- bewegingsruimte,' vertelt chaam. Fran Hundersmarck. ‘In to- Deze vitaliteitstrainer werkt taal hebben wij zes zonneban- ontspannend en herstellend ken, dus er is voor iedereen op de spieren. ‘In de begintijd wel een geschikte bij. Ieder een kan zonder afspraak ko men bruinen. Naast de zon nebanken is er een infrarood- sauna, waar in een complete saunagang gemaakt kan wor den in slechts 35 minuten. Deze behandeling heeft een sten en illustraties prikkelen- levensbeschouwing is met tal van consequenties voor de maatschappelijke praktijk. Zo kent men in Midden-Hol- land de humanistische gees telijke verzorging voor huma nisten en andere niet-kerke- het tijdschrift Onze Taal lijken in het Groene Hart Zie- aan deze tentoonstelling. Ook kan men in de bibliotheek gratis proefnummers van On ze Taal en brochures van de Taaladviesdienst krijgen. Wilhelminaplein damesfiets met trom- chaam in beweging gebracht, zoals met de zitvlaktrainer, de beentrainer, de buiktrai- bruiningsbank die tweemaal zo ruim is als een normale bank. Hierin zijn zelf twaalf - B 1 HOUWELING WOONSFEER Hülsta Leolux Gelderland Pastoe Kendix Banz Bord Castelijn Montis Artifort Jab l’an Besouw Ftam Ltgne Poset Moltem Giorgettt i Hooftstraat 187 (\aast de Julianabrug) 2406 GH Alphen a/d Pijn tel. 01720 - 7,871 X XIU.? XXtïOVCXXXXXXXC WllXXjJL. x-.vxx txxxxxvx V wxxwxxx wxxxxg, xxxx. XXX.X.X. XXXxXXXXXXXXXzXXXXg XXXxXzXV XZXzXX vindt men een mooi pakket bij Body Culture wordt gege- positief effect op stramme ven 1 met dieptewarmte. Hierbij ontstaat in de bondage, die ongeveer vijftig minuten om gehouden wordt, een biologi- rekening gehouden f-l-- --r.-J-J- .1 1 --- J is het hoekkastje Locis van Tagliabue een verrassend element in uw interieur. Eén van de vele eigenwijze woonideeën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. SCHOENEN,

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 7