Gouden cd voor Waddinxvener Martin Mans Voor test moesten Verkeersplan zal zeer uitgebreid besproken worden met bevolking Jan Willem van den Hoek zwmt naar mooi zilver Gezondheid centraal op cursussen in ‘De Boog‘ wij hard gooien Gezondheid centraal op cursussen in ‘De Boog‘ WADDINXVEEN - In buurtcentrum ‘De Boog' (C. Huijgens- Ballonnen richting Duitsland door de bankmedewerkers Ronald Otto en Anja Kortle ver. In Goudse St. Janskerk Landelijke halve finale m De Paddestoel NCVB start seizoen met droogbloemen Flyers spelen om de beker Fietsen gestolen Cursus humanistisch vormingsonderwijs LEZERS SCHRIJVEN Marcella Mesker en Karin Moos I Pagina 13 De Waddinxveense organist Martin Mans. trommelremmen en versnel- Vasquez en Helen Emnes. ZEVENHUIZEN - Marcella Mesker en Karin Moos, twee van Nederlands meest suc cesvolle professionele tennis leraren, zullen op vrijdag 16 september vanaf kwart voor negen ’s morgens het Tennis- WADDINXVEEN - Voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar is er voortaan elke don derdagavond van zeven tot acht uur jeugddarten in het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat). Kinderen die nog nooit gedard hebben worden begeleid door P. Met selaar. Dartpijljes worden be schikbaar gesteld door de wijk- en speeltuinvereniging. De entree bedraagt voor le den en donateurs f 1,00 niet- leden betalen f 1,50. heid. Zo werkte hij als orga nist, pianist en dirigént mee aan meer dan zeventig cd-op- mers aan de Spa-tennisclinic names. krijgen een gesigneerd certi- Als componist werkte Martin ficaat en een verrassingspak- Mans aan een serie koraalbe- ket. had gedaan naar de geluido- verlast van hetveldje bij het Woubrechterf. Maar de opnames van de Mi lieudienst Midden-Holland klopten helemaal niet, want wij gooien nooit zo heel hard. En nu wordt het pleintje weg gehaald? Eerst heeft de gemeente een pleintje zonder overleg neer gezet en dan gaat het op nu zo’n vreemde manier weg! Zeg, waar zijn zij nou hele maal mee bezig?! PIETER (13 jaar) Waddinxveens Welzijnswerk heeft iedereen vragen over gezondheid. Niet alleen over de eigen gezondheid, maar ook over die van kinderen en ouders. Iedere derde maandagoch tend van de maand zijn er daarom speciale voorlich- tingsochtenden voor buiten landse vrouwen over onder werpen die hen aanspreken. Tijdens de bijeenkomsten wordt Nederland gesproken. De voorlichting wordt gege ven door een gediplomeerde gezondheidsvoorlichtster, die indien nodig ook in het Turks of Marokkaans kan vertalen. Maandagmorgen 19 septem ber van 9.15-11.00 uur is het onderwerp ‘Kennis van het li chaam'. Iedere vrouw denkt haar eigen lichaam te ken nen, toch is dat vaak niet het geval. Kennis van het li chaam wordt begeleid door een Turkse gezondheidsvoor lichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegangs prijs bedraagt ƒ2,50 per per soon. Maandagmorgen 24 oktober van 9.15-11.00 uur gaat het over ‘Onvruchtbaarheid en Toen ik een paar weken gele den met mijn vrienden aan het basketballen was kwa men er een paar mannen ge luidopnames maken van het spelen. Okay, dachten wij. Ze vroegen of wij even kei hard tegen het bord wilden gooien zodat er veel herrie was. En wij doen dat dus, want het is toch een kleine moeite? Een poosje later las ik in het Weeekblad voor Waddinx- veen dat de Milieudienst Midden-Holland onderzoek Mans aan een serie koraalbe- werkingen voor orgel. Regel matig treed hij op voor radio en tv. Hij maakte succesvolle concerttoumees naar Enge land, Duitsland, België, Ijse- chië, Oostenrijk, Spanje en Canada. Met name zijn im- provisatietalent wordt zeer gewaardeerd. Kenmerkend daarbij zijn de lichtvoetige speeltrant en de sprankelen de thematiek. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 september wordt in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) de halve finale om het damkampioenschap van Nederland voor aspiran tenteams (viertallen) gehou den. Van de acht deelnemende clubteams, waaronder het Waddinxveense Excelsior, plaatsen de nummers 1 en 2 zich voor de finale om het kampioenschap van Neder land. Het Waddinxveense as pirantenteam bestaat uit Da niël Westmaas, Dick Berg hout, Mounts van den Bosch en Aijen Neven. De organisatie van de titel strijd is in handen van Excel- sior-voorzitter Piet Swart, ititieleider van de Nederlandse Nu inmiddels door de Wad dinxveense gemeenteraad een besluit is genomen ten aanzien van de locatie voor de De Waddinxveense gemeen teraad besloot vlak voor de zomervakantie eerst de be sluitvorming te laten plaats vinden over de categorisering van wegen en daarna pas over te gaan tot actualisering van het voorlopige verkeers circulatieplan. Daarvan kwam in de raadsvergade ring van dinsdagavond. De categorisering van wegen zal daarmee de basis gaan vormen voor het beleid om te WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zelden was de strijd om de Zwemkroniekbeker vrijeslag heren zo spannend als deze zo mer. In het laatste weekende viel pas de beslissing. Bosko per Jan Willem van den Hoek van de zwemclub De Gouwe, in 1992 derde en vorig jaar eerste, stond vóór aanvang van het weekeinde derde in het klassement met gering verschil achter Almar van der Meer en Remco Folkertsma. een hoog tempo sleurde bij in de diepe Griendgaten het he le veld uiteen. Slechts zijn twee concurren ten konden hem bijhouden. Dat was niet voldoende en met een vervroegde eind sprint probeerde hij zich toch nog los te zwemmen. Dat luk te bijna en Almar van der Meer begon uiteindelijk wel wat stroever te zwemmen, maar hij slaagde er in om bij te blijven op slechts twee sec. en zodoende de Zwemkro niekbeker voor zich op te ei sen. Dat het erg snel ging in deze laatste wedstrijd bleek wel uit de tijd: 22.58. On danks het koude water de snelste tijd van het hele sei zoen. Schoolslagzwemmer Martijn v.d. Maagdenberg van De Gouwe had in Vlissingen een kou opgelopen, moest na een week rust in Goes verstek la ten gaan, maar kon in Roer mond op zijn twee km school slag toch bereiken dat hij vol gend jaar in kan schrijven op de NK vijf km schoolslag. De Gouwe-master Judith van Berkel en Nic Geers deden in Goes wat van hen werd ver wacht: hun masterkilometer royaal winnen bij de 50-plus- sers, wat weer de seizoen Speedobekers opleverde. Vooral Judith dwong respect af met haar tijd van 15.11. Zij bleef daarmede slechts 40 sec. achter de eerste heer: haar clubgenoot Nic Geers. de komende jaren diverse maatregelen uitgevoerd wor den. Een ambtelijke sugges tie van mogelijke maatrege len, inclusief een overzicht- stekening, hebben de raads leden al kunnen inzien. Aan deze maatregelen is de gemeente nu nog niet toe. Het overzicht van maatregelen dient slechts als beeldbepa- ling en verduidelijking om aan te geven wat de conse quenties van realisering van deze categorisering, hetgeen op zichzelf een vrij abstract verhaal is, zouden kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling in het verkeerscirculatieplan, waar over te zijner tijd besluitvor ming aan de gemeenteraad zal worden gevraagd, oplos singsrichtingen aan te geven, waarmee de realisering van deze wegencategorisering ge stalte kan krijgen. Tevens zullen daarin de defi nitieve prioriteiten met be trekking tot de uitvoering van maatregelen worden aangegeven. Of de aangege ven maatregelen, welke in sommige gevallen vrij ver gaan, ook daadwerkelijk ten uitvoer zullen worden ge bracht, hangt van Waddinx veen alsmede van voldoende technische en ruimtelijke mogelijkheden. In ieder geval is de gemeente raad akkoord gegaan met de hoofdlijnen van het rapport Categorisering van Wegen en zijn de volksvertegenwoordi gers in principe akkoord ge gaan met het nemen van ver dere stappen om te komen tot y j organisator Stichting een actualisering van het ver- Ws,3dinvv’AnB Welriinswerk keerscirculatieplan. Hij had nog een kans op de eindzege. Met in het achter hoofd dat hij Remco Folkerts ma wel aankon en dat Almar van der Meer vermoeid zou zijn van de 25 km marathon op de WK in Italië, zorgde hij dat het er in het koude water heet aan toe ging. Jan Willem van den Hoek ’ging er voor’ en het werd zilver. Zaterdag op de twee km in het Kanaal naar Goes, met een watertemperatuur net boven de afkeuringsgrens van 16 graden en een stevige zuidwester, rekende Jan Wil lem van den Hoek wel af met Remco Folkertsma door deze ruim 20 sec. achter zich te la ten. Maar de conditie van Almar van der Meer bleek ijzersterk. Deze voelde zich kiplekker, ondanks de zware marathon - hij werd zesde - in de Tyrreense Zee op woens dag een week geleden. Hij zag kans om in 23.57 de jagende Jan Willem van den Hoek lut tele seconden voor te blijven en zijn positie te verstevigen. Maar de Boskoper gaf het nog niet op. In Roermond was er zondag in de laatste twee km nog een kans om de beker te behouden, maar dan diende hij in die wedstrijd wel mini maal vijf seconden voor Al mar van der Meer te finishen. In een alles of niets offensief vlamde Jan Willem van den Hoek als nooit tevoren. Zijn vorm was in de afgelopen wedstrijden gegroeid en in WADDINXVEEN - Ter gele genheid van het 5-jarig be staan van het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) hield de Rabobank Waddinxveen een ballonnenwedstrijd. Vori ge week woensdagmiddag werden de prijzen daarvan in het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost uitgereikt WADDINXVEEN - Komend weekeinde staat de beker centraal bij basketbalvereni- ging Waddinxveen Flyers. Zo wel dames 1 als heren 1 heb ben een zwaar bekerpro- gramma voor de boeg. Dames 1 bijt de spits af en speelt zaterdag met vier an dere teams in poulevorm voor twee plaatsen in de volgende ronde. Dit betekent dus vier wedstrijden. Deze beginnen om 10.15 uur in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Tegenstanders zijn Voome, Divine (Rotterdam), Bour- gondië (Houten) en Lely (Am sterdam). Geen van deze teams is bekend bij Flyers, zodat er geen zinnig woord gezegd kan worden over de sterkte. Dat het moeilijk zal worden staat bij voorbaat vast. Op papier zit er echter een plaatsje in de volgende ronde in. De heren moeten zondag aan de bak. Zij spelen hun poule wedstrijden in Den Helder. Tegenstanders zijn WGW (Den Helder), Sprin gers (Gouda), Herly (Amstel veen) en The Challengers (Aalsmeer). In deze poule zitten een aan tal sterke teams - Springers en WGW zijn allebei le klas rayon-teams - zodat het voor Flyers een moeilijke zondag zal worden. Wel zal er met spanning worden uitgekeken naar de derby Springers-Fly- ers. Ook voor meisjes junio ren 1 breken er spannende tijden aan. Zij spelen zater dag namelijk hun eerste wed strijd in de eredivisie en wel in Groningen tegen Gronin gen. Dat de meisjes moeilijke wed strijden krijgen in de eredivi sie is bekend, maar misschien kan men na deze wedstrijd al een beetje inschatten hoe hoog het niveau van Flyers- junioren is. laan) worden de komende maanden lessen in gezondheid gegeven voor buitenlandse vrouwen. De onderwerpen zijn 1 en vrouwen- een eerste prijs. De derde prijs ging naar Jan- Peter v.d. Bom (9), omdat zijn Rabobank-ballon was terecht gekomen in Korbach-Eppe op 362 kilometer van het Gou- wedorp. De wind stond dus tijdens het eerste lustrum van het winkelcentrum dui delijk in Duitse richting. WADDINXVEEN - Met de vaststelling van het rapport ‘Ca tegorisering van wegen‘ heeft de gemeenteraad dinsdag avond een belangrijke nieuwe stap gezet op weg naar een verkeerscirculatieplan, dat na vier jaar zal worden geactu- aliseerd nu is besloten het winkelhart aan de Passage-West uit te breiden. Het verkeerscirculatieplan, dat het college van B. en W. de komende maanden gaat aanpassen om Wad dinxveen verkeersveiliger te maken, zal volgend vooijaar zeer uitgebreid met de Waddinxveense bevolking besproken worden. Het gouden cd-concert is het moment voor de presentatie van een nieuwe cd van Mar tin Mans, die een overzicht geeft van de muzikale activi teiten van de Waddinxvener. Deze nieuwe goudbedrukte cd is tijdens het gouden con cert met improvisatie-hoogte- punten en schitterende be werkingen, dat toegankelijk is tegen betaling van tien gul den (kinderen tot en met 12 jaar vijf gulden), zeer speciaal geprijsd. Een gouden cd ontvangt men in de klassieke wereld als men 25.000 of meer cd’s ver kocht heeft. Het aantal ver kochte eerste improvisatie cd ‘Martin Mans improveert1, welke 15 stukken werden op genomen in de Martinikerk in het Friese Bolsward, heeft deze limiet met 50.000 ruim schoots overschreden. Martin Mans werd in 1965 geboren te Melissant op het Zuidhollandse eiland Goeree- Overflakkee. Reeds op zeer jeugdige leeftijd werden zijn muzikale kwaliteiten opge merkt. Vanaf zijn zevende levensjaar ontving hij al orgellessen. Dit had tot resultaat dat Martin Mans op tienjarige leeftijd zijn eerste concert gaf, op twaalfjarige leeftijd zijn eer ste benoeming als kerkorga nist ontving en op veertienja- geactuali- Hiermee zijn de hoofdlijnen 1van beleid de komende jaren duidelijk vastgesteld. Dit maakt het tevens mogelijk het beleid van Waddinxveen naar buiten toe uit te dragen, waarmee het college met na me denkt aan bijvoorbeeld voor subsi- die-mogelijkheden. -------- J----- functie van de wegen overeen WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen bond (NCVB) begint van avond om kwart voor acht (woensdag 14 september) het nieuwe seizoen. De Waddinxveense Mieke Havenaar zal de aanwezigen in de Hoeksteen (Esdoom- laan) creatief bezig houden met het maken van droog- bloemstukjes. De kosten voor deze avond bedragen f 5,- per persoon. Het NCVB-programma ver meldt verder de volgende ak- tiviteiten: Woensdag 12 okto ber: Kees de Groot en Wim Sluiter uit Gouda spreken over Oost-Europa zending in Roemenië; woensdag 16 no vember: J.A. v.d. Hoek uit Leiden informeert over het Hoogheemraadschap van Rijnland; woensdag 21 de cember: Kerstavond; woens dag 18 januari: programma nog niet bekend; woensdag 22 februari: de heer Oldertijn uit Gouda met het onderwerp Engelen; woensdag 22 maart: mevrouw E. de Leeuw-Hil- berts uit Rijnsburg met het fi nancieel projekt van de NCVB in Costa Rica; woens dag 12 april: B. Huizinga uit Den Haag over het Joodse Purimfeest; woensdag 17 mei: mevrouw J. Viezee-Bos- man uit- Alphen aan den Rijn over Indonesië en een bruiloft aan één van de Javaanse vor stenhuizen. stolen en vanaf de Sniepweg verdween een blauwe Mercu ry heren ATB, postcode 2743GG16. Zaterdagavond werd op het Stationsplein een blauwe Zundapp KS 50 gesto len. rige leeftijd een orgelbespe ling verzorgde voor de NCRV- centrum Party en Sport Cen- radio. Daarnaast won Martin Mans enkele Naast zijn orgelstudie bij Cees het Jonk te Amersfoort, Piet Westhoeve te Ouddorp en Herman van Vliet te Amersfoort, bekwaamde hij zich in koor directie en piano. Als dirigent heeft Martin Mans de artistieke leiding over twee mannenkoren (waaronder het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem) en twee jeugdkoren. Jaarlijks geeft vergro'ten van het spelplezier. hij meer dan honderdvijftig Na de lessen zal er een onder- concerten. Het kenmerk van Martin Mans is zijn enorme muzika- WADDINXVEEN - Volgens de politie verdween vanaf de Stationsstraat een rode Bata- vus Flying Dutchman-fiets, postcode 2741KR10; vanaf net NS-station Waddinxveen wordt een groene gewone Splendid Sport damesfiets, postcode 2741DD52, vermist; eveneens verdween vanaf het NS-station een zwarte Union damesfiets met trommelrem men; vanaf het Koningin Wil- helminaplein is een donker- WADDINXVEEN - In buurtcentrum‘De Boog‘(C. Huijgens- rode Raleigh-damesfiets met laan) worden de komende maanden lessen in gezondheid trommelremmen en versnel- gegeven voor buitenlandse vrouwen. De onderwerpen zijn ^ng> postcode 2742TZ65, ge- kennis van het lichaam, onvruchtbaarheid en vrouwen klachten en gezondheidszorg in Nederland. WADDINXVEEN - De aan het Koningin Wilhelminaplein 'Zpvpnhlii’zpn wonende Waddinxveense musicus Martin Mans, dirigent 111 ^-'vVVimuiAvii van het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ‘De Gou westem', geeft zaterdagavond 17 september om acht uur in de Goudse St. Janskerk een gouden cd-concert. Tijdens dit concert krijgt de organist, dirigent en componist een gouden cd wegens enorm verkoopsucces van zijn improvisatie cd’s. trum De Zevensprong in Ze venhuizen bezoeken. orgelconcoursen. Veertig dames zullen tijdens tui een gratis Spa-tennisclinic in de gelegenheid worden ge steld hun techniek op het ge bied van service, forehand, backhand en volley, onder deskundige leiding, te verbe teren. Initiatiefnemer en sponsor Spa Mineraal Water trekt met dit tenniscircus door het land en hoopt hiermee een bijdrage te leveren aan het vrouwenklachten1. Vrouwen hebben vaak specifieke klachten als het om him ge zondheid gaat. Soms is het heel prettig daar met andere vrouwen over te praten. Deze ochtend wordt begeleid door een Turkse gezondheidsvoor lichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegangs prijs bedraagt ƒ2,50 persoon. Maandagmorgen 21 novem ber gaat het van 9.15-11.00 uur over ‘Gezondheidszorg in Nederland'. Wie in Turkije medische hulp nodig heeft gaat gewoon naar het zieken huis. Wie in Nederland de zelfde medische hulp nodig heeft gaat naar de huisarts. Deze ochtend wordt verzorgd door een Marokkaanse ge zondheidsvoorlichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegansprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. De drie voorlichtingsochten- den in De Boog worden voor de Stichting Welzijnswerk Waddinxveen (tel. 01828- 31932) georganiseerd door de Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen (voorheen Kerngroep Minderheden) en jeugdcompe’ begeleid door Maria Teresa Koninklijke Dambond. De eerste prijs ging naar Ru ben Klaasse (3). Zijn ballon werd in Münster op 448 kilo meter afstand van Waddinx veen gevonden. Ook de ballon van Frank Rebel (4) kwam daar terecht. Hij kreeg ook Samenwerkende Vrouwen Waddinxveen (voorheen Kerngroep Minderheden) en begeleid door Maria Teresa Vasquez en Helen Emnes. in principe akkoord gegaan met verdere stappen om te komen tot een actualisering (minimale aanpassing) van belangrijke het verkeerscirculatieplan. Hierin moet naast de keuze voor uitbreiding van het cen trum deze categorisering van wegen betrokken worden, alsmede de consequenties en maatregelen die volgen uit deze categorisering. Na voorlopige instemming van de gemeenteraad kan het geactualiseerde verkeerscir culatieplan in het vooijaar van 1995 uitgebreid in de in spraak worden gebracht. collegeprogramma Na de inspraak kan het geac- van PCW WD en tualiseerd verkeerscirculatie plan door de gemeenteraad vastgesteld worden. B. en W. verwachten deze procedure voor de zomer van volgend turele maatregelen door uit- afgerond te hebben., voering van seerde plan, volgens een nog op te stellen prioriteitenlijst tot een investeringsniveau van ongeveer f 1 miljoen per jaar. ven aan het creëren van veili ge 1 wegen; - Het wegenstelsel in Wad dinxveen wordt ingedeeld in kennis van het lichaam, onvruchtbaarheid klachten en gezondheidszorg in Nederland. Volgens organisator Stichting Waddinxveens Welzijnswerk heeft iedereen vragen over gezondheid. Niet alleen over de eigen gezondheid, maar ook over die van kinderen en ouders. Iedere derde maandagoch tend van de maand zijn er daarom speciale voorlich- tingsochtenden voor buiten landse vrouwen over onder werpen die hen aanspreken. Tijdens de bijeenkomsten wordt Nederland gesproken. De voorlichting wordt gege ven door een gediplomeerde gezondheidsvoorlichtster, die indien nodig ook in het Turks of Marokkaans kan vertalen. Maandagmorgen 19 septem ber van 9.15-11.00 uur is het onderwerp ‘Kennis van het li chaam1. Iedere vrouw denkt haar eigen lichaam te ken nen, toch is dat vaak niet het geval. Kennis van het li chaam wordt begeleid door een Turkse gezondheidsvoor lichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegangs prijs bedraagt ƒ2,50 per per soon. Maandagmorgen 24 oktober van 9.15-11.00 uur gaat het over ‘Onvruchtbaarheid en GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Humanistisch Vormingsonderwijs (tel. 01820-80490) houdt volgende maand applikatiecursussen humanitsich vormingsonder- ver zorgen van dit onderwijs in met name de hoogste klassen van de basisschool in Gouda en omgeving. De cursus omvat een theore tisch jaar (40 dagdelen met een korte stage) en een prak tijkjaar. De toelatingsvoor- (tel. 01828- waarden zijn ervaring in het 31932) georganiseerd door de op verantwoorde pedagogisch - en didactische wijze omgaan met groepen kinderen en het zich aangesproken voelen door een humanistische visie op mens en wereld. De prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd van de Rabobank Waddinxveen ter gelegenheid van het 5- jarig bestaan van het winkelcentrum Zuidplas. Op de foto staan ook de bankmedewerkers Ronald Otto en Anja Kortlever. (Foto: Joop Dorst). vrouwenklachten1. Vrouwen hebben vaak specifieke klachten als het om hun ge zondheid gaat. Soms is het heel prettig daar met andere vrouwen over te praten. Deze ochtend wordt begeleid door een Turkse gezondheidsvoor lichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegangs prijs bedraagt ƒ2,50 persoon. Maandagmorgen 21 novem ber gaat het van 9.15-11.00 uur over ‘Gezondheidszorg in Nederland1. Wie in Turkije medische hulp nodig heeft gaat gewoon naar het zieken huis. Wie in Nederland de zelfde medische hulp nodig heeft gaat naar de huisarts. _„o Deze ochtend wordt verzorgd wijs, die opleiden tothet door een Marokkaanse ge zondheidsvoorlichtster. Van 9.00-9.15 uur is er koffie of thee. De toegansprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. De drie voorlichtingsochten- den in De Boog worden voor de Stichting Welzijnswerk Waddinxveen (tel. 01828- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 linge wedstrijd worden ge houden met als prijs een uit nodiging voor de finaledag op le gedrevenheid en veelzijdig- dinsdag 27 september in het sportcentrum De Widenhorst te Badhoevedorp. Alle deelne mers aan krijgen een gesigneerd certi- nist, pianist en dirigént uitbreiding van het winklels aan de Passage-West achten B. en W. het wenselijk het verkeerscirculatieplan door de gemeenteraad te laten vaststellen. “Wij menen dat het verkeers circulatieplan uit 1990 echter op basis van de categorise ring en de keuzes ten aanzien van het uitbreiden van het centrum moet worden geactu aliseerd.1, aldus het college. Op voorstel van B. en W. is de IVilllVli \\J\J1. 11VU MV1VXV4 wxxx vv X komen tot een duurzame ver- gemeenteraad dinsdagavond keersveilige situatie in Wad dinxveen. Het ligt in de be doeling het besluit ten aan zien van de categorisering van wegen en 1 consequenties daarvan ver volgens op te nemen in het verkeerscirculatieplan, waar in tevens prioriteiten met be trekking tot de uitvoering zullen worden aangegeven. Eind vorige maand heeft in de raadzaal van het gemeen tehuis een zeer druk bezochte informatie-avond voor be langstellenden plaatsgevon den met betrekking tot de ca tegorisering van wegen. In het 1994-1998 van PCW, WD en CDA zijn onder andere de vol gende actie- en attentiepun ten opgenomen: - Het treffen van infrastruc- >ge. het l verkeerscirculatie- nog op te investeringsniveau Voorrang wordt daarbij gege- me fietsroutes langs hoofde- Rijkswaterstaat Aangezien de vormgeving en X_! J diverse categorieën (hoofdwe- dienen te komen, zullen er in gen, wijkontsluitingswegen) de komende jaren diverse aan de hand waarvan de ver keersstromen worden gere guleerd. In het rapport over de wegen categorisering (welke weg krijgt welke functie) wordt aangegeven dat om aan eisen van de bereikbaarheid en de leefbaarheid te voldoen, ge streefd dient te worden naar beheersing van de automobi liteit. Het verkeerssysteem dient daarbij zo veilig moge lijk te zijn opgezet. Het wenselijke verkeerssys teem voor Waddinxveen wordt in dat rapport onder verdeeld in drie hoofdcatego- riën en twee subcategorieën. Hierbij gaat het om hoofd- of stroomwegen buiten de be bouwde kom, hoofd- of stroomwegen binnen de be bouwde kom, lokale ontslui- tingswegen, wijk-ontslui- tingswegen en om verblijfsge- bieden. De categoriën onder scheiden zich heel duidelijk van elkaar en moeten elk vol doen aan bepaalde kenmer ken. Het rapport over de wegenca tegorisering, waarvan de filo sofie en de hoofdlijnen door B. en W. worden onderschreven, gaat ook nader in op grote verblijfsgebieden in relatie tot het fiets- en autoverkeer alsmede het openbaar ver voer. Verder wordt aangege ven welke wegen tot welke categorie zouden moeten be horen en welke knelpunten daarbij ontstaan. SMI Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden we! geplaatst mits de redactie de schrijver van naam kent. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13