Marktcommissie SKICURSUS IN GYMZAAL n: GRQ HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. is heropgericht voor P. van den Berg Kwart miljoen in reservepotje oude dorpskernen Gouden eremedaille CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Fiets- en verkeersles Expositie van Ans en Ben Wekking Na veertig dienstjaren bij NKF Kabel BV Gelijke spelen voor Waddinxveen CONVENIENT bv Voorlezen in de bibliotheek Vrij badminton in sportzaal Collecte Prinses Beatrix Fonds Pagina 19 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 WEEKBLAD van WADDINXVEEN - Waddinx- Winnaar ondernemersprijs Waddinxveen 1994 De beste pakketsoftware komt uit Waddinxveen! Jaarprogramma van geloofscursussen ,4 Convenient BV is een dynamisch full-service automatiseringsbedrijf. Met een team van 33 personen wordt dagelijks gewerkt aan de ontwikkeling en het onderhoud van gespecialiseerde pakket software. Door uitbreiding zoeken wij voor onze afdelingen Data Invoer, Technische Dienst en Programmering enthousiaste medewer kers/ -sters voor de volgende functies: Zij die graag willen werken in een jonge en dynamische omge ving en uitdagend werk aandurven kunnen schrijven of bellen naar: gelijks bestuur en lid van het dagelijks bestuur. beide benen op de grond. Na de overwinningen op RVO en Bergambacht was er in het KIJK de advertenties nog eens na er is vast iets voor u bij! MEDEWERKER DATA-INVOER m/v MAVO IV Nivo Gedegen kennis van de Franse taal Typediploma Leeftijd tot ca. 25 jaar MEDEWERKER TECHNISCHE DIENST m/v MBO Nivo, Rijbewijs B Kennis Novell 3.12 en 4.01 Hardwarekennis op PC en Netwerknivo Brede software kennis van gangbare softwarepakketten Analytisch, zelfstandig en commerciële vaardigheden Kennis moderne electronica en CNE-certificaat is een pré Leeftijd tot ca. 25 jaar NAVISION ANALIST/PROGRAMMEUR m/v (of hij/zij die daarvoor wil worden opgeleid) HBO’er die PC-platvorms als hobby ziet met: - Meerjarige ervaring met 4-GL omgeving en verschillende moderne computertalen (minimaal PASCAL) - Analitisch, zelfstandig en commerciële vaardigheden - Boekhoudkundige kennis is een pré HYPOTHEEKCENTRUM Postbus 175, 2740 AD Waddinxveen Tel. 01828-21111 Fax. 01828-21199 irps- i ne- van marktkooplieden als leden mevrouw J.P. van der Meij- ten Braak en P.J.J. Sterk en C.P.M. Duits. Als plaatsver vangende leden Th. Grevink, mevrouw C. Vreugdenhil- Markus en J.G. Pijnenburg. 1989 lid en secretaris van de begeleidingscommissie inge volge het sociaal plan en sinds 1992 lid van de Onder nemingsraad. Bijzondere dienst Baptistengemeente ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondagavond 18 september om half zeven zal in de Bap tistengemeente Alphen aan den Rijn aan de Molenwerf- straat een bijzondere dienst gehouden worden, waaraan Hilde Koekkoek en Jose van Maaren muzikale medewer king zullen verlenen. Beide dames zullen enkele liederen uit hun eigen reper toire ten gehore brengen. Ds. H.G. Koekkoek zal voorgaan in deze dienst waarin een ie der van harte welkom is. WADDINXVEEN - De gemeentelijke marktcommissie is nieuw leven ingeblazen en voorzien van een nieuwe ‘bemen sing1. Op voorstel van B. en W. heeft de Waddinxveense ge meenteraad hiermee dinsdagavond ingestemd. Convenient BV onderscheidt zich door het bieden van een totaaloplossing voor automatiseringsproblemen. Persoonlijke service en nazorg staan daarbij hoog in het vaandel. Convenient BV biedt oplossingen voor automatiseringsvraagstuk- ken van eenmansbedrijven tot multinationals Convenient BV levert standaard low-budget pakketten op maat gesneden voor o.a. paramedici, keuken- en sanitairspecialisten, architectenburo’s en tekenkamers, de bouwmaterialenhandel en vele andere gespecialiseerde bedrijven. V WADDINXVEEN - Voor kin deren vanaf 4 jaar is er elke woensdagmiddag om twee uur voorlezen in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklen burg Schwerinlaan). Tevens is er een nieuwe kast T4+’ met boeken speciaal voor de ’oudere jeugd’. terial manager leiding aan 6 logistieke medewerkers. Binnen het bedrijf van de NKF Kabel is de heer Van den Berg een zeer gewaar deerde medewerker, die met name in sociaal opzicht van zich laat horen. Zo is hij sinds WADDINXVEEN - Wie zelf standig en veilig wil leren fietsen kan dit seizoen te recht bij de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, die twee curcussen fiets- en ver- keerslessen voor buitenland se vrouwen op het program ma heeft staan. Beide cursussen bestaan uit 15 lessen van anderhalf uur per week. De lessen worden in groepjes van drie vrouwen gegeven. De fietslessen om vatten een half uur fietsen, een korte pauze en verkeers les en tenslotte nog een half uur fietsen. De eerste fietscursus start maandag 19 september en duurt tot en met 16 januari. Tijdens schoolvakanties zijn er geen lessen. De cursustij den zijn van 13.30-15.00 uur. De prijs bedraagt ƒ37,50 voor de hele cursus of ƒ2,50 per keer, inclusief een kopje kof fie of thee. De lessen worden gegeven op het terrein van de voormalige Klaas de Vries- school aan de Herman Heijer- manslaan. Docente is Ingrid Smid. De tweede cursus start don derdagochtend 22 september en duurt tot en met 19 janu ari. Tijdens de schoolvakan ties zijn er geen lessen. De cursustijden zijn van 09.15- 10.45 uur. De prijs bedraagt ƒ37,50 voor de hele cursus of ƒ2,50 per keer, inclusief een kopje koffie of thee. De lessen worden eveneens gegeven op het voormalige terrein van de Klaas de Vriesschool. Docen te is opnieuw Ingrid Smid. WADDINXVEEN - Tot eind oktober zijn in de vitrine van - Van der Loo aan het Koningin Wilhelminaplein werkstuk ken te zien van Ans Wekking- Heerkens en Ben Wekking. Ans Wekking-Heerkens volg de 12 jaar teken- en schilder lessen bij Olga Sonneveld en volgt sinds enkele jaren les sen bij Trix Swartjes in Den Haag. Zij exposeerde eerde in Gouda, Oudewater, Stolwijk en het Provinciehuis in Den Haag. Zij toetst haar werk met gemengde techniek en geeft op die manier haar ge voelens weer. Ben Wekking werkt met steen en metaal. Hij geeft dingen een ruimtelijke vorm. Na tien jaar Werkschuit-cur- sussen onder leiding van Jan van Ipenburg en enkele jaren Vrije Academie, durft hij aan- gemoedigd door zijn vrienden naar buiten te treden. Beide kunstenaars zijn woon achtig in Waddinxveen en lid van de Waddinxveense Kunst Kring. WADDINXVEEN- Het jaar programma 1994-1995 van de Commissie Vorming en Toerusting is verschenen. De Commissie Vorming en Toe rusting verzorgt namens de Gereformeerde Kerk, de her vormde Immanuelkerkge- meente, de Remonstrants Ge reformeerde Gemeente en de Rooms-Katholieke Sint Vic- torparochie jaarlijks een aan tal korte cursussen op het ge bied van geloof en maat schappij. Voor het program maboekje kan men terecht bij Bastienne Prins (tel. 01828- 10751). WADDINXVEEN - De Ernst Casimirlaan-bewoner P. van den Berg is vorige week woensdagmorgen ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij NKF Kabel BV (Noord- kade) verrast met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De bij de koninklijke onderschei ding behorende versierselen werden hem tijdens eem afde- lingsbijeenkomst in de directievergaderzaal van het (nog) Waddinxveense bedrijf uitgereikt door burgemeester C.M. van der Linden. Op 7 september 1954 is de ge decoreerde Waddinxvener P. van den Berg, die als materi al manager volgende maand vervroeg uittreedt, op 14-jari- ge leeftijd in het kader van het leerlingstelsel als leer- ling-electribiën bij de NV Ne derlandse Kabeïfabriek te Delft in dienst getreden. In 1956 heeft hij het diploma Electromontage behaald aan de Technische School te Delft. In de periode van januari 1959 tot november 1960 heeft hij zijn militaire dienstplicht vervuld als vliegtuiginstru- mentmaker bij de Koninklij ke Luchtmacht. Na zijn te rugkomst in de onderneming doorliep de heer Van den Berg de functies van 3e, 2e en le zwakstroomkabelmonteur en le kabelmonteur A. In 1979 bracht hij het tot voorman monteur. Door zijn werklust en de kwa liteit van zijn werk werd al snel duidelijk dat de heer Van den Berg een internationale carrière zou gaan maken bij NKF Kabel BV. In de jaren zestig, zeventig en tachtig is hij voor het bedrijf een aantal malen in het buitenland werkzaam geweest. De buitenlandse periodes lie pen uiteen van 2 maanden (Ruanda) tot 51 maanden (In donesië). Verder werkte hij als supervisor telecom net work, monteur kabelverbin- dingen, supervisor kabelmon- tage, logistic engineer en pur chase manager in Sierra Le one, Togo, Lybië, Taiwan, Je men, Suriname en Maleisië. Bij het verrichten van de montagewerkzaamheden in het buitenland is naast het feitelijke uitvoeren van het montagewerk het houden van supervisie over de - voorna melijk door lokaal personeel uitgevoerde - werken van groot belang. De heer Van den Berg heeft zich volgens zijn werkgever altijd gemanifes teerd als een goed leider. Na 1983 heeft de Waddinxve ner zich in eigen land toege legd op de logistiek ten behoe ve van buitenlandse projec ten. Zo is hij via de functies van logistiek medewerker, se nior logistic engineer, assis tant project coördinator, pro ject coördinator, coördinator inkoop en verschepingen, in zijn huidige functie van mate rial manager benoemd. In het kader van deze functie draagt hij de verantwoorde lijkheid voor integrale bestu ring en beheersing van de goederenstroom vanaf ver werving tot aan verzending naar de bestemming in het buitenland. Hij geeft als ma- De wintersportcursus Sneeuwfit zal met ingang van dit nieuwe seizoen nog mo derner van opzet, met nog meer beweging, gebaseerd op fitness- en aerobics, waarbij alle oefeningen worden bege leid met aanstekelijke mu ziek om de deelnemers nog meer te motiveren de oefenin gen goed te volgen. Een ski-vakantie is volgens de Nederlandse Ski Vereni ging heel ontspannend, maar vraagt zeker ook de nodige in spanning. Vooral de beenspie ren worden zwaarder belast dan bij de meeste andere sporten. Daarnaast vraagt een stijlvolle afdaling straks om flexibele knieën en soepe le heupen. Om de conditie van winter sporters op een leuke en ge zellige manier op peil te bren gen heeft de Nederlandse Ski Vereniging het ski-fitnesspro- gramma Sneeuwfit ontwik keld. Een circuittraining op vlotte muziek zorgt ervoor dat de deelnemers straks top- fit op de pistes staan. De Goudse Sneeuwfit-coördi- nator Maarten Scharleman van de Nederlandse Ski Ver eniging, kring Gouda: ‘Veel wintersporters gaan onvol doende voorbereid op vakan tie. Velen menen dat met het boeken van reis en verblijf de kous af is. Ze vergeten daarbij dat een ski-vakantie niet al leen ontspannend is, maar ze ker ook lichamelijk inspan nend'. ‘Om ten volle te kunnen ge nieten van hun vakantie doen wintersporters er goed aan fit op reis te gaan'. Daarbij maakt hij geen onderscheid tussen gevorderde en begin nende skiërs. ‘Ervaring kan spierpijn en ademnood niet voorkomen'. Deelnemers trainen onder andere de bewegingen die tij dens het skiën veel voorko men. Met verschillende oefe ningen zullen zij bijvoorbeeld hun sprongkracht vergroten. Verder wennen zij zich vast aan de afdalingshouding ’schuss’, waarbij vooral bo venbenen en kniën het zwaar te verduren hebben. De Sneeuwfit-deelnemers staan straks merkbaar fitter en zelfbewuster op de lange lat ten. Lenigheid en kracht zijn toegenomen en de kans op spierpijn, valpartijen en bles sures is daarmee veel gerin ger. WADDINXVEEN - Vanaf vorige week is Badminton- Overdag in de sportzaal groenswaard (Wingerd) weer van start gegaan. Badminton-Overdag is een gezamenlijk initiatief van de twee Waddinxveense badmintonclubs Florida en Brasilliananas Aeolus en de gemeente Waddinxveen. Voor deelname hieraan is geen apart lidmaatschap vereist. Voor het geringe bedrag van ƒ4,- per keer kunnen deelnemers naar hartelust vrij badminton nen op elke donderdagmor gen tussen 09.30 en 11.30 uur. Een eigen racket meene men hoeft niet, want voor een ieder staan voldoende rackets en shuttles gereed. En even uitrusten kan on der het genot van een ge zellig kopje koffie. Twee vrouwelijke routi niers op het gebied van de badmintonsport begeleiden de beginnende en gevorder de spelers. Desgewenst kan men een op het eigen ni veau afgestemde training volgen. Bij Badminton-Overdag is nog plaats voor een tiental nieuwkomers. Voor inlich tingen hierover kan men bij sportzaal Groenswaard terecht. Maar men kan ook bellen met Liesbeth van Bergeijk, tel. 01828-17251. De hiervoor noodzakelijke budgetten werden geput uit de toegekende vaste bijdrage van de provincie. Als regel werden geen bijdragen be schikbaar gesteld voor de be woners, van huurwoningen, het bedrijfsleven, de sociale en culturele instellingen en de woningcorporaties. Bij het inwerking treden van de gewijzigde wetgeving (het streven is per 1 januari 1995), waardoor de provincie bud gethouder wordt, vervalt de verplichting tot het vaststel len van een gemeentelijke verordening voor de niet- rechtstreekse gemeenten (waaronder Waddinxveen). Zo’n verordening is nu al niet meer nodig, omdat in 1994 de gewijzigde budgetsystema- tiek in Zuid-Holland feitelijk van start is gegaan en tevens een procinciale verordening van kracht is geworden die voldoet aan de gewijzigde wetgeving. De bijdragen voor verhuis- en herinrichtingskosten werden eveneens gedekt uit de vaste bijdrage van de provincie. Ook hier geldt dat in het nieuwe financieringssysteem geen plaats meer is voor ver huis- en herinrichtingskos ten. De reserve stads- en do: vernieuwing werd tot op den gevoed door middel de vaste jaarlijkse bijdragen uit het Provinciaal Stadsver nieuwingsfonds. Nu de reser ve niet meer (structureel) wordt gevoed en de subsidie verordening word ingetrok ken, is de noodzaak tot hand haven niet meer aanwezig. In verband hiermee is beslo ten de reserve per 31 decem ber 1994 op te heffen en het alsdan nog resterende bedrag (per 1 januari 1994 circa f 250.000,-) te storten in de re serve oude dorpskernen. Tengevolge van de vaststel ling in april van de nieuwe verordening voor de samen stelling en bevoegdheden van vaste commissies van advies is de gemeentelijke markt commissie komen te verval len. B. en W. hebben 'besloten de marktcommissie opnieuw in te stellen. Tevens is besloten de hierop betrekking hebben de verordening opnieuw vast te stellen. In verband met het instellen van deze vaste commissie, die door de wethouder wordt voorgezeten, gaan hiervan de volgende personen als lid of plaatsvervangend lid deel uitmaken. Voor de marktbezoekers als leden de dames P. Weimar-de Jong, W.S.J. Waterreus-de Vries en L.E.M. Dicker-Ko- per. Voor de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen als lid mevrouw T. Ribbens-Admi- raal. Voor de besturen van de lokale afdeling van de vak centrales CNV en FNV als lid mevrouw K.P. Lammertse- den Otter (FNV). Voor de organisatie WADDINXVEEN - Het gemeentelijk reservepotje oude dorpskernen krijgt een extra voeding van een kwart miljoen gulden, omdat de huidige reserve stads- en dorpsvernieu wing als gevolg van nieuwe landelijke wetgeving wordt op- - geheven. WADDINXVEEN/GOUDA - De kring Gouda van de Neder landse Ski Vereniging (tel. 01820-32773) houdt ook in het gymnastieklokaal aan de Johannes Postlaan in Waddinx veen de wintersportcursus Sneeuwfit. De cursus wordt tot en met februari op donderdagvaond gegeven door docente Mariëtte Roozeveld. Het eerste uur is van 20.00-21.00 uur en het tweede uur van 21.00-22.00 uur (bij voldoende deel name). WADDINXVEEN - Volgende week gaan ook weer in Wad dinxveen collectanten van deur tot deur om geld op te halen voor het Prinses Bea trix Fonds. Dat laat mevrouw S. Zijlstra-Veerman (Lijster besstraat, tel. 01828-17626) van het plaatselijk comité we ten. De opbrengst is bestemd voor de meer dan 100.000 mensen die leven met de gevolgen van ziekten aan het centrale ze nuwstelsel of de spieren en met voorzieningen en hulp middelen ondersteund moe ten worden. Oorzaak van hun ziekte zijn polio, Parkinson, Hunting ton, spierziekten, spasticiteit en multiple sclerose. Ziekten die vaak ernstige handicaps met zich meebrengen. Om al die Nederlanders zo goed en zelfstandig mogelijk te laten i functioneren, is er nu al 38 jaar het Prinses Beatrix Fonds. Het Fonds met als bescherm vrouwe H.M. de Koningin is een particuliere instelling en ontvangt geen overheidsgel den voor de noodzakelijke hulp. Besluiten daartoe zijn in de Waddinxveense gemeente raad van dinsdagavond geno men. In die vergadering is ook de Subsidieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing ingetrokken en daarvoor in de plaats de Verordening ver huis- en herinrincingspre- mies bij stads- en dorpver- nieuwingsbesluiten vastge steld. Ter uitvoering van de Subsi dieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing moet het gemeentebestuur jaarlijks een besluit nemen waarin de besteding wordt aangegeven van de stads- en dorpsver- nieuwingsactiviteiten. Tot vorig jaar was het gebrui kelijk dat de verdeling plaats vond op basis van de door de provincie toegekende jaar lijkse vaste bijdrage. In ver band met het gewijzigde rijksbeleid en de hiermee ge paard gaande wijziging van de Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing vervalt voor niet-rechtstreekse gemeen- tèn (waaronder Waddinx veen) de verplichting om een verordening vast te stellen. Het gewijzigde rijksbeleid, zoals verwoord in de nota Be leid voor Stadsvernieuwing in de Toekomst, is voor de provincie aanleiding geweest haar beleid aan te passen, omdat het rijk in de periode 1990-2005 nog maar f 11 mil jard beschikbaar zal stellen via stadsvernieuwingsfond sen. Dit beleid komt er op neer dat vanaf dit jaar geen vaste bijdrage meer wordt verstrekt. In de plaats hier voor kiest de provincie voor pr oj ectfinanciering. De gewijzigde werkwijze is vastgelegd in een nieuwe Ver- delingsverordening provinci aal stadsvernieuwingsfonds Zuid-Holland. Op grond hier van dient de gemeente jaar lijks een aanvraag in te die nen bij de provincie die geba seerd is op een meerjarenpro gramma stads- en dorpsver nieuwing. De gemeentelijke aanvragen dienen vervolgens als basis voor het jaarlijks door de pro vincie op te stellen Provinci aal meerjarenprogramma stads- en dorpsvernieuwing. Volgens de huidige wetgeving dienen de gemeenteraden een verordening vast te stellen, waarin de geldelijke steun voor de verschillende stads vernieuwingsactiviteiten wordt bekend gemaakt en op grond waarvan de gemeenten aan natuurlijke of rechtsper sonen geldelijke steun in het belang van de stadsvernieu wing verlenen. In de afgelopen jaren zijn in het belang van de stadsver nieuwing alleen gelden gere serveerd voor steunverlening aan eigenaren en bewoners ter stimulering van het ver beteren van door henzelf be woonde woningen. De heer P. van den Berg met de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau en zijn echtgenote op de zitbank in hun woonhuis aan de Ernst Casimirlaan. (Foto: Joop Dorst). Ook in het vakbondswerk is de heer Van den Berg actief. Na zijn terugkeer uit Indone- veen-voetbal staat na de twee sië (1980) heeft hij van 1981 gelijke spelen tegen Nicolaas tot op dit moment binnen de Boys en Ammerstol weer met Unie BLHP diverse functies ---J- J- -J KT- bekleed, zoals voorzitter be- drijfsledengroep, kaderlid, voorzitter kring Leiden-Gou- kamp van de geelzwarten da, lid van het regionaal da- enige euforie ontstaan over de prestaties van het eerste elftal. Tegen beter weten in, zo bleek vooral afgelopen zon dag. In de uitwedstrijd tegen Nico laas Boys, die eindigde zoals hij begon (0-0), was er volgens trainer Bas Janssens al wei nig te genieten. De thuiswed strijd tegen het nog puntloze Ammerstol zou hierin veran dering moeten brengen. Waddinxveen had gewaar schuwd moeten zijn, want Ammerstol, dat het afgelopen seizoen slechts een handvol punten bijeen sprokkelde, be haalde deze punten voor een groot deel tegen de Sniepbe- woners. De wedstrijd leek voor Wad dinxveen goed te beginnen, Het Sneeuwfit-programma toen Ben Severien de 1-0 liet wordt gegeven door gediplo- aantekenen. Dit was voor de meerde docenten, die speciaal geelzwarten meteen het eni- administratiekantoor zijn opgeleid door de Neder- ge hoogtepunt in het eerste landse Ski Vereniging. Maar- uur van de wedstrijd. ten Scharleman is trots op ’zijn Zoals eerder ook tegen het docenten’. nietige RVC het geval was, ‘Elk jaar scholen wij onze do- Het Waddinxveen de tegen- centen bij, zowel in Nederland stander te veel in het spel ko- als in de bergen. Er wordt voor men. Slap voetbal en onzuive- gezorgd, dat ze op de hoogte re passing stelden Ammer- zijn van de laatste ontwikke- stool in staat een 1-3 voor- lingen op het gebied van trai- sprong te nemen door doel- ningsleer, skitechniek én ma- punten van Ronald Straver teriaal. Deelnemers kunnen en René de Jong (2x). met hun vragen altijd bij hen Waddinxveen begreep einde- terecht. De docenten-opleiding lijk dat er een blamage in de Sneeuwfit is een erkende oplei- lucht hing, en door doelpun- ding, waardoor kwaliteit is ge- ten van Tom Plantfeber (pe- waarborgd'.In een ontspannen nalty) en Richard de Jeu sfeer zorgen de Sneeuwfit-do- werd de stand gelijk getrok- centen voor een verantwoord ken. trainingsprogramma, dat is af- De eindstand werd hiermee gestemd op de individuele dus bepaald op 3-3. Tot over- vaardigheden en wensen van maat van ramp verloren de de deelnemers. Met een speci- geelzwarten ook nog Tom aal ontwikkelde ski-conditie- Plantfeber, die wegen het van test houden zij de vorderingen achteren vloeren van een te- van de deelnemers bij, die genstander dooe de scheids- daartoe regelmatig een zoge- rechter uit het veld werd ge naamd circuit moeten afleg- zonden. gen. 4 AUTOMATrSÉRJNG 7/0 WADDINXVEEN 0/ 1 j f i

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19