Waddinxveen KI CDA praat over veranderproces en asielzoekers College brengt bezoekt aan Mitac van der linde 10?° 9?° I t Jeugdtheater in ‘Kreater4 ill 11 Bi o l!È Gehalveerd Satcom verkoopt pand en hoopt weer op winst m Zondag 25 september Schooldirectie Gouda blijft in het groen Multihouse gaat alleen verder ©!E 499 Jé te Cursus notuleren in De Vlieger Ji Proda Supplies importeert Deense Aladdin-produkten Onderneming wil terug naar de beurs 1 1 ll i i 7^' r-f s*. Cursus bestuur- en vergader- techniek PIZZA UIT EIGEN KEUKEN KIPPEPOTEN Wajang-expositie in bibliotheek r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 Pagina 21 ETAALBARE LUXE l Zijde 3, Boskoop Telefoon: 01727-12965 Dorpstraat 38, Waddinxveen telefoon: 01828-18090 43 1 INTERIEURVERZORGING 11 LÊ 11 f >i f I Keurslager/Poelier W «f i 9 e •1 2 voor 1 kilo 2 kilo p. o aan Satcom, dat daarmee zonder introductiekosten een de in Wiï Bel of fax voor 11.00 uur: 12034. Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen tel Jfax: 01828-12034 fijt van de cursus te hebben valt aan enig huiswerk niet te ontkomen. De cursus neemt vier woens dagavonden in beslag: woens dag 5, woensdag 12, woens dag 26 oktober en woensdag 2 november van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten voor de gehele cursus bredragen f 40,-. Er zijn nog een aantal plaat sen vrij. Opgave bij tweede secretaris van de Vrouwen raad Tiny Ribbens, Heuvel hof 12, tel. 01828-18899. WADDINXVEEN - Zondagmiddag 25 september om twee uur verzorgt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk 4 KEURSLAGER 'ij bezorgen op vrijdagochtend. •I of fax voor 11.00 uur: 12034. asielzoekers een als er- WADDINXVEEN/AMSTERDAM - Het door het beursbe- stuur verbannen Satcom BV, ontwikkelaar van telecommu- nicatie-apparatuur op het bedrijvenpark Coenecoop in beursnotering verkreeg. Waddinxveen, lijkt gered van de ondergang. Directie en commissarissen hebben met de Rabobank Gouda overeen stemming bereikt over sanering van een kredietlast van ruim zes miljoen gulden. Daarentegen zijn wel 13 van de 26 banen bij het bedrijf geschrapt. WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen start een cursus notule ren voor vrouwen in gebouw De Vlieger (Staringlaan). Goed kunnen luisteren is een kunst en vereiste voor een no tulist. Hoofd en bijzaken on derscheiden is een andere eis. van dertig miljoen. Directie en 11 met de Rabobank Gouda een rustperiode van dertig dagen overeen. In die tijd is op ri goureuze wijze schoon schip gemaakt, verzekerde financi eel directeur P. Alberda van Om dat te leren worden in de cursus enkele hulpmiddelen aangereikt en adviezen gege ven. Ook wordt er intensief geoefend. Om maximaal pro- De zakenman Bosch werd bij die transactie eigenaar van 20 procent, maar voelt zich nu bekocht. Hij heeft inmid dels bij de rechter een proce dure aangespannen voor schadevergoeding. Het bedrijf onthoudt zich van commentaar tot de zaak dient. Hoewel voorzitter van de raad van commissarissen W. Zegveld vindt dat Bosch niet moet zeuren. ‘Hij was er zelfbij toen die aandelenruil werd overeengekomen. Dan moet hij er nu niet op terug komen'. Verfijnde materia- V len laten zich moeiteloos draperen tot een klassiek mees terwerk. Roomwitte vitrage, een purge ren sluitgordijn en een ’iefeliik bloem- dessin maken vervlo gen tijden weer le vend. Soms worden de gedessineerde em- brasses losgekoppeld van de koperen knop pen, zodat de gordij nen in volle pracht kunnen neervallen. De aanraking met de zachte stof geeft een lichte beroering. De kamer vult zich met dames in chique bal jurken. Een lange slanke man vraagt naar haar balboekje, een droom wordt werkelijkheid... T) edrukte stof "LO- D BELLO" 140 cm breed, sluitgordijn "UTRECHT" 140 cm breed of 280 cm hoog met loodband, gekombineerd met de struktuur-vitrage "URBANUS" die leverbaar is in diver se hoogtes met lood band. Het bedrijfsbezoek was het derde in een rij van vijf in de loop van dit jaar af te leggen visites aan bedrijven in het Gouwedorp. Mitac is sinds 1990 actief in Waddinxveen. Bij het bedrijf zijn 25 personen werkzaam. De activiteiten van Mitac concentreren zich op bodem sanering, warmtekrachtkop peling, industriële geluidsbe- strijding, stortgas winning en lekvrije tanksystemen. Tijdens het bedrijfsbezoek, dat onder leiding stond van P.J.G. de Jong (algemeen di recteur van de Baas Bedrij ven), WJ. Tinholt en ir. M.A.A. Mulder (adjunct-di- recteur) kreeg het gemeente bestuur een duidelijk beeld geschetst van de activiteiten die door Mitac worden ont plooid. Bijzondere aandacht werd be steed aan bodemsanering vol gens de in-situ wijze. Deze manier van bodemsanering houdt in dat de vervuilde grond ter plekke wordt gerei nigd door het grondwater aan de bodem te onttrekken. Ter plaatse wordt dit grondwater behandeld in een mobiele container, waarna het grond water teruggebracht wordt in de bodem. Grondprincipe achter deze behandelingsmethode betreft het saneren van de grond met behulp van bacteriën onder toevoeging van zuurstof en andere voedingsstoffen. Er wordt een kringloop gecre- WADDINXVEEN - Proda Supplies BV in Waddinxveen brengt in vervolg op Walt Disney’s succesvolle bioscoop- en videofilm ‘AladduT van het gerenommeerde Deense Cosme- ticahuis ‘Gosh! International Cosmetics' twee kwaliteits- produkten op lichaamsverzorgingsgebied op de Nederland se markt, ‘Aladdin douchegel-shampoo' en ‘Aladdin eau de toilette1. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen start een cursus bestuur- en ver- gadertechniek in ge bouw De Vlieger (Sta ringlaan). De cursus houdt met name prak tisch oefenen in met be geleiding van theorie. Net als bij de eerder op de markt gebrachte Goshï-pro- dukten met bekende Disney- figuren als Donald Duck, Mickey Mouse, Goofy, Knab bel Babbel en zeer recent nog Beauty The Beast, heeft het Deense bedrijf voor deze produkten de rechten verkregen. De Goshi-produk- ten zijn bedoeld voor de zach te en gevoelige huid van vrou wen en kinderen. De importeur voor Nederland van deze kwaliteitsproduk- ten is Proda Supplies BV in WADDINXVEEN -.Het college van Burgemeester en Wet houders en enkele meest betrokken ambtenaren hebben een bedrijfsbezoek gebracht aan het aan de Wilhelminaka- de gevestigde bedrijf Mitac Waddinxveen BV, een onderdeel van de Baas Bedrijven. WADDINXVEEN - In het foto-bijschrift bij het arti kel in het Weekblad voor Waddinxveen over de ope ning van het schooljaar van de rooms-katholieke basisschool De Regenboog stond vermeld dat hierop afgebeeld waren de direc teur en adjunct-directeur, respectievelijk de heer Roza en mevrouw Rijn beek. De betreffende ba sisschool aan de Peter Zuidlaan en de Jacob Catslaan wordt echter ge leid door een tweehoofdi ge directie, met gelijk waardige taken en ge deelde verantwoordelijk heden. Ook mevrouw Rijnbeek is directeur en geen adjunct-directeur. beraad was dat een relatief kleine, maar goed gemoti veerde groep vrijwilligers is in staat geweest een belang rijke bijdrage te leveren aan de opvang en integratie van asielzoekers en statushou ders in Waddinxveen. Daarna werd er gesproken over het verzoek van het mi nisterie. De heer Eijkenaar legde uit dat er diverse soor ten opvangcentra bestaan. De centra aan de grens waar de eerste selectie plaatsvindt om zo de kansrijken van de kansarmen te scheiden en centra waar worden opgevangen die goede kans maken om vluchteling te worden kend. In Waddinxveen zou het om zo’n kansrijk-centrum gaan. Iedereen was het erover eens dat Waddinxveen in principe bereid zou moeten zijn om mee te werken. De discussie ging vooral over de vraag of het aantal van 600 niet veel te veel is om een goede op vang te kunnen realiseren, zowel voor de asielzoekers als voor de gemeente waarin zo’n centrum wordt geplaatst. Het yolgende CDA-grootfrac- tieberaad staat gepland voor maandagavond 26 septem ber. Dan zal de begroting voor 1995 van de gemeente Wad dinxveen aan de orde komen. eerd waarbij bij elke rond gang de condities voor biolo gische afbraak van de vervui ling in de bodem verder wor den verbeterd. Het gehele proces wordt be stuurd en bewaakt door een computer, die zichzelf kan re gelen en via een telefoonver binding op afstand kan wor den bediend. Zowel het be drijfsleven en de overheid als ook particulieren kunnen een beroep op Mitac doen, zeker als het gaat om het zoeken van een oplossing voor grond- verontreiniging. GOUDA/WADDINXVEEN - Het kwakkelende Goudse au- tomatiseringshuis Multihou se - dat ook een vestiging op het bedrijvenpark Coenecoop heeft - wil, ondanks een ver lies van 4,1 miljoen gulden over de eerste zes maanden van 1994, zelfstandig verder. Daartoe heeft het enkele zwaargewichten voor de raad van commissarissen aange- trokken. Het toezichthouden de college wordt vernieuwd met crisismanagers als ex- topman F. Sickinghe van Stork, W. Fortuyn (ex-studie- financiering) en M. van Hol ten, algemeen-directeur Axa Equity en Law. De nieuwe commissarisen vervangen J. Hekkelman en E. Deves, die beiden op 1 ja nuari 1995 vertrekken. Sic kinghe is de nieuwe voorzit ter van de raad van commis sarissen. Multihouse heeft de plannen voor strategische samenwer king met een partner opge borgen. De verwachtingen voor de nabije toekomst zijn volgens directeur R. Geers goed. De orderportefeuille is goed gevuld. Voor heel 1994 gaat het be drijf uit van een verlies van enkele miljoenen guldens. Over de eerste zes maanden daalde de omzet van 63,8 mil joen naar 41 miljoen gulden. De cursus bestuur- en vergadertechniek neemt vier avonden in beslag: donderdag 10 november, woensdag 16 november, woensdag 23 en woens dag 30 november van 20.00 tot 22.00 uur. procédés. Verder zal Satcom in op dracht van derden, bijvoor beeld PTT Telecom, appara tuur blijven ontwikkelen. De ze opdrachtgevers laten de produktie in de regel in Ma nilla uitvoeren. Naast het af stoten van de ser- viceorganisatie zijn ook voor raden forst afgebouwd. Bo vendien worden bedrijfsge bouwen afgestoten. Hoewel financieel directeur Alberda van Ekenstein niet wil ingaan op de details van de overeenkomst met de WADDINXVEEN - Het grootfractieberaad van het CDA heeft gediscussieerd over het veranderproces van de ge meentelijke organisatie, waarvoor de gemeenteraad in de laatste vergadering voor de vakantie groen licht heeft gege ven, en over dekomst van een asielzoekerscentrum met 600 vluchtelingen. ming niet. ‘Hoewel we na tuurlijk zo klein zijn dat we in de toekomst mogelijk toch gaan kijken naar samenwer king met derden of overname van anderen1, aldus Alberda van Ekenstein. De omzet zal dit jaar niet ho ger uitkomen dan ongeveer vijf miljoen. De financieel di recteur: ‘Dat heeft te maken met het volledig andere ka rakter van de ondeneming. We zijn geen producent meer. We zijn kennisleverancier.' de winstverwachting van f Door de Jioogtej/an de bijzon- 2,5 miljoen, dreigde de onder- J l'~i neming in de rode cijfers te recht te komen. - De omzetraming liep terug achtergestelde rT111® tot f 25 miljoen, door een late - leverantie van een fabrikant van componenten en het af- menten met 27-MC bakkies. De overige 20 procent is ei gendom van de investerings maatschappij UOC van za kenman J. Bosch. Die was oud-aandeelhouder van de Canada Overseas Investment Corporation. Dit beursgeno teerde fonds deed twee jaar geleden zijn aandelen over DEN HAAG/WADDINX- VEEN - In het gebied rond Gouda zal het in belangrijke mate groen en dus onbe bouwd moeten blijven. Dat blijkt uit een uitgelekte be leidsnota van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. In de westflank van het Groe ne Hart moeten na het jaar 2005 toch huizen worden ge bouwd. Dit is volgens het pro vinciebestuur nodig om aan de vraag naar huizen in Zuid- Holland te kunnen voldoen. In een nota over de gewenste ontwikkeling van de provin cie na het jaar 2005 wordt voorgesteld een buffergebied in te stellen tussen de steden in het westen van Zuid-Hol land en het echte Groene Hart. Daarin zouden de strenge regels wat betreft de woningbouw enigszins moe ten worden losgelaten. In minder waardevolle delen aan de westrand zou over tien jaar kleine verstedelijking mogelijk moeten zijn. Daar mee doelt GS op gebieden rond Pijnacker en Delfgauw, een kustlokatie tussen Sche- veningen en Hoek van Hol land en op een drietal ge meenten in het noorden van de Hoeksche Waard. Tegelijkertijd moeten de ge bieden ten oosten en zuiden van Gouda en de plassen- streek bij Alphen aan den Rijn onverminderd be schermd blijven als groenge bieden. Waddinxveen. Dit bedrijf, dat wordt geleid door directeur F.J. Faas, wist beide nieuwe Aladdinprodukten bij ‘Gosh! International Cosmetics' te betrekken op zeer gunstige condities. Hierdoor het mogelijk is de doucegel-shampoo (250 ml) voor f 9,95 te verkopen en de eau de toilette (50 ml) voor f 14,95, zo blijkt uit een publi- katie in het Drogisterij Week blad (DW), het onafhankelijk weekblad voor drogisterij, parfumerie en reform. j voor de specifieke registratie ’dia- J.’ _1_> 1 1 J_ beroepsbekwaamheidsregis- ter van Nederlandse Vereni ging van Pedagogen, Onder wijskundigen en Andragolo- rogen(deNVO). mende jaren doet de ondeme- Voor Wies Keulen, voormalig coördinator vna de Stichting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken, is deze re gistratie, in combinatie met haar reeds langere tijd be staande bevoegdheid tot ad vies en begeleiding in opvoe- dingsaangelegenheden, aan leiding tot het oprichten van een eigen praktijk. De Waddinxveense heeft deze maand in Gouda aan de Spor- kenhoutlaan de kinderprak- tijk ‘De Heester' gevestigd (tel. 01820-71800). Daar zal zij, samen met kinderfysio- therapeute Margot van Kam pen en een logopediste, vorm gaan geven aan een hulpver leningspraktijk waar men te recht kan met de meest uit eenlopende problemen op het gebied van groei, ontwikke ling en opvoeding. Naast motorische en taal- en spraakproblemen wordt hier onder leiding van Wies Keu- len-Werker onder andere aandacht besteed aan eet- en slaapproblemen, moeilijkhe den rondom school en school keuze, ontwikkelingsachter standen en emotionele pro blemen. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense orthope dagoge drs. Wies Keulen- Werker is landelijk erkend als specialiste op het gebied van psychologisch onderzoek bij kinderen van 0 tot en met 18 jaar. Zij is inmiddels in Gouda een eigen praktijk ge start. Als specialiste werd zij bank, stelt hij dat de bijzon- gnostiek ingeschreven in het der baten de verliezen over- stijgen. Hij verwacht voor 1994 een nettowinst van f 1,9 miljoen. Voorspellingen voor de ko- over de problematiek van de asielzoekers en het werk van de Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en om streken. Dit onderwerp was al geruime tijd gepland, maar is door het verzoek van de rijksoverheid aan de gemeen te Waddinxveen om een tijde lijk asielopvangcentrum te mogen bouwen in een totaal ander perspectief komen te staan. Namens de Stichting Vluch telingenwerk vertelde de heer Eijkenaar over het ont- Daarbij gaat het om het voorbereiden van een bestuursvergadering, zoals agenda samenstel len, uitvoering agenda, besluitvorming, uitvoe ring van besluiten en taakverdeling. Indien tijd over is zal aan het aspect leiding geven aandacht worden ge schonken. .--«oaoAM WADDINXVEEN - In Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklen burg Schwerinlaan) wordt tot het einde van deze maand een Indonesische Wajang- tentoonstelling gehouden. Wajang betekent letterlijk schaduw. Er zijn verschillen de vormen van wajang, waar van de bekendste die met ron de en platte poppen is. De ronde poppen hebben speel- houten aan de armen en de romp. Dit is Wajang Golèk. De platte poppen - gemaakt van buffelleer en prachtig uit gesneden - worden gebruikt voor een soort schimmenspel, Wajang Kulit. Veel minder bekend is het Wajangspel, waarbij de spelers maskers dragen en zelf voor het voet licht komen, Wajang Topèng. In de Waddinxveen tentoon stelling in de Openbare Bi bliotheek, in feite een prach tig Oosters decor, wordt in woord en beeld informatie ge geven over alle drie de vor men. De expositie is gratis te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk komt in het nieuwe seizoen weer met to neelvoorstellingen voor kin deren. Voorheen werden deze voorstellingen altijd georga niseerd door Kreater. Eerder passeerden Babar, Poppen theater Thije, Oppas Opa, Poppentheater Dibbes en ve le andere voorstellingen de revue. De muziek-theatervoorstel- ling ‘De Allesweter' wordt ge speeld door Stichting Bar num. Het is het wonderlijke verhaal van ‘Erik domme gans1. Een meeslepend sprookje met scènes vol hu mor, live-muziek op buitenge wone instrumenten, zang en spel. De Allesweter gaat over Erik, een jongen die een hekel heeft aan school. Hij kan niks ont houden, zelfs zijn eigen naam vergeet hij weleens. Andere kinderen schelden hem uit voor Erik domme gans. Daar om wil hij de pot met alle ant woorden van de wereld van de gevaarlijke waakdraak stelen. Erik krijgt de pot te pakken en wordt een echte alleswe ter. Maar of alles weten nu wijsheid is?. Het belooft een spannend muzikaal avontuur te worden. Kaarten voor de voorstelling kunnen worden gereserveerd bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, tel. 01828-31932. De eerste theatervoorstelling voor de jeugd van dit seizoen wordt volgens de SSW kijken en genieten. Bij de volgende toneelvoorstellingen in dit seizoen krijgen kinderen de mogelijkheid om voor en na de toneelvoorstelling actief bezig te zijn met theater. De voorstellingen zullen dan een thema hebben, waarbij de kinderen zelf actief kunnen zijn. Ideeën voor thema’s kunnen kinderen op zondag 25 september na afloop ook inleveren. Mensen die het leuk vinden om bij een van de toneeldagen als vrijwilliger, in samenwer king met de stichting, actief met de kinderen bezig te zijn, kunnen informatie opvragen bij Astrid de Weerd, tel. 01828-31932. Er ontstond een levendige discussie, waarbij de nood zaak van het veranderproces en de hoge kosten nadrukke lijk aan de orde kwamen. Wethouder Jan Hielema (die binnen het college van B. en W. verantwoordelijk is voor dit proces) was goed in staat om deze vragen te beantwoor den. Het algemene gevoelen van de christen-democraten was dan ook dat het hier om een ingrijpend en kostbaar, maar noodzakelijk proces gaat. Het tweede onderwerp ging staan en de werkwijze van de stichting. De basis voor het vluchtelingenwerk was de huisvesting van vluchtelin gen, zoals de inrichting van een huis, en juridische hulp. Het ging in het begin vooral om praktische zaken, omdat vluchtelingen zonder status geen onderwijs mogen volgen en geen werk mogen zoeken, Op het moment dat vluchte lingen erkend werden, kon men zich ook gaan bezighou den met taal, onderwijs en werk. Dit vereist echter een ander soort vrijwilliger. De conclusie van de aanwezi- (SWW) voor jongeren van 6-12 jaar de muzikale toneelvoor- Sen bij het CDA-grootfractie- stelling ‘De Allesweter' in het centrum voor kunstzinnige x“ vorming Kreater (Kerkstraat). De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. De kosten voor de gehele cursus bedragen f 50,-. Opgave bij tweede secre taris van de Vrouwen raad, Tiny Ribbens, Heuvelhof 12, tel. 01828-18899. De Waddinxveense onderne ming gaat het bestuur van de Amsterdamse E effectenbeurs vragen het fonds weer in de officiële notering op te ne men. Het bestuur verbande Satcom in juni van dit jaar naar de strafbank wegens de financiële problemen bij het bedrijf. Rabobank Gouda draaide vlak voor de zomer de kre- dietkraan dicht voor Satcom. In plaats van de geplande om zet van zeventig miljoen en dere baten is het eigen ver mogen gestegen tot drie mil joen gulden. Daar draagt een j van f 600.000 van de fabrikant in Manilla aan bij. Verder is de onderneming schuldenvrij, ketsen van een Spaanse order Ongeveer 60.000 certificaten, 11™. Llx^vlo oftewel 8 procent van het ei- commissarissen kwamen gendom van de onderneming, worden aan de beurs verhan deld. Het bedrijf is verder voor 72 procent in handen van Chryvon, een beleggings maatschappij van C. de Jong, die het bedrijf in de jaren Ekenstein een week geleden tachtig oprichtte^na experi- de aandeelhouders. De helft van de 26 banen bij de onderneming in Waddinx veen is geschrapt. Service, distributie en verkoop wor den rechtstreeks ter hand ge nomen door de fabrikant van de door Satcom ontwikkelde apparatuur in Manilla op de Filipijnen. Deze fabrikant wordt de belangrijkste klant van het Waddijxveense be drijf, als koper van de rechten VVi pc 1^pi 11 pri van door Satcom bedachte TVICS IXKlilCll start praktijk in Gouda De opening van Satcom BV op Coenecoop in Waddinxveen was destijds een groot feest. Op de toen ge nomen foto van links naar rechts dr. A. de Ruiter, hoofddirecteur telecommunicatie en post van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat, G.J. Beyerbergen en Chr.L. de Jong, directeuren van Satcom BV en Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. (Foto: Archief - Joop Dorst). ■h

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21