Skeelertocht Rottemeren Nieuwe Quick Fit- cursus bij Den Edel Monumentendag in drie kerken Dialezing Genootschap over Nu één jaar ThuisDiner Verkiezing troeteldier Zuidhollandse boerderijen WADDINXVEEN - In Wad dinxveen worden op diverse a Meldpunt Zorg bereikbaar op werkdagen Kledingbeurs Het Zuidhonk Erepenning voor C.L.M. van Noort Beetslaan en Prinses Bea- Gemeente rooit zieke bomen Niet-raadslid in commissie Disco-avond in De Paddestoel Waddinxvener voorziet zilveren Ontmoetingskerk van herinnering Jeroen Dijkhuizen maker van bijzonder glas-in-lood-raam Gemeentedag Zevenhuizen- Moerkapelle Pagina 23 Het is namelijk een kwart WADDINXVEEN - Zaterdag 10 september werd ook in uur en telefonisch bereikbaar onder tel. 01828-10401. Bui- gehandi- i (ver- door het inslaan van een ruit je. sportleraren en fysiologen oe fenstof getest en ervaringsge gevens onderzocht van 32 fit ness-centra. Daaruit is een laagdrempelige cursus ont staan die 10 weken duurt. De eerste 5 weken wordt een uurtje per week een basiscon ditie opgebouwd en kan men vooral kennismaken met het fitness-centrum. Daarna 5 weken lang een extra uur per week, waar men keuzes kan maken uit het uitgebreide sportaanbod van de VES- sportscholen en fitness-cen- tra. de wilgen niet gerooid wor den, maar teruggesnoeid wor den tot knotbomen. Hiermee kan de ziekte onder controle worden gehouden. De overige 8 bomen die ver wijderd zullen worden zijn ’j van verdroging veroorzaakt door het mooie weer. Het betreft hier verschillende soorten bo men langs de Herman Heijer- manslaan, Bosboom Tous- saintsingel, Prins Bemhard- laan, Juliana van Stolberg- laan, Prinses Irenestraat, Kanaaldijk, St. Victorplein en het WarnaarplantSoen. Her merendeel van de bomen 'jvan de iepeziekte worden gekapt. De schimmel wordt door de gen de leden de kwartaalbla- iepespintkever overgebracht den ‘Het Dorp Waddinxveen1 en worden er voor hen voor drachtavonden en excursies georganiseerd. Jeroen Dijkhuizen bij zijn glas-in-lood-raam, een herinnering aan het 25-jarig bestaan van de Wad- dinxveense Ontmoetingskerk. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - De Vereniging Historisch Genootschap locaties bomen gerooid. Dit als gevolg van de iepeziekte, watermerkziekte en verdro- lezing met dia’s over ‘Zuidhollandse boerderijen, aquarellen ging. J. De lezing wordt gehouden door F.W. I-— --- Ooststroom, bestuurslid van de Vereniging Midden- (11 stuks) moet als gevolg WADDINXVEEN - Sport en fitness Den Edel (Noordkade), waar zaterdag een open doe-dag werd gehouden, geeft de nieuwe cursus ‘Quick Fit en Slank1, een ideale manier om snel weer fit te worden. rug te vinden, die hij heeft op gedaan bij zijn leermeeester Hans Suasso de Lima de Pra do en tijdens het jaarlijks ma ken van glas-in-lood-ramen in een Noordfrans kerkje. in vijf delen, dat helemaal door de Waddinxvener is ver vaardigd en dat 11,5 meter bij 80 centimeter meet. In het werkstuk is de kennis en het vakmanschap van Je roen Dijkhuizen helemaal te- WADDINXVEEN - Het aan de Prins Bemhardlaan geves tigde Centraal Meldpunt Zorg is een gezamenlijk ini tiatief van de gemeente Wad dinxveen en De Vierstroom (wijkwerk en maatschappelij- om te ko men tot een lokaal meldpunt. Hier kan men terecht kan voor informatie en aanvragen op het gebied van captenvoorzieningen voersvoorzieningen, taxivergoedingen, rolstoelen, electrische buitenwagens en woonvoorzieningen - wonin- alsmede zorgvoorzieningen In heel het land stijgt het aantal bezoekers van sport scholen en fitness-centra snel. Sinds 1983 staat de Ne derlandse Vereniging van Er kende Sportscholen (VES), waarbij Waddinxveer Bert den Edel is aangesloten, op de bres voor kwaliteit in de fit- nessbranche. Inmiddels zijn ruim 60 sportscholen en fit nesscentra aangesloten bij deze branche organisatie. De VES-sportscholen presen teren, naast de gebruikelijke trendy sporten, een heel nieu we cursus. Dit nieuwe pakket is speciaal bedoeld om snel weer fit te worden en daarbij meteen een paar overtollige kilo’s kwijt te raken. De cur sus heet dan ook ‘Quick Fit en Slank1. Men richt zich daarbij speci aal op mensen die enige tijd niet aan sport hebben gedaan en op mensen die graag eens willen kennismaken met een fitness-centrum. Gehoopt wordt de grote groep te berei ken van (recreatieve) spor ters, zoals tennissers, skiërs en golfers die na een beperkte activiteit in de zomervakan tie hun conditie weer snel op peil willen brengen. Voor fa natieke skiërs is het een idea le opstap naar de winter sport. Een jaar lang hebben ervaren naar andere bomen zodat spoedig rooien van zieke bo men noodzakelijk is. De zieke iepen staan langs de G. van Dort Kroonweg, Tol lenslaan, dijk langs de ring vaart bij Jan Willem Friso- weg, speeltuin Nicolaas heden is de heer Van Noort doodgegaan als gevolg binnen de gemeenschap van de kern Moerkapelle actief binnen de Gereformeerde Ge meente Moerkapelle. Daar naast is hij eindredacteur van het blad De Reformatorische School en lid van een begelei dingscommissie die belast is met de in Nederland ’achter gebleven’ kinderen van zen- dingswerkers die overzee ver blijven. Sinds 1 september 1983 is de heer Van Noort ambtenaar van de burgerlij ke stand van de gemeente Ze- venhuizen-Moerkapelle. De erepenning van de ge meente is de heer Van Noort toegekend wegens grote inzet gedurende een periode van 25 jaar voor de christelijke ba sisschool Rehoboth en de ver vulling van een aantal maat schappelijke nevenactivitei ten. De Rotterdamse architect J. Verheul Dzn (1860-1948) heeft in de periode van 1922 tot 1945 meer dan 300 aqua rellen gemaakt van vooral 17e eeuwse boerderijen in de wijde omgeving van de Maas stad. Eerst legde hij in schets en fo to de hofsteden vast om ze in zijn werkkamer tot fraaie schilderijen uit te werken. De nauwkeurigheid waarmee vooral de architecturale kant van de boerderijen vastlegde, is frappant. Zijn werk vormt dan ook een belangrijke documentatie van landelijke bouwkunst, aangezien de schilder duide lijk de verschillen tussen be drijfsgebouw van de akker bouwgebieden en die van de streken waar de melkveehou derij een hoofdrol vervulde, heeft aangegeven. J. Verheul, die ook jarenlang gemeenteraadslid van Rot terdam was, stelde zich ten doel een breed scala van boer derijtypen in geheel Zuid- Holland te vereeuwigen. F.W. van Ooststroom, die een grote collectie dia’s van het werk van J. Verheul bezit, zal lichtbeelden tonen van boer- derij-aquarellen, van de voor bereidende foto’s, van (oude) kaarten, van details van de nog bestaande gebouwen, van de interieurs en van het be- drijfsgebeuren. Ook zullen boerderijen in Waddinxveen en omgeving worden bespro ken. Een bijzondere attractie tij dens deze avond zal de verlo ting zijn van het schilderij ‘De Nesse anno 1980‘ van de Waddinxveense kunstschil der Lies van Straalen. Het werk, dat ƒ250,- waard is en door hem aan het Historisch Genootschap is geschonken, was onlangs te zien op de ten toonstelling van amateur- kunstenaars in het Waddinx veense gemeentehuis. Leden van de Vereniging His torisch Genootschap Wad dinxveen kunnen de lezing in de Unie gratis bijwonen. Het lidmaatschap bedraagt ƒ25,- per jaar en daarvoor ontvan- gedragen voor een 24 uurs be reikbaarheid door een koppe- van De Vierstroom in Gouda. mentendag. Naast de twee officiële monumenten in het Gouwedorp, de hervormde Brugkerk (Kerkweg-Oost) en de Remonstrantse Kerk (Zuidkade), was ook het beeldbepalen de kerkgebouw van de rooms-katholieke St. Victorkerk (Zuidkade) voor het publiek gratis toegankelijk. foto’s van de restauratie te zien, maar ook het tafelzilver werd uitgestald. Traditiege trouw werd in deze kerk kof fie en cake geserveerd tegen een kleine vergoeding. Rond het middaguur was er leven de muziek in de vorm van een fluitensemble en een orgel concert. In de onlangs geheel geres taureerde neo-gotische St. Victorkerk uit 1880 vonden eveneens orgelbespelingen plaats. Verder was er een kor te videopresentatie van de restauratie. Ook waren diver se liturgische gewaden en ge bruiksvoorwerpen uitgestald. De Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen was in de Brugkerk aanwezig om toelichting te ven op haar doelstelling en de activiteiten van de vereniging. LEIDEN - Zaterdag 24 en zondag 25 september wordt voor de 19e maal in successie de grote dierenmanifestatie Beestenspul ’94 gehouden in de beide hallen van de Groe- noordhallen te Leiden. Een enorme variëteit van die ren zal gedurende deze twee dagen op een vloeroppervlak te van 1400 m2 worden sa mengebracht. Eén van de ve le attrakties is dit jaar de Troeteldierverkiezing, die in samenwerking met de Ver eniging tot Bescherming van Dieren wordt georganiseerd. Deskundige juryleden, onder wie uiteraard een dierenarts, zullen op het grote podium in de hal alle ingezonden huis dieren aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen. Al leen kinderen tot 12 jaar kun nen aan deze verkiezing deel nemen met hun huisdieren. Eénhoveige dieren (pony’s) worden niet toegelaten. Opgave voor deelname dage lijks tijdens kantooruren bij de administratie van de Groe- noordhallen (tel. 071- 212521). Voor iedere inzender is een leuke prijs aanwezig. chie in de hal van de Ontmoe tingskerk. De maaktijd van het kleurrij ke ‘bewogen1 werkstuk van Jeroen Dijkhuizen, docent beeldende vorming aan de christelijke scholengemeen schap voor MAVO-VBO ‘De Wadde‘ (Sniepweg) en in zijn vrije tijd een zeer verdienste lijke en kunstzinnige glaze nier, bedraagt twee jaar. Door deze geslaagde combinatie van werkzaamheden is bijna niet meer te zeggen welk werk hij het liefst doet. In de Ontmoetingskerk gaat het om een glas-in-lood-raam ziekte zullen 7 wilgen gerooid of gesnoeid worden. Water merkziekte komt voor onder wilgen. Het is een verwel- kingsziekte. De wilg ver droogt, de bladeren ver schrompelen en de boom sterft af. Ook deze ziekte is ZEVENHUIZEN - Zaterdag 24 september wordt in Zeven huizen een 200-km skeeler tocht gehouden, georgani seerd door de Stichting Be vordering Recreatiesport. Het ene jaar is er de Friese Elfsteden Skeelertocht en het andere jaar in Zuid-Holland de Rottemeren Skeelertocht. De organisatoren zijn er weer in geslaagd de nodige vergun ningen te verkrijgen om een tocht te houden over 200 km in en door het Groene Hart van Holland. Ook sponsors, vermeld in het speciaal uitge brachte programmaboekje, zijn tot steun om de organisa tie financieel te helpen. Te vens zijn vele vrijwilligers in touw om het de rijders aan niets te laten ontbreken tij dens de monstertocht. De start is om 8.00 uur ’s mor gens vanaf camping Zeven huizen. De finish zal zijn om 19.00 uur. De plaatselijke harmonie De Kleine Trom petter zal de rijders feestelijk inhalen. Het gezelschap deel nemers is internationaal ge oriënteerd. De starttijd voor 200km en 50 km is 08.00 uur. Voor de 30 km is de starttijd 10.30 uur. Rijders voor de 50 km kunnen dan ook starten voor 80 km. Er wordt in een groep gere den. De 30 km afstand is spe ciaal voor beginners en jeugd en afbouwers. Er wordt een In alle drie de kerken werd aandacht besteed aan één van de landelijke thema’s “Monument in de steigers1. De bezoekers van de kerkgebou wen werden ook uitgenodigd deel te nemen aan een fiets tocht langs historische plek jes en kunstwerken, aan de hand van de boekjes ‘Speuren naar sporen van oud-Wad- dinxveen' en ‘(Beeldende) kunst'. In de neo-classicistische her vormde Brugkerk uit 1837 zijn de gehele dag orgelbespe lingen gehouden. In het ge bouw achter de kerk werd een diapresentatie met geluid verzorgd over monumentale kerken, monumentale orgels en monumentale orgelklan- ken. In de Remonstrantse Kerk was een kleine expositie van lagere snelheid gereden, aan gepast aan de deelnemers. De begeleiding bestaat uit po litie op de motor, voorrijderes op de fiets (om de juiste snel heid aan te houden), een mas seur, EHBO, een geluidwa- gen (om obstakels te melden) en een bezemwagen voor eventuele uitvallers zijn de gehele dag aanwezig. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft dinsdagavond op voor stel van het college van B. en W. mevrouw C. van den Berg- Bouwman benoemd tot lid in een gemeentelijke raadscom missie. Door de PvdA-fractie is verzocht om de vertegen woordiging van deze fractie in de gemeentelijke commis sie met één lid (niet-raadslid) uit te breiden. Thans is de PvdA met één (raads)lid in de commissie vertegenwoordigd. Als kandidaat is daarom voorgedragen mevrouw C. van den Berg-Bouwman (Wingerd). Mevrouw Van den Berg stond op de kandidatenlijst voor de op 2 maart 1994 gehouden gmeenteraadsverkiezingen. De voordracht voldoet aan het hieromtrent bepaalde in de gemeentelijke verorde ning. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 16 september om zeven uur wordt door de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) het discoseizoen voor de jeugd weer geopend. De disco-avonden van vorig seizoen werden goed bezocht met elke maand meer dan 50 bezoekers. Ook dit seizoen draait drive-in-discotheek ‘The Flying Dutchman1 met dj Ed en dj JW weer de beste muziek- Naast nummers uit de top-40 en housemuziek worden er ook nummers op verzoek gedraaid. De disco-avonden voor jonge ren van 9-14 jaar zijn altijd op de derde vrijdag van de maand. De avonden beginnen steeds om zeven uur en zijn om ongeveer kwart over ne gen weer afgelopen. De toe gangsprijs bedraagt slechts In de loop van het seizoen wordt er door de disco-organi- satie van De Paddestoel ook weer een dance-wedstrijd ge houden. De datum hiervoor is nog niet bekend. De Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde van gereformeerd en rooms-katholiek Waddinxveen bestaat 25 jaar. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - Zondag middag 18 september om half vier viert de Ontmoetings kerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen het 25-jarig be staan. De zilveren kerk is snds 1969 de gezamenlijke ontmoetingsplaats van de Gereformeerde Kerk en de rooms-katholieke St. Victor- parochie. Er is zondag dan ook sprake van een gezamenlijke vesper viering met als bijzonderheid dat de kerkgangers voortaan via prachtige glas-in-lood-ra- men van de Waddinxvener Jeroen Dijkhuizen naar bui ten in de richting van de Beethovenlaan kunnen kij ken. De echte veijaardag van de Ontmoetingskerk in Groens- waard 2 was maandag 29 au gustus. Maar de tweede Wad dinxveense geloofsgemeen schappen, die jarenlang van het Godshuis een intensief gebruik hebben gemaakt, houden hun gezamenlijke viering komende zondagmid dag. De vesperviering, waarin ds. P.A.C. Bongers en pater T.E. Buitendijk voorgaan, heeft als thema gekregen Wan Cha os naar Orde1. Dit is ook het onderwerp van de glas-in- lood-ramen die als blijvende herinnering aan het zilveren jubileum door de ontwerper en maker Jeroen Dijkhuizen zijn aangebracht en zullen worden toegelicht. Tijdens de dienst zal Aad van der Hoeven een orgelimprovi- satie verzorgen. Na afloop is er een receptie van de kerke- raad algemene zaken van de Gereformeerde Kerk, het be stuur van de Stichting Ont moetingskerk en het kerkbe stuur van de St. Victorparo- ZEVENHUIZEN - Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt op zaterdag 24 september - van 10.00-16.00 uur de landelijke Gemeente- dag georganiseerd. Aan deze dag neemt Waddinxveen dit maal niet deel, maar Zeven- huizen-Moerkapelle wel. In Zevenhuizen-Moerkapelle is gekozen voor een braderie achtige opstelling door zeven verschillende secretarie-afde- lingen in het gemeentehuis. In de raadzaal is een café met koffievan de Wereldwinkel, waar de bevokking met raadsleden kan spreken. Waarnemend burgemeester L.M. Schoots tekent er om 10.00 uur het koffiemanifest. Verder is er een open spreek uur van het college van B. en W. (10.00-11.00 en 14.00- 15.00 uur) en zijn er activitei ten op het voorplein van het a gemeentehuis (speeltoestel- Waddinxveen meegedaan aan de jaarlijkse Open Monu- len, compostverstrekking, as- falteringsmachine, teken- wedstrijd). In 160 gemeenten, met in to taal meer dan zes miljoen in woners, bestaat de gelegen heid de open dag van de ge meente te bezoeken. Gemeen tebesturen houden zo’n open dag om de lokale bevolking een beter beeld te geven van het grote scala aan gemeente lijke activiteiten. De landelij ke coördinatie is in handen van de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG). De Gemeentedag is een jaar lijks terugkerend evenement rond een bepaald thema. Dit jaar is het thema ’Bouwen, wonen, leven’. Elke deelne mende gemeente bepaalt zelf hoe de dag eruit komt te zien. De activiteiten variëren van informatiemarkten en open bare debatten met de bevol king tot presentaties van en rondritten naar nieuwe woonwijken. De landelijke opening van de gemeentedag wordt gehouden in Enschede. WADDINXVEEN - Maandag 19 en dinsdag 20 september wordt in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een winterkinderkle- dingbeurs gehouden. De te verkopen kinderkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 86 tot en met 176. De verkoopprijzen wor den in overleg bepaald. De kleding kan worden inle- verd op maandag 19 septem ber van 19.00-21.00 uur en dinsdag 20 september van 09.00-10.30 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdag 20 september van 13.30-16.30 uur. Afrekenen van verkochte kleding en ophalen van niet- verkochte kleding is op woensdag 21 september van 09.00-10.30 uur. Niet afgehaalde kleding en opbrengsten die niet afgere kend worden vervallen aan de beurs. Niet verkochte kle ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. De op brengst van de beurs komt ten gunst van het Foster Pa rents Plan. Voor eventuele nadere infor matie kan men terecht op de telefoonnumers 01828-13206 en 01828-10819. Voor infor matie tijdens de beurstijden moeten men het tel. 01828- 11324 indrukken. Auto’s opengebroken ke dienstverlening) WADDINXVEEN - Aan de Willem de Rijkelaan werd vo rige week woensdagavond in gebroken in een auto. Er werd niets ontvreemd. Er ontstond wel schade aan het voertuig. Aan de Vondellaan werd in de nacht van zaterdag op zondag gaanpassingen), een autoradio uit een auto ge- voor zorgvoorzieningen en stolen. Men kwam in de auto hulpverlening (thuiszorg-ou- der en kindzorg en maat schappelijk werk). Ook kan men er terecht voor algemene rOH rrcF informatie omtrent zorgvoor- VyjJMI zieningen.Het Centraal 11 i Meldpunt Zorg is gevestigd COllCC iC aan ae Prins Bemhardlaan 9. Het meldpunt is iedere werk- BOSKOOP - Dankzij de inzet dag geopend van 9.00-12.00 van een groot aantal mensen heeft de onlangs in Boskoop gehouden collecte voor de ten de openingstijden is zorg- EHBO een recordbedrag op geleverd: ruim 5.763 gulden. De organisatie heeft gemeld ling met de zorgtelefoon hiervoor erkentelijk te zijn. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen bestaat nu ruim een jaar het systeem van Thuis Diner, verzorgd door Huize Souburgh (Prins Bernhard- laan). ThuisDiner houdt in dat tegen een vergoeding van ƒ9,75 een warme maaltijd wordt thuisbezorgd zodat ou deren zo lang mogelijk hun zelfstandigheid kunnen be houden. Veel mensen blijken niet op de hoogte te zijn van de moge lijkheid om tijdelijk gebruik te maken van ThuisDiner. Dit kan een goede oplossing zijn wanneer de mantelzorg bijvoorbeeld op vakantie is, maar ook na een ziekenhuis opname tot dat men zelf weer in staat is zijn of haar maal tijd te verzorgen. Dieetmaal- tijden behoren ook tot de mo gelijkheden. Voor aanmelding en informa tie over het ThuisDiner kan men bellen naar tel. 01828- 32211. Het ThuisDiner is be doeld voor 65-jarigen en ou der die niet (meer) in staat zijn zelf de warme maaltijd te bereiden en jongeren dan 65 jaar die (tijdelijk) niet in staat zijn een warme maaltijd te verzorgen. In dat geval dient men door een arts of De Vierstroom aangemeld te worden. Het unieke van deze cursus is het uitgebreide pakket. Naast verantwoord opge bouwde bewegingsprogram ma’s is er plaats voor advie zen voor een gezonde levens stijl en wordt een video-band als huiswerk meegegeven. Ook zijn testen opgenomen in het programma. Alle vorderingen kunnen thuis worden bijgehouden in een werkboek. Daarin wor den de deelnemers geïnfor meerd over hun ideale streef- gewicht, polsslag, bloeddruk, vetgehalte, hoeveel een mens moet bewegen en wat je daar eenvoudig zelf aan kunt doen. Deze lifestyle-adviezen zijn onder andere opgesteld door de bekende arts Aart Gisolf. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 trixlaan. MOERKAPELLE - Directeur Als gevolg van de watermerk- C.L.M. van Noort van de christelijke basisschool ‘Re hoboth1 heeft uit handen van Moerkapelle’s waarnemend burgemeester L.M. Schoots zaterdagmiddag 10 septem ber tijdens een feestelijke bij eenkomst in dorpshuis ‘Op Moer1 de erepenning van de besmettelijk en het is dus gemeente gekregen. noodzakelijk deze bomen Het is namelijk een kwart spoedig te verwijderen. eeuw geleden dat de heer Van De wilgen staan langs het Zu- Noort als leerkracht bij de ringveld en het fiets-voetpad christelijke basisschool Reho- langs de Kanaaldijk. Op deze both in Moerkapelle in dienst laatstgenoemde locatie zullen trad. Per 1 januari 1975 werd de zilveren jubilaris aange steld als hoofd van deze school, waarvan hij per 1 au gustus 1985 tot directeur werd benoemd. Naast zijn schoolwerkzaam- Waddinxveen houdt dinsdagavond 27 september om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) een zuidhollandse boerderijen, aqi van J. Verheul Dzn‘. De lezing wordt gehouden door F.W. van C - -- j Delfland. ff 7’. p.< ■J

WvW | 1994 | | pagina 23