GEMEENTE WADDINXVEEN JA, IK PAK1 Balletschool ‘Marcella4 begint aan nieuw seizoen Jeugdtheaterschool in Kreater Oranje-galerij 35 jaar jong TONE in Boskoop ■T eurohome Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 nt vandalisme aan openbare voorzieningen OPENBAARMAKING NEVENFUNCTIES AANLEGVERGUNNINGEN BOUWVERGUNNINGEN I I COLLECTEVERGUNNiNG SPREEKUREN in Rijn en Gouwe -8 envelop worden gedaan. Met 1 I I I I I I I I I I I I I I I TIJDENS DE INZAMELING VAN GROF HUISVUIL IN DE WIJKEN MAG GEEN ASBESTHOUDEND MATERIAAL) WORDEN AANGEBODEN. Zijde 36 01727-14550 I Woensdag 14 september Zaterdag 17 september VERKEERSMAATREGELEN ALARMERING Algemeen Alarmnummer Brandweer M-g- Politie MEDISCHE HULP oi-hJ nc ccl ic O s t Telefonische hulpdienst STORINGSDIENSTEN Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) I I I I I I I I I I I I I I HET SLOPEN VAN BOUWWERKEN EN HET VERWIJDEREN VAN ASBEST Vrijdag 16 september geveldakvlak NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: WET MILIEUBEHEER 01820-93511 01828-17613 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond 01820-2801l flkwpa vond) van 19.00 tot 2030 uur. Donderdag 15 september 00.00-06.00 uur:Non-stop muziek. 06.00-09.00 uur:Ochtendniveau met Ferry van Loon en Luuk van Dijk. 09.00-00.00 uur:Non-stop muziek. 13000 Centraal Meldpunt Zorg 10401 13000 Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen 24760 Gowebad-DeMep’Onta.üe) OI82O-I6OW OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: 010-4.362244 elke werkdag van 1)8.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een RTW-RADIO O Dienst Openbare Werken en Bedrijven 00 Centraal Meldpunt Zorg I OMSCHRIJVING AARD VAN HET BOUWPLAN: Nassaulaan 9 Kuyperhoeve 33 Zuidplashof (naast nr. 9) Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: De Akker 127 Vorige week vrijdag werd het 35-jarig bestaan van het winkelcentrum aan het Koningin Wilhelmina- Daarvoor is ondermeer gelegenheid bij Alphen Recycling. De Schans 57, Alphen aan den Rijn, telefoonnummer 01720-24186. Verleende aanlegvergunning PLAATS/TRAJECT Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanaf 15 september 1994 de ont werp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: de heer T. Havenaar om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het op richten en in werking hebben van een agrarisch loonbedrijf op het perceel Noordeinde 80. Asbest moet altijd als eerste uit het pand verwijderd worden. Het asbest moet met de best bekende milieutechnieken worden verwijderd, onmiddellijk worden verza meld, in afgesloten en niet-luchtdoorlatend verpakkingsmateriaal worden opgesla gen en worden voorzien van een sticker met het opschrift ’’voorzichtig bevat as best”! Wanneer dit door vorm of afmeting van het asbest niet mogelijk is, moet het materiaal in een gesloten container worden gedeponeerd. Particulieren die zelf het asbest verwijderen moeten het daarbij vrijkomende asbest in niet-luchtdoorla tend verpakkingsmateriaal aanbieden en voorzien van een sticker. U mag zelf de asbest houdende materialen verwijderen zolang u zich houdt aan de voorschriften. Verpakkingsmateriaal (voor kleine hoeveelheden, minder dan 0,5 m’) en stickers kan men gratis afhalen op de gemeentewerf (Noordkade 48). Jan Dorrekenskade-Oost 19 Linzenakker 29 De gemeente is gestopt met de inzameling van bedrijfsafval. Bedrijven mogen geen afval aan de gemeente aanbieden ook niet bij GROFVUILDAGEN. Bedrij ven die asbest kwijt moeten, kunnen zich in verbinding stellen met hun inzamelaar van bedrijfsafval. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Verzoek om medewerking Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan de vestiging van een restaurant annex woning in het pand aan de Nesse 20a. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 15 september 1994 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. In de week van 19 september 1994 tot en met 24 september 1994 zal er gecollec teerd worden door het Prinses Beatrix Fonds. Nabij Tweede Bloksweg 46; in en bij de toekomstige woonwijk Zuidplas ’90; langs de Zesde Tochtweg en nabij de Onderweg. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Bur gerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment al gemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. - Voor een goed pensioen moet u zelf ook iets doen! een uitgave van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. - Botulisme een uitgave van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Sport. het leggen van gedeelten van de drinkwatertransportleiding Lex- mond - regio Alphen a/d Rijn. Burgemeester en Wethouders delen mede dat onderstaande meldingen milieube heer zijn ontvangen: Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen van: - de directie van Auto Baas Chrysler Jeep B.V. op het perceel Zuidelijke- Dwarsweg 1b; Besluit akkerbouwbedrijven van: - de heer P.H. Koetsier op het perceel Onderweg 14; - de heer C.M. Kroes op het perceel Noordeinde 130; Besluit opslag propaan van - de heer C.M. Kroes op het perceel Noordeinde 130; - de heer T. Havenaar op het perceel Noordeinde 80. De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 15 september 1994 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, tijdens werkda gen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste geduren de drie aaneengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (door- kiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Waar inleveren: - Kleine hoeveelheden, minder dan 0,5 m’ Uitsluitend particulieren mogen asbest, op de voorgeschreven wijze verpakt, inle veren op de gemeentewerf aan de Noordkade 48 te Waddinxveen. De in te leve ren hoeveelheden asbest kunnen slechts beperkt zijn, omdat dit huishoudelijk af val danwel grof huisvuil betreft. - Grote hoeveelheden, meer dan 0,5 m’ 00.00-06.00 uur: Non-stop muziek. 06.00-09.00 uur:Ochtendniveau, met Ferry van Loon en met Luuk van Dijk. 09.00-18.00 uur:Non-stop muziek. 18.00-22.00 uur:Nederlands op z’n best, met Frank en Ronald. 22.00-00.00 uur:Nashville Express, met Cor van Eijk. 23.00-00.00 uur:Non-stop muziek. 00.00-08.00 uur:Non-stop muziek. 08.00-10.00 uur:0chtendniveau, met Hildo Göbel. 10.00-12.00 uur:Gouden Hits non- stop, met Gerben van Kruistum. 12.00-14.00 uur:Het Middelpunt, met Ferry van Loon. 14.00-16.00 uur:Het Middelpunt, met Martin Schlink. 16.00-18.00 uur:Non-stop muziek. 18.00-19.00 uur:News Wave, met Ed Muller. 19.00-22.00 uur:Hitfront Danceable, met Gert Voogd met Michel. 22.00-00.00 uur:De avonduren, met Ron Menke. Jan Willem Frisoweg 53 Koekoekdreef 27 Gereserveerde invalidenparkeerplaats In verband met de invaliditeit van een bewoonster is besloten over te gaan tot de aanleg van een gereserveerde invalidenparkeerplaats in de Burgemeester Trooststraat nabij huisnummer 14. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een bezwaarschrift op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen een termijn van 6 weken na heden. Nadere informatie hierover kan worden verkregen bij de sectie Bestuurszaken, telefoonnummer (01828-) 24628. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 15 september tot 13 oktober 1994 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentetehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden ge durende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunnen door een ieder tot 13 oktober 1994 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, dhr. W.P. Kaan dorp). Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro's. Automatische betaling d.m.v. machtiging Automatische betaling d.m.v. machtiging. Voor de auromansche alschrirnng van her aooonemenrsgeid is dn min bank/grorekerangnummer het oprichten van een duivenhok het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is inge stemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ont vangen: BOUWPERCEEL: Een kwartaalabonnement f 8380. O Een kwartaalabonnement a t 8180 Een maandabonnement a f 2800 Een beeld van de laatste einduitvoering in Waddinxveen van ballet school Marcella. (Foto: Marcella Kouwenhoven). Delicatessen en Rauwkost, Topslager G.K. van Tilburg, Kantoorboekhandel D. Son- neveld BV, VSB Bank, Café Royal, Bakkerij H.J. Eshuis, Albert Heijn en de Wereld winkel Waddinxveen. Vorig jaar zijn door het parlement wettelijke maatregelen vastgesteld voor het slo pen van bouwwerken en het verwijderen van asbest. Deze maatregelen zijn geno men als uitvloeisel van de Wet milieubeheer, de Algemene wet bestuursrecht en het Asbest-verwijderingsbesluit. De gemeente heeft deze nieuwe maatregelen op genomen in de Bouwverordening. Wanneer een sloopvergunning? Het is verboden bouwwerken, standplaatsen en woonwagens te slopen zonder, of in afwijking van, een vergunning van Burgemeester en Wethouders. Er is géén sloopvergunning nodig wanneer naar redelijke schatting de hoeveelheid sloopafval niet meer is dan 10 m'. tenzij bij de sloop ook asbest vrijkomt De vergunnings plicht voor slopen omvat alle sloopwerkzaamheden, dus ook het verwijderen van asbest. Met het oog op de grote gevaren van asbest voor de volksgezondheid (kan ker) moet altijd een sloopvergunning worden aangevraagd of een sloopmelding worden gedaan. Wanneer een sloopmelding? Een sloopmelding is vereist wanneer een bewoner/gebruiker van een woning, woonkeet, woonwagen of logiesverblijf de volgende materialen wil verwijderen: - gelijmde, asbest bevattende, vloerbedekking; - gelijmde, asbest bevattende, vloertegels; - geschroefde, hechtgebonden, asbest bevattende bouwmaterialen voorzover die aan de buitenzijde van een bouwwerk zijn toegepast en bestaan uit platen. In dit geval geldt een maximum van 35 m: plaatoppervlakte. Het slopen van deze materialen moet in elk geval schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders worden gemeld. U ontvangt dan van de gemeente een zgn. medede ling onder voorschriften. Het verwijderen van asbest Een onderzoek naar aanwezigheid van asbest door een deskundig bedrijf zal op termijn verplicht worden. Dat kan pas gebeuren wanneer de daarvoor ontworpen bepalingen in het Asbest-verwijderingsbesluit in werking treden. Tot zo lang moet de aanvrager zelf aannemelijk maken of er al dan niet asbest aanwezig is. Dit kan door informatie te geven over de oorspronkelijk gebruikte bouwmaterialen, zowel bij nieuwbouw, als renovatie. De houder van een sloopvergunning is verplicht om het slopen van asbest op te dragen aan een deskundig bedrijf. Aanvraagformulieren sloopvergunning en sloopmelding zijn op het gemeentehuis te verkrijgen bij de afdeling Ruimte en Bouw, sectie Bouwzaken. U kunt hier ook terecht voor nadere informatie over slopen en asbestverwijdering (dagelijks tussen 08.30-12.30 uur, telefoonnummer 01828-24754). 00.00-06.00 uur:Non-stop muziek. 06-00-09.00 uur:Ochtendniveau, met Ferry van Loon en Luuk van Dijk. 09.00-19.00 uur:Non-stop muziek. 19.00-21.00 uur:Brandwacht, met Wijbrand van der Sande. 21.00-23.00 uur:Het Nieuwscafé, met actuele info uit de regio. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het tijdelijk plaatsen van een huisartsen praktijkruimte het oprichten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het achter- Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Naam m/v* Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon; (voor controle op bezorging) Ingevolge het bepaalde in artikel 12 van de Gemeentewet maken de leden van de gemeenteraad openbaar welke andere functies zij vervullen dan het lidmaatschap van de raad. In verband hiermee ligt een opgave van deze functie voor een ieder, gedurende de openstellingstijden, ter inzage op het gemeentehuis (sectie Bestuurszaken) terschool Zuid-Holland Waddinxveen. Aan het eind van het seizoen zullen de kinderen uit de speelleerklassen van de school in Gouda, Lekkerkerk, Hendrik Ido Ambacht, Bode graven en Waddinxveen mee doen aan een voorstelling. Voor nadere informatie kan men bellen met de jeugdthea- terschool Zuid-Holland in Gouda, tel. 01820-84877. kan net zo vaak meedoen als men wil. Aan de enveloppe nactie doen mee Video Lion, ’t Handwerkhoekje, De Kado Shop, Le Drugstore, Gall Gall, Juwelier Spruytenburg, C.A. Zwijgers Groente, Fruit, 24642 24700 24500 WADDINXVEEN - Na een ac tief seizoen, afgesloten door succesvolle uitvoeringen in de Goudse Schouwburg en in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat) is balletschool Marcel la (tel. 01828-13162) aan een nieuw seizoen begonnen. Jong en oud maken in Krea ter op initiatief van gediplo meerd balletdocente Marcella Kouwenhoven (Noordeinde) weer enthousiast gebruik van een uitgebreid aanbod van lessen in kleuterballet, jazz- ballet, klassiek ballet, tap dance en moderne dans. Voor de allerkleinsten is er kleuterballet op woensdag middag. Op een speelse ma nier wordt aan houding en muzikaliteit gewerkt. Ook de eigen fantasie speelt een be- Vorige week vrijdag werd het 35-jarig bestaan van het winkelcentrum aan het Koningin Wilhelmina- plejkn gevierd met een braderie, aanbiedingen en demonstraties. Helaas zat het weer niet mee, maar voor een vrolijke noot was gezorgd. (Foto: Sjaak Noteboom). I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. Jongeren van 7-12 jaar beleven veel plezier op de Jeugdtheaterschool Zuid-Holland in Waddinxveen. (Foto: Tineke de Lange). WADDINXVEEN/GOUDA - Wie wil leren toneelspelen en tussen de 7 en 12 jaar is kan terecht op de Jeugdthea terschool Zuid-Holland, die in Waddinxveen is onderge bracht in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea ter (Kerkstraat). De school heeft twee speel leerklassen voor 7-9-jarigen en 10-12-jarigen. De lessen, die woensdag 28 september van start gaan, worden steeds op woensdagmiddag gegeven. Op de Jeugdtheaterschool Zuid-Holland wordt de jonge ren toneelspelen geleerd. Ze leren basisvaardigheden en technieken. Maar ook de ei gen fantasie, creativiteit en inbreng wordt ontwikkeld. We leren dat jij iets te vertel len hebt. En dat kan op een theatrale manier. We leren je dat ’theater’ iets is dat bij het leven hoort en dat het leuk, goed, boeiend en spannend is‘, aldus de Jeugdthea- langrijke rol. De lessen zullen net als vorige jaren worden gegeven door Hella van Mil. Op de woensdagavond wor den jazzballet en tap-dance gegeven. De lessen voor tie ners en volwassenen worden gegeven door Veruschka Hall. Zij studeert op dit moment aan de Rotterdamse Dans- academie, waar zij zich spe cialiseert in jazzballet, tap dance en moderne dans. Voor deze lessen is ervaring niet vereist. De lessen moderne dans op donderdagavond zijn alleen toegangkelijk voor mensen met enige danserva ring. Ook dit seizoen start een be ginnerscursus dans voor vol wassenen. In deze lessen wor den de basispassen van het klassieke ballet aangeleerd. Voor het in vorm houden van het lichaam zijn deze lessen ook zeer geschikt. Voor alle lessen is een gratis proefles mogelijk. Uiteraard wordt er voor alle leeftijden klassiek ballet gegeven. De lessen worden gegeven in de grote balletzaal in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater in Waddinx veen en in de voormalige Groen van Prinstererschool aan de Oosthoefin Gouda. WADDINXVEEN - Het win kelcentrum Oranjegalerij (Koningin Wilhelminaplein) vierde vorige week vrijdag 9 september samen met de weekmarkt, die de bloemetjes buiten zette met waardebon nen en standwerkers in de Willem de Zwijgerlaan, het 35-jarig bestaan. Voor dat feestelijke doel was het KW-plein de gehele dag voor het doorgaand verkeer afgesloten. Hoewel het weer niet meezat - de festiviteiten moesten in een grote regen bui worden beëindigd - lieten de bezoekers het niet afwe ten. De extra koopavond, waaraan ook door Albert Hei jn werd meegedaan, viel in de smaak. De Oranjegalerij, destijds of ficieel geopend door commis saris der Koningin mr. J. Klaasesz, bestond eerst al leen uit één winkelstrip aan de oostzijde. Later kwamen de winkels aan de westzijde erbij. Wie tot en met zaterdag 12 november boodschappen in de Oranjegalerij doet en net jes de kassabonnen bewaart maakt elke week kans op een prijzenpakket ter waarde van f 125,- en men dingt tevens mee naar een eenmalige hoofdprijs van f 500,- aan waardebonnen. Er moeten daarvoor vijf verschillende kassabonnen in een speciale F -*■ 1 *2

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3