Fractie Unie 55+ stemt tegen wegencategorisering GiROEiP IK PAK! HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. morgana =-bij Morgana^ Platform-onderzoek over veranderen van huisarts JA, Ruim 23 mille voor Kankerbestrij ding Scholieren gaan weer langs deur met kinderzegels Keurslagerij Compeer gekeurd 1 PCWwil derde brug over de Gouwe CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Zonnebloem schenkt cd Atelierroute De Werkschuit Contactadres Pijn en Hoop I f r Rijn en Gouwe Dierenbescherming zoekt collectanten De Gouwestem-cd levert positieve beoordeling op Yextran|^a'^a" tl tra ,o°nruunte’ Si Prinsjesdag Nederland weinig over duurzame Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 doel. dens kantooruren. 8 i i i i i I i i i I I i i I i aan het Dierentehuis Mid- den-Holland in Gouda. In het Dierentehuis worden per jaar gemiddeld 1.000 af houden van maandag 3 tot en met zaterdag 8 oktober. De opbrengst van de geldinza- I I I I I I I I I I I I I I I 7 ï’4 bbZbbb HYPOTHEEKCENTRUM Vorstelijk hemelbed voor een paarse prijs. Ss slaapkamers VAN DER LINDE Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: De normering op basis waar van wordt beoordeeld is vast gesteld door de Vereniging van Keurslagers. dagen open van 12.00-18.00 uur, donderdags tot 21.00 uur en op zaterdag van 11.00- 17.00 uur Marktcomm issie Voor de raadsperiode 1994- 1998 heeft de gemeenteraad nieuwe leden benoemd in de heropgericjte gemeentelijke marktcommissie. Deze com missie adviseert het college van Burgemeester en Wet houders over onderwerpen die de gang van zaken op en rond de weekmarkt betreffen. Benoemd zijn namens de marktbezoekers mevrouw P. vangen uit de Goudse regio, (J111 TTT1 A-Ti2 na alle dieren krijgen een nieuw tehuis of gaan terug naar hun eigenaar. Ook de nazorg wordt niet uit griet Heymans, die de Kin- WADDINXVEEN - In het ka der van de Nationale Zieken samen met een uitgebreide dag 1994, dag voor iedereen, is door De Zonnebloem-Wad- de circa 8.000 vrijwilligers die (Prins Bemhardlaan) voor de dagopvang een dubbel cd aangeboden met ’Liedjes van Bij de Nieuwe Kerk op de Dam in Amsterdam heeft de Nederlandse Kankerbestrij ding een Kanker Informatie Centrum. Iedereen kan daar zonder afspraak binnenlo- Kinderpostzegelactie 1994 pen. Het centrum is op werk- wordt gegeven op dinsdag 27 september. Dan zal een be kende Nederlander als eerste een bestelling plaatsen. In de week van 28 september tot 5 oktober gaan ongeveer 250.000 kinderen van bijna 6.500 basisscholen op pad. Het uiteindelijke doel: zoveel mogelijk .geld inzamelen om andere kinderen, die het - om wat voor reden dan ook - min- Een groot deel van de klagers blijkt volgens het Platform zo ontevreden over de huisarts dat ze op zoek gaan naar een ander. Dan krijgt men te ma ken met de realiteit van on derlinge afspraken tussen huisartsen en met het tekort aan huisartsen op sommige op de gevel stond, hoewel Pe ter Compeer al zeven jaar ei genaar van het door zijn schoonvader gestarte bedrijf. In zijn zaak aan de Groens voorde kan men terecht voor een lekker stukje vlees, vlees waren en worstsoorten uit de eigen worstmakerij, heerlijke paté’s, salades en diverse spe cialiteiten, zoals een feestelij ke barbecue, hamburgers, Thai-saté en vleesschotels. De 600 Keurslagerijen in Ne derland worden jaarlijks ge keurd op punten als hygiëne, assortiment, versheid, kwali teit, vakmanschap en service. Wie meer wil weten over pre ventie, vroege ontdekking, behandeling, of begeleiding deur op. Samen met de bewo ners 1 in. De betaling verloopt via een eenmalige machtiging of acceptgiro. De landelijke patiëntenorga nisatie heeft onderzocht wel ke kwaliteitseisen patiënten stellen aan de huisartsen zorg. Met behulp van die ge gevens kan in het onderzoek van het Platform achterhaald worden welke eisen in de re latie met de huisarts van doorslaggevend belang zijn. Daarnaast kan uit het onder zoek blijken, op welke manier een breuk voorkomen had kunnen worden. Het Patiënten Platform Mid- den-Holland vindt het heel belangrijk over de uitkom sten te praten met de organi saties van de huisartsen en samen te zoeken naar oplos singen. Een goede huisart senzorg in de Goudse regio is een gezamenlijke verant woordelijkheid. Nieuw lid Mevrouw C. van den Berg- Bouwman is door de PvdA voorgedragen als tweede ver tegenwoordiger van deze fractie in raadscommissie voor volkshuisvesting, mi lieu, onderwijs, sport en cul tuur. De Waddinxveense is geen raadslid, maar stond wel op de kandiatenlijst voor de in maart van dit jaar ge houden gemeenteraadsver- kieizngen. De nieuwe verordening op de bij TH wishji had given" Him more‘. Het zijn kleinigheden. Wie na aankoop van deze cd direct stijf op z’n stoel wil zit ten, beginne met ‘Exodus1 van Gold. Het slot (‘Until I die1) gaat door merg en been. plaats vinden. Na een uitgebreide inspraak ronden hierover wordt de de finitieve besluitvorming in de loop van hetzelfde jaar ver wacht. Voor de verbetering van het (hoofd)wegennet in Waddinxveen wordt in deze raadsperiode (1994-1998) overigens ongeveer vier mil joen gulden uitgetrokken. Aangezien de gemeenteraad heeft ingestemd met de voor gestelde categorisering van wegen, kon ook het voorstel om een krediet van ƒ370.000,- beschikbaar te stellen voor de herinrichting van Groenswaard II tot 30 km-zone, worden aangeno men. De helft van dit bedrag wordt overigens vergoed door Rij kswaterstaat. Naar aanleiding van de in spraakronde over Groens waard II is op verzoek van de bewoners het plan op enkele kleine onderdelen aangepast. Binnenkort wordt met de werkzaamheden begonnen. WADDINXVEEN/GOUDA - Vorige week woensdagmor gen 14 september hield de Stichting Pijn en Hoop in Gouda haar eerste bijeen komst van het nieuwe sei zoen. De bijeenkomst was be doeld voor mensen met chro nische pijn en hun eventuele partners. In Waddinxveen wordt de stichting vertegen woordigd door Corrie Ooste- rom, tel. 01828-19725. Het geld van de Waddinx veense collecte en alle andere geldinzamelingen wordt be steed aan projecten op het terrein van patiëntenbegelei ding, aan wetenschappelijk kankeronderzoek en aan voorlichting. De organisatoren van de col lecte bedanken iedereen voor zijn of haar bijdrage. Speciale dank gaat uit naar de collec- Uit de discussie in de ge meenteraad bleek dat het verkeer voor voetgangers en fietsers in het Gouwedorp een stuk veiliger moet worden en dat vrachtverkeer zoveel mo gelijk uit de woonwijken moet worden geweerd. Binnen de raad is een groot draagvlak voor de aanleg van een rondweg ten westen van de Dorpstraat en het Noord- einde. Deze weg kan ook het regionale doorgaande ver keer buiten de Waddinxveen se woonwijken houden. Zorg bestaat over de ver keersveiligheid van de zwak ke verkeersdeelnemers blijft bestaan in de buurt van de drukke Kanaalstraat, de Ka- naalweg en de Schielandweg, waarover de bewoners een verontrste brief aan het ge meentebestuur hebben ge schreven. Wegen die in de komende tijd op voorstel van de VVD nog eens goed moeten worden be keken zijn de Willem de Zwij- gerlaan tussen het Koningin Wilhelminaplein en de Noordkade, de Noordkade en de Groensvoorde, die alle maal hun doorstromingsfunc- tie zouden moeten kunnen behouden. De PCW-fractie denkt de mo gelijkheid van een derde Waddinxveense Gouwebrug (na de hefbrug en de Coene- coopbrug) tussen Waddinx veen en Boskoop. Dergelijke ideeën zijn tot nu toe steeds door rijk, provincie en ge meente van tafel geveegd vanwege de ontzettend hoge kosten. In het rapport van Goudappel Coffeng wordt aangegeven welke weg in Waddinxveen welke functie heeft. Daartoe worden de wegen binnen de bebouwde kom in categorieën ingedeeld (hoofdwegen, wij- kontsluitingswegen). Om aan de eisen van zowel bereikbaarheid als leefbaar heid zoveel mogelijk te kun nen voldoen, moet volgens de gemeenteraad worden ge streefd naar beheersing van de automobiliteit, waarbij de opzet van het verkeerssys teem zo veilig mogelijk moet zijn. De nieuwe wegindeling is een belangrijke bouwsteen voor de actualisering van het ge meentelijke verkeerscircula tieplan (VCP), waarin tevens prioriteiten worden aangege ven voor de uitvoering van de gewenste verkeersvoorzie- ningen. De categorisering zal daardoor de basis gaan vor men voor het beleid om te ko men tot een duurzame ver keersveilige situatie. In de komende maanden wordt met de actualisering van het verkeerscirculatie plan gestart. Dat kan heel goed omdat in maart van dit jaar besloten is de uitbreiding van het winkelcentrum aan de Passage-West te laten De onderzoekster I. Vuyk is intussen op zoek naar men sen die geïnterviewd willen worden. Wie misschien ie mand kent of zelf ervaringen heeft met het uit onvrede ver anderen van huisarts kan naam en telefoonnummer aan het Platform doorgeven. Er zal dan een afspraak ge maakt worden voor een ge sprek. WADDINXVEEN - Met uitzondering van de Unie 55+ (twee zetels) stemde de gemeenteraad van Waddinxveen vorige week dinsdagavond 13 september in met categorisering van wegen, zoals die in een door het verkeerskundig bureau Goudappel Coffeng BV te Deventer opgesteld rapport is voorgesteld, en zoals die door B. en W. in grote lijnen werd onderschreven. In het Keurslager Formule Handboek is die normering vertaald naar een instructie voor de bij de vereniging aan gesloten ondernemers. Door de jaarlijkse bedrijfskeuring wil de vereniging de consu ment een waarborg geven dat bij het kopen van vlees en vleeswaren bij de Keurslager altijd mag worden gerekend op betrouwbaarheid, klant vriendelijkheid en kwaliteit. GOUDA - Zaterdag 24 en zon dag 25 september van 11.00- 17.00 uur houdt creatief cen trum De Werkschuit (Bloe- mendaalseweg) een feestelij ke expositie- en atelierroute ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan. Tijdens dit weekeinde kun nen de bezoekers twee grote exposities in de Goudse Ag- nietenkapel en de Goudse Stadsgalerie bezoeken, even als de ateliers van De Werk- schuit-docenten die in de Goudse regio wonen en wer ken. De kunstenaars die hun werkruimten gastvrij open stellen zijn Arie Bouter, Araun Gordijn, Alfred Tem pelman, Marijke Klooster man, Andrea Dogterom, At Ipenburg en Jan van Ipen- burg. De laatste beschikt ook over een beeldentuin en een theetuin bij het atelier. Men kan per fiets of per auto starten bij de Goudse Agnie- tenkapel (met een drankje), waar ook verdere gegevens, zoals adressen en fietsroutes klaar liggen. .paart sociale zekerheid niet Met de opbrengst van de actie ondersteunt SKN jaarlijks gemiddeld 1.200 organisa ties, die zich bezighouden met het welzijn van kinderen. Ongeveer 55% van de op brengst gaat naar projecten in Nederland zoals de spe ciale lesprogramma’s om pes ten tegen te gaan en het sti muleren van vriendschappen tussen jongeren zónder en jongeren mét een handicap. Een deel van de opbrengsten gaat naar de (pleeg)zorg en opvang van dak- en thuisloze kinderen, hulp bij de opvoe- het actiepakket opgenomen. Naast de kaarten van Dick Bruna kunnen mensen een set van vier kerstkaarten van de hand van Han van den Broecke kiezen en vier alge mene maar sfeervolle wens kaarten van Laetitia de Haas. GOUDA/WADDINXVEEN - Bij het klachtenbureau van het Patiënten Platform Midden-Holland (tel. 01820-12777) wordt veel geklaagd over huisartsen in de Goudse regio. Dit is één van de opvallendste gegevens uit het jaarverslag van de klachtopvang. plekken in de regio. Soms valt er simpelweg niets te kiezen en moet men genoegen ne men met de situatie. De medewerkers van het Pa tiënten Platform Midden- Holland zijn regelmatig ver baasd dat het zover gekomen is. Het lijkt er op volgens hen op dat patiënten hun ontevre denheid over de huisarts op zouten en dat de laatste ge beurtenis de druppel is, die de emmer doet overlopen. De vertrouwensrelatie is dan al zo geschonden dat herstel moeilijk of onmogelijk gewor den is. Het Platform laat daarom een onderzoek doen naar de redenen om van huisarts te veranderen. Er zullen inter views gehouden worden met mensen die onlangs uit on vrede van huisarts zijn ver anderd, overwegen dat te doen of dat geprobeerd heb ben. van kanker, kan gebruik ma ken van de hulp- en informa tielijn van de Nederlandse Kankerbestrijding: 06-0 22 r o 66 22 (gratis), bereikbaar tij- Op deze wijze hoeven de kin deren niet met geld over straat te lopen. Mensen die niet thuis zijn, kunnen per post een bestelling plaatsen via een speciale brief die de kinderen achterlaten. Het officiële startsein voor de Kinderpostzegelactie WADDINXVEEN - De jaarlijkse collecte van de Nederland se Kankerbestrijding (Koningin Wilhelmina Fonds) heeft in Waddinxveen dit jaar ƒ23.336.45 opgebracht. Dat heeft plaatselijk voorzitter B. Glaser meegedeeld. ceert al ruim 25 jaar. Zij ont ving voor haar Werk onder meer Zilveren Penseel, de Zilveren ten en vrijwilligers naar dier- Griffel en de Woutertje Pie- -1 m-in.xx-j— terse Prijs. Behalve de zegels zijn er ver schillende wenskaarten in WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 28 september gaan in de provincie Zuid-Holland ruim 43.050 enthousias te kinderen op pad om zoveel mogelijk bestellingen te verza melen voor Kinderpostzegels emkaarten. Onder de meisjes en jongens bevinden zich ook scholieren van Waddinxveen se basisscholen. Met de netto-opbrengst van de Kinderpostzegelactie - ge middeld 10 a 14 miljoen gul den per jaar - geeft de Stich ting Kinderpostzegel Neder land (SKN) financiële steun aan hulpprogramma’s voor kinderen in binnen- en bui tenland. Het thema voor de Kinder postzegels is dit jaar Samen Doen. Schrijfster en tekena- res Margriet Heymans ont wierp de drie zegels, waarop onder meer spelende kinde ren te zien zijn. Dick Bruna - schepper van het bekende Nijntje en naam gever van een openbare school in Waddinxveen - tanten voor hun geheel belan- maakte een set van zes kleur- geloze inzet voor dit goede rijke kinderkaarten die door doel. hem exclusief aan Kinder postzegels werd aangeboden. Dit jaar nemen de kinderen de bestelling weer zelf aan de vullen zij de bestelkaart ding van kinderen en welzijn- - - - - sprojecten voor gehandicapte kinderen. De overige 45% wordt besteed in het buitenland - met name Afrika, Azië, Latijns-Ameri- ka en Oost-Europa - met het doel een beter bestaan voor kansarme kinderen te cre- eren. Daarbij gaat het vaak om ge handicapte kinderen, straat kinderen, kinderen die door kinderarbeid worden uitge buit of om kinderen voor wie een uitzichtloos bestaan dreigt: bijvoorbeeld kinderen uit de slumgebieden van gro te steden. Inloophuizen, vak opleidingen alsmede onder wijsprojecten gericht op straatkinderen konden dank zij de hulp van SKN worden opgezet. raadscommissie voor advies en bijstand voorziet sinds april van dit jaar in de moge lijkheid niet-raadsleden te Weimar-de Jong, mevrouw benoemen in raadscommis- W.S.J. Waterreus-de Vries en sies. mevrouw L.E.M. Dicker-Ko- per. Mevrouw T. Ribbens-Ad- miraal neemt in de commissie zitting namens de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen. De lokale afdelingen van de vakcentrales CNV en FNV worden vertegenwoordigd door mevrouw K.P. Lammert- se-den Otter. Namens de organisaties van de marktkooplieden treden als commissieleden op me vrouw J.P. van der Meij-ten Braak, P.J.J. Sterk en C.P.M. or Duits, met als plaatsvervan- storm is een gouden hemel en gers respectievelijk Th. Gre- vink, mevrouw C. Vreugden- hil-Markus en J.G. Pijnen burg. Wethouder Jan Hiele- ma (CDA), die portefeuille houder is voor onder meer marktzaken, fungeert als voorzitter van de marktcom missie. Mede met het oog op de sinds 1 januari 1994 van kracht zijnde nieuwe Gemeentewet werd door de gemeenteraads leden eveneens een nieuwe marktverordening steld. zeer korte tijd een cd met het koor te maken, vanwege het bronzen bestaan in maart van dit jaar. Martin Mans heeft zich er goed doorheen gebeten. Een felicitatitie aan hem èn het koor. ‘Hoort Jezus noodt u‘ werd opgenomen in de Tielse Maartenskerk, een locatie die mede door toedoen van pro ducent STH-Records in trek raakt bij koren. De kerk heeft een fraaie ruimtewerking en het karak teristieke Batz-orgel met zijn heerlijk zware pedaal is bij uitstek een begeleidingsin- strument. Een geduchte con current van de kerk in Has selt. De Gouwestem is een in de regel heel zuiver zingend en semble, dat hoorbaar hoge ei sen stelt aan zichzelf. Het verschilt van veel andere mannenkoren door het reper toire. De jubileum-cd bewijst dat. Psalmen komen er niet op voor, wel gezangen, klassieke werken, negro-spirituals, een Kroatisch volkslied en een musterieus lied van Richard Rodgers, de componist van de ‘Sound of Music1. Rodgers’ muziek bij ‘You’ll ne ver walk alone1 is buitenge woon intrigerend. Je voelt de storm opsteken, je ziet een eenzame wandelaar in het duister. Het koor gaat onheil spellend over van één naar vierstemming. De herhaling van het eerste de’el door bas-bariton Pieter Vis veroorzaakt opnieuw kip- pevel. Na een indrukwekken de climax gaat de muziek als een nachtkaars uit. Adembe nemend mooi. De tekst roept overigens vra gen op. ‘Aan het einde van de 2 J11 het zachte, zilveren gezang van een vogel1. Enige toelich ting is hier gewenst. Die storm slaat op oorlogsgeweld en de gouden hemel op vrede die eens zal aanbreken. Het lied was in de Tweede Wereldoorlog populair bij de geallieerden. Zij hadden de dood voor ogen, maar bij het horen van deze woorden, wis ten ze weer waarvoor ze stre den. Wie dit in het achter hoofd houdt, begrijpt er hope- vastge- lijk meer van. De Gouwestem laat zich in strumentaal begeleiden door Ben Kramer (orgel). Martin Zonnenberg (vleugel) en An dré Heuvelman (trompet). Met elkaar zorgen ze voor fraaie momenten. Een paar kritische opmerkin gen. Bij Mans’ bewerking over ‘Ik bouw op U‘ wordt de naam van Jean Sibelius ge mist, die de melodie (Finlan dia) componeerde. De trom pet had bij nummer 5 (‘Nieuw Jeruzalem1) iets minder fel gekund. Het koor mist een stukje rust WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ‘De Gouwestem1 bracht eerder dit jaar de com pact-disc ‘Hoort Jezus noodt u‘ uit. De zilveren jubile- umschijf met organist Ben Kramer, pianist Martin Zon nenberg en trompettist An dré Heuvelman heeft in het Reformatorisch Dagblad van E. van Dijkhuizen een posi tief kritische beoordeling op geleverd. Sinds juni vorig jaar zwaait gouden ‘cd’er1 Martin Mans (Koningin Wilhelminaplein) de muzikale scepter over De Gouwestem. Hij zag zich ge- De vernieuwde slagerij van Peter Compeer in het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen. Op de plaatst voor de klus om na foto rechts achter de toonbank Peter Compeer, in het midden Mandy de Graaf en links Mike Luiten. (Fo to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het deze zomer van een facelift voor ziene bedrijf van Keurslager Compeer (Groensvoorde) is ook nu weer op een overwacht moment gekeurd door een keurmeester van de Neder landse Vereniging van Keurs lagers. De uitslag van deze keuring was goed en dat betekent dat de Waddinxveense eigenaar van een volambachtelijk'be drijf zich een jaar langer Keurslager mag noemen. Keurslager Compeer is een voortzetting van Keurslager Koot, welke naam sinds 1965 Een beeld van de collecte voor de Nederlandse Kankerbestrijding (Koningin Wilhelmina Fonds). Op de foto met de collectebus Rina Bakker (Dorpstrat) en mevrouw CC. Blonk (Mauritslaan). (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). graaggehoorde liedjes uit de De veen - de katholieke nationa le vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten - is vorige de Gouden Penseel, de week donderdag met 52 gas- gaarde Blij dorp in Rotterdam geweest. Het weer heeft zich die dag van de goede kant la ten zien. WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte van de afdeling der goed hebben, te helpen. Gouda en omstreken van de De bestelde postzegels en Dierenbescherming wordt ge- kaarten worden op woensdag 9 november, de dag van de emissie, door dezelfde kinde ren afgeleverd. Vanaf die da- meling komt vooral ten goede turn zijn de Kinderpostzegels, collectie kaarten, tot en met eind december ook te koop via dinxveen in Huize Souburgh stands- en zwerfdieren opge- SKN met hun werk°onder- 'T* - jy steunen. dus ook uit Waddinxveen. Bij- In totaal werkten dit jaar vier Oranje’. De cd bestaat uit kunstenaars mee aan de tot- p-aaggehoorde liedjes uit de standkoming van het aanbod jaren vijftig. kaarten en postzegels. Mar- De Zonnebloem-Waddinx- het oog verloren. Voor de me- derpostzegel ontwierp, publi- dische controle en de verzor- -L ----- nr' -rr-- •*- ging yan de dieren is een die renarts verbonden aan het dierentehuis. De opbrengst van de jaarlijk se collecte is onmisbaar voor het in stand houden van het Dierentehuis en het uitvoe ren van diverse dierenbe- schermingsactiviteiten. Om een zo goed mogelijk resul taat te behalen wordt op de Waddinxveners een beroep gedaan zich aan te melden als collectant. Voor nadere infor matie en opgave kan men te recht bij mevrouw P.E. Oort- Witte, De Genestetlaan 10, tel. 01828-16519. - 7/0 WADDINXVEEN 0/ Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3. Boskoop, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d R^n Naam m/v* Adres Postcode/Woonplaats: Telefoon, (voor controle op bezorging) Nederland öeetl- Een kwartaalabonnement t 8380 Betaling d mv toegezonden acceptgiro's. Een kwartaalabonnement f 8180 Automatische betaling d.m.v. machtiging. Een maandabonnement f 28.00. Automatische betaling d.m.v machtiging. Voo' öe automatische afschnr'ng van hei aoonnementsgetd is dit mjn oanK/gro-fekerungnummer

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13