Parkeerplaatsen aan Heemraadweg Mieneke Bron heeft alle hoop verloren George Baker wil geluids opnamestudio H Aan de Zuidkade 20 Kaarten in Waddinxveen voor Staatscircus Moskou Albert Bron (53) waarschijnlijk vermoord in Ruandese hoofdstad Kigali Orgelconcert Zevenhuizen Weer avond voor alleenstaanden Rommelmarkt Wingerdveld Pagina 21 Jaap en Annie de Roo-Bron houden in hun huis aan het Spui in de Oostpolderwijk de foto met hun in Ruanda vermiste broer en zwager Al- anderd in een gekkenhuis'. veld duurde maar tien minu ten. “We spraken wat over praktische zaken. Je weet op zo’n moment niet dat het de oud-Waddinxvener zich nog een paar maal de telefoon ho- goed nieuws’. Tegen beter we- werweg in Waddinxveen woonde. Het ene na het andere contact boorde hij aan, maar zonder resultaat. ‘Het is nauwelijks mogelijk goede feiten op tafel te krijgen uit de chaos van die dagen. Ons huis bleek een ge plunderde ruïne. In de garage plakten mijn voeten aan de grond van het bloed.' In Waddinxveen leven me vrouw J. Bron-van Elswijk (86), de in Huize Souburgh wonende moeder van Albert, veel mensen op te weinig grond. Voor de jongeren, der tig procent is onder twintig jaar, was geen toekomstper spectief. Door de geweldige inflatie rezen de prijzen de pan uit'. ‘Ik heb - nadat we op dinsdag hielp VN-soldaten met de evacuatie van mensen. In het Utrechtse ziekenhuis, waar Mieneke Bron met ischias tij lost onvoorziene uitgaven, beschikbaar gesteld ten be hoeve van de voor de bevol king uit te geven begrotings- krant 1995. Over de hoogte van deze uitgave had in de ge meenteraad met name D66 kritiek. zijn over Albert Bron’s laatste uur. nacht doorgebracht te hebben ‘Mijn vermoorde vader heeft waarschijnlijk dagen lang op de grond gelegen. Dat heb ik via via vernomen. Het is een overdragelijke gedachte. Zo zijn zoon Willem die vorige maand twee weken lang sa men met zijn vriend het spoor van zijn vader in Ruanda geveer de feiten die bekend heeft proberen te volgen. van de post voor onvoorziene uitgaven - ten behoeve van een abonnement op wijzigin gen van rechtspositieregelin gen. Beschikbaar is gesteld een krediet van ƒ360.000,- voor eenmalige storting in de voor ziening infrastructuur, te dekken middels de eenmalige uitkering van de provincie Zuid-Holland in het kader hadden een goed leven. De jongens konden er gaan. Lekker knutselen aan hun motor. Ze waren lid van een sportclub. In de weekein den gingen we naar een zo merhuisje aan het Muhazi- meer. Een eenvoudig huisje hoor. Daar gingen we zwem men, surfen en barbecuen. Mijn zoon Koos en mijn man Albert deelden samen de lief de voor het vliegen. Alles was niet luxe, maar we waren vrij en het was lekker rommelig'. Mieneke Bron voelde ergens eind april dat Albert dood was. Ze wist het eigenlijk héél zeker. ‘Ik werd toen opeens koud van binnen. Mijn hele li chaam schrijnde van pijn. Misschien ging hij toen wel op dat moment dood. Ik droomde iedere nacht dat hij achterover viel'. sportautootje. We maakten een ritje in de auto, we wer den verliefd en ik ging waar hij ging. Dat werd Liberia en twee jaar later Ruanda. Van dat land hield ik meteen. Zo mooi en zoveel ruimte. Ik heb altijd dezelfde vrijheidsdrang ZEVENHUIZEN - Zaterdag avond 24 september om acht uur geeft de bekende organist Aart Bergwerff (34) een gra tis toegankelijk concert op het Van Leeuwen-orgel van de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen. Aart Bergwerff is de vas te organist van de Lutherse kerk in Den Haag. Hij be speelt daar het beroemde Batz-orgel uit 1762. Aart Bergwerff studeerde or gel, koordirectie en kerkmu ziek aan het Rotterdams Con servatorium. Hij heeft zich verder bekwaamd met stu dies in Duitsland en Frank rijk. Op internationale orgel- concoursen in Brugge, Lau sanne en Groningen won hij prijzen. De Haagse organist zal wer ken spelen van Buxtehude, Böhm, Bach en Mendelssohn - Bartholdy. Het concert is een produktie van de de Stichting De Zeven Muzen en de Commissie Kerkmuziek van de Gereformeerde Kerk. en Annie de Roo-Bron (45), de aan het Spui in de Oostpol derwijk wonende zus van Al bert, intens mee met Mieneke en haar beide zoons. Zij hebben eigen allemaal de hoop opgegeven hun man, va der, zoon en broer in levende lijve terug te kunnen zien op gegeven. Zondagmiddag zijn ze in Bunnik om de vermiste oud-Waddinxvener te her denken. WADDINXVEEN - Kredieten voor een begrotingskrant voor de bevolking (12.000 gul den), voor de aanleg van par keerplaatsen aan de Heenm- - raadweg (9.000 gulden) en voor allerlei andere zaken werden in de vorige week dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering zonder al te veel veel woorden beschikbaar gesteld. Albert Bron was Peugeot- dealer met 50 werknemers in de Ruandese hoofdstad Kiga li. Hij was daar samen met zijn vrouw Mieneke in 1973 naar toe gegaan. Eerst had het echtpaar, dat twee zoons heeft, nog twee jaar in Libe ria gewoond en gewerkt. Ze hadden het er erg naar hun zin. Krans (Kerkweg-Oost). De voorstellingen wvan het Staatscircus van Moskou worden gegeven in een gloed nieuwe circustent met een di ameter van 41 meter en een hoogte van 12 meter. Er kun nen 1640 toeschouwers in. Dit is één van de beste circus programma’s die de Russen ooit in het westen hebben ge bracht. Ludmilla Petrovna Jairovna, directeur-generaal van het Russisch Staatscir cus Rosgozcirk in Moskou is bijzonder enthousiast over de jubileumtoumee van het cir cus. Onder aanvoering van de we reldvermaarde clown Oleg Popov worden acht voorstel lingen gegeven met een pro gramma waaraan tachtig ar tiesten meewerken. Deze zijn door de clown zelf geselec- Eerder maakten B. en W. be kend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan de vestiging van een restau rant annex woning in het pand aan de Zuidkadeue 20a. De dit jaar 50 jaar wordende George Baker (Hans Bou- wens) beschikt al over een complete geluidsopnamestu- dio in zijn woning in de Oran- jewijk. Zijn muzikale carrière begon eigenlijk al op 14-jarige leeftijd toen hij in de Wildcats speelde. Terwijl hij zich in leven hield met baantjes als havenarbei der, schoorsteenveger en lo- pende-band-medewerker speelde hij zo’n tien jaar in di verse rock- en rollbandjes. Het echte werk startte in 1967 met de band Soul Inven tion, die in 1969 een platen contract kreeg bij Negram. Voor de groep begon George Baker noodgedwongen eigen nummers te schrijven. Zijn wereldhit Little Green Bag luidde gelijk de nieuwe naam van de band in: de George Ba ker Selection. De band werd beroeps en er volgden buitenlandse tour nees. George Baker bleek een talentvol liedjesschrijver. Hij scoorde met Morning Light, Baby Blue en Fly Away Little Paraguayo. In 1974 kwam zangeres Lyda Bonte de groep versterken. Een jaar later produceerde hij La Paloma Blanca. Het melancholieke liedje over de witte vogel werd praktisch over de gehele wereld num mer één. Er bestaan inmid dels 125 coverversies. Alleen daarvan zijn al vijf miljoen exemplaren verkocht. In WADDINXVEEN - De moge- Op dinsdag 12 april werd Mieneke Bron-Samsom en zoon Koos (16) door Franse para’s geëvacueerd, omdat het voor blanken in het met bloeddoordrenkte lijkheid om extra zakgeld te verdienen wordt zaterdag morgen 1 oktober vanaf tien uur geboden op het Wingerd veld door de Stichting De bloeddoordrenkte Ruanda Wingerd. Meisjes en jongens veel te gevaarlijk was gewor den. Albert Bron was toen bij zijn in Utrecht studerende zoon Willem (21) op vakantie. De situatie in zijn land deed hem direct terugkeren. Op het vliegveld van Nairobi in Kenya kruiste de naar Ne derland gaande Mieneke Bron het pad van haar man, die haastig in een hulpvlucht van de Verenigde Naties te rug ging naar Ruanda. De WADDINXVEEN - Op veler burgeroorlog was daar toen in verzoek heeft de Stichting volle gang. Wijkwerk De Zuidplas in het De ontmoeting op het vlieg- buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) reeds diverse malen een avond voor alleen staanden georganiseerd. Dit zijn avonden waarop men on der het genot van een hapje en een drankje met elkaar kan praten en dansen. De eerstvolgende avond wordt gehouden op vrijdag 23 sep tember om 20.00 uur. Zoals gewoonlijk is de avond gratis toegankelijk. kunnen in Groenswaard 3 hun eigen verkoopplaatsje in richten met allerlei dingetjes. Het inschrijfgeld voor de kin- derrommelmarkt bedraagt ƒ!.-■ Amerika werd La Paloma Blanca in 1965 uitgeroepen tot de beste countrysong. Met Morningsky, Wild Bird en Manana bleef George Ba ker de hitlijsten bestormen. In 1978 viel het doek voor de George Baker Selection, om dat de druk te groot werd. De Waddinxvener, die vader is van zeven kinderen, verhuis de naar Spanje. Na zeven jaar bereidde hij echter samen met platenpro ducent Willem van Kooten zijn rentree voor. Met de deels oude bezetting werd een nieu we George Baker Selection geformeerd. Ze hadden met Santa Lucia By Night direct al een hit. Maar omdat de tij den veranderd waren viel de groep in 1989 weer uiteen. Van de tientallen Ip’s die George Bekaer heeft gemaakt zijn er 25 in goud veranderd. Little Green Bag werd ge bruikt als achtergrondmu ziek in de gangsterfilm Reser voir Dogs. De terdoodveroor- deelde in de film The Execu tioner Song, naar een boek van Norman Mailer, wil tij dens zijn executie La Paloma Blanca horen. Af en toe treedt George Baker nog solo op met geluidsban den of een 'los' orkest. Zijn be langrijkste bezigheid is nu componeren geworden. Dat doet hij als liedjesman 24 uur per dag voor Corry Konings, Benny Nijman, André Hazes enBZN. Ook maakt hij kant-en-klare Duitse smartlappen. En als het aan hem ligt straks in een nieuwe geluidsopnamestudio aan de Zuidkade 20 in Wad dinxveen. laatste keer is dat je hem in levende leve zou zien', vertelt Mieneke Bron in haar Utrechtse woning. Ze zou hem nog een keer in het zie kenhuis, waar ze met ischias was opgenomen, aan de tele foon krijgen en vervolgens niets meer van hem meer ho ren. Albert Bron vond dat hij ook in moeilijke omstandigheden in Ruanda moest zijn. Hij hielp er VN-soldaten met de evacuatie met mensen. Ter wijl blanken zich wijselijk in hun huizen schuil hielder. doorkruiste hij driftig het land op zoek naar vrienden en bekenden. Albert Bron, die in Waddinx veen aan de Henegouwerweg heeft gewoond, is vrijwel ze ker doodgeschoten door de In- terahamwe, de volksmilities. Hij zou net - na in zijn huis de ‘De komst van de tv-zender CNN creëerde onder de jonge ren juist een behoefte naar een materieel beter leven. Terwijl de daken zich vulden met schotels, groeide de on lust onder de jongeren. Mijn stad werd steeds onveiliger'. ‘Het verklaart voor een deel waarom zoveel jongeren toe traden tot de Interahamwe, de volksmilities. Verveling en gebrek aan zelfrespect. De propaganda-radio van de re gering hitste ze dit jaar op tot moorden. En vergeet vooral niet aids, waaraan één op de drie mensen lijdt. Het ont- wricht de hele samenleving'. geïi^Vls^ARiert.^ heeïjong ‘Weggaan deden we niet. We wilde ik weg uit de Hollandse hadden een goed leven. De polders'. jongens konden er hun gang Albert Bron diende als mili tair dienstplichtige in Nieuw- Guinea, waar net de politio nele acties begonnen waren. Na de autoschool in Drieber gen te hebben afgemaakt ver trok hij in 1971 voor het Ne- derlands-Afrikaanse Han- delsgenootschap naar Libe ria. Twee jaar later startte hij in Kigali (Ruanda) Peugeot- dealer. We hebben Ruanda vanaf de jaren tachtig economisch en moreel zien afglijden. De teerd uit de 326 circussen binnen de voormalige Sovjet unie. Een kostbaar, maar zonder twijfel uniek program ma. Grote verrassingen zijn de Kaukasische ruiter-acroba- ten van Kantemirov, de Sibe rische trapezegroep Lozowik (voor het eerst in het westen te zien) en de fabuleuze to renspringers van Alexander Bondarew uit Wladiwostok. De Bondarew’s, achttien mannen en vrouwen, gekleed in oogstrelende folkloristi sche kostuums, verzorgen de finale van de show met een zogenaamde Russische schommel. Een apparaat waarmee zij zich als menselij ke kogels op een adembene mende wijze door de circus tent laten catapulteren. De Waddinxveense zanger George Baker wil een opnamegeluids- studio aan de Zuidkade 20 in Waddinxveen. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Staatscircus van Moskou brengt volgende week woensdag 28 september, donderdag 29 september, vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober in totaal acht voorstellingen in Gouda. Kaarten hiervoor zijn in Waddinxveen te koop bij sigarenmagazijn Van der Jaap en Annie de Roo-Bron houden in hun huis aan het Spui in de Oostpolderwijk de foto met hun in Ruanda vermiste broer en zwager Al bert Bron vast. In Huize Souburgh wacht Albert’s moeder, mevrouw J. Bron-van Elswijk, eveneens tevergeefs op zijn terugkeer. (Foto: Joop Dorst). - op weg naar het vliegveld waarschijnlijk dagen lani zijn geweest om naar huis te gaan. Hij is daar volgens de Neder landse plaatsvervangend onwaardig, zo eenzaam', zegt consul nooit aangekomen. In -"K"J'_- zijn auto zat in ieder geval zijn Hutu-chauffeur Abel, die ook is verdwenen. Dit zijn on- infrastructuur, e aanleg van vijf aan de WADDINXVEEN/UTRECHT - In haar Utrechtse woning heeft Mieneke Bron de hoop opgegeven dat ze haar man Albert - een geboren Wad dinxvener die in Ruanda moet zijn vermoord - nog lé vend te zien zal krijgen. Voor ons is rouwen heel moei lijk. Je kunt hem niet begra ven in zijn geboortedorp Wad dinxveen, zoals zijn wens was', zegt ze tegen verslag geefster Margreet Fogteloo in het Utrechts Nieuwsblad. Tegen deze krant praatte ze met haar twee zoons Willem en Koos honderduit over haar man, het leven in Ruanda (waar ze twintig jaar ge woond hebben) en de moord partij waarvan de succesvolle Nederlandse garagehouder met 30 man personeel in het de hoofdstad Kigali het slachtoffer moet zijn gewor den. ‘Vertellen over hem beschouw ik als eene hommage aaii hem', zegt ze. ‘Albert was een stille, sterke man. Goudeer lijk voor zijn werknemers. Gedreven om het voor ande ren beter te krijgen'. ‘Albert is vrijwel zeker dood. Sinds eind april ontbreekt elk spoor van hem. De auto waar in hij reed tijdens zijn speur tocht door Ruanda naar ver miste vrienden is vol kogelga ten aangetroffen. Lange tijd dachten we ’geen nieuws is’ praktische zaken gesproken. ‘Je gaat toch niet lopen Ram- ten in, want Ruanda was ver- boën, hé', riep ze hem nog na. anderd in een gekkenhuis'. Hij liet zijn gezin achter en EESaanfX hel 2“ GB'VL"8'SC" Unt’ WADDINXVEEN/UTRECHT^UNNIK - Voor de al vijf Door de gemeenteraad is een Bron en andere door doodseskaders in dat ontwrichte land krediet van ƒ2.300,- bwe- vermoorde mensen wordt zondagmiddag 25 september om schikbaar gesteld - ten laste drie uur in ontmoetingscentrum ‘de Gaarde' in Bunnik door de ‘Stichting Vrienden van Ruanda' een herdenkingsdienst gehouden. Aan het onbekende lot van de 53 jaar geworden man, die in het Gouwedorp veel familie, vrienden en kennis sen heeft, wordt ook aandacht geschonken in het VARA-te- levisieprogramma ‘De ronde van Paul Witteman' op donder dagavond 29 september. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 van de inwerkingtreding van de Wet Herverdeling Wegen beheer (verdeling, reserves voormalig WUW), ten behoe ve van toekomstige kosten, van infrastructurele werken waarvoor nog beheerplannen moeten worden opgesteld. Een krediet van ƒ82.952,- is nodig voor het extra afschrij ven (ultimo 1994) van de boekwaarde van de diverse reconstructies Noordeinde, te Zo stemde de Waddinxveense dekken middels de van de ge- gemeenteraad in met het be- meente Boskoop ontvangen schikbaarstellen van éen kre- afkoopsom (contante waarde van de jaarlijkse annuïtaire bijdrage van reconstructies Noordeinde). De raadsleden hebben verder ingestemd met een krediet van ƒ9.000,-, ten laste van de voorziening voor van de parkeerplaatsen Heemraadweg. Tenslotte is krediet van ƒ12.000,-, ten laste van de de voorziening infra- P' als een 50% bijdrage aan de 12 april door Franse para’s uit ons huis werden geëvacu eerd, toen de moord op presi dent Habyarimana de slacht-' delijk was opgenomen, liet de partijen begonnen - niet meer r-J TI7JJ-- --- achterom gekeken naar ons een paar maal de telefoon ho- huis. Anders was ik zeker ge- ren. Terwijl de blanken zich bleven'. in Ruanda schuil hielden, ‘Ik voelde diepe schaamte dat doorkruiste hij driftig het ik als blanke weg kon en al 1 J -j— mijn Ruandese vrienden niet. Ik wist dat ze stonden te hui len, onze kok, tuinmannen en gelopen van degénen van wie te alles wat met regels te ma ken had. Toen we bijvoor beeld begin dit jaar van de ambassade een ontvingen nemen waren, gooide hij dat in een prop in de prullebak. Onzin, vond hij dat. Hij zocht naar avontuur. Een super terug naar zijn tweede vader- einzelganger, die moeilijk kon samenwerken. Hij ging zijn overbevolking nam toe. Te gang en ik de mijne'. Over de eerste ontmoeting met Albert Bron, die eind ja ren zestig in een garage in Al- phen aan den Rijn werkte, vertelt Mieneke: ‘Daar kwam hij aanzetten, in zijn open land op zoek naar vrienden en bekenden. ‘Albert was een mooie vent van 53 jaar. Een aparte kerel, huishoudhulpen. Ik ben weg- Maar èrg eigenwijs. Hij haat- ik hield, terwijl zij in groot ge vaar verkeerden'. Op het vliegveld van Nairobi ambassade een evacuatie- kruiste Mieneke Bron het plan ontvingen omdat de pad van haar man, die terug spanningen flink aan het toe- van vakantie in Nederland weer op weg was naar Ruan da. Toen hij hoorde van de burgeroorlog wilde hij direct t - land. De ontmoeting op het vlieg veld duurde slechts tien mi nuten. Er werd slechts over diet van ƒ50.000,- ten behoe ve van de voorbereidingskos- ten van het traject Chopin- laan-Beethovenlaan in het verkeerscirculatieplan. De dekking van dit voorberei- dingskrediet zal te zijner tijd meegenomen worden in het uiteindelijke voorstel tot be schikbaarstellen krediet voor de uitvoeringskosten. Een krediet van ƒ1.000.000,-, dat ten laste wordt gebracht van structuur, is op tafel gelegd als een 50% bijdrage aan de provincie Zuid-Holland voor de kosten van vervanging van delen van de verkeersregelin- stallatie op de kruising Hene- gouwerweg-Brugweg-Kerk- weg-Oost. De gemeenteraad stemde voorts in met een krediet van ƒ10.000,- voor het vervangen van hardware ten behoeve van de aanschaf van twee personal computers voor de afgifte van nieuwe reisdocu menten. Een krediet van ƒ12.740,-, te dekken middels de door de VNG (voor de invoering van de GBA) beschikbaar gestel de middelen, is nodig voor de softwarekosten voor invoe- - Zanger en componist George Baker rjng Van GBA-Logisch Ont- dinxveen een nieuwe geluidsopnamestudio gaan vestigen. In principe is het college van Burgemeester en Wethouders be reid aan dit verzoek tegemoet te komen. la 'nr Mieneke Bron-Samsom en haar naar alle waarschijnlijkheid in de Ruandese hoofdstad Kigali vermoorde man Albert Bron, die voordat - 1 Herdenkingsdienst voor vermiste oud-Waddinxvener fa I 1 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21