Tennistitels voor Marieke Hoogeveen en Jeroen Baars Gillian van den Berg wint zilver in Rome Raadsleden delven tegen Rowah het onderspit (9-4) E. Philpse verstevigt bij WSV koppositie Karei van Soest laat eerste bal gaan Goede vangst Ruilbeurs en fancy-fair Seizoen De Gouwe Streek mngsfeest een zeer geslaagde start in Het Zuidhonk terug. Moeilijk competitiejaar Goed debuut van Flyers-meisjes goed uitgebalanceerd team hebben, waarbij niet alleen de startende spelers het moe ten doen, maar er niet aan kwaliteit wordt verloren ver loren wanneer er gewisseld moet worden. Dansdag met 220 kinderen D. Dros nadert J. Kersbergen Moerkapelle in IJsseltournooi De Energie-Kluis sponsort Flyers Jeugdwedstrij den Dick Dibbets mede-koploper NIEUWERKERK OMTZIGT FLOREANT (zo.) •a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 Pagina 31 Wethouder Jan Hielema (CDA) geeft sportwethouder Karei van Soest (WD) het nakijken in het doel is gezien het weer zeer rede- Gouwe Smash (Wamaarplantsoen) heeft in twee onbesten- voetbalvereniging floreant van Rowah op het zaterdag in gebruik genomen geasfalteerde handbalveld. (Foto: Joop Dorst). steek liet vallen. Laatstge noemde heeft zich door zijn overwinning in de top van De uitslag is: 1. H. Kraan 9.420 gr, 2. A. van Leeuwen 9.060 gr, W. Houtman 8.760 gr. Met nog twee wedstrijden te gaan is het zeer spannend aan de kop van het klasse ment. I" verschil tussen de nummers één en twee zeer klein. M. Reichard gaat aan kop met 28 klassementspunten AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw weer eens, want na de afwik keling kon Gerrit naar een A. Versluis. Een overwachte overwinning was het gevolg van de schaakstrijd van J. v.d. Haven tegen A. v.d. Star re. J. Smit versloeg J. Muit. Verlies was er voor T. Wiers ma tegen J. van Gort. In de onderste regionen ten slotte liet H. van Woudenberg tegenstander M. Moerland met lege handen achter. H. van Offeren won opnieuw, nu van J. Verdoom. C. Assche- man kwam niet verder dan remise tegen S. Lodder. De heren (uit naar Den Hel der) troffen drie tegenstan ders, die in hogere klassen uitkomen. De huid werd zo duur mogelijk verkocht, maar een ronde verder komen zat er niet in. Van de twee Noordhollandse teams werd verloren, maar van het Rayon-West-team - Springers uit Gouda (reizen naar Den Helder om daar een streekderby te spelen) - werd met 52-47 gewonnen. Ook werd er, zij het wat aar zelend, een begin gemaakt met de competitie. Deze be gon meteen met een aardige surprise. Jongens kadetten 1 trad aan tegen Leiderdorp en 1. Korrie Kok en Wilma Boe- lée, 2. Teuni Hameetman en Annemarie Petit; heren-dub- lijk ook een gelijkspel bel B-poule: 1. Rinus Baan en Jan Hagman, 2. Ed Hofman en Pierre Overdijk; dames- enkel A-poule: 1. Marieke Hoogeveen (nieuwe clubkam- WADDINXVEEN - De Waddinxveense handbalvereniging Rowah heeft zaterdagmiddag in de stromende regen haar nieuw geasfalteerd handbalveld aan de Sniepweg officieel geopend. Oud-sportwethouder Jan Hielema (CDA) gooide een bal naar sportwethouder Karei van Soest (VVD), die hem echter door zijn handen liet glippen. De tweede bal wist hij uit het doel te houden. Een team van raadsleden moest het onderspit delven tegen Rowah (9-4). WADDINXVEEN - Zaterdag middag 24 september om half drie begint in de sporthal ‘de Sniep‘ (Sniepweg) in Wad- dinxveen de voorstelling van de gratis toegankelijke Kin derdansdag van de regio Gou da en omstreken van de Ko ninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond, in samenwer- het king met de Waddinxveense IJsseltournooi in Krimpen gymnastiekvereniging Trainingsbon 1 is goed voor een gratis droogtraining op woensdag van 19.00 tot 20.00 uur op het hockeyveld aan de Sniepweg en trainingsbon 2 is goed voor een gratis trai ning, inclusief vervoer op za terdag van 17.30 tot 20.15 uur op de schaatsbaan De Uithof in Den Haag. Voor in formatie kan men bellen williger s. De gehele voorstelling op de in het teken van een thema, maar dit blijft voor de kinderen en het publiek nog een verras sing. Wel zal de voorstelling een kleurig geheel worden. TOOS. De een hele dag in beslag ne mende Kinderdansdag is een ‘theaterevenement‘ waarin kinderen een complete dans- j samenstellen. Bij zo’n voorstelling komt veel kijken. De jongens en meisjes moeten dansjes aan- Blok scoorden respectievelijk leren,hun eigen kleding ma- 3 en 3,5 punten. Aan het toumooi voor jeugd- viertallen namen 19 teams deel. Winnaar werd hier het sterke Zwijndrecht met 23,5 punten, gevolgd door het HMC (Den Bosch) met 18,5 en S10 (’s Gravenzande) met 17,5 punten. Moerkapelle werd gedeeld ze vende met 16 punten. Sven Stange knokte zich naar 5 ui 7, Jesse van Elteren bevocht een keurige 4,5, Barry Loef 4 (ook goed). Hugo van Elteren, normaal toch zeer sterk, had zijn dag niet met 2,5 uit 7. Toch een keurige prestatie van het team. Hierdoor kan Flyers alle energie steken in het tech nisch gedeelte van het bas ketbal en zijn de financiële haken en ogen van het op het hoogste niveau spelen uit de weg geruimd. De wedstrijd begint om 19.00 uur en de tegenstander is Jol ly Jumpers uit Tubbergen. Vooraf zijn er om 17.15 uur twee jeugdwedstrijden van de gemengd mini’s 1 (de jongste spelers) en jongens passerelle 2. wedstrijd zien en werd duide lijk waarom onlangs drie meisjes van Rowah waren uitgenodigd om deel te nemen aan selectietrainingen van het afdelingsteam. Ter afsluiting draaide het rad van fortuin. Jan Niewets trad tig om te constateren, dat we een dergelijke groots opgezet te feestdag zo süccesvol heb ben kunnen organiseren en laten plaatsvinden'. ‘Het is goed te realiseren hoe veel werk eigenlijk moet plaatsvinden om alles op zo’n dag goed te laten verlopen. Alle mensen die daarvoor ver antwoordelijk zijn geweest vedienen een enorm compli ment. Daarnaast natuurlijk ook alle sponsors voor deze dag1. ‘Ook gaat dank uit naar een aantal verenigingen uit Wa- dinxveen en omstreken, die felicitaties en een presentje voor Rowah hadden meegeno men, zoals buurman Korbis- korfbal en bijvoorbeeld hand balvereniging Breack Out, een handbalvereniging uit Hoofddorp, waarmee we in de afgelopen jaren een ’speciale band’ hebben opgebouwd', imi_i i blij dat de loterij, die we ter gelegenheid van deze dag hebben gehouden, zo succes vol is verlopen. En niet alleen uit financieel oogpunt, maar ook vanuit de wetenschap dat in en rond Waddinxveen on geveer 4.500 loten zijn ge kocht door mensen, die klaar blijkelijk de handbalsport en onze vereniging een goed hart toedragen1. Met ingang van deze maand traint en speelt Rowah de competitie aan de Sniepweg. Iedereen die geïnteresseerd is in het lidmaatschap van de club en een training wil mee maken kan contact opgeno men worden met pr-voorzit- ter Ruud Sloof (tel. 01828- 11066) of Kees Hoffmans (01828-13453). behaalde een daverende over- winning.De rust ging in met een 32-27 voorsprong, maar de tweede helft was helemaal voor Flyers. Eindstand 69-43. Topscoorders Casper v.d. Put met 18 en Tie-Wai Lam met 14 punten. Ook heren 3 begon de compe titie met een overwinning. Al leen moest deze zwaar be vochten worden. Westland Starts deed niet onder voor Flyers maar via een 31-31 ruststand trok Flyers toch aan het langste eind. Eind stand 62-60. Bart Zwambom, Edwin van Dorp, Derk Dee- nik en Arjan van Zanten kwa men allemaal in de dubbele cijfers. Dames 4 trof in Grasshoppers een tegenstander die figuur lijk en letterlijk een maatje te groot was. Tegen het fysieke spel van de gasten konden de dames niet op en zij streden voor een verloren zaak. Eind stand 32-62. Topscoorders waren Adrienne Raaphorst en Jaenet Deeleman, ieder met 9 punten. H. Kraan met 28 klasse mentspunten en 58.540 gram. A. van Leeuwen volgt op enige afstand met 32 klas sementspunten en 53.970 gram. Zondag 25 september Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.00 uur In de waterpolofinale was Hongarije voor het Neder landse damesteam, dat vier jaar geleden in het Australi sche Perth de wereldtitel be haalde, met 7-5 net iets te sterk. Na afloop van de finalewed strijd was er vanzelfspre kend, zowel bij het team als bij de meegereisde suppor ters, teleurstelling af te lezen van de gezichten. ‘Je hebt een wereldtitel te verdedigen en je gaat ook deze keer voor goud‘, zo was de gedachte. Doch, als in de finalewed strijd blijkt dat het niet hele maal lekker loopt en Honga rije de kansen wel weet te be nutten, valt niets anders dan genoegen te nemen met zil ver. Daarbij is het een gege ven dat het niveau van het dameswaterpolo in de laatste jaren wereldwijd sterker is geworden. Na afloop van het toumooi verklaarde Gillian van den Berg graag door te willen gaan. Over vier jaar (1998) zijn er weer wereldkampioen schappen, doch vooralsnog wil de Boskoopse zich-op in ternationaal niveau eerst richten op 1995 als de Euro- WADDINXVEEN - De hen- gelsportvereniging Waddinx veen HSW hield de tiende wedstrijd voor de zomercom petitie. Er werd gevist in het Noord-Hollandskanaal nabij Spijkerboor. Ondanks het slechte weer werd er goed gevangen en evenals in de negende wed strijd waren de onderlinge verschillen tussen de eerste drie zeer klein. WADDINXVEEN - Bij de sjoelers in Waddinxveen be haalde Dick Dros wederom een mooie tweede plaats ach ter koploper Jan Kersbergen. Het verschil tussen deze twee wordt steeds kleiner dat betekent meer spanning in de competitie. Ondanks het slechte weer wist de handbalvereniging een gezellige en feestelijke ambiance te creëren. Voort aan zal het drie seizoen com petitie spelende Rowah op naar nieuwe veld deelnemen aan de buitencompetitie en er ook haar trainingen verzor gen. Het handbalfeest, waarmee de handballers van Rowah him nieuwe buitenaccommo datie vierden, begon al rond elf uur. De vereniging had een aantal kramen langs het nieuwe veld opgesteld, waar in disco Chincilla voor gezelli ge muziek zorgde, een hapje en een drankje te verkrijgen waren en kinderen konden worden geschminkt. Op het veld was een speciaal oefenbord opgesteld, waar mee kinderen het gericht gooien konden oefenen. Daar naast konden ze ook op een keeper hun geluk beproeven. Om kwart over twaalf was het tijd voor de allerjongste leden van Rowah. Zij lieten in een korte demonstratiewed- strijd zien hoe minihandbal wordt gespeeld. De regen zorgde er helaas voor dat de demonstratie maar zo’n klei ne tien minuten duurde. De mini’s werden voor hun optre den beloond met een speciaal herdenkingsvaantje dat ter gelegenheid van het ope ningsfeest was vervaardigd. Om één uur was het tijd voor de officiële openingshande ling met de beide wethouders Karei van Soest en Jan Hiele ma. Jan Hielema gooide op de penaltystip een aantal straf- worpen op collega Karei van Soest in het doel. Daarna werden de Waddinx veense vlag door de beide wethouders in de top gehe sen, terwijl de gloednieuwe Rowah-vlag door twee be stuursleden omhoog werd ge bracht. Karei van Soest sprak nog enkele woorden, waarin hij de snelle groei noemde van de handbalvereniging, hetgeen heeft geleid tot de nieuwe eigen accommodatie. De sportwethouder had als presentje voor Rowah een Er werd in vier categorieën gespeeld, dames- en heren enkel en dames- en heren dubbel. Allen die in de eerste ronde verloren, kwamen in de zogenaamde B-poule. Voorzitter D. Hameetman van De Gouwe Smash dankte De uitslagen zijn: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1393, 2. Dick Dros 1390, 3. Dirk Jan van Drunen 1347, 4. André van Gemeren 1345, 5. Teus Visser 1332, 6. Wim Slingerland jr. 1325, 7. Henk van Beek 1320, 8. Ed den Drijver 1298, 9. T. van Leeuwen 1297 en 10. Kees Slingerland 1271 pun ten. Stand klasse A: 1. Jan Kersbergen 141.300, 2. Dick Dros 138.100, 3. Andre van Gemeren 133.650, 4. Tine Va- lenkamp 132.100 en 5. Henk van Beek 131.950. Klasse B: 1. Cor Faay 1313,2. Cees Kuipers 1302, 3. Bas Koppenaal 1228, 4. Frans Botger 1223 en 5. Caroline van Drunen 1214 punten. Stand klasse B: 1. M. Renesse 126.800, 2. Bas Brouwer 126.350, 3. Vera van Beek 126.200, 4. Cor Faay 125.350 en 5. Gerard Vos 124.400 punten. Klasse C: 1. G. Renesse 1253, 2. Dirk Faas 1210, 3. Cor van Herk 1198, 4. Cor Kersbergen 1133 en 5. Sjaan Faay 1123. Stand klasse C: 1. C. van Wijk 116.150, 2. Dirk Faas 115.100, 3. Cor van Gils 113.850, 4. W. Slingerland sr. 113.400, 5. Asha den Drijver 113.300. Klasse D: 1. Erwin Pleus 1293, 2. Jan Olie 1112, 3. M.C. Taktor 1032, 4. Ceron van Beek 1028 en 5. Miep Zonderland 979 punten. Stand klasse D: 1. Jan Olie 106.750, 2. Coby van Eek 106.100, 3. Ceron van Beek 101.700, 4. Ronald Meijer 100.650 en 5. M.C. Taktor 100-650. Klasse E: 1. Ronald Meijer 1067, 2. Peter Botger 962, 3. Corry Boegheim 953, 4. Yvon ne Kersbergen 943 en 5. Ta mara Olie 843 punten. Stand klasse E: 1. Peter Botger 96.200, 2. Jeanette Kersber gen 95-750, 3. Jaap van Beek 94.500,4. Yvonne Kersbergen 94.300 en 5. Lies van Beek 93.200 punten. Het gemiddelde van de sjoel- avond in het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen (Alberdink Thijm- laan) was 116.43. Het gemid delde van vereniging is 116.276, terwijl het totaal 101544.000 bedraagt. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de eerste twee weken van deze maand werden in de Italiaaanse hoofdstad Rome de wereldkampioenschappen waterpolo voor dames gehouden. Aan dit tournooi narri ook de Boskoopse Gillian van den Berg, lid van de Waddinxveense waterpolo- en zwemclub De Gouwe deel. Met haar teamgenoten behaalde zij uiteinde lijk een zilveren medaille. WADDINXVEEN - Ondanks een 69-47 nederlaag (rust stand 35-22) tegen Groningen kan het eerste team van meisjes-junioren van Flyers- basketbal terugkijken op een goed gespeelde wedstrijd. Het ontbrak Flyers vooral aan ervaring. De lange reis en het strenge fluiten van de scheidsrechters in de eredivi sie is iets waarmee de meisjes nog moeten leren omgaan. In de wedstrijd zelf was men over het algemeen niet de mindere van Groningen. Eni ge slechte periodes braken Flyers echter op en de daarbij opgelopen achterstand gaf uiteindelijk de doorslag. Op het bekerfront waren de resultaten van Flyers wisse lend. De dames hadden thuis voordeel en bovendien spelen de tegenstanders in een lage re klasse. De dames bleven bij de les en zij wonnen dan ook alle vier de wedstrijden met ruime cijfers. Het was verheugend te zien, dat de Flyers-dames nu een tijdens de prijsuitreiking met heel belangeloos stand-by is leidde de winstgang in. bar aldaar en de onderhouds- commissie, die steeds weer de banen goed bespeelbaar maakte. Willemen tegen H. Reus. Een fraaie en verdiende punten- v deling was er verder voor L. makkelijk een overwinning v.d. Haven tegen P. de Niet. Laatstgenoemde boekte zijn derde remise. Dezelfde eind stand bereikten L. Ellers en H. Smitskamp. B. Jansen ging door een blunder de teil in door tegen W. v.d. Hoek zijn toren weg te geven. pese Kampioenschappen worden gehouden in Wenen (Oostenrijk) en vervolgens de strijd om de FINA-cup (een alternatief voor de wereld kampioenschappen) in Atlan ta (Amerika). Gillian van den Berg zal en kele weken rust nemen alvo rens zij de training voor de komende competitie weer zal hervatten. Ondanks het feit dat De Gouwe naast Gillian van den Berg nog vier (jeugd) speelsters (Wendy de Fran krijker, Mirjam Overdam, Sandra Berckenkamp en Ma rion van Hooft) op nationaal niveau herbergt, zal het voor De Gouwe geen gemakkelijk competitiejaar worden. Met keepster Elise Kortekaas en speelster Astrid Coene is de basis wel heel smal gewor den. Hopelijk blijft Angela Faber nog wel beschikbaar. Doch het vertrek van zeker vijf speelsters uit de selectie van dames 1 en 2 kan komend seizoen nog voor de nodige problemen bij het team van Jan Middendorp zorgen. Al lerlei pogingen om versterking van de selectie te vinden hebben tot nu toe wei nig resultaat gehad. ten goede aan het jeugdkamp van De Gouwe Streek in het Friese Heerenveen. Tijdens de ruilbeurs wordt er ook een fancy-fair gehouden waar de kinderen kunnen grabbelen, sjoelen en kwartjes gooien. Tevens bestaat er de moge lijkheid nieuwe schaatskle- ding tegen een aantrekkelij ke prijs aan te schaffen en kunnen er gratis trainings- veert. De laatste winters kon bonnen w?rden ingeleverd, er immers telkens worden ge schaatst op de singels en vaarten in en om het Gouwe- dorp. In Het Zuidhonk is er zaterd- gamiddag ook een ruilbeurs voor schaatsen die niet meer passen, sleeën, wintersport- artikelen en trainingspak ken. De spullen voor de ruil beurs kunnen vanaf 12.00 uur worden ingeleverd. De ‘^nslottZ bên^ir'bijzonder verkoop vangt om 14.00 uur - - -aan en duurt 16.00 uur. Na 16.00 uur kan het geld van de niet verkochte spullen opgehaald worden. Van zowel de inkoop- als de MOERKAPELLE - De schaakvereniging Moerka pelle heeft met een aantal schakers meegedaan aan I_. T" T 1 JT aan den IJssel. In de hoofdgroep (21 deelne mers) behaalde Gerard van Ommeren de achtste plaats met 4 punten uit 7 partijen. Hij was hierover matig tevre- voorstelling den. Winnaar werd hier Gert Timmerman met 6 punten. De broers Sander en Michiel WADDINXVEEN - De zater dagavond 24 september in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) te spelen thuiswedstrijd in de eredivi sie van het eerste team van meisjes-junioren van Flyers- basketbal wordt aangegrepen om de nieuwe shirtsponsor De Energie-Kluis (Zuidkade) officieel voor te stellen. Flyers is erg blij met de spon sor. Niet alleen omdat de meisjes nu in een nieuwe out fit verschijnen, maar vooral ook omdat het sponsorcon tract met De Energie-Kluis is afgesloten voor driejaar. ‘De sfeer was uitstekend. We T”‘ hebben toch ruim tweehon- jeugdcommissie aantal wedstrijdballen mee genomen. Direct hierna stond een ludie ke wedstrijd tussen leden van de gemeenteraad tegen een team van bestuursleden van Rowah op het programma. De raadsleden lieten zien dat ze prima wisten wat de handbal sport inhield en dat ze de be stuursleden van Rowah wel eens een lesje wilden leren. Zo ontstond er een spannende handbalwedstrijd, waarin de gemeenteraadsleden zelfs op voorsprong kwamen door de fanatieke en gemakkelijk schietende mr. Wiebrand Dijksterhuis (PCW). Ook de enige vrouw in het raads- team, Dorenda Gerts (CDA) wist door goed verdedigen het Rowah moeilijk te maken. Uiteindelijk trokken de hand- balbestuurders in de wed strijd aan het langste eind en wonnen ze de wedstrijd met 9-4. Veel belangrijker dan die uitslag was het echter dat al le spelers het goed naar de zin hadden in het veld. Onder de douche werd al door enkele raadsleden gekscherend ge opperd een dergelijke wed strijd voortaan jaarlijks te or ganiseren. Na het treffen tussen beide teams stond de trekking van de winnaars van de grote lo terij op het programma. Ter gelegenheid van de opening had de vereniging een loterij op touw gezet, waarin onder meer een all-terrainbike en een discman te winnen was. Wethouder Jan Hielema ver richtte de trekking. De loterij was overigens ook uit financieel oogpunt goed voor de handballers verlopen. Het grootste deel van de loten was verkocht en zorgde er voor, dat de kosten voor het openingsfeest gedekt werden door de opbrengst van de lote rij. De meisjesadspiranten van Rowah verzorgden vervol gens een leuke demonstratie- wedstrijd, waarin zij lieten zien dat de handbalvereni ging op een gedegen manier met de jeugd traint. Ondanks de regen lieten ze een leuke oenschapppen gespeeld. De titel is bij de dames gegaan naar Marieke Hoogeveen en bij de heren naar Jeroen Baars. Onder sterk wisselende, maar meestal moeilijke weersomstandigheden zijn alle wedstrijden afgewerkt. Een aantal partijen moest door aanhoudende regen wor den onderbroken, of zelfs worden verplaatst naar een ander tijdstip. In noodsituaties kon de toer- nooicommissie uitwijken naar de tennishal van Ron Groot in het sportpark ‘de Sniep‘. Vooral het finalewee- keinde spande de kroon met harde wind en hoosbuien. De toemooicommissie, be staande uit Greet v.d. Berg, Ank van Broekhuizen, Mieke Baars, Frans Bouman en Jaap Akkerhuis, verdient vol gens De Gouwe Smash een compliment voor de wijze waarop zij onder deze om standigheden het toernooi tot een goed einde wisten te brengen. ren-enkel A-poule 1. Jeroen Baars (nieuwe clubkampi oen), 2. Paul Gutker; dames- dubbel A-poule: 1. Inge Dal- derup en Diane Gutker, 2. Greet v.d. Berg en Nicole Du bois; heren-dubbel A-poule: 1. Jeroen Baars en Victor Sch weinsberg, 2. Maurice Ancher en Pieter Uitten- broek. Hieris het onderlinge Kürbis afgelaSt WADDINXVEEN - De jeugd van Korbis-korfbal kon zater dag niet in actie komen. Het worden geholpen door 35 vrij- weer hield hen van de velden. en 59.430 gram, gevolgd door Zowel uit als thuis werd alles afgelast. Vrijwel ieder jeugd- Kinderdansdag staat team traint tweemaal per week aan de Dreef, waar de velden van Korbis zijn en het clubhuis Korbistro met ook activiteiten voor de jeugd. t r Door een blunder van J. van Sandijk in de slotfase ging J. Auad met de winst naar huis. Verder boekten de volgende vier spelers hun eerste over winning. A. Kardol tegen J. Markus, E. Ket tegen C. v.d. Knaap, T. van Bruggen tegen J. Ponsioen en J. v.d. Heiden tegen A. van Asperen. H. Brinkhorst moest een overwachte nederlaag incas seren tegen J. de Bocki C. Al- blas en D.J. van Offeren hie- den elkaar in evenwicht en besloten tot remise. WADDINXVEEN - Dick Dib bets, zevenvoudig kampioen van de Waddinxveense dam vereniging Excelsior, is dank zij winst in de vierde ronde van de onderlinge competitie, naar de kop van de ranglijst geslopen. Hij deelt de eerste plaats nu met Teun van der Krol. In deze vierde ronde werden slechts zes onderlinge wed strijden gespeeld en er vielen slechts twee beslissingen te noteren. Eén daarvan was de winst van Dick op nestor WADDINXVEEN - De Waddinxveense tennisvereniging De Teun Twigt. Gouwe Smash (Wamaarplantsoen) heeft in twee onbesten- De twee winstpartij was die dige weken wat het weer betreft haar jaarlijkse clubkampi- van Raymond van Es op Jaap - J p van der Eist, die altijd moei lijk is te bespelen. Raymond kreeg zijn tegenstander in een hekstelling. Een combi- name Marjo Overdam, die ge- datieve ntwtkkeling van hem geweest in de tennishal en de Regelmatige remises werden aangetekend in de partijen tussen Ruud van Dijk-Cor Stolker en Dirk Heeren II- Jan Both. Adriaan Blom voer de tegen Gerrit van der Zij- rFtslaapn den een combinatie uit, waar- bij hij een voor hem winnende Dames-enkel B-poule: 1. Di- oppositiestand had berekend, ana Gutker 2. Ans v.d. Sluis; Dat schijn bedriegt, bleek heren-enkel B-poule: 1. Alexander Wensink 2. Rinus Baan; dames-dubbel B-poule: puntendeling laveren. 1. Korrie Kok en Wilma Boe- Vincent van Es en Tijmen den Ouden jr. kwamen uiteinde- 1 over een. In de eindfase deed Tij men een verkeerde voortzet ting, welke door Vincent niet werd opgémerkt. De remise kan dan ook een terecht uit- pioene), 2. Ria Stuyfzand; he- slag worden genoemd. oIn de middenmoot een knap- geen duimbreed toe. J. Stam pe winst van R. de Vries tegen kon een (niet verwachte) re mise bijschrijven. F. Ritter, een degelijke subtopper, WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 15 september stond de derde ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV op de rol. Door zijn winst liep koploper E. Philipse verder uit. Een overwin ning behaalde ook T. v.d. Oord, de kampioen van afgelopen seizoen. Koploper Philipse speelde merkte dat J. v.d. Born geen met de witte stukken tegen T. Kuiper, normaliter een dege lijke middenmoter, maar nu een tweede plaats innemend. WSV gespeeld. De zwartspeler liet zich zeker T. v.d. Oord behaalde een ver niet overspelen, doch zijn ri- wachte winst op A. Prins, vaal wist in de slotfase door Verder was er een zwaar be- zijn taktisch inzicht toch de vochten overwinning van^ L. partij naar zich toe te trekk- ken. Hij kon uiteindelijk vrij ge- 1 "1 2 op zijn conto bijschrijven. E. Philipse, het laatste gedeelte van de competitie van de vori ge schaakjaargang al zeer goed op dreef, laat opnieuw zien dat hij in de top 3 van WSV thuishoort. De nummer 4 en 3, J. Stam en W. Hennink, gaven elkaar WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 24 september opent de J van de Waddinxveense schaatsvereniging derd bezoekers gehad en dat De Gouwe Streek op feestelijke wijze het nieuwe wintersei- is gezien het weer zeer rede- zoen met schaatsenslijpen, een ruilbeurs, een fancy-fair en lijk. Daarnaast is het prach- de verkoop van schaatsattributen. Dat alles gebeurt in het verkoopprijs komt 10 procent buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), waar om te beginnen iedereen van 14.00 tot 16.00 uur van harte wel kom is om er voor vijf gulden schaatsen te laten slijpen door ervaren schaatsenslij- pers. Op die manier zijn de schaat sen van de Waddinxveners optimaal verzorgd wanneer Koning Winter weer arri- meisjes moeten dansjes ken, de zaal versieren met de corstukken en zichzelf schminken tot echte dansers en danseressen. De kinderen, die ’s morgens vroeg in de sporthal aanko men, worden ingedeeld in groepen. Elke groep zal het eigen deel van de middag voorstelling gaan voorberei den. Aan het einde van de dag zullen de kinderen de voor stelling aan het publiek laten zien. De Kinderdansdag wordt voor de achtste keer in de Goudse regio gehouden. Voor TOOS is het de derde keer dat ze dit evenement helpt or ganiseren. Tot de 220 deelne mers behoren 5-12-jarigen uit Waddinxveen, Gouda, Lek- kerkerk, Noorden, Stolwijk, Reeuwijk, Bodegraven, Moer kapelle en Hazerswoude ko men. TOOS-Waddinxveen is present met 100 kinderen. Ze V Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij 4 opgericht t september 1945 il tnccpn rlo nnmmors

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 31