Woningbouw aan de Brugweg GEMEENTE WADDINXVEEN Nierstichting yjCfOr Deconinck opent in Waddinxveen speelzaal WADDINXVEEN - NOS-televisiepresentator en orthopeda goog drs. Victor Deconinck zal op zaterdagmorgen 1 oktober de officiële opening verrichten van de nieuwe particuliere Waddinxveense peuterspeelzaal Pino. De speelzaal van de Stichting Peuterspeelzaal Pino is ondergebracht in de wijk school St. Jozef aan de Kanaalweg 2-4. De zelfstandig geble- Zonnestudio ‘Biarritz4 Collecte voor Pino bezorgt St. Jozef 'nieuw bloed Bingo in Zuidhonk Stijlvol bezit Diefstal fietsen TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 BEKENDMAKING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN WET GELUIDHINDER L HOUWEUNG WOONSFEER WET MILIEUBEHEER/WET VERONTREINI GING OPPERVLAKTEWATEREN NIEUWE GEMEENTELIJKE FOLDERS EN BROCHURES 01820-15767 O182O-935I1 01823-17613 01820-28011 24642 24700 245(XJ 10401 24760 12570 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdags vond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. WEGWERKZAAMHEDEN COLLECTEVERGUNNING 13000 13000 BOUWVERGUNNINGEN Vrijdag 23 september VERGADERINGEN GEMEENTELIJKE DIENSTEN Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Gemeentewei Centraal Meldpunt Zorg Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad"De Sniep" (informatie) OPENINGSTIJDEN 'i Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. ALARMERING Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen MEDISCHE HULP Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN X3as en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milicuklachten) RTW-RADIO A Woensdag 21 september 00.00-06.00 uur: Non-stop muziek. 06.00-09.00 uur:Ochtendniveau, met Ferry van Loon en met Luuk van Dijk. Donderdag 22 september Zaterdag 24 september Zondag 25 september ■4. 01820-16066 AB Rotterdam. 010-4362244 AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Nassaulaan 26 Jacob Catslaan 5 Thorbeckehoeve 5 BOUWPERCEEL: Oostpolderweg 58 P.C. Hooftstraat 1 Zuidkade 117 Gerstakker 44 Jacob Catslaan 49 V Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland delen hierbij, ter voldoening aan het bepaalde in hoofdstuk 13, (afd. 13.2) van de Wet milieubeheer en gelet op artikel 3:19 van de Algemene wet bestuursrecht mede, dat vanaf 22 september 1994 tot 20 oktober 1994 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: de directie van Joh. van Herk Aann. Mij. B.V. Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking Wet milieubeheer (Wm) en Wet verontreiniging oppervlaktewater (Wvo). De verordening, die met ingang van 15 september 1994 in werking is getreden, ligt voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, sectie Bestuurszaken. Een ieder kan op zijn verzoek tegen betaling van de kosten een afschrift van de verordening vra gen. Aanleg rotonde Esdoornlaan-Kerkweg-West-Chopinlaan In verband met de aanleg van een rotonde op het kruispunt Esdoomlaan - Kerk- weg-West - Chopinlaan dient het verkeer vanaf woensdag 28 september a.s. gedu rende circa 2 'A maand rekening te houden met een volledige afzetting van dit kruispunt. Deze afzetting zal in ieder geval op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur plaatsvinden; incidenteel zal het kruispunt hele dagen worden afgesloten.. Fietsers en bromfietsers zullen lopend binnen de afzetting hun weg kunnen vervol gen. De wegen Dorpstraat, Kerkweg-West (westzijde), Kerkstraat en Heuvelhof zullen - mede door het éénrichtingsverkeer op de Dorpstraat - gedurende de afzettingen, met een auto alleen via het Noordeinde (noordelijke ingang van de Dorpstraat) be reikbaar zijn. Dit geldt dus onder andere ook voor Apotheek Kerkweg-West. Verzoek hogere grenswaarde Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een berging het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achterge veldakvlak en het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak het plaasten van een dakkapel op het achter geveldakvlak en een dakkapel op het voor- geveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achter geveldakvlak en een dakkapel op het voor- geveldakvlak zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde voor het onbebouwde perceel naast de wo ning Wilhelminakade 73. De vaststelling van de hogere grenswaarde is nodig in verband met de herziening van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade waarin de bouw van een woning op deze locatie mogelijk wordt gemaakt. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 22 september 1994 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis, tij dens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders een ieder in de gele genheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ontwerp-ont- heffingsverzoek. Tevens bestaat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens een op 5 oktober 1994 om 17.00 uur in het gemeentehuis te houden hoorzitting. In de hal van het gemeentehuis staan twee brochuremolens in de huiskleuren geel/zwart met daarin gemeentelijke informatiefolders en brochures over een groot aantal uiteenlopende onderwerpen. Nieuwe uitgaven zijn: - Het gemeentebestuur van Waddinxveen; - Spreekrecht voor burgers; - Gemeentelijke onderscheidingen. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Bur gerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Een nieuwe uitgave is: Een teken voor huishoudelijk chemisch afval een publicatie van het ministerie van VROM. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. - om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wm voor een aannemingsbedrijf van grond-, wegen en waterbouwkundige werken in ch het opslaan van materieel en materiaal v.w.b. de g.w.w.-werken en werkplaats voor onderhoud op het perceel Piasweg 26a; alsmede de ontwerp-beschikking inzake de aanvraag: - om vergunning ingevolge de Wvo voor het lozen van afvalwater afkomstig van de bedrijfsvestiging Joh. van Herk Aann. Mij. B.V., Piasweg 26a. De aanvragen, ontwerp-beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen ge durende vorengenoemde termijn ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp) alsmede op de secretarie van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur. Desgewenst kan op voomoemde locaties een mondelinge toelichting op de stukken worden verkretten (010-453721D. Tot 20 oktober 1994 kunnen door een ieder schriftelijke bedenkingen tegen de Wm-ontwerp-beschikking(en) worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en voor de Wvo-ontwerp-beschikking(en) bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059,3006 Maar er zijn natuurlijk ook andere mogelijkheden. Als hovenier Henk van Vliet op zijn bedrijf aan de Brugweg een eigen huis zou willen bou wen ter vervanging van zijn woning aan de Willem de de toekomst wellicht ook tot de mogelijkheden behoren. Namens de Nierstichting Nederland, afdeling Waddinxveen G. SIEMONS. arts voorzitter Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder de gelegen heid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikkingen en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen, doorkiesnummer 01828-24757 voor de Wm- en telefoonnummer 010-4537211 (Hoogheemraadschap van Schie land) voor de Wvo-vergunning. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) be denkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikkingen, kunnen later be roep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkin gen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Degene die een bedenking indient kan - gelijktijdig bij aparte brief - verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 13 september 1994, onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunning is verleend aan: de heer G. Hoogendoorn ingevolge de Wet milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een kwekerijbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 22. De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 22 september 1994 geduren de zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 3 november 1994 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend be lang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het tref fen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van dé Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, ’s Gravenhage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. tiekamer van de wijkschool plaatsmaken. Het unieke van de peuter speelzaal, waarvan het secre tariaat is gevestigd op het adres Jupiterlaan 63 in Wad dinxveen (tel. 01828-11280), is de variatie in de dagen. De ouders bepalen zelf het aantal dagen en welke dagen van de week zij de peuters bij Pino willen onderbrengen. De kosten zijn ƒ8,- per dagdeel (van 8.30-12.00 uur, woens dag van 8.30-11.30 uur). In de week van 26 september tot en met 1 oktober 1994 zal er gecollecteerd wor den door de Nier Stichting Nederland. 06-11 12222 01820-24255 Het gemeentebestuur maakt bekend dat in de raadsvergadering van 13 september 1994 is vastgesteld de Verordening regelende de samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van de Marktcommissie, een commissie als bedoeld in artikel 91 van de Gemeentewet. De openingsceremonie begint de drumband Cormula’s. Ze zullen een half uur vooraf door de St. Victorwijk mar- Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeesters en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is inge stemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. dere keer veel plezier bele ven. Er worden acht gewone ron des gespeeld met mooie prij zen. Hierna wordt een super- ronde gedraaid met een su- perprijs als hoofdprijs. De ge wone rondes kosten ƒ1,- per kaart. De superronde kost ƒ2,50 per kaart. Tevens is er een loterij met vele leuke prij zen. van verschillende eigenaars. Het groene stuk tegenover ar chitectenbureau Stuurman Partners BV is bijvoorbeeld eigendom van ondernemer Joop Baas. Hij kocht het ja- ren geleden toen er nog een sterk vervallen kas stond. Hülsta Leolux Gelderland Pastoe Kendix Bans Bord Gasteli/n Montis Artifort Jab Van Besouw Fiam l.igne Rosei Molteni Giorgetti WADDINXVEEN - De pro vincie Zuid-Holland hield het lange tijd tegen, maar de ge meente Waddinxveen bleef volhouden dat er best nieuwe huizen gebouwd konden wor den op de lege stukken aan de noordkant van de Brugweg. Nu ‘Den Haag“ zich niet meer verzet tegen deze lintbebou wing tussen het plaatsnaam- bord Waddinxveen en de kruising met de Middelburg- seweg zijn B. en W. in het ge meentehuis begonnen met het starten van een bouwpro- cedure voor die plek. Dat blijkt althans uit een ver trouwelijk besluit van het col- KLz.NaasT de Julianabrug) 2406 GH Alphen a/d Ri/n tel. 01720-73871 TROS en voorafgaande aan zijn tv-loopbaan in het onder- 00.00-06.00 uur:Non-stop muziek. 06-00-09.00 uur:Ochtendniveau, met Ferry van Loon en Luuk van Dijk. 09.00-19.00 uur:Non-stop muziek. 19.00-21.00 uur:Brandwacht, met Wijbrand van der Sande. 21.00-23.00 uur:Het Nieuwscafé, met actuele info uit de regio. 23.00-00.00 uur:Non-stop muziek. maar u begrijpt dat dit alles geld kost, veel geld! Geef daarom in de collectebus als de collectant bij de u aan de deur komt. lucht inlaten. De eigenaar van de ballon die het verst opening door Victor Deco- ninck. De tv-joumalist, die Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 27 september 1994 aanvang 1930 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies inzake organisatie (periodieke) wijkbezoeken. - Begroting 1995 en Meerjarenbegroting, algemene aspecten voorzover betrekking hebbend op taakveld commissie. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. ven basisschool, die in de peuters ‘nieuw bloed1 voor de toe komst ziet, houdt zelf op die dag ook open huis. wijs werkzaam was, zal op lu dieke wijze de deuren openen van de nieuwe peuterspeel zaal. Hierna is de speelzaal Pino toegankelijk voor het publiek, waarbij ook de mogelijkheid aanwezig is voor het opgeven van peuters. Verder is er een kleurwedstrijd en staat er een hapje en drankje klaar. De nieuwe Waddinxveense peuterspeelzaal is een initia tief van vrijwilligers, die in de zomer koortsachtig hebben g v nieuwe locatie. Hiervoor avond 24 september om acht moest onder andere de direc- u dv/c etui*- longue Helix van Ligne Roset. ben van de vele opmerkelijke woonideeên die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. lege van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester Kees van der Linden heeft de ze ontwikkeling tegenover onze krant bevestigd en toe gelicht. Voordat overigens de nieuw bouw kan worden toegestaan zal eerst het bestemmings plan Brugweg moeten wor den gewijzigd. Niettemin ziet het er naar uit dat in de toe komst nu ook woningbouw in dit landelijke deel van Wad- dinxveen-Oost zal kunnen worden toegestaan. De verschillende stukken grond aan de noordkant van de Brugweg zijn in het bezit Een deel van de grond aan de noordkant van de Brugweg in Waddinxveen, eigendom van de onderne mer Joop Baas, waaraan gewerkt wordt er voortaan ook lintbebouwing mogelijk te maken. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - Op het adres Kerkweg-West 10 in Waddinxveen vestigt zich Zonnestudio ‘Biarritz1. De nieuwe zaak van Waddinxve- ner Rob Verweij (23) wordt zaterdag 1 oktober officieel geopend. De openingsreceptie met een drankje en een hapje is die avond tussen zeven en tien uur. In de zaak zullen medewerksters van Rob Ver weij actief zijn. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I V 2740 AH Waddinxveen. 1 X. Tel. 01828-10379. J 09.00-18.00 uur:Non-stop muziek. 18.00-22.00 uur:Nederlands op z’n best, met Frank en Ronald. 22.00-00.00 uur:Nashville Express, met Cor van Eijk. 00.00-06.00 uur:Non-stop muziek. 06.00-09.00 uur:Ochtendniveau met Ferry van Loon en Luuk van Dijk. 09.00-00.00 uur:Non-stop muziek. WADDINXVEEN - De jaar lijkse collecte van de Nier stichting wordt ook in Wad dinxveen gehouden van maandag 26 september tot en met zaterdag 1 oktober. Een maal per jaar, tijdens de na tionale collecteweek, doet de Nierstichting Nederland een beroep op de gehele Neder landse bevolking voor een fi nanciële bijdrage. U helpt de Nierstichting door mee te collecteren of door een bijdrage aan de collectant te geven. De opbrengst van deze om tien uur ’s morgens door jaarlijkse collecte is de finan- ciële basis voor de activiteiten van de Nierstichting. Met ieders financiële hulp cheren. Dan volgt een ballon- 1 L-t, nenwedstrijd, waarbij alle uitbreiden, kinderen een gasballon de 1 -1 1 1 l 1 1 door aanschaf niersteenver- 00.00-08.00 uur:Non-stop muziek. 08.00-10.00 uur:Ochtendniveau, met Hildo Göbel. 10.00-12.00 uur:Gouden Hits non- stop, met Gerben van Kruistum. 12.00-14.00 uur:Het Middelpunt, met Ferry van Loon. 14.00-16.00 uur:Het Middelpunt, met Martin Schlink. 16.00-18.00 uur:Non-stop muziek. 18.00-19.00 uunNews Wave, met Ed Muller. 19.00-22.00 uur:Hitfront Danceable, met Gert Voogd met Michel. 22.00-00.00 uur:De avonduren, met Ron Menke. 00.00-02.00 uurtln ’t holst van de nacht, met Ed Muller. 02.00-09.00 uur:Non-stop muziek. 09.00-12.00 uunReligieus program ma door een der kerken. 12.00-14.00 uur:RTW-klassiek Da Capo. 14.00-16.00 uur:Gouden Hits, met Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 16.00-18.00 uur:Non-stop muziek. 18.00-19.00 uur:Newswave, met Ed Muller. Zwijgerlaan, dan gaat dat in 19.00-22.00 uur:Non-stop muziek. 22.00-00.00 uur:De Avonduren, met Ron Menke. kan de Nierstichting dialyse mogelijkheden r’x’ ’1 behandelingsmogelijkheden gruizers uitbreiden, geldelij- komt krijgt een leuke atten- ke bijdragen verlenen voor tie. wetenschappelijk onderzoek, Om half elf volgt de officiële sociaal-maatschappelijke hulp verlenen aan de chroni- u sche nierpatiënt en het gezin binnenkort overstapt naar de en voorlichting geven aan pa- tiënten en het publiek. Natuurlijk is dit maar een - kleine opsomming van het werk van de Nierstichting, WADDINXVEEN - Aan de Vondellaan en de Busken Hu- etlaan in Waddinxveen zijn vorige week in de nacht van woensdag op donderdag in to taal twaalf kelderboxen open gebroken. Na het intrappen van de toegangsdeur werd in de meeste gevallen een fiets meegenomen. Uit één kelder- box verdwenen maar liefst drie dure fietsen. Verder wor den gereedschap en ski’s ver- mist. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- gewerkt aan een schitterende plaslaanj wordt zaterdag- locatie. I uur weer een bingoavond ge houden. De bingo-avonden mogen zich verheugen in een vaste groep bezoekers, die ie-

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3