Ondanks forse bezuinigingen toch nieuw beleid en extra uitgaven verschrikkelijk goede zeeklei 9 GROEP SOOS-middagen in AF-centrum HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. e o/ JA, IK PAK! Banketbakker in de prijzen B. en W bieden begroting voor 1995 aan gemeenteraad aan ‘Bos planten op minderproduktieve grond De Vierstroom en GGD actief CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Opening van vernieuwd clubgebouw volkstuinders tegen kanker Geraniumrit Sssü“SE Kerkdienst RTW-radio BÉÖW Rijn en Gouwe Orgelconcert van Evert van de Veen Zondagavondzang in de Kruiskerk in de Bnigkerk wir I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 Pagina 13 Op de foto rechts de Waddinxveense banketbakker Ton van den Berg met Arno van den Berg, die het c 4 meen te hebben met de be- meente uit. In de dienst, die passende muziek. Cees Kroes woont aan de 8 T i i i i i i i i i i i i i I i heidsdienst Midden-Holland (GGD) organiseren in de maand oktober allerlei activi teiten in het kader van de Eu ropese week tegen kanker. WADDINXVEEN - De soci- eteitsmiddagen van de Stich ting Ouderen Onderling Soci ëteit (SOOS) zijn iedere dins dag om de veertien dagen in het Anne Frank-cntrum (Jan van Bijnenpad). NRR-TRR-reglement, voor de een De GOUDA/WADDINXVEEN- De Stichting De Vierstroom HYPOTHEEKCENTRUM Het meedoen aan deze wed strijd ziet de Waddinxveense banketbakker Ton van den Berg als een uitdaging en een goede vergelijking met ande re banketbakkers uit het hele land. ‘Je blijft zo goed op de hoogte van de nieuwste ontwikkelin gen in de branche, ook is het een stimulans om goed op je kwaliteit te letten', aldus Ton van den Berg. Banketbakkerij -partyservice Van den Berg bestaat dit j aar Deze laatste met een grote te aroom waar ruim 80 mensen kunnen genieten van een kopje koffie. Rond dit 130-ja- rig bestaan zullen binnenkort nog enige activiteiten georga niseerd worden. 130 jaar. In 1864 is de over grootvader van de onderne mende Waddinxveners be gonnen met een bakkerij in Stolwijk. De vader van Ton van den Berg en zijn broer Cees is in 1960 naar Wad- dinxveen gekomen. Het bedrijf dat nu door de twee broers Ton en Cees van den Berg wordt gerund, heeft inmiddels twee vestigingen in Waddinxveen (Passage en Luifelbaan) en één in Gouda (Lange Groenendaal). Dinsdag 4 oktober is er weer een SOOS-middag. Er zal dan over bijen worden verteld. De middagen zijn voor iedereen boven de 65 jaar gratis toe gankelijk en worden door ge middeld 100 mensen bezocht. De jaarlijkse bazar van de SOOS wordt altijd in maart gehouden en de verloting met 3.000 loten in oktober (trek king dinsdag 18 oktober). Vo rige week dinsdagmiddag 20 september heeft het Huis vrouwenorkest uit Moerka- pelle menige oudere laten ge nieten en werd er uit volle borst meegezongen. hier geen troep in de grond. Het is allemaal schone grond. En dat is een compliment voor de generaties die in deze polder werkten en woonden.' Beatrixlaan, wordt voorge gaan door ds. H. Onstein uit Amsterdam. In het programma tussen 9.00 en 12.00 uur voor en na de kerkdienst zal aandacht worden gegeven aan de acti viteiten die in het komende seizoen door de Immanuël- strijkje en zonnebank en kan- kerkgemeente worden aange- x. 1~ 1 t N L -1 -1 M van de activitieiten wordt het Dinsdag 1 november wordt in de SOOS uitleg gegeven over De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening). Dinsdag 15 novem ber staat het KNMI centraal. Dir' 29 november wordt het Nicolaasfeest gevierd. Dinsdag 13 december is er bloemschikken. Woensdag 21 en donderdag 22 december is er de jaarlijkse kerstviering. polders en Zuid-Holland op allerlei manieren proberen hun bedrijven aan te passen aan de veranderde omstan digheden. De akkerbouw, waar het stuc- tureel slecht mee gaat, heeft in Nederland vele gezichten. Er is sprake van een crisis, vergelijkbaar met de land- bouwcrses van 1830-1840, 1880 en de jaren dertig van deze eeuw. dankbaar gebruik van de gunstige ligging van zijn be drijf en verkoopt produkten aan huis. Dat loopt goed. Het bedrijf draagt - o ironie- de naam Jagtlust. ‘Een verwij zing naar het jaagpad langs de trekvaart die aan de ande re kant van de dijk was'. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 30 september houdt de auto- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de Geraniumrit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR-TRR-reglement, voo gezelligheidsklasse geldt aangepast reglement. lengte van de rit is 30 km, de duur is anderhalf uur. In schrijven voor de rit is moge lijk in Soos Hitland, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk) tussen 19.45 en 20.30 uur. De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Akkerbouwer, Bentwoud-actie- voerder en WD-gemeenteraads- bergsïa en zelfs van asper- chief - Victor van Leeuwen). al bijna tweehonderd jaar in handen van de familie. Cees Kroes is de zevende genera tie. Dat sterkt hem in zijn verzet. 'Maar', zo zegt hij, ‘van nostaligie kun je niet eten. gen voor uitwisseling Pelhri- mov en minderhedenbeleid: f 25.000,-. WADDINXVEEN - Het tuin bouwblad ‘19Nu‘ heeft de ogen laten vallen op het ge bied van het toekomstig Bentwoud, het woon- en werkgebied van de Waddinx veense akkerbouwer ing. Cees Kroes. Verslaggever Ton Schönwet- ter laat zien dat akkerbou wers op de zeeklei van Gro- B. en W. te zijner tijd nadere ningen, Zeeland, IJsselmeer- voorstellen aan de gemeente raad voorleggen. Het land van Cees Kroes ligt in één van de vele zogeheten droogmakerijen in Zuid-Hol- land. De polder is eind acht tiende eeuw ontstaan door de drooglegging van een plas. Die bleef over na afgraving van het veen. De grond in de droogmakerij is zeer humus rijk. ‘Je kunt ontzettend veel met die grond. Er worden hier vooral vrije marktprodukten geteeld. Er wordt geëxperi menteerd met de teelt van ijs- lid ing. Cees Kroes. (Foto: Ar- ges° Ook de provincie erkent de kwaliteiten van de grond. ‘De provincie heeft deze grond werkers van de zeeklei in het aangeduid als klasse 1. Er zit achterland van Waddinx veen. Op deze vruchtbare grond tussen Waddinxveen en Zoe- termeer zullen immers, als het aan het rijk en de provin- Het Waddinxveense bedrijf is cie Zuid-Holland ligt, de ak kerbouwers ook plaats moe ten maken voor natuurlijke ontwikkelingen. In het ge bied moet een 2.100 hectare groot oerbos (Bentwoud) wor den aangelegd, waarvoor tus sen de 50 en 60 akkerbouwbe- drijven zullen moeten ver dwijnen. ‘Bos moet je planten op min der produktieve grond. op hoogwaardige akkerbouw- grond,‘ is het oordeel van Cees Kroes. Het aan het Noordeinde bij Boskoop wo nende WD-gemeenteraads- lid is woordvoerder van de Agrarische Commissie Bent woud (ACB), waarin zich zo’n 200 boeren uit het gebied hebben verenigd in hun ver zet tegen de provinciale plan nen. Voor de recreatie hoefje niet persé een bos te hebben', gaat hij verder. ‘Er zijn hier in de L__Li recreatiemogelijkhe- ^1 f~\ 1_1 bouwgebied kan naast zijn huidige functie ook in een re creatieve functie voorzien. Wij stimuleren die recreatie mogelijkheden van harte. Er zijn fietspaden door het ge bied aangelegd'. WADDINXVEEN/GOUDA - Tijdens de Banketbakker- beurs in Eindhoven heeft banketbakkerij-partyservice Van den Berg (Passage en Luifelbaan) met hun inzen dingen een aantal prijzen in de wacht gesleept. Eerste prijzen vielen onder meer op de kindertaart. Deze was ge heel in stijl van de nu zo po pulair Flintstones. De roomboterstaaf, die ieder een weer in de aanstaande Sinterklaassfeer brengt, en het borrelgamituur, werden ook met een eerste prijs be loond. Verder zijn er nog prij zen gewonnen voor de eigen gemaakte chocoladeletters, de vruchtengebakjes en het banket. Het ‘Stadhuis van Gouda', ge- Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: Bezuinigingen Naast een vermindering van de onderhoudskosten open bare verlichting met ƒ25.000,- stelt het college van B. en W. voor (overeenkom stig de principe-afspraken in het collegeprogramma) de volgende bezuinigingen toe te passen: ƒ70.000,- voor verlagen per- soneelskosten-efficiency); ƒ10.000,- voor verlagen sub sidie bibliotheek; ƒ12.000,- voor verlagen subsidie gods dienst- en vormingsonder wijs; ƒ10.000,- voor verlagen subsidies sportverenigingen) en ƒ4.000,- voor verlagen ove rige subsidies. Deze maand is er voor de Waddinxveense sportvereni gingen in het gemeentehuis een informatie-avond gehou den over de voorgenomen ver laging van de subsidies. Naast een geraamd netto voordeel van ƒ55.000,- in ver band met de voorgenomen verkoop van de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan (niet meer benodigd voor ge meentelijk gebruik) is een voordeel van ƒ40.000,- ge raamd in verband met de voorgenomen verkoop van het Gemeentelijk Antenne Systeembedrijf (CAI). maakt door Amo van den Berg, ontving een derde prijs. Dit stadhuis zal binnenkort te zien zijn in de winkel en te aroom van banketbakkerij Van den Berg aan de Lange Groenendaal in Gouda. WADDINXVEEN - Het colege van Burgemeester en Wet houders heeft vlak voor het afgelopen weekeinde aan de ge meenteraad een sluitende gemeentebegrotingen voor 1995 kunnen aanbieden. Het lokale huisboekje zal in oktober in raadscommissies en door de gemeenteraad worden bespro ken. In het voorbije voorjaar kon nog bij de aanbieding van het collegeprogramma 1994-1998 van PCW, VVD en CDA een sluitend beeld worden ge schetst voor de begroting voor volgend jaar. Door landelijke ontwikkelingen is deze finan ciële situatie achterhaald. Het kabinet-Kok heeft name lijk besloten met ingang van 1995 op de belangrijkste in komstenbron van de gemeen te (de algemene uitkering uit het gemeentefonds) zeer forse kortingen toe te passen. De omvang van deze kortin gen wordt globaal geschat op circa ƒ350.000,- in 1995, oplo pend tot circa ƒ800.000,- in 1998. Het college van B. en W. is er desondanks opnieuw in geslaagd een sluitende begro ting voor 1995 op te stellen, binnen het raam van de in het collegeprogramma ge maakte principe-afspraken van PCW, VVD en CDA. WADDINXVEEN - Zondag avond 2 oktober om half acht biedt de Gereformeerde Kerk Vrijegmaakt weer gelegen heid samen te zingen in de Kruiskerk (Passage). De lie deren zijn mede met het oog op de afgelopen vakantiepe riode gekozen onder het the ma ‘Gods almacht in de schepping. Het programma wordt gepre senteerd door Janny van Hui zen. Voor de begeleiding van de samenzang wordt gebruikt gemaakt van diverse instru menten, zoals het orgel van de Kruiskerk, een keyboard, gitaar en klarinet. De tekst van de liederen wordt uitge reikt. één van degenen die mogelijk zullen moeten wijken voor bos. De Waddinxvener teelt op zijn 90 hectare pootaar- dappelen, consumptieaar- Zwaarder dan de emotionele kant, weegt de zakelijke kant van het verhaal'. Niet ‘Wij zitten hier op verschrik kelijk goede zeeklei, met op brengsten die kunnen wedij veren met die in de IJssel- meerpolders. De goede grond en de nabijheid van de Rand stad en de veilingen geven ons de beste mogelijkheden om ons bedrijf te ontplooien. Er wordt hier weinig grond verhandeld. Dat zegt al ge noeg over de levensvatbaar heid van dit gebied1. ‘Ik zou geen akkerbouwge bied weten waar de mogelijk heden zo groot zijn als hier, buurt recreatiemogelijkhe- De provincie kan ons nooit den genoeg. Ons mooie akker- zo’n alternatief bieden. Wij hebben hier generaties ge werkt om het zo te krijgen. Het bedrijf datje elders moet terugkopen, is meestal min der. De verkoper ziet het veelal een tijdje niet meer zitten en heeft de grond en de drainage minder onderhouden'. rand van Waddinxveen. Hij is ‘Het kost je dan een berg geld -om de situatie zo te krijgen als op je oude bedrijf. Wie be taalt het weer tot bloei bren gen van zo’n bedrijf? Daar wordt niet voor betaald. Als dappelen, suikerbieten, uien, we gedwongen worden te ver- --- trekken, worden we er altijd slechter van. Daarom zijn wij er ook zo fel tegen.' spruiten, erwten en graan ‘voor de vruchtwisseling'. De akkerbouwer maakt WADDINXVEEN - Zater dagavond 1 oktober om acht uur geeft de jonge Voorthuizer organist Evert van de Veen een concert in de hervormde Brugkerk (Kerkweg- Oost). Evert van de Veen (28 de cember 1963) volgde zijn eerste orgellessen bij zijn oom Evert van de Kamp. Hierna studeerde hij ver der bij John Propitius te Barneveld, die hem voor bereidde op zijn studie aan het Utrechts Conser vatorium. In de Domstad studeerde hij hoofdvak orgel bij de Utrechtse organist Theo Tennissen. Deze studie werd op 15 juni 1990 afge rond met een examen-con- cert in de Pieterskerk te Utrecht. Evert van de Veen is als organist verbonden aan de Gereformeerde Kerken van Voorthuizen en Nij- kerk. In de regio Vborthui- zen-Barneveld is hij als orgeldocent werkzaam. Hij is dirigent van enkele koren en een veelge vraagd begeleider bij di verse andere koren, waar onder het Urker Mannen koor. Reeds meerdere ma len gaf hij orgelconcerten in verschillende plaatsen van het land. Er zijn twee cd’s van hem verschenen, terwijl in het najaar de derde cd zal worden uitge bracht. Beleidsvoornemens Ter bevordering van de con tacten tussen het bestuur en de bevolking is het college van B. en W. voornemens vol gend jaar te starten met het houden van wijkbezoeken, teneinde de wensen en pro blemen van de (wijkbewo ners te inventariseren en hiervoor oplossingen te zoe ken. In het kader van het op te zet ten lokale integrale veilig heidsbeleid zal in het komen de begrotingsjaar een start worden gemaakt met de ver betering van de sociale veilig heid in de woonwijken. Eén van de hoofdpunten van beleid uit het collegepro gramma 1994-1998 is de noodzakelijke verbetering van de ambtelijke en bestuur lijke organisatie. Op basis van de deze zomer door de ge meenteraad vastgestelde hoofdlijnen van de nieuwe or ganisatie zal het komende be grotingsjaar de nadere uit werking hiervan ter hand worden genomen. In de begroting 1995 wordt een bedrag van ƒ100.000,- voor personeelskosten ge raamd, dat hoofdzakelijk is bedoeld voor meer manage mentondersteuning en be- leidsadviserende werkzaam heden op het gebied van per soneel en organisatie. Voor jaarlijkse lasten wegens uitbreiding en vervanging van automatiseringsmidde- len (programmatuur) wordt een bedrag geraamd van (kruiswerk an maatschappe- ƒ112.000,- gebaseerd op een lijke dienstverlening) en de Z ‘Stadhuis van Goudamaakte. (Foto: Sjaak Noteboom). Evert van de Veen speelt voornamelijk muziek ge componeerd rond de eeuwwisseling, bekend als de periode ’laat-ro- mantiek’, en composities uit een latere periode waarin van dezelfde klankgedachte wordt uit gegaan. Ook grote barokcomponis- ten als Bach en Handel hebben zijn warme be langstelling. Graag im proviseert hij over psal men, gezangen en andere geestelijke liederen, geïn spireerd door muziek van de kerk en zijn eigen ge loofsovertuiging. Op het programma van het concert in Waddinx veen staan werken van Buxtehude, Handel, C.P.E. Bach, De Lange sr., Driffil, Karg-Elert en een aantal improvisaties van de organist zelf. investering van ƒ450.000,-. Het bevorderen van de ver keer sveiligheid, met name voor de zwakke verkeersdeel nemers, is ook in de komende jaren één van de speerpunten van het Waddinxveense be leid. Voor de verdere uitvoering van het geactualiseerde ver keerscirculatieplan wordt een jaarlijkse last geraamd van ƒ105.000,-, gebaseerd op een investering van ruim één miljoen gulden. Ten behoeve van de uitbrei ding van het gemeentehuis wordt rekening gehouden met een toename van de jaar lijkse lasten met een bedrag van ƒ110.000,-. Om het onderhoud van de ge meentelijke gebouwen, de vervanging van de openbare verlichting, het onderhoud van straten en wegen, de re constructie van openbaar groen en sportvelden, de ver vanging van de riolering, de sanering vervuilde gronden, de vervanging van bestem mingsplannen en de vervan ging van overige infrastruc turele werken ook in de toe komst tijdig te kunnen uit voeren, wordt voorgesteld de jaarlijkse stortingen in de daartoe ingestelde voorzie ningen te verhogen met ƒ400.000,-. Verder stelt het college van B. en W. voor om de volgende ex tra uitgaven te ramen: hogere onderhoudskosten openbaar groen: ƒ68.000,-; hogere on derhoudskosten bruggen en tunnels: ƒ7.000,-; hogere kos ten composteren groenafval: ƒ25.000,-; hogere kosten maai- en slootwerk: ƒ50.000,-; kosten ten behoeve van verwijdering zwerfvuil: ƒ26.000,-; continuering schuldhulpverlening: ƒ25.000,-; kosten viering Ko ninginnedag (Oranje-ont- vangst): ƒ5.000,- en nieuw be leid voor onder andere des- kundigehidsbevordering vrij willigers, bijdrage verenigin- - WADDINXVEEN - Zondag- Deze week is van maandag 10 morgen zendt de lokale RTW- tot en met zaterdag 15 okto- radio een kerkdienst van de ber en heeft als thema kanker hervormde Immanuelkerkge- en voeding. Woensdagmiddag meente uit. In de dienst, die 12 oktober van twee tot vier begint om tien uur in het uur houden De Vierstroom en kerkgebouw aan de Prinses de GGD in het Vierstroom-ge- - x bouw aan de Spoorstraat in Gouda een informatiebijeen komst over kanker. Tijdens deze publieksbijeen- komst zullen diverse spre kers informatie geven over onder andere voeding en kan ker, borstonderzoek, het uit- 1 1 1 ken De bijeëiïomsrirgratis boden. Tijdens de presentatie en voor iedereen toeganke- van de activitieiten wordt het lijk. Het Patiënten Platform programma afgewisseld door Midden-Holland zal ook aan- J wezig zijn met een informa tiestand. In het kader van de Europese week tegen kanker hebben De Vierstroom en de GGD een prijsvraag voor volwassenen en een kleurwedstrijd voor kinderen uitgeschreven. De deelnameformulieren kun nen worden gehaald bij de wijkgebouwen van De Vier stroom, bij de GGD, bij het gezondheidsinformatiecen- trum De Gezondheidswijzer en bij de Openbare Biblio theek. Het Goudse Groene Hart Zie kenhuis besteedt ook aan dacht aan de Europese week tegen kanker. In de actieweek zullen bij de balie van het pa tiëntenbureau allerlei fol ders, het wedstrijdformulier en de kleurplaat liggen. In oktober en november zal De Gezondheidswijzer, het gezondheidsinformatiecen- trum van De Vierstroom, in het teken staan van kanker en voeding. De bezoekers kunnen daar allerlei informa tie krijgen over kanker en voeding, maar ook over aller lei andere aspecten die met kanker te maken hebben. Tariefverhogingen Het streven van de gemeente is de belasting- en overige ta rieven jaarlijks te verhogen met het inflatiepercentage. Voor 1995 wordt dan ook voorgesteld een inflatiecor rectie toe te passen van 2,1% stijging prijsindex gezinscon sumptie over 1993). Daar naast is het beleid erpp ge richt waar mogelijk de kos tendekking te verhogen. Op grond van deze uitgangs punten stelt het college van B. en W. tariefverhogingen voor (inclusief 2,1% inflatie), die in 1995 f 395.900,- extra in het laatje moeten brengen. De onroerende zaakbelastin gen stijgen met 2,1%) en brengen ƒ125.000,- extra in het laatje, de rioolrechten gaan +6% omhoog (ƒ100.000,- extra), de afvalstoffenheffing met 2,1% (ƒ82.000,-), de toe ristenbelasting met 2,1% (ƒ900,-), de hondenbelasting met 2,1% (+36,6% tarief eer ste hond) (ƒ39.000,-), de be- graafrechten met 12,1% (ƒ15.000,-), de leges en overi ge rechten met 2-1 tot 7,1% (ƒ24.000,-) en de sportaccom modaties met 7,1% (ƒ10.000,-). Dat is totaal ƒ395.000,-. De gemeentelijke zwembad- commissie voor Gouwebad ‘de Sniep' (Sniepweg) zal binnen kort een beslissing nemen over de tariefaanpassingen. De aangeboden meeijarenbe- groting 1995-1999 van de ge meente Waddinxveen is ten opzichte van het ten tijde van (april 1994) verslechterd. Cees Kroes: ‘We zitten hier op De belangrijkste oorzaak hiervan is de door het nieuwe kabinet aangekondigde kor ting op de uitkering die de ge meente jaarlijks van het rijk ontvangt. De korting wordt geschat op ƒ350.000,- in 1995, oplopend tot globaal ƒ800.000,- in 1998. Op basis van de huidige in zichten vertoont de meeija- renbegroting een geraamd te kort van circa ƒ135.000,- in 1996, oplopend tot ruim ƒ530.000,- in 1999. Voor de dekking van vorengenoemde tekorten zal het college van clubgebouw van de volkstuin- dersvereniging ‘Ons genoe gen' aan de Tweede Bloksweg zal gepaard gaan met koffie, gebak, een hapje en een drankje. Iedere tuinder met vrouw, vriend of vriendin en kinde ren hierbij uitgenodigd. Het afge- eiland Tiengemeten in het 1-j- x-i Haringvliet, die plaats moe ten maken voor een natuurei- land met doorgestoken dijken o voor moerassen, slikken, der barre weersomstandighe- vloedbossen en Halfnaturlijke graslanden blijken veel ge- WADDINXVEEN - Zaterdag De vrijhandelsdoelstelling 8 oktober tussen 11.00 en van de Europese Unie hebben 15.00 uur zal het vernieuwde geleid tot gegarandeerde mi- iii-j-nnimumprijzen die de akker bouwers kregen. De graan prijzen moesten omlaag om officieel worden geopend. Dit de weg vrij te maken voor een wereldhandelsakkooord De akkerbouwers in Gronin gen, die worden geconfron teerd met de ontwikkeling van natuur- en recreatiege- zijn door de volkstuinders bieden en hun collega’s op het lopen jaar is door een aantal leden volop gewerkt aan het realiseren van het nieuwe clubgebouw, vaak ook nog on- - den. SB' t -f A ‘fff' 11 W(t si 7/0 Betakng d mv toegezonden acceptgiro's Automatische betaling d.mv. machtiging. Automatische betaling d.mv. machtiging WADDINXVEEN Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdelvig abonnementen Antwoorckxjmmer 10006 2400 VB Alphen a/d Rfri Een kwartaalabonnement f 8380 Een kwartaalabonnement f 8130. Een maandabonnement t 2£dX) VOO' oe automatische afschnf nng van he: aoonnementsgeid is dn Danx/gro-rekefw^gnummef Naamm/v* Adres: Postcode/Woonplaats Telefoon: (voor controle op bezorging)

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13