Medailles voor drie turnsters aJ W. Edelman legt functie neer MDNE in Boskoop Expositie ^leverden. V3I1 AllS dl Ben Wekking Druk programma dominees Zwarte predikanten bezoeken donderdag GZB-zendingsavond eurohome Kinderkleding- beurs Unicef De Gouwestem concerteert in Leiden Voorlezen in de bibliotheek Winkeltje weer Jetty gestart Op uitnodiging van Centraal Hervorde Gemeente in het Gouwedorp Twee predikanten uit Malawi kij ken rond boonstoppel b.v. WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS^ Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 I voelens weer. RAADHUIS REPROSET Zondagavondzang in de Kruiskerk Zijde 36 01727-14550 Stationsstraat. Ze praten in zijn aanwezigheid over de verschillen tussen Nederland en Malawi, dat in zuid-oost Veel ministers bezitten plan tages waarop tabak, thee of suikerriet wordt verbouwd. Ook de banken en grootwin- afwezigheid van burgemees ter C.M. van der Linden werd kennisgemaakt met loco-bur- gemeester K.W.Th. van Soest (VVD), wethouder J.A. Hiele- ma (CDA), wethouder J. Nee le (PCW) en gemeentesecre taris C.A.P.M. Loose. Voorts werd zaterdagavond (Jan het wijkgebouw ce pianist Martin Zonnen- berg, bariton Karei Bogerd enm sopraan Cobie van Duy- venbode-Eikelboom WADDINXVEEN - Voor kin deren vanaf 4 jaar is er elke woensdagmiddag om twee uur voorlezen in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklen burg Schwerinlaan). Tevens is er een nieuwe kast T4+’ met boeken speciaal voor de ’oudere jeugd’. hoog. Zestig procent van de bevolking kan niet lezen en schrijven. De meeste mensen wonen in kleine dorpjes op het platteland. Hun voor naamste middel van bestaan is kleinschalige landbouw. Ze verbouwen vooral mais, bo nen en pinda’s voor eigen ge bruik. opeiste. Bij de dames (categorie IC) was TOOS vertegenwoordigd door Isabelle van den Nieu- wendijk. Door een mooie wed- geeft op die manier haar ge- strijd, met als hoogtepunt haar brugoefening waarvoor 7.95 werd behaald, kon zij met 29.55 punten de bronzen medaille in ontvangst nemen. WADDINXVEEN - Deze maand is het winkeltje van Jetty aan de Zuidkade in Waddinxvecn van start ge gaan met het nieuwe winter seizoen. Er wordt gedragen kleding verkocht vanaf maat 80 tot en met XL. Men kan er terecht voor het inleveren van kleding op maandagochtend van 9.30- 11.30 uur. Voor de verkoop is Jetty geopend op maandag en dinsdag van 9.30-11.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Tevens is het winkeltje tot de herfstvakantie op maandag avond geopend van 19.00- 21.00 uur, ook om kleding in te leveren. Het adres is Zuid kade 17a. Voor inlichtingen tel. 01828-15895 of 01828- 16243. LEIDEN/WADDINXVEEN - Vrijdagavond 30 september om acht uur geeft het Chris telijk Waddinxveens Man nenkoor met drie andere ko ren een bevrijdingsconcert in de monumentale Hooglandse Kerk te Leiden. WADDINXVEEN - De herfst is net begonnen en dat is voor muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen het teken om weer een rommelmarkt een najaarsrommelmarkt. Zaterdag 29 oktober van 9.00- 16.00 uur zullen er diverse bruikbare artikelen uitge stald liggen op tafels in de beide lokalen van het clubge bouw De Hoge Noot (J.W. Fri- soweg). Alle spullen worden van te voren goed gesorteerd, waar door er per tafel de volgende artikelen te koop zullen lig gen: elektrische apparaten (zoals lampen, tv’s, pick-up’s, radio’s), huishoudelijke spul len (kop en schotels, borden, bestek, glazen), bloempotten, vazen, boeken, spelletjes, puzzels en schilderijen. Naast bovengenoemde arti kelen zullen er ook diverse binnen- en buitenplanten (met bloempot) verkocht wor den. Is men moe van het kij ken en kopen dan kan men onder het genot van een kopje koffie even uitrusten. Voor de najaarsommelmarkt kunnen bruikbare artikelen nog tot en met woensdag 26 oktober ingeleverd worden in het clubgebouw aan de J.W. Fri- soweg. Donderdagavond 29 septem ber om kwart voor acht is er in de Bethelkerk (Bilderdijk- laan) een zendingsavond, waar de lidmaten van de Cen traal Hervormde Gemeente persoonlijk kennis kunnen maken met de twee zwarte predikanten uit Malawi. Aan deze avond werkt het jeugdkoor van ‘Vox Jubilans* mee. De Afrikaanse predi kanten zullen er over hun le ven en werk in Malawi vertel len. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen, er is gra tis koffie en er is een boeken tafel aanwezig. De collecte is bestemd voor kerkbouw in het straatarme Malawi. Malawi, waar de GZB (ds. J.J. Tichelaar) helpt bij de op leiding van studenten aan het Ijzeren vuist Voor 1964 was Malawi een Britse kolonie. Het land wordt sinds de onafhankelijk heid met ijzeren vuist gere geerd. Tegenstanders worden gevangen gezet of verdwijnen spoorloos. De mensen gedra gen zich zeer onderworpen. De president heeft inmiddels een hoge leeftijd bereikt en de bevolking hoopt in de toe komst op een echte democra tie en heeft zich al uitgespro ken voor een meer-partijen- stelsel.Het analfabetisme is WADDINXVEEN - Zondag avond 2 oktober om half acht biedt de Gereformeerde Kerk Vrijegmaakt weer gelegen heid samen te zingen in de Kruiskerk (Passage). De lie deren zijn mede met het oog op de afgelopen vakantiepe riode gekozen onder het the ma ‘Gods almacht in de schepping. Het programma wordt gepre senteerd door Janny van Hui zen. Voor de begeleiding van de samenzang wordt gebruikt gemaakt van diverse instru menten, zoals het orgel van de Kruiskerk, een keyboard, gitaar en klarinet. De tekst van de liederen wordt uitge reikt. Afrika ligt en één van de arm ste landen ter wereld is. De grootste tegenstelling vin den de Afrikaanse dominees het vele water, want in Mala wi heeft het al drie jaar niet meer geregend. Het water wat ze nog hebbeiKkomt uit putten, die steeds dieper uit gegraven moeten worden, omdat de bronnen zijn opge droogd. Dat Nederland zo re genachtig zou zijn hadden ze niet verwacht. Voor hun ver- trék hoorden ze dat het nog zomer was in Nederland. De vrouw van dominee Mazunda raadde haar man aan om toch warme kleren mee te nemen, maar de predikant dacht: ‘Dat is niet nodig, omdat het daar zomer is.‘Het regende echter pijpestelen toen hij met zijn collega op Schiphol uit het vliegtuig stapte. Hij vond het zo mooi met al dat groen en die schitterende bloemen. Naar zijn idee moe ten de Nederlanders wel heel ’sterk en vastberaden’ zijn, omdat ze het gevecht met het water hebben gewonnen. de 12 jaar teken- en schilder lessen bij Olga Sonneveld en volgt sinds enkele jaren les- csen bij Trix Swartjes in Den het eindklassement voor zich Haag. Zij exposeerde eerde in Gouda, Oudewater, Stolwijk en het Provinciehuis in Den Haag. Zij toetst haar werk met gemengde techniek en WADDINXVEEN - Tijdens het Vrolek-turntournooi, dat zaterdag in Lekkerkerk is ge houden, hebben drie TOOS- tumsters een medaille in de wacht gesleept. In categorie C6 (9-10 jaar) streden Nelleke Droge en Wieke van Vuuren om de ere plaatsen. Wieke van vuuren van de president en zijn mi nisters. Malawi heeft nauwe lijks delfstoffen en heel wei nig industrie. Toch denkt dominee Van der Plas, predikant van wijk Oost van de Centraal Hervormde Gemeente, dat de mensen daar rijker zijn dan hier, want er zijn nog andere din gen dan alleen materiële za ken. De bevolking zoekt dan ook eikaars steun in het ker kelijke leven van Malawi. Het grootste deel van de be volking in Malawi gaat naar de volkskerk, de Presbyteri- Jaarprogramma van geloofscursussen WADDINXVEEN- Het jaar programma 1994-1995 van de Commissie Vorming en Toerusting is verschenen. De Commissie Vorming en Toe rusting verzorgt namens de Gereformeerde Kerk, de her vormde Immanuelkerkge- meente, de Remonstrants Ge reformeerde Gemeente en de Rooms-Katholieke Sint Vic- torparochie jaarlijks een aan tal korte cursussen op het ge bied van geloof en maat schappij. Voor het program maboekje kan men terecht bij Bastienne Prins (tel. 01828- 10751). Ben Wekking werkt met steen en metaal. Hij geeft dingen een ruimtelijke vorm. Na tien jaar Werkschuit-cur- sussen onder leiding van Jan van Ipenburg en enkele jaren Vrije Academie, durft hij aan- gemoedigd door zijn vrienden naar buiten te treden. Beide kunstenaars zijn woon achtig in Waddinxveen en lid van de Waddinxveense Kunst Kring. WADDINXVEEN - Tot eind oktober zijn in de vitrine van administratiekantoor Van der Loo aan het Koningin Wilhelminaplein werkstuk ken te zien van Ans Wekking- Marlies Asscheman kwam uit Heerkens en Ben Wekking. in categorie 2C (14-15 jaar) Ans Wekking-Heerkens volg en draaide een goede con stante wedstrijd met als bes te prestatie 7.55 bij sprong, waarmee ze de 5e plaats in Toen K. Edelman BV in 1992 een volle dochter werd van Koninklijke Borsumij Wehry NV, waarmee de continuïteit van het bedrijf werd zeker ge steld, werd door beide direc- De beide mannenkoren staan van de Wad dinxveense dirigent Martin Mans. De gezamenlijke koor zang wordt geleid door Mar- tien van der Knijff en wordt op het orgel begeleid door Martin Mans. REEUWIJK/WADDINX- VEEN - W. Edelman, alge meen directeur van K. Edel man BV in Reeuwijk, welke bedrijf ook een vestiging heeft aan de tweede Bloks- weg in waddinxveen, heeft zijn functie neergelegd. De orgelimprovisaties van de Waddinxvener zijn altijd weer uniek. Zaterdagavond 17 september mocht Martin Mans voor zijn orgelbespelin gen op bekende Nederlandse kerkorgels een gouden cd ont vangen. Afrika. De Gereformeerde Zendingsbond werkt het meest samen met de kerk uit het zuiden, waar 500.000 be lijdende leden bijhoren en 80 predikanten werkzaam zijn. De kerk is enorm gegroeid en er is een tekort aan predikan- ten.De Afrikaanse en Wad dinxveense predikanten ho pen dat dit bezoek de onder linge ’broederschap’ verstevigt. De predikanten Mazunda en Chimowa nodi gen hun collega’s in het Gou- wedorp uit ook eens een kijk je te komen nemen in Mala wi. ‘Dan kunnen we laten zien hoe wij met elkaar om gaan in de kerk en daarbui ten*. ZEVENHUIZEN - Donder dag 6 en vrijdag 7 oktober wordt er in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen weer een kin derkleding- en speelgoed beurs gehouden ten bate van Unicef, het kinderfonds van Tegenstellingen De dominees Mazunda en Chimowa zijn niet alleen in ons land en in Waddinxveen om de contacten tussen hun Presbyteriaanse kerk en de Nederlands Hervormde Kerk te verstevigen, maar ze wil len ook zien hoe wij hier leven en werken. De Adrikaanse en Waddinxveense predikanten WADDINXVEEN - Twee pre dikanten van de Church of Central Africa Presbyterian uit Malawi, algemeen secre taris dr. O.P. Mazunda (Li- vingstonia Synod) en voorzit ter R. Chimowa (Blantyre Sy nod), zijn een week lang te gast van de Centraal Her vormde Gemeente in Wad dinxveen. De beide Afrikaanse domi nees, die zijn uitgenodigd door de Gereformeerde Zen- dings Bond (GZB) binnen de Nederlands Hervormde Kerk, kwamen vorige week vrijdag in het Gouwedorp aan, waar ze werden ontvan gen in Het Anker (Nesse), en vertrekken komende vrijdag weer vanaf dezelfde plaats. De vier hervormde predikan ten in Waddinxveen, leden Zomba Theological College, is van de zendingscommissie en voor Afrikaanse^ begrippen de centrale kerkeraad hebben een uitgebreid programma opgesteld om hun buiten landse gasten in en buiten Waddinxveen aangenaam, nuttig en geestelijk te verpo zen. Ze overnachten steeds in de pastorie van ds. H. Schipaan- boord (Sniepweg). Gegeten wordt er afwisselend in de woonhuizen van ds. A.W van der Plas (Stationsstraat), ds. H. Schipaanboord (Sniep weg), ds. C.D. Zonnenberg (Weidezoom) en ds. M. van Campen (Peuleyen). Een en kele keer wordt elders ge luncht. Op het programma stonden bezoeken aan de plantenkas van J. Rooker aan de Brede- weg, een kaasboerderij aan de Noordelijke Dwarsweg in Moordrecht, de Goudse St. Janskerk en de weekmarkt. Op de markt werd vrijdag middag rondgekeken. Daar na werd Waddinxveen ver kend. De hervormde Bethelschool (Lindengaardë) en de Eben Haëzerschool (Jan Dorre- kenskade-Oost), het ver bouwde wijkgebouw De Het concert met 450 zangers Hoeksteen (Esdoomlaan), de Bethelkerk (Bilderdijklaan) en het reformatorische Dries- tarcollege in Gouda worden eveneens bezocht. In het gemeentehuis is dins dagmorgen kennis gemaakt met het college van Burge- ties afgesproken dat W. Edel man als algemeen directeur het bedrijf zou blijven leiden tot het moment dat er in een goede opvolging zou zijn voor zien. Inmiddels is die opvolging een feit geworden en werden J.P.M. van der Vlugt en E.A.M. Verkleij per 1 april be noemd tot directeur van res- pectieveliijk de Groene Sector en de afdeling Keramiek Decoratie. Samen met J. Edelman en C. Struik, als adjunct-directeu- ren verantwoordelijk voor respedtievelijk de afdeling Cactussen en de afdeling Planten Aalsmeer, vormen zij naar het oordeel van W. Edel man thans een uitstekend team met jarenlange erva ring en voldoende kwaliteiten om de voortzetting en verdere groei van K. Edelman BV te bewerkstelligen. Deze vaststelling en het feit dat de integratie van K. Edel man BV in de sector planten en interieurdecoratie van Ko ninklijke Borsumij Wehry NV volgens plan is voltooid, heb ben W. Edelman, in overleg met de groepsdirectie, tot het besluit gebracht zich terug te trekken en zijn functie als al gemeen directeur over te dra gen. Op uitdrukkelijk verzoek van de groepsdirectie van Ko ninklijke Borsumij Wehry NV, heeft W. Edelman zich bereid verklaard om - indien gewenst - als adviseur op te treden en eventuele project matige zaken aan te pakken. W. Edelman was 44 jaar werkzaam bij K. Edelman BV en heeft voor een belangrijk deel vorm gegeven aan dit oorspronkelijke familiebe drijf, dat thans wereldwijd opereert. een klein land in het zuidoos ten van dit continent. Het land is drie keer zo groot als Nederland en heeft ongeveer acht miljoen inwoners. Het is een land met een prachtige natuur, maar wel dichtbevolkt. Van deze bevol king kan 60% niet lezen en schrijven. De meeste mensen wonen in kleine dorpjes op het platteland. Het overgrote deel van Malawi is arm, straatarm. Malawi behoort tot de tien armste landen van de wereld. Vrijdagmiddag brachten de twee Afrikaanse predikanten O. P. Mazunda en R. Chimowa, die een week te gast zijn van de Centraal Hervormde Gemeente in Waddinxveen, een bezoek aan de weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. Dinsdagmorgen werden ze in het gemeentehuis ont vangen. (Foto: Joop Dorst). door ASTRID ENGELSE WADDINXVEEN - De eerste indruk die dominee R. Chimo wa, voorzitter van de Church of Central Africa Presbyterian (CCAP) in Malawi, van Nederland had was deze: ‘Wat heb ben de mensen het hier goed, omdat ze zoveel water hebben. Het is zo overvloedig dat het water zelfs moet worden weg gepompt*. De Afrikaanse predikant is met zijn collega dr. O.P. Ma zunda, voorzitter van de CCAP, drie weken in Neder land op uitnodiging van Gere formeerde Zendingsbond (GZB) in de Nederlands Her vormde Kerk. Deze week zijn de beide predikanten te gast bij de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Het is zaterdagmiddag en de gast-predikanten zitten bij elkaar in het huis van domi- behaalde bij sprong met 7.60 nee A.W. van der Plas aan de de eerste en bij lange mat met 8.70 de tweede plaats. In totaal behaalde de Wad dinxveense turnster 30.70 punten, goed voor de derde plaats. Haar clubgenote Nel leke Droge deed het net iets beter, met haar brugoefening die 7.70 en haar langemat oe fening die 8.65 O]/ Met 30.95 punten eindigde de TOOS-tumster, geheel onver wachts, op de tweede plaats. In categorie 5C (10-11 jaar) turnde Anke Lutz een uitste kende balkoefening, beloond met 8.00 punten, goed voor een tweede plaats. In het eindklassement behaalde zij een mooie 8e plaats. te de verenigde. Naties. Goede najaars- en winterkle- ding (schoon en heel) en goed speelgoed kunnen worden in geleverd op donderdag 6 okto ber van 9.00-12.00, van 13.00-17.00 en van 18.00- 19.00 uur. Precies zoals de vorige keer kan men maximaal 42 stuks inleveren tegen uitbetaling van tweederde van de ver koopprijs. Wanneer men meer dan 42 stuks inlevert, bijvoorbeeld 60 stuks, dan worden er 18 stuks verkocht met de opbrengst voor Unicef. De verkoop is van donderdag avond van 20.00-21.00 uur en vrijdagmorgen van 09.00- 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Éénderde van de ver koopprijs is voor Unicef, tweede is voor de verkoper. Voor inlichtingen kan men bellen tel. 01802-2252 of 2043. gie. De collecte werd bestemd voor projecten van de medi- AwllllllCllliai M sche zending van de GZBC0HC0ï*di3 vinden dat ze veel van elkaar kunnen leren. Het is dominee Mazunda op gevallen dat de Nederlanders heel individualistisch zijn in gesteld. Hij kwam op dat idee toen hij in het drukke auto verkeer, maar één persoon in één auto zag zitten. In Mala wi rijden nauwelijk auto’s en verplaatsen mensen zich in Een kleine groep is erg rijk, o vervolle bus sen. ‘Als mensen het hier zo goed hebben, wat willen ze dan nog meer en hebben ze hun vrien- den nog wel nodig? Waarom kelbedrijven zijn in handen zouden ze nog naar de kerk gaan?* In Malawi zorgen de mensen voor elkaar van de wieg tot het graf zonder ver zekering. “We hebben elkaar hard nodig, anders redden we het niet*. Malawi is een straatarm en dichtbevolkt land. Het is drie keer zo groot als Nederland en er wonen ongeveer acht miljoen mensen. De ziekt? aids heeft inmiddels duizen den slachtoffers geëist. Uit cijfers blijkt dat meer dan 10% van het aantal volwasse nen is besmet met het HlV-vi- rus. De verwachting is dat aanse- Kerk van Centraal- rond het jaar 2000 er 350.000 aids-weeskinderen zullen zijn. wordt gehouden ter gelegen heid van de Leidse 3 oktober- herdenking. Het programma biedt een schitterend reper toire voor de liefhebbers van koorzang. De toegangsprijs bedraagt 10 gulden er per- soon (kinderen tot en met 12 meester en Wethouders. Bij jaar f6,50). Aan het concert nemen ook deel het jongerenkoor Eben- Haëzer en het gemengd koor Immanuël, beiden uit Kat wijk. Naast De Gouwestem verleent ook het christelijk mannenkoor Con Forza uit Woerden zijn medewerking, een avondsluiting voor oude- Verder geven ^acte dejjrésen- ren in Huize Souburgh (Prins x Bemhardlaan) meegemaakt. Op het kerkelijk erf werd de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) bezocht, werd er een gemeenschappe- lijke catechese-avond van alle onder leiding wijken bijgewoond en is men 'ivvooneo i vanavond (woensdag 28 sep tember) aanwezig bij een ker- keraadsvergadering in de consistorie van de Brugkerk (Kerkweg-Oost). Een hoogtepunt voor de Afri kaanse predikanten en de Centraal Hervormde Ge meente was afgelopen zondag het voorgaan in de eredien sten in de vier hervormde kerken van Waddinxveen, waar met behulp van een tolk gepreekt werd in de Engelse taal. De Waddinxveense do minees verzorgden de litur- :*^;5 NIEUW: DE PEUGEOT 806 PEESTJE/ o Handehdrukwerk Zwirtf wit kopteen o Rekiamedrukwerk c Kleurkopieën o Gelegenheidsdrukwerk J Full-color kopteen o Inbinden o Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 Oranjelaon 21 Waddinxveen Tel. 01828-12344 Showroom Juliana v.Stolberglaan Peugeot dealer voor Waddinxveen e.o.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19