werkgroep verkeer Zuid-Holland accepteert flitstrein door Groene Hart CDA komt met een Nieuw systeem personele informatievoorziening In het gebied ten westen van de grens met Waddinxveen samenwerking op weg woon zorgcentrum I Nederlands-Indië in Verzetsmuseum Tot op Vondellaan pistool gericht op Gouwenaar Religieus RTW- radioprogramma ring in de zorghuizen gaat hiervoor twee appartementen Aanval epilepsie Pagina 23 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 WEEKBLAD looptijd CDA-gemeenteraadslid Inbraak De Akker mogelijkheid. Notuleren voor mannen en vrouwen Repetities Ramuze in Hazerswoude Kanskaartenactie Dorpskern winkels CDA-gemeenteraadslid drs. Marien Verhuist. (Foto: Fejagra- fie Ton Bennmeer). WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft er op voorstel van B. en W. mee ingestemd dat met ingang den. Door middel van teksten, por tretten en tekeningen wordt het hoofdgebouw zijn verbon den. De woningen beschikken tevens over een centrale pu- blieksingang. Het zorgcentrum Souburgh zelf neemt de ruimtes voor een winkeltje, de kapsalon, le trein het liefst langs het be staande tracé over Den haag en Leiden hebben. Zij bevelen aan om een voorstel van on derzoekers van de Technische Universiteit Delft hiertoe na der te bestuderen. Gedeputeerde Staten, het da gelijks bestuur van de provin- of een geen duidelijkheid is over de te verkrijgen subsidies en de me alle duidelijkheid is. Bovendien krijgt trum Souburgh vijf kamers die geheel aangepast zijn aan op maat. Hieronder vallen nu al de dagverzorging, de maal tijdenvoorziening en de alar mering. Het van oudsher be kende bejaardenhuis’ Sou burgh bestaat dan niet meer. ari 1995 - en er tijdens de zo mervakantie nog een aantal werkzaamheden moest wor den uitgevoerd, hadden BV. en W. L+T Informatica reeds toestemming verleend alvast met een aantal voorbereiden de werkzaamheden te begin nen. expresso-apparaat beauty-arrange- zorg in huis is via De Riet- hoek mogelijk. Indien de situ atie daartoe noopt kan een het niveau van de huidige nieuwbouw zal komen, moet uiteraard een behoorlijke in dividuele huursubsidie staan. De benodigde zorg kan inge- wil. De provincie pleit met name voor een tien kilometer lange tunnel van Hazerswou de naar de Haarlemmermeer en voor een verdiepte ligging bij ’s Gravendeel en Bleis- wijk. De extra kosten hiervan be dragen tenminste 0,7 miljard gulden. Aanleg van de hoges nelheidslijn volgens de eerste ven en Hornes. Mevrouw Van den Berg (Stationsstraat 19, 2741 HN Waddinxveen) is ook het adres voor het schrif telijk indienen van verzoe ken. plaats van de huidige bejaardenwoningen aan de Prins Bernhardlaan, achter Huize Souburgh. zal worden de repetities weer hervat. De neergezet. Het van de Juliana van Stolberglaan gezien meest linkse blokje woningen zal als eerste Worden afgebroken. (Tekening: Topos Architecten BV). kocht worden bij de samen werkende zorgverlenende in stanties en zal gebaseerd zijn op de individuele behoefte en wensen van de bewoners. Het opknappen van de be staande, goedkope maar klei ne ouderenwoningen is geen haalbare kaart. Dat lukt niet meer en keer op keer blijkt dat ouderen deze huisvesting zelf afwijzen. Bij realisatie van het woon zorgcomplex zullen de bewo ners van de te slopen wonin gen als eersten in aanmer king komen voor huisvesting in deze voor Waddinxveen nieuwe woonvorm. Hun her plaatsing zal met de grootst afgewezen, omdat daarmee het overige treinverkeer te veel zou worden belemmerd. Mocht het tot aanleg door het Groene Hart komen, dan wil de provincie wel dat het spoor over een grotere afstand on dergronds of verdiept wordt fysiotherapie en pedicure, voor zijn rekening en levert Kortgeleden pleitten de geza menlijke Kamers van Koop handel en Fabrieken nog voor een aansluiting van de hoges nelheidslijn op Den Haag. Een volledige aansluiting op het Europese net is voof het waarborgen van de interna tionale concurrentiepositie van Nederland een voorwaar de, menen de gezamenlijke Kamers, waaronder die voor Midden-Holland in Gouda. Daarnaast is het gebruik van hogesnelheidstreinen als al ternatief voor het vliegtuig en de auto ook uit milieuoverwe gingen wenselijk. In dit licht zijn de Kamers ook ingeno men met het voornemen van het kabinet met een hoges nelheidslijn tussen Schiphol, Rotterdam en Antwerpen, die is voorzien van een recht streekse frequente verbin ding naar Den Haag. De Kamers verwachten dat ook het binnenlands treinpro- dukt met de uitvoering hier van kan worden verbeterd. ‘Met inzet van nationale shuttles kan op de nieuwe lijn tussen Amsterdam en Rotter dam een kwartierdienst wor den geboden. Met reistijden van 35 minuten tussen Am sterdam en Rotterdam en 20 minuten tussen Schiphol en Rotterdam kan een bijdrage geleverd worden aan het be leid, gericht op het terugdrin gen van het autogebruik'. GroenLinks. Het voorbehoud dat het rijk het TU-plan nader onder zoekt, is ingebracht via een amendement van de drie grootste statenfracties - CDA, PvdA en WD. De verdiepte ligging bij ’s Gravendeel is ook via een amendement in gébracht. voorkeur van het kabinet is begroot op 5,7 miljard gulden. Tot het moment van de stem ming in het Haagse Provin ciehuis heerste grote ver deeldheid binnen het Zuid- hollands provinciebestuur. Niet alleen verschillen de fracties onderling van me ning, ook binnen de partijen BOSKOOP - De komende maand staat bij de Dorps- kemwinkels in Boskoop weer in het teken van ‘Ok tober Prijzenmaand'. Voor iedere 25 gulden die wordt besteed bij de aangesloten winkels krijgt men een kanskaart. De kanskaarten kunnen ingevuld met persoonlijke gegevens worden gestopt in de speciale tonnen op de Koninginneweg, het Gou- weplein en bij Hagoort in Boskoop. Men maakt dan kans op prijzen, waarvoor op de maandag 10, maan dag 17 en woensdag 26 ok tober de trekkingen wor den verricht verrichten. Het prijzenpakket bestaat onder andere uit een tele visie, en en ment. De hoofdprijs is een weekeinde Londen voor twee personen ter waarde van f 1.500,-. van een nieuw personeelsin formatiesysteem In de afgelopen maanden is onderzocht welk systeem voor Waddinxveen het meest in aanmerking komt. Bij de keus van het nieuwe menu is in elk geval rekening gehou den met de huidige techni sche infrastructuur van de gemeentelijke organisatie (centrale IBM-computer), de actie- en attentiepunten uit het collegeprogramma 1994- bijeen komt en een heeft van een j aar. We streven naar een rappor tage met knelpunten en mo gelijke oplossingen voor de verkeerssituatie in Waddinx veen. Hierbij willen we spe ciale aandacht besteden aan de verkeersveiligheid rond scholen, de bereikbaarheid van bedrijfsterreinen, moge lijkheden voor het bevorde ren van het gebruik van fiets en openbaar vervoer', aldus CDA-gemeenteraadslid drs. Wout Neutel in een toelich ting. Voor de CDA-werkgroep ver keer kan men zich aanmel den bij CDA-gemeenteraads lid drs. Marien Verhuist (tel. 01828-15780) en CDA-com- missielid Tjitte Prins (tel. 01828-10751). De geïnteres seerden worden voorzien van achtergrondmateriaal en kunnen een afspraak maken. starten en operationeel ma- van de provincie. ken gefaseerd kan plaatsvin- De provinciale volksverte- den. De software kan gebruik genwoordigers willen de snel- maken van vrijwel alle ’tools' van de AS/400. dinxveen. De daders, die bin nen kwamen door gaatjes te boren in een zijraam en dit te forceren, namen cheques, een horloge, een walkman en een televisie mee. verkeer in Waddinxveen ten behoeve van het verkeerscir culatieplan. Hiertoe wordt een ieder (wel of geen CDA-sympatisant) uitgenodigd mee te denken. De bedoeling is dat de werk- groep eensper twee maanden intentieverklaring. i jn jeze intentieverkiring, of ficieel getekend tijdens een bijeeenkomst in Huize Sou burgh, leggen de vier organi saties en instellingen vast hun gezamenlijke verant woordelijkheid te nemen voor de ouderenzorg en de oude renhuisvesting in Waddinx veen. Deze vergaande vorm van sa menwerking beoogt uit te monden in een optimale woon- en zorgsituatie voor al le ouderen in de gemeente. Het einddoel is alle zorg - licht, middel- en verpleeg huiszorg - te geven de eigen woning van de mensen en op elk moment van de dag en nacht. Deze aanpak en werkwijze komt overeen met de inzich ten van de landelijke commis sie Welschen en is er op ge richt ouderen zo lang moge lijk zelfstandig te laten wo nen. De door de rijksoverheid ge wenste plaatsenverminde- Vier instellingen hebben in Huize Souburgh maandagmiddag een intentieverklaring ondertekend met betrekking tot hun gezamenlijke in spanning voor de ouderenzorg en de ouderenhuisvesting in Waddinxveen. Op de foto van links naar rechts drs. J. ter Velden (De Vierstroom), G. v.d. Vlist (woningbouwvereniging Waddinxveen), J. Slinger (Huize Souburgh) en mr. G. Blankemeijer (De Riethoek). Straand van links naar rechts O.G. Hartman (woningbouwvereniging Waddinxveen) en H.P. Goïnga (Huize Souburgh). (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Een 41-jarige Gouwenaar moest in zijn auto naar de Vondellaan in Waddinxveen rijden, terwijl hij met een pis tool onder schot werd gehou den door de man die hem bij een pin-automaat op de Lek kenburg in Gouda had be roofd. Bij het ‘uit de muur' halen van 300 gulden voelde hij op eens de loop van een pistool in zijn zij. De dief pakte dit geld uit zijn handen en sommeer de hem nog eens 500 gulden uit de geldautomaat te halen. Ook dit extra geld moest hij afgeven. De Gouwenaar moest vervol gens in zijn auto gaan zitten. De man kwam naast hem zit ten, nog steeds met het pis tool in zijn hand. De bestuur der moest onder bedreiging naar de Oranjewijk in Wad dinxveen rijden, waar de man met het pistool en 800 gulden op zak uitstapte. De beroofde Gouwenaar mocht daarop zonder proble men wegrijden. Dat deed hij ook. Hij ging overigens direct naar het politiebureau in Gouda om van het gebeurde uitgebreid aangifte te doen. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt donder dagmorgen 6 oktober om half huisvesting tien de eerste koffieochtend van dit seizoen in De Vlieger van 1 januari 1995 het onderhoud van het huidige salaris- I< nffipftcllf PTlH systeem door de leverancier CIOB wordt stopgezet. Voor de w v aanschaf van het nieuwe EMIS-systeem is 75.000 gulden beschikbaar gesteld. Dit geld wordt niet gehaald uit het voorlopige budget van zes ton voor het veranderproces. Rekeninghoudend met de noodzaak in het gemeente huis over een adequaat stu ringsinstrumentarium te be schikken om de personeels kosten beter inzichtelijk en daardoor beter beheersbaar en controleerbaar te maken en te houden was al bij de vaststelling van de gemeente begroting voor dit jaar geld geraamd voor de aanschaf Provinciale Staten van Zuid- Holland zijn bereid aanleg van de hogesnelheidslijn (HSL) door het Groene Hart te accepteren. Maar dit door De toepassing EMIS is modu- het kabinet meest gewenste lair van opbouw, zodat het op- tracé heeft niet de voorkeur starten en operationeel ma- van de provincie. opgezet door de organisatie Voormalig Verzet Oost-Azië en bevindt zich nu gedeelte lijk in het Zuidhollands Ver zetsmuseum. Het andere gedeelte van de strakke planning tot 1 janu- tentoonstelling bestaat uit -,nnc -x--JJ een twintigtal maquettes van allerlei soorten bebouwing uit Nederlands-Indië ge toond. Dit zijn maquettes van landhuizen, een station, over heidsgebouwen, Fort Rotter dam, een fabriek en diverse gewone huizen. niet neerlegden bij de capitu- Tot op diepgaand niveau is i-i.:- o l autorisatie te regelen, zodat decentralisatie van onderde len van EMIS ’op maat’ moge lijk is. Voor wat betreft inter ne en externe geheugenruim te is op de AS/400 voor EMIS cie, had de TU-variant eerder voldoende capaciteit beschik baar. Hardware-investerin- gen zullen niet of nauwelijks WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinx veen en de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SSW) hebben elkaar gevon den in de organisatie van de cursus notuleren voor vrou wen én mannen. Voor de cursus notuleren, die wordt gegeven in vrouwen- raadhuis De Vlieger (Staring- laan), zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. De cursus data zijn woensdag 5, woens dag 12, woensdag 26 oktober en woensdag 2 november van 20.00-22.00 uur. De kosten voor de gehele cursus bedra gen ƒ40,-. Voor opgave kan men terecht bij de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk (Herman Heijermanslaan 15, tel. 01828-31932) en de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen (Tiny Ribbens, Heuvelhof 12, tel. 01828-18899). De plattegrond laat zien waar in het 'achterland' van Waddinxveen de hogesnelheidslijn komt te liggen als die inderdaad door het Groene Hart komt te lopen, zoals de rijksoverheid zegt te willen en het provin ciebestuur meent te moeten accepteren. (Plattegrond: Provincie Zuid-Holland). hepen de standpunten uit een. De partijen die het uiteinde lijke advies steunen, zijn CDA (de grootste partij), WD, SGP, Centrumdemocra ten en een klein gedeelte van de PvdA. Tegen stemden D66, het grootste deel van de PvdA, de RPF-GPV-fractie en eniging Waddinxveen op de 12 Het religieus verzoekplaten- ningen achter en verbonden in samenwerking met leg met de drie andere part ners en de gemeente gaat bouwen, past geheel in de nieuwe opzet van de ouderen zorg. Het wozoco zal in fasen wor- WADDINXVEEN - Onbeken- Dat zijn de dames Waterreus den neergezet. Het van de Ju- den hebben ingebroken in een 11__l?___olo1o__ woning aan De Akker in Wad- Klik, Karsten, Bergsma, Ne- meest linkse blokje woningen ’zorggarantie’. Ook verpleeg- zJ -W Z-. -w-, I Z-X z-j Z-4 zj 1 Li V, Z-W-\ II Z-V n l\ A ZIT ’T'MI TTTT ZT 11 1 X P11 - - 1- - TA TT - 1_ WADDINXVEEN - Het CDA-Waddinxveen gaat een werk groep verkeer oprichten. In de werkgroep kan iedere geïnte- een jaar tijd moeten de resultaten van de werkgroep zicht- tnnn^ Souburgh aan de Prins baar zijn. Het verkeer in Waddinxveen staat volgens de christen-de- mocraten in het middelpunt van de belangstelling. Doel hierbij is vooral het veiliger maken van het auto-, (brom) fiets- en voetgangersverkeer. In het collegeprogramma van PCW, VVD en CDA zijn hier voor extra middelen gereser veerd. Na een hoorzitting heeft het gemeentebestuur de uitgangspunten voor een nieuw verkeerscirculatieplan (VCP) vastgesteld. De invalshoek hierbij is het categoriseren van wegen door wegen met een verkeersfunc tie, een ontsluitingsfunctie en een verblijfsfunctie aan te wijzen. Deze indeling is in principe vastgesteld, echter over de nadere invulling wor den voorstellen uitgewerkt in het op te stellen verkeerscir culatieplan. Het CDA wil een werkgroep starten om samen met geïnte resseerden en belanghebben den na te denken over het r door. De samenwerkende in- in. WADDINXVEEN - Met in- stellingen willen hiervoor In de tweede fase komt een gang van volgende week is er nieuwe zorg in de plaats stel- gemeenschappelijke ruimte, elke maandagavond van ze- len. Bewoners van het woonzorg- ven tot acht een religieus ver- Het woonzorgcentrum (wozo- complex kunnen in het hoofd zoekplatenprogramma te be- co), dat de woningbouwver- gebouw in het restaurant luisteren bij de lokale RTW- eniging Waddinxveen op de eten, koffiedrinken en deelne- radio. plaats van haar ouderenwo- men aan de dagverzorging. De woningbouwvereniging Waddinxveen, de huisbaas, is overtuigd dat voldoende ou deren zich voor het wozoco zullen aanmelden. Zij huren zelf hun eigen appartement. Zij wonen zelfstandig, met hulp. De bewoners ’kopen’ via Sou burgh en De De Vierstroom WADDINXVEEN/BOSKOOP - Op de Noordkade heeft een 22-jarige Boskoper een een zijdig verkeersongeval ver oorzaakt, vermoedelijk door een aanval van epilepsie. De man reed met zijn auto eerst een lichtmast omver, door kliefde een tuin en kwam ten slotte met zijn wagen tegen de gevel van een huis tof stil stand. Met hoofdletsel is de Boskoper naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis ver voerd. HAZERSWOUDE - Het Ha- zerswoudse amateurorkest voor klassieke muziek ‘Ra- Een tekening van architectenbureau Topos BV (Middelburgseweg) van het woonzorgcentrum, dat op de muze' (tel. 071-134536) heeft j -xlxl 1_ x n orkestleden beleven aan het samen musiceren veel ple zier. Laura Smits is daar één van. ‘Tijdens de repetities hebben we ons met veel ener- zorgcen- gie gestort op de tweede sym- i fonie van Beethoven. Deze re- petities vallen niet mee, maar rolstoelgebruikers. Alle vor- als ik al die enthousiaste kop- men van wonen en zorg zijn pies zie dan kan ik kostelijk daartoe toegankelijk voor ou- lachten om een wel héél valse deren, ongeacht hun financi- noot'. ele positie. Volgens Laura Smits is juist Zorgcentrum Souburgh biedt dat beetje chaotische zo leuk op termijn alle vormen van aan Ramuze. ‘Het plezier in zorg waaraan ouderen be- samen muziek maken staat hoefte kunnen hebben. Zorg voorop. Dat er dan toch af en toe het één en ander geregeld moet worden, schiet er wel eens bij in'. DEN HAAG ZOETER- combineerde tentoonstelling besteding vindt de salarisbe- MEER WADDINXVEEN - mogelijke zorgvuldigheid worden begeleid. Alle ondertekenaars van de intentieverklaring zijn over tuigd dat de nieuwe zorgstro- men, voortgekomen uit de door de rijksoverheid opge legde bezuinigingen, zullen leiden tot een betere zorg voor de Waddinxveense ouderen dan voorheen. Zowel de zorg binnen de mu ren als die naar buiten toe wint aan kwaliteit. De vier partners luisteren goed naar elkaar. Zij zullen eveneens nauw samenwerken met de plaatselijke huisartsen, zodat er bij plotselinge nachtverple- ging of een ziekenhuisopna- GOUDA - In het Zuidhol lands Verzetmuseum aan de Turfmarkt in Gouda, waar vorige maand de slachtoffers van de oorlog in Nederlands- Indië op sobere wijze zijn her- u dacht herdacht, wordt nog tot kan bij EMIS zowel in eigen maandag 10 oktober de ge- beheer als uitbesteed. Bij uit- 1-2J- XXX_112- - - - - ‘Zo denk ik aan Indië' gehou- werking plaats bij RCC-Infor- matie Service, waar ook on der andere voor vele rijks- ambtenaren de salarisver- een beeld gegeven van het bij- werking plaatsvindt, na verloren gegane stukje ge schiedenis en het Indisch Ver zet tegen de Japanners in de jaren 1942-1945. De illegaliteit in het voorma lig Nederlands-Indië bestond voornamelijk uit mensen van het KNIL en burgers die zich j-t-j1JJ_ -x__ latie op 8 maart 1942. Aan het verzet in Indië zijn nau welijks publikaties gewijd. De bescheiden expositie, die in 1993 te zien was in het con grescentrum Kumpulan bij het militair tehuis Bronbeek in Arnhem, is een eerste po ging om een belangrijke lacu ne in de geschiedenis te dich- noodzakelijk zijn, ten. De tentoonstelling werd Om deze redenen heeft de ge meente gekozen voor de toe passing EMIS van software leverancier L+T Informatica. Mede omdat de beschikbare aangelegd dan het kabinet tijd vrij kort was - gelet op de resseerde zitting nemen, wel of geen CDA-sympathisant. In WADDINXVEEN - Zorgcen- Bernhardlaan in Waddinx veen, de woningbouwvereni ging Waddinxveen, het ver pleeghuis De Riethoek in Gouda en het kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening De Vierstroom, district Gouwe-Rijn, tekenden maan dagmiddag 26 september een stellingen willen hiervoor nieuwe zorg in de plaats stel len. Het woonzorgcentrum (wozo co), dat de woningbouwver- TTT J 1’- plaats van haar ouderenwo- programma is tot stand geko- met Souburgh in men i een aantal kerkgenootschap pen in Waddinxveen. Zij leve ren ook de mensen voor re dactie, techniek en presenta tie. Dat zijn de dames Waterreus o en Van den Berg en de heren liana van Stolberglaan gezien wordt als eerste afgebroken. Hier komen 25 ouderenwo ningen in drie en vier bouwla gen, die via een gesloten gang partner in de verpleeghuisaf- op de tweede verdieping met deling van Souburgh worden opgenomen; dat is dan toch vlakbij huis. Het woonzorgcomplex zal eveneens openstaan voor ou deren die niet in Waddinx veen wonen. Hier gaat het vooral om mensen met kinde ren in Waddinxveen die be reid zijn mee te werken aan hun verzorging; de zogeheten mantelzorg. Hun hand- en spandiensten maken de zorg goedkoper. Het ’oude’ verzorgingshuis Souburgh blijft in kleinere omvang bestaan en biedt j aan de categorie ouderen die heel beschermd wil en moet wonen. (Staringlaan 35). De Wad- De huurprijs valt vooralsnog dinxveense Ria Molendijk niet te bepalen, omdat er nog komt kaarten en onderzetters maken. Zij werkt met textiel verf op decadron, hetgeen grondkosten. Tegenover de heel makkelijk werkt en snel huurprijs, die minimaal op een mooi resultaat geeft. De 11 - - J‘ 1 bezoeksters kunnen al aan kerstkaarten beginnen, maar 00k leuke kinder- 1998 en nieuwe ontwikkelin- beterschapskaarten zijn gen. De toepassing EMIS (Em ployé Management Informa tie Systeem) voldoet volgens de gemeente vrijwel geheel aan de gestelde eisen. L+T In formatica is voor de over- heidsbranche leverancier van EMIS. Salarisverwerking zoeterm/ér *i_oroor - nauw over. u CO in C 03 U OJ Bolkoop Waddinxveet Rijk' spoorbrug Moofkapejte Pottier z',K.~'

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23