Boulevard aan de Zuidkade MMI»! OSKOOP Vluchtelingen in Waddinxveen (3) Vluchtelingen in j Waddinxveen (2) S en Nesse komt dichterbij Walk-in van HCC voor hobby computergebruik Spaar de woningen aan de Prins Bemhardlaan f Opa zit vandaag binnen. De Dat ze allemaal de flat in dubbele beglazing laat zelfs moesten. Dat de gemeente de huisjes wilde slopen en een Twfede rotonde Esdoornlaan B. en W. komen binnenkort met voorstel Streekbussen zonder logo BOSKOOP/WADDINXVEEN Verbouwing van apotheek Kerkweg-West ingrijpend Toneelspelers actief in Gouda Humanistisch vormingsonderwijs in de knel Goud vin oud JeugdMngo VBOK met stand op de weekmarkt LEZERS SCHRIJVEN Geld voor een gemeentefeest het 30 km-principe. de verkeersveilig- minimumleeftijd 15 jaar apotheker WADDINXVEEN - Vrijdag- In verband iret de aanleg van de tweede rctonde dient het verkeer op h<t kruispunt Es- Waddinxveense drs. F.F. van Dijk. De uitbreiding en vernieu wing is ontworpen door archi tecten- en ingenieursbureau Tukker, de oorspronkelijke ontwerper van het pand. De - en aan nemingsbedrijf Cammeraat. de eerste, tweede en derde prijs krijgt. aandacht voor de levensbe schouwelijke en maatschap- bare school tot een echte ont- moetingsschool, waar kinde- hij, tot kwam. ESTHER BREEMAN leplaan 111, Waddinxveen Pagina 27 in de plaats Heb je interesse? Bel dan naar: 01727-16654 zoekt met spoed BEZORGERS m/v Deze afzetting zal in ieder ge val op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur plaatsvin den; incidenteel zal het kruis punt hele dagen worden afge sloten. Fietsers en bromfiet sers zullen lopend binnen de gramma. Hoewel de subsidie-mogelijk- heden voor de herinrichting van woongebieden naar 30 km-zones steeds moeilijker worden, zullen B. en W. blij ven trachten ook voor dit pro ven in de Nederlandse sa menleving en met onderken- Kruising Eind van dit jaar verwachten leen plan voor de reconstructie van de aansluiting van de Zuidelijke Dwarsweg op de EEN WADDINXVENER (Naam en adres bij de redactie be kend) (Naschrift redactie: De gemeen- steeds op de Prins Bernhard- laan is. ’t Is ook allemaal zo snel gegaan. Altijd hadden ze vrouw en die brief teraadsleden hebben niet inge stemd met een gemeentefeest van 60.000 gulden, dat het college leuk gewoond, zijn van B. en W. in principe had wil- hij, tot opeens len organiseren). Opa zit vandaag binnen. De 1111 IA het geluid van de merels niet binnen. Zijn kleindochtertje van zeven zit in zijn tuinplan tenboek te bladeren. Dat doet ze altijd. Ook zij is gek op bloemen en planten. ‘Opa, had u niet ook die soort passiebloemen in uw tuintje aan de Prins Bemhardlaan?', vraagt ze. In de hoek van opa’s ogen verschijnt vochtig heid. ‘Z’n tuintje', denkt hij. Ja, dan had ie nu wel buiten gezeten, maar zo precies in de wind... Brr, nee, nu is dat geen pretje meer. Het kind, zijn kleindochter, beseft niet eens dat ze nu nog afzetting hun weg kunnen vervolgen. De wegen Dorpstraat, Kerk- weg-West (westzijde), Kerk straat en Heuvelhof zullen - mede door het éénrichting- verkeer op de Dorpstraat ge durende de afzettingen - met een auto alleen via het Noord- einde (noordelijke ingang van de Dorpstraat) bereikbaar zijn. Dit geldt dus onder an dere ook voor apotheek Kerk- weg-West van drs. F.F. van Dijk. doornlaan-Kerkweg-West- Chopinlaan vanaf vandaag (woensdag 28 september) ge durende twee en een halve maand rekening te houden met een volledige afzetting van dit kruispunt. - De streekvervoerbedrijven Westnederland (Boskoop) en Zuid-West-Nederland (Zie- rikzee) rijden tijdelijk rond met voertuigen zonder de be kende beeldmerken. Het kaalmaken van de bussen heeft alles te maken met de op handen zijnde fusie tussen de twee organisaties. Op vrij dag 28 oktober wordt gestart met het opplakken van het nieuwe beeldmerk van de ZWN Groep, zoals de gefu seerde onderneming zal gaan heten. Het nieuwe uiterlijk zal tot die tijd geheim blijven. 30 Km-zones In het gemeentelijk college programma 1994-1998 staat vermeld dat het beleid inzake de inrichting van woongebie den tot 30 km-zones de ko mende periode zal worden af gerond. Voor volgend jaar staat in aansluiting op de aanpassing van Groens- waard II de herinrichting van Groenswaard III op het pro- ren met allerlei verschillende achtergronden en levensover tuigingen, juist vanwege de gegarandeerde toegankelijk heid voor iedereen, voorbe reid worden op onze plurifor me samenleving'. In deze wet wordt een duide lijk onderscheid gemaakt tus sen het kennisvak geestelijke stromingen en het levensbe schouwelijke vormingsonder wijs. Het vak geestelijke stro mingen moet in principe op alle basisscholen worden ge geven en is vooral leerstof ge richt: er wordt aandacht ge schonken aan alle in Neder land voorkomende levensbe schouwingen. Levensbe- schouwelijk vormingsonder wijs is met name leerlingge- richt: het is vorming en geen kennisoverdracht. Het doel hiervan is om vanuit een spe cifieke levensbeschouwelijke invalshoek kinderen zodanig te begeleiden, dat ze op zin volle wijze vorm aan hun be staan kunnen geven. Dit on derwijs mag alleen gegeven worden door leerkrachten, die aangewezen zijn door een instelling op levensbeschou welijke grondslag. Wij zijn van mening dat de voorgestelde bezuiniging in financiële zin in geen verhou ding staat tot het verlies aan kwaliteit van het openbaar onderwijs. Een wezenlijke bijdrage aan de actieve le vensbeschouwelijke plurifor miteit, de grondslag voor het openbaar onderwijs, gaat ver loren door een bezuinigings- bedrag van ƒ9.000,- per jaar. Het Humanistisch Vormings Onderwijs levert een bijdrage in de ontwikkeling van het waardenbesef. Het is mijns enkele jury’s. Zo is er de jury van het Zuidhollands Cen- enigen, omdat het in trum voor (ZHCA). Deze deskundigen beoordelen de stukken stuk voor stuk en geven adviezen. Verder zijn er jury’s van de Goudsche Courant en van De Garenspinnerij De bezoekers kunnen in het programmaboekje de éénac- ters waarderen met een rap portcijfer. Zaterdagavond 22 oktober zal tijdens de slot- avond de rapportcijfers van Frank van Dijk toe. ‘De voor- 1 en apotheek een moder ne uitstraling. Ook de bereik baarheid voor rolstoelen en de kinderwagens verbetert. De wachtruimte voor publiek Een beeld van de uitbreiding en vernieuwing van Apotheek Kerk weg-West van drs.' F.E van Dijk. (Tekening: Architecten- en ingeni eursbureau Tukker). WADDINXVEEN - Zoals be richt is er begonnen met de grote en twee maanden du rende verbouwing bij ‘Apo- wordt aanzienlijk vergroot'. Het assortiment zelfzorgge neesmiddelen en huidvrien- delijke cosmetica wordt aan de Kerkweg-West uitgebreid en overzichtelijker gepresen teerd. Ook de werkruimte van Frank van Dijk en zijn assistentes wordt zodanig aangepast dat optimaal kan worden gewerkt aan een goe de dienstverlening. Tijdens de verbouwing blijft de Apotheek Kerkweg-West normaal geopend. Frank van Dijk: “Uiteraard wordt er al les aan gedaan om de klanten zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Eind oktober hopen we de klanten weer volledig van dienst te kunnen zijn in een apotheek die aan de mo dernste eisen beantwoordt'. WADDINXVEEN - De wens een aantrekkelijk verblijfsge- bied te creëren aan de westelijke oever van de Gouwe hopen Burgemeester en Wethouders in 1995 te kunnen verwezen lijken. Dat schrijft het college in een toelichting op de ge- kookluchtjes krijgt in het por tiek? Hebben wij dat trou wens ook niet als we eens lek ker Indisch gekookt hebben?;- Of omdat de ingerichte wö-“ ning misschien wel een mag netron, droger en misschien zelfs een zonnebank bevat? Mensen denk eens na. De wo ning wordt echt niet mooier dan die van u. Het roepen van populaire dingen, zoals de brieven schrijvers doen, noem ik ge- woon oproerkraaierij. Want ze weten dat deze onderwer pen gevoelig liggen bij de bur ger. Spelen de Centrumdemo- craten daar ook niet op in? Wat deze briefschrijvers beter kunnen doen is kijken in hun kledingkast of ze mis schien een warme trui heb ben die ze toch niet meer dra gen en die deze vluchtelingen vast wel deze winter kunnen gebruiken. A. REIMER. WADDINXVEEN ge mensen vinden dat onge past, want we kunnen de Duitsers maar moeilijk ver geven voor hun daden. Maar zijn we soms vergeten dat de uitroeiing van veel jo den, homosexuelen, zigeu ners, gehandicapten en vele anderen ook begon met onte rechte vooroordelen? Ik kan het me al voorstellen hoe de situatie wordt. Vanuit een oorlogssituatie in een oor logssituatie, maar nu in een 1 portiek aan de Mauritslaan met drie starre bewoners. Ik hoop dat de andere bewoners dit gezin wel welkom heten. EEN VERONTRUSTE WAD- de Tweede Wereldoorlog DINXVENER Vorige week las ik in- het Weekblad voor Waddinxveen met veel ergenis de ingezon den brief van de bewoners T. Kaptein, A.J. de Lange en V. v.d. Zwaan uit de Maurits laan. Wat een vooroordelen over een vluchtelingengezin, waarmee zij hun portiek moe ten, gaan delen! Zij noemen onder andere als excuus hun voorrang op een geheel ingerichte woning, ter wijl de wachtlijst van woning zoekende Waddinxveners heel lang is. Dat dit voor ech te woningzoekenden moeilijk te verkroppen is, is zeer be grijpelijk. Maar dat deze briefschrijvers zich daar ineens zo druk om maken is vreemd, omdat ze zelf al jaren een woning heb ben. Waar zijn ze bang voor? Dat deze vluchtelingen de he le dag stampvoetend door het huis lopen? Datje misschien wel vreemde Na succevolle najaarsmani- festaties/n Gouda en Woer den heet het HCC-bestuur nu 1 lokatie m belangstellenden uit de ingeving de gelegen heid televen kennis te ma ken me’het hobby computer gebruik Vorig jar trok het evenement ruim 30 bezoekers. Ook dit jaar vewacht de organisatie weer vel belangstelling van geïntersseerden, die gratis in HetNiuewe Trefpunt te recht kinnen om te zien wat er gebden wordt. En daiis onder meer een uit- gebreiie voorraad software en deliskette van de dag. Er word/ook een demonstratie gege-en van de flightsimula tor, foto-cd en diverse com puterspellen. Vereer is er een micromarkt waa- gebruikte en nieuwe conputerbenodigdheden kumen worden gekocht. Het puUiek kan er volop kennis maten met datacommunica tie en het werken met een modem. Het stellen van vra gen op computergebied staat vr.j. Lid worden van ds Hobby Computer Club (rum 1.750 leden) biedt onder andere het voordeel dat men gratis toe gang krijgt tot de HCC Micro Computerdagen in het Utrechtse Jaarbeurscomplex op vrijdag 18 en zaterdag 19 november en abonnee wordt van het computerblad ‘Com- puterlTotaal'. Tijdens afdelingslijeenkom- sten op de derde dhsdag van de maand in de gehoorzaal van Het Groene Hirt Zieken huis aan de Bleuhndweg in Gouda worden al activitei ten geboden pd-sotware, ver koop computer stpplies, uit lenen van compiterboeken, on-line dataconmunicatie, printshop voor vomgeven en uitprinten eigen verk en her- inkten van printeifinten. Voor leden wordet cursussen verzorgd voor eider meer DOS, tekstverweking, data- wacht te slepen. Verder is het de bedoeling dat de Zeeheldenbuurt in 1995 diverse aanpassingen onder gaat, zodat ook deze woon- ;ens inziens onverstandig, vooral in deze tijd, waarin onver draagzaamheid jegens mede mensen steeds groter wordt, dit onderwijs af te schaffen. Voor het verzorgen van het Humanistisch Vormings On derwijs zijn wij aangewezen op de gemeentelijke subsidie. Stopzetting van de subsidie betekent, dat kinderen een waardevol hulpmiddel bij het leren omgaan met waarden en normen in een steeds plu riformer wordende samenle ving zullen moeten missen. JANTIEN DE GROOT coördinator Humanistisch Vor mings Onderwijs (HVO) Midden- Holland, Walmolenerf 24, Gouda, tel. 01820-80490. Naschrift redactie: In de vorige week aan de raadsleden gestuurde toelichting op de gemeentebegroting vcoor 1995 staat de volgende passa ge van het college van Burgemeester en Wethouders over het subsidiëren van het vormings- en godsdienston derwijs: ‘Met ingang van het cur susjaar 1995-1996 zullen het gods dienstonderwijs en het humanistisch vormingsonderwijs op de openbare scholen niet meer worden gesubsidi eerd. conform het bepaalde in het collegeprogramma. Reden is dat fi nanciering van dit onderwijs niet meer tot de kerntaak van de gemeen te word- begroting is daarom een raming van 12.000gulden geschrapt Hoe uiteindelijk de gemeenteraads leden over deze door PCW WD en CDA in april van dit jaar bedachte bezuiniging denken moet onder an dere blijken uit de vergadering van de raadscommissie onder leiding van wethouder Karei van Soest (WD) op donderdagavond 6 okto- jaardenwoningen ber om half acht. Eind oktober is met de vaststelling van de gemeente begroting voor 1995 de definitieve besluitvorming). Zijn ze nu toch helemaal gek geworden? Hoe kan je in deze tijd van bezuiniging maar zelfs denken aan een gemeen- i°et dragen zijn opgenomen tefeest van 60.000 gulden. Het geld kan beter besteed worden aan bescherming van Waddinxveners als straks de 600 asielzoekers komen of aan goede begeleiding van de ze vluchtelingen want waar je ook rondkijkt, dan zie je dat een asielzoekerscentrum veel aanpassingsmoeilijkheden geeft voor beide partijen. B. en W. en gemeenteraadsle den en hun aanhang moeten goed in hun oren knopen dat i z»/\ r\r\r\ i 1 1 1 doen waarvan de gehele ge meenschap kan profiteren. Toch is het fijn dat de ge meenteraadsleden hun jaar lijks etentje ervoor willen ’op offeren’. Vervoerregio In 1993 is een begin gemaakt met de totstandkoming van de vervoerregio Midden-Hol- land. De vervoerregio beoogt het rijksbeleid, verwoord in onder meer het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer, een regionale uit werking te geven. Goedkeuring van een ver voerregio door de minister van Verkeer en Waterstaat - en daarmee het beschikbaar komen van financiële midde len - vindt plaats na het voor leggen van een deugdelijk Re gionaal Vërkeers- en Ver voersplan (RWP). Het opstellen van dit RWP j heeft enige vertraging opgelo- B*ën W. de gemeenteraad pen. Naar verwachting kun- p]an voor nen B. en W. de gemeente raad in 1995 een concept- RWP ter goedkeuring voor leggen. Vrachtwagens B. en W. streven ernaar de planvorming ten aanzien van het parkeerterrein voor vrachtwagens eind 1994 af te ronden. ‘Hoewel we ons be leid gericht hebben op be taald parkeren moeten we nu reeds stellen dat gezien de hoogte van de investering niet kan worden uitgegaan van kostendekkende tarie ven', aldus B. en W. ‘Helaas hebben wij u in ver band met de financiële pro blematiek nog geen totaal plan kunnen aanbieden. Bin nenkort zullen wij met voor stellen komen waarbij de dekking van het resterende deel in de sfeer van het grond bedrijf zal worden gezocht'. WADDINVEEN/GOUDA Op initiatief van groep Amateur Toneel Pro- Waddinxveense toneelvereni gingen Toi-Toi en Maskerade op vrijdagavond 30 septem ber en vrijdagavond 7 okto- bert in actie op het zesde éé- nacterfestival in De Garen spinnerij in Gouda. Toi-Toi brengt op de eerste Waddinxveense avond ‘Het verkeerscirculatieplan Jubileum' en op de tweede avond “Tassen'. Maskerade treedt eenmaal voor het voet licht (op de tweede Waddinx veense avond) met ‘Red Cross'. De toegangsprijs van de telkens om 20.00 uur be ginnende avonden bedraagt f 12,50. Dit jaar heeft het in totaal vier avonden omvattende Goudse éénacterfestival ko medie als thema. Dus geen afwisseling van genres, maar wel veel afwisseling in cul tuur. Iedere avond zal een an der land of een ander gebied raad vorige week het voorstel gedaan om de subsidie met ingang van het schooljaar 1995-1996 te beëindigen. Met dit voorstel kan de Stich- Esdoornlaan-Chopinlaan is in volle gang en komt in het begrotingsjaar gereed. ‘We verwachten in aansluiting hierop het volgende jaar het laatste deel aan te pakken in clusief de kruising van de Chopinlaan met de Beetho venlaan'. Voor de voorbereidingskosten terzake heeft de gemeente raad recentelijk ƒ50.000,- be schikbaar gesteld. Voor de re constructie van die kruising, waarvoor een ongevallenstu die wordt voorbereid, zijn re- ele kansen op een rijksbijdra- ge aanwezig. Ter afronding van de recon structies van de hoofdwegen in het westelijk deel van de gemeente stellen B. en W. de gemeenteraa voor tussen de Prins Alexandertunnel en het Noordeinde te reconstrueren. Bij deze reconstructie wordt de Beethovenlaan voorzien van Reisvoorzieningen en worden de kruisingen met Groensvoorde en Peuleyen verbeterd. Ook voor de recon structie van de kruising Beet- hovenlaan-Groensvoorde geldt dat er reële kansen op een bijdrage van het Rijk be staan. De reconstructies van de Cho pinlaan en Beethovenlaan, inclusief de genoemde krui singen, trachten B. en W. in zijn geheel uit te voeren in 1995. Bij de uitvoering van het verkeerscirculatieplan zal een programma van aan pak met tijdschema worden aangeboden. Het Humanistisch Vormings onderwijs en Godsdienston derwijs in de gemeente Wad dinxveen dreigt door bezuini gingen te worden getroffen. B. en W. hebben de gemeente- WADDINXtEEN/GOUDA - De afdeling Gouda van de Hob by Compute Club (HCC) houdt zaterdag 1 oktober van 10.00-16.OOuur in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) een walk-in meentebegroting voor 1995. Binnenkort zullen de ge meenteraadsleden van het college een voorstel voor de herinrichting van de Nesse en de Zuidkade nabij de hef- brug over de Gouwe tot aan de Jan Dorrekenskade ont- vangen. Voor de financiële ject een ryksbijdrage in de dekking wordt gedacht aan eenmalige onttrekking uit de reservepotje stadsuitleg. De Apollolaan wordt in 1995 aangepakt, waarbij met na- buurt wordt ingericht volg, me de parkeersituatie en de oversteeksituatie worden verbeterd. Hiervoor bestaat ruimte binnen de herziene exploitatieopzet van het com plex Oostpolderwijk van het Grondbedrijf. Hierbij geef ik mijn, reactie op de ingezonden brief over de komst van een vluchtelingen gezin, zoals drie bewoners van de Mauritslaan die vori ge week hebben gepubliceerd in het Weekblad voor Wad dinxveen. Toen ik het stukje van die be- - woners, die bijvoorbaat al oordeelden over de komst van een vluchtelingengezin, las, borrelde er woede in mij op. Zulke onterechte vooroorde len.... Ik moest ineens denken aan de discussie die er op dit mo ment is of er volgend jaar Duitsers bij de herdenking van aanwezig mogen zijn. Sommi- modem wooncomplex neer wilde zetten. Ja, z’n gietertje stond nog in het berghok, die was nu toch te groot voor de bloembakken. Die waren toch meer voor zijn vrouw. Hij hield meer van tui nieren, het echte werk. Er waren er bij die hadden nu een tuintje bij het spoor, maar hij niet. Goed ter been was hij niet meer zo, maar z’n tuintje drie" hoog had ie nog net aangekund. ’t Is trouwens toch niet het zelfde, als je er voor van huis moet. Nee, aan de Prins Bemhardlaan was nog eens echt wonen geweest, geble ven eigenlijk, met een echt huisje net als vroeger voor dat te groot werd. Nu, ha! Hij lijkt al op z’fii kleindochter, denkt opa. Ook i hij beseft al niet meer dat ie nog steeds op de Prins Bern- hardlaan woont. Prins Bern- hardlaan nummer 85. Zo hoog was er vroeger niet eens een nummer. Je had er dë~ ruimte en woonde er vrij. Nu woont niemand meer vrij in Waddinxveen van zijn leef tijd. Ja, weet je wie er vrij woont, hoewel niet in Wad dinxveen? Prins Bemhard, die woont vrij, en zo jong is-ie ook niet meer. ‘Ja, Elsje, die passiebloemen hadden we ook vroeger, dat heb je goed onthouden. Vond je hem ook zo mooi?' Nu is dit verhaal nog fictie. Als de plannen van de wo ningbouwvereniging Wad dinxveen en Huize Souburgh echter doorgaan wordt er aan de Prins Bemhardlaan inder daad een woonzorgcomplex neergezet, waar op z’n hoogst een grijs betonnen balkonne tje aan zit. Zelfben ik nog geen oudere, u misschien ook niet, maar als we het zijn, zouden we dan niet het liefst in laagbouw met een tuintje blijven wo nen? Moet de nu toch al be perkte mogelijkheid weer wij ken voor een nieuwe flat, of is men zo slim te bedenken dat die ook wel ergens anders kan.Naast de hervormde Im- manuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan (in plaats van -dt gerekend. In de primitieve ‘Roosje Vos' of zo) of naast de Openbare Bibliotheek aan de van Mecklenburg Schwerin- laan bijvoorbeeld. Laat dit authentieke stukje Waddinxveen, waar we nog als volledige burgers kunnen wonen en leven toch alsje blieft staan. Spaar de de be- i aan de Prins Bemhardlaan! - WADDINXVEEI Vrijdag- avond 30 septenber wordt er in het wijkgeboiw De Padde stoel (Lijsterbestraat) voor het eerst van düseizoen weer een Goud val Oud-avond voor 30-plusses gehouden. Op deze avond /orden er hits gedraaid uit d jaren zestig, zeventig en taatig. De avond begint om 21.5 uur en zal theek Kerkweg-West' van de eindigen om 2100 uur. De en- tree bedraagt 5,- en is inclu sief één consuiptie. WADDINXVIEN - Vrijdag- aannemer is timmer- avond 30 se^ember is er in r u het wijkgebuw De Padde- T)e verbouwing is behoorlijk stoel (Lijstébesstraat) een ingrijpend', licht apotheker extra jeugdkngo voor kinde- F ...2_IJL ren van 6-14aar. Deze avond gevel wordt uitgebouwd zijn er weerieuke prijzen te geeft de winnen die zijn aangepast aan de leeiijden. Er wordt begonnen cn 19.00 uur. avond eindit om 20.30 uur. zich presenteren in prima ge speelde éénacters. De energie, die er door de to neelverenigingen in is gesto ken, wordt beoordeeld door ting Humanistisch Vormings- j onderwijs (HV) zich niet ver- i ons ge- Amateurtheater val gaat om een activiteit die een essentieel onderdeel uit maakt van de actieve pluri formiteit van de openbare school.In deze mening staan wij niet alleen. Ook de Ver eniging van Openbaar On derwijs (VOO) meent dat de mogelijkheid tot het volgen van levensbeschouwelijk vor mingsonderwijs een bijzon der waardevolle aanvulling is op het reguliere onderwijs- het publiek mede bepalen wie programma.Het gemeentebe stuur is als bevoegd gezag van de openbare school de eerstverantwoordelijke voor het bereiken van de doelstel lingen van het openbaar on derwijs. In artikel 29 van de Wet op het Basisonderwijs (1985) wordt deze doelstel- middag 30 september zal de ling als volgt omschreven: werkgroep Waddinxveen van ‘Het openbaar onderwijs de Vereniging Bescherming draagt bij aan de ontwikke- Ongeboren Kind (VBOK) met ling van de leerlingen met een stand te vinden zijn op de Waddinxveense weekmarkt. De werkgroep geeft voorlich- pelijke waarden zoals die le- ting en hulpverlening om zo veel mogelijk mensen ervan te overtuigen dat het ongebo- ning van de betekenis van de ren kind vanaf de bevruch- verscheidenheid van die ting menselijk leven is dat waarden. Met name die ver- zichzelf nog niet beschermen scheidenheid maakt de open kan en menselijke bescher ming verdient. communicatie, pc-beheer en onderhoud, spreadsheet en windows. De toegang tot de Wadinxveen gekozen als afdeiingsbijeenkomsten is - vrij. De faciliteiten zijn echter alleen voor HCC-leden. Voor informatie: René ’t Hooft, Rietzoom 214, Gouda, tel. 01828-31000 (na 18.00 uur). Kanaaldijk te kunnen pre- UndCTS senteren. De provincie Zuid-Holland bestemmen draagt voor een kwart bij aan de kosten van deze recon structie, die naar verwach ting in Ï995 zal plaatsvinden. De kosten die de gemeente m< in de herziene exploitatie. [STew,4 Onlangs is een voorstel tot het categoriseren van het Waddinxveense wegennet door de gemeenteraad aange nomen. Dit voorstel vormt een belangrijke bouwsteen voor de totstandkoming van een geactualiseerd verkeers circulatieplan (VCP). B. en W. verwachten de ge- meenteraad begin volgend de werk- jaar te kunnen aanbieden. Na je met 60.000 gulden veel kan de inspraakronde in het voor- mötiepian”(ATP)*komen de Jaar verwacht het college het verkeerscirculatieplan rond de zomervakantie definitief door de gemeenteraad vast gesteld kan worden. Een aantal, reeds door de raadsleden geaccordeerde, projecten zijn in overeen stemming met het concept- .1-i en met de beoogde wegencatego- risering uitgevoerd, in uitvoe ring en in voorbereiding. De tweede fase van de recon structie van de route Dreef- Het kruislint Esdoornlaan-Kerkweg-West-Chopinlaan dat in twee en een halve maand zal worden ver anderd in en rotonde. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINVEEN - Zoals aan- gekondiud zal er op de Es- doornlaai een tweede roton de worda aangelegd. Na de kruising iet de Sniepweg en de Dreefzal er ter bevorde ring vaii heid ookeen klein verkeers plein wojden gemaakt bij de kruising met de Kerkweg- West en <fe Ciopinlaan. WEEKBLAD V)OR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1994 s. 2 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor I W addinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I l buiten gaan worden geweigerd. .Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27