Reeks inbraken Veiling voor nieuw kerkgebouw in Boskoop op nieuwe plek 1 BOSKOOP BEZORGER 1 in 6 woningen Zonnestudio aan Kerkweg-West T Onderzoek vordert Speelgroep in koffiebar Klaverjasdag Sjoelavond Dulfs Mode Rijn en Gouwe Feestavond van 75-jarige Bouwbond FNV Marco Borsato bij RTW-radio WADDINXVEEN - Op de lo kale RTW-radio zal vrijdag avond 7 oktober in het pro gramma Brandwacht een in terview met Marco Borsato te beluisteren zijn. Marco Bor sato, die dankzij de playback show enkele jaren geleden in de bekendheid kwam, staat op dit ogenblik met zijn hit Dromen zijn bedrog van zijn nieuwe cd Marco nummer één in de Nederlandse hitlijs ten. Buitenseizoen Be Fair-tennis is afgelopen Wereldwinkel wil langer open zijn Lezing in Gouda Dialezing over onze vlinders Zevenhuizen De Vierstroom zoekt oppas en gastgezinnen w omgeving AZALEALAAN NIEUW: DE PEUGEOT 806 Heb je interesse, Bel dan: 01727-13120 minimumleeftijd 15 jaar, in M/V Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 zijn halen op de klaveij asdag, die Boskoop geboren Waddinx- mensen in de Wereldwinkel, BOSKOOP/ WADDINXVEEN - De Christelijk Gerefor- Niemans, tel. 01828-14694. 1 In dezelfde nacht werd ook aan de Tweede Bloksweg in gebroken in twee woningen waarbij geld en een videore corder werden buit gemaakt. Er werden ook twee pogingen gedaan om in te breken. In al le gevallen gebeurde dit mid dels het boren van gaatjes. GOUDA/WADDINXVEEN - De 57-jarige invalide A. Yous- fi is twee weken geleden in de nacht van vrijdag op zaterdag ZOEKT MET SPOED EEN kers van dr. T. van Dijk voor lichting over de in april van kracht geworden Wet Voor zieningen Gehandicapten. Kersbergen (zijn schoonva der) kunnen gaan bedreigen. De stand is klasse A: 1. Jan Kersbergen 141.300; klasse B: 1. M. Renesse 126.800; klasse C: 1. C. van T"'_" 116.150; klasse D: 1. Jan Olie 106.750; klasse E: 1. Peter Botger 96.200 punten. PEUGEOT DEALER boonstoppel b.v. Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828- 30 8 00 het vergroten en verspreiden van de kennis van de natuur en he; meewerken aan de be scherming van natuur en landsehap, door het steunen of voeren van acties die hier op gericht zijn. Goet verwacht ook veel van niet-leden. ’Op de braderie hoorden we nogal eens: Oké geef maar wat bollen, het is voor het goede doel. We zijn uiteraard heel blij met be langstelling van buiten de ge meente en we hopen dan ook dat velen de weg naar de vei ling mogen vinden.’ Den Haag zegt: Tn de steden is de vergrijzing binnen de kerk veel groter. Enerzijds komt dat door de verminder de belangstelling, maar daar heeft elk kerkgenootschap last van, anderzijds omdat jongeren uit de steden weg trekken omdat er geen hui zen voor hen zijn. Je ziet ook dat de kinderchrèche tijdens de diensten in Boskoop rijke lijk gevuld is. In Den Haag werd het steeds minder.’ Jan Kees Goet en Dit van ’t Spijker zijn samen met De Jong dan ook druk in de weer. Diverse acties hebben tot nu toe geleid tot een banksaldo van ruim een ton en als het zo door gaat kunnen de plannen over zes jaar al vastere vor men gaan aannemen. Voorlopig is echter voorzich tigheid troef want men denkt tien jaar nodig te hebben. De Jong ziet echter de wens als de moeder van de gedachte en hoopt dat in het jaar 2000, wanneer de gemeente hon derd jaar bestaat, een mijl paal bereikt en een eerste paal geslagen mogen worden. onbekenden zijn wel binnen geweest maar er is niets wegge nomen. Alles wordt aangeboden door gemeenteleden of sympathi santen. Op de lijst staat over al de naam van de aanbieder achter, behalve achter het meest raadselachtige aanbod. Een bhnd-date ontmoeting waar alleen dames op mogen reageren. Volgens de aanbie- voor een bepaalde periode. Een groep gemeenteleden zal zich dan inzetten om de klus te klaren. Het geld wat daar mee verdiend kan worden komt ten goede aan het bouw fonds. Heeft u als bedrijf iets wat aansluit bij deze actie dan kunt u contact opnemen met G.J. De Jong, telefoon 01727-13648. In november zal er een speel goed verkoopactie plaatsvin den. Hier wordt alleen nieuw speelgoed verkocht tegen re delijke prijzen. Jan Kees Goet meldt dat er voor elk seizoen van het jaar wel iets gepland staat en geslaagde acties zul len dan ook een jaarlijks te rugkerend beeld vormen. houden in wijkgebouw Zon nig Zuid aan de St. Victor- straat. De kosten bedragen ƒ10,- per persoon en evenals vorig jaar is de opbrengst be stemd voor restauratie en be houd van' de St. Victorkerk (Zuidkade). Centrum aan de Dorpstraat in Zevenhuizen. Het thema is ‘Geloven in de praktijk'. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar. De kof fieochtend duurt tot 11.00 uur. Er is kinderopvang aan wezig. Vbor inlichtingen tel. 01803-12969. werd gewonnen door Nellie Vlasveld van de Brugweg, koffieboeren. Deze koffieboe- Opgave tot deelname bij^Cees ren schreven: Zend ons geen geld, maar drink koffie en koop dat van ons'. antwoord worden gezond met de nieuwste zonapparatuur', zegt Rob Verweij over zijn sfeeervol ingerichte zaak, die geopend is van maandag tot en met vrijdag van 10.00- 22.00 uur en op zaterdag van 9.00-21.00 uur. De opening van 'Biarritz', Het programma Brandwacht, dat iedere vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur te beluis teren valt, wordt gepresen teerd door Wijbrand v.d. Zan- de. Eén van de onderdelen van het programma is het spel De Wolf is los, waarin De Wolf ergens in Waddinxveen een quiz speelt met een luis teraar. WADDINXVEEN - Klaver- r jassers kunnen hun hart op- De zaak van"de 28-jarige in upcilu halen °P de klaverjasdag, die Boskoop geboren Waddinx- Jarenlang werken dezelfde zaterdag 22 oktober wordt ge- veense Zuidplas-bewoner Rob legenheid in de bouw te hand- maar af en toe verhuist er ie- haveri. mand naar een andere woon plaats of gaat er - zo als nu het geval is - iemand voor een jaar in het buitenland wer ken. Als er zich voldoende mensen aanmelden kan de winkel op zaterdagmiddag geopend zijn. En het liefst natuurlijk vijf hele dagen per week op dezelfde openingstijden. Onlangs ontving de impor teur van de Wereldwinkels een brief van nieuwe kleine Veiling Op de afgelopen braderie zijn er al heel wat bloembollen verkocht en vooral ook de handgemaakte kaarten. De Jong meldt dat er nog bloem bollen te koop zijn en me vrouw Reina Ramp heeft ook nog kaarten. Deze kaarten zijn trouwens het hele jaar te koop want elke week komt een groepje dames bijeen om onder leiding van mevrouw Ramp deze kaarten te ma ken. De ’kerkeveiling’ van aan staande vrijdag 7 oktober is de volgende actie. Om half acht gaan de deuren van het verenigingsgebouw De Scha kel in de Nieuwstraat open en kunnen kooplustigen naar binnen. Zoals bij een echte veiling is er een catalogus be schikbaar. Geen plaats Er bestaan op dit moment dus nog geen concrete plan nen voor een nieuw gebouw en de plaats waar dit moet komen. De Jong: ’We zullen wel iets in het centrum zoe ken maar het moet wel be taalbaar blijven. Onze ge meente bestaat uit rond de driehonderd leden en deze ko men voor de helft uit Boskoop en de rest uit Waddinxveen en Alphen a.d. Rijn. In Al- phen staat weliswaar ook een Christelijk Gereformeerde Kerk maar die behoort tot een andere stroming.’ Dat het met het gevoerde be leid in Boskoop wel goed zit bewijst het weinige verloop binnen de gemeente. Jan Kees Goet, zelf ooit wonend in WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 oktober om half ne gen zal de speelgroep Aarde werk optreden in de hervorm de koffiebar De Schaapskooi (Nesse). Deze nieuwe Wad- dinxveense speelgroep treedt dan voor het eerst op voor ei gen publiek. Het theam is ’P.S.: Je wordt thuis ge bracht’. Dit zal aan de hand van verschillende werkvor men duidelijk worden ge maakt. WADEilNXVEEN - Bouw- en Houtbond FNV, afdeling Waddinxveen, bestaat 75 jaar. Dat wordt gevierd met een feestavond op zaterdag avond 8 oktober om half acht in het Gouwebad ‘de Sniep' (Sniepveg). Op dese avond zullen onder de jubilarissen M. Lam, J. Boere én A. van Leeuwen (ge drieën 25 jaar) en L. Hooger- dijk (40 jaar) gehuldigd wor den. Verder is er een welkomst woord van voorzitter Jan Al- blas ei een toespraakje van bondsvoorzitter Bram Visser. Het feest omvat ook dansmu ziek onder leiding van Fifty- Fifty, een warm- en koud buf fet en. aquarobic ‘De bond houdt fit'. Volgers vakbondsman Her man Beller is de vakbond is nog steeds nodig. ‘Het beleid is niet alleen zorgen voor góe de CAO-lonen, maar de ab- reidsonstandigheden zijn ook belangrijk'. Eind dit jaar zullen er voor de bedrijfstak bouwnijverheid weer nieuweCAO’s worden afgeskten. Herverdeling van werk zal één van de aan dachtspunten zijn. Nieuwe ideëen over de VUT zullen daarbij ontwikkeld moeten worden. ‘De aftraak van sociale voor zieningen zal moeten worden gestopt. De strengere eisen om recht te hebben op de WW is voor de bouw een regelrech te aanslag op inkomen', meentHerman Heller. ‘De po litiek jal naar andere wegen moeten zoeken om de werkge- in de B-klasse, staat op dit stopte de man op het fietspad, moment op de derde plaats in op een onverlichte plaats. Hij de A-klasse. Ook hij behoort stapte uit. Een moment later tot de kandidaten die Jan zakte hij naast het wagentje in elkaar. De Gouwenaar was met een mes in de borst gestoken en overleed ter plekke. Het meisje heeft niemand gezien. Wijk De politie heeft inmiddels een arrestatie verricht van ie mand uit het gezin van de overledene. WADDINXVEEN] - Bij Be Fair-tennis (Sniepweg) is het seizoen voor het buitentennis afgelopen. Ondanks een fris voorjaar, hete zomer en natte september zijn alle activitei ten afgewerkt. Zaterdag 1 oktober tennisten 40 echtparen met en tegen el kaar. Het beetje regen had geen invloed. Zes keer werd er door elk paar een half uur gespeeld. Er werd op deze ge zellige dag wel geprobeerd te bepalen wie de dag winnaar is, maar dat viel niet mee. Jan en Willy v.d. Ark alsook Kees en Marion van Yperen hadden het hoogste aantal games gescoord (38) en twee paren met elk 10 games ston den onderaan. Op mysterieu ze gronden ging de prijs (een taart van Gert Huizer) naar het echtpaar Van Lienden. Het gezellig samenzijn werd tevens benut om oud-voorzit- ter Frans Eversteijn van Be Fair te verzoeken een bord te onthullen. Tot zijn en ieders verrassing draagt nu één van de paden op het tennispark De Buitenhof voortaan zijn naam: Het Frans Eversteijn- pad. De club heeft al eens een Peter de Vries-burg gekend, maar die brug is gesloopt. Tijdens de dagactiviteiten snelde mosselexpert Piet van Peet naar Zeeland om daar grote hoeveelheden verse mosselen op te halen voor het feest dat om zes uur kon be ginnen. Het werd een bijzon der gezellige avond, te meer daar de aanwezigen verrast werden door de komst van een 24 man sterk Shanty koor uit De Meem. Deze namaak zeelieden brachten met veel enthousi asme ruige maar ook bekende liederen als een vissermeisje, ketelbinkie en andere zee mansliederen ten gehore. Er werd gegeten, gedronken, ge lachen en gedanst. Donderdagavond werd aan de Anna van Burenstraat een auto opengebrokeh door het inslaan van een ruitje. Weg genomen werd de audio-ap- paratuur. Vrijdag werd ingebroken in een kelderbox aan de Vondel- laan. Men trapte met geweld een deur in. Er werd niets vermist. Aan de Wilgenhorst werd in gebroken in een flatwoning door de toegangsdeur met ge weld te forceren. De gehele woning werd doorzocht. Weg genomen werden de video en sieraden. Aan de Jupiterlaan werd in de nacht van zaterdag op zon dag een bromfiets vanuit een tuin gestolen. Het betreft een witte Jawa met sterwielen, verzekeringsnummer RTR-266. Zondag werd overdag inge broken in een woning aan de Kastanjelaan. Men kwam binnen via een raam aan de achterzijde. De gehele wo ning werd doorzocht. Wegge nomen werden geld en siera den. WADDINXVEEN - De Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen (Koningin Wilhelmina- plein) zoekt met spoed meer vrijwilligers voor de verkoop, want de tijd van Sinterklaas en Kerstinkopen breekt spoe dig aan. Ook wil men langer open zijn. De meeste vrijwilligers ne men twee en een half uur in de week of in de veertien da gen voor hun rekening. Ook voor de beleidsgroep zoekt men twee mensen. Met vrijwilligers een winkel regelmatig en zo vaak moge lijk open houden is niet een voudig. Toch heeft de Wereld winkel iemand bereid gevon den, zodat de winkel nu ook op donderdagmiddag ge opend is. De commissie is nog op> zoek naar werk. Zij richt zich op bedrijven die bijvoorbeeld eenvoudig inpakwerk hebben te doen in een korte tijd of welke naam herinnert aan de voornaam van een familielid en de zonnige Zuidfranse badplaats, is gepaard gegaan met een nog deze week voort durende openingsactie. De zonnebanken kunnen voor ‘half geld' gebruikt worden, dat wil zeggen vanaf f7,50. WADDINXVEEN - In de nacht van vorige week maandag op dinsdag werd aan de Schaepmanhoeve ingebroken in een woning door het boren van gaatjes in het keukenraam. De GOUDA - De vereniging van reumapatiënten Gouda en omstreken houdt maandag avond 10 oktober om half acht een lezingavond over de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Midden-Holland in het verpleeghuis Bloemen- uit van de activiteitencom- daal te Gouda. Voor de pauze vertelt H. Vroom wat de GGD zoal doet. Na de pauze krijgen de bezoe- houdskosten voor het kerkge- 1-j- m-- bouw maakte dat we vorig jaar een keuze voor de toe komst moesten maken. Dat leidde uiteindelijk tot de wens van een nieuw gebouw op een andere lokatie. We hebben daarop een globale begroting laten maken voor nieuwbouw en die komt onge veer op 1,2 miljoen. Wil je op een verantwoorde wijze een dergelijk projekt tot een goed einde brengen dan zul je min stens de helft zelf eerst op ta fel moeten leggen. We moeten dus zes ton bij elkaar sparen en dat doen we met verschil lende acties’. Er zijn inmiddels verschillen de commissies gevormd en naast de bouwcommissie is de activiteitencommissie het be langrijkste. Deze moet er voor zorgen dat het geld bin nenkomt. Werk De activiteitencommissie hoopt dat de veiling het saldo weer flink zal doen stijgen. Mocht de opbrengst toch nog tegen vallen dan hebben de bezoekers van de veiling in ie der geval wel een leuke avond gehad. WADDINXVEEN - Maandag avond 10 oktober om acht uur komt Ruud van Tol met zijn dialezing “Vlinders in Neder land' op bezoek bij de Wad- dinxveense aquariumvereni- ging De Gouwe Vis in het clubgebouw van de speeltuin verenging Oranjewijk (J.W. FrisoWeg). Ruud van Tol is lid van de Ko ninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging. De vereniging heeft ten doel Konieochtend ZEVENHUIZEN - Woensdag morgen 12 oktober komt Nan van de Waal spreken op de koffieochtend van kerkelijke De'avond begint met de dag- georiënteerde vrouwen uit en nachtvlinders in deze om- Oud Verlaat, Zevenhuizen en geving. Aan de hand van dia’s Moerkapelle in het^Hervormd zal Ruud van Tol laten zien x x hoe hij vlinders opspoort. Hierna worden de bezoekers meegenomen op een wande ling door de duinen. De Waddinxvener Rob Verweij, op de foto met Astrid Lamping, voor de ingang van hun zonnestudio ‘Biarritz aan de Kerkweg- West. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Met een drankje en een hapje is zater dagavond 1 oktober zonnes tudio 'Biarritz' aan de Kerk weg-West 10 in Waddinxveen officieel open gegaan. Verweij trok direct al klan ten. Hij werkt er met twee as sistentes, Astrid Lamping (23) en Pascalle Hagen (21). In de zonnestudio staan een viertal verschillende zonne banken met gezichtsbrui- ners. ‘Bij ons kan er veilig en ver- Het bijna honderd jaar oude kerkgebouwtje in de Nieuwstraat ver keert in niet al te beste staat en vergt veel onderhoud. Er wordt naar gestreefd in het jaar 2000 te kunnen beginnen met nieuwbouw op een andere plek. (Foto: Peter Veenstra) der zal men niet worden te leurgesteld. Het verhaal ver telt niet of deze Don Juan nog speciale wensen heeft. GOUDA/WADDINXVEEN De Thuishulpcentrale van De r- Vierstroom (kruiswerk en geaouw van de schutters- m Moordrecht. Hij reed om maatschappelijke dienstver- vereniging Waddinxveen aan kwart voor vier met zijn 13- lening) in Gouda zoekt oppas de Alberdingk Thijmlaan. De jarige dochter in zijn electn- en gastgezinnen voor gehan- -r dicapte kinderen. Veel ouders kiezen er voor hun gehandicapte kind thuis te laten opgroeien. Voor een kind is dit dikwijls prettiger dan opname in een internaat, maar voor het gezin vaak een zware belasting. Om deze ouders te ondersteu nen zoekt de Thuishulpcen trale vrijwilligers die af en toe de zorg voor het gehandi capte kind over willen ne men. Dit kan variëren van een avond oppassen bij het gezin thuis tot regelmatig het kind een dag of een weekein de opnemen in het eigen ge zin. Dit is afhankelijk van de vraag van de ouders en het aanbod van de vrijwilliger. Op dit moment staan er op de wachtlijst zowel lichamelijk als verstandelijk gehandicap te kinderen van verschillende leeftijden. Ook staan er kin deren met een ontwikkelings achterstand en gedragge- stoorde kinderen op de wachtrijst. De vraag naar op pas, vooral tijdens de avond uren, is het grootst. Gezocht worden daarom mensen die met veel enthou siasme een vertrouwde oppas of gastgezin kunnen zijn voor deze kinderen. Ervaring met gehandicapte kinderen is niet nodig, wel de bereidheid om dit werk voor een langere pe riode te blijven doen. Belangstellenden kunnen ge heel vrijblijvend informatie opvragen bij De Vierstroom Thuishulpcentrale. Ellen van den Zilver of Marion Dubois zijn telefonsich te bereiken op aÜe werkdagen van 9.00- 12.00 uur op tel. 01820- 19191. Het aangebodene nader beke ken blijkt al snel dat dit geen normale veiling is. Wat dacht u van een serenade door twee zuivere mannenstemmen en aansluitend een onvergetelij ke avond of een boottocht met de hele familie door Boskoop. Grote en kleine zaken worden aangeboden, zoals een vers gebakken cake, diverse Cle matissen, een klok, meubi lair, een week lang vakantie in een huisje of caravan, het strijken van een was, een avond oppassen maar ook veel tastbare zaken. De deelnemers spelen van 10.00-16.00 uur en de wed strijden staan onder leiding van Mike van Trijp. Inzet is de wisselbeker, die vorigjaar meerde Kerk in de Boskoopse Nieuwstraat, waarbij ook di verse yvaddjnxveners zjjn aangesloten, bestaat als kerkge meente bijna honderd jaar. Het kerkgebouw zelf is inmid dels ook al meer dan negentig jaar oud en merkbaar door de tand des tijds aangetast. Reden voor het kerkbestuur om zich te beraden over de toekomst. Al een jaar voert men de nodige acties maar een een veiling op vrijdag 7 oktober om 17.30 uur in De Schakel in de Nieuwstraat moet een flinke duw in de goede richting geven. ’Zo’n twintig jaar geleden hebben we de voormalige kleuterschool naast het kerk gebouw aangekocht’ vertelt G.J. de Jong. Hij maakt deel missie. ’Dit gebouw verzakt steeds verder en dat samen met de steeds hogere onder- WADDINXVEEN - Vanavond om half zeven (woensdag 5 oktober) is er weer sjoelen in gedood op de provinciale weg het gebouw van de schutters- 1113i TT" J vereniging Waddinxveen aan competitie is zeer spannend sche invalidewagen over het en de verwachting is dat Dick fietspad langs de weg. Zij gin- Dros in zal gaan lopen op kop- gen naar de rommelmarkt in loper an Kersbergen. Waddinxveen die om 5 uur ’s Het veelbelovende jonge ta- ochtends begint. lent Dirk Jan van Drunen, Waarschijnlijk omdat er iets begin vorig jaar nog spelend mankeerde aan het wagentje, in de B-klasse, staat op dit stopte de man op het fietspad, fa f /A- O Alphen aan den Rijn Tel: 01720-73818 Showroom Juliana v. Stolberglaan «IS

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23