Hoodie sluit zich Vakbekwaamheid beloond GOUWE KOERIER IK PAK! BEZORGERS M/V In november heropening Rabobank Waddinxveen Spuittechnieken goed voor milieu Lessen skigymnastiek van Nanny Vogelaar Baas gekwalificeerd Pil over gezondheid geheten zelfzorggeneesmid del kopen. Daar is geen re cept van de huisarts voor no dig. JA, aan bij Faunaland Cabaret in De Tunnel Groenswaard: 30 km-zone Monsterscore Be Fair: 8-2 Demonstratie in Boskoop SHOARMAPAKKET Verbouwing en vernieuwing begon rondjaarwisseling Koppeltoernooi klaverjassen Volleyballers nog puntloos COMPUTER WEEKBLAD WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 VOOR Pagina 17 17 t/m 22 oktober emissiebeperkende (500 GRAM SHOARMAVLEES, 5 BROODJES EN 150 GRAM SAUS) samen voor Binnen dat gedeelte zullen er borden. Omgeving Insteek/Halve Raak Rijn en Gouwe 004000 710114 8 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I JI I I klachten verminderen, kan bij apotheek of drogist een zo- Heel veel kwaaltjes gaan na een week vanzelf over. Wie de tiestart en toon je vakbe kwaamheid, was het ’dolle tje’. Bert Kouer en Henny de Jong, verantwoordelijk voor de resultaten bij Groeneweg I, Jan van Rijn (Be Fair A en Be Fair onder 23 jaar), Cor van Triet (Be Fair Bl), Leon Broer (Be Fair Cl) en Thijs veerd personeel en is er een betere basis voor het bereiken van excellence. Betrouwbare certificaten op basis van ISO-normen geven een (inter)nationale erken- zoekt met spoed Heb je interesse? Bel dan naar: 01727-16654 REAS minimumleeftijd 15 jaar in de plaats BOSKOOP DE BAS PETER COMPEER van Oorschot (Be Fair Dl) hebben met medewerking van een goed stel leiders voor goede tot uitstekende startre- sultaten in de voetbalcompe titie gezorgd. Vandaar een vroege St. Nico- laas-geste van Teun Bron’s Massa Sport. Staand van links naar rechts Joop Breedijk, Casper Heerma van WADDINXVEEN - Vanaf zaterdag 29 oktober kan men zich bij de in Waddinxveen lesgevende Boskoopse docente Nan- ny Vogelaar gaan voorbereiden op de skivakantie door deel Waddinxveen is daar*bimTen- teksten zijn rijk van taal en de moeite van het beluisteren waard. Hij wordt begeleid up om het lichaam op de juis- door Kim Soepnel op contra- te temperatuur te brengen en bas. Zaal open 20.30 uur, aan- voor te bereiden op het condi- vang 21.00 uur. tiegedeelte. Agenda: 19 oktober steps Binnen dat gedeelte zullen er 20.00 uur, 20 oktober piano- verschillende niveaus aange geven worden voor bijvoor beeld degenen die wel willen en kunnen springen en voor degenen die dit absoluut niet mogen, kunnen of willen en voor degenen die door middel van het gebruik van de step Directeur Joop Baas jr. ontvangt het ISO-9002-certicaat voor de Baas Bedrijven. (Foto: Joop Dorst). lessen 15.00-19.30 uur, 21 ok tober weekendcafé 16.00- 18.00 uur, beatlesavond 22.00 uur, 22 oktober café niente 22.00 uur, 28 oktober Maar ten van Roosendaal 21.00 uur. aan de den. De demonstratie is op het Proefstation aan het Rijne- 32 minuten, via een prachtige veld in het kwekersdorp en begint om zeven uur. solo, de eindstand op 8-2. Tijdens de demonstratie la ten onderzoekers van het Proefstation zien dat de emis sie van bestrijdingsmiddelen naar het oppervlaktewater (sloten) tot een minimum kan worden beperkt, zonder ver lies aan effectiviteit van de bestrijding. De onderzoekers tonen ver schillende mogelijkheden om emissie (uitstoot) te beper ken, zowel bij gebruik van handgedrage spuiten als van de veldspuit. Deze mogelijk heden zijn schermen welke op de slootkant geplaatst kunn- nen worden, het gebruik van kantdoppen en andere aan passingen aan de spuitappa ratuur (bijvoorbeeld druk, met een rode kaart het veld verlaten. Uit de toegekende vrije schop scoorde Arjan Groenendijk. Twee minuten later werd een corner door Arie Taal met een kopbal doeltreffend afgerond. Weer een minuut later soleer de Koen Meijer door de Goud se defensie en wist hij de stand op 5-1 te zetten. In de veertiende minuut was het opnieuw Wim van der Starre, die een pass van Koen Meijer in een doelpunt wist om te zetten. Nadat hij ook al eens een bal op de paal zag belanden kon Ronald van Do- Welke pijnstiller kun je beter niet nemen als er juist een kies getrokken is? Hoe onder scheid je een hooikoortsaan- val van neusverkoudheid? Moet je met oorpijn naar de huisarts of kun je daar zelf iets aan doen? Bij veel men sen leven allerlei vragen over alledaagse kwaaltjes. Vragen waarvoor je eigenlijk niet naar de huisarts hoeft. Of toch wel? Voor al die duizen den antwoorden is er einde lijk ’Gezond met Zelfzorg1, een dikke pil van 224 bladzij den boordevol gezondheidsin- formatie. ’Gezond met Zelf zorg’ staat bij elke drogist en apotheek op de toonbank en Twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik voor het volgende abonnement: BOSKOOP - De Boskoopse klaverjas vereniging Habo houdt zaterdag 29 oktober om tien uur een koppeltoernooi in gebouw De Stek aan de Puttelaan in Boskoop. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Tevens is er een tombola. Ook individuele aanmelding is mogelijk. De inleg bedraagt f 10,00 per koppel. Dwarsweg, achter de show room van Auto Baas Chrys ler. Het ISO-certificaat maakt duidelijk dat de kwaliteit bij Baas Bedrijven is gekwalifi ceerd. Met de voorgeschreven ISO-normen kan verspilling sneller worden getraceerd, is er sprake van beter gemoti- hun conditite willen verbete ren. Na het conditiegedeelte volgt een hartslagcontrole om na te gaan of men zich niet overbe last en op verantwoord ni veau aan het trainen is. Ver volgens komt er een cooling down om de hartslag weer te rug te brengen naar normaal niveau. Uitgebreide rek- en strekoefeningen volgen daar na om voorts over te gaan op spierversterkende oefenin gen voor rugspieren, arm spieren, buik-, bil- en been spieren. Tijdens de les zal uitgebreid aandacht besteed worden aan het gebruik van de knieën en de rug. Het is belangrijk dat de knieën en de rug op een juiste manier gebruikt wor den maar vooral voor hen die gaan skieën komt het erop aan dat de knieën veilig ge bruikt worden. De laatste jaren zijn vooral de knieblessures tijdens de win tersportvakantie sterk toege nomen. Jaren geleden waren het vooral de enkels die het zwaar te verduren hadden maar door middel van het nieuwe schoeisel dat voor de skieërs is ontworpen zijn deze enkelblessures minimaal ge worden. Nanny Vogelaar heeft zelf ook ruim 15 jaar ski-ervaring. Vanuit de praktijkervaring zal zij de aankomende skieër ook tips meegeven om na het skieën uit te voeren zodat de spieren in optimale conditie blijven. Voor informatie en opgave kan men terecht op de telefoonnummer 01727- 11923 en 01828-14192 (over dag). hoeveelheid spuitvloeistof). Tijdens de demonstratie zul len de onderzoekers ook enke le bespuitingen uitvoeren. Hierbij wordt kleurstof ge bruikt om de effecten duide lijk zichtbaar te maken. Hoewel het Proefstation al eerder begonnen was met dit onderzoek, is de uitvoering versneld in verband met de emissiedoelstellingen gefor muleerd in het plan van de sectorgroep Boomteelt. Hier in staat dat onderzoek moet worden uitgevoerd naar me thoden om emissie en vooral drift te beperken als alterna tief voor een brede spuitvrije zone. De oplossingen die tijdens de demonstratie worden ge toond, zijn effectief gebleken na één jaar onderzoek. Het onderzoek wordt het komen de jaar nog voortgezet. Het onderzoek is uitgevoerd in sa menwerking met het IMAG en het Staring Centrum. Uit onderzoek van het hoog heemraadschap van Rijnland A.J. Ammerlaan. WADDINXVEEN - Het eerste elftal van Be Fair, dat zater dag uit tegen Rijnstreek speelt, heeft in de Goudse KNVB-afdeling weinig moei te gehad om het bezoekende Gouda met een forse neder laag van 8-2 naar huis te stu ren. Overigens was het spel nu niet zoveel beter dan een week ervoor, toen bij Sportief met een doelpuntloos gelijk spel genoegen genomen moest worden. Ook was Gou da was niet slechter dan Sportief, maar de Waddinxve- ners wisten nu wel een aantal van de geboden kansen te be nutten. Reeds na zes minuten spelen verstuurde Martin van Tol een bal over de hele naar de vrijstaande Wim van der Starre. Hij had weinig moeite om de Gouda-doelman voor de eerste keer te verslaan. Een kwartier later kon Koen Meijer, na een solo van John van Beek, de score verdubbe len. Dat deze stand tot de rust zou blijven bestaan, kwam mede doordat enkele goede kansen niet door de Be Fair- voorwaartsen werden benut. Direct na de hervatting wist Gouda zowaar tegen te sco ren. Toen Wim van der Starre in de derde minuut alleen op het vijandelijke doel afging, werd hij van achteren door zeen Goudse verdediger neer- ning van de organisatie, wat gehaald en^kon deze speler steeds meer een ’must’ wordt x om staande te blijven bij de concurrentieslag. In ’Gezond met Zelfzorg1 wordt duidelijk uitgelegd waaraan je de kwaal kimt herkennen, wanneer je er zelf verantwoord iets aan kunt doen en wanneer je toch maar beter de dokter kunt raadple gen. Alle soorten kwalen ko men aan bod, van aambeien tot zwemmerseczeem. Ook is er een hoofdstuk speciaal ge wijd aan klachten bij kinde ren. Per klacht vindt men er een overzicht van de genees middelen die geschikt zijn om te gebruiken en die zonder re cept te koop zijn. Door alle praktische informatie en de overzichtelijkheid zou de gids in geen enkel huishouden mo gen ontbreken. WADDINXVEEN - Het eerste herenvolleybalteam van Keu kencentrum Waddinxveen- Be Fair heeft ook de tweede wedstrijd in de promotieklas se verloren met 0-3 van RW 1 (Rijnsburg). Joost van Avendonk en Robin Koele speelden ditmaal niet mee. Verder was het team van Be Fair compleet. In de eerste set ging het spel gelijk op tot de 5-5 stand. Dat kwam mede door het goede aanvalsspel van Paul van Yperen. Hierna wist RW door een goede servicedruk de set meer naar hun hand te zetten. De coach van Be Fair Cor Makkes probeerde hier een verandering in te brengen door een aantal wissels te ge bruiken. Helaas mocht dit niét meer baten en verloor Be Fair de eerste set met 7-15. De tweede set werd er gestart met een nieuwe middenaan- valler. Deze set had hetzelfde verloop als de eerste. Door de servicedruk van RW kwam bij Be Fair de pass niet goed aan waardoor er alleen een buitenaanval gespeeld kon worden. RW stelde zich hierop mak kelijk in met een uitstekende blokkering en trok op redelijk eenvoudige wijze de set op nieuw met 7-15 naar zich toe doordat zij wel scoorden waar i Be Fair door veel foute ser- i vices hun kansen niet in pun- ten kon omzetten. De derde set probeerde de 1 coach van Be Fair door een 1 andere buitenaanvaller in te i zetten het tij te keren. Dat 1 lukte redelijk aan begin van 1 de set. Er werd goed geser- 1 veerd. De blokkering stopte de aanvallers van RW goed i af, waardoor Be Fair opeens kost maar 5,95 gulden, uitliep tot een 6-0 voorsprong. De Waddinxveners maakten toch weer te veel persoonlijke genezing wil versnellen of de fouten en uiteindelijk ging deze set met 11-15 naar de te genstanders. Be Fair-heren speelt komende zaterdag de uitwedstrijd tegen VS Haag en hopen hier de eerste pun ten van het seizoen binnen te halen. WADDINXVEEN - In Groenswaard 2 is een begin gemaakt met het aanbrengen van verkeersmaatregelen ten behoeve van een 30 km-zone op de Groensvoorde en de Peuleyen. Tevens zullen, aan sluitend hierop, herstraat- werkzaamheden plaatsvin den in de Groensvoorde, Peu- blijkt, dat in de huidige situ- leyen, Wadde en het Wadde- atie het oppervlaktewater in pad. Tijdens deze werkzaam- de regio Boskoop flink ver- heden zal de rijbaan worden vuild raakt met bestrij dings- afgesloten door middel van middelen. Het waterschap heeft via continue metingen de kwaliteit van het opper vlaktewater onderzocht in Boskoop. Dit onderzoek toont aan dat bestrijdingsmiddelen en ook meststoffen in onaanvaard baar hoge concentraties voor komen in het oppervlaktewa ter. De bestrijdingsmiddelen komen in sloten terecht door drift (verwaaiing tijdens het spuiten), afspoeling, uitspoe ling via de drains en directe bespuiting van sloten. leert U met het meest gebruikte pakket E-Account van Exact in uit gebreide versie Senior. Avondcursus van 27? maand met 1 lesavond per week. Start do. 10 nov. T^alphens jStudiecenffum WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag is bij Baas Bedrijven aan de Wil- helminakade in Waddinx veen het ISO-9002-certificaat uitgereikt. De bijeenkomst daarvoor werd gehouden in de kantine van Waddinxveens grootste werkgever aan de Zuidelijke Daarbij komt dat het ge meentebestuur van Waddinx veen een definitieve beslis sing heeft genomen over de centrumontwikkeling in de richting van Passage-West. Die is gunstig voor de plek van het huidige bankgebouw. “Wij zijn inmiddels klaar om aan die veranderingen en verbeteringen het hoofd te bieden. Het mankeert alleen nog aan een gebouw dat volle dig aan alle wensen tegemoet komt. In november is het ge lukkig zover dat we ons nieu we, moderne en uitgebreide bankkantoor officieel in ge bruik kunnen nemen', aldus directeur A.J. Ammerlaan. ‘Het zal daar heel goed toeven zijn voor onze relaties: onder nemers en particulieren. Ze kunnen er met al hun vragen en meningen terecht. Ook voor de medewerkers wordt het een uitstekende werk plek', is de overtuiging van de Waddinxveense bankdirec teur. Na de uitbreiding en vernieu wing van het bankgebouw zal het bijkantoor Groensvoorde worden gesloten. Eerder werd het bijkantoor aan het Koningin Wilhelminaplein gesloten. Staand van links naar rechts Joop Breedijk, Casper Heerma van Vos, Leon broer, teun Bron, Thijs van Oorschot, Joop Starreveld en Cor ven Triet. Zittend van links naar rechts Henny de Jong, Bert Kouer en Jan van Rijn. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vanaf de start van de voetbalcompeti tie zag het er al naar uit dat Massa Sport van Teun Bron aan de Nesse in Waddinxveen z’n zaalvoetbalmakkers en jeugdtrainers van Be Fair in het nieuw moest steken. Zorg voor een goede competi- WADDINXVEEN - ’Faunaland Hoodie’ is de nieuwe naam van dierenspeciaalzaak Hoodie in het winkelcentrum Lui- felbaan aan de Brederolaan in Waddinxveen. Faunaland is een samenwerkingsverband van de betere dierenspeciaal zaken, die het publiek herkent aan het logo van een vrolijke kikker met een aubergine rode strik. ter het gezicht van de zaak. ‘Onze klanten hoeven niet bang te zijn allemaal nieuw personeel te zien; wij zijn dan wel lid geworden van Fauna land, maar onze medewer kers en wijzelf staan nog steeds voor iedereen klaar. ‘Ook in de dierenbranche is samenwerking met de colle ga’s heel belangrijk*, licht ei genaar Paul Hoogendoorn toe. ‘Zo kunnen we onder an dere samen inkopen met alle voordelen van dien; natuur lijk ook voor de klant. Wij hebben nu de beschikking ge kregen over de huismerk-ar- tikelen van Faunaland. Pro- dukten van prima kwaliteit en vriendelijk geprijsd*. ‘Bovendien vergroten wij re gelmatig onze vakkennis door de trainingen van de organi satie en het contact met de collega’s elders in het land. Daardoor kunnen we nu nog betere voorlichting geven en nog betere service dan men al van ons gewend was'. Rondkijkend bij Faunaland Hoodie in Waddinxveen- Noord vallen het vernieuwde, overzichtelijke interieur, de vrolijke kleuren en natuurlijk de milieuvriendelijke kikker direct op. Het assortiment van Fauna land Hoodie is ook verbeterd, vertelt Paul Hoogendoorn trots. “Wij hebben niet alleen alles voor huisdieren, maar ook kunnen wij voldoen aan de wensen van de hengel- sportliefhebbers. Ook het tuingebeuren is rijk verte genwoordigd. Paul Hoogendoorn blijft ech- EHBO PRAKTIJKCURSUS Voor erkend diploma Oranjekruis met i reanimatie voor particulieren en bedrijven, (verplicht inzake Arbowet) In 11 lesavonden van 19.” - 22.” uur. Ook jaarlijks herhalingscursussen!! Start wo. 26 okt. T^alphens jStudieoenfrum WADDINXVEEN - De groot scheepse verbouwing en ver nieuwing van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerk- weg-Oost, waarmee rond de jaarwisseling werd begon nen, vordert goed en het ein de komt in zicht. Eind volgen de maand is de officiële her opening. Het publiek, ondernemers en particulieren, kan steeds beter aan de buitenkant en in de bankhal zien hoe de meta morfose, die het bankgebouw moet ondergaan, zal uitpak ken, zo meldt de pasversche- nen editie van het kwartaal blad ’Rabo Kring Nieuws’. ‘Voor het begrip dat de rela ties voor de verbouwing op brengen,hebben het bestuur, de directie en de medewer kers van de Rabobank veel waardering*, zegt directeur A.J. Ammerlaan. ‘Met een tijdelijke bankhal, goede bewegwijzering en be hulpzaamheid,hebben we ge probeerd deze bijzondere en moeilijke periode voor ieder een tot een goed einde te brengen*. Het was overigens volgens hem hoog tijd dat het bankge bouw in het centrum van Waddinxveen flink onder handen werd genomen. Na de verbouwing, die zeven jaar geleden plaats vond, was er een aanzienlijk tekort aan werk- en spreekruimte ont staan. Bovendien zijn de opvattin gen en inzichten over een fi nancieel dienstverlenigscen- trum ingrijpend veranderd. Vooral klantvriendelijkheid krijgt een veel nadrukkelij ker accent. ‘Als alles klaar is, zal dat ove rigens beter uit te leggen zijn dan nu met alleen woorden. Dit is vooral van belang als men weet welke eisen onze Rabobank in de toekomst stelt om het de cliënten volle dig naar de zin te maken. Dat vereist namelijk een profes sionele organisatie in een doelmatig en functioneel bankgebouw. De Rabobank te nemen aan combinatielessen ski-gymnastiek. Deze les- kort klaar voor', sen worden gegeven in dansschool Van der Lubbe BOSKOOP - Jongerencen- Sniepwegin Waddinxveeen. trum De Tunnel krijgt op 28 Nanny Vogelaar geeft reeds „„K 4.:w-i.tien jaar |n Gouwedorp diverse lessen voor verschil lende doelgroepen en heeft dit jaar een combinatieles ge maakt voor diegenen die met ski-vakantie gaan. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Dinsdagavond 25 oktober herhaalt het Proefstation voor de Boomkwekerij in Boskoop dewaard in de 30e minuut de op veler verzoek de demonstratie van emissiebeperkende stand naar 7-2 schieten. Wim spuittechnieken, zoals deze vorige maand ook werd gehou- van der Starre bepaalde na solo, de eindstand op 8-2. - Jongerencen- oktober cabaretier Maarten van Roosendaal op bezoek. Zijn optreden wordt vaak ver geleken met Ton Waits en de Dijk, maar verder heeft hij een eigen stijl in de sfeer van een rokerig café. De door hem De nieuwe lessen, die op za- zeif geschreven Nederlandse terdagochtend van 9.15 tot 10.15 uur gegeven worden, beginnen met een warming door Kim Soepnel op contra- te temperatuur te brengen .L.j 9,95 KEURSLAGERIJ Burg. Colijnstraat 18, Boskoop. KEURSLAGER Tel. 01727 - 12024 Handtekening Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB AJphen a/d R^n KEURSLAGERIJ/POELIER Zuidplaslaan 424, Waddinxveen. I'keurslager TelJfax 01828-12034 1- KEURSLAGERIJ Groensvoorde 6, Waddinxveen. KEURSLAGER Tel. 01828 - 12937 Betaling dmv toegezonden acceptgiro's Automatische betaling d m v machtiging Automatische betaling dmv. machtiging VOO' öe automatische afschrifnng van hei aoonnementsgeid is dl mjn oanK/gro-fekentf^gnummef Een kwartaalabonnement f 8380 Een kwartaalabonnement f 8180 Een maandabonnement f 28.00 Naam m/v* Adres Postcode/Woonplaats Telefoon: (voor controle op bezorging)

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17