plan andere begraafplaats GR Nieuwe producenten folder in Sol-winkel CDA-Vrouwenberaad achter HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Wijziging bestemmingsplan voor asielzoekerscentrum Vrijwilligers staken in De Hoeksteen 2.700 uur CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Ook plek voor gedachtenis en verblijf Ruimere lokalen aan de Zuidelijke Rondweg in Waddinxveen Zaterdagmiddag open huis met toespraken Eerste optreden in Boskoop ’Da Capo’ zingt Young Messiah DEMONSTRATIE SEBO AUTOMATIC X STOFZUIGER (of op verzoek bij u thuis) Scouting St. Victor zocht het hoger op Geslaagden voor zwemdiploma-B T. de Kruyf in de Open Cirkel WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 Pagina 21 door M. MOS sr juni Overnieuw maar weer. Ja, nu gaat het beter. werk van F.G. Handel, het pulair als Bach’s Mattheüs Het vernieuwe en verbouwde wijk- en kerkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan in Waddinxveen. ding. kingen verricht. Zo zijn de Bovendien ontvangen ze kre- Tezamen met het vrijwilli- Hl Dat er voor Da Capo animo is REPROSET 600 vluchtelingen bij de Zuidelijke Rondweg. Voor het AZC moet het bestaande bestemmings- stellen. TAPIJT-ONDERHOUD EEN PROBLEEM? NEE!!! WANT WIJ DENKEN MET U MEE!!! WADDINXVEEN - Het CDA-Vrouwenberaad zit achter de vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen gepubli- met het onderwerp en in dit kader een bezoek gebracht aan de begraafplaats aan de Alle produkten in de folder zijn Fair Trade artikelen. W. zal van dit gesprek op de hoogte worden gesteld*. genomen dit onderwerp eerst zelf onder de loupe te nemen. wij hierover aan het college HYPOTHEEKCENTRUM WS’ HARWA Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort Zonwering Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828-16119 Dagelijks bij ons in de winkel met de unieke In Waddinxveen uitsluitend verkrijgbaar bij: WADDINXVEEN - Dinsdag 11 oktober is in het Gouwe- bad De Sniep voor het B-di- ploma gezwommen. Er waren 39 kandidaatjes, die onder het toeziend oog van D. Slob be, die als afgevaardigde van de Nationale Zwemraad aan wezig was, goed hebben ge zwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Minnen en Cock Slagter. Alle 39 kandidaatjes zijn ge slaagd. De plek van het asielzoekerscentrum voor plan worden gewijzigd. (Plattegrond: Gemeente Waddinxveen). (Foto: Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 22 oktober is er De uitvoering vindt plaats op zaterdagavond 5 november in de Gereformeerde kerk aan de Zijde in Boskoop. Toe gangskaarten zijn vanaf he den verkrijgbaar bij Jannie van Bockel, Acesstraat 5, en bij H. Asscheman, Bredero- laan (groentehandel), Wad dinxveen, tel. 01828-18717. De totale kosten hebben naar een voorlopige inschatting circa ƒ320.000,- bedragen. woensdagavond 26 oktober in telt 55 leden. Veel groter wil- De Schaapskooi (Nesse) te len ze niet worden. Misschien 65 leden, maar meer niet, al dus het bestuur. een visie met bijbehorende kostenraming voor uitwer king van deze visie te geven. Na ontvangst van de desbe treffende rapporten bleek Bu reau Hollandschap hier het best het reeds eerder genoem de ’programma van eisen’ te benaderen. Er werd voorge steld om in een comité, te we ten afgevaardigden uit het bouwingsperiode. Fair Trade wil zeggen dat de Vrouwenberaad producenten een faire prijs krijgen voor hun produkten. den. Daardoor ontstaan be- f drijven die in hun regio vonden. Het college van B. en steeds meer bestaanszeker heid bieden. door de vele enthousiaste vrijwilligers is het mogelijk medewerking^ gebleken veel meer te doen. J ver plaatst naar het midden van leden komen niet alleen uit Boskoop, maar uit de hele re- belangen- gio, tot aan Hazerswoude en Schoonhoven toe. Da Capo staat nu voor een 2 X J T 1 1 1 1 J een 6 a 8 keer op in kerkdien sten en dergelijke, maar op zaterdagavond 5 november geven ze hun eerste officiële concert. Da Capo is opgericht op 1 fe bruari 1991. De zanggroep mikt op de doelgroep 25-50 jaar. ‘Als je 50 wordt, moetje er dan van af?‘, vraag ik. ‘Nou Boskoop, tel. 01727-12402, Zonder de klassieke waarde van Handels werk tekort te daar verfijning aanbren- willen doen, zal de uitvoering door Da Capo veel jonge men sen aanspreken. Tom Parker staat daar borg voor. Da Capo mikt dan ook op een breed publiek. Het program- voor gedachtenis en verblijf. Dat blijkt uit een reactie van Tiny Ribbens namens het CDA-Vrouwenberaad. ‘Tot onze spijt hebben wij moeten constateren dat de informatie met betrekking tot het nemen van het initiatief niet juist wordt weergegeven. Niet het gemeentebestuur heeft een dergelijk initiatief genomen, maar het CDA-Vrouwenbe- raad*. In een tweetal toespraken zullen A. de Kwaadsteniet, voorzitter van de kerkvoogdij, en ds. H. Schipaanboord, voorzitter van de kerkeraad, een terugblik geven op de ver- Daarna krijgt een ieder de gelegen heid De Hoeksteen te bezich tigen. In een klein half jaar heeft (‘Heer ik kom tot U‘) en Char les de Groot (‘Uitnodiging*) j i van arrangeur Tom Parker. Wie aan Tom Parker denkt, denkt aan grote klassieke werken, die mj in hedendaagse mu ziek omzette, waardoor deze ook toegankelijk werd voor een breder en jeugdiger pu bliek. niet a la minute, maar je 51- ste verjaardag vier je niet meer op het koor*. Dan zijn er genoeg andere ko ren die je graag opnemen. Re den van dit beleid is de stem men fris te houden en vergrij zing tegen te gaan. Ik weet bijvoorbeeld dat er vorig jaar BOSKOOP - Onlangs is er weer een nieuwe folder uitge komen met een greep uit het assortiment van de Solidari- teitswinkel. Sieraden, ca- deau-artikelen, speelgoed, maar ook dagelijkse produc ten als zuivere koffie en eer lijke chocolade (met Max Ha- velaar keurmerk), wijn, thee, honing en huishoudelijke ar tikelen zijn verkrijgbaar in de Solidariteitswinkel. reet omwonenden en belang stellenden afzonderlijk geïn formeerd. Het voornemen en het bouw plan (verzoek om vrijstelling) liggen vervolgens gedurende twee weken in het gemeente huis ter visie. Gedurende die twee weken kan iedereen schrijftelijke bedenkingen naar voren brengen tegen het voornemen tot het verlenen van vrijstelling. De bedenkingen moeten be trekking hebben op de effec ten van de bouw van een asielzoekerscentrum op de lo catie aan de Zuidelijke Rond weg. Daarbij dient concreet te worden aangegeven of, en zo ja, welke persoonlijke en za kelijke belangen worden ge schaad door het verlenen van de tijdelijke vrijstelling. Algemene bezwaren met be- weekeinde was het weer een hele happening in en rond het clubhuis van Scouting St. Vic tor aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen. Vrijdagnacht om twaalf uur startten de scouts van over de hele we reld met Jamboree on the Air (Jota). Scouts probeerden met behulp van zendappara tuur contact te leggen met andere scouts over de hele wereld. Er werd, net als in voorgaande jaren, vrijdag al voor dag en dauw gewerkt aan het bouwen van een zendmast. Deze werd met pa len en sjorringen in elkaar ge- pioneerd om daarmee een hoogte te bereiken van onge veer 25 meter. goed als derde vergaderruim- gebruiken. De gebruiks mogelijkheden van De Hoek steen zijn daarmee enorm toegenomen. Het vele werk dat door de weeks binnen de kerkelijke gemeente plaats vindt, heeft nu volop de ruim te. De kerkzaal heeft eveneens een grondige beurt onder gaan. Niet alleen zijn alle wanden onder handen geno men. Vooral ook het aange paste liturgische centrum met de nieuwe preekstoel en het nieuwe doopvont heeft de kerkzaal een heel ander aan zien gegeven. Tenslotte zijn de ventilatie- en verwar- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Als Boskoper Ben Kramer achter de piano gaat zitten en de eerste tonen aanslaat veert ’zijn’ Boskoopse zanggroep ’Da Capo’ overeind en luis tert aandachtig. Als de musicus dan met zijn rechterhand aangeeft dat het koor moet inzetten, blijkt dat de heren te vroeg inzetten omdat zij de opmaat over het hoofd zien. De zanggroep doet hun naam eer aan want Da Capo betekent immers herhaling. Steeds maar weer herhalen is het motto wanneer een zang koor een nieuw stuk begint. WADDINXVEEN - Op een lo catie aan de Zuidelijke Rond weg in Waddinxveen is - iets ruimer van opzet dan oor spronkelijk gedacht - een tij delijk asielzoekerscentrum voor 600 vluchtelingen ge pland. De beoogde landbouwgrond heeft - volgens het bestem mingsplan Landelijk gebied West- een agrarische bestem ming. Een asielzoekerscen trum is dus in strijd met die bestemming. Artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om vrijstel ling van het bestemmings plan te verlenen voor bebou wing en gebruik van tijdelijke aard. De periode waarvoor vrijstelling kan worden ver leend mag nooit meer zijn dan vijfjaar. In -dit geval is het de bedoe ling van de gemeente vrijstel ling te verlenen voor drie jaar met een mogelijkheid van verlenging tot vier jaar. Aan de te verlenen bouwvergun ning wordt een zogenaamde instandhoudingstermijn ver bonden. Dat wil zeggen dat na de pe riode van maximaal vier jaar het gebouwde van het terrein dient te worden verwijderd en de strijdigheid met het be stemmingsplan moet worden opgeheven. De procedure die voor een tij delijke vrijstelling van het be stemmingsplan wordt ge volgd, is als volgt. Het voor nemen om de vrijstelling te verlenen wordt bekendge maakt in het Weekblad voor Waddinxveen (in de gemeen- terubriek). Tevens worden di- De geslaagden zijn: Kristian Bolk, Manouelle van Oort, Nadine Streng, Madelon Streng, Mathijs in 't Veld, Wesley Schipper, Sophie Lampe, Rianne van Houten, Maarten de Rooij, Lianne de Rooij, Koen Vis, Rick Graves- teijn, Louky Kromschee, Davey van Vliet, Chantal v.d. Water, Kirsten van der Eijk, Sander Klaasse, Kevin Dor- resteijn, Ivonne de Jong, Frank van Vliet, Malou Sei- jdel, Kim Varenhorst, Stefan Sallevelt, Chantal Belt, Anne Oosterveen, Willem Jan Oos- terveen, Susan de Heer, Bror van der Zijde, Esther Noor- lander, Lisanne Machiels, Jasper Lutz, Romy Kuyster- mans, Jalisa van Veen, Mar- thijn Barentsen, Angela de Bruin, Angelique Dijkstra, Leonie Stigter, Jill van Hei ningen en Abigail Verweij. I en Bureau Hollandschap, de wethouder van openbare werken en het hoofd van de plantsoenen dienst Waddinxveen, de hele het wijk- en kerkgebouw een dieten en hulp bij het verbete- materie nog eens goed met el- enorme gedaanteverwisse- was hef de bedoeling de verbou wing vooral te richten op de verbetering en uitbreiding te te van de vergaderruimte. Mede Omdat de Waddinxveners de volledige toedracht behoren te weten heeft Tiny Ribbens de pagina over het CDA- Vrouwenberaad in het CDA- Bulletin opgezocht, waarin deze zomer aan de CDA-leden over de begraafplaats in Wad- dinxveen-Noord is geschre ven. B. en W. zeggen in hun toe lichting op de gemeentebe groting dat de begraafplaats een strakke indeling kent en een grote uniformiteit aan grafstenen. Er zou te weinig mogelijkhedenm zijn voor persoonlijke en emotionele beleving voor de nabestaan den. Daarom wordt de be graafplaats in deze zin aan richt dat juist die leden op vangt, die door ouderdom de andere koorleden niet meer kunnen bijhouden en ’s avonds de deur niet meer uit durven. Het is een succes want dat seniorenkoor heeft haar bestaansrecht met meer dan honderd leden al bewe zen. paar die nog van het blad zin gen moeten over hun muziek ook naar de Boskoper kijken. Ben Kramer wil dat het koor dat het hele gezin dit concert alles uit het hoofd zingt. Dat geeft meer zelfvertrouwen en de gelegenheid om naar hem te kijken. trekking tot onder andere (de effecten van) het rijksbeleid inzake de opvang van asiel zoekers, zijn voor het verle nen van de gevraagde vrij stelling niet relevant. Burgemeester en Wethouders zullen aan de hand van even tueel naar voren gebrachte bedenkingen een definitief standpunt bepalen met be trekking tot het verlenen van de tijdelijke vrijstelling en bouwvergunning. Indien wordt besloten de vrij stelling en de bouwvergun ning te verlenen kan hierte gen binnen zes weken na be kendmaking van dat besluit een gemotiveerd bezwaar schrift worden ingediend bij het college van Ben W. Tegen een beslissing op een bezwaarschrift staat weer be roep open bij de arrondisse mentsrechtbank in Den Haag, sector Bestuursrecht spraak. Daarna kan nog ho ger beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van Sta te. enorme ren van hun produktiemetho- kaar door te spreken. Dit ge- ling ondergaan. Eerst sprek heeft 24 juni plaatsge- KPWeM77W UADDfNXVEEfi/ de geluidsinstallatie vervan gen en is de keuken van een nieuwe inrichting voorzien. Ónmogelijk zou het zijn ge weest De Hoeksteen op deze wijze te verbouwen zonder de j van de vele vrijwilligers. Zo’n 65 vrijwilli- Zo is de hoofdingang ver- gers hebben tezamen niet plaatst naar het midden van minder dan 2.696 uur aan de de voorgevel. Tegelijkertijd is verbouwing besteed, de toegankelijkheid voor rol stoelgebruikers vergroot. Binnen is de indeling gewij- zigd en zijn twee mooie verga- Daarnaast zijn er vele schen- derzalen ontstaan, waarvan ----- er één als kerkeraadskamer keukeninrichting, het meubi- dienstdoet. lair, het liturgisch centrum, Door zijn gunstige vormge- de beplanting, verf en tuin- ving is daarnaast ook de hal verlichting geschonken. Tezamen met het vrijwilli- TT - - gerswerk vertegenwoordigt in Pxei\ Haa®. een koor is opge- dat een waarde van zeker ƒ180.000,-, zodat sprake is van een totale bouwwaarde van een half miljoen. Er is een resultaat bereikt dat ge zien mag worden. wenberaad op papier gezet. Met het hoofd van de plant soenendienst Waddinxveen is hier later tijdens een gesprek gepast en verbeterd. dieper op ingegaan en is een Het CDA-Bulletin van juni programma van eisen opge- 1994 (pagina 2) meldt dat het steld met onderdelen van de CDA-Vrouwenberaad reeds begraafplaats die mogelijk vorig jaar het initiatief heeft verbeterd kunnen worden. Het blijkt dan dat voor be paalde onderdelen en aspec- ‘Op een later tijdstip hebben ten wel aan te geven is dat zij wij hierover aan het college onbehaaglijk overkomen van B. en W. een brief ge- maar dat het moeilijk is om stuurd met het verzoek na te willen denken over de opzet, inrichting en beleving van de begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan*, aldus Tiny Ribbens. In het CDA-Bulletin van deze zomer wordt het volgende ge meld: ‘Door het CDA-Vrou- wenberaad is verleden een brief aan het college ver stuurd met het verzoek na te denken over de opzet, inrich ting en beleving van de be graafplaats aan de Alber dingk Thijmlaan. In aansluiting op de landelij ke discussie over sterven, be- WADDINXVEEN - Voor de op blijkt wel, want de zanggroep 1 1 z-x X X t. v v x --V De Schaapskooi (Nesse) te houden avond van de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel is de Waddinxve- Alten zijn er genoeg. Andere ner T. de Kruyf uitgenodigd stemmen kunnen nog wel wat om over het onderwerp ’ver- versterking gebruiken, maar zuiling’ te spreken. de verhouding ligt aardig Verzuiling is het ’verschijnsel goed, legt Ben Kramer uit. De dat een maatschappij uiteen- 1J-- 1- - 11 valt in scherp gescheiden ker- kelijke-politieke L_1o WADDINXVEEN - Afgelopen groepen, welke scheiding zich in alle facetten van het maat schappelijk leven doet gel- uitdaging. Jaarlijks treden zij Het is een typisch Neder lands verschijnsel, dat een dominerende rol gespeeld heeft in de periode na de Eer ste Wereldoorlog tot het einde Naast werken van CWelpton van de jaren zestig. (‘TT.2_ L-_ Ton de Kruyf zal het ver- 1 schijnsel zelf behandelen, als- brengen zij twee werken mede het ontstaan en de ge- volgen ervan voor de Neder landse samenleving. Vanaf acht uur is iedereen welkom. Het programma begint om half negen. Na de pauze is er gelegenheid om met de spre ker in discussie te gaan en vragen over het onderwerp te Da Capo durft het aan om op stellen. hun eerste concert het grote Alberdingk Thijmlaan. De ge-, x voelens en de belevingen van ceerde plannen van het Waddinxveense gemeentebestuur dit bezoek zijn door het Vrou- om van de begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan een plek te maken waar niet alleen wordt begraven, maar ook onbehaaglijk maar dat het moeilijk is hiervoor, zonder professione le deskundigheid, oplossin gen te bedenken. Dit heeft te maken met de niet dagelijks voorkomende materie, de onderlinge sa menhang en de niet van te vo ren te overziene consequen ties ervan, de in acht te ne men voorschriften van de wet op de lijkbezorging, de per soonlijke beleving en niet te overziene financiële conse quenties en de daarmee sa menhangende exploitatie. Naar aanleiding van dit ge sprek heeft de gemeente een drietal adviesbureaus voor graven en rouwverwerking landschapsarchitecten bena- heeft het Vrouwenberaad derd en na een oriënterend zich intensief bezig gehouden gesprek met genoemde bu- J i reaus werd aan twee hiervan WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 22 oktober is er vanaf mingssystemen vernieuwd, is gevraagd geheel vrijblijvend half vier open huis in het met veel zelfwerkzaamheid van lidmaten van de centrale Hervormde Gemeente verbouwde en vernieuwde De Hoeksteen aan de Esdoornlaan. Ik was op een repetitie van de werk van F.G. Handel, het Boskoopse zanggroep Da Ca- Oratorium Messiah, even po- po, die zaterdagavond 5 no- pulair als Bach’s Mattheüs vember in de Gereformeerde Passion, te brengen. Dat ge- Kerk (Zijde) voor het eerst in beurt in een arrangement Boskoop een concert geeft. van Tom Parker onder de veelzeggende titel Young Messiah. Dit in 1742 gecomponeerd werk heeft geen handeling. De tekst bestaat uit bijbel woorden met voorspellingen over de verwachte Messias, Op deze repetitie viel het ove- Zijn lijden, dood en opstan- rigens wel mee. Over een J’ paar weken immers is al de uitvoering. Het was nu meer de puntjes op de i zetten, hier en gen en de stemmen uitbalan ceren. ‘Kijken, kijken', roept diri gent Ben Kramer. De mees ten kijken ook wel, maar de ma biedt voorjonge en oudere -j:-mensen veel moois. De toe gangsprijs van zes gulden per persoon is zodanig gehouden kan bezoeken. 9/0 i u i _i _x2_ 1_ _i_i WADDINXVEEN 0/ Handelsdrukwerk c Zwart/wit kopieen g Reklamedrukwerk o Kleurkopieën C Gelegenheidsdrukwerk o Full-color kopteen c Inbinden o Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21