Dames van Be Fair gaan goed door W. Hennink nadert koploper bij WSV blijven ongeslagen De Gouwe-heren perste ronde bridgeclub Sjoelprijzen Bedrijven- sportdag: 37 mille In sporthal ‘de Sniep Turnspektakel met 500 deelnemers Voetbaljeugd Waddinxveen ontbeert nodige felheid Prijzen voor Tang Soo Do Vier bekers schaakjeugd Moerkapelle Flyers-dames winnen weer Knappe winst Be Fair BI Aeolus leidt tweede klasse Nederlands record Letteke Broekman Aeolus houdt weer ’stratentournooi’ VALKEN ’68 OMTZIGT FLOREANT (za.) 28 Pagina 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 voetbalvereniging floreant aan en ook nog eens in de der de klasse D. AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw tegen Rohda Cl en liet zich inpakken met 7-1. Dl was wel bij de les. Be Fair D2 werd met een 10-0 nederlaag naar huis gestuurd. D2 kon het uit net niet bolwerken te gen Moerkapelle D2 en ver loor met 5-6. El kwam in Bodegraven met 1-0 achter tegen Rohda, maar dacht bijtijds aan de Wad- dinxveense eer. De spannen de wedstrijd gaf Waddinx- veen een 2-4 overwinning. E2 moest naar Olympia E8 en leerde daar dat er verschil is tussen voetbal en spelen. Uit slag 10-2. F1 deelde de punten met Groeneweg (1-1) en F2 had er plezier in tegen Bodegraven F4 (12-0). De meisjes-junio- ren gingen in en tegen Woer den met 1-1 schuchter de rust in, maar na de wedstrijd wa ren ze een stuk vrolijker met de uitslag 2-4. tegen H. van Offeren. In de middenmoot was er een fraaie zege van T. van gen tegen A. v.d. Starre. Een positief resultaat behaalde J. Muit, die definitief na zijn ze ge tegen J. Moerland de kel der heeft verlaten. In de onderste regionen was er een nederlaag voor nieuw komer N. Dannis tegen C. Air bias. Een andere nieuwko mer, J. van Nieukerke, moest er aan geloven tegen H.E. van Offeren. Een hektische partij speelden van Berkel en Elly Midden dorp zorgden voor de doel punten. Komende zaterdag spelen zo wel heren 1 als heren 2 hun wedstrijden tegen BZ&PC in Bodegraven. De wedstrijden staan bekend als echte streekderby’s en staan garant voor een grote dosis spanning en sensatie. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur in zwembad De Kuil in Bodegra ven. De Bruin-zaalvoetbal in hoogste regionen WADDINXVEEN - De zaal- voetbalvereniging De Bruin, gesponsord door A. de Bruin supermarkt (Zuidekade), had zich geen betere start van de competitie kunnen wensen. Het enige zaalvoetbalteam uit Waddinxveen dat in de hoofdklasse uitkomt heeft zich na een 7-2 zege op Mal lon Drukwerk aan de kop van de ranglijst kunnen handha ven. Na zes gespeelde wed strijd heeft het pas één ver- liespunt opgelopen. J. Brobbel en J. van Sandijk, die in de slotfase in hevige tijdnood door de zwartspeler (onverdiend) op zijn naam de uiteindelijk een gelijkspel op. Het team van Eef Overdam speelde 10-10 tegen het juist gedegradeerde DZV 2. Voor De Gouwe scoorden Wilfred Bontje (3x), Martin Derks (2x), Mark van de Zijden, Je roen van Tol, Henk van de Linde, Rob van de Meer en Jos van de Dool. Dames 2 speelde onder lei ding van coach Judith van Berkel een i wedstrijd. Het team is in ver gelijking met vorig seizoen behoorlijk gewijzigd en het kost daarom enige wedstrij den om weer het juiste spel- ritme op te pakken. De progressie in dit ’nieuwe’ team is duidelijk aanwezig. Mede dankzij goed keepers werk van Yvonne Roskam verloren de dames in de laat ste periode met 2-5. Wendy Echtpaar Erkelens 56.468%. ke winstpartij speelde nieuw komer A. van Asperen tegen C. v.d. Knaap, die door deze als hekkesluiter zijn titel prolongeerde. Verder nog een uitslag voor de RSB-competitie: WSV 3 digen niet meer mogelijk was verloor van Krimpen aan den IJssel 4 met 2-5. WADDINXVEEN - Ook elk jeugdteam van Waddinxveen- voetbal begint aan een wed strijd met de wil om te win nen, maar die wil moet in het spel wel tot uitdrukking ko men. De voetbal-kretologie heeft daarvoor uitdrukkin gen als ’op de bal zitten’, ’gras vreten’ en ’het duel opzoeken’. Dat alles ontbrak zaterdag bij de oudste junioren van Wad dinxveen. De wil was er wel, de spelers deden hun best, maar dat schepje meer ofwel de felheid ontbrak. Al ontving Donk Al en ver loor verdiend met 3-5, gewoon omdat Donk de strijd niet schuwde. Ook BI verloor met 3-5 het prestige-duel tegen plaatsgenoot Be Fair B2. De ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar toen erop aan kwam, was het Be Fair die de mouwen opstroopte. Cl werkte een oefenpartij af van Zanten met 22 punten. Heren 4 kon alleen de eerste helft tegenstand bieden tegen Punch uit Delft. Qua veldspel was Flyers niet de mindere, maar het scoren wilde niet lukken. Eindstand 34-69. Topscoorder Kees Prins met 12 punten. WADDINXVEEN - Gezien de belangstelling vorig jaar heeft de Waddinx- veense badmintonvereni ging Brasiliananas Aeolus besloten weer een ’stra tentournooi’ te houden op zaterdag 29 oktober vanaf half twaalf in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Het tournooi, mede moge lijk gemaakt door Keurs lager De Bas (Zuidplas laan) en Body Culture (Nesse), is bedoeld voor ie dereen die wil kennisma ken met de badminton sport. Er zullen diverse straatteams tegen elkaar uitkomen, waarna de drie besten uiteindelijk met een leuke prijs naar huis zullen gaan. Het is niet noodzakelijk dat een team uit één en dezelfde straat komt. Er zullen teams worden sa mengesteld. die één straat gaan vertegenwoordigen. Deze opzet maakt moge- T k ook individueel in te schrijven. ’s Middags zal er een de monstratie worden gege ven door enkele topspelers van Aeolus. De deelname aan het ’stratentournooi’ is gratis. Rackets kunnen van de vereniging worden geleend. Voor inschrijven en informatie: Mieke Bon- sang tel. 01828-32067 en Jolanda Swart, tel. 01828- 10856. WADDINXVEEN - Ook in de derde wedstrijd hebben de Waddinxveense badminton ners van Brasiliananas Ae olus 1 de volle winst weten te pakken. Een week eerder werd Flair 2 thuis met 7-1 verslagen. Ditmaal won de Waddinxveense formatie za terdagavond de uitwedstrijd in Oosterhout (NB) tegen het derde team van Bali, dat sa men met Aeolus de ranglijst aan voerde, met 3-5. Eerste heer Tjeerd Hillerts wist na een wat moeilijke start zijn single toch in twee sets in zijn voordeel te besfis sen. Ook Marco Overes wist zijn partij te winnen, zij het met iets meer moeite en in drie sets. Dit spel kon in het begin van de tweede periode worden voortgezet. Arco Verboom, Ja- co van Tol en Remco de Fran krijker zorgden halverwege de tweede periode zelfs voor een 8-3 voorsprong, maar van DZV heb je nooit ’zomaar’ ge wonnen. In de derde periode kwam de spanning terug in de wed strijd. De Gouwe miste een aantal kansen en gaf DZV de kans om hun spel te hervin den. In de derde periode was het alleen Arco Verboom die tot scoren kon komen en De Gouwe kon zich op gaan ma ken voor een spannende laat ste periode. Het publiek kreeg na een sterke periode van De Gouwe, waarin een aantal fraaie doelpunten zaten, nu een zeer enerverend slot te zien. DZV kwam namelijk in de laatste periode terug tot 9-8. De spanning en de emotie lie pen op, maar was uiteindelijk Arco Verboom die een straf- worp mocht verzilveren en De Gouwe op 10-8 bracht met nog één minuut te spelen. Paul van Doome mocht de De aan de Nederlandse kampioenschappen meegedaan hebbende leden van de Waddinxveense Tang Soo Do-sportschool Huk Tti. (Fo to: Huk Tti). WADDINXVEEN/ZOETER- MEER - Nadat eerder deze maand in Duitsland de Wad dinxveense Tang Soo Do-be- oefenaars van de sportschool Huk Tti al met vier prijzen konden terugzien op een ge slaagd tournooi, hebben zij tijdens de Nederlandse kam pioenschappen weer twee prijzen weten te bemachti gen. Ditmaal was het Leslie Brug man die in de categorie gele banden lichtgewicht (onder 64 kg) zich uiteindelijk wist te plaatsen voor de sub-fina- le, met als inzet de tweede en derde plaats. Leslie kwam in deze partij net iets tekort om de tweede plaats op te eisen Tweede teams Naast de spannende wed strijd van heren 1 speelden heren 2 ook een zeer spann- x _._.o nende wedstrijd. Een zeer ge- Uit groep C promoveren WADDINXVEEN - De prijzen J J - nT- J J 1 zijn gegaan naar Henk van Beek, Pascal van Gils, Kees Slingerland, Teus Visser, Bas Koppenaal, Peter van Leeu wen, Frans Botger, Bas Brou wer, Dirk Faas, Jan van Beek, W. Slingerland sr, Cees van Wijk, Ronald Meijer, Miep Zonderland, Rosewelle van Leeuwen, M. Taktor, Jaap van Beek, Ben den Ou den, Yvonne Kersbergen en Tamara Olie. De prijzen in de tweede ronde zijn gegaan naar Guus van WADDINXVEEN - Zaterdag speelden vijf jeugdige spelers van de schaakclub Moerka pelle in het vijfde jeugdtour- nooi te Hendrik Ido Ambacht. In de categorie D (10-12 jaar) haalde Jesse van Elteren (11) in de voorronde 5 punten uit 7 partijen, Kevin Bakker (bijna 10) 1 uit 7 en debutant Arie Verheul (11) uit Benthuizen 2 uit 7. In de categorie E (jonger dan 10 jaar) speelde Hugo van El teren (9) 5 uit 6 uit 6 bij el kaar en Jan van Helden (9) 6 uit 8, beiden in de voorronde. Later volgden de finales. In de Dl-finale bereikte Jesse van Elteren een derde plaats met 4 uit 7. In D2 wist Arie Verheul de tweede prijs bin nen te halen met 3 uit 5, ge volgd door Kevin Bakker (derde met 3 uit 5). In de El- finale werd Hugo van Elteren tweede met 5 uit 7. Jan vanH- helden moest zijn sterke spel in de voorronde bezuren en werd in deze El-finale zesde met 2 uit 7. Er waren drie bekers per groep te winnen en voor alle niet-prijswinnaars een leuke herinnering. Moerkapelle keerde blij terug naar huis met vier bekers. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 13 oktober werd de 7e ronde gespeeld van de interne competitie van Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV. Bij afwezigheid van koploper E. Philipse was interessant wie de grootste achter volger zou worden. Dat bleek W. Hennink te zijn. WADDINXVEEN - Het turnevenement in de open lucht dat deze zomer werd afgelast wegens slecht weer wordt nu op zaterdagmiddag 29 oktober van 16.00-18.30 uur in sporthal ‘de Sniep* (Sniepweg) gehouden. Honderden turners en turnsters uit de Goudse streek zullen acte de présence ge ven om de door de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS mede georganiseerde viering van het 75-jarig be staan van de KNAU-regio te kunnen bijwonen. De toegang is gratis. Twintig verenigingen zullen met meer dan 500 deelne mers komende zaterdag aan wezig zijn. Vanaf vier uur zul len groepsoefeningen afge wisseld worden met massale oefeningen. De eerste massale oefening is een jazzdans onder leiding van Ariëne Zwijnenburg en Miranda van Heemskerk. Een massale gymnastiekoefe ning staat onder leiding van Ria Rietveld en Ingrid de Bruin. Uiteraard zullen zo wel de opening als de slui tingsceremonie een massaal spektakel zijn. Deelnemende verenigingen zijn Boskoop, Heres (Bode graven), KDÓ (Lekkerkerk), Kwiek (Nieuwveen), LDO (Noorden), LDO (Stolwijk), NAS (Benthuizen), Olympia (Haastrecht), Pro Patria (Zoe- termeer), Reeuwijk, Satumia (Moerkapelle), Thor (Berg ambacht), Thor (Gouderak), Toos (Linschoten), Toos (Wad dinxveen), Tumo (Moor drecht), Udi (Zwammerdam), Velocitas (Gouda) en De Ze vensprong (Zevenhoven). In totaal komen deze clubs met meer dan 500 leden. Ze- Hierna was het makkelijk spelen voor Flyers. De rust stand was 31-24. De tweede helft was helemaal voor Fly ers. Wat de tegenstander ook probeerde, Flyers had overal een antwoord op. Zelfs een zone-verdediging - meestal het zwakke punt bij Flyers - kon de dames niet uit het spelritme halen. Einduit slag 65-42. Topscoorder: Nico le Bierwolf met 16 punten. De heren gingen niet geheel compleet op bezoek bij Lei den. Het werd een wedtrijd van twee gelijkwaardige ploe gen, waarbij Leiden iets con stanter speelde. Flyers moest daardoor steeds een achter stand inhalen. De dames van Rijswijk wil den het thuispubliek laten zien dat het tot nu toe ten on rechte puntloos was geble ven. Hun enthousiasme en werklust konden Be Fair in de eerste set niet deren. Waar Sjanet van Tol passend een hoofdrol opeiste kon spel- verdeelster Wilma de Jong haar set-ups versturen naar het Waddinxveense aanvals- kanon Anneke Verwoerd. Zij gaf Rijswijk keer op keer het nakijken. Een hardwerkend Be Fair gunde Rijswijk nau welijks een punt (5-15). Een heel ander beeld in de tweede set waar Be Fair meer tegen zichzelf aan het vech ten was dan tegen de tegen stander. Onnauwkeurighe den in de passing en onnodige net- en servicefouten gaven Rijswijk de kans zich te her stellen. Toen bovendien Wil ma de Jong met een enkel blessure uit moest vallen was setverlies (15-6) een feit. Met Cora Bos in de gelederen was het aan de Waddinxveen sen zich te herstellen en het spel weer op te pakken. Trai- ner-coach Herman Brouwer drukte de dames op het hard met optimale concentratie, werklust en beperking van fouten het initiatief weer over te nemen. Het is tekenend voor de veerkracht van Be Fair dat zij deze opdracht perfect wist uit te voeren. Hoewel het spel minder be koorlijk was dan in de eerste set was de overmacht van Be Fair indrukwekkend (3-15). In de vierde set werden de Rijswijkse dames massaal aangemoedigd door het pu bliek. Hardwerkend, met veel tactische ballen en korte ser vices wist Rijswijk te voorko men dat Be Fair het karwei afmaakte. Toch liepen de Waddinxveensen uit tot een 9-5 voorsprong. Of Be Fair nu schrok van de riante uitzichten op de over winning, of van slag was van de scheidsrechterlijke dwa lingen zal nooit duidelijk wor- WADDINXVEEN - Antilope- atlete Letteke Broekman deed zondag 16 oktober in Geldrop mee aan een 6-uurs- loop voor mannen en vrou wen. Er was geen aparte cate gorie senioren en veteranen. Om 10.00 uur klonk het start schot en om 16.00 uur werden de deelnemers geklokt. Op dat moment konden de af standen door rondetellers worden bekendgemaakt. Op een baanronde van zo’n 1.500 meter werden de afstanden bijgehouden. Twee dames en 65 heren wer den toen in de officiële uitslag opgenomen. Er bestaan voor deze tijdloop officieel geen Nederlandse records, maar Letteke Broekman noteerde met 63 kilometer en 631 me ter een nieuw officieus Neder lands record voor vrouwen. Internationaal gezien staat zij hiermee op de afstanden lij st aller tijden op een 9e plaats en dat is iets waar ze erg trots op is. WADDINXVEEN - Voor de volleybalsters van Keukencen trum Waddinxveen-Be Fair was de tegenstander van zater dag, Rijswijk 2, geen onbekende. Ze hadden elkaar in de oefencampagne al twee keer eerder ontmoet. Het krachts verschil was beide keren niet erg groot, al sloeg de balans uit in het voordeel van de Waddinxveensen. Ook in het bela den competitieduel, waarin debutant Be Fair koploper in de derde divisie zou blijven, bleken beide teams niet veel voor elkaar onder te doen. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de bondsteams van De Gouwe-waterpolo hun eerste thuiswedstrijd. Dames 2 beet de spits af en verloor nipt met 2-5 van DZV 2, heren 1 won van DZV 1 met 11-8 en g speelde gelijk met 10-10 tegen DZV 2. Na de winst van 10-8 vorige week tegen SVH, moesten de heren van De Gouwe zater dag aantreden tegen DVZ uit Delft. DVZ, vorig jaar vierde, is altijd een geducht tegen stander. Het team van trainer-coach Hans de Gruyl begon goed, dit in tegenstelling tot ’vroe ger’, waar de Gouwe-heren nogal eens slecht van start gingen. Door een ’hatrick’ van Remko Overdam en Arco Ver boom (2x) liepen de Waddinx- veners snel uit naar een 5-2 voorsprong in de eerste perio de. redelijk goede Maandaggroep: Groep A: 1. Heren Steensma en Van Veg hel 61.372%; 2. Heren Berk- houdt en Hart 58.935%; 3. Dames Bakker en Van der Meer 58.511%; 4. Heren Van Duppen en Hart 56.839%. Uit groep B promoveren naar groep A: 1. Mevrouw Vermeu len en Heer Gerts 58.471%; 2. Dames Van Berge Henegou wen en Heemskerk 57.760; 3. Toen ook de zeer sterk spelen de Linda Wiegel in drie sets haar single in haar voordeel besliste, leek er geen vuiltje aan de lucht. Helaas verloor Ilse van Steijn wel haar par tij, waardoor de tussenstand op 3-1 kwam. Door winst in zowel de heren als de damesdubbel werd de partij al in het voordeel be slist van de Waddinxveners. In de beide gemengde dub bels gaven de spelers van Bali nog wel even hun visitekaart je af door deze allebei te win nen. Met deze 5-3 overwinning zijn de Waddinxveners alleen aan kop gekomen in de twee de klasse van de landelijke competitie. Hoewel het na drie wedstrijden nog te vroeg is hier conclusies aan te ver binden lijkt Aeolus opnieuw op de goede weg te zijn om een zeer serieuze gooi te doen naar de kampioenstitel. Ook het tweede team draait als een trein. Met alweer de vierde (8-0) overwinning lijkt dit team onbedreigd af te stevenen op het kampioen schap. Bij het derde team zijn de overwinningen iets minder duidelijk, maar ook hier werd zondag voor de vierde keer gewonnen. Dit lukte tot de dertiende mi nuut in de tweede helft, toen liep Leiden twaalf punten uit en bracht de wedstrijd profes sioneel tot een goed einde. Eindstand 86-73. Ibpscoor- activiteiten in Het laan). WADDINXVEEN - De start van het eerste damesteam van Flyers-basketbal, dat met 65-42 van Dunckers (Hil versum) won, was gelijk al goed te noemen. Met een paar snelle aanvallen werd de te genstander binnen zeven mi nuten op een achterstand van 10 punten gezet. der: Wim Stuyfzand met 16 punten. Meisjes-junioren 1 speelde een uitwedstrijd tegen 3eS- Piranha’s in Amstelveen. De ze tegenstander behoort naast Leiderdorp en Den Hel der tot de sterkste teams in de eredivisie. Met enkele in vallers speelde Flyers geen slechte wedstrijd, maar de overwinning moest toch in Amstelveen worden gelaten. Uitslag 73-37. Dames 2 verloor de wedstrijd om de koppositie in de eerste klas kern. Medekoploper Punch bleek te sterk. Eind uitslag 51-64. Topscoorder Marianne v.d. Hoeven met 12 punten. Dames 3 behield wel de koppositie door een ge makkelijke overwinning op MSV Uitslag 63-40. Top scoorders Astrid Frikken en Ellen Siegers ieder met 16 punten. Heren 3 versloeg het nog on geslagen Springers met rui me cijfers 80-35. Juriaan Tholenaar maakte als junior- speler een goed debuut bij de senioren en scoorde 15 pun ten. Topscoorder werd Arjan Zaterdag 22 oktober Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.30 uur ven verenigingen zullen een eigen programmablok verzor gen. Dat zijn Toos (Linscho ten), Udi (Zwammerdam), Ve locitas (Gouda), Toos (Wad dinxveen), Reeuwijk en Pro Patria (Zoetermeer). Het jubileumspektakel stond eerder dit jaar gepland op za terdag 4 juni. Het festijn zou in de open lucht worden ge houden en een kleine 900 deelnemers zouden meedoen. Slecht weer gooide echter roet in het eten en het spekta kel moest men verplaatsen. Sporthal ‘de Sniep* is daar- voor een geschikte locatie, maar het record-aantal deel nemers van de eerste aanmel ding wordt niet meer ge haald. ‘Niet getreurd, maar gewoon doorgaan, want hon derden kindem hebben er met hun trainers voor geoe fend’, aldus een enthousiaste Jaap Zweere van het organi serende jubileumcomité Het jubileumspektakel vormt tevens de afsluiting van een jaar vol activiteiten in ver band met het 75-jarig be staan van de Regio Gouda. Het jubileumspektakel is gratis toegankelijk. WADDINXVEEN - Met een overtuigende overwinning op HBS BI heeft BI van Be Fair- voetbal afstand genomen van de degradatiezone. Al won met 0-3 van WSE Al en blijft door deze overwinning aan de kop in de hoofdgroep. Een sterker Be Fair wist aan vankelijk moeilijk tot scoren te komen, maar door twee doelpunten van Alfons Scheurwater was het bij rust 0-2. In de tweede helft be paalde Mahid Dahrazi de eindstand op 0-3. A2 was thuis tegen De Jodan Boys bijzonder goed op schot. Met een 8-2 nederlaag keer den de Gouwenaren huis waarts. Met Kasper Groene- veld als verrassende spits gaat het met C-l ook de goede kant op. Vorige week werd met 0-3 ge wonnen van Spirit. Zaterdag werd er met 2-2 gelijk ge speeld tegen VEP Met drie goals in twee wedstrijden lijkt Kasper over een goed schot te beschikken. C2 pres teerde knap door een 0-2 ach terstand om te buigen in een 4-2 overwinning. Bij de pupillen werd er weer volop door en tegen Be Fair gescoord. Opvallend was de eerste overwinning van E2 met 8-4. Ook de 1-1 van Dl bij Soccer Boys was een goede prestatie. El blijft goed pres teren. Ditmaal werd Lekker kerk met 1-4 aan de zegekar gebonden. WADBTNXVEEN - Bij de bridgeclub Waddinxveen is de eerste ronde van de paren competitie gespeeld. De eind standen van de eerste compe- titieronden op donderdag en gaan dus goed door. Heren 2 maandag zijn als volgt: Donderdaggroep: Groep A: 1. Heren Den Boer en Schoema- kers 59.271%; 2. Echtpaar Anker 54.983%; 3. Echtpaar Verwoerd 54.583%; 4. Echt- nog aan de leiding met 4 pun- paar Kuypers 54.444%. Uit groep B promoveren naar groep A: 1. Heren Van Dup pen en Moons 54.192%; 2. He ren De Graaf en Van der Zee 53.831%; 3. Dames Hemmin- ga en Slager 52.918%; 4. Echtpaar Den Haag 52.762%. inaar lijkopgaande wedstrijd lever- groep B: 1. Heren Van Delft j_ i Tri en Venmans 56.458%; 2. Da mes Knijff en Lodder 54.870%; 3. Echtpaar Mulder 52.097%; 4. Heren A. en G. Anker 51.296%. Uit groep D promoveren naar groep C: 1. Dames Van Ber gen en Groenendijk 60.646%; 2. Heren Groenendijk en Per soon 55.014%; 3. Dames Den Hertog en Van Nielen 54.983%; 4. Dames Van Buur- en en Kingma 51.604%. den. Opeens sloeg de faal angst bij Be Fair toe en wer den onnodige slordige fouten gemaakt. De volleybalsters leerden dat dat op derde divi- sieniveau meteen wordt afge straft. Rijswijk profiteerde gretig 15-11. In de Marimbahal, waar de spanning inmiddels was te snijden en het publiek steeds talrijker werd, moest een vijf de set via het ralleypoint-sys- teem de beslissing brengen. Be Fair verscheen in het veld met spelverdeelster Cora Bos en de vijf aanvalsters die de vier voorgaande sets ook ge speeld hadden: Sjanet van Tol, Joke Doornbos, Marcella Bos, Liesbeth van Wijngaar den en Anneke Verwoerd. Tot 5-5 gingen de stand en het spel gelijk op. Met een prach tige service wist Joke Doorn bos haar team op 8-5 te bren gen en werd van speelzijde gewisseld. Opnieuw was de veerkracht van de Waddinx veensen opvallend. Waar Rijswijk ondanks de publieke steun fout op fout stapelde wist Be Fair met haar routine de fouten te be perken en de setwinst (9-15) en de wedstrijd naar zich toe te trekken. Zo blijft de Wad dinxveense debutant in de derde divisie E verrassend koploper met 8 punten uit 3 wedstrijden. Zaterdag 22 oktober staat de thuiswedstrijd tegen Sovicos (Den Haag) op het program ma. Deze wedstrijd wordt ge speeld in sportzaal Groens- waard (Wingerd) en begint om 16.00 uur. en werd dus derde. In de categorie rode banden zwaargewicht (boven 74 kg) kwam ook Jeroen Jungschla- ger uit in de sub-finale. Even als Leslie verloor Jeroen en werd derde. De afdeling Waddinxveen van de Zoetermeerse Tang Soo Do-sportschool Huk Tti traint iedere dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en ie dere vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de gymzaal aan de Staringlaan onder lei ding van Jan Van der Schee (5e dan). Geïnteresseerden kunnen altijd komen kijken of voor informatie bellen naar tel. 01827-4341 (tussen 19.00 en 22.00 uur). Zowel jongens junioren 1 als 2 zorgden voor een aangena me verrassing. Junioren 2 speelde een goede wedstrijd en verrastte de nog ongesla gen koploper Forwodians vol ledig. Met goed teamspel werd de tegenstander de ge hele wedstrijd onder druk ge houden en de overwinning was dan ook volledig ver diend. Uitslag 59-45. Top scoorder: Ronald Walhout met 19 punten. De start van junioren 1 tegen Blitz was op z’n zachts gezegd zwak. Na dertien minuten keek Flyers tegen een achter stand aan van 6-18. Daarna werden de jongens wakker en langzaam kwam men dichter bij. Ruststand 25-28. De tweede helft had Blitz niets meer in te brengen en met verzorgd spel werd weer een overwinning behaald. Eind uitslag 60-46. Topscoorder Edwin van Heiningen met 16 punten. eindstand bepalen op 11-8. De Gouwe-heren kennen een goede start en gaan voorals- ten. Partij van de wekelijkse schaakavond was die tussen J. v.d. Bom (2) en de in de laatste weken goed op dreef zijnde tegenstander W. Hen- werd gebracht. Een duidelij- nink (3). Het werd een sensa- tionele partij na een gelijkop- gaande openingsfase. Halverwege de wedstrijd of- nederlaag ferde W. Hennink twee stuk ken die de witspeler zo in de problemen bracht, dat verde- <’L --1- en de zwartspeler voor de matstelling al met de winst werd gefeliciteerd. H. Smitskamp komt lang zaam maar zeker terug in de top door deze ronde door R. de Vries met lege handen naar huis te sturen. J. Stam doet het nog steeds goed door J. Auad na een serie goede uit slagen toch op een nederlaag te trakteren. In de subtop moest L. v.d. Ha- ven een stap terug doen door hal ‘de Sniep* (Sniepweg) een beslissende fout tegen W. v.d. Hoek. Verder was er een puntendeling tussen A. Kar dol en L. Ellers. Een benauw de maar verdiende zege was voor drie goede doelen Het tweede team van De Bruin, uitkomend in de eer- ieder bedrijf in de einduitslag puntverlies geleden en won o- zyn iaatste duei met enige moeite met 3-2 van Controlec 2. Het team heeft 10 punten uit 5 wedstrijden. Het derde team van De Bruin, uitkomend in de eer ste klasse B en gesponsord door Holland Europa Tours ’89 (Coenecoop), won zijn laatste wedstrijd met weinig moeite van Reeuwijk (4-1) en staat na 6 wedstrijden, 12 punten en een doelsaldo van +31 riant aan de leiding in de eerste klasse B. Het vierde team van De Bruin, uitkomend in de derde klasse A, had een wat minder goede start van de competitie, maar heeft zich inmiddels knap hersteld door een 11-4 overwinning op Reeuwijk 4. Het vijfde team van De Bruin, dat dit jaar is toege voegd aan de vereniging, heeft ook nog het volle aantal punten uit vier wedstrijden en staat dus bovenin de klas se D. De Waddinxveense zaal- voetbalvereniging staat in de WADDINXVEEN - De eerste Bedrijvensportdag in sport- ‘J _‘/r* Jvan de vier Waddinxveense ser viceclubs plaatselijke doelen heeft 37.000 gulden opgebracht. De vorige maand gehouden er voor H. van Woudenberg Bedrijvensportdag is een groot succes geworden, die ze ker navolging zal vinden. Brug- Acht bedrijventeams hebben in vijf sport en spel-onderde- len laten zien dat ze hun mannetje (en vrouwtje) staan. Er is hard gestreden om de punten. Voor ieder punt dat ste klasse A, heeft nog geen behaald had stonden spon sors garant om daarvoor een bepaald bedrag te betalen. Voor het leiden van de spor ten badminton, zaalvoetbal en volleybal hadden sportver enigingen belangeloos scheidsrechters geleverd. De einduitslag luidt: 1. Ge meente Waddinxveen; 2. BV Machine- en apparatenfa- briek Vanderloo; 3. Veldwijk- bij de Waddinxveense sjoelers Van Loon Grafische Bedrij ven BV; 4. Reis- en Passage bureau Van Ginkel BV; 5. Conveniënt BV; 6. Automo bielbedrijf Boonstoppel BV; 7. Rabobank Waddinxveen; 8. Stearine-Kaarsen Gouda BV. De opbrengst van het door de Waddinxveense serviceclubs Rotary, Lions, Tafelronde en Rotaract georganiseerde eve nement komt ten goede aan de Stichting De Gouwebloem, Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen en de Stichting voor Gespecili- Renesse, Marius Kersbergen, seerd Vormings- en Ontspan- Andre van Gemeren, Dirk- ningswerk De Klup voor hun n Jan van Drunen, Tine Valen- activiteiten in wijkgebouw hoogste derde ïdasse boven kamp, Cor Kersbergen en Het Zuidhonk (Zuidplas- MienvanRenesse. laan). o BUK i Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij opgerictit 1 september 1945

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 29