Auto Van Velde - - I Aalsmeerse Groenmarkt eldorado voor groenliefhebber GOUWE KOERIER DANSAVOND verkoopt nog steeds Opeis Educatief plan voor volwasseneneducatie BEZORGERS M/V ■BOOT si Beginnerscursus voor maken kerstkaarten Huisschakers Zonnig Zuid 'Kom je HARWA Klaverjassen Collecte Brandwonden Stichting PvdA tegen aantrekken ambtenaren tijdens ambtelijke reorganisatie ZONDAG A.S. VANAF20.30 uur DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN- VISSER Rommelmarkt Concordia IN DE ROZENBURCHT IN BOSKOOP Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 king voor: er zijn vele wegen KIA. Met, mag ik rustig stel- Eenmaal op zijn stoel ver- WADDINXVEEN - ‘Tijdens de verbouwing moet de verkoop het gevoel geven dat de on- Automobielhandelaar M. van Velde bij zijn bedrijf aan de Onder- vijf verschillenden technieken: borduren, zien Omgeving Insteek/Halve Raak weg in Waddinxveen. (Foto: Auto Van Velde). WADDINXVEEN - In wijkge- Voordat de heer Van Velde he lemaal niet meer te stuiten is zoekt met spoed Heb je interesse? Bel dan naar: 01727-16654 ORGELSPIANO’S KEYBOARDS Voor leuke HEBBEDINGETJES en Praktische KADO’S HARWA’S LINNEN KADOSHOP De Groenmarkt wordt om ringd door zo’n 250 stands met bijzondere arangemen- ten. Op de Groenmarkt zijn snijbloemen, kamerplanten het allerbelangrijkste tijdens deze show*, zegt hij, ‘is ieder een weer een handje geven'. huren, wil hij kopen, wil hij hebben in hooguit vier jaar. tuaties waar wij konstant op inspringen. Voorbeeldje? Ie mand moet om 9 uur ’s mor gens op zijn werk zijn. Maar hebben. Nou om 06.00 uur is beschouwingen van deze week over de gemeentebegroting voor 1995. De sociaal-democraten zeggen namelijk niet te kunnen leven met het aan de aene kant aantrekken van ex- 1 van buiten, terwijl aan de andere kant terug houdendheid wordt betracht met het ontwikkelen van nieuw beleid. wijs. De PvdA pleit voor het in schakelen van jongeren in het kader van het jeugdwerkga- rantieplan in de groensector. Zij kunnen daar werkerva ring opdoen, die him kansen op een baan vergroot. De PvdA pleit ook voor een evaluatie van het meldpunt zorg voor ouderen en zal daarbij ook betrekken de ma nier waarop ouderen die over minder geld beschikken op de mogelijkheden in de bijstand worden gewezen. Het hante ren van een gedifferentieerd tarief voor de vuilverwerking wordt onderschreven. De PvdA-fractie heeft grote bezwaren tegen de bezuini gen op voorzieningen voor de burgers. Het overleg daar over met de organisaties is nog niet afgerond, maar het college stelt onder meer voor te bezuinigen op de subsidies aan de sportverenigingen, de Openbare Bibliotheek en het godsdienst- en vormingson derwijs. Dat laatste betekent dat deze vorm van onderwijs op de openbare school geheel komt te vervallen. En dat in een tijd dat ieder de mond vol heeft van het verbreiden van waarden en normen, stelt de Waddinxveense PvdA-fractie. Dit leidt ook tot lastenver zwaring van de gebruikers. De PvdA vindt dit onverteer baar gelet op het extra geld voor de ambtelijke reorgani satie. Financieel is het nu niet nodig. De gemeentebe groting voor 1995 laat een overschot zien van ƒ300.000,-. ber is geworden Kees Ver- woerd met 2679 punten, ter wijl het alternatieve nakaar ten werd gewonnen door me vrouw Mien Verwey met 2346 punten. AALSMEER - Op zondag 6 november 1994 vindt in de Aalsmeerse Bloemenveiling als afsluiting van de Bloemen Vaktentoonstelling weer de jaarlijkse Groenmarkt plaats. Thema is dit jaar ’Kleur en fleur in de winter’. Op de Groenmarkt kunnen de groenliefhebbers tienduizen den bloemen en planten in al lerlei kleuren en variëteiten zien. Speciale aandacht zal worden geschonken aan geu rende bloemen en aan bloe men en planten in de winter in huis en tuin. Voor de liefhebber van kleur en fleur is er altijd veel te zien op de Groenmarkt. Maar dit jaar is het nog uitgebreider dan andere jaren. Talloze praktische tips worden er ge geven, waardoor de bezoekers hun eigen interieurs ook in de winter fleurig kunnen ma ken. De nieuwste trends in bloemsierkunst zijn op de Groenmarkt te aanschouwen. En er worden demonstraties gegeven van oude ’groene’ ambachten, zoals het in mo del snoeien van buxusplan ten. Speciale aandacht zal worden besteed aan geur. De meeste geurende bloemen zullen pre sent zijn op de Groenmarkt. En deze bloemen zijn, ver werkt in fraaie boeketten, ook te koop. Mensen met een goe de neus kunnen meedoen aan een geurbloemen-panel. De Groenmarkt vindt plaats op zondag 6 november van 10.00 tot 17.00 uur. Het is de afsluiting van de wereldver maarde Bloemen Vakten toonstelling. De toegangs prijs is 10 gulden. Kinderen, groepen en 65 plus krijgen een korting van 2,50 gulden. Er is kinderopvang aanwezig, dus ook de allerkleinsten zul len zich in groensfeer kunnen vermaken. Parkeren is gra tis. 08.00 uur, 08.30 uur is die au to klaar. Kan natuurlijk over dag ook, maar het toont onze mentaliteit aan van het cen traal stellen van de klant'. ‘Dat zie je nu ook in onze occa sions. We hebben een aanbod van zo’n kleine honderd ANWB-gekeurde goede ge bruikte wagens. Alle maten en soorten. Maar ze worden auto’s niet één, maar driejaar garantie. En vergis je niet in die Koreanen. Ze exporteren momenteel naar zo’n 70 ande- jre landen en bouwen al tegen Van Velde in kunnen voor- de miljoen auto’s binnenkort. terval, wordt een rondgang door de showroom gemaakt. Eén van de eerste dingen die opvalt, is de aanwezigheid van Koreaanse auto’s. Splin ternieuw, zo uit de doos. Hoe zit dat? Van Velde: ‘Onder ditzelfde dak bevindt zich een nieuwe zusterorganisatie Multicar Nederland BV. Zij boeken, spelletjes, puzzels, schilderijen. Naast bovengenoemde arti kelen zullen er ook diverse binnen- en buitenplanten (eventueel met bloempot) ver kocht worden. Is men moe van al dat kijken en kopen dan kan men onder het genot van een kop koffie even uit rusten. minimumleeftijd 15 jaar in de plaats BOSKOOP en boomkwekerij produkten te koop. Maar ook zijn er al lerlei andere artikelen voor huis en tuin te krijgen. Voor Kerstmis is in Aalsmeer al een voorproefje te zien. En heel bijzonder, het publiek krijgt de gelegenheid snij bloemen en kamerplanten te keuren. Er zijn vensterban ken ingericht met die plan ten, die het best groeien op het noorden, oosten, zuiden en westen. Er is dus genoeg te zien en te doen. KLEUR OP KLEUR Badkamertextiel EXCLUSIEVE Kleinmeubelen EXCLUSIEVE Woonaccessoires KERAMIEK wijs te krijgen, waardoor maatwerk aan de afnemer kan worden aangeboden. Een belangrijke ontwikkeling in de regio is de intentie van de Stichting Volwassenene ducatie Midden-Holland Roosje Vos, de Stichting Gou we College, de Stichting Pro testants Christelijk Vor mingswerk Gouda en omstre ken De Ontmoeting, de Stich ting Algemeen Beroeps- en ander Voortgezet Onderwijs Crabeth College en de BE-in- stelling Steva uit Alphen aan den Rijn te komen tot een Re gionaal Opleidingen Cen trum in de toekomstige be- stuursregio Groene Hart. Deze vergaande stap van de instellingen zal volgens het- college van B. en W. een be langrijke bijdrage kunnen worden voor het ontwikkelen van meer samenhang en maatwerk voor de cursist. De ambtelijke reorganisatie in het gemeentehuis kost 2,8 miljoen gulden, maar mag volgens de PvdA-fractie niet ten koste gaan van het ontwikkelen van nieuw beleid. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom) Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort en Zonwering nieuwe filosofie. ‘Kijk, vroe ger was je dealer van merk A, en dan gebeurde alles ook vol gens het boekje van merk A. centrum af. De belemmerin gen om aan de slag te gaan, moeten snel worden wegge nomen. Waddinxveen heeft nu lang genoeg gewacht, vin den de sociaal-democraten. De PvdA wil een duidelijke stellingname van de gemeen te Waddinxveen naar het in tergemeentelijk samenwer kingsorgaan Midden-Holland en heeft gevraagd om een dis cussienotitie. In dit orgaan worden volgens de Waddinxveense sociaal democraten veel besluiten ge nomen die veel burgers ra ken, die er geen weet van heb- •ben, laat staan er invloed op uit kunnen oefenen. De veiligheid in Waddinx veen krijgt nog onvoldoende aandacht, zo luidt een ander kritiekpunt van de PvdA. De sociaal-democraten vinden verder dat de gemeente te weinig van de gelegenheid ge bruik maakt om te zoeken naar andere samenwerkings vormen tussen de verschil lende richtingen in het onder- WADDINXVEEN - Voor de tweede maal wordt er in Wad dinxveen een beginnerscursus kerstkaarten maken gege ven door mevrouw W. de Goeij-Huisman. De cursus, die dinsdag 15 en woensdag 16 november begint, bestaat uit het behandelen van 1 pergamano, oTigami, embossing en styrapor. Omdat het zelf maken van kerstkaarten de laatste jaren in is, is deze cursus een mooie gelegenheid kennis te maken met de verschillende technie ken, zodat men zelf de tech niek verder uit kan bouwen welke het best bij iemand past. De cursus is verspreid over vijf ochtenden of avonden. De avondcursus start op dinsdag 15 november van 19.30 tot 21.00 uur en de ochtendcur sus start op woensdag 16 no vember van 9.30 tot 11.00 uur. De kosten bedragen f 7,50 per wing moet de verkoop gewoon keer, exclusief materiaal, wat doorgaan, per keer niet meer bedraagt Met spanning wacht de PvdA dan f 1,00. Wie belangstelling de plannen voor het winkel- heeft of meer informatie wil 1 hebben kan bellen naar me vrouw W. de Goeij-Huisman, Tarweakker 38, tel. 01828- 16896. De cursus wordt te vens op dit adres gegeven. WADDINXVEEN - Vrijdag 28 oktober om acht uur kan er gen een doorgewinterde club- bij WSE-voetbal weer worden schaker. geklaveijast in het clubge- Tijdens de schaakavonden bouw aan de Willem de Rijke- laan. Er is een mooie prijzen- tafel beschikbaar. De inleg bedraagt ƒ2,50 per persoon en het eerste kopje koffie is is. Of eigenlijk, nooit is weg geweest. Het moeten drie ouderwets gezellige dagen worden, tra personeel waarbij de heer Van Velde graag als herinnering de klanten een fonkelend flesje wijn mee wilt geven. ‘Maar De PvdA ziet de gemeentebe- 1 11-■-•>-‘-^1groting voor 1995 als de eerste invulling door Burgemeester en Wethouders van het colle geprogramma van april ƒ994. De driemansfractie, die wordt geleid door drs. Aad van Holsteijn, heeft opmer kingen gemaakt over de inge zette lijn. Belangrijke rode draad in het collegeprogramma is volgens de sociaal-democraten de an dere manier van politiek be drijven, waardoor voorstellen minder voorgekookt worden door het college en er een meer inhoudelijk debat plaats kan vinden in de raad. De PvdA ziet aanzetten om dat in te vullen, maar vraagt zich over de hele linie af wat daarvan terecht komt. De fractie vindt dat ook de in breng van de burgers en het contact tussen bestuur en burgers kan worden verbe terd. Kort na de start van dit colle ge is er een voorstel in de ge meenteraad geweest de amb telijke organisatie te veran deren. De PvdA heeft dit on dersteund - zag hiermee een wens van de vorige algemene beschouwingen in vervulling gaan - en heeft ermee inge stemd hier in principe een be drag van ƒ2,8 miljoen voor vrij te maken. De fractie kan er, gelet op de ze compensatie, niet mee le ven, dat het college terughou dend wil zijn met het ontwik kelen van nieuw beleid en voor een aantal nieuwe acti viteiten extra extern perso neel aantrekt, dat weer extra geld kost. Tijdens de verbou- PvdA-fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het is weer najaar en dat is voor muziekvereniging Concordia uit Waddinxveen het teken om weer een rommelmarkt te houden. Zaterdag 29 oktober van 9.00-16.00 uur zullen er diverse bruikbare artikelen uitgestald liggen op tafels in de beide lokalen van het club gebouw De Hoge Noot (J.W Frisoweg). Alle spullen worden van te voren goed uitgesorteerd, waardoor er per tafel de vol gende artikelen ter verkoop zullen liggen: elektrische ap paraten (zoals lampen, tv- toestellen, pick-up’s, radio’s), huishoudelijke spullen (kop en schotels, borden, bestek, bouw Zonnig Zuid (St. Victor- glazen), bloempotten, vazen, straat) is het schaakseizoen weer begonnen. Al enkele ja ren wordt daar op de eerste en derde donderdagavond van de maanden september tot en met mei op huiskamer- niveau geschaakt. De enthousiastelingen die de ze avonden bezoeken, willen niet in clubverband de schaaksport beoefenen, om dat het lidmaatschap bepaal de verplichtingen schept. Een tweede reden is dat de huis- schaker per definitie weinig oog heeft voor verhoging van zijn (haar) spelpeil, en meest al het loodje moet leggen te- wordt een onderlinge compe titie gespeeld of andere spel- varianten, zoals het spelen van een simultaanpartij. De avonden staan onder leiding gratis. De uitslag van de door 62 personen bezochte septem- ber-avond luidt: 1 Bob Steen winkel (5651), 2. Jan van Ber- kesteyn (5507), Cor Blonk (5426), 4. Cor Kanters (5415) en 5. Thijs Fens (5400). Poe- sters), zijn belangstellenden delaar van de maand septem- welkom op de speelavonden. Voor informatie kan men bel len met K Bot tel. 01828- 19110, J. van Hoof tel. 01828- 15859 en G. Bakker tel. 01829-2273. WADDINXVEEN - Dezer weken zal het definitieve Regio naal Educatief Plan 1995 door de Bestuurscommissie Vol wasseneneducatie Midden-Holland worden vastgesteld. Dat schrijft het college van B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting. Gesteld kan worden dat tus sen de onderdelen van de vol wasseneneducatie, zijnde de basiseducatie, het voortgezet algemeen volwassenenonder wijs en het deeltijd middel baar beroepsonderwijs, steeds meer samenhang wordt aangebracht. Ook vindt in vergelijking met voorgaande jaren een duide lijker afstemming plaats met de Arbeidsvoorziening. Met name op het gebied van plan ning en scholing is er overleg geweest. Dit zal verder, moe ten worden uitgebouwd en versterkt. De rijksoverheid stimuleert dat in de regio’s van de ar beidsvoorziening Regionale Opleidingen Centra (ROC) worden opgericht. Hiermee wordt beoogd om per regio een samenhangend stelsel van instituten voor volwasse neducatie en beroepsonder- ke streek en begrijpt al hele maal niet waarom er geen nieuwe Opeldealer is^ be- GM dus eigenlijk speelt. Maar ja, mij maakt dat niet uit, want het leuke is dat ik met zijn creatieve spraakwa- nog steeds ouderwets de be langen van mijn relaties be hartig'. ‘Ik voorzie ze nog steeds van nieuwe, jonge en gebruikte Opelautomobielen. Jawel, u hoort het goed. Ook nieuwe Opeis. En als u wilt weten hoe dat werkt, dan heb ik daar een standaard-uitdruk- dealer, king voor: er zijn vele wegen die naar Opel leiden.Meer verkopen auto’s van het merk hoef ik hier niet over te zeg- KIA. Met, mag ik rustig stel- gen.' len, enorme voordelen voor de Eenmaal op zijn stoel ver- consument. Ze zijn, in verge- volgt de heer Van Velde zijn lijkbare klasse, echt duizen den guldens goedkoper. Dat scheelt zo maar 4- tot 5.000 gulden op een personenwa- D-- gen'. Van de prijzen tot de onderde- ‘Bovendien krijg je op deze len, van de service tot de in- ruilprijzen. Die tijd is dus nu dik voorbij. De klant is cen traal'. “Wat hij wil daar moet Auto zien. Wil hij leasen, wil hij Een markt die ze opgebouwd huren, wil hij kopen, wil hij hebben in hooguit vier jaar. topservice, allemaal marktsi- Petje af, zeg ik dan.' Donderdag 27, vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober is er bij Auto Van Velde de Primeur- show. Het Waddinxveense zijn auto moet een grote beurt autobedrijf wil alle bezoekers NZZ.ZZIj het gevoel geven dat de on- de garage open en pak weg derneming er nog helemaal gewoon doorgaan', stelde de PvdA-fractie in haar algemene WADDINXVEEN - Ook dit jaar collecteert de Nederland se Brandwonden Stichting weer in Waddinxveen. De col lecteweek, die van maandag 1 tot zaterdag 5 november wordt gehouden, valt samen met de Nationale Brandpre ventie Week. Deze week wordt georgani seerd door de Nederlandse Brandwonden Stichting, de Nederlandse Brandweer Fe deratie, het Verbond van Ver zekeraars, het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Stichting Consument en Vei ligheid. Doelstelling van de collecte week is het aantal doden en gewonden door brand en brandwonden verder terug te dringen. Nieuwe collectanten kunnen zich aanmelden bij mevrouw H. Schippers, tel. 01828-13741. WADDINXVEEN - Automobielhandelaar M. van Velde van de Onderweg in Waddinxveen maakt een opgeruimde in druk. Zeker niet als een aangeslagen man die zijn dealerschap van Opel kwijt is. Zeker ook niet als een Cali- mero die blijft roepen: ’Zij zijn groot en ik is klein vooraf ANWB-gekeurd. Dus iedereen kan meteen in het terwijl0ik aTlang verder ben',' rapport zien of de wagen voor Li. V™-. '7'. 1 hem geschikt is. Geen goo- vindt het nog steeds geen leu- cheltrucjes achteraf. Gewoon eerlijk. En we werken met flexibele BOVAG-garantie van 3 maanden tot zelfs 3 noemd. Wat voor spelletje jaar. Ook niet verkeerd, toch.' simultaanpartij. De van G. Bakker, die als onder wijzer menig leerling van de wijkschool St. Jozef heeft le ren schaken. Omdat er nog plaats is voor een aantal spelers (en speel- Veel van mijn klanten praten nu nog over de GM-affaire, vertelt M. van Velde. ‘Men F A jL r,; - VL Volop keus - Volop voordeel!! KERKSTRAAT 2 -28, BODEGRAVEN TELEFOON 01726 -12541 -1-I.x_r n, DE BEKRONING IN UW WONING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen, Tel. 01828-16119 ‘Tijdens verbouwing moet verkoop gewoon doorgaan4 V... 1- A f.fZf'X i v I! L”‘

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17