Plannen voor meer Reservering GR 'T IS ECHT WAAR HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. politie op straat Uitbreiding gemeentehuis sober en met weinig sloop Grond Coeneoop 2 in bezit van gemeente Boonstoppel levert 30 Mitsubishi’s herinrichting ’Dorpstraat’ I CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Overleg van gemeente met bibliotheek Flora-cross in Boskoop c s ZIET U ZE GRAAG ZWEMMEN, WIJ OOK! x Coenecoop 1 bijna uitverkocht WS' HARWA VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Rowah-schoolhandbalgroot evenement mar E zee wateraquaria COMPUTER SCHOONLOOPMAT die water, modder, zand, cement, honde- en katteha- ren, vet, olie, etc. moeite loos opneemt. WASBAAR op 40”. Diverse maten en kleuren. 0 Noodbestuurspost rampenbestrijding WADDINXVEEN - De inrich ting van de noodbestuurspost voor de lokale rampenbestrij ding zal in 1995 verder vorm gegeven worden. Dat schrij ven B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1995. Vrije dansavond in Het Zuidhonk Pagina 25 WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 WEEKBLAD VOOR De aanbieding van de eerste 9 van de in totaal 30 door automobielbedrijf Böonstoppel Jr. Waddinx- op straat’ aanpak. Dat schrijven Burgemeester en Wethouders in een REPROSET Deze post is bedoeld voor de Prijsuitreiking door T.H.M. v.d. Krogt van Zuidplas Assurantiën aan het slot van het Rowah-school- B. en W. zullen de gemeente raad op korte termijn een notitie voorleggen over het verkavelingsplan en de fi nanciële gevolgen van de wijzigingen, nadat de reste rende gronden in eigendom zijn verworven. Een interne werkgroep is be zig met voorbereidende werk- Uitgegaan wordt van een so bere en doelmatige aanpak. De opzet is ook dat bij de on ontkoombare plan IJssel en Gouwe 1995 bouwt voort op het eerst ver vaardigde districtelijk jaar plan (voor 1994). zicht op straat. Dit onder werp zal volgend jaar WADDINXVEEN - Met het bibliotheekbestuur dient in HYPOTHEEKCENTRUM U krijgt veel advies en service voor deze mooie hobby VERLOOP AQUARIUMSPECIAALZAAK WADDINXVEEN - Toezicht op straat is een nieuwe priori teit van de politie in Waddinxveen. Dat meldt het college van B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1995. Het college geeft daarin aan dat getracht zal worden op verschillende wijze in te spelen op het gebrek aan ‘blauw op straat'. Kom vrijblijvend kijken!!! Wij zijn gespecialiseerd in alles voor uw aquarium Behoudens een perceel grond dat door de eigenaar zelf mag worden ontwikkeld, zijn alle gronden in Coenecoop II in middels verworven. Hierdoor zijn er geen belemmeringen meer voor de ontsluiting van de terreinen en de uitgifte van de gronden. start worden met het opzet ten en uitvoeren van (deels wijkgerichte) projecten. Op deze wijze zal uitvoering gegeven worden aan de prio riteiten zoals die door B. en W. zijn verwoord in het colle geprogramma Brandweerkorpsen duidelijk herkenbaar zul- praten Verder Over samenwerkingsvormen WADDINXVEEN - De brand weerkorpsen van Waddinx veen en elkaar in gesprek over moge lijkheden van samenwerking. Dat melden B. en W. in de toe lichting op de gemeentebe groting voor 1995. in het bestaande gemeente- J_1 herbouwkosten behoeven te worden gemaakt, met dien verstande dat het voornemen bestaat om de begane grond- vloer van het huidige gebouw zodanig in te richten dat er wordt ingespeeld op een goe de ontvangst en een klantge richte presentatie naar de burgers. functioneren volgens het ge meentebestuur goed en staan den borg voor een goede lokale in- De twee voorziene portable telefoons ten behoeve van de communicatie zijn reeds aan geschaft. Volgend jaar zal de aandacht uitgaan naar de eventueel benodigde (opfris) opleidingen en daaropvol gend zal een oefening voor de kern van de rampenstaf geor ganiseerd worden, in samen werking met de Regionale Brandweer Midden-Holland. Naar aanleiding van de eind van dit jaar te maken start notitie ’Lokaal Integraal Vei- Begin van dit jaar vond de ligheidsbeleid’ zal in 1995 ge- wisseling van de wacht in de I leiding van de gemeentelijke brandweer plaats. Naar aan leiding hiervan is een nieuwe organisatieverordening vast gesteld en zal het secretari aat van de brandweer verzelf standigd worden. geprogramma 1994-1998. Eind 1995 zal de nieuwe orga- Rapportage zal via de raads- nisatiestructuur geëvalueerd worden. Het in 1994 door het college van B. en W. opgestar te overleg met de gemeente Boskoop en haar brandweer zal in 1995 gecontinueerd worden. Gebleken is dat beide korp sen al op vele fronten goed sa menwerken. Gekeken wordt vooralsnog naar de mogelijk heden tot gezamenlijke aan schaf van materialen, die niet in eerste instantie bij de eer ste uitruk per gemeente be nodigd zijn. het hiermee samenhangende gevoel van sociale veiligheid en het bevorderen van de ver keersveiligheid; 3. Het voorkomen en bestrij den van inbraken in bedrij ven, scholen en auto’s alsme de ht voorkomen en bestrij den van fietsendiefstallen. telijk niveau door de voorbe reidingscommissie gekomen zal worden tot een model voor een districtelijke Algemene Plaatselijke Verordening. In 1994 is dit model vervaardigd en zal eind 1994-begin 1995 ter vaststelling aan de ge- Boskoop blijven met meenteraad aangeboden wor den. WADDINXVEEN - In het bedrijvenpark Coenecoop zijn alle gronden verkocht en in Coenecoop 2 zijn alle gronden ver worven. Dat schrijven B. en W. in de toelichting op de ge meentebegroting voor1995. Volgens het college kan bij de aanvang van het nieuwe be grotingsjaar worden gesteld dat er sprake is van een fi nancieel gezonde situatie van het Grondbedrijf. De exploi- tatie-opzetten van de ver schillende complexen zullen evenals vorige jaren per 1 ja nuari 1995 worden herzien. Dit jaar werd het schoolhand- bal verspeeld in vier categori- en: jongens groep 7-8 jaar, jongens groep 5-6, meisjes groep 7-8 en meisjes groep 5-6. Bij sommige meisjes teams was sprake van ge mengde teams. Enkele scholen waren in flin ke getale aanwezig op het toumooi. De Kardinaal Al- frinkschool nam in alle vier de categoriën deel en de Bos- koopse school De Akker had maar liefst vijf deelnemende teams. Alle poules hadden een eerste en tweede prijs. De winnaars van twee oudste poules kregen daarboven nog de wisselbeker. Door het onverwacht grote aantal teams was het niet mogelijk om in alle poules een complete competitie te spe len. Een ingenieuze wedstrij- dopzet zorgde er voor, dat de juiste winnaars bepaald kon den worden. Dat dit systeem voor sommige best ingewik keld was, bleek bij de prijsuit- van Mitsubishi personen- en bedrijfswagens voor de regio Gouda en gevestigd op het be drijvenpark Coenecoop, heeft de eerste negen Mitsubishi L-300 bedrijfswagens aan de directie van de MPR-groep af geleverd. Autobedrijf Boonstoppel heeft de afgelopen jaren een goede samenwerking met schildersbedrijf Prevoo opge bouwd, waarbij met name een goede service van groot be lang was, waardoor het auto- Met betrekking tot de bo demsanering merken zij nog op dat deze locatie in aan merking komt voor opname in het werkprogramma bo demsanering 1995 van de provincie Zuid-Holland. Eind 1994 zal de provincie hierover uitsluitsel geven. De toerekening, de hoogte van het bedrag en eventuele differentiatie naar woning en bedrijfsterreinen zullen dan nader worden be schouwd. leert U met het meest gebruikte pakket E-Account van Exact in uit gebreide versie Senior. Avondcursus van 27? maand met 1 iesavond per week. Start do. 10 nov. 72|alphens S studiecenfrun Daarbij worden de kosten van de nog te maken werken op nieuw geraamd, zodat kan worden bezien of deze kosten, met de volgens de jaarreke ning reeds gemaakte kosten, kunnen worden gedekt door de opbrengsten. Behoudens een tweetal ter reinen zijn alle gronden in In januari van dit jaar heeft de Waddinxveense gemeente raad een krediet beschikbaar gesteld ten behoeve van de voorbereidingsfase voor uit breiding van de huisvesting. Daarbij hebben de raadsle den ingestemd met de conclu sie dat de noodzaak tot uit breiding van de huisvesting aanwezig is. commissie voor algemeen be stuurlijke zaken plaatsvin den. De uitgifte verloopt voorspoe dig waardoor de boekwaarde terugloopt tot een meer aan- vaarbaar niveau. Rond de jaarwisseling is een notitie te verwachten inzake de stortin gen in reserves en voorzienin gen. Coenecoop I verkocht. Ook de complexen Zuidplas ’80 plus en Oostpolderwijk zijn nage noeg afgerond. Ten aanzien van het vak Gijs- berterf in het complex Zuid plas ’80 plus moet worden op gemerkt dat door de Raad van State nog een uitspraak moet worden gedaan over de uitgifte van zes percelen aan de Piasweg voor de realisering van vrijstaande woningen. huidige gemeentehuis is dat er zo weinig mogelijk wordt ge sloopt en herbouwd op basis van een sobere en doelmatige reiking. Eén van de scholen rekende zichzelf tot de prijs winnaar, maar bleek uitein delijk net naast de prijzen te grijpen. ‘Het schoolhandbaltoumooi is echt uitgegroeid tot een enorme happening', vertelt Marja Sloof na afloop. ‘Ruim veertien vrijwilligers van Ro- wah waren ingeschakeld om het toumooi in goede banen te leiden. Zowel voor het lei den van de wedstrijden, de wedstrijdadministratie als de EHBO'. ‘Gelukkig is het weer enorm geslaagd. Alle deelnemende kinderen hebben zich uitste kend vermaakt en ook voor de begeleiders van de scholen van Rowah was het natuur lijk een leuke dag. De teleur stelling van de Prinses Bea- trixschool, die had gedacht de tweede plaats te hebben ver overd in de poule van de oud ste jongensteams, hebben we inmiddels ook weer kunnen wegnemen'. WADDINXVEEN - In het buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) worden al sinds lange tijd danslessen gegeven voor jong en oud. De ze lessen worden gehouden op dinsdagavonden en vallen goed in de smaak bij de deel nemers. Vrijdagavond 28 ok tober om acht uur kunnen de deelnemers, maar ook ande ren die houden van een avondje stijldansen, het ge leerde in de praktijk brengen tijdens een vrije dansavond. Een In Waddinxveen UITSLUITEND VERKRIJGBAAR BIJ: Mede naar aanleiding hier van worden momenteel voorbereidingen getroffen (waaronder aankoop twee resterende percelen in het plangebied, verplaatsing Stichting Muzikantencollec tief, bodemsanering en het starten van een (partiële herziening van het bestem mingsplan) om te komen tot invulling van dit braaklig gende gebied. BOSKOOP - Zaterdag 5 no vember van houdt de commis sie cross- en wegatletiek van de atletiekvereniging AV’47 uit Boskoop de 18e Nationale RABO Flora-cross (20 starts tussen 10.15 en 15.30 uur), on der meer gesponsord door Volvo Hooftman Waddinx veen en mede georeganiseerd door de Waddinxvener H.W. Schildt. Dit evenement met vorig jaar 900 deelnemers wordt gehou den rond de atletiekbaan van AV47 aan de Hoogeveense- weg bij Westnederland. Dit jaar zal voor het eerst een korte cross worden georgani seerd zodat ook de sprinters onder de lopers aan het cros sen mee kunnen doen. Vanaf twee uur kan rond de atletiekbaan worden genoten van topatletiek. Veel regio-at- leten, onder wie Fred van Zoest, Bert Koster en Jan de Jong, en veel veteranen zul len weer strijden om de geld prijzen en niet te vergeten het Boskoopse Boompje. Tevens wordt er een presta- tieloop van 1,5 tot 9 km ge houden zodat ook de recrea- tielopers de mogelijkheid hebben om deel te nemen en in het bezit kunnen komen van zo’n Boskoops Boompje. De prestatieloop begint om 13.00 uur. 2. Het voorkomen en bestrij- van geweld tegen goede ren en personen op de open bedding binnen de districte- bare weg, het bevorderen van lijke structuur. De overlegstructuur op be stuurlijk niveau heeft gestal te gekregen middels deelna me van burgemeeester C.M. van der Linden in het dis- tricscollege van IJssel en Gouwe en het regionaal colle ge van Hollands Midden. De beleidsplanning verloop Nieuwalsprioriteitishettoe- cyclish, dat wil zeggen via re- gionale plannen (structuur- werp zal volgend jaar en nota en strategisch jaarplan) daarna verder volop in de naar districtelijke plannen ~'Li.x (jaarplan IJssel en Gouwe), afgesloten door het regionale De nieuwe Politiewet is op 1 zorg zijn: april 1994 in werking "getre- 1. Toezicht op straat, het voor komen en bestrijden van wo- WADDINXVEEN - Uitgangspunt bij de uitbreiding van het hogere lasten, welke met een uitbreiding van de huisves ting zijn gemoeid. Een doel van de lasten zal kunnen toelichting op de gemeentebegroting voor 1995. worden gedekt door aanwen ding van de bij de behande- zaamheden, waaronder het ling van de meerjarenbegro- opstellen van een programma van eisen. In deze werkgroep neemt ook vormde reserve uitbreiding de extern adviseur deel. De gemeentehuis van ƒ2,5 mil- werkgroep wordt begeleid joen. door een stuurgroep. Binnenkort zullen B. en W. de gemeenteraad op basis van de voorbereidende werk zaamheden een voorstel tot uitbreiding van de huisves- herverdeling ting te kunnen doen. De laat- van (een deel van) de ruimten ste tijd wordt volgens B. en W. in het bestaande gemeente- het ruimtegebrek dermate huis zo min mogelijk sloop-en nijpend, dat duidelijk is dat 1 tijdelijke maatregelen onaf wendbaar zullen zijn, in af wachting van het bereiken van een definitieve oplossing. handbaltournooi. (Foto: Henk Snaterse). In de begrotingstoelichting van een jaar geleden was den volgens de nieuwe huis- De prioriteiten van de politie- reeds vermeld dat op distric- stijl van de MPR-groep, waar bij de wagens voorzien wor den van het MPR-embleem en len zijn. bedrijf het vertrouwen kreeg voor de levering van nieuwe naar districtelijke plannen aandacht staan. Getracht zal bedrijfswagens. (jaarplan IJssel en Gouwe), worden op verschillende wij- In totaal zullen er 30 nieuwe afgesloten door het regionale ze in te spelen op het gecon- bedrijfswagens worden afge- korpsbeleidsplan. Het jaar- stateerde gebrek aan ’blauw leverd, waarvan 20 stuks Mitsubishi L-300 in bedrijfs wagen uitvoering. Alle wa gens zullen uitgevoerd wor- veen B Vgeleverde Mitsubishi-bedrijfswagens aan het Goudse schildersbedrijf Prevoo. GOUDA/WADDINXVEEN - Het ruim 60 jaar oude Goud se schildersbedrijf Prevoo, onderdeel van de MPR-groep, heeft ter vervanging en uit breiding van het wagenpark gekozen voor bedrijfswagens van Mitsubishi. Vooral het praktisch gebruik en be trouwbaarheid waren door slaggevend voor de keuze van het Japanse automerk. Het Waddinxveense autobe drijf Boonstoppel Jr. Wad dinxveen BV, officieel dealer april 1994 in werking‘getre den. De reorganisatie van de politie is een feit. De lokale en ninginbraken, roofovervallen districtelijke functies zijn en milieuvervuiling en -be- verdeeld. Per gemeente zijn lasting alsmede de noodzake- lokale contactmedewerkers lijke begeleiding van evene- van de politie benoemd. Deze menten; WADDINXVEEN - Voor de vierde keer heeft de Waddinx veense handbalvereniging Rowah het schoolhandbal- tournooi georganiseerd om de wisselbekers, die dit jaar door Zuidplas Assurantiën be schikbaar waren gesteld. Telde dit evenement in de eerste jaren tussen de vijf en tien schoolteams, dit jaar wa ren er maar liefst 21 school teams aanwezig. Ruim hon derd vijftig scholieren en aan moedigende ouders en leer krachten toverden de sport zaal De Duikelaar (Zuidplas laan) om tot een ware heksen ketel. Tientallen spannende wed strijden, waarin leuk werd gehandbald waren het ge volg. Uiteindelijk kon de di recteur T.H.M. v.d. Krogt van Zuidplas Assurantiën de twee wisselbekers uitreiken aan de Kardinaal Alfrink- school (jongens) en de St. Jo zefschool (meisjes en gemeng de teams). WADDINXVEEN - Voor de herinrichting van het gebied Veenkade-Dorpstraat is door de provincie Zuid-Holland voorlopig een bijdrage van maximaal ƒ1.830.000,- gereser veerd. De reservering is volgens het college van B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1995 gemaakt voor de periode 1996-1997. k& PFPWMVTWtf MPP//VZI/PF/V,.,. Een en ander heeft wel de no dige bouwkundige conse quenties, doch past in het al gemeen beleidskader om de afstand tussen burgers en be stuur te verkleinen. Tevens staat voorop dat moet worden voldaan aan de eisen van de Arbeidsomstandighedenwet. In de gemeentebegroting voor 1995 overeenstemming be- 1995 is nu een post voor uit- reikt te worden over de invul- breiding van de huisvesting ling van de in het collegepro- opgenomen van ƒ220.000,-. gramma 1994-1998 opgelegde In de meerjarenbegroting bezuiniging van f 40.000,00 1995 -1999 is een stijging van in vier jaar door subsidiever- dit bedrag voorzien tot laging. ƒ560.000,- structureel vanaf Dat schrijven B. en W. in de 1996. toelichting op de gemeentebe groting. De eerste tranche van de bezuiniging van f 10.000,- is in de primitieve be groting verwerkt. Tevens wil len B. en W. in overleg met het bibliotheekbestuur trach ten in 1995 te komen tot een vorm van bugdgetsubsidi- ering voor de bibliotheek. Het bestuur van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat), be staande uit raadsleden (en enkele inmiddels oud-raads- leden), heeft als interim-be- stuur op voortvarende wijze de verantwoordelijkheid op zich genomen voor de conti nuering van de goede gang van zaken bij Kreater. B. en W. hebben van het be stuur inmiddels een begro ting 1994-1995 ontvangen, alsmede een meerjarenra ming tot en met het seizoen 1999-2000. De exploitatiesal- die zijn conform de door de gemeenteraad vastgestelde financiële kaders en bewegen zich binnen de (aanvullende) afspraken die B. en W. in overleg met het bestuur heb ben gemaakt. Over het toekomstmodel van Kreater en de financiële ka ders zullen B. en W. de ge meenteraad op korte termijn informeren. Het huidige be stuur stelt thans alles in het werk om een nieuw bestuur te formeren, dat in zijn geheel uit burgers (niet-raadsleden zijn) bestaat. ting 1993-1997 ten laste van de reserve grondbedrijf ge- gemeentehuis van ƒ2,5 mil- ■f f Waste» 9/0 WADDINXVEEN 0/ Noordeinde 351. 2771 WR Boskoop. Tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond. Rijnlandstraat 4, Waddinxveen Telefoon: (01828) 16119 o Handelsdfukwerk o Zwart/wit kopieën Rekiamedrukwqrk c Kleurkopieën O Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopteen o Inbinden Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tei. 01828-18640 4b lp Pk' z

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25