Korbis-korfbal Sterke start Excelsior De Gouwe-heren delven onderspit Winst van WSE De Gouwe zwemt in Nieuwerkerk Spanning onderlinge damstrijd Valse start ZVH-heren Philipse blijft WSV’s ongeslagen koploper Volleybalsters verliezen nipt Sjoelavond op Groeneweg weer op winst Rowah-dames oefenen met adspiranten Verlies Flyers dames onnodig NIC. BOYS OMTZIGT Korbis-jeugd actief in herfstvakantie El gaf winst weg Waddinxveen Cl houdt deur dicht Zondag 30 oktober FLOREANT (zo.) Klaverjassen Zevenhuizen Pagina 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 Zekér waar het door WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden zowel he- speelde de Zevenhuizense zijn stuk brengen. 5-3 te verslaan. van de eindstand bepalen op 14- voetbalvereniging floreant Het aanvallen van uitblink- B MÉ Moons. Kort na aanvang moest Jo- __i wonnen door drie treffers van Dini heren kregen echter geen greep op de wedstrijd. duiker L Doelpuntenmaak- sters waren Elly Middendorp, Astrid Cornelissen en Erika steeds sterker voor het doel van Groeneweg en kwam te recht op 1-0 dankzij Erwin ten vrije trap van Willy Bee- len afrondde. Ondanks deze wissel kwam WSE niet of nauwelijks in ge vaar en zaaiden slechts de eerder genoemde vrije trap pen enige onrust. Aan de an dere kant was met name Er win Pleus tot driemaal toe dicht bij een treffer. Het bleef echter bij een verdiende 2-0 overwinning voor WSE, hard werkend en bij vlagen uitste kend spelend. Zondagmiddag wacht WSE Gouderak uit. Aan de IJssel- dijk moet dan de aansluiting met de kop behouden blijven. Aanvang 14.00 uur. durende partij sleepte hij een uit het vuur. Een schoten. Na het eerste deel gewonnen te hebben werd De Gouwe nu derde met als ge volg een tweede plaats totaal. Inge v.d. Schrier won de 100 school in 1.23.1 en de 200 me- achterlatend. Voor coach Toon van der Burgt de moei lijke taak om zijn team voor pers uit Zwolle weer op orde te hebben. De dames van ZVH speelden in eigen huis tegen het twee de team van TDK-Brevok. Coach Willem Jan van Ype- ren had zijn dames instruc- Dick Dibbets bouwde ook aan zijn moyenne, dit ten koste van Tijmen den Ouden jr. sen. J. van Gort moest een ne derlaag incasseren tegen P. de Niet. Door deze overwin- ten. De meisjes-junioren van Fly ers begonnen de wedstrijd te gen r Landsmeer goed. Het werd een gelijkopgaande strijd. Wel bleek al gauw, dat het den een wedstrijd verloren en wilden deze wedstrijd dus be slist winnen. De Waddinx- veensen kregen dat niet voor elkaar. In de eerste helft was er spra ke van een gelijkopgaande dat moment nam de coach van Sovicos een time-out en WADDINXVEEN - Meer dan twee uur zinderende volley- balstrijd was er nodig om het duel om de eerste plaats in de derde divisie te beslissen. De wedstrijd stond bol van de spanning, maar helaas voor Keukencentrum Waddinxveen Be Fair hield de tegenstander de zenuwen op het beslissen de moment iets beter in bedwang en won de wedstrijd met zwom erg sterk, met de fraaie tijd van 1.17.4 won Eva de 100 meter rugslag. Een goede tweede plaats was er tenslotte voor de meisjes op de 4x50 meter vrij estafet te met een tijd van 2.04.8. De ze ploeg bestond uit Michelle Nahon, Eva Idelenburg, Wen dy Zirkzee en Wilke v.d. Valk. klaarbaars. Flyers verloor to taal de greep op het spel en dat met zo’n ervaren ploeg. Binnen een paar minuten was de tegenstander langszij en toen het eindsignaal klonk stond een 63-67 nederlaag op het scorebord. Topscoorder sloop en werd in deze fase fors afgetroefd. Na een aanval van Groeneweg werd in de 35e minuut snel de aanval ge zocht. Erwin Pleus overwon op snelheid de defensie en verschalkte Richard Scheur water (2-0). Voor rust had 3-0 houden. De wedstrijd op het veld aan de Dreef begint om 15.30 uur. zich toe (13-15). De vijfde set moest de beslis sing brengen. Het rallypoint- systeem laat een team niet toe fouten te maken omdat die direct afgestraft worden met een punt voor de tegen stander. Tot 3-3 ging de set perfect spel van Be Fair konden zij daar na uitlopen naar 7-3. Maar Sovicos hield de zenu wen in bedwang en goed blok kerend bogen zij de achter stand om naar een 8-7 voor sprong. Van beide kanten werd goed aangevallen, maar Sovicos wist een voorsprong te behouden. Bij 9-12 kwam de kentering. Punt na punt liep Be Fair in. Door een servicefout van So vicos werd het 13-14. Helaas net niet genoeg voor Be Fair. Sovicos won deze inspannen de strijd (13-15). Zaterdag speelt Be Fair een uitwed- heten. In Woer- en aanmeldingen men tot en met woensdag 2 november bellen naar H. Wijn, tel. 01802-1801 of naar Hotel Vos, tel. 01802-1205. Komende zaterdag spelen zo wel heren 1 en 2 als dames 2 een thuiswedstrijd. Dames 2 bijt de spits af en treedt om 18.00 uur aan tegen Argo L Heren 1 krijgt om 18.45 uur het sterke UZCS op bezoek en heren 2 speelt om 19.45 uur uiteindelijk tegen Branden burg 2. Het belooft weer een spannende avond te worden voor de waterpoloteams van De Gouwe. durende p; gelijkspel verrassend en uitstekend re sultaat behaalde Cor Stolker door Tijmen den Ouden jr. een punt af te snoepen. Raymond van Es klopte ach tereenvolgens vader Piet van Es (die overigens veel tegen stand bood, waardoor Ray mond alles uit de kast moest ,vxU,„v ^„x vwx Door deze uitslag Heeft Be Fair één punt achterstand ker in de laatste ronde en opgelopen op koploper Sovicos. Direct werd duidelijk dat het winnen. Sovicos kon uitlopen om twee uitstekend draaien de teams ging, die niet veel voor elkaar onderdoen. Sovi cos - een team met veel lengte Weer wist Sovicos uit te lopen - begon voortvarend. en de stand werd 6-12. Be De Be Fair-dames hadden Fair kwam terug tot 13-13. Op niet direct een antwoord op de keiharde aanval en het goede blok. De Waddinxveen- hierna trokken zij de set naar sen zocht wanhopig naar ant- woord. In de loop van de set kreeg Be Fair meer lef en In de derde periode was het alleen Jaco van Tol die een maal tot scoren kon komen. ox Bodegraven liep in deze pe- Ier in de gelederen in de per soon van Henri Blijleven. Een beladen wedstrijd derhalve. WSE startte matig. Na het zwakke optreden vorige week op het bord kunnen komen, maar erger werd voorkomen. Na rust probeerde WSE de nul achter te behouden on danks de wind (nu) tegen. Dit lukte wonderwel, ondanks dat Dennis Jager tot zeven maal toe mocht aanleggen (vrije trappen). Ondanks deze zeven vrije trappen was het toch een sportieve wedstrijd. Halverwege de tweede helft toch een domper op de feest- van de thuisploeg mag echter geflatteerd den was men achteraf niet blij dat Waddinxveen D2 op bezoek was gekomen. VEP D4 moest namelijk een 1-17 verlies incasseren. Het vlaggeschip van Wad- dinxveen-voetbal is nog altijd het E-l team, dat thuis Olym pia ontving en met wie El nog een sportief appeltje te schil len had. El moest winnen om het kampioenschap definitief heel dicht bij te kunnen bren gen. Met rust stond het nog steeds 0-0, maar daarna toon de Waddinxveen wederom zijn klasse. Uitslag 4-0. punt afstaan aan Fred Zaadhof, die vaak verrassend onbere kenbaar kan spelen. Teun Twigt gaat, speltech- nisch gezien, op de Koeper- man onder de dammers lij ken. In een meer dan vijf uur spel werd Grasshoppers on der druk gehouden en na acht minuten spelen had Flyers een voorsprong van veertien punten. halen) en Dirk Heereri, die zich pas in de eindfase liet in pakken door de positioneel beter staande Raynond. Adriaan Blom liet in de laat ste ronde een goed herstel zien. Hij klopte achtereenvol gens Dirk Heeren II en Mou nts van den Bosch. In dezelf de ronde behaalde Dick Dib bets winst op Tijmen den Ou den jr. en zijn fraaie punten. In de laatste ronde dwong Daniël Westmaas een gelijk spel af bij Piet van Es. Vin cent van Es versloeg Cor Stol- met lege handen naar huis. Tenslotte bracht N. Dannis hekkesluiter C. v.d. Knaap opnieuw een nederlaag toe. Als laatste vermelding een wat agressieve uitslag voor de RSB (Rotter- aan de Dorpsstraat in Zeven huizen. De aanvang is 11.00 uur. r zijn weer vele mooie prijzen te winnen. De deelna mekosten zijn ƒ10,- per kop ster Tineke Lelieveld met vijf pel. Voor meer inlichtingen fouten deed daar ook geen groot goed aan. De uitslag werd 66- 90. Topscoorders: Joyce Huls met 17 en Tinekel Lelieveld met 16 punten. WADDINXVEEN - De jeugd van Korbis-korfbal was de af gelopen week bijzonder ac tief. In de herfstvakantie kon den alle leden opnieuw een of twee keer trainen. Verder waren er activiteiten georganiseerd voor de ver vend kwartet en kon iedereen poffertjes eten. Ook voor de grotere jongens en meisjes was er een gezellige avond ge regeld. Alles stond onder lei ding van Yvonne en Esther Visser. Sportief gezien gaat het B-l bijzonder goed. Opnieuw wis ten zij de volle winst te pak ken. Ten koste van Olympia werd met 4-3 gewonnen. Ko mende zaterdag spelen zij om 11.00 uur thuis tegen Weide vogels hun laatste wedstrijd op het veld. Daarna gaat de zaalcompetitie van start, ter wijl de veldcompetitie begin maart weer verder gaat. B-l zal dan op de tweede plaats kunnen starten. Ook Fl won haar competitiewed strijd, ruim met 5-0 van RWA. Gelijke spelen waren er voor A3 tegen Argento (4-4) en een 0-0 voor B3 tegen Sagitta. A-2 verloor in een doelpunt rijke wedstrijd van Nieuwer kerk. Het werd 8-9. Komende zaterdag een compleet jeugd programma voor Korbis met thuiswedstrijden om 10.00 uur (Fl), om 11.00 uur (BI) en om 12.00 uur (Dl en Gl). WADDINXVEEN - De zwemploeg van De Gouwe heeft deel genomen aan de tweede Speedoronde in Nieuwerkerk aan WADDINXVEEN - team El van WSE-voetbal gaf de winst (1-2) aan Spirit El. E2 kwam net iets te kort te gen Floreant E2 (3-4) en E3 verloor met 0-4 van Jodan Boys E5. Het te zwaar inge- gelijk tegen BZ PC 2. Doel- messenioren van Rowah en lieten zien, dat de Rowah-da- mes flinke concurrentie kun nen verwachten van dit aan komende talent. De dames van Rowah wonnen met 7-2, maar de meisjes verrasten met gedurft en technisch pri ma spel. De meisjes van Rowah, die op dit moment in de veldcompe titie om het kampioenschap meedoen, lieten zich in hun oefenwedstrijd tegen de da mes van hun beste zijde zien. Met leuk en gevarieerd aan- valsspel waren de jonge ta lenten van Rowah nagenoeg gelijkwaardig aan de dames. De routine en kracht van de senioren waren echter van doorslaggevende betekenis voor de uitslag van de oefen partij. De adspiranten met onder meer Vera van Ham en Joanneke Keus, die (net als bij deze wedstrijd niet aanwe zige Karin van Vliet) onlangs nog meededen aan de selectie van het jeugdplan van het handbalverbond dat uit kan monden in een plaats in een afdelingsteam van Rotter dam, boden echter prima weerstand. De Rowah-meisjes wisten in de aanval een goed evenwicht te vinden tussen afstands schoten, onder meer van Nienke Boonen, en de indivi duele actie. Verdedigend zat het ook goed dicht bij de jonge lichting van Rowah. In de tweede helft konden de senioren pas goed afstand ne men. Met name op basis van conditie en kracht werd het verschil in deze, zowel gezel lige als leerzame confronta tie, vijf doelpunten. Adrie van Delft) verloor, slo pen de Rijnsburgers dichter bij naar 6-8. WADDINXVEEN - De da mes- en de meisjesadspiran- ten van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah bereiden zich voor op het ko mende zaalseizoen. Naast de buitencompetitie, waaraan Rowah dit jaar voor het eerst in haar bestaan kan deelne men, stond afgelopen zater dagmiddag een oefenwed strijd voor beide teams op het programma. De meisjes (leeftijd circa 14 Op dat moment lag Excelsi ors lot in handen van Ray mond van Es, die aan het eer ste bod speelde. Raymond van Es stond beter en bood enkele keren remise aan. Dat werd begrijpelijk door zijn op ponent afgeslagen, omdat de ze louter op winst uit was. Raymond hield het hoofd ech ter zeer koel en wist de va- banque spelende Rijnsburger nog verdiend te kloppen. Door de Waddinxveense dam mers werd opgelucht adem gehaald. WADDINXVEEN - De Cl-ju- nioren van Waddinxveen- voetbal speelden zaterdag een puike wedstrijd tegen Oudewater Cl. De overwin ning (1-0) was niet groot, maar de ploeg hield het kop- j 1 verzui men de verdediging gesloten te houden en de voorsprong zodoende vast te zetten. BI speelde alle emoties en frustraties van de afgei- pen van zich af. Bodegra ven BI werd superieur van de mat gespeeld. Uitslag 4-12. Al blijft een team dat een een maal ingezette weg conse quent doorzet. Ook in Reeu-, wijk werd een 0-2 voorsprong uit handen gegeven en toen het 3-2 werd, leek het er even op da de Waddinxveners met lege handen over de hefbrug mochten gaan, maar gelukkig gebeurde dat alsnog met een 3-3 gelijkspel. Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.00 uur den IJssel. Bij de 8- en 9-jarigen maakte Saskia Captein op meer greep op het spel maar de 100 meter vrijeslag een tijd van 1,34,7 en op de 50 meter zij kon de achterstand niet in lopen en verloor met 8-15. In de tweede set begonnen beide teams voortvarend maar Be Fair ging sneller gelijk op. Door spelen en daardoor scoren. Agressief spel aan Be Fair- zijde leidde tot een voor sprong van 11-4. Op dat moment begonnen --_x. x spelen. Er werd voor elk punt geknokt. De rally’s kostte bei de teams heel wat energie en de service wisselde steeds. Sovicos kwam terug naar 10- 13, maar een sterke aanval lende Marcella Bos wist de set in het voordeel van Be Fair te beslissen 15-11. D(e derde set begon weer met uitstekende rally’s. Be Fair kwam op een achterstand van 1-3, maar de coach nam op het strijd tegen Tonegido. Op dat moment bracht coach Herman Brouwer Sylvia de Vries in, die uitstekend werk verrichtte en Be Fair liep ver- WADDINXVEEN - Excelsiors eerste achttal is de competitie in de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland uitstekend begonnen. Direct werd Rijnsburgse RDC in ei- Éen uitslag, die Excelsior mo tiveert om dit seizoen nog - beter te presteren. Met het ge door goed^doorzetten van huidige kwaliteit in huis mag aan een derde of vierde plaats worden gedacht. De Waddinxveense dammers startten in Rijnsburg over donderend want halverwege de avond leidden zij al met Ó-8. Adriaan Blom klopte Ri chard Kromhout, een jeugdig talent van de gastheren. Teun van de Krol combineerde te gen Jan Schijff naar schijf- ter vrij in 2.12.7 (limiet NKW). Robin van Lienden werd tweede op de 100 meter vrij in 1.03.3, terwijl Wilke v.d. Valk zjch de mooiste rally’s af te met een tijd vn 4.59.1 het brons haalde op de 400 meter vrij. Ook Melissa Dings won een bronzen plak en wel op de 50 meter vlinder met een tijd van 44.3. Wouter Rams en Viktor Ter- laky deden van zich spreken door op de 200 meter school slag eerste en tweede te wor den met respectievelijk 2.55.2 en 2.57.0. Vooral Viktor maakte hiermee een grote sprong voorwaarts. Met 1.21.6 maakte Wendy Zirkzee pro gressie op de 100 meter rug slag en won een bronzen me daille. Op de 4x50 meter wisselslag estafette won het viertal Vik tor Terlaky, Wouter Rams, Robin van Lienden en Wijco Zalm met een tijd van 2.17.9 ¥^xxxvxxvx,v x xxc het goud. Ook Eva Idelenburg der fot naar 11-4? Maa/de’te genstander gaf niet op en kon terug komen tot 10-13. Weer pie erbij door niet te was het Marcella Bos die uit stekend aanvalswerk liet zien en de set werd beslist in het voordeel van Be Fair (15- 11). De vierde set ging rommelig weken van start. Er was totaal geen zicht op wie de wedstrijd zou we selectie-spelers van ZVH, Misha Latuhihin, Rob Gra- bert, Albert Christina en allemaal in actie. Het in grote getale opgekomen publiek tussen J. v.d. Bom en B. Jan- zag dan ook een twee en een half uur durende wedstrijd, die uit twee delen bestond. In de loterij-set wist Brevok ning is de zwartspeler hoog in wedstrijd. Beide teams gaven minder fouten te maken en het klassement terecht geko- elkaar weinig toe. Ruststand kon de wedstrijd met een set- men en eveneens als één van 30-29. De tweede helft begon winst van 12-15 naar zich toe had geen enkele moeite met B3 en won met 1-18. Cl scoorde er lustig op los te gen Spirit Cl wat een 2-6 winst opleverde. C2 versloeg verrassend lijstaanvoerder Woerden Cl met 1-2. vlinder 1.08.9, terwijl Nathalie van Harskamp 1.54.0 en 1.14.7 realiseerde. Bij de jongens zwom Jim van Leeuwen mee met als resultaat 1.54.4 op de 100 vrij en 1.07.5 op de 50 meter vlinderslag. De 10-jarigen hadden een zwaar nummer op het pro gramma staan, de 200 meter wisselslag. Arijanne v.d. Valk kwam bij de meisjes tot een tijd van 3.14.7 en Denise de Riet deed er 3.20.1 over. Bij de jongens scoorde Joost Krommenhoek een tweede plaats met 3.07.4. Geert v.d. Linde liet een tijd van 3.26.5 noteren. Jan Rams en Roy Zirkzee knokten het samen uit en lieten de klokken stil staan op 3.41.9 en 3.43.9. Melissa Dings haalde brons op de 100 school bij de 11-jarige meisjes met een tijd van 1.29.6. Kim Middendorp zwom 1.36.3 op dit nummer. Bij de jongens kwam alleen Patrick van Keulen in het wa ter. Patrick tikte aan na 1.38.6. Dezelfde Patrick zwom ook nog 400 meter vrije slag waardoor hij 5.53.5 nodig had. Bij de meisjes deden Kim axaa„~xvvxg, X.AA.A.AA xxxgc lxjxx xxou Middendorp en Melissa ren 1 als 2 van de Gouwe-waterpolo een streekderby tegen partij verloren ging. Omdat Dings 5.53.5 nodig had. Bij de BZ PC in Bodegraven. Heren 1 ging onderuit met 14-10, - - Dit resultaat was zonder meer verdiend want de Wad dinxveners vormden duide lijk de ploeg, die het beste van het spel had. Technisch was het beter dan TOV en ook col lectief was het achttal van coach Han Poortvliet weer een eenheid. Gelukkig werd bij Korbis de aan zijn hand geblesseerde Marco van Leeuwen goed ver vangen door Marino van ’t Zwet. Ook Frits Visser com penseerde ruimschoots het produktiviteitsverlies door viermaal te scoren. TOV smaakte trouwens het genoengen om als eerste te scoren (1-0). Achteraf be schouwd was dat de enige keer dat de ploeg voorstond. Kort daarop bracht Frits Vis ser uit een actie Korbis op 1-1. Korbis liep daarna soepel uit naar 1-5 door doelpunten van Wim Lebbing, Mariam de Boer, Frits Visser en Yvonne Visser. Even kwam TOV te rug tot 2-5 alvorens Jaco Wi- neke uit een doorbraak 2-6 aan kon tekenen. Hierna een wat wisselend scorebeeld (3-6 en 4-6), waar na Wim Lebbing enkele goed opgezette aanvallen doeltref fend wist af te ronden. Dat betekende 4-8. Na 5-9 door vallen zodat Timo van Leeu wen alsnog binnen kwam. Het leidde tot wat verwarring vreugde. Keeper Bert van der en aftasten onderling. Groe- Kaa (dit seizoen uitstekend neweg wist hiervan geen ge- op dreef) moest met vermoe- bruik te maken. WSE kwam delijk een gebroken midden- handsbeentje het veld verla ten. Voor hem in de plaats kwam René Boekhorst. De Pleus die een hard ingescho- WSE-doelman kwam met zijn hand onzacht in aanraking met een Zevenhuizense sche del. Een onbenullig ongelukje dus met wellicht forse gevol gen. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 26 oktober) om half zeven is er weer sjoelen in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijm- laan. De stand ziet er op dit moment als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 139.100; 2. Dick Dros 137.000; 3. Wim Slingerland jr. 134.867; Klas se B: 1. Vera van Beek 125.600; 2. Gerard Vos 125.400; 3. B. Brouwer 125.000; Klasse C: 1. Jan van Beek 116.700; 2. J. Blom 115.750; 3. Dirk Faas 115.833; Klasse D: L Jan Olie 106.833; 2. Ceron van Beek 101.700; 3. Ronald Meyer 101.100; Klasse E: 1. Jaap van Beek 96.950; 2. Petra Botger 96.200; 3. Corry Boegheim 95.467 punten. WADDINXVEEN - Vierdeklasser WSE won zondagmiddag met 2-0 van Groeneweg. De Waddinxveners bezetten met 7 punten uit 6 wedstrijden de middenmoot. graven gekomen. De Gouwe- Groeneweg startte met drie ex-WSE’ers in de basis (Den nis Jager, Richard Scheurwa- Groeneweg was rijp voor de ter en Guido Hack) en één op 1 1 de bank (John Jager). De Waddinxveners hadden daar naast een ex-Groenewegspe- het klassement terecht geko men en eveneens als één van de weinigen nog altijd onge- Flyers overtuigend. Met goed halen. ZVH met een domper slagen. Voor coach In de subtop opnieuw een ne derlaag voor L. v.d. Haven te gen L. Ellers. J. v.d. Haven, de wedstrijd tegen VC Kui-- die lange tijd een hoge klasse ring kon vasthouden, moest Toen gebeurde er iets onver- in W. v.d. Hoek zijn meerdere erkennen. Verder blijft A. Kardol ook winnen. Nu was H. Reus het slachtoffer. In het middengedeelte een fraaie overwinning van R. ties gegeven om deze tegen- Kloet tegen F. Ritter. J. Muit stander te bekampen. De ser- lijkt definitief uit het schaak- vice moest de druk op TDK- dal te zijn gekropen. Nu werd Anita van Unen met 18 pun- Brevok vergroten, zodat de J. de Bock verslagen. Verder Bredase aanvalsters niet bleek E. Ket de sterkste in goed in stelling gebracht kon zijn partij tegen A. Versluis, worden. -J De dames wisten die op dracht in de eerste twee sets goed uit te voeren en wonnen deze sets dan ook met 15-10 en 15-IL De derde set werd met 9-15 verloren. In de vierder set overtroefden de ZVH-da- mes met 15-10. Voor aanstaande zaterdag staat de uit-wedstrijd tegen Sliedrecht Sport op het pro gramma van de dames, deze ploeg staat in de top drie van de ranglijst en zal een zeer zware tegenstander hebben, v PC scoorde nog driemaal en op de bank. Voor hun speeï- Remco de Frankrijker mocht den Martijn Nossent en John Jeugd- 10. Een teleurstelling alom o voor de Gouwe-heren, die de hannes Oron geblesseerd af- competitie zo goed begonnen. Heren 2 gaf in de laatste pe riode wederom de overwin ning uit haden en speelde 4-4 deelde Dl zag Sportlust Dl puntenmakers waren Henk met een 0-7 winst naar Woer- van der Linde, Wilfred Bont- den vertrekken. Sportlust D3 je, Jeroen van Tol en Niels won met 4-2 van D2. Nolta. Dames 2 verloor met De meisjes-junioren wonnen 6-3 tegen het sterke IJssel- door drie treffers van Dini Buitenhuis en één van Da nielle Verlaan met 1-4 van de meisjes van VEP. Al speelde een zwakke wedstrijd tegen Bergambacht Al en verloor hierdoor met 2-0. A2 heeft de draad weer opgepakt en het Spirit A2 met lege handen staan door een fraaie 4-1 over winning. BI gaf hekkesluiter DFC BI de punten cadeau. De Dordtenaren wonnen met 3-1. B2 was kansloos tegen het fy siek sterke Stolwijk BI en verloor met 0-7. Sportief BI Al in de beginfase werden een aatal opgelegde kansen niet verzilverd. De Gouwe creëer de meer kansen, maar Bode graven maakte zijn kansen beter af. Hierdoor bleven bei de ploegen geruime tijd in evenwicht. In de tweede periode was het Arco Verboom die met een ha- trick de stand op 6-5 bracht. De spanningen liepen op. Het Bodegraafse en Waddinx veense publiek was massaal naar het zwembad in Bode- meisjes deden Kim Midden dorp en Melissa Dings 5.53.0 en 6.22.3 over deze afstand. Aan het programma waren toegevoegd de 400 meter wis selslag voor meisjes en jon gens onder 16 jaar in de A- klasse. Danny Matheeuwsen won bij de meisjes in 5.51.6 met Catharina v.d. Valk (5.54.8) als tweede. Ook bij de jongens een zege voor De Gouwe door Mark Nahon met een tijd van 5.10.6. Mark v.d. Schrier maakte 5.26.8 en Andres v.d. Sluijs kwam tot 5.54.3. LZ1886 hield het tweede deel van de jeugdzeskamp in Voor- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag stond de achtste ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinx veense Schaakvereniging WSV op de rol. Door veel remises In Lekkerkerk ging Dl fysiek in de top wist koploper E. Philipse zijn koppositie simpel te ten onder. De 4-1 overwinning handhaven. De partij van de avond was die tussen naaste concurrent W. Hennink, nummer 2 van de ranglijst, en koploper E. Philipse. Een aanvallende opening en spelwijze van W. Hennink damse Schaakbond). WSV L kon de koploper naarmate de het vlaggeschip van de scha- ZEVENHUIZEN - Zaterdag wedstrijd vorderde, niet van kers, won zijn eerste wed- speelde de Zevenhuizense zijn stuk brengen. strijd door verrassend en niet volleybalvereniging Rentokil- In de slotfase bleek dat beide zonder geluk Overschie 3 met ZVH de eerste competitie- spelers met een verdiende wedstrijd in eigen huis tegen puntendeling genoegen moes- het versterkte TDK-Brevok. ten nemen. Grote vraag blijft Er werd verloren, dus dat dus, wie de koploper de eerste ,_1nederlaag zal toebrengen. H. Smitskamp, nummer 4, ZVH-supporters kroop met zijn behaalde remi se tegen oud-kampioen T. v.d. riode uit naar een 9-6 voor sprong. In een alles of niets poging kwamen de Gouwe- heren in de vierde periode te rug tot 11-9. Doelpuntenma- tegen Cabauw wijzigde coach kers waren Remco de Fran- Jan Kramp de opstelling, krijker, Arco Verboom en Marcel Valk (geblesseerd) Marc Faber. was afwezig. Martijn Sol en Maar dit was niet genoeg. BZ Timo van Leeuwen startten PC scoorde nog driemaal en op de bank. Voor hun speel- naar een 6-1 voorsprong maar Be Fair herpakte zich en kwam terug tot 5-9. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 5 november houdt de klaveijas- R. de Vries blijft het toch goed gen Sneekhout Lions uit vereniging Hotel Vos een kop- doen. Nu werd J. Auad het Landsmeer goed. Het werd pel-klaveijastoumooi over slachtoffer. een gelijkopgaande strijd, vijf partijen volgens de NKU- In de kelder van de schaakdi- Wel bleek al gauw, dat het reglementen. Het tournooi visie bracht A. van Nieuwker- scoren van Sneekhout Lions wordt gehouden in Hotel Vos ke J. Ponsioen een nederlaag makkelijker verliep dan bij toe, M. Moerland boekte weer Flyers. eens een overwinning. H.E. Hierdoor liepen de meisjes van Offeren werd het slacht- steeds achter de feiten aan. offer. J. Verdoom moest C. Asscheman voor laten gaan. H. Brinkhorst bevindt zich nog altijd in een schaakdal door zijn neder laag tegen C. Alblas. J. Mar kus stuurde J. van Sandijk WADDINXVEEN - De onder linge competitie om het club- kampioenschap van damclub Excelsior kent tot nu toe veel spanning. de Krol gaan samen met een WADDINXVEEN - Na de duidelijke 7-11 nederlaag vorige sterke score van 7 punten uit week tegen ODO uit Dordrecht, moest Korbis-korfbal zater- 4 aan de leiding. Teun van de - r,— dag tegen een andere ploeg uit Dordrecht TOV laten zien Krol moest zijn eerste x schillende groepen. Zo speel- da®die nederlaag slechts op een vergissing berustte. Dat re- - den au J°^gTe 1?den’ aen le' sultaat viel duidelijk in het voordeel van Korbis uit. Met 11- VAnd «x. 16 werd T0V met dJ neus op de feiten gedrukt. Marino van ’t Zwet kon TOV vlak voor rust 6-9 op het sco rebord zetten. Ondanks de opdracht van Han Poortvliet in de rust om de tegenstander op afstand te houden, gebeurde het omge keerde. Binnen korte tijd werd de stand 8-9 en leek de gelijkmaker slechts een kwestie van tijd. Daar dacht Frits Visser na tien minuten spel toch iets anders over en bracht Korbis verdiend enige ruimte (8-10). Toen even later Jaco Wineke en opnieuw Wim Lebbing doeltreffend uithaalden was de wedstrijd feitehjk gelopen. „en huis verslagen met 6-10. Na 10-12 werd het inde slotfa- - - se door Esther Visser 10-13. Zelfs werd het nog een ruime zeg Miriam de Boer opnieuw Yvonne Visser en aanvoerder Frits Visser (10-16). Net als voor de rust was ook nu de laatste daad aan TOV (11-16). Komende zaterdag speelt Korbis de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompetitie. Thuis tegen het laag geklasseerde Good- Luck moet het beslist moge- cii ^VXXXJXX xxcxcxx OVXXXJX- lijk zijn beide punten^thuis te winst en hield daarbij ook nog een jeugdig talent van de gastheren. Teun van de Krol jr. speelde een zeer solide partij en won van de meest ervaren Rijns burger, Piet van Egmond. Tenslotte was het voorzitter Piet Saart, die Jan Ouds- hoom via een coupe royal ver schalkte. De jeugdige invaller Daniël Westmaas speelde zeer ge concentreerd in zijn eerste of ficiële wedstrijd met de volle dige tijd. Jammer, dat deze Jaap van der Eist eerst en terwijl heren 2 gelijk speelde met 4-4. De dames moesten op daarna Vincent van Es (van jaar) oefenden tegen de da- bezoek bij de IJsselduikers in Vleuten en verloren met 6-3. De Gouwe-heren kenden een goede start van de competitie. Met vier punten uit twee wedstrijden begon de ploeg Vlasman. van trainer-coach Hans de Gruyl optimistisch aan het duel tegen BZ PC. Het zwembad De Kuil in Bo degraven zat stampvol en de sfeer zat er al vroeg in, maar de Gouwe-heren begonnen niet sterk. Al snel stonden zij op een 2-0 achterstand. Het was Paul van Doome die De Gouwe weer terugbracht op 2-2, maar de heren waren niet scherp. betekende een valse start voor ZVH. Voor de f- betekende dit tevens dat zij de nieuwkomers bij het team Oord, nummer 5 van de rang- WADDINXVEEN - Dames 1 in actie konden zien. De nieu- lijst, door het oog van de van Flyers-basketbal trad -1x;-1-rrtrrT naa]d; aangezien zijn tegen- vrijdagavond aan tegen Gras stander in hevige tijdnood shoppers. Beide teams had- een matstelling over het Henry Smienk, kwamen ook hoofd zag. allemaal in actie. Het in grote Eveneens een puntendeling Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw <1 opgericht 1 september 1945 juiste moment een time-out. Door slimmer spel en een goe de service aan Be Fair-zijde werden de rollen weer omge draaid en Be Fair kwam op een voorsprong 8-4. xxx.xxxj' txiiiiviiix, ntvamvix wxx i BGC

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 29