is opgeknapt Hoop op zelfstandige St. Jozefschool groeit GB EP Met kleding iaat je zien wie je bent Kerkgebouw Zevenhuizen HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Afrikaanse oorsprong typeert beeldend werk Josiah Onemu CDK BANK Zuidplaslaan 19 - Telefoon: 01828-14133 Aantal leerlingen neemt weer toe aan Kanaalweg Zaterdag bezichtiging Jeugddienst: Halfvol of halfleeg? Brons voor Jan Willem v.d. Hoek Duifs Mode Alphen aan den Rijn Tel: 01720-73818 Waddinxvener exposeert in raadzaal Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 Metamorphosis (1972), brons. (Foto: Ekko ten Cate). Oh! God see my child (1978), polyester-glasvezels, 55cm. Shrine (1988), polycom, 250 cm. (Foto: Ekko ten Cate). Horn (1987), polyester-glasvezels, 45cm. (Foto: Ekko ten Cate). Three years after (1977), brons, 28 cm. (Foto: Ekko ten Cate). Man with elongated neck (1987), polyester-glasvezels, 55 cm. (Foto: Ekko ten Cate). Zaalvoetbaltoumooi van Massa Sport WADDINXVEEN - Zaterdag avond 5 november om zeven uur houdt Massa Sport (Nes- Nederlands Hervormde Kerk in het Noordbrabantse Oyen. Ook de uit de 17e eeuw date rende preekstoel is van die HYPOTHEEKCENTRUM ZEVENHUIZEN - De uit 1866 daterende kerk van de 30 le den tellende Vereniging van Vrijzinnige Hervormden aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is na een restauratieperiode van tien maanden gereed. Zaterdag 29 oktober is het Gods huis (dat eerst in remonstrantse handen was) officieel her opend door waarnemend-burgemeester L.M. Schools van Zevenhuizen-Moerkapelle. Geïnteresseerden krijgen zater dag 5 november aanstaande tussen 11.00 en 15.00 uur de gelegenheid het gerestaureerde pand te bezichtigen. Werkstuk van Josiah Onemu. (Foto: Ekko ten Cate). wisselbeker. De leiding van het toumooi is in handen van C.K. van Hoven. Het geheel nog kennen uit hun zal worden opgeluisterd door muzikale medewerking van de Rocelli-Boys. - autonomievergroting van de schoolbesturen. Op het gebied van de huisves ting primair en voortgezet on derwijs zal de gemeenteraad te zijner tijd een verordening moeten vaststellen waarin het gemeentelijk beleid moet worden vastgelegd, inclusief de daarbij behorende budget ten. Na deze decentralisatie zal de gemeente een normbedrag van de rijksoverheid ontvan gen voor al de betreffende huisvestingsvoorzieningen. Het is thans niet te overzien of dit voor Waddinxveen fi nancieel voor- of nadeling zal zijn. WADDINXVEEN - Van zater dag 5 tot en met zaterdag 19 november fungeert de raad zaal van het Waddinxveense gemeentehuis (Raadhuis plein) als expositieruimte voor het beeldhouwwerk van de Waddinxveense beeldend kunstenaar Josiah Onemu. De expositie, die georgani seerd wordt door de gemeen telijke werkgroep exposities, wordt zaterdagmiddag om drie uur geopend door me vrouw drs. C.M.S. Eisenbur- ger, directeur van het Afrika- museum Berg en Dal te Nij megen. Josiah Onemu, in 1945 gebo ren in Nigeria, is als jong kunstenaar naar Nederland gekomen om een opleiding aan de Vrije Academie te Den Haag te volgen. Op zijn zoek tocht naar nieuwe vaardighe den en vormen is hij in We nen, stad der kunsten, gaan studeren bij professor Wan- dere Bertoni aan de Universi- teit voor Toegepaste Kunst al daar. Deze studie rondde hij langrijke mate bijgedragen aan het behoud van het ka rakteristieke gebouw aan de Dorpsstraat. Nu de restaura tie is voltooid, kan het pand op de lijst van beschermde monumenten worden ge plaatst. Hierdoor wordt het ook in de toekomst voor afbraak be hoed. In het kerkgebouw wor den eens in de twee weken diensten gehouden. Het staat daarnaast ten dienste van al lerlei lokale culturele activi- teiten. De restauratie omvatte niet alleen het opknappen van de buiten- en binnenzijde. Veel geld moest worden uitgetrok ken voor het herstel van het fundament. Om verzakkin gen van de afgelopen tiental len jaren ongedaan maken, is het bebouw aan één kant maar liefst een halve meter opgekrikt. Onderdeel van de gehele her steloperatie vormde voorts de vervanging van het kerkmeu- bilair. Doopvont en banken werden overgenomen van de WADDINXVEEN - Drie Ne derlandse zwemtoppers heb ben vrijdag 21 oktober in de Middellandse Zee bij de ha venplaats Antalya aan de zuidkust van Turkije danig huisgehouden op een interna tionale vijf km zwemwed strijd. De wedstrijd was on derdeel van sportmanifesta ties in deze plaats, waarbij ook een triathlon voor de we reldbeker. Eurosport heeft hiervan tv-beelden opgeno men die op donderdag 3 no vember om 17.30 uur of 4 no vember om 12.00 uur zijn te verwachten. De Leidse Wendy Kater werd eerste bij de dames op de 5 km in de woelige zee. De Noordhollandse Hans van Goor presteerde hetzelfde bij de heren en Boskoper Jan Willem van den Hoek eiste het brons voor zich op. Ge woontegetrouw zette Jan Wil lem van den Hoek er direct een flinke gang in en de eer ste vier km leidde hij het veld. Het oriënteren was bij de ho ge golven niet gemakkelijk. lossing per 1 augustus 1996 (fusiepartner?) moeten wor den gevonden of zullen deze scholen moeten worden opge heven. WADDINXVEEN - De wijk- school St Jozef (Kanaalweg) ziet het leerlingenaantal weer toenomen. Dat meldt het college van Burgemeester en Wethouders in de toelich ting op de gemeentebegroting voor 1995. Met de toename van het leerlingenaantal groeit de hoop op een zelf standig blijven school voor het basisonderwijs in de St. Victorwijk. zien te worden op welke wijze de algehele aanpassing van het gebouw kan worden afge rond. Voor wat het bijzonder onder wijs betreft hebben de gerea liseerde fusies nog geen op lossing gebracht voor de Ko ningin Julianaschool en de wijkschool St. Jozef. Bij de laatstgenoemde school is er echter weer een lichte stij ging van het aantal leerlin gen te constateren. Het rk-schoolbestuur acht de vooruitzichten voor een zelf standige St. Jozefschool posi tief. Mochten de leerlingen aantallen ook per 1 oktober 1994 en 1995 niet boven de 146 zijn gekomen, dan zal er voor deze scholen ook een op hervormde Immanuëlkerk zich afvroegen, en daarom een samen op weg jeugd dienst maakten. Gekozen werd voor de titel adora, Lotto, Puma en Massa ‘Halfvol of halfleeg' omdat Sport. De winnaar van vorig hier een positief en een nega- jaar (Umbro^ verdedigt-de- tief denkbeeld in uitgebeeld wordt. De voorganger is Henk Ascheman, iemand die veel mensen schooltijd omdat hij gods dienstleraar was. Huisvesting Met belangstelling worden in het gemeentehuis de ontwik kelingen inzake de voorgeno men decentralisatie van de huisvestingsvoorzieningen afgewacht. Naast het streven naar deregulering en het ver groten van de doelmatigheid kunnen als doelen worden ge noemd: - taakvermindering bij de rijksoverheid; - versterking van het lokaal bestuur; WADDINXVEEN - ‘Halfvol of S. halfleeg, dat is de vraag'. Dat J gedaan, dat beelden een uni versele taal spreken. De keuze van het thema is veelal bepaald door zijn ach tergrond. Geliefde thema’s zijn het religieus dualisme, de familie en gebeurtenissen in de wereld van vandaag. Door middel van drie-dimen- sionele vormtaal brengt Josi ah Onemu zijn visie hiermee sterk tot uitdrukking. Josiah Onemu exposeert zijn werk al vanaf 1966 (de eerste éénpersoons exposities in La gos, Nigeria) en vanaf 1968 in Nederland. Hij heeft in vele landen in en buiten Europa, solo of met andere kunste naars, geëxposeerd. Zijn werk is in het bezit van privé- verzamelaars, kunstliefheb bers en musea. De expositie is te bezichtigen van zaterdag 5 tot en met za terdag 19 november op werk dagen van 09.00-17.00 uur, op de donderdagavonden van 19.00-20.30 uur en op de za terdagmiddagen vna 13.00- 16.00 uur. landelijke zaalvoetbaltour- nooi in sporthal ‘de Sniep' de Ontmoetingskerk en de (Sniepweg).. Het meest opvallende van dit tournooi is dat alle grote mer ken acte de présence geven: Adidas, Asics, Cruyff, Di- De restauratie is in die zin opmerkelijk dat de Vereni ging van Vrijzinnmige Her vormden maar ongeveer der tig leden kent. Dankzij de kerk afkomstig. De restaura- grote inzet van hen en door tie was daarnaast een goede vele particuliere giften uit Ze- gelegenheid een beter orgel te venhuizen en Moerkapelle installeren. De Vereniging van Vrijzinni ge Hervormden te Zevenhui zen en omgeving werd veertig venhuizen en Moerkapelle kon het karwei worden ge klaard. Ook de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle heeft in be- jaar geleden opgericht. Het i-- doel van de vereniging is het bewaren en versterken van de vrijzinnig religieuze ge dachten door het bieden van een ontmoetingsplaats voor gelijkdenkenden. Het gerestaureerde kerkge bouw werd in 1954 betrok ken. Daarvoor was de kerk het eigendom van de Remon- stranste Broederschap te Ze venhuizen. is het thema van de jeugd dienst over de kracht van po sitief denken, die zondagmid dag 6 november om vijf uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) zal worden gehouden. Over de kracht van positief denken zijn vele boeken ge schreven die stuk voor stuk als broodjes over de toonbank vlogen en dat nog steeds doen. Maar wat is positief denken nou eigenlijk en heb je daar wel een boek voor no dig of eigenlijk wat anders. Dat is nou precies wat de ge- se) het jaarlijks terugkerende zamenlijke jeugddienstcom- 1 '1 missies van de Gereformeer- Bij het openbaar onderwijs zijn de (relatief geringe) fi nanciële gevolgen van de fu sie tussen de Annie M.G. Schmidtschool, de Jan Lig- thartschool en de Leon van Gelderschool tot de Dick Bru- naschool per 1 augustus 1994 verwerkt in de gemeentebe groting 1995. Het uitgangspunt, dat de kos ten (personeel, huisvesting, materiële instandhouding) binnen de rijksvergoeding moeten blijven, kan naar ver wachting nog worden ge handhaafd, menen B. en W. De energiebesparing speelt hierbij een grote rol. Aan de hand van de ontwik keling van het leerlingaantal van de Theo Thijssenschool dient (wellicht na 1995) be- Onbekend is thans ook nog of de streefdatum van 1 januari 1996 gehaald zal worden. In dat geval zal er in 1995 dus hetnodige moeten gebeuren. Uiterlijk in 1995 zal er ook een beslissing moeten wor den genomen inzake de defi nitieve huisvesting van rk- school De Regenboog. Daarmee kan de doorvergoe- ding van de stichtingskosten van óf het gebouw Tollens laan 163 óf de gebouwen Ja cob Catslaanla-3 worden aangevraagd. cum-laude af. Toen hij besloot om terug te keren naar Nigeria, werd hem een docentschap aan de Universiteit te Benin aange boden. Hij aanvaardde deze benoeming en richtte in zijn geboorteland de beeldhouw- afdeling op. Door tentoonstel lingen van zijn werk (vooral in de hoofdstad Lagos) en zijn getalenteerde studenten, kent men Josiah Onemu tot ver over de Nigeriaanse gren zen. Echter, zijn werkdrift leidde hem terug naar Nederland. De verschillende materialen waarmee hij werkt dagen hem uit tot experimenteren met meer vormen en zelf ont wikkelde technieken en ma terialen. Het materiaal waar mee Josiah Onemu nu werkt is vooral aluminium-beton, brons, polyester en steen goed. Zijn Afrikaanse oorsprong heeft een duidelijke invloed op zijn werk, alhoewel Josiah Onemu zelf de mening is toe- 9/0 WADDINXVEEN 0/

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17