Eerste reeks 15 november VOOR bezuinigingen bij sportclubs Opening van Rabobank Concrete plannen voor oprichting van een nieuwe musicalgroep 4 WEKEN Ondersteund door SWW RijnenGouwe Hypotheek met bedenktijd bij de Rabobank Kleurplaat wijst op komst Sint Grootfractie- beraad van CDA ‘Weer samen naar school4 nog zonder Ds. J.C. de Moor in Open Cirkel WADDINXVEEN - Het team van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel heeft voor de avond van woensdag 9 november de ge reformeerde Waddinxveense predikant ds. J.C. de Moor uitgenodigd. Samenzang Kruiskerk Terugblik op periode van verbouwing van half miljoen gulden Open huis in De Hoeksteen trok veel belangstelling SEBO AUTOMATIC X STOFZUIGER (of op verzoek bij u thuis) In Waddinxveen uitsluitend verkrijgbaar bij: Hartelijk dank daarvoor. Een goede toekomst toegewenst in de vernieuwde ’’Hoeksteen". Wij mochten de stoffering van de "Hoeksteen" verzorgen. WONING- EN PROJECTINRICHTING WS’ HARWA ST Pagina 23 i i i i i i i i i i i i 8 TAPIJT-ONDERHOUD EEN PROBLEEM? NEE!!! WANT WIJ DENKEN MET U MEE!!! beid hebben in het bestuur zitting penningmeester Henk Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon 01828-16119 Dagelijks bij ons in de winkel DEMONSTRATIE met de unieke bosten, te te gebruiken. De gebruiks mogelijkheden van De Hoek steen zijn daarmee enorm toegenomen. Het vele werk operettes, in grote produk- ties, op de planken brengen in grote zalen en schouwburgen in de omgeving. Geprobeerd wordt te gaan re peteren in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat). Als dirigent is aangetrokken Charles Ve- ke en als regisseur Jap Jaap van Eist. Naast voorzitter Han Dub- WADDINXVEEN - Volgend jaar gaat de gemeente Wad dinxveen beginnen met de geleidelijke afbouw van de mees te sportsubsidies. In 1995 staat een eerste bezuiniging van tien mille op het programma, zo blijkt uit de toelichting van B. en W. op de gemeentebegroting voor 1995. door diverse instrumenten. De leiding van de avond is in handen van George Nieboer, die ook het programma sa menstelde. De tekst van de liederen wordt uitgereikt. Na afloop is er gelegenheid sa- men koffie te drinken. kerkelijke gemeente plaats vindt, heeft nu volop de ruim te. De kerkzaal heeft eveneens een grondige beurt onder gaan. Niet alleen zijn alle wanden onder handen geno men. Vooral ook het aange paste liturgische centrum met de nieuwe preekstoel en het nieuwe doopvont heeft de kerkzaal een heel ander aan zien gegeven. Tenslotte zijn de ventilatie- en verwarmingssystemen vernieuwd, is de geluidsin stallatie vervangen en is de keuken van een nieuwe in richting voorzien. Ónmogelijk zou het zijn ge weest De Hoeksteen op deze wijze te verbouwen zonder de medewerking van de vele vrijwilligers. Zo’n 65 vrijwilli gers hebben tezamen niet minder dan 2.696 uur aan de verbouwing besteed. De totale kosten hebben naar een voorlopige inschatting circa ƒ320.000,- bedragen. Daarnaast zijn er vele schen kingen verricht. Zo zijn de keukeninrichting, het meubi lair, het liturgisch centrum, de beplanting, verf en tuin verlichting geschonken. Tezamen met het vrijwilli gerswerk vertegenwoordigt (voorzitter), C.M. van der Linden (burgemeester), drs. M.J.L. van der Stuyft (ad- junct-regiodirecteur), ir. R.C. van der Velden (directeur ar chitectenbureau Stuurman Partners BV) en A.J. Ammer- laan (directeur). Na de vijf toespraken ver trekt het gezelschap naar het bankgebouw voor de ope ningshandeling en bezichti ging van hety complex. Na het officiële gedeelte start een ‘happy hour1 voor bedrijfsre- laties. Voor dinsdagavond 22 no vember tussen zeven en ne gen uur staat er nog een open huis voor alle particuliere re laties op het programma. Ter gelegenheid van de herope ning wordt er ook nog een feestavond voor de medewer kers gehouden. WADDINXVEEN - Maandag avond 7 november zal het laatste CDA-grootfractiebe- raad van dit jaar worden ge houden. Natuurlijk zal er die avond nog even worden te ruggekeken naar de vorige week gehouden algemene be schouwingen en de begro tingsbehandeling, maar er zal vooral gelegenheid zijn om zelf met dingen naar vo ren te komen die men belang rijk vindt. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehou den in een van de ruimtes van het gemeentehuis. Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid om persoonlijk met de CDA- raadsleden en CDA-wethou- der Jan Hielema te spreken. Iedereen is welkom. Tel. nr. WADDINXVEEN - Ter ge legenheid van de jaarlijkse Sint Nicolaasactie in Wad dinxveen wordt op initia tief van de groeiende en bloeiende plaatselijke mid- denstandsvereniging ook weer een kleurwedstrijd voor de jeugd gehouden. De kleurplaat, die nu al in het Weekblad voor Waddinx veen staat afgedrukt, is ook af te halen in de Waddinx- veense winkels. Zoals op de kleurplaat aangegeven kunnen gekleurde exem plaren - voorzien van naam, adres, woonplaats en telefoonnummer - tot en met zaterdag 12 november worden ingeleverd bij D. Sonneveld (Koningin Wil- helminaplein), J. Heems kerk (Dorpstraat), J. Mul der (Passage), W. de Bas (Luifelbaan) en Plusmarkt Riwa (Zuidplas). en operettegezel- - - - schap. Het initiatief is ge- maand bedragen. De nomen C manager Han Dubbeld (Zuidplaslaan). Geïnte resseerden kunnen met hem bellen (01828-18566) of met de Stichting Wel zijnswerk Waddinxveen aan de Herman Heijer- manslaan (tel.01828- 31932). Het initiatief tot het opzetten van een musical- en operette- gezelschap in de gemeente Waddinxveen wordt van har te ondersteund door de Stich ting Welzijnswerk Waddinx veen (SWW). Het op te richten gezelschap Y*pci 11 wil de bekende musicals en IVJlllUUll WADDINXVEEN - Het Weer Samen Naar School-proces (WSNS), dat in 1992 door het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is opgestart met de doelstelling om de leerlingstromen naar het spe ciaal onderwijs te stabilise ren en te verminderen, heeft volgenshet Waddinxveense gemeentebestuur nog niet de gewenste resultaten opgele verd. Dit is dan ook de reden dat met ingang van 1 augustus 1995 Regionale Verwij zings Commissies (RVC’s) ingesteld zullen worden. De taak van het RVC kan gekarakteri seerd worden als toetsend van aard. Het kan blijken dat ondanks de inzet binnen het samen werkingsverband waartoe de school behoort het niet moge lijk is een leerling binnen de basisschool te handhaven. Op dat moment komt verwijzing naa rhet speciaal onderwijs aan de orde. Deze verwijzing kan alleen plaatsvinden wanneer de RVC beslist heeft dat plaat sing in het speciaal onderwijs noodzakelijk is. De middelen voor het functioneren van de RVC’s zullen komen uit de gelden die beschikbaar zijn voor de bestaande commis sies van onderzoek. Om inzicht te krijgen in de huidige en toekomstige be hoefte aan sportvoorzienin- gen zal, overeenkomstig het collegeprogramma van PCW, VVD en CDA, door het college begin volgend jaar begonnen worden met het opstellen van een sportbeleidsplan. Het vorig jaar aangekondigde sportveldenbeheerplan zal, door prioriteitstelling binnen de groensector, eind dit jaar of begin 1995 gereedkomen. In het sportveldenbeheerplan is opgenomen een planning ten aanzien van het .onder houd en de renovatie van de sportvelden in de komende jaren. Het beheerplan zal als basis dienen om gezamenlijk met de verenigingen te komen tot nieuwe afspraken over het beheer van de buitensportac- comodaties, waarbij een zo ef ficiënt mogelijk omgaan met financiën en middelen voorop zal staan. Hieraan voegen B. en W. in hun begrotingstoelichting toe dat er in de huidige situaties leemten bestaan, reden waar om een bedrag van f 25.000,00 als stelpost voor het groene veldenbeheer is opgenomen. Bij de binnespor- taccomodaties zal getracht worden het toezicht nog meer te beperken. In 1995 zal, overeenkomstig het collegeprogramma, be gonnen worden met een gelei delijke afbouw van de meeste sportsubsidies tot en met 1998. Het eerste deel van f 10.000,- is in het lijstje wen sen en middelen opgenomen. Nagegaan zal worden op wel ke wijze sportverenigingen hun eigen inkomsten kunnen verhogen, bijvoorbeeld door het aanbrengen van reclame in de binnensportaccomoda- ties. Ook zal worden bekeken of het mogelijk is de bepaling in te trekken dat reclameborden niet naar de openbare weg ge richt mogen zijn. WADDINXVEEN - In Waddinxveen bestaan concrete plannen voor de Wissink (Gouda) en secreta- oprichting van een musi- ris Rens Nobels (Gouda). De cal- en operettegezel- contributie gaat f 15,- per - eenma- door produktie- lige inschrijfkosten komen eveneens neer op 15 gulden. Het gezelschap zal naar ver wachting moeten gaan be staan uit ongeveer 90 perso nen, onder wie koor, solisten, medewerkers, bestuursleden, kleedsters. WADDINXVEEN - Zater dagmiddag voor een week was er vanaf half vier open huis in het met veel zelfwerkzaamheid van lidmaten van de Cen trale Hervormde Ge meente verbouwde en vernieuwde De Hoek steen aan de Esdoorn laan. In een tweetal toespraken ga ven A. de Kwaadsteniet, voor zitter van de kerkvoogdij, en ds. H. Schipaanboord, voor zitter van de kerkeraad, een terugblik op de verbouwings- periode. Daarna kreeg een ie- Hij zal voor de bezoekers spreken over het thema ’Een heid van de kerken, een Bij belse opdracht?!’ Iedereen die belangstelling heeft om wat meer te horen over dit actuele onderwerp, is vanaf acht uur welkom in verenigingsge bouw De Schaapskooi (Nes se). Het thema krijgt vooral de laatste tijd veel aandacht in de (kerkelijke) pers. Ds. Jos de Moor zal de bezoekers ver tellen hoe hij als gerefor meerd predikant tegen dit on derwerp aankijkt. Na het drinken van een kopje thee of koffie zal het program ma om half negen beginnen. Na de pauze krijgt men volop de gelegenheid om met de ge reformeerde predikant over het onderwerp te discussi ëren of vragen te stellen. der de gelegenheid De Hoek- zigd en zijn twee mooie verga steen te bezichtigen. J-1-- In een klein half jaar heeft het wijk- en kerkgebouw een enorme gedaanteverwisse ling ondergaan. Eerst was derzalen ontstaan, waarvan er één als kerkeraadskamer dienst doet. Door zijn gunstige vormge ving is daarnaast ook de hal hef de bedoeling de verbou- goed als derde vergaderruim- wing vooral te richten op de x--1n*~ verbetering en uitbreiding van de vergaderruimte. Mede door de vele enthousiaste vrijwilligers is het mogelijk dat door de weeks binnen de gebleken veel meer te doen. Zo is de hoofdingang ver plaatst naar het midden van de voorgevel. Tegelijkertijd is de toegankelijkheid voor rol stoelgebruikers vergroot. Binnen is de indeling gewij- WADDINXVEEN - Wat doet de hypotheekrente? Gaat die omhoog of juist omlaag? Nie mand die het echt weet; de rente ontwikkelt zich niet volgens een duidelijke trend. Dat brengt veel mensen die nu een huis kopen, aan het twijfelen, aldus een persbe richt van de Rabobank Wad dinxveen. ’Moet ik de rente nu voor 5,10 of misschien wel voor 15 jaar vastzetten?’ Een beslissing die je in de huidige onbere kenbare situatie niet zomaar even neemt. In dit geval is een hypotheek met zogeheten ’rente-bedenktijd’ een ideale oplossing. Er zijn financiële instellingen die de mogelijkheid bieden nü de hypotheek af te sluiten, zonder dat menteen vast zit aan een bepaalde rentevorm. De Rabobank Waddinxveen heeft bijvoorbeeld de ‘Hypo theek met startrente'. Deze hypotheekvorm kent twee be langrijke voordelen: - Men heeft een ruime periode de tijd om, zonder over te schakelen op de rente vorm van de eigen keuze. Wie een nieuwbouw-woning koopt, kan maximaal twee jaar wachten met het vastleg gen van de definitieve rente. Voor kopers van een bestaan de woning geldt een termijn van maximaal één jaar. Zo kan men profiteren van even tuele renteverlagingen. - De rente die gedurende de startperiode moet worden be taald, is extra laag. Alleen al hierdoor geniet menn voor deel van honderden guldens. De Rabobank Starthypo- theek kan aan iedere gewens te aflossingsvorm worden ge koppeld. Historisch gezien is de huidi ge rentestand nog steeds laag. Het is dus nog steeds in teressant om juist nu een huis te kopen. De Rabobank Hypotheek met Startrente voorkomt dat (overhaast) een rentevorm wordt gekozen waardoor men onnodig duur is. En dat is een prettig idee voor huizenko pers die bang zijn om rente- voordeel mis te lopen. WADDINXVEEN - Zondag avond 5 november om half acht is er weer gelegenheid om samen te zingen in het ge bouw van de Gereformeerd Vrijgemaakte Kerk aan de Passage. De samenzang in de Kruiskerk zal behalve door het orgel, worden begeleid I WADDINXVEEN - Burge meester C.M. van der Linden opent dinsdagmiddag 15 no vember om drie uur het ge heel gemoderniseerde en uit gebreide kantoor van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost. De bankinstelling sluit met het oog hierop vrijdag 2 de cember het bijkantoor aan de Groensvoorde, omdat de dienstverlening in het cen trum van het Gouwedorp wordt geconcentreerd. In een brief aan de cliënten zijn de redenen van deze verande ring uitgelegd. Voor de heropening, die volgt na een bouwtijd van een klein jaar, wordt dinsdagmiddag 15 november in restaurant Bibe lot (Limaweg) een bijeen komst gehouden met toespra ken van G. van Ringelenstein dat een waarde van zeker ƒ180.000,-, zodat sprake is van een totale bouwwaarde van een half miljoen. Er is een resultaat bereikt dat ge zien mag worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 i I Leeftijd, Wanneer U nü kiest voor een kennismakingsabonnement. dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang 's morgens vóór 7 uur in de brievenbus! DORPSSTRAAT 1, POSTBUS 4, 2750 AA MOERKAPELLE. TEL. 01793 -1421 2358 FAX 01793 -1374 DORPSSTRAAT 145, 2761 AL ZEVENHUIZEN. TEL. 01802-1238/1221 Vloerbedekking Gordijnen Slaapcomfort Zonwering Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12,75. Naam: Adres: Postc./Woonpl Telefoon (voor controle op bezorging) Bon in open envelop, zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe afdeling abonnementen Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen a/d Rijn In het vernieuwe en verbouwde wijk- en kerkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan in Waddinxveen werd door velen een kijke genomen. Ook de predikanten kwamen langs en raakten met elkaar in gesprek. Rechts op de foto ds. A.W. van der Plas en ds. C.D. Zonnenberg. (Foto: Sjaak Noteboom). Inleveren bij onderstaande adressen tot en met Zaterdag 12 November 1994 D. Sonneveld, K.W. Plein J. Heemskerk, Dorpstraat J. Mulder, Passage W. de Bas, Luifelbaa.n Plusmarkt RIWA, WC. Zuidplas Naam Adres Woonplaats 12.75

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23