ZWN-groep met nieuw beeldmerk GEMEENTE WADDINXVEEN Vijfhonderdste lid KBO Hoofdkantoor in Boskoop J IMMERS OPENINGSTIJDEN Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1994 VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN PLANTSOENEN WET MILIEUBEHEER WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING COLLECTEVERGUNNING BESTEMMINGSPLAN KLED1NGIN7AMELING 01828-17613 OJ82O-280H SPREEKUUR VOOR MAROKKAANSE JONGEREN EN OUDERS/VERZORGERS WET GELUIDSHINDER SPREEKUREN ffliioi liilf'js 01826’15767 illll 01820-93511 Gemeentesecretarie f 06-11 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 24700 12222 Gemecntewerf 24500 01820-24255 CentraalMeldpunt Zorg 10401 i®|i| 13000 -- Meldpm vandalism» aan 13000 Gouwebad "DeSmep” (informatie) 12570 AIARMERING Algemeen Alarmnummer Brandweer Politie Ih de middaguren tap alleen dan terecht indien a een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.60 tot 2030 uur. geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN - Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (CAL) L ,z Milieu (telefoon voor miliëukiachten) 01820-16066 Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: 010-4362244 AARD VAN HET BOUWPLAN: Zuidplaslaan 112 Zuidplaslaan 84 Peter Zuidlaan 88 Sweelinckhof 11 1 blauwe atlasceder in verband met overlast; Kielkade 53 1 esdoorn in verband met overlast. Justus van Effenlaan 31 Jan Dorrekenskade-Oost 34 Roosje Voshoeve 13 en 15 Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Voor deze inzamelingsaktie is vergunning verleend. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunnen door een ieder tot 1 december 1994 bij hun college worden ingediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikkingen, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, ten- Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Op de agenda o.a.: - Jaarplan 1995 District Ussel en Gouwe - Advies met betrekking tot de besluitvorming inzake de bestuursovereenkomst voor vestiging van een asielzoekerscentrum. - Notitie (permanente) uitbreiding huisvesting. - Concept-verordening op het gebruik en beheer van de gemeentelijke begraafplaat sen Waddinxveen en het nader onderzoek in dezen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een bro chure verkrijgbaar. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanaf 3 november 1994 de ont werp-beschikkingen ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Het bestuur van Tennisvereniging Be Fair om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een tennispark met 10 tennisbanen en een clubhuis op het perceel Sniepweg 13; De directie van Kaas- en zuivelspecialiteiten Hoogendoom om vergunning inge volge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een kaas- opslagbedrijf met koelinstallatie op het perceel Coenecoop n, voort nr. 735; Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op woensdag 9 november 1994, aanvang 1930 uur in het gemeentehuis. De directie van Groothandel in levensmiddelen De Rooij B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een opslagbedrjjf van levensmiddelen op het perceel Coenecoop n, voorl. nr. 385; Op de agenda o.a.: - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van Ondernemersprijs 1996. - Verordening begraafplaatsen en Verordening Lijkbezorgingsrechten. - Aanpassing Legesverordening in verband met invoering Europese identiteitskaart. - Asielzoekerscentrum - Aanvullend Openbaar Vervoer. Op de agenda o.a.: - Advies inzake campagne P.V.C.-vrije gemeenten. - Nota uitvoering en handhaving asbestbeleid -Onttrekken aan de onderwijsbestemming gebouw Tollenslaan 163 (voormalige Groen van Prinstererschool. Bestemmingsplan Groenswaard I en II ’94 vastgesteld Op 24 oktober 1994 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan Groenswaard I en II ’94 gewijzigd vastgesteld. Met de twee ten aanzien van het ontwerp-bestem- mingsplan ingebrachte zienswijzen is gedeeltelijk ingestemd. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestemmingsplan (inclusief wijzigingen) liggen vanaf 3 november 1994 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur (afdeling Ruimte en Bouw). Bedenkingen Gedurende deze termijn kunnen degenen die bij de gemeenteraad tegen het ontwerp- bestemmingsplan eerder hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt, alsmede degenen die zich niet kunnen vinden in de wijzigingen van het ontwerp-plan, schriftelijk De beschikking met bijbehorende stukken ligt vanaf 3 november 1994 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkies- nummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 15 december 1994 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschkking; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking tenopzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking. Het beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Alge mene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, s’-Graven- hage. Voor behandeling van het beroep is griffierecht verschuldigd. Hetzelfde geldt voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening. Burgemeester en Wethouders delen mede dat onderstaande meldingen milieubeheer zijn ontvangen: Terinzagelegging beschikking Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 25 oktober 1994, onder voor schriften ter bescherming van het milieu, vergunning is verleend aan: de heer T. Havenaar ingevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in wer king hebben van een agrarisch loonbedrijf op het perceel Noordeinde 80. zij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwa ren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. na- aan Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouwvergunning'te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende snikken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 3 november 1994 gedurende twee weken, voor een ieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (post adres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: ’’Noordkade langs de Gouwe” en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke hoek Apollolaan/Zuidkade Wilhelminakade naast nr. 10 Sniepweg 13a Amalia van Solmsstraat 32 het oprichten van twaalf woningen het oprichten van een garage-werkplaats annex showroom het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een scorebord het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldak- vlak Op woensdag 9 november 1994 zal er een kledinginzameling worden gehouden door de Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp. In de week van 7 tot en met 12 november 1994 zal er gecollecteerd worden door het Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland, telefoonnummer 01820-39913 (maandag t/mdonderdag van 09.00 -12.30 uur). Tijdens het spreekuur kunt u de heer Ghalit ook telefonisch vragen stellen, tele foonnummer 01828-31827. Het speekuur is op de eerste plaats bestemd voor jongeren tot 30 jaar, maar ouders/verzorgers die vragen met betrekking tot hun kinderen hebben zijn welkom. Een afspraak is niet nodig. Elke dinsdagmorgen van 10.00 - 12.00 uur wordt in het gebouw van Roosje Vos, Pr. Beatrixlaan 4, spreekuur voor Marokkaanse jongeren en hun ouders/verzorgers gehouden door de heer Ghalit, projectmedewerker van de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden-Holland. Op dit spreekuur kunt u terecht voor informatie en hulp omtrent scholing, sport en cursussen e.d. zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grenswaarde voor de bouw van woningen op de perce len Noordkade 37 en 151. De vaststelling van de hogere grenswaarden is nodig in verband met de opstelling van het bestemmingsplan Noordkade waarin de bouw van woningen op deze loca tie mogelijk wordt gemaakt. Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders een ieder in de gele genheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ontwerp- opheffingsverzoek. Tevens bestaat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens een op 16 november 1994, om 17.00 uur in het gemeentehuis te houden openbare zitting. Vijverlaan 19 Spireaweide 10 Ter hoogte van Wingeerd 31-33,119-121 en 207-209 worden 3 bomen gerooid, ter vervanging hiervan zullen 3 kleinere bomen geplant worden. Voor informatie over de verleende kapvergunningen kunt u terecht bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, sectie Plantsoenen. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 3 november 1994 gedurende een maand ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. de klant een kwalitatief hoog staand en veelzijdig totaal - aanbod zal doen. Commissie IV op dinsdag 8 november 1994, aanvang 1930 uur in het gemeen tehuis. Binnengekomen bouwaanvragen ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41a van de Woningwet maken Burgetneester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ont vangen: BOUWPERCEEL: 10401 24760 Commissie II op donderdag 3 november 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak Verzoek hogere grenswaarde Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikkingen en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (telefoonnummer 24757, de heer W.P. Kaan dorp). De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere terzake zijnde stukken lig gen vanaf 3 november tot 1 december 1994 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. De directie van Boers Exploitatie B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieu beheer inzake het veranderen van de inrichting (im- en exportbedrijf van land- en tuinbouwproducten c.a.) door het uitbreiden hiervan met een opslagruimte voor fust op het perceel Bredeweg 22. Verleende kapvergunningen 1 es in voortuin in verband met overlast; 2 coniferen in voortuin in verband met overlast; Besluit horecabedrijven van: - de directie van Pizza Spidi op het perceel Zuidkade 21; - de directie van ”De Boeg” op het perceel Nesse 20a. De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 3 november 1994 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, tijdens werkdagen vanaf Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aan eengesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). wezigheid van de bestuursleden PA. Bally en mevrouw J. Philippa een bloemstuk uit aan het 500ste plaat- stelling selijk KBO-lid mevrouw W.A.M. Okkerse in haar huis aan het Sweelinckhof. (Foto: KBO- Waddinxveen). het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Gemeentelijke groenstrook Fortunalaan: het rooien van 1 den en 2 iepen in ver band met herinrichting groenstrook en renovatie beschoeiing. nen worden door middel van de ouderenorganisaties. De heer P.J. Rippe maakte in zijn woorden ter felicitatie nog eens duidelijk, dat de lan delijke Unie KBO zich als ou derenorganisatie onafhanke lijk opstelt ten opzichte van de politiek. Men tracht het ouderenbelang in de kaders van de bestaande grote poli tieke partijen in te bedden en op de politieke agenda te krij gen. Op plaatselijk niveau neemt de KBO deel aan het dit jaar opgerichte Ouderen platform in Waddinxveen. Hierbij gaat het er om in nau we samenwerking met de ge meenteraad overleg te ple gen, respectievelijk advies uit te brengen inzake wonen en welzijn voor ouderen in het Gouwedorp. Vanzelfsprekend wordt door de KBO ook ruime aandacht geschonken aan de sociale contacten tussen de leden onderling. Naast het dagelijks bestuur, bestaande uit P.J. Rippe (voorzitter), mevrouw J. Phillipa (secreta resse) en P.A. Bally (penning meester), is een aantal werk groepen actief. Zo verzorgt de groep recreatie en reizen de regelmatig te houden kaart- en bingomid- dagen, de jaarlijkse vakantie- weekreis en andere activitei ten op recreatief gebied. Dan is er de groep vorming en voorlichting voor het organi seren van thema-middagen, museumbezoek en speciale voorlichtingsbijeenkomsten. Als laatste is de werkgroep wonen en welzijn gevormd, een studiegroep inzake be langenbehartiging, waar steeds meer het accent op komt te liggen in deze tijd. De leden van deze groep men onder andere deel het reeds eerder genoemde Ouderenplatform, overleggen met de overige ouderenorga nisaties in het DOBO (Drie Ouderen Bonden Overleg) en vormen als het ware de denk tank van de KBO binnen de afdeling in Waddinxveen. De KBO is een vitale oude renorganisatie, waarbij zich steeds meer ’jongere’ ouderen aansluiten en daarin toe komstgericht denken en ac tief aan deelnemen*, aldus voorzitter P.J. Rippe. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor het perceel Noordkade tussen huisnrs. 31 en 39: het oprichten van drie woningen met bijbehorende garages en bergingen. De huisstijl is ontworpen door de Atlantic Pacific De sign Group. Aan de opdracht is een bureaucompetitie voor afgegaan. De nieuwe ZWN Groep telt 3.300 medewer kers werkzaam op 45 locaties, een wagenpark van 1.100 bussen en 250 taxi’s en een jaaromzet van ƒ400 miljoen. De activiteiten vinden plaats in Zuid-Holland en Zeeland. Het hoofdkantoor is geves tigd in Boskoop. OPENINGS TIJDEN MEDISCHE HULP BOSKOOP/WADDINXVEEN - Eind vorige week is de huis stijl bekend gemaakt van de ZWN Groep. Deze nieuwe openbaar vervoer-organisatie is ontstaan uit een fusie tus sen de Westnederland-groep in Boskoop en Zuid-West-Ne- derland in Zierikzee. bedenkingen inbrengen tegen het vastgestelde bestemmingsplan of de aangebrachtc wijzigingen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP, ’s-Gravenhage. elke werkdag van 0830-1230 uur. siL GEMEENTELIJKE DIENSTEN WADDINXVEEN - De in schrijving van het vijfhon derdste lid van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Waddinxveen is gepaard ge- gaan met een bloemenhulde. Plaatselijk KBO-voorzitter P.J. Rippe overhandigde de ruiker aan mevrouw W.A.M. Okkerse (Sweelinckhof). Hij sprak daarbij zijn voldoening uit over het feit dat de Wad- dinxveense het besluit had genomen zich aan te sluiten bij een ouderenorganisatie. Op de algemene ledenverga dering van 7 maart was het aantal leden van de Katholie ke Bond van Ouderen in het Gouwedorp 435. Bij die gele genheid sprak de voorzitter de wens uit om in maart vol gend jaar (wanneer de KBO- Waddinxveen het 20-jarig be staan hoopt te vieren) het le dental naar 500 te doen uit groeien. Dat deze wens nu reeds in vervulling is gegaan stemt de bond tot grote tevredenheid. Steeds meer 55-plussers gaan volgens het bestuur inzien, dat hun toekomstige belan gen het beste behartigd kun- Besluit akkerbouwbedrijven van: - de heer J. Borg op het perceel Noordeinde 4; - Maatschap J.C. van de Maas op het perceel Noordeinde 142 136; - Verloop Boomkwekerij op het perceel Henegouwerweg 19; - Adr. v.d. Eijk en Zn. Benthuizen B.V. op het perceel Piasweg 39; - Gebr. CJ. en JJ. Uithol op het perceel Bredeweg 1; -- de heer J. v.d. Eijk op het perceel Noordeinde 106; De directie van Lanuneerbedrijf Midden-Holland B.V. om vergunning ingevolge de heer A J. v.d. Breggen op het perceel Piasweg 37 bis: de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in werking hebben van een grafisch de heer E. Koetsier op het perceel Onderweg 16: servicebedrijf op het perceel Coenecoop II, voort, nr. 395; -de heer EJ. de Jong op het perceel Onderweg 12; - de heer M.A. van Velde op het perceel Noordeinde 110; - de heer A. de Mik op het perceel Noordeinde 64 en 64a; - Maatschap T. van der Torren op het perceel Bredeweg 9. Het voorspoedige verloop van het fusieproces heeft ervoor gezorgd dat de ZWN Groep reeds nu de markt opgaat. De onderneming biedt een to taalpakket aan personenver voer: openbaar vervoer, taxi en toervervoer. Tevens be staat het aanbod uit techni sche dienstverlening. Het nieuwe beeldmerk, dat ook op de bussen aangebracht zal worden, is veelkleurig, modem, degelijk en zonder overbodige franje. Het staat Voorzitter P.J. Rippe (rechts op de foto) van de katholieke Bond van Ouderen in Waddinxveen reikt in aan- daarmee model voor de doel- j van het bedrijf dat zakelijk wenst te werken en

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3