Apothekers bezorgen medicijnen aan huis Waarom verdwenen alle molens uit Waddinxveen? Bouwcontainers opengebroken GR EP HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Werkgevers pleiten voor nieuwe provincie ‘Holland Gewond na aanrijding Met medewerksters en partners twee dagen in Londen Apotheek Van Doorn viert volop het 25-jarig bestaan Presentatie geschenken l Lezing in ‘De Unie Israëlavonden House-party in De Paddestoel Collecte voor Diabetes Fonds Drive-in show Peter Eilander bespeelt orgel zij maalden het hout dat zij yan Bl*Ugkerk zaagden of het water dat zij J f' Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 Ook de drie Waddinxveense apotheken beschikken over een medicijnservice de excursies. In de nacht van donderdag op enkele - Op de pen weekeinde door apotheker Dick van Doorn, zijn tweede van gemeentezang is hij jaar- 4 AMERSFOORT - ‘Een stap in de goede richting' is het the ma van de landelijke collecte ‘Geef ’s voor diabetes' die vol worden besproken en gezon gen. Diverse van zijn veelal spontaan ontstane voorspe len zijn in druk verschenen. ontvangt daarvoor de kwar taalbladen en men heeft gra- en staan en hun geschiedenis. Maar ook over de teloorgang zijn of haar medicijnen kon OpZlLCLACll VCILVll 1Z1L1V V <111 Doom, wiens apotheek indien nodig ook medicijnen thuis brengt. zijn gelukt de apotheek op te bouwen en uit te breiden, zo als hem dat in de afgelopen 25 jaar is gelukt. “Wij probe ren zo goed mogelijk als team op te treden. Gelukkig heb ik niet veel verloop gehad onder de assistentes'. aantal g belangen. Zo maken de beide ’mainports’ (de Rotterdamse haven en luchthaven Schip hol) onderdeel uit van deze provincies-nieuwe-stijl. Velen verwachten dan ook dat vanuit de steden een ge degen en goed ingerichte ge- landelijke overheid zal ont staan, gebaseerd op deze ge- de mannen er aan de voorzij de weer uit. Zij bleken de voordeur op grove wijze met geweld te hebben geopend. De twee waren van Noord- afrikaanse afkomst, ongeveer 1.75-1.80 meter lang en circa 20jaaroud. HYPOTHEEKCENTRUM uitsloegen. Het tweede deel van de avond zullen de molens in het vroe gere Waddinxveen het onder werp zijn. Ook voor het Gou- wedorp vormden molens de bakermat van de industrie. Door de molens ontstond hier ter plaatse een soort industri ële mentaliteit, waarvan vele vormen van nijverheid kon den profiteren. In de lezing zullen aan de or de komen alle molens die ooit in Waddinxveen hebben ge- Dick van Doom is bij velen in en buiten Waddinxveen een goede bekende. Hij is lid van de provinciale commissie ge- biedsaanwijzing Zuid-Hol- land van het ministerie van VWS en van Huize Souburgh, hij was bestuurslid van de ;pro- 1£ Stedelijk Conservatorium te Zwolle studeerde hij onder andere bij Dorthy de Rooy (orgel) en Epke de Jong (pia- inrichtingsfonds van dit zorg- centrum voor de aanschaf van een videokanon. Aan de door Dick van Doom (53) geleide apotheek, die vo- Het is volgens NCW West voor het bedrijfsleven van groot belang dat ook de reste rende gebieden in de toe komst adequaat bediend zul len worden door hun provin ciaal bestuur. Bovendien kan het ’nieuwe’ Holland, in betere samenwerking met de steden de concurrentie met andere Europese regio’s goed zikaal gezien - een overgete- doorstaan. lijke avond van maken. Het Historisch Genootschap heeft J.S. Bakker uit Moerka- pelle uitgenodigd de lezing te zal gesproken worden. Hoe kwam het, dat Waddinxveen zo snel door haar molens heen was? Zijn er nog resten van oude Waddinxveense mo lens te vinden? Aangezien de papiermolens al waren uitgediend toen er nog volop korenmolens wer den gebouwd, is de kans groot, dat er nog ergens een Waddinxveense molen z’n wieken laat draaien, omdat die van papiermolen koren molen is geworden. Ook niet-leden kunnen de avond van het Historisch Ge nootschap bezoeken. Bij de omdat hij schrok en hevig brachte zienswijzen is gedeel- moest afremmen toen een eveneens 17-jarige Waddinx- de deur. Weggeno- vrijdag werd in de De Genes- l en enkele tetlaan en de Piasweg inge broken in een woning door het boren van gaatjes. Aan de Piasweg kwam men aan de i en namen daar geld, cheques, sieraden, cd’s en autopapieren ‘Er is al die jaren steeds zo veelvuldig mogelijk overleg met de huisartsen geweest om een zo rationeel mogelijk voorschrijfpatroon van medi cijnen te krijgen. Er is elke twee maanden een vast over leg en natuurlijk tussentijds altijd over bepaalde onder werpen. Als er goedkopere ge nerieke middelen zijn dan werden die ook steeds gele verd'. Dick van Doom verheelt niet dat het zonder zijn gewaar deerde medewerksters niet in handen en voeten dichts libben. Hierdoor wordt de bloeddoorstroming minder. De zenuwen kunnen aange- 1 waardoor de handen en voe ten gevoelloos worden. Een wondje aan de voeten blijft dan onopgemerkt en kan uit groeien tot een fikse ontste- Piet Zwart, organist van de Burgwalkerk te Kampen, en Mario Telnekes, organist van de Goede Herderkerk te Epe. Theoretisch liet hij zich on derwijzen door Willem Hen- negen. De entreeprijs is één drik Zwart, organist van de gulden. Bovenkerk te Kampen, en Karei Rouw, directeur van de Muziekschool te Epe. Aan het voor de patiënten, een trakta tie voor de bewoners van Hui ze Souburgh (Prins Bem- hardlaan) en een gift aan het Een voorspelbare en terechte ontwikkeling. Om een goed evenwicht tus sen buurprovincies te garan deren en om het provinciaal zoen een bestuur ook buiten de grote gast, de EVA Move Your Body Show. EVA is een music-com pany (platenmaatschappij) die zich heeft gespecialiseerd in dansmuziek. CD-series als Now Dance, Greatest Hits en Move The House zijn slechts enkele voorbeelden. Om hun pro- dukt ’live’ te kunnen onder steunen is een eigen drive-in show opgericht. De show om vat de allernieuwste snufjes op het gebied van licht- en la- sereffecten, maar ook strobo’s en scanners ontbreken niet. Verspreid over de avond wor den er cd’s en t-shirts wegge geven en dj Timo zal er - mu- zamenlijke lobby richting 6Aminifio6 landpliikp nvprhpid zal nnt.- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft het bestemmingsplan Groenswaard I en II ’94 ge wijzigd vastgesteld. Met de twee ten aanzien van het ont- hoofdstad Londen. Daarmee zet de jubilerende apotheek een traditie voort. Bij het 10-jarig bestaan in 1979 werd immers naar de Franse hoofdstad Parijs ge reisd. Het vijfde lustrum betekent verder presentjes al eens met gebreken. Uit on derzoek is zelfs gebleken dat 25 tot 30 procent van de in ons land voorgeschreven me dicijnen wordt gebruikt door 65-plussers. Het regelmatig gebruik van medicijnen houdt in dat ook regelmatig een apotheek bezocht moet worden om de middelen te verkrijgen. En daarin schuilt voor som- verzorgen en in hem een bij zonder deskundige spreker aangetrokken. De heer Bak ker is redacteur-molens van het vakblad De Molenaar. Aan de hand van dia’s en vi- deo-opnamen zal hij aller eerst een schets geven van de geschiedenis van de Neder landse molens. In een voorbericht stelt de heer Bakker, dat de molen in zekere zin een gelegenheids- oplossing was voor het ener gieprobleem in het verleden. Kon men in andere landen waterkracht toepassen, in Nederland niet. De kracht ingang wordt hen evenwel ge- van het water was hier eerder vraagd lid te worden. De kos- een vijand dan een vriend. ten van het lidmaatschap be- Alleen om die reden, het ge- dragen ƒ25,- per jaar. Men brek aan een sterke kracht bron, kwam de windmolen tot ontwikkeling. Men bereikte tis toegang tot de lezingen in de molenbouw een ver- 1 scheidenheid en een perfectie die lang uniek bleef in de Westeuropese wereld. Molens zijn voor de economie van ons land noodzakelijk ge weest vanwege het graan dat REEUWIJK-DORP - Zater dagavond 19 november vanaf half tien is in partycentrum Amicitia in Reeuwijk-Dorp voor de tweede maal dit sei zoen een drive-in show te Spreekster op beide avonden is mevrouw H. Stranders. Zij woont in Israël. woning aan de Piasweg. “Maar ik blijf volledig aan de apotheek verbonden', licht hij voor alle duidelijkheid toe. De Waddinxveense apotheker, die in Rotterdam werd gebo ren, in Friesland opgroeide en 1966 in Leiden afstudeer de, kwam in 1967 in Wad dinxveen wonen. Voordat hij op 15 november 1969 aan de Prins Bemhard- laan in het Gouwedorp aan de slag ging vervulde hij zijn mi litaire dienstplicht en werkte hij als tweede apotheker in Den Haag. ‘Een kwart eeuw geleden wa ren alle huisartsen nog apo- theekhoudend', weet Dick van Doom. Hij begon zijn werk onder andere met de medicijnenlevering over te nemen van één huisarts (wij len P van der Linde sr.), waarna in de loop der jaren de andere huisartsen volgden totdat in 1992 dokter Th.G. Blom als apotheekhoudend arts er ook mee stopte. GOUDA - Op dinsdagavond 15 en woensdagavond 16 no- vember om half acht houdt de Stichting Sjofar m Voorburg, in Waddinxveen vertegen woordigd door. L. Markus (Akkerwinde 4Ó, tel. 01828- 15632), twee Israëlavonden DEN HAAG/WADDINXVEEN - De provincies Noord- en Zuid-Holland moeten worden samengevoegd tot één nieuwe provincie langs de Noordzee. Zo’n samenvoeging heeft grote bestuurlijke voordelen, aldus het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond West, de regionale werkgeversorgani satie voor Noord- en Zuid-Holland, die in deze regio een kring heeft. De nieuwe provincie omvat niet alle grondgebied dat nu hoort tot de beide Hollanden. De te vormen stadsprovincies Haaglanden (Den Haag), Rot terdam (Overleg Orgaan Rot terdam OOR) en Amsterdam (Regionaal Orgaan Amster dam ROA) blijven er buiten. In 1988 zou de nieuwe provin cie een feit moeten zijn. Door een fusie wordt een verdere bestuurlijke versnippering meenschappelijke belangen, van de Randstand tegenge- gaan. Met de vorming van de stads provincies in Rotterdam, Am sterdam en Den Haag wordt een kemachtig overheidsbe stuur op middenniveau be oogd. Een overheidsbestuur dat vooral beter toegankelijk is en beter uitgerust voor haar taken dan gemeenten en de hudigie provincies. Hiertoe krijgen de stads^ vincies van zowel boven (lan delijke overheid) als beneden (gemeenten) bevoegdheden overgeheveld. Met deze extra instrumenten moet een ant woord gevonden worden op de grootstedelijke problematiek. De vraag is voor NCW West welke gevolgen dit zal hebben voor de overige gebieden. De stadsprovincies hebben een aantal duidelijke overeen komsten, gekoppeld aan een WADDINXVEEN - De drie Waddinxveense apotheken (Prins Bernhardlaan, Kerk- weg-West en Zuidplaslaan) zijn meer aan de weg gaan timmeren met het bezorgen van medicijnen aan huis. Veel mensen weten volgens de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevorde ring der Pharmacie (KNMP) niet dat de apotheek deze ser vice verleent en dat uitslui tend de bedlegerige patiënt hiervan gebruik kan maken. De praktijk is echter anders: als een klant niet in staat is om zelf zijn medicijnen te ko men halen, kan met een sim pel telefoontje geregeld wor den dat de geneesmiddelen aan huis worden afgeleverd. De bezorgservice van genees middelen door apotheken is een van de onderwerpen in een serie nieuwe televisie- spots over medicijnen. De ge zamenlijke apothekers bena drukken daarin dat alle vra gen over geneesmiddelen, ook bij bezorging aan huis, aan de steden te moderniseren, is een aanpassing van de ver antwoordelijkheden van Noord- en Zuid-Holland nood zakelijk. Een fusie van de restgebieden is hierbij een lo gische stap. WADDINXVEEN - Op een bouwterrein in het Waddinx veense bedrijvenpark Coenecoop werden vorige week in de nacht van maandag op dinsdag twee bouwcontainers en een schaftkeet opengebroken. Er werd volgens de politie niets ontvreemd. Aan de leplaan werd vorige week dinsdag ingebroken in een flatwoning. De toegang werd verschaft door het force ren van men werd geld munten. Donderdagmiddag zag de be woonster van een woning aan o de leplaan bij het thuiskomen voorzijde binnen dat een vreemde in haar huis aanwezig was. Terwijl zij aan cd's en autopapieren mee. de achterzijde de woning bin- Aan de De Genestetlaan was nenging liepen twee onbeken- niets weg. Aan het Herbarenerf werd in dezelfde nacht ook een poging tot woninginbraak gedaan. Door het luid alarm staakte de inbreker zijn activiteiten. Bij een inbraak in een woning aan de Busken Huëtlaan wer den audio-apparatuur en sie raden buit gemaakt. Zondag werd ingebroken in een kantoor aan de Prinses Beatrixlaan. De dader kwam via een bovenlichtje binnen. Waarschijnlijk door het luid alarm is hij zonder wat mee te nemen weer vertrokken. WADDINXVEEN - Apotheek Van Doorn BV aan de Prins hij voor de eerste maal de ge- bestaan van de oudste apotheek in het Gouwedorp is afgeïo- meentezang. pen weekeinde door apotheker Dick van Doorn, zijn tweede De organist vervolgde^ zijn apotheker Sjef Klippers, hun tien medewerksters en hun partners gevierd met een tweedaags uitje naar de Engelse gens zo snel mogelijk meege- 1 geven aan de bezorger. Deze 1 bezorger doet overigens meer dan alleen het aanreiken van geneesmiddelen. Wanneer dat gewenst is, zullen ook in structies over het gebruik van de medicijnen worden ge geven. Ook maakt de assis tent of apotheker die de medi cijnen bezorgt de klanten at tent op veranderingen in de receptuur, het gebruik of sa menstelling van een genees middel en levert zodoende zorg op maat aan elke klant. Uiteraard kunnen vragen over de bezorgde medicijnen, de bijwerkingen op de combi natie met andere medicijnen ook nog via de telefoon aan de apotheker worden gesteld. Alle vragen over bezorging aan huis, de keuze en het ge bruik van een bepaald ge neesmiddel zijn in de apo- J.1-1_-l x 1 steld. De apotheker en zijn medewerkers staan klaar voor het geven van een des kundig advies. migen een probleem. Mensen die het bed moeten houden, slecht ter been of invalide zijn, kunnen niet zonder meer de deur uit om de medi cijnen zelf te halen. Zij kun nen als snel afhankelijk wor den van de goedwillendheid van hun omgeving. Om niet altijd een beroep te hoeven doen op iemand uit die omge ving kan gebruik worden ge- De assistentes van de zilveren Apotheek Van Doorn (Prins Bernhardlaan) met Van links naar rechts Saskia Koster, Marianne van Beek, Erna Vbets, Marja v.d. Beek, Lia Bakker, (tweede apotheker) Sjef Küppers, Annita Blom, (apotheker) Dick van Doorn, Ria Bakker, Jolanda Hoo- gerbrugge, Fiona Scheffer, Ellen van Bemmel en (apothekersechtgenote) Coby van Doorn. (Foto: Sjaak Noteboom). Intussen groeide het aantal apotheken in Waddinxveen naar twee (1980) en drie (1994). Al die jaren had apo theek Van Doom echter de weekeinde- en avonddiensten gedaan met de Boskoopse Apotheek in het kwekers- dorp. ‘Er is altijd zeer goed contact geweest met de huisartsen. Tussen de middag worden steeds de telefonisch opgege ven en herhaalrecepten bij de doktoren opgehaald, zodat de patiënt dagelijks na vier uur r' i ophalen', vertelt Dick van KNMP-departement Gouda, het ziekenfonds Trias en het Groene Kruis, hij deed de technische zaken bij Be Fair- tennis en hij bekleedde alle functies binnen de Lions Club Waddinxveen. De getoonde geschenken zijn in aangepaste vorm ook uiter mate geschikt voor een jubile um, verjaardag, beloning of een door iedereen zelf te be- king. Als de behandeling niet denken gelegenheid in het aanslaat moet in het uiterste jaar. geval tot amputatie van teen of zelfs voet worden overge gaan. Met de opbrengst van de col lecte financiert het Diabetes Fonds Nederland weten schappelijk onderzoek naar de oorzaak en gevolgen van de ziekte diabetes en het te rugdringen van bijkomende complicaties als hart- en vaatziekten, nier- en zenuw- xoiaciawuucu aandoeningen of oogaandoe- in de Pauluskerk aan het Van ningen. Het Diabetes Fonds Hogendorpplein te Gouda. Nederland knjgt geen subsi- n dies en is afhankelijk van gif ten en donaties. nieuwd en vijf jaar geleden compleet, is sinds mei van dit tionele Palmzangdagen waar jaar S. Küppers (33) als twee- aan huis. De meeste medicijnen worden met water ingenomen. De computer vertelt in de apotheek over een combinatie van medicijnen die ongewenst is. (Foto 's: KNMP). apotheker en zijn medewer kers gesteld kunnen worden. Sommige mensen zijn ge noodzaakt om zeer regelma tig medicijnen te gebruiken, zoals mensen met suikerziek te of astma. Behalve mensen met chronische aandoenin gen zijn het vaak ook ouderen die regelmatig een medicijn nodig hebben. Immers, ouderdom komt nog- WADDINXVEEN - De Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen houdt dinsdagavond 22 november om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) een lezingavond met als onderwerp Molens. WADDINXVEEN - Organist Peter Eilander bespeelt za terdagavond 12 november om acht uur het orgel van de her vormde Brugkerk (Kerkweg- Oost) in Waddinxveen. Voor zijn concert (volwassenen f 6,- en kinderen f 3,-) heeft hij een aantrekkelijk programma sa mengesteld. Het programma omvat onder andere twee liedbewerkingen van hemzelf. Vervolgens speelt hij de beroemde Tocca ta en Fuga van J.S. Bach, Concerto van G.F. Handel, de Sonate in B-dur van F. Men delsohn en tot slot de Suite Gothique van Leon Boëllman. Peter Eilander nam op zesja- WADDINXVEEN - Op de rige leeftijd orgelles bij Hei- maandelijkse disco-avond jmen van ’t Einde, organist voor 9-14-jarigen van de wijk- van de Dorpskerk in zijn en speeltuinvereniging De toenmalige woonplaats Vaas- Paddestoel (Lijsterbes- sen. Vier jaar later begeleidde Bernhardlaan in Waddinxveen bestaat 25 jaar. Het zilveren straat), die vrijdag 18 novem- 1 ber wordt gehouden, staat een house-party op het pro gramma. Op deze house-par- studie bij onder meer wijlen ty draaien de dj’s Ed, JW en Martin van de drive-in-disco- theek de allerbeste houseplaten van dit moment. De avond begint om zeven uur en duurt tot kwart over £KSS» (De Genestetlaan) weten. Het Diabetes Fonds Neder land te Amersfoort richt dit maal de aandacht op een rela tief onbekend gevolg van di abetes; de diabetische voet. In Nederland zijn 400.000 mensen met diabetes (ook wel bekend als suikerziekte); dat is 1 op de 40 Nederlanders. Ongeveer 12.000 mensen hebben een diabetische voet. De kans op het krijgen van dergelijke problemen aan de voet is voor diabetes maar week dinsdagmiddag en liefst 25 procent. Bij éénderde -avond hebben restaurant Bi- rie Mieke (Juliana van Stol- berglaan) het bedrijfsleven mogelijkheden voor einde jaarsgeschenken aan perso neelsleden en relaties ge maakt van de service van de apotheek. De meeste apotheken verle nen de service van het bezor gen al jaren. Naast het telefo nisch bestellen van de ge wenste middelen kan het re cept ook worden opgestuurd theek aan het juiste adres ge per post of per fax naar de •LV-1--- apotheek. Na het samenstellen van de bestelling wordt het vervol- staan WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag van de in het ziekenhuis op- belot (Limaweg) en parfume- genomen diabeten met een - diabetische voet werd een teen of een groter gedeelte van de voet geamputeerd. De diabetische voet ontstaat doordat de kleine bloedvaten toond. De uitgebreide presen tatie omvatte gewone, bijzon dere en exclusieve einde jaarsgeschenken. Oud-wijn- kopers en Hustinx verzorgde tast worden (neuropathie) gelijktijdig een wijnproeverij. WADDINXVEEN - Vorige week maandagmorgen om streeks half negen vond een kop-staart aanrijding plaats op de Kanaaldijk Een 61-ja- Bestemmingsplan nge autobestuurster uit Wad- dinxveen kon niet tijdig stop- ^GrOCïlSWaard6 pen toen de auto voor haar af- remde. Zij botste tegen de ligt ter inzage achterzijde en is met rug- klachten naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis te Gouda vervoerd. Zondagmiddag gebeurde op de Zuidplaslaan een ongeval waarbij een 17-jarige Wad dinxveense bromfietser over de kop sloeg. Dit gebeurde werp-bestemmingsplan inge telijk ingestemd. jHet raadsbesluit en het vast- veense bromfietser die hij te- gestelde bestemmingsplan gen kwam, linksaf sloeg. (inclusief wijzigingen) liggen deze maand voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur (afdeling Ruimte en Bouw). Gedurende deze termijn kun nen degenen die bij de ge meenteraad tegen het ont- werp-bestemmingsplan eer der hun zienswijze kenbaar hebben gemaakt, alsmede de genen die zich niet kunnen vipden in de wijzigingen van het ontwerp-plan, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het vastgestelde bestem- gemeenschappelijke mingsplan of de aangebrach- -1j v j te wijzigingen bij Gedepu teerde Staten van Zuid Hol land, Postbus 90602, 2509 LP ’s-Gravenhage. no). Hij rondde daar in 1981 met succes zijn studie af. Peter Eilander is organist van de Eben-Haëzerkerk te or gende week ook in Waddinx- Apeldoorn. Als begeleider rig jaar van binnen is ver veen gehouden wordt, zo laat T3-xi~ -J Tineke van der Eijk-Breijer lijks te horen op de tradi- de psalmen thema-gewijs de apotheker verbonden. Samen geven zij op basis van een goede taakverdeling lei ding aan deze florerende on derneming. De tweede apo theker Sjef Küppers gaat bin nenkort boven de apotheek wonen, ómdat Dick van Doom met zijn echtgenote verhuist naar hun nieuwe 1 -1 f 9/0 WADDINXVEEN 0/ inafi» wry Xi na W«i z WWzfcW Mff.'JK am .n am l Vit wrt a «.a U’TÏ. a.ta i n •W’» X J-’ T-’

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13