blijven van kracht Koopprij sgrenzen in Waddinxveen Ontwikkelingen houden De Vierstroom alert k VAN SOE WSE-wedstrijd rood en geel gekleurd ‘Vox Jubilans4 zingt voor straatkinderen Rabobank viert volop feest na verbouwing van 10 maanden Dinsdagmiddag heropening de moeite waard Oogstdank- viering in Victorkerk James Bond- auto bij Baas Dick Delissen exposeert bij Van der Loo WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS ADMINISTRATIEF/TECHNISCH MEDEWERK(ST)ER M/V Sintinkopen bij de Wereldwinkel Sinterklaasfeest in Het Zuidhonk BEZEM AKTIE HUIS AAN HUIS GRATIS BEZEM Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 ei :ht zaken. nisaties in de gezondheids- en één organisatie voor kruis- ‘Hieromtrent zullen wij hin de zorgverlening aan de cli- laan (directeur). j WINNAAR ONDERNEMERSPRIJS WADDINXVEEN 1994 treft voor voorzitter G. van Ringelen- Convenient BV is een dyna- mysch full-service automati seringsbedrijf Met een team van 33 personen wordt dage lijks gewerkt aan de ontwik keling en het onderhoud van gespecialiseerde pakket soft ware. Covenient BV onderscheidt zich door het bieden van een totaaloplossing voor auto matiseringsproblemen. Per soonlijke service en nazorg staan daarbij hoog in het vaandel. 1 1 I 1 1 I I I I I I I I I I I I I I I I ontkoombaar gebleken dat vrijdag 2 december het twee de en laatste bijkantoor aan de C wordt gesloten. Eerder ging van De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienst verlening) blijkt dat deze Goudse organisatie, die ook in land.In het jaarverslag 1993 zijn de belangrijkste ontwik kelingen weergegeven. Het aan een verantwoorde af bouw van de oude organisa ties en aan de andere kant I I I I I I I I I I I 1 I I I I 1 1 1 I 1 1 I I I 1 I I I 1 1 1 I 1 I I I I I I I I 1 Convenient BV levert stan daard low-budget pakketten op maat gesneden voor o.a. paramedici, keuken- en sa- nitairspecialisten, architec- tenburo ’s en tekenkamers, de bouwmaterialenhandel en vele andere gespecialiseerde bedrijven. Convenient BV biedt oplos singen voor automatise- ringsvraagstukken van een mansbedrijven tot multina tionals. Stichting LEZEN Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Na de vijf toespraken ver in: den regelmatig informeren deze ontwikkelingen. mllen lingen die op haar af komen. De Vierstroom is daartoe in staat gebleken. Ondanks alle werkzaamhe den rondom de fusie was er tijd om de Ouder- en Kind zorg te moderniseren, de van het over Een definitief voorstel zi wij volgend jaar aan de ge meenteraad kunnen voorleg gen', aldus B. en W. geproduceerd. Ook het thee-assortiment in de Wereldwinkel is weer uit gebreid met nieuwe soorten en verpakkingen. Bij de koffie is nu een stijlvolle koffiebus met de afbeelding van koffie boeren en -boerinnen uit Guatemala te koop. WADDINXVEEN - Zowel in kunstnijverheid en speelgoed als in de levensmiddelen is er bij de Wereldwinkel Wad dinxveen sprake van een ge varieerd aanbod. In de winkel zijn unieke, veelal handge maakte, produkten uit na tuurlijke materialen te koop. Er komen in de Wereldwinkel steeds meer nieuwe produk- Postbus 175, 2740 AD Waddinxveen t.a.v. dhr. J. Wabbijn DE BESTE PAKKETSOETWARE OP MAAT KOMT UIT WADDINXVEEN bestreden. Er werden te wei nig kansen gecreëerd. Dit on danks verwoede pogingen van Hafid Assoulymani (16 WADDINXVEEN - De voetbalwedstrijd WSE-Schoonhoven, dat in een gelijk spel eindigde (2-2), werd een met rode en gele kaarten ontsierde wedstrijd. De Waddinxveners staan overigens wel met 8 punten uit 7 wedstrijden in de midden moot van de vierde klasse. Voorzitter G. van Ringelenstein (links op de foto) en directeur A.J. Ammerlaan kijken nog een keer naar de tekening waarmee in december vorig jaar de groot scheepse verbouwing, moderni sering en uitbreiding van de ves tiging van de Rabobank aan de „cxxx Kerkweg-Oost in Waddinxveen Groensvoorde^ definitief beZ°n- (Foto: Sjaak Noteboom). wikkelingen, zoals concurrentie, goede dienstverlening en vier betere zorgverlening aan de cliënt. Vorige maand verscheen het De komende tijd zullen orga- eerste jaarverslag van De Vierstroom, in april vorig jaar ontstaan uit een fusie tussen drie organisaties voor maat- WADDINXVEEN - In Waddinxveen kan een huis met een huur tot f964,- per maand en een koopwoning tot f250.000,- alleen betrokken worden met een verplichte huisvestings- vergunning. Landelijke uitspraken brengen in dit beleid vooralsnog geen verandering, zo hebben B. en W. in de toe lichting op de gemeentebegroting voor 1995 laten weten. geelwaardige) overtreding. Het wegsturen halverwege de eerste het wedstrijd beeld in voor WSE negatieve zin. De Waddinxveners startten te sloom. In een traag tempo werd het povere Schoonhoven lijkmaker via Leendert Groe- newegen. De Waddinxveners leken stormrijp, mede door dat de scheidsrechter vrijwel iedere overtreding beloonde met geel. Toch was het WSE dat op 2-1 kwam. Erwin Pleus scoorde koppend uit een corner, geno men door Dirk Jan Roos. Even hing ook nog 3-1 in de lucht, echter niet meer dan dat. Kort voor tijd kwam de gelijk maker voor Schoonhoven. John Moons begin in de uiter ste hoek van het strafschop gebied een op het oog onnodi ge overtreding. De scheids rechter kende daarop (gre tig?) een strafschop toe welke Wim Renes verzilverde. Op het tandvlees (ondanks twee wissels, Henri Blijleven en Guillaume van Wilgen voor de leeg gespeelde Hafid Assoulymani en Erwin Pleus) haalde WSE een zuur puntje binnen. Een punt dat geel rood gekleurd was. Zaterdagmiddag om half drie komt WSE in actie in de acht ste finale van de KNVB-beker tegen de zaterdag eersteklas ser Rijnsburgse Boys (uit al tijd lastig). De week daarop treffen de Waddinxveners ONA uit voor de competitie.. Voor onze afdeling Orderverwerking/Inkoop zoeken wij een enthousiaste medewerker/-ster voor de volgende functie: Werkzaamheden: - In overleg met de verkoop, opstellen en invoeren van offertes en verkoop- bevesti gingen. - Invoeren en verwerken van opdrachten. - Toezicht houden op voortgang en planning van opdrachten tot en met facturering en betaling. - Het opstellen en invoeren van inkoop-orders naar leveranciers en bewaken van levertijden. Wij vragen: - Opleiding op HAVO/MTS-CT niveau. - Zeer goede communicatieve en commerciële vaardigheden in woord en geschrift. - Grote mate van stress-bestendigheid. - Goede bekendheid met PC’s (technisch) en de PC/Computerbranche (hard- en software). - Kennis van administratieve systemen en boekhouding is een pré. - Leeftijdindicatie: 25 tot 40 jaar. Wij bieden: - Een zeer dynamische (spil)functie in een jong en enthousiast bedrijf, met zeer goede vooruitzichten. - Een prettige werksfeer. - Goede primaire- en secundaire arbeidsvoorwaarden. Zij die graag willen werken in een jonge en dynamische omgeving en uitdagend werk aandurven kunnen schrijven of bellen naar: CONVENIENT BV Tel. 01828 - 21111 Fax 01828-21199 zal overigens binnenkort wor- een ambtelijke werkgroep uit de Bestuurscommissie Volks- een onderzoek in te- huisvesting Midden-Holland. De gemeente heeft in deze werkgroep zitting. Het volkshuisvestingsbeleid zal verder gestalte krijgen in een algemene notitie. Voorbe reidingen hiervoor zijn in middels gestart. In deze noti tie zal onder andere aandacht worden besteed aan de onder werpen planning en program mering, bevorderen doorstro ming, het maken van afspra ken met woningbouwvereni gingen in een convenant. MAAR WEL DE STOEPEN SCHOON HOUDEN.. overleggen produkten in de Derde Wereld, die de consument in het Westen aanspreken. Bovendien laten de producenten hun cultuur in de len. Ook het aanbod in levensmid delen wordt steeds gevarieer der. De variatie in chocolade artikelen is daarvan een voorbeeld. Voor de chocolade geldt nog steeds dat de choco- WADDINXVEEN - Zondag morgen 13 november om half tien wordt in de fraai geres taureerde rooms-katholieke St. Victorkerk (Zuidkade) een Oogstdankviering gehouden. Na de eucharistieviering, een initiatief van de afdeling Zuidplas en omstreken van de Westelijke Land- en Tuin bouw Organisatie, is er vanaf kwart voor elf een gezellig sa menzijn in het nabij gelegen wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat). WADDINXVEEN - Uitgaande van de Stichting Mondiaal- Kinderhulp wordt komende zaterdagavond om acht uur in de Grote - of St. Laurenskerk te Rotterdam een grote koor- en samenzangavond gehouden, waaraan ook door Vox Jubi- lans uit Waddinxveen wordt meegedaan. Wie na afloop van WSE- Schoonhoven het wedstrijd- formulier zou gezien hebben en niet de wedstrij d zou tot de conclusie kunnen komen dat jaar) om zijn competitiede- de Thuiszorg- er sprake was van een schop- jek. Een opti- partij van met name WSE- kant. WADDINXVEEN - Hoewel de goede Sint op het ogenblik nog in Spanje verblijft. de Stichting Wijkwerk De Zuidplas reeds voorbereidin gen voor het zaterdag 3 de cember in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) te vieren Sin terklaasfeest. Zoals de kinde ren en ouders al weten, is dit ieder jaar een sfeervolle hap pening met leuke cadeautjes. Ook de Sint moet zijn inko pen van te voren doen en wil dus graag weten op hoeveel kinderen hij kan rekenen. De ouders kunnen kun kinde- ren volgende week, met uit zondering van dinsdagmor gen 15 november, tijdens de openingsuren van Het Zuid honk laten inschrijven. WADDINXVEEN - Bij Auto Baas Chrysler-Jeep BV in Waddinxveen (Zuidelijke Dwarsweg) staat een zeer bij zondere auto in de showroom, namelijk een Aston Martin Virage V8 met een motor van ruim 300pk (James Bond-au- to). Auto Baas gaat in de toe komst nog meer bijzondere auto’s aanschaffen en verko pen. Voorbeelden daarvan zijn BWM 850, Mercedes SI en Porsche. De positieve baten van de zang- en muziekavond zullen besteed worden aan een pro ject voor hulpverlening aan straatkinderen in Brazilië en Bangladesh. Aan deze avond werken naast de Waddinx- veense Hervormde Gemeng de Zangvereniging Vox Jubi- lans onder leiding van diri gent Pieter Stolk ook mee An dré van Vliet (begeleiding van de koorzang op het tran- septorgel) en Henri Adema (hoofdorgel). Ds. J.J. Poort uit Oisterwijk zal het appèl- woord voor zijn rekening ne men. „„v^xxxj xxxxxxxxxx xxxj Vox Jubilans zingt op deze bruik van weggooi-materiaal avond in Rotterdam een groot - aantal bekende en minder be kende geestelijke liederen en ook grotere koorwerken zoals het “King of Kings' van Caleb junct-regiodirecteur Rabo bank Nederland), ir. R.C. van dér Velden (directeur archi tectenbureau De Aston Martin Virage V8 bij Auto Baas Chrysler-Jeep. (Foto: Auto Baas). Simper en het altijd weer in drukwekkende ‘Prés du fleu- ve étranger' van Ch. Gounod. Met dit concert in de Lau renskerk besluit Vox Jubi lans haar optredens van dit jaar om straks met een vrij wel geheel nieuw kerstpro- gramma voor het voetlicht te treden. Voor 1995, waarin het koor het 50-jarig bestaan viert, staan ook weer diverse optredens gepland in Dor drecht, Amsterdam, Katwijk en Gouda. Er staat ook een tournee naar Tsjechië op het programma met optredens in Praag, Bmo ^ins en Pelhrimov. Met deze laatstgenoemde plaats, onge veer 120 km zuid-oostelijk van Praag, onderhoudt de ge meente Waddinxveen vriend schappelijke contacten. van f centen in Derde Wereld. De s produkten zijn rechtstreeks deskundig kernwoorden ingekocht of via een belan- 1 x 1 genorganisatie tegen een cliëntenbediening, prijs die in overleg tot stand is gekomen. Daardoor krijgen de makers een prijs die in verhouding staat tot de kosten en het werk dat zij eraan hebben. Zo kunnen zij in hun eerste le vensbehoefte voorzien en in vesteren in gereedschap, ver voer of een betere bedrijfsvoe ring WADDINXVEEN - Geduren de de maand november is in de vitrine van administratie kantoor Van der Loo (Konin gin Wilhelminaplein) werk stukken van de ambachts- man-kunstenaar Dick Delis sen te zien. Als gevolg van technologische ontwikkelin gen - mechanisering-automa- tisering - gaat het ’ambachte lijk handwerk’ verloren. Voor Dick Delissen reden om het materiaal weer te zoeken, te bewerken en vorm te geven. Daarbij maakt hij soms ge- J21_2J1 dat hij omvormt tot boeiende werkstukken. Dick Delissen is lid van de Waddinxveense Kunst Kring. Met betrekking tot de in de Verordening opgenomen koopprijsgrens van ƒ250.000,- laten B. en W. we ten dat bij Koninklijk Besluit van 18 augustus 1994 dé en de Max Havelaar-bonbons in Nederland of Zwitserland worden gemaakt. Gebruikt wordt dan cacao met het Max Havelaarkeur- merk, rechtstreeks gekocht bij coöperaties in Bolivia. De tabletten melk, puur, hazel noot en praline worden ook j lippijnen gemaakt. Alleen de bankinstelling was er alles Wilhelminaplein dicht, crunchettes (honingbonbons) aan gelegen om aan de Kerk- worden volledig in Zimbabwe weg-Oost om na een uitge kiende voorbereiding van en kele jaren een modem en ei- leningscentrum te realiseren, dat klaar is voor de toekomst en waarin nieuwe ontwikke lingen het beste opgevangen kunnen worden. De laatste den (burgemeester), verbouwing dateerde immers M.J.L. van der Stuyft (ad- Alle produkten zijn afkomstig van 1988. samenwerkende produ- In de nieuwe opzet zijn per- soonlijk, samenwerkend en i voor tectenbureau Stuurman de op nieuwe leest te schoeien Partners BV) en A.J. Ammer- Daarbij laan (directeur). buut kleur te geven. Hij kwam nier verder dan geel, terwijl hij een week eerder in een oefenwedstrijd tegen der- de-klasser Voorburg nog tweemaal scoorde (4-3 winst). WSE kwam terecht (toch terwijl aanvoerder Martijn beter veldspel) op 1-0 dankzij v.d. Wal zelfs rood kreeg na Dirk Jan Roos. Ook Erwin zijn eerste (weliswaar harde, Pleus kwam dichtbij zijn geelwaardige) overtreding, achtste seizoentreffer. Ech- igsturen halverwege de ter, de lat keerde zijn inzet helft bepaalde mede (vrije trap op 20 meter van het doel). Na rust, WSE speelde al eni ge tijd met tien man, scoorde Schoonhoven te snel de ge- WADDINXVEEN - De Coöperatieve Rabobank Waddinx veen BA neemt na tien maanden ingrijpend verbouwen en ten bij. De importeurs van de vernieuwen een modem bankgebouw aan de Kerkweg-Oost Wereldwinkel overleggen jn gebruik. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin- voortdurend over produkten den verricht volgende week dinsdagmiddag 15 november te gen half vijf de officiële openingshandeling bij het compleet vernieuwde en uitgebreide kantoor in het centrum van Waddinxveen. produkten weerspiege- De openingshandeling is voor kan men gebruik maken van vccrzittcr C.- een produkten- en diensten- stein en zijn bestuurders en pakket dat optimaal aansluit voor directeur A.J. Ammer- op de behoeften van de Wad- laan en zijn medewerkers het dinxveners. Bedrijven en par- slot van een langdurige en in- ticulieren zullen te maken grijpende verbouwing, waar- krijgen met een initiatiefrijke in met bouwkundige handi- bank, die maatwerk levert, ladetabletten, kerstballetjes caps moest worden gewerkt, Gelet op de hoge technische-, maar dat verbouwingsslot is ondersteunings- en veilig- tevens het uitdagende begin heidseisen die aan het deze van een nieuwe periode waar- wijze van bankieren in onze in de bankinstelling beter en tijd worden gesteld is het on deskundiger dan ooit gewerkt c~11-u i-i-u kan worden aan de beharti ging van de belangen van zo wel particuliere- als bedrijfs- relaties. nog met rietsuiker uit de Fi- Voor Waddinxveens oudste het kantoor aan het Koningin Wilhelminaplein dicht. trekt het gezelschap om vier Voorafgaande aan de herope- uur jn een bus naar het bank- x gebouw voor de openingshan deling en bezichtiging van het complex. Er is daar live muziek en een rondleiding waarin gesproken zal worden door piccolo’s. Na het officiële J Z'N VclIT 1 —4-2 - (voorzitter Rabobank Wad dinxveen), C.M. van der Lin den (burgemeester), drs. geldhandelingen, bedrijven P Ima- ningshandeling begint dins dagmiddag 15 november om drie uur in restaurant Bibelot gentijds financieel dienstver- (Limaweg) een bijeenkomst, r” ■aar is voor de toekomst «door G. Ringelenstein gedeelte is er aan de Kerk weg-Oost van vijf tot zeven uur een ‘happy hour' voor uit genodigde relaties. Dat gebeurt in de splinter nieuwe bankhal waar in de nieuwe situatie de bezoekers vakkundige begeleiding wacht op een persoonlijk ni veau. De receptie zorgt daar voor. Bezoekers van de bank worden desgewenst begeleid naar de juiste plaats om fi nanciële zaken af te handeen of voor een gesprek met één van de adviseurs. Daar kan ook verwezen wor den naar de adviesbalie, de fi nancieel adviseur particulie ren, de financieel adviseur bedrijven, de assurantie-ad- viseur, de adviseur effecten beleggingen en de safeloketten. Er is ook een zithoek. De Rabobank, met publieks ruimten voor de receptie, - 1 11J-121_ J!2 en particulieren en met geld automaten en een geldtelma- chine, beschikt nu over ruim bemeten werkplekken, waar rust heerst en privacy is ge garandeerd. De heropening van de Rabo bank Waddinxveen is volgens het bestuur en de directie een feest voor iedereen. Maandag 13 november beginnen de feestelijke dagen al voor me dewerkers en hun partners met een speciale feestavond. lens de heropening op dinsdagmiddag 14 november blijft het kantoor aan de Groensvoorde geopend. Woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 november biedt de bank de mogelijkheid tot grabbelen voor de allerklein sten (tot 12 jaar). Volgende week donderdag avond (koopavond) is er voor iedere bezoeker een hapje en een drankje. Tussen acht en negen uur die avond, als de bank is gesloten, is er voor ie dereen in Waddinxveen een ‘open huis'. Speciaal voor de cliënten van het te sluiten kantoor aan de Groensvoorde is er dinsdag avond 22 november tussen zeven en negen uur een ‘open huis' in de verbouwde en uit gebreide Rabobank aan de Kerkweg-Oost, omdat deze vaste cliënten eveneens een blik te gunnen achter de schermen van hun bank. ƒ250.000,-. Op grond hiervan kan aan het Raadhuisplein regule rend worden opgetreden om te komen tot een evenwichte en rechtvaardige verdeling nog wacht wij de uitspraak op woningtoewijzing vindt op dit vemietigingsbesluit af. en verpleegartikelen uit te breiden. Daarnaast kreeg de voorlich ting van en informatie aan het publiek veel aandacht, onder meer in de_ Gezond heidswijzer en winkel-Meditheek. Een opti male bedrijfsvoering is nood zakelijk wil De Vierstroom Liefst vijf spelers (Hafid As herkenbare en kwalitatief soulymani, René Boekhorst, goede zorg- en dienstverle- John Moons, Dirk Jan Roos, Willy Beelen) kregen geel, njl Wal zelfs rood kreeg na Deze zomer is in Waddinx veen de nieuwe Huisvestings verordening in werking ge treden. Deze regionaal afge stemde verordening biedt de mogelijkheid om een huisves- tingsvergunning te eisen voor Huisvestingsverordening van het in gebruik geven of ne- de gemeente Gouda op dit men van een huurwoning tot punt is vernietigd. een grens van ƒ964,- en een ‘Op dit moment kunnen wij koopwoning tot een grens van de gevolgen hiervan nog niet overzjen. een en ancjer is rela tie tot het met Gouda en Moordrecht gesloten conve nant ten aanzien van de re gionale huisvesting. Voorals- WADDINXVEEN - In het pasver schenen eerste jaarverslag van de woningvoorraad. De het bezwaarschrift tegen dit woningtoewijzing vindt op dit vernietigingsbesluit af moment in het gemeentehuis Waddinxveen actief is, antwoord moet°geyen op tal van ont- plaats door de sectie Burger- De Huisvestingsverordening Overeenkomstig het college- den geëvalueerd door programma van PCW, VVD en CDA zijn B. en W. voorne mens 1 1 zorg een weg moeten vinden stellen naar het overdragen in competitie of samenwer- van de woningtoewijzing aan king. Met veel organisaties in de plaatselijke woningbouw- schappelijke dienstverlening de gezondheidszorg werkt De corporaties. Vierstroom al samen. Samen- ‘Hieromtrent zullen wij bin- werk in de regio Midden-Hol- werking heeft vooral tot doel nenkort in Overleg treden met de zorgverlening aan de cli- de corporaties. Via de com- ent te verbeteren. Dat krijgt missies zullen wij de raadsle- vorm in-diverse activiteiten verslag over dit eerste jaar zoals het opstarten van lokale van De Vierstroom wordt ge- meldpunten en ergotherapie kenmerkt door de fusie. Aan thuis aan te bieden. de ene kant werd gewerkt De gezondheidszorg maakt een verantwoorde af- een turbulente tijd door en dat vraagt om flexibele orga nisaties die mede vorm kun- werd de basis gelegd voor de nen geven aan alle ontwikke- nieuwe organisatie. Deze moet de positieve gevol gen ondervinden van de krachtenbundeling. Waar het om blijft gaan is, dat de cliënt in zijn eigen omgeving zo goed en zo lang mogelijk zelf standig verder kan als sprake dienstverlening is van ziekte, handicap of ou- maatschappelijk werk te ver- derdom. breden, de patiëntenzorg te In de zorgverlening was spra- reorganiseren en de uitleen- ke van een toenemende vraag’ faciliteiten van hulpmiddelen en werd de zorgvraag com- ilexer. Ook moest steeds va- ;er zorg verleend worden bui ten de normale tijden. Dank zij de inzet van de medewer kers kon vrijwel altijd aan de vragen van de cliënten vol daan worden. Diverse acties werden onder nomen om de deskundigheid van de medewerkers te ver hogen en beter toe te rusten voor een intensieve zorgverle- ning blijven bieden aan cliën- ning van hoge kwaliteit. ten. Daarnaast moest in 1993 ook Dat vraagt onder meer om antwoord gegeven worden op goed inzicht in de markt en in tal van ontwikkelingen. De overheid introduceerde con currentie in de gezondheids de wensen en behoeften van cliënten. Daarnaast is een ge zonde financiële positie van zorg, een ontwikkeling die De belang, evenals de aanwezig- Vierstroom toejuicht. Het heid van voorwaarden voor dwingt de organisatie om goed opgeleide en gemoti- alert te blijven op een goede veerde medewerkers en in- dienstverlening. vesteren in samenwerking. ■f-

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19