Geen wachtlij st Thuiszorg bij De Vierstroom Schuldhulpverlening in W’veen blijvende zaak Clownsmiddag in ‘Kreater6 Zestig jaar getrouwd Terreur van hard rijdende auto ’s ZVH wint weer: 3-0 Activiteiten De Boog Sjoelen Carolijn Visser leest voor in de bibliotheek Zondag 27 november Driedaagse show van kleindieren Nieuwe leswagen Tineke Smid Wim Wientjens vau ‘to-z. i wem ut euiuscure 1 j Moerkapelle Flyers-dames prima in vorm LEZERS SCHRIJVEN A Drie cursusavonden over democratie en christelijke ethiek I Pagina 23 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 WEEKBLAD beschikbaar te stellen. Dat staat in de toelichting op de ge- de Openbare Bi- 4 Sinds kort is dit BVVU zoda- uit gemeentelijke middelen gemaakt kan worden ken-top-10. lijke De nieuwe leswagen deeg krijgen. aangepast k. de snelle breaks van Flyers had de tegenstander geen antwoord. Via een ruststand van 48-27 werd de eindscore ke van een toenemende vraag en werd de zorgvraag com- zorg, een ontwikkeling die De Vierstroom niet uit de weg bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. Het onderwerp is dit maal diabetes. De in Wad- dinxveen wonende vice-voor- zitter dr. W. Wientjes van de haar eerste examen aflegde. Dubbel feest dus die dag. met de duur van een jaar te verlengen. Inmiddels is door de gemeen teraad besloten om een kre- van de uitvoering van j vrijla- tingsbeleid-incentivebeleid termijn dient te worden. termijn van 6 maanden wen selijk is. Vanzelfsprekend willen wij de beleidsruimte die het rijk nu biedt graag benutten om invulling te geven aan een meer doelmatige en efficiënte invulling van de heronder- zoeksprocedure. Nog dit jaar zullen wij een onderzoeks plan vaststellen, zodat de af- ipel - te ik daar maandag 7 november her- het Waddinxveense echtpaar J. Atema-Carlier (Mauritslaan 101) het feit dat met tal van organisaties. Sa menwerking heeft vooral tot doel de zorgverlening aan de cliënt te verbeteren. Dat krijgt vorm in diverse activi teiten zoals het starten van lokale meldpunten en ergo- WADDINXVEEN - Zaterdag won de Zevenhuizense volley balvereniging ZVH-Rentokil de belangrijke wedstrijd te gen het ongeslagen Alcom- Capelle met 3-0 (setstanden 15-12, 17-15 en 15-10). Het treffen in de Lotto-eredivisie werd rechtstreeks uitgezon den op TV-Plus, maar trok toch ook 800 man naar sport hal Swanla. In de voorbereiding van de competitie waren de twee ploegen elkaar een aantal ke ren tegengekomen. Alcom was toen telkens de winnaar. ZVH, na de eerste twee com- petitiemissers, wilde aan ei gen publiek laten zien dat het kan volleyballen en stond suc cesvol op scherp. Coach Toon van der Burgt liet het team in een andere opstel ling spelen, mede ingebracht door het ontbreken van de ge blesseerde Albert Christina. Dit bleek zeer effectief te zijn in de wedstrijd. sument en Huishouding'. Deze in de arm genomen stichting beschikt over speci fieke deskundigheid op het terrein van schuldhulpverle- kosten van bestaan kunnen voorzien. Met de HABW wordt tevens gestreefd naar een overzich telijker regelgeving. Op een aantal onderdelen wordt de hoor lijke stijging den. Het gemeentelijk aandeel in de kosten van bijstandsuitke ringen is daardoor in de be groting van 1995 per saldo met ƒ90.000,- toegenomen. Over de periode januari tot september 1994 is er thans sprake van een stijging van 9% (exclusief de schoolverla ters per 1 juli 1994) en 17% (inclusief de schoolverlaters) van het aantal uitkeringsge- achterstand gezet (24-40). De tweede helft waren de rol len omgekeerd. Nu liet Flyers het beste basketbal zien. Maar de winst bleef bij Punch, zij het minimaal. Uit slag 63-65. Topscoorder: Len- nert van Aggele met 18 pun ten. Jongens junioren 1 blijft win nen. Nu was Gymnova het kind van de rekening. Tegen Ook moest steeds vaker zorg verleend worden buiten de normale tijden. Dankzij de inzet van de me dewerkers kon vrijwel altijd Yvonne Kersbergen, Dick Es- aan de vragen van de cliënten veldt. De prijzen van de twee de ronde kwamen terecht bij Dirk Jan van Drunen, Cees van Cees Kuipers, Mien van Re- nesse en Bas Brouwer. De gemeentelijke Fraudeno- opnieuw moet vaststellen titie, die in mei van dit jaar (heronderzoekstermijnen). door de gemeenteraad is vast gesteld, vormt de komende ja- ren de basis van het Wad dinxveense fraudebeleid. Inmiddels is voor de duur van een jaar een extra sociaal re- men op de individuele om- Zo werden in 1992 en 1993 november - verhalen vertel- van de standigheden van de uite- respectievelijk 70% en 90% len over het dierenbos en sa- Stichting Planpraktijk-Con- kringsgerechtigden (maat- van de totale rijksgelden aan- men een dierenbos maken; werk). Het doel is het beroep gewend. woensdag 30 november - Sin- De verwachting is dat deze terklaasmiddag. trend zich zal voortzetten, mede doordat door de invoe ring van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten een nieu we doelgroep (ouderen) door het centraal Meldpunt Zorg speciaal geattendeerd wordt op de mogelijkheid van bij- The Hill in Gouda keek kan didate Tineke Eikelenboom uit Waddinxveen toe hoe E. Visser, examinator van het Centraal Bureau Rijvaardig- werk heidsbewijzen (CBR), de wa gen officieel in gebruik nam, Uitkeringen Bij het opmaken van de con- maar is een termijn van bij- cept-begroting voor 1995 was in Waddinxveen reeds reke- In Nederland en dus ook in Waddinxveen wordt vaak te hard gereden. Dat is een feit. Daarom is bijvoorbeeld on dergetekende - een verkeers drempel - in het leven geroe pen om de automobilist ertoe te bewegen het - met name binnen de bebouwde kom - het college worden bezien of wat rustiger aan te doen. In dit verband moet mij even wat van het hart. Mede naar WADDINXVEEN - Waddinxveense sjoelers zijn Dros, Wim Valenkamp, Henk van Beek, Pascal van Gils, In de zorgverlening was spra- Bas Brouwer, Frans Botger, Guus Renesse, Frans Bouw meester, Wim Slingerland sr., plexer, aldus De Vierstroom. Cor van Gils, Marius Kers bergen, Jan Olie, Ronald Mei jer, Ceron van Beek, Hans Kuypers, Coby van Eek, Jaap van Beek, Youri van Eek, fonds van ƒ40.000,- en ’buffer’ die nog in het fonds aanwezig is, op den duur on toereikend zijn voor het be roep dat jaarlijks op het fonds gedaan wordt (ƒ45.000,- in 1993). WADDINXVEEN - In sport zaal Groenswaard (Wingerd) in Waddinxveen wordt don derdag 10 november (20.00- 22.00 uur), vrijdag 11 novem ber (10.00-22.00 uur) en za terdag 12 november (10.00- 16.00 uur) voor de tweede keer een gratis toegankelijke kleindierenshow gehouden met een verscheidenheid aan vele rassen. De bezoekers van de Gouwe op de bijstand zo kort moge lijk te laten zijn, zodat men sen weer zelfstandig in de van de Waddinxveense autorijschool Tineke Smid. (Foto: Tineke Smid). boren in het Noordbrabantse Willemstad. Beide geboorte plaatsen herinneren aan Waddinxveense burgemees ters: mr. A.G. Smallenbroek en C.A. van der Hooft. brief in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week over ’de terreur van de om intiem fysiek contact met mij - als verkeersdremj onderhouden. Terwijl i in principe niet om gevraagd heb en zulke onverwachte contacten derhalve geenszins nieuwe organisatie. Daar naast ging het werk gewoon door. GOUDA/WADDINXVEEN - Bij De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening), welke regionale or ganisatie in Waddinxveen kantoor houdt aan het Jan van Bijnenpad (Anne Frank-centrum) en de Stationsstraat Het beroep op de bijzondere bijstand is in Waddinxveen ten opzichte van voorgaande voldaan worden, waardoor De Vierstroom in de Thuis zorg nauwelijks een wacht- Wijk, Ben den Ouden, lijst kent. Diverse acties werden onder nomen om de deskundigheid van de medewerkers te ver hogen en beter toe te rusten voor een intensieve zorgverle ning van hoge kwaliteit. Daarnaast moest in 1993 ook antwoord gegeven worden op tal van ontwikkelingen. De overheid introduceerde con- wet vooruitlopend op de HABW reeds gewijzigd. Dit jaarlijkse bij andere gemeenten plaats- betreft de wijziging vindt (ongeveer 80 gemeen- F 1 ten laten inmiddels Plan- Vergoeding praktijk de schuldhulpverle ning verzorgen). De kosten hiervoor in Waddinxveen be dragen circa ƒ25.000,- op jaarbasis. De fusie en de toenemende j naar zorgverlening maakte 1993 tot een druk jaar. Toch moet er in de visie van De Vierstroom ook tijd in geruimd worden voor ontwik keling van de organisatie en voor zorgvernieuwing. Zo werden de eerste stappen gezet in de richting van mo dernisering van de Ouder- en Kindzorg, de dienstverlening van het maatschapelijk werk verbreed, de patiëntenzorg, gereorganiseerd en de uit- leenfaciliteiten van hulpmid delen en verpleegartikelen WADDINXVEEN - Afgelopen uitgebreid. melden van enkele uitwed strijden. wonnen hun uitwedstrijd te gen Leiderdorp en de jongens mini’s behaalden hun eerste winst in deze competitie in een uitwedstrijd tegen West land Stars. Begin volgend jaar zullen B. en W. op grond van de dan be- te hebben of aandrang voelen kende aantallen uitkerings gerechtigden alsmede de bij- “L- J -1 bezien in der: Edwin van Heiningen met 19 punten. Meisjes junioren 2, niet com pleet, verloor kansloos van Zoebas uit Zoetermeer. Top scoorder: Boukje Toering met 10 punten. Meisjes kadetten landsvrouwen houdt speelden een goede eerste - -- helft tegen Voorburg (20-29), acht uur haar maandelijkse maar konden het niveau niet vasthouden in de tweede helft. Eindstand 39-70. Top scoorder Charlotte Lelieveld met 13 punten. Verheugend nieuws was er te landelijke diabetesvereniging L_’._ DVN komt vertellen over de- Jongens-kadetten ze suikerziekte. 1 I X I x w*. gaat de medische kant belich ten. Diëtiste Marieke van Schie vertelt over het dieet wat veelal bij deze ziekte van toepassing is. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) en Theatergroep Lawine houden zondagmid- dag 27 november van half één tot half vier voor 6-12-jarigen een clownsmiddag in het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) in Waddinxveen. Detoegangs- prijs bedraagt vijf gulden. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk wil kinderen meer betrekken bij theater voorstellingen door kinderen actief te laten zijn voor en na een voorstelling. De clownsmiddag begint om half één met een voorpro gramma, waarbij kinderen zich kunnen uitleven in de daarop volgende theatervoor stelling. De meisjes en jon gens kunnen dan een keuze maken uit knutselactivitei- ten (zoals aankleding van de zaal en decorattributen) en toneelactiviteiten (zoals een toneelaankondiging maken en uitvoeren van de voorstel- Zijn ling) rond het thema clowns. Om twee uur die middag zal EEN ‘VERKEERSDREMPEL' (Naam en adres zijn bij de redactie bekend) dienstverlening blijven bie- Voorkomen van schulden en sociaal isolement den aan chenten. Want het doel van De Vier stroom is en blijft de cliënt in zijn eigen omgeving zo goed en zo lang mogelijk zelfstan dig te laten functioneren als er sprake is van ziekte, han dicap of ouderdom. Daarnaast kreeg de voorlich- dacht ting van en informatie aan het publiek veel aandacht, onder meer in Gezondheids- zij zestig jaar geleden in het wijzer en de Thuiszorgwin- huwelijk zijn getreden. kel-Meditheek te Gouda. Het uit Gouda afkomstige De Vierstroom streeft naar echtpaar woont nu zes en een een flexibele organisatie met half jaar in Waddinxveen, een optimale bedrijfsvoering, heeft twee getrouwde doch- Dat is noodzakelijk wil De Vierstroom goede zorg- en WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense autorij school Tineke Smid (Jacob van Lennepstraat) heeft een Bestuurslid dr. Wim Wientjes nieuwe leswagen - die inmid- dels een dakbord heeft gekre gen - in gebruik genomen. Hieraan is een klein feestelijk tintje aan gegeven. Bij de examen-oproepplaats Show kunnen weer volop ge- (wijkgebouw), bestaan geen wachtlijsten voor de Thuiszorg, nieten van de verschillende soorten kleindieren zoals ras konijnen, cavia’s, duiven, kip pen en niet te vergeten de kleine knagers. De sportzaal is de komende drie dagen ook de plaats om alles te weten te komen over de verzorging en de huisves ting van deze dieren. De standhouders dragen er zorg voor informatie krijgen over pro- dukten op het gebied van ver zorging, voeding, medicijnen. Voor informatie kan men te recht bij N. de Bruin, tel. 01827-4398. termijnen kan starten'. Sinds vorige maand hebben de gemeenten zelf de vrijheid rechtigden. te bepalen hoe zij de uit- stroom van cliënten naar willen stimuleren. Daartoe zijn de nodige wets wijzigingen op het gebied standsuitgaven waarna zij met goed gevolg vrijlatingen in inkomstenver- hoeverre bij vooijaarsnota de rekeningen (inkomsten uit begrotingscijfers arbeid) doorgevoerd. dienen te worden. Bovendien past uitbesteding van deze taak aan Planprak- huidige Algemene Bijstands- zondere bijstand. Dit kan betekenen dat de storting in het j van het fonds bijzondere bijstand op Besluit Verantwoording en termijn (1996) bijgesteld 'r J Uitkeringen (BVVU) en de decentralisatie van de vrijlatingsbepalingen. In het BWU zijn termijnen aangeven waarbinnen de ge meente het recht van indivi- formatie-uitbreiding daar wij het huidige ongedif- jaarlijkse storting in het goed: ik ben inmiddels gete- ferentieerde systeem van he ronderzoeken (één keer per acht maanden voor alle cliën ten) als zeer ineffectief en knellend ervaren', aldus B. en W. Voor bepaalde cliënten is het absoluut niet nodig het her onderzoek eens in de acht maanden (huidige verplichte frequentie) uit te voeren, voorbeeld een jaar voldoende; terwijl bij andere cliënten een ning gehouden met een be- termijn van 6 maanden wen- hoorlijke stijging van het selijkis. aantal uitkeringsgerechtig- ge vruchtbare familie (ja, bes te lezers van dit onvolprezen weekblad, er groeien elke maand wel één of twee nieu we lootjes aan de verkeers maatregelenboom, en dit on danks het beperkte budget van de gemeente Waddinx veen voor verkeersveiligheid bevorderende maatregelen) heeft het zwaar te verduren. Ik erger mij namelijk groen en geel aan die zogenaamde sportieve automobilisten die op de een of andere manier een onweerstaanbare behoef- Het Waddinxveense echtpaar J. Atema-Carlier van de Mauritslaan is zestig Jaar getrouwd. (Foto: Sjaak Noteboom). ters en vijf kleinkinderen. Burgemeester C.M. van der Linden heeft maandag op het huisadres het echtpaar, waar het de gehele dag een gaan en komen was van familieleden, buren en bekenden, namens het gemeentebestuur gefelici teerd. De heer J. Atema (87), gebo ren in het Friese Smallinger- land, is meubelmaker ge weest en was grossier in_ro- kersbenodigdheden. echtgenote, mevrouw J.M. Atema-Carlier (82), werd ge-. Theatergroep Lawine met een leuke aankondiging van de kinderen de voorstelling ‘Kettie de Klown' verzorgen. Na de afsluiting met een ver rassend bezoek van de clownsjoumalist zal om half vier de clownsmiddag zijn af gelopen. Wie het leuk vindt om te knutselen of toneel te spelen en eigenlijk ook wel heel graag wil weten van wie ‘Ket tie de Klown' bezoek krijgt moet alvast toegangskaartje van vijf gulden kopen bij de WADDINXVEEN - Op uitno- raad tijdens de algemene beschouwingen heeft ingestemd, diging van de Openbare Bi bliotheek (Van Mecklenburg Waddinxveen heeft volgens Schwerinlaan), daarbij ge- B. en W. immers een voortdu- steund door de afdeling Wad- rende zorgplicht voor haar in- dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen en boekhandel Haasbeek te Alphen aan den Rijn, komt Carolijn Visser - schrijfster van reisverhalen - woensdag avond 30 november om acht uur naar de Waddinxveense bibliotheek. Iedereen is bij haar lezing van harte welkom en de toe- gang is gratis. Wie wil komen wordt verzocht zich even bij het secretariaat van de Plat telandsvrouwen (tel. 01828- 11431, Greet Huls-van Ma nen) of bij de balie van de Openbare Bibliotheek te mel den in verband met de ruimte en de hoeveelheid koffie. De Alphense boekhandel de koplopers niet gemist en heeft nu vier punten uit even zoveel wedstrijden. Komende zaterdagmiddag speelt ZVH in het Amstelveense Deltal- loyd Sportcentrum tegen Link AMVJ. Daarna zijn er wedstrijden uitgesteld. De kans dat de eerste periodeti- tel gehaald wordt is niet groot. Zeker niet omdat de ploeg drie internationals weer een weekje moet missen. bepaald op 81-48. Topscoor- SprCCKl 1H rlov TT/A xirirr van T-Tzii-r»in rrzxv» MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte- woens- dagavond 16 november om woners en dient (mede) te voorkomen dat een toene mende groep mensen schul den maakt en hierdoor in de bijstand of in een sociaal iso lement terecht komt. ‘Schuldhulpverlening heeft Bijstandswet (HABW) van 1 een op prijs stel. Hoe zo, onge wenste intimiteiten! Enfin, soms ben ik daar trou wens niet vies van (een ver keersdrempel is ook maar geen mens), ook al wordt ik dat wel. Want regelmatig maak ik op knallende of lich te sensuele wijze kennis met een al dan niet getectyleerde bodemplaat van een of ander chassis. Trouwens, als bijkomstigheid is mijn kennis van auto-ac- cessoires de laatste tijd dras tisch toegenomen. Want het resultaat van een in de regel niet vrijblijvende vrijpartij j van een voertuig met onder- getekende is al gauw: een stukje uitlaat, spoiler of bum per (over souveniers in Wad dinxveen gesproken). Ook is mijn kleurenkennis de afgelopen maanden geactu- aliseerd want het hele kleu- renpalet aan laksoorten heb ik nou wel zo’n beetje over me heen gehad. Maar na elke kortstondige en heftige affaire (het overkomt mij dagelijks meerdere ma len) blijf ik als verkeersdrem pel iedere keer toch weer met hoofdpijn liggen. Daarom roep ik alle verkeersdrempels in Waddinxveen op zich con sequent aan een van de wet ten van Newton te houden (actie reactie). Geef dus geen krimp bij te hard rijdende automobilisten en betaal met gelijke munt te rug zodat de heren en dames (ja, zeker, ook hen heb ik aan den lijve mogen ondervinden) eens wakker worden doordat ze voortdurend redelijk dure - en uit eigen zak te betalen - snelheidskoekjes van eigen deeg krijgen. En dat wilde ik nou even kwijt! WADDINXVEEN - Iedere woensdagmiddag zijn er acti viteiten voor kinderen van 4- Zeeland. Ze reist al vanaf haar vijftien de. Op haar negentiende stuurde ze een verhaal naar NRC Handeelsblad, dat ge plaatst werd. Sinds die tijd heeft ze gereisd en daarover verhalen geschreven. Carolijn Visser schrijft vooral over gewone mensen in min of meer gewone omstandighe den en is minder geïnteres seerd in brandhaarden. Zij schreef boeken over China, ren de basis van het Wad- te op basis van een onder- Mongolië, Armenië, Thai- dinxveense fraudebeleid. zoeksplan zelf de heronder- land, Nicaragua en Vietnam. Inmiddels is voor de duur van zoekstermijnen (binnen wet- Haar laatste boek Hoge bo- een jaar een extra sociaal re- telijke grenzen) mag vaststel- men in Hanoi werd in de dag- chercheur ingezet, die geheel len, waarbij een onderscheid en weekbladpers alsmede in uit gemeentelijke middelen gemaakt kan worden naar uvguuucu cu uc cciouc ftt i 1 de vakpers lovend besproken, gefinancieerd wordt. Komend verschillende categorieën cli- helft werd Flyers ook flink op heeft de aansluiting met Weken stond het boek op de vooijaar zal bezien worden of enten. eerste plaats van de reis boe- het wenselijk is om deze tijde- Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Herman Heijer- manslaan 15, tel. 01828- 31932. De organisatoren zijn nog op zoek naar mensen die het leuk vinden om als vrij- willig(st)er samen met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk met de kinderen bezig te zijn. Informatie hier over kan men krijgen bij As trid de Weerd van de SWW. WADDINXVEEN - De com missie Vorming en Toerusting van vier Waddinxveense ker ken (hervormde Immanuël- kerkgemeente, Gereformeer de Kerk, St. Victorparochie en Remonstrante Kerk) houdt deze en volgende maand een cursus Democra tie en Christelijke Ethiek. De drie cursusavonden wor den gehouden op de donder dagen van 17 en 24 november en 1 december in de Ontmoe- tingskerk. Ze staan open voor iedereen die geïnteresseerd is in het onderwerp. De cursus wordt gegeven door ds. A.A. van Houwelingen. Het democratisch debat wordt vandaag de dag be heerst door economische vraagstukken, aldus de orga niserende commissie. De richting van onze samenle ving wordt kennelijk in hoge mate bepaald door eisen die de economie oplegt. Het ge volg is dat in de politiek meer wordt gerekend in kwantifi ceerbare en financiële groot heden (zoals bezuinigingen en begrotingstekorten), dan dat gesproken wordt over ide- een, idealen, waarden en nor men, richtingen en doelen. Is dit terecht en welke antwoor den kunnen hier vanuit het christelijk geloof op gegeven worden?. Wie geïnteresseerd is in dergelijke theologische en filosofische vragen met be trekking tot politiek en demo cratie, komt tijdens de cur susavonden zeker aan zijn of haar trekken komen. Voor in formatie en opgave kan men terecht bij Bastienne Prins (Lindengaarde 24, tel. 01828,- 10751). WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal trad vrijdagavond met currentie in de gezondheids- enige zorg aan tegen Schie- streek uit Rotterdam. De te genstander stond hoger ge- gaat. Het dwingt de organisa- klasseerd en had twee winst- tie om alert te blijven op een punten meer dan Flyers. Al goede dienstverlening. gauw bleek dat deze zorg niet De Vierstroom werkt samen nodig was. De Flyers-dames staken in een prima vorm en met goed basketbal werd Schiestreek met 79-39 onder de voet gelopen. De eerste helft bleef de score nog beperkt tot 46-31, maar in de tweede helft was er geen houden aan. Via een 33-8 werd de eindscore bepaald op 79-39. Topscoorders waren Anita van Unen en Babette Heerkens met 14 punten. Heren 1 kon in de uitwed strijd tegen Shooters niet de vorm tonen van een week eer der. In de eerste helft werd niet goed gespeeld, waardoor Shooters een voorsprong kon nemen 49-40. De tweede helft ging Flyers beter spelen. Er ontstond een spannende wed strijd, waarbij Flyers tot op één punt kon inlopen. De winst ging echter naar Shoot ers 93-87. Dames 2 speelde een span nende wedstrijd tegen West land Stars. Beide teams wa ren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk bleek West land Stars over de meeste er varing en de langste adem te beschikken. Ze wonnen de wedstrijd dan ook nipt met 62-65. Topscoorder: Miriam v.d. Sman met 15 punten. Heren 2 speelt - noodgedwon gen - steeds in een andere sa menstelling en dit komt het teamspel niet ten goede. Te gen Punch uit Delft werd slecht begonnen en de eerste kinderinstuif begint altijd om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De entree bedraagt ƒ1,- per keer. Elke kinderinstuif worden andere activiteiten georganiseerd. Op die manier tebestuur denkt dat de ge- definitief incentive-beleid. kan aan zoveel mogelijk wen- plande invoeringsdatum van sen van kinderen worden vol de Herinrichting Algemene Bijzondere bijstand daan. Het resterende pro- I gramma voor de maand no- preventieve werking', januari 1995 waarschijnlijk Het beroep op de bijzondere vember ziet er als volgt uit: vindt het college.‘Wij vinden niet gehaald zal worden. bijstand is in Waddinxveen woensdag 16 november - grie- het wenselijk vanaf 1995 Essentie van de nieuwe wet is ten opzichte van voorgaande zelen met Tita Tovenaar in de structureel gebruik te maken de bijstand beter af te stem- jaren aanzienlijk gestegen. Heksenmiddag; woensdag 23 van de diensten van de bud- men op de individuele om- Zo werden in 1992 en 1993 getconsulente(s) van de standigheden van de uite- respectievelijk 70% en 90% van de totale rijksgelden aan- Cultureel fonds In 1994 hanteren B. en W. bij de toekenning van vergoedin- duele cliënten op de uitkering gen uit het sociaal en cultu- opnieuw moet vaststellen reel fonds dezelfde normen, doelgroep en vergoedingsmo- gelijkheden als in 1993. nig gewijzigd dat de gemeen- Dit najaar nog zal nog door en in hoeverre Waddinxveen voor 1995 deze normen, doel groep en vergoedingsmoge- aanleiding van de ingezonden lijkheden zullen aanpassen. Mochten B. en W. het beleid in 1995 en verdere jaren on gewijzigd voortzetten, dan verkeersdrempels’, wil onder- “Wij juichen dit van harte toe, betekent dit dat op termijn de getekende (ja, u leest het de kend en zit onder diverse blij vende littekens) het volgende kwijt. Ik en mijn snel groeiende fa milie van verkeersdrempels, vluchtheuvels, rotondes, bus- sluizen, eenrichting ver keerswegen en snelheidsbe- perkende maatregelen: wij voelen ons steeds meer thuis in het Waddinxveense. Maar helaas zijn we er nog lang niet, want in Waddinx veen is iets vreemds aan de hand. Immers, mijn gelukki- Vorige maand verscheen het therapie thuis aan te bieden, eerste jaarverslag van De L~ Vierstroom, de nieuwe orga-vraag nisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening, die in april 1993 is ontstaan uit een fusie tussen drie organisaties voor maat schappelijke dienstverlening en één organisatie voor kruis dat de bezoekers goede werk in de regio Midden-Hol- land. In het jaarverslag 1993 zijn de belangrijkste ontwik kelingen weergegeven. Het verslag over het eerste jaar van De Vierstroom wordt ge kenmerkt door de fusie. Aan de ene kant werd gewerkt aan een verantwoorde af bouw van de oude organisa ties en aan de andere kant - Bij de werd de basis gelegd voor de de prijzen gegaan naar Dick WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wet houders van Waddinxveen acht het noodzakelijk vanaf vol gend jaar structureel middelen voor schuldhulpverlening diet te stellen ten behoeve beschikbaar te stellen. Dat staat in de toelichting op de ge- van de uitvoering van een meentebegroting voor volgend jaar, waarmee de gemeente- overgangsregeling 12 jaar in buurtcentrum De In de loop van volgend jaar Boog (C. Huygenslaan). De zullen B. en W. op basis van een korte financiële en inhou delijke evaluatie bezien in Bijstandswet hoeverre de thans vastgestel de overgangsregeling aange- Het Waddinxveense gemeen- past dient te worden tot een definitief incentive-beleid. ning, waardoor zij deze taak Alphense boekhandel efficiënter kan uitvoeren dan Haasbeek in de bibliotheek de afdeling Sociale Zaken van zal een boekentafel verzorgen de gemeente zelf. met boeken van Carolijn Vis ser. De schrijfster van reis verhalen werd in 1956 gebo- tijk uitstekend binnen het ren te Leiden en groeide op in privateringsstreven dat ook vindt (ongeveer 80 gemeen- 9&. TV _1_ Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder 1 pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, J 'z - -- - ,z -

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23